GP Belgii 2011

Moderator: Moderatorzy

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » śr 04 maja, 2011 16:01

impreza napewno bedzie w centrum Spa w kasynie ;) ale tam trzeba miec gruuubyyy portfel :P
napewno wszystkie restauracje, puby itp. sa pelne w ten weekend wiec napewno bedzie tam wesolo jesli zdecydujesz sie wstapic...ale zamaist imprez polecam wizyte w tamtejszych termach...pare godzin w cieplej wodzie dobrze robi po calym dniu na torze ;)
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » czw 05 maja, 2011 12:10

Będąc w Belgii na pewno odwiedzę miasto Bastogne. Przeczytałem kilka razy "Kompanię braci" i postanowiłem że muszę odwiedzić te rejony. Dla tych którzy nie wiedzą co mam na myśli: http://www.youtube.com/watch?v=XVNpmBKMdIw

Apropo term, daleko jest do nich? Może jakieś namiary? ;)
Ostatnio zmieniony pt 06 maja, 2011 00:01 przez Hiub, łącznie zmieniany 1 raz.

MarqF1

Post autor: MarqF1 » czw 05 maja, 2011 14:07

Jak będzie po wyścigu i otworzą tor dla kibiców to polecam zajrzeć za barierki można tam znalezc kawałki bolidów .Ja jak byłem w tamtym roku na GP Niemiec znalazłem troche szczątków bolidów i przedni spoiler ale innej seri to jest najlepsza pamiątka po takiej imprezie.Trzeba sie tylko śpieszyć bo jest wielu chętnych na takie łupy.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » czw 05 maja, 2011 16:25

Hiub pisze:Będąc w Belgii na pewno odwiedzę miasto Bastogne. Przeczytałem kilka razy "Kompanię braci" i postanowiłem że muszę odwiedzić te rejony. Dla tych którzy nei wiedzą co mam na myśli: http://www.youtube.com/watch?v=XVNpmBKMdIw

Apropo term, daleko jest do nich? Może jakieś namiary? ;)
Dokladnie powyzej tego hotelu http://www.radissonblu.com/palacehotel-spa w centrum Spa - w tym hotelu nocuje wiele teamow podczas weekendu F1 wiec jak postoisz przed to mozesz spotkac kilka znanych osob (lowcy autografow tam czatują) :P Obok tego hotelu masz taka "winde" - wagonik jak w gorskich kolejkach, ktora wjezdzasz do tych therm (wjazd i zjazd chyba 2E kosztuje). Mozna tez dookola - dojechac droga na gore i zaplacic za parking przy termach i na to samo wyjdzie a nie przejedziesz sie kolejka z ktorej jest fajny widoczek ;)
Thermy http://www.thermesdespa.com/en/ bilet na 3 lub 4h kosztuje ok. 24E ale wg mnie warto w koncu stad zaczela sie moda na spa itp... ;) no i czesto ktos z teamow sie tam pojawia wieczorkiem (jest specjalne przejscie dla gosci hotelu Radisson)...
Powodzenia.
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » czw 05 maja, 2011 22:55

Dzięki wielkie za pomoc :wink:

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » sob 18 cze, 2011 19:48

Spedzajac czas w namiocie pod torem tez trudno sie nudzic, jesli ktos szuka rozrywki w godzinach wolnych od wyscigow. Pomijajac to, ze warto lazic wokol toru i po nim samym bo to przeciez legenda. Jest tam wiele miejsc gdzie mozna sie rozerwac.
W miejscowosci Francorchamps jest wiele pijalni piwa z muzyka, wystepami i roznorodnymi atrakcjami. Ten tor, tak naprawde lezy w tej wsi. Zycie tetni do bialego rana. Mowi sie ze polacy pija. Nic podobnego, robia wysiadke przy holendrach i niemcach szczegolnie.
Nie pije sie tam czystych wodek, oprocz finow, ktorzy czysta wodke pija z gwinta.
Najwiecej to idzie piwa, ale i winko jest w karcie menu.

Noce czest sa chlodne i dlatego pali sie tam duzo ognisk, sa dozwolone, tylko trzeba przywiezc ze soba opal-drewno. Grilowanie i przerozne aromaty potraw czuc w powietrzu.

Pare lat temu za sasiada na campingu mialem dunczykow. Byli to ojciec z synem, syn ok. 14 / 15 lat. Pilismy przy stoliku wodke ja i moj znajomy. Wodka byla w butelce po spirytusie. Byl to spirytus rozrobiony z woda, miodem i sokiem z cytryny wstosunku 1/2. Dunczyk jak zobaczyl jak my to pijemy to oczy zrobil jak kartofle. Po chwili nalalem w kieliszek i daje dunczykowi zeby sprobowal, on nie chce, to ja na to zeby zanozyl palec i oblizal. Dal sie namowic i wypil ten kieliszek. Za 10 minut przychodzi z kubkiem glinianym i prosi zeby mu dac troche, bo chce syna poczestowac. Wlalem mu do tego kubka i jak swietnie raczyli sie polskim spirytusem.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » ndz 19 cze, 2011 23:46

