[Różne] Co zabrać na GP?

Chcesz się wybrać na Grand Prix F1?
Byłeś na Grand Prix? Zapytaj lub podziel się swoimi wrażeniami w odpowiednim dziale:

Moderator: Moderatorzy

kimi_fan

[Różne] Co zabrać na GP?

Post autor: kimi_fan » śr 01 sie, 2007 18:00

Wiem, że niektórzy forumowicze przynajmniej raz byli na Gp, stąd moja prośba , powiedzcie co warto a czego nie zabrac na GP
Ostatnio zmieniony wt 13 mar, 2012 23:08 przez kimi_fan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » śr 01 sie, 2007 18:07

Ja nie byłem, ale to chyba jasne APARAT i/lub Kamere... Ubrania :) A reszta zależy od tego czy:
-jedziesz: samochodem/autobusem/pociągiem
- śpisz camping/hotel

kimi_fan

Post autor: kimi_fan » śr 01 sie, 2007 18:08

Jade autobusem i wracam w niedziele wieczorem pare godzin po GP :D

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pt 03 sie, 2007 09:16

no i oczywista sprawa jakieś "jedzonko" :wink:

Naamah

Post autor: Naamah » pn 06 sie, 2007 16:21

Kaskę ... Wszystko kupisz na miejscu :P :D

2-gi post

I zależy czy chcesz to wszystko uwiecznić. Więc to co masz - aparat, kamerkę, telefon z aparatem.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 06 sie, 2007 16:23

Naamah pisze:Kaskę ... Wszystko kupisz na miejscu :P :D
tak tylko jak przypuszczam wszystko 3x droższe

***EDIT***

Naamah używaj edycji, ja tak robię i żyję,

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » śr 08 sie, 2007 18:22

Ok, jaja się skończyły, jade na GP.

To co mam do cholery jasnej zabrać a czego nie zabierać??? Co sie przydaje , a co nie??? Na co zwracać uwagę i jak to mniej wiecej wyglada chronologicznie podczas wekkendu???
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » śr 08 sie, 2007 18:44

gomez pisze:
To co mam do cholery jasnej zabrać a czego nie zabierać??? Co sie przydaje , a co nie??? Na co zwracać uwagę i jak to mniej wiecej wyglada chronologicznie podczas wekkendu???
Powiedz gdzie nocujesz, czy masz miejsca siedzące czy trawke, to będzie łatwiej :)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
maiesky

Post autor: maiesky » czw 09 sie, 2007 09:59

gomez pisze:Ok, jaja się skończyły, jade na GP.

Jeśli jedziesz na cały weekend pod namiot to raczej powinienes widzieć co wziąć, żeby żyć po ludzku- trochę żarcia, przybory toaletowe itp.
Byłem na Nurburgring i w nocy było cholernie zimno, więc weź ciepły śpiwor, jeśli zamierzasz się wyspać. Pojemną kartę pamięci do aparatu i minimum 2 zestawy akumulatorków. Awaryjnie weź trzeci lub dobre! baterie alkaliczne- przecież pamiątka musi być. Parasol- może się nawet na słońce przydać (lub chociaż czapeczkę- na torze oryginalna kosztuje 25-30E), że o deszczu nie wspomnę- (GP Europy start i lunął obfity deszcz, a mój parasol leżał w obozie :( ), kurteczkę na deszcz (zajmującą mało miejsca), a jak będziesz na trawce, to weź coś na czym można usiąść- kocyk albo jakiś kwadracik z pianki pod tyłek, bo jak spadnie deszcz to nie usiądziesz na mokrej trawie (może być małe, rozkładane krzesełko);
Warto wziąść lornetkę- lepiej widać na telebimie np. nazwiska na liście czasów itp.

Stopery do uszu- nie kozakuj, nie wytrzymasz hałasu bolidów F1. Ja dostałem stopery w BMW pitlane park (jak będą to odwiedź- może załapiesz się na autograf od np Kubicy).

Polską flagę lub coś innego do kibicowania np sprężone powietrze (koszt na torze 5-10E).

Chronologia- sprawdź na oficjalnej stronie rozkład dnia, wydrukuj i weź ze sobą jeśli nie dostałeś kupując bilet. Oprócz treningów F1 w Niemczech były wyścigi Mini oraz GP2 (także treningi). Są wyścigi Porsche Supercap. W czwartek i w sobotę funkcjonowało F1 taxi- kierowcy F1 wozami cywilnymi wozili po torze (1 okrążenie) kibiców- Ferrari, Merc SLK, BMW M5, Honda, Renault, Audi (?) no i piękne Spyker'y- w wyścigu na szarym końcu, ale dla nieprzeciętnych (czyt. bogatych) zjadaczy mają piękne auta.
Obrazek
Trzeba tylko cierpliwie odstać w kolejce np 2 godziny i mieć szczęście zdążyć się załapać.

