F1 Forum
FAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyścigi...
Autor Wiadomość
mmax88 

Wysłany: Nie 18 Kwi, 2010 16:13   

no to nie drogo w sumie:D a czy jest możliwość wynajęcia karta? bo to już nie jest tania impreza, napewno nie na moja studencką kieszeń:P

erio

Wysłany: Nie 18 Kwi, 2010 17:34   

masz cale wakacje zeby zarobic na karta ;))
mozna wynająć , gdzies widzialem za 1500 zł plus opony i zużyte części zamienne na zawody z obsługą mechanika, chyba że mówisz o wynajęciu czegos z silnikiem Hondy 200 ccm z 6,5km w Hali albpo na parkingu Hiperkarketu ... ale to juz nie ta bajkab

Pioneer282

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 00:13   

Panowie na sciganie nigdy nie jest za późno, tym bardziej że jest to sport motorowy, gdzie nie liczy sie wysiłek fizyczny a co w parze idzie czyli wiek, tym bardziej w wyscigach samochodów turystycznych taki jak WTCC,BTCC,STCC gdzie królują dziadki, lub innych GT lub pucharach. Powiem że Maciej Stańco jeden z lepszych polskich kierowców wyścigowych zaczynał w wieku około 35 lat. W tym sporcie nie liczy się wiek a kasa.

Jeśli chodzi w Polsce to na dzień dzisiejszy dla funu pobawiłbym się w WPP ( Wyścigowy Puchar Polski ) Małe wpisowe( 300 zł ) dużo kilometrów po torze, nie potrzeba silnych aut, do tego co raz więcej zawodników, jeśli masz troszkę więcej pieniążków to uderzyłbym w zagraniczne puchary :)
Ewentualnie w Ceeda ktory w tym roku będzie ciekawy, po odejsciu Picanto Cup.

A tory w Polsce to na razie jedynie Tor Poznań. Kiedyś były jeszcze na lotniskach np Opole.
Torów Kartingowych jest oczywiście więcej, ale juz z 10 lat sie nie ścigam w kartingach i nie jestem wstanie wszystkich wymienić, bo pozmieniało się trochę :)

MtK 

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 18:48   

Pioneer282, Jakby się ktoś jeszcze zaopiekował torem w Kielcach to mamy polską miniaturkę Nurburgring. Osobiście w Kielcach byłem raz jeszcze R26stką. No i tor Fiata-Tychy ale tam jest paskudnie. Ciasno i nierówno. Znam kilka osób, które musiały coś malować albo klepać po przejażdżce po torze w Tychach.

Fahrenheit

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010 17:41   

Witam! Także interesuje mnie jazda kartami, mam 17 lat. Na początek chciałbym kupić karta do takiej luźnej jazdy po torze. Co polecacie? Na co zwrócić szczególnie uwagę i jaki silnik byłby najlepszy? Można kupić coś w miarę taniego (używanego) co pozwoli mi na starty w przyszłości w zawodach? Czy mogę zdawać certyfikat/licencję w klubie kartingowym nie zapisując się do niej, czy taki klub może odmówić mi dopuszczenia do egzaminu teoretycznego i praktycznego? I ostatnie pytanie. Czy nie posiadając certyfikatu/licencji mógłbym swoim własnym kartem jeździć na torach wyścigowych? Zadaję tak wiele pytań, bo bardzo bym chciał coś zrobić w tym kierunku, ale jestem kompletnie zielony. Pozdrawiam!

szamanka 

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010 18:11   

http://www.pzm.pl/Karting-Regulaminy

Fahrenheit

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010 18:59   

Przeglądałem te regulaminy i nie ma w nich wszystkiego czego chciałbym się dowiedzieć, po drugie musiałbym przewertować setki stron tych regulaminów dlatego moje pytania zwracam do kogoś kto orientuje się w temacie i może mi odpowiedzieć na wcześniej postawione pytania.

Waldek

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010 22:53   

Witam

Mam 4+ letniego synka i chciałbym mu zafundować jakiś początkowy kurs gokart 'owy - o ile będzie chciał, ale póki co na tzw. "elektrycznych wózkach" bawił się nieźle, wyścigi też z Tatą ogląda, więc coś może z tego będzie.
Czy gdzieś w Polsce jest jakiś Tor z profesjonalnymi instruktorami? Od jakiego wieku można próbować?
W googlach szukałem, ale nic nie znalazłem...

Z góry wielki dzięki za odpowiedź
Waldek

doriano 

Wysłany: Sob 14 Sie, 2010 09:20   

Jeśli chodzi o wiek, to większość torów kartingowych które znam zezwala na jazdę dzieci w wieku około 7/8 lat. Coraz więcej torów zamiast wieku ustala dolną granicę wzrostu (zazwyczaj zależna od posiadanego przez nich sprzętu - np. 130 cm.).

Co do szkółek jazdy, to na razie zbyt dużo tego nie ma, ale zapewne niedługo sytuacja się zmieni. Wygląda na to, że zainteresowanie tego typu usługami jest coraz większe. Nie wiem skąd jesteś, ale w moim regionie chyba tylko tor w Sosnowcu planuje otwarcie takiej szkółki.

http://www.race-club.com....-race-club.html

Świeżak 

Wysłany: Sob 14 Sie, 2010 13:10   

A czy ktoś może wie jaki najbliższy klub znajduje się w pobliżu Siedlec???

Waldek

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 20:03   

doriano dzięki za odpowiedź. Może to i lepiej, trochę podrośnie, więcej zrozumie.

izydorrro 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2012 20:01   

Sorry nie wiem czy to dobre miejsce , ale chciałem spytać o coś. w wyścigach zaczynamy od kartingu a od czego zacząć żeby przygotować się do wyścigów motocyklowych?

damian.bokowski 

Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 11:49   

Witam chciałbym kupic cos zmotoryzowanego dla mojego synka-małego fana wyscigów, czy mozecie cos doradzić ??

szamanka 

Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 14:26   

Synek lat 3, 5 czy 10?
Zmotoryzowanego tzn gokart, samochodzik, zabawkowy tor z joystickiem?

doa1996 

Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 19:19   

a może banery reklamowe? ;)

koompel 

Wysłany: Sro 11 Mar, 2015 09:46   

Chciałbym odświeżyć temacik - dzieje się coś w polskich wyścigach amatorskich?

JaninaPlus 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2015 12:04   

koompel napisał/a:
Chciałbym odświeżyć temacik - dzieje się coś w polskich wyścigach amatorskich?

we Wrocławiu możesz znaleźć np. wyścigi amatorskie na dircie - wrack attack

sowiegusta 

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2016 14:09   

Po dobrym ogarnięciu gokarta będzie można się przesiąść... Myślę, że mimo wszystko wiek nie gra roli - oczywiście, łatwiej jest zaczynać młodziej, ale mimo wszystko. Tylko ogarnijcie dobry tor bo żeby was pozbierać w razie czego nie wystarczy nawet autolaweta ;P

Mroz11 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 08:30   

Gdzie te Wrack Attack sie dokladnie odbywaja?

Odpowiedz do tematu