I tym samym jak nam roland podpadnie, to nie tylko wywalimy go z forum, ale doniesiemy za "częstowanie alkoholem nieletnich" :P
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » czw 23 cze, 2011 18:05

Koledzy, może wiecie czy są autobusy z toru do Spa? Dobrze byłoby pojechać któregoś popołudnia na termy, a być może będę miał campera i wyjeżdżać nim na 10cio kilometrową trasę jest bez sensu.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » sob 25 cze, 2011 08:47

Hiub pisze:Koledzy, może wiecie czy są autobusy z toru do Spa? Dobrze byłoby pojechać któregoś popołudnia na termy, a być może będę miał campera i wyjeżdżać nim na 10cio kilometrową trasę jest bez sensu.
Ja bylem samochodem i przyznam, ze nie zwrocilem uwagi czy jezdzily tam jakies autobusy (w sensie miejskie bo autokarow bylo od groma) ale napewno jakies autobusy beda - to nie trzeci swiat...a jak nie to Taxowki jeszcze sa. Dasz rade!
wojti

Adek89

Post autor: Adek89 » sob 02 lip, 2011 15:59

Hej, ma ktoś może jakieś info o zorganizowanym wyjeździe na trzy dni na Spa? Albo ktoś jedzie i ma dwa wolne miejsca w samochodzie? Bilety już mam od dawna ale cały czas walczę o jakiś transport i spanie(pole odpada bo jadę z tatą, który nie bardzo pali się do namiotu). Dla tych, którzy są w podobnej sytuacji jak ja proponuję przycisnąć trochę to biuro:

Kod: Zaznacz cały

http://www.traper.poznan.pl/oferta/177/Formu%C5%82a+1-Belgia-Spa.html
Pisałem do nich i ciągle się wahają z organizacją tej wycieczki. Może jak będzie nas więcej to coś się da zrobić.
Ogólnie polecam dosyć dobrze przemyśleć ewentualnego maila do nich bo są dosyć ciężko ogarniający :D

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » pt 12 sie, 2011 08:08

Znalazl ktos z Was juz info nt czwartkowego Pit Walk w tym roku (godziny rozpoczecia i zakonczenia) ??
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » pn 15 sie, 2011 11:00

Potrzebuję kilku wskazówek odnośnie wyżywienia podczas weekendu ;) czy na kempingu jest kuchnia gdzie można sobie ogarnąć jedzenie, można się podłączyć do sieci elektrycznej? Jak wyglądają ceny żywności (pieczywa itp.)? W obrębie toru będzie jakiś sklep spożywczy czy trzeba jechać do miasta?

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 15 sie, 2011 11:12

Hiub pisze:można się podłączyć do sieci elektrycznej?
Zależy na którym, są takie z prądem i bez.
Hiub pisze:W obrębie toru będzie jakiś sklep spożywczy czy trzeba jechać do miasta?
Od strony wejścia głównego i kempingów jest miasteczko i są jakieś sklepiki, można spokojnie zrobić zakupy "na nogach", nie samochodem (ceny oczywiście też są stosowne ;) )
Hiub pisze: czy na kempingu jest kuchnia
Na samych kempingach to raczej (?) nie, ale są miejsca gdzie ludzie siedzą i piją piwo, więc domyślam się, że jakieś jedzenie też tam dają (ale nie wiem, bo akurat tam nie jadłem). Dziwne by jednak było, gdyby ktoś nie planował na tym zarobić, dlatego też można przypuszczać, że z lokalna ludność nie da gościom z głodu umrzeć ;)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » śr 17 sie, 2011 10:19

odpowiem sobie sam na wczesniejsze pytanie bo juz postu nie moge edytowac, no i moze sie komus przydac to info (z infolinii Spa) Pit Walk od 16.00 do 18.00 w czwartek. Do zobaczyska! ;)
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » śr 17 sie, 2011 21:57

Dzięki za info ;) jeżeli wszystko będzie dobrze za tydzień o tej porze będę na torze :D

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » śr 17 sie, 2011 22:22

Na torze to raczej będzie Ci trudno być o tej porze ;) ale impre na polu namiotowym bankowo zaliczysz...już będzie pewnie sporo fanów.
Ja wyjeżdżam dopiero w nocy ze środy na czwartek wiec dojade na Pit Walk i już sie nie mogę doczekać :)
wojti

Awatar użytkownika
Hiub

Post autor: Hiub » czw 18 sie, 2011 21:02

Na torze będę wcześniej, ale nie miałem dostępu do kompa i dlatego napisałem posta przed 22 :) a tak w ogóle to można na kemping przyjechać w środę?

wojtitychy

Post autor: wojtitychy » czw 18 sie, 2011 21:30

w srode na tor i tak nie wejdziesz bo bedzie zamkniety pewnie.
a camping zalezy jaki - jedne pewnie sa od srody a inne od czwartku. Napisz maila tam gdzie rezerwowales swoj to sie dowiesz co i jak. ..a jak nie rezerwowales to napewno cos znajdziesz na miejscu bo bedziesz jednym z pierwszych.
wojti

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Belgii”