Jeśli nie dostałeś, to coś w czym możesz nosić bilet, żeby się nie pogniótł lub zamókł.
Pieniądze :)- coś trzeba zjeść i kupić jakieś pamiątki. Na ile cię stać to już sam wiesz.

Moje obserwacje na podstawie wypadu na GP Europy- mam nadzieję, że Wam pomogą.
Po zdjęcia zapraszam tutaj:
http://www.flickr.com/photos/11245302@N ... 318205546/

PS: możesz też wziąść drabinę :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 09 sie, 2007 11:50 przez maiesky, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » czw 09 sie, 2007 10:34

Dziękuję slicznie kolego. Dokładnie, jade na zieloną trawkę na Monzę i będziemy spać na campingu pod torem.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa np z szaletami, prysznicem itp? Czy władze toru zapewniają coś takiego? I jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem pozostawianych rzeczy? Czy przed każdym wyjściem trzeba się pakować żeby przypadkiem ktoś nie "zapożyczył" naszą własność??? Oczywiście jedziemy autem, więc jest gdzie się spakować. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 09 sie, 2007 10:45 przez gomez, łącznie zmieniany 1 raz.
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
maiesky

Post autor: maiesky » czw 09 sie, 2007 11:58

Na GP Europy opłata za camping wynosiła 21E od osoby. Ja nie płaciłem (chyba dlatego że dotarłem pieszo później??). Wejścia są pilnowane przez ochronę. Na placu jakoś specjalnie nie pilnowaliśmy obozu- ja zamykałem po prostu namiot, ale przezorny zawsze ubezpieczony i nie zostawiaj portfela itp. Samochody stały obok naszych namiotów. Były postawione kontenery z prysznicami i toaletami, toj-toje również były dostępne. Oczywiście toalety na torze również były.

Wiara przyjeżdza dosłownie z domami- duże lodówki, dart, wielkie stoły i namioty, maszty dla flag, przyczepka drewna na ognisko!!!, kanapy, agregaty i paliwo w kanistrach, grille itd.
Głośny sprzęt audio- cały wieczór do 2ej w nocy różnoraka muzyka ze wszystkich stron- warto spać ze stoperami. Te co dostałem od BMW są bardzo wygodne dla uszu (piankowe chyba, nie z twardej gumy). Odpalane sztuczne ognie- udało mi się zasnąć pierwszej nocy o trzeciej i obudził mnie huk sztucznych ogni. Taki urok, ale czego się nie robi dla wypadu na F1- zniosłem te wszystkie niedogodności, aż sam się zdziwiłem, że tak spokojnie.
Piwo- rzeka piwa.
Jedzenie możecie zapakować do samochodowej lodóweczki, przynajmniej to co się łatwo psuje. Jak macie przewody do odpalania auta z obcego akumulatora to lepiej weźcie- może się zdarzyć, że siądzie wam aku- koledzy odpalali na chwilę auto, żeby się podładowało, zresztą musieli wcześniej te kable kupić. Niemcy od nas nawet pożyczali, bo mieli problem z odpaleniem.
Ostatnio zmieniony czw 09 sie, 2007 12:05 przez maiesky, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Denis
Kontakt:

Post autor: Denis » czw 09 sie, 2007 12:04

W końcu jakiś sensowny post na forum ;) Powinny byc pochwały dla użytkowników.

Czy przy torach są sklepy z gadżetami F1?
Formula1tv.tnb.pl
http://formula1tv.tnb.pl/

