GP Hiszpanii 2013

Moderator: Moderatorzy

AdamK

GP Hiszpanii 2013

Post autor: AdamK » pn 17 gru, 2012 21:01

Będę 10 maja w Barcelonie, więc chciałbym wybrać się na piątkowy trening.
Ponieważ nigdy nie byłem na żadnym torze F1, mam kilka pytań do bywalców:
1. jak wynika z cennika, na piątek mam do wyboru dwie trybuny: C lub E (obecnie po 45 euro). Którą wybrać, gdzie i w jakim miejscu wykupić miejscówkę (na dole czy u góry?)
2. Będę samochodem, więc zastanawiam się czy już teraz wykupić miejsce na którymś z przyległych parkingów (15 euro)? A może nie kupować, bo w piątek napewno tłoku na parkingach nie będzie?
3. Proszę o podpowiedź, którą stronę www wybrać do zakupu biletu
Liczę na dodatkowe uwagi i porady dla wybierającego się pierwszy raz na tor.
Przypominam, że w grę wchodzi tylko piątek. Trochę ubolewam nad tym, że nie będę mógł zostać na cały weekend, ale takie życie... :cry:

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » wt 18 gru, 2012 18:42

Nie bylem na torze w Barcelonie, wiec nie moge sie wypowiadac.
Moge jedynie doradzic Ci abys bilet bral zawsze jak najwyzej na trybunie, bo to dotyczy wszystkich torow.
W piatki jest mniej wiecej 30% widzow na torze, wiec "spoko".
Milych wrazen. Beda raczej za.....te. Przygotuj sie na to, ze po wyjsciu z toru juz bedziesz myslal jak sie dostac na nastepny wyscig. Kibicowanie F1 na torach, to jest choroba nieuleczalna.

AdamK

Post autor: AdamK » sob 22 gru, 2012 00:44

Roland, dziękuję za wypowiedź.
Trochę jestem zawiedziony tym, że na tym forum nie znalazł się nikt, kto był, widział,
a teraz mógłby się podzielić wrażeniami i poradzić coś.
A może ktoś zna jakieś inne bardziej aktywne forum, bo tu jakoś cicho po sezonie...

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » sob 22 gru, 2012 14:18

AdamK pisze:Trochę jestem zawiedziony tym, że na tym forum nie znalazł się nikt, kto był, widział,
a teraz mógłby się podzielić wrażeniami i poradzić coś.
Zrozum ze tak naprawde pytasz o bzdety. Na torach (wszedzie ) jest taka zasada ze ile zaplacisz tyle zobaczysz. Jesli masz do wyboru dwie trybuny, obie w jednakowej cenie to nie ma znaczenia. (generalnie nie znam, nigdy nie spotkalem zadnej wejsciowki za 45E) Chyba ze sponsor jakis doplaca. Bo w taki sposob w tym roku spotkalem ludzi z SONAX z Lublina, to byli za darmo.
Nastepna sprawa to taka ze np moze i ktos byl tam ale na innej trybunie i sie nie wypowiada (bo pytasz o kakretne)

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » sob 22 gru, 2012 16:41

Pomijajac ze oba GP rozgrywane w Hiszpanii uchodzą za nudne więc zorientowani w temacie wybiorą raczej Spa lub Monzę, ewentualnie Węgry bo też nudne, ale blizej i taniej.

Btw przypadkiem na treningach piątkowych nie jest tak że wszyscy łażą po wszystkich trybunach jak im sie podoba i miejsca nie obowiązują?

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » sob 22 gru, 2012 17:06

szamanka pisze:Btw przypadkiem na treningach piątkowych nie jest tak że wszyscy łażą po wszystkich trybunach jak im sie podoba i miejsca nie obowiązują?
Tak szama w piatki mozna lazic po calym torze, ale nie jestem pewien czy czasami to nie dotyczy tych, co maja bilet na caly weekend.
Jesli o mnie chodzi, to ja zawsze jak bylem, to caly weekend. Bramkarze sprawdzaja zawsze bilety, lub sa weryfikowane elektronicznie przez czytniki, ale to nie na wszystkich torach.

Nasz zainteresowany AdamK twierdzi ze bedzie mial bilet tylko na piatek!

