OGROMNA prosba o pomoc w zakupie miejsc na SPA 2012

Moderator: Moderatorzy

amorka

OGROMNA prosba o pomoc w zakupie miejsc na SPA 2012

Post autor: amorka » czw 02 sie, 2012 16:06

Witam serdecznie,

od razu uprzedzam, jestem na tym forum po raz pierwszy w zyciu, o F1 nie mam wiele pojecia, ale potrzebuje pomocy. Przyznam, ze nie czytalam calego forum i nie wiem czy ktos juz kiedys nie zadal takiego pytania, ale jest to sprawa na tyle pilna, ze nie moge czekac.

Moj maz jest wielkim fanem F1 i chcialabym mu zrobic prezent na urodziny i zakupic miejscowke na caly weekend na SPA2012. W sieci jest jeszcze sporo dostepnych biletow, ale czytam opisy sektorow od kilku godzin i nadal jestem zielona.

Cenowo najbardziej by mi odpowiadal "Silver 3 : Combes", w okolicy zakretow (a to chyba jakies emocje?) i sa telebimy (wiec chyba widac reszte toru?), ale minusem wedlug mnie jest to iz jest daleko umiejscowiony od startu, pitstopow, chociaz nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

"Silver 2 : Spa" tez cenowo ok, ale jest na prostej drodze bez zakretow, wiec chyba mniej ekscytujace? chociaz w sumie kierowcy rozwijaja wtedy jakies porzadne predkosci, wiec moze cos w tym jest?

"Gold 3 : Eau Rouge" i "Gold 4 : Eau Rouge" duzo drozsze, w poblizu wzgorza (?), ale bez telebimow, wiec chyba nie za bardzo wiadomo co dzieje sie na reszcie toru?

I jeszcze "Gold 7 : Source" i "Gold 9 : Pole Position" - najdrozsze z wymienionych, ale jak sa super extra, to chyba wole wydac troche wiecej, zeby moj maz mial super widowisko, bo i tak nawet "silvery" tanie nie sa. Te sektory sa blisko startu i pierwszego zakretu, wiec moze warto nadplacic???

Podkreslam jeszcze raz - jestem w tym zielona, ale licze na zyczliwe i szczere wskazowki. Ktore sektory sa z "Silverow" i "Goldow" byscie mi polecili i czy lepiej siedzec przy prostej drodze z duzymi predkosciami bolidow czy na zakretach gdy bolidy zwalniaja???

Z gory przepraszam za dlugi post, kazda odpowiedz jest dla mnie na wage zlota,
DZIEKUJE!

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » czw 02 sie, 2012 23:27

Moim, ale tylko moim zdaniem na ten tor opłaca się wziąć bilety na tzw trawkę. Obiekt jest przepiękny, warto się po nim przespacerować, oglądając przy okazji F1 z wielu miejsc. Na tym torze naprawdę wiele miejsc jest dobrych. Z trybuny będziemy widzieli ciągle to samo. Na innych torach trawki są czasami nieciekawe. Tu - przeciwnie.
amorka pisze:"Silver 2 : Spa" tez cenowo ok, ale jest na prostej drodze bez zakretow, wiec chyba mniej ekscytujace? chociaz w sumie kierowcy rozwijaja wtedy jakies porzadne predkosci, wiec moze cos w tym jest?
Nie polecam. Rozwijają prędkości, fajnie, ale na dłuższą metę szczerze mówiąc jest to męczące - mało (krótko) widać, walki jako takiej nie ma. Fajne, na 10 minut.
amorka pisze:"Gold 3 : Eau Rouge" i "Gold 4 : Eau Rouge"
Miejsce samo w sobie kultowe (Eau Rouge). Jednak tak jak zauważasz, drogo. Co do braku telebimu - to jest widoczny.

Gold 7 i 9 - cóż, 1 zakręt, czyli ciekawe miejsce. dodatkowo coś tam start widać, i trochę podjazd na eau rouge - podobnie jak poprzednio, fajnie i drogo.

Podsumowując - jeżeli ma być na bogato, to z pewnością mężowi spodoba się gold 7 i 9, Z silverów - silver 3 nie jest złym pomysłem, ale taki silver 1, który jest za pierwszym zakrętem i za goldem 7 może być tez całkiem niezłą, no i tańszą niż gold alternatywą.

Podsumowując, bo chyba zamiast ułatwić to utrudniłem: wszystko zależy od tego, ile chce się wydać. Opcja na bogato, czyli goldy przy starcie, będzie z pewnością fajna do oglądania. Silver przy starcie też niczego sobie. Tańsza opcja - silver przy les combes, z pewnością nie spowoduje zawodu, z tej trybuny fajnie widać wejścia w zakręty, bolidy nie jadą za szybko, więc można podziwiać, a i walka się tam zdarzy :) Dużo co prawda zależy od krzesełka, które się dostanie (bardziej z prawej lub lewej strony), ale tego się nie przewidzi. A jeżeli ma się trochę ochoty i siły, na zwiedzanie obiektu, oraz jednak trochę mniej komfortowe oglądanie (też nie do końca, bo można mieć swoje krzesełko), to naprawdę polecam "trawkę" :)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

amorka

Post autor: amorka » czw 02 sie, 2012 23:32

@del

jejQ PRZEOGROMNIE dziekuje za dobre rady i wyczerpujaca odpowiedz, i nawet wszystko zrozumialam, wiec za to podwojny plus hehe ;-) chyba jednak wybiore "na bogato", bo to w koncu urodziny i to jeszcze okragla 30!

jeszcze raz dziekuje i serdecznie pozdrawiam! :-)

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » czw 02 sie, 2012 23:34

W takim razie życzę udanego wyścigu i zapraszamy częściej na Forum, także po wyścigu by podzielić się wrażeniami :)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

amorka

Post autor: amorka » czw 02 sie, 2012 23:42

@ del
haha ale ja sie na wyscig wcale nie wybieram, wole te (niemale) pieniazki przeznaczyc na zakupy ;-) jeszcze raz DZIEKUJE za pomoc, pozdrawiam i dobranoc

elvisek179

Post autor: elvisek179 » pt 03 sie, 2012 16:34

Kobiety...

amorka

Post autor: amorka » pt 03 sie, 2012 16:35

@elvisek179

a moze Pan powie cos ciekawego "na temat", jak juz Pan tu zajrzal???

elvisek179

Post autor: elvisek179 » pt 03 sie, 2012 16:37

hmm...
Życzę przyjemnych zakupów :cool:

amorka

Post autor: amorka » pt 03 sie, 2012 16:38

@elvisek179

a w temacie F1? ;) hehe

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Belgii”