Awatar użytkownika
maiesky

Post autor: maiesky » czw 09 sie, 2007 12:29

Denis pisze:W końcu jakiś sensowny post na forum ;) Powinny byc pochwały dla użytkowników.
Czy przy torach są sklepy z gadżetami F1?
Dzięki. Zadawajcie pytania, to w miarę możliwości będę odpowiadał i opisywał to co przeżyłem.
Tak- na Nurburgringu przy torze rozstawiają się teamy i można obejrzeć bolidy, pojeździć na symulatorach i oczywiście kupić gadżety: czapeczka Ferrari, McL i BMW 30E, inne 25E. Koszulka, kurtka bądź plecak to już duuużo wyższy wydatek- przynajmniej 100E (koszulka 75E). Na ceny można popatrzeć w sklepie na stronie formula1.com. Poza obiektem (wokół oraz we wsi) rozstawiają się 'bazarowi sklepikarze'- kupisz u nich inne pamiątki (zabawki, rzeczy), cena oryginalnych czapeczek w zasadzie ta sama- gdzieś mi się udało zobaczyć BMW za 25E. Nawet flagi kupisz- także polska, ale taniej wziąść z domu takie rzeczy. Najbardziej byłem zadowolony z ciepłego kocyka z MSC, który mnie w nocy grzał, bo nie planowałem wypadu pod namiot i tylko dzięki życzliwości i pomocy kolegów ze Sczczecina (DZIĘKUJE!!!) zostałem na polu- warto było.

Poczytajcie też ten temat:
Relacja z Nurburgringu

Aha, wokół toru można też zjeść jakiegoś fastfooda (np dobra chińszczyzna) lub pójść do jakiejś restauracyjki we wsi. Zamek otwarty do zwiedzania do 17:30.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 17 sie, 2007 20:03

A czy mogłeś wejść do PIT LANE żeby np uzyskać autografy kierowców czy nie ma takiej możliwości w tym przedziale cenowym :D ??

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » sob 18 sie, 2007 00:01

Ja zrobię wszystko co w mojej mocy żeby zdobyć autograf Ice-man'a ale nie sądze by się powiodło...

Awatar użytkownika
maiesky

Post autor: maiesky » sob 18 sie, 2007 09:36

Leeloo pisze:A czy mogłeś wejść do PIT LANE żeby np uzyskać autografy kierowców czy nie ma takiej możliwości w tym przedziale cenowym :D ??
W czwartek można spacerować po pitlane, ale ja przyjechałem dopiero w piątek. Kwestia autografu to raczej szczęście i czas poświęcony polowaniu na kierowców :) np przed hotelem itp.

Awatar użytkownika
maiesky

Akcesoria na wyjazd

Post autor: maiesky » pn 16 cze, 2008 09:47

Zastanawiam się, czy trąbkę i sprężone powietrze kupić w Polsce czy prównywalnie cenowo wyjdzie kupując na torze? Macie z tym jakieś doświadczenia? Jeśli u nas to gdzie- allegro?

Innym mogę poradzić by zabrać:
- flagi/transparenty i co tam jeszcze sobie przygotujecie, za maszt może posłużyć zwykła, teleskopowa wędka,
- lornetka- przydatna nawet mimo siedzenia przed telebimem jeśli jesteśmy zainteresowani informacjami takimi jak czasy itp; im większa tym bardziej przeszkadza, wystarczy mała np 8x21,
- PARASOLKA- nie tylko na deszcz, na słońce również pomoże; przykład- Nurburgring 2007- kto był, wie- niby zawsze tam gorąco, a jak nagle lunął deszcz, to nie było do śmiechu,
- coś do siedzenia- kocyk, składane krzesełko turystyczne (?), zwłaszcza na trawę, gdyby pogoda nie dopisywała słońcem, będziecie mieć sucho i czysto pod tyłkiem przez cały weekend.

Przyjdzie mi coś jeszcze do głowy, to napiszę. Macie uwagi- podzielcie się z innymi.
Dzięki.

Edit 01: Koszulki F1 forum.pl --> http://f1forum.formula1.pl/viewtopic.php?t=566

mariusz403

Post autor: mariusz403 » pn 16 cze, 2008 16:08

Dokąd się wybieracie na GP??? My jedziemy ze Stargardu Szczecińskiego do Hockenheim
Maniek

Awatar użytkownika
Skwioton

Post autor: Skwioton » pn 16 cze, 2008 17:21

mariusz403 pisze:Dokąd się wybieracie na GP?
My jadziem z Wałbrzycha na GP Węgier

Odnosnie tematu: na bank przyda sie cos do opalania z filtrem (zwłaszcza na GP Wegier), tam słońce nieźle grzeje
kilka kompletów baterii tez sie przyda
Hmm ... Czym byłoby życie bez F1 ??? ...

Awatar użytkownika
cichy04

Post autor: cichy04 » wt 24 cze, 2008 20:30

Myślę że warto zabrać koszulkę BMW Sauber jakby była okazja aby dostać autograf bo nigdy nic nie wiadomo na co się trafi więc warto mieć.

Warto też mieć inne koszulki na autografy pozostałych kierowców jak ktoś jest zainteresowany. Ja na przykład chciałbym dostać od Kimiego :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „F1 - wyjazdy na Grand Prix”