Koper

Post autor: Koper » ndz 20 sty, 2013 10:51

Byłem rok temu w Hiszpanii, więc mogę co nieco podpowiedzieć
AdamK pisze:1. jak wynika z cennika, na piątek mam do wyboru dwie trybuny: C lub E (obecnie po 45 euro). Którą wybrać, gdzie i w jakim miejscu wykupić miejscówkę (na dole czy u góry?)
1. Jeżeli będzie tak jak rok temu, to właściwie nie ma różnicy. Można siedzieć na dowolnych trybunach i nikt nie sprawdza biletów przy wejściu na daną trybunę. (W ten sposób zwiedziłem calutki tor siedząc w różnych miejscach). Gdyby jednak coś w tym względzie się zmieniło, to poleciłbym trybunę "E", dochamowanie wydaje się ciekawsze niż szybka sekcja przy "c". Jak radził roland, lepiej brać wyższe miejsca.
AdamK pisze:2. Będę samochodem, więc zastanawiam się czy już teraz wykupić miejsce na którymś z przyległych parkingów (15 euro)? A może nie kupować, bo w piątek napewno tłoku na parkingach nie będzie?
Trudno mi podpowiedzieć, bo korzystałem z transportu publicznego. W piątek było stosunkowo mało ludzi, więc raczej nie powinno być problemu z miejscem.
AdamK pisze:3. Proszę o podpowiedź, którą stronę www wybrać do zakupu biletu
Ja kupowałem tutaj: http://www.gp-spain.es/ . Oficjalna strona, raczej nie ma dodatkowych koszt. Bilet można wydrukować, więc nie trzeba płacić za przesyłkę.

Gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania, wal śmiało.

AdamK

Post autor: AdamK » pn 04 lut, 2013 23:15

Koper pisze:Byłem rok temu w Hiszpanii, więc mogę co nieco podpowiedzieć
Wielkie dzięki Koper, za wszystkie rady.
Bilety za 45 Euro na trybunę E w piątek (do wydruku) kupione tutaj
Mam nadzieję, że również będę mógł zwiedzić cały tor.
Jest tylko problem z zakupem biletu na parking.
Wszędzie gdzie jest możliwy wcześniejszy zakup biletu na parking,
nie ma możliwości wydrukowania tego biletu, a koszty przesyłki i administracyjne,
to kilka razy więcej niż cena biletu.
Trudno - pojadę w ciemno z nadzieją, że na parkingu będzie można zaparkować płacąc na miejscu.

br0neek

Post autor: br0neek » sob 02 mar, 2013 13:42

Witam,
wczoraj kupiłem bilet na sam niedzielny wyścig, trybuna E. Czy ktoś z własnego doświadczenia może mi powiedzieć, jak w najprostszy/najszybszy sposób dotrzeć na tor? Mieszkam obecnie w Walencji, i zastanawiam się, czy muszę najpierw dotrzeć do centrum Barcelony, a potem z Barcelony na tor. Interesuje mnie bezpośrednia podróż Valencia - Tor. Niestety nikt w Hiszpanii nie potrafi mi odpowiedzieć, gdyż zwyczajnie chyba sami nie wiedzą... Patrzyłem na strony przewoźników, i również nic nie znalazłem.
Jakieś rady? Z góry dziękuję i pozdrawiam, być może spotkamy się na torze.

Koper

Post autor: Koper » ndz 31 mar, 2013 18:28

br0neek pisze:Jakieś rady?
W trakcie weekendu, mieszkałem w Barcelonie i codziennie jeździłem metrem do głównej stacji kolejowej Barcelona Sants. Stamtąd pociągiem podmiejskim do Montmelo i dalej na piechotkę na tor. W samym Montmelo są też darmowe shuttle busy za okazaniem biletu które podwożą na tor, nie korzystałem wolałem się przejść i wejść od strony od której nie podjeżdżał autobus (okolice 3 zakrętu na torze).

Wydaje mi się że spokojnie znajdziesz połączenie kolejowe Walencja - Barceolna Sants, a dalej tak jak opisałem powyżej. W niedziele do Montmelo jeździ więcej pociągów podmiejskich, więc tutaj także nie powinno być problemów.

Oficjalna strona kolei hiszpiańskich: http://www.renfe.com/EN/viajeros/index.html

conejo

Post autor: conejo » wt 09 kwie, 2013 23:53

Witam! Mam mozliwosc kupienia w atrakcyjnej cenie jeszcze 2 biletow na GP Hiszpanii 9-12 maj 2013 na torze Circuit de Catalunya w Montmelo pod Barcelona. Bilety moge odsprzedac w cenie 90euro za kazdy bilet (aktualna cena na stronie toru to 120euro za bilet http://tickets.circuitcat.com/en/2850-catalunya-f1/ ) sa to bilety na caly weekend wyscigowy tak zwane "na trawe" miejsca stojace. Osobiscie rowniez bede uczestniczyla w weekendzie wyscigowym (4 rok z rzedu :) polecam wszystkim wielbicielom F1 ta przygode :) emocje sa niesamowite :)))

- w czwartek z tym biletem mozna chodzic po calym torze i wchodzic na wszystkie trybuny w tym dniu w wybranych godzinach organizowany jest spacer po pit line w czasie ktorego mozna zdobyc autografy kierowcow i zajrzec do garazy teamow :)
- w piatek odbywaja sie treningi i z tym biletem rowniez mozna chodzic po calym torze i wchodzic na wszystkie trybuny
- w sobote ostatni trening i kwalifikacje w tym dniu nalezy juz zajac miesca zgodnie z wykupionym biletem (miejsca ktore mozna zajac na trawie oznaczone sa na mapce toru przy linku z cenami biletow)
- niedziela wyscig w tym dniu rowniez nalezy zajac miesca zgodnie z wykupionym biletem. Na torze umieszczone sa ogromne telebimy widoczne praktycznie z kazdego miejsca wiec nie ma problemu z ogladaniem wyscigu jesli ktos jest maniakiem transmisji telewizyjnych :)

Atmosfera panujaca na torze, dzwiek bolidow i hiszpanskie slonce sprawia ze caly weekend jest niesamowitym przezyciem :) ja zakochalam sie w tej imprezie i mimo iz mieszkam w Polsce to od 4 lat robie wszystko zeby wyrwac sie w maju na pare emocjonujacych dni na tor Circuit de Catalunya :) jesli ktos jest zainteresowany chetnie odpowiem na wszelkie pytania :) mail: anna15561@gmail.com

conejo

Post autor: conejo » ndz 14 kwie, 2013 21:25

AdamK
bilet parkingowy spokojnie mozesz kupic na miejscu nie ma z tym zadnego problemu a w piatek to raczej nie bedzie duzych kolejek przy kasach, kazdym wejsciu jest kilka kas wiec to szybko idzie. Trybuna E to jesli dobrze pamietam najblizej masz wejscie nr 4 lub 5 wiec kieruj sie na parking przy tych wejsciach. Glowne kasy sa przy wejsciu nr 3 to jest wejscie za trubuna glowna i ja przewaznie parkuje na tamtym parkingu. Sam dojazd na tor jest swietnie oznakowany nie ma z tym problemu i obojetnie od ktorej strony toru podjedziesz to jest mozliwosc objechania go w kolo i znalezienia miejsca do ktorego chcialaes dotrzec :) szukaj drogowskazow "circuit de catalunya" zjezdzajac z autostrady lub w miescie a w ogole to tam zawsze jest duzo policji kierujacej ruchem i pomagaja jesli czegos potrzebujesz ;) szczegolnie duzo jest ich w sobote i niedziele .. zaluj ze nie mozesz zostac na caly weekend bo jestem przekonana ze bedzie ci sie podobalo :) ja nigdy nie zapomne jak pierwszy raz uslyszalam na zywo dzwiek bolidu :) to jest niesamowite :) .. a i jeszcze jedno .. ze swoim biletem w piatek mozesz wchodzic wszedzie na wszystkie trybuny i po calym torze (oprocz paddocku a zdradze ci ze to najlepsza atrakcja :D ) zycze dobrej zabawy. Pozdrawiam

Barca

PILNE!

Post autor: Barca » pn 24 mar, 2014 19:17

hej. chcę zrobic niespodziankę swojemu chłopakowi i zorganizowac wyjazd na F1 do Barcelony. Wykupie bilet na cały weekend. Najtańsze miejsca są na North G (Zone 1-17) i North B. Czy możecie mi doradzić które miejsce wybrac? Mam nadzieję,że w piątek bedzie mógł sobie polatac po wszystkich trybunach :) znalazłam ofertę w biurze podróży - te lokalizacje za 1049zł. czy możecie polecić mi jakiś hotel w Barcelonie? nie zależy mi na wielkich luksusach, nie o to chodzi w tym wyjeździe. czym można dojechac z Barcelony na tor? czy kursuja jakies darmowe busy? jak macie jeszcze jakies uwagi, to prosze piszcie. Nie znam się kompletnie na tym, a chciałabym spełnić marzenie mojego chłopaka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „GP Hiszpanii”