Singapur 2008

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

pokrzyw

Post autor: pokrzyw » sob 27 wrz, 2008 17:52

Patrząc na Ferrari i Makówki to chyba Rai i Ham mają mało paliwa - zanotowali najmniejszą stratę Q2 - Q3.

ralf111

Post autor: ralf111 » sob 27 wrz, 2008 18:04

Awatar użytkownika
Rosteck

Post autor: Rosteck » sob 27 wrz, 2008 18:53

pokrzyw pisze:Patrząc na Ferrari i Makówki to chyba Rai i Ham mają mało paliwa - zanotowali najmniejszą stratę Q2 - Q3.
Taaaak :?: Różnica między czasami Raikkonena w Q2 i Q3 to 1.385 sekundy. No, chyba że miałeś na myśli kogoś innego ;)
Robert Kubica wygrał pierwszy niedzielny oes Rallye du Var.
"Jechałem ostrożnie, bo było ciemno i ślisko" :mrgreen:

Awatar użytkownika
MatiazF1

Post autor: MatiazF1 » sob 27 wrz, 2008 18:55

Pierwsze kalifikacje do nocnego wyścigu Formuły 1 były całkiem interesujące !!! Brakowało jakichś sensacyjnych wyników, ale parę małych niespodzianeczek jednak było.

Robert Kubica przez cały weekend prezentował się bardzo dobrze !!! Dzisiaj potwierdził swoją dobrą formę. Sądzę, że mogło być to 3. miejsce, ale najwyraźniej czegoś brakowało. Mam nadzieję, że Robert ma o to "jedno okrążenie" więcej paliwa od Raikkonena, a może nawet od Hamiltona. Warto podkreślić również, iż Robert był bodaj dzisiaj jednym z nielicznych kierowców popełniających "poważniejsze" błędy na torze. Kubica pojechał dzisiaj bardzo dobrze, równo i szybko i dzięki temu zajął bardzo dobre 4. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Singapuru 2008 !!!

Felippe Massa Dzisiaj znokautował wszystkich !!! Wygrywać podczas kwalifikacji z pretendentem do mistrzostwa bodaj aż o ponad 0,5 sekundy to naprawdę niebagatelny wyczyn zasługujący na gromkie brawa. Massa fantastycznie skoncentrował się i przejechał wspaniałe ostatnie okrążenie dające mu Pole Position !!! Massa pojechał dzisiaj fenomenalnie i zasłużenie zajął 1. miejsce.

Lewis Hamilton nie miał dzisiaj dobrego dnia. Mało brakowało a nawet do Q3 by nie wszedł. Wszystko się jednak dobrze dla niego potoczyło, po części. Drugie miejsce na pewno musi być dla niego ogromnym zawodem tym bardziej, iż stracił pole position o ponad 0,5. W dodatku wyścig o GP Singapuru będzie chyba obok Chin najbardziej istotnym wyścigiem, który może rozstrzygnąć losy mistrzostwa, ale wiadomo to F1, tu wszystko może się zdarzyć. Tym bardziej, ciężkie zadanie stoi przed Hamiltonem, iż bodaj trudno się wyprzedza na tym torze. Starał się, ale zakończył kwalifikacje na 2. miejscu.

Kimi Raikkonen zanotował dzisiaj dobry jak dla niego wynik. Gdyby nie parę błędów, bądź nawet tylko jeden, to on mógłby jutro startować z PP. Raikkonen pojechał dzisiaj dobrze i równo i zasłużenie zajął 3. miejsce.

Heikki Kovalainen nie zaprezentował się dzisiaj zbyt dobrze. Piąte miejsce to może i dobry wynik dla niego, ale chyba poniżej oczekiwań. Robił dzisiaj Kovalainen co mógł, pojechał dobrze i skończył kwalifikacje na 5. miejscu.

Nick Heidfeld natomiast potwierdził dobrą formę BMW Sauber w Singapurze. Przez całe kwalifikacje jechał szybko i na równi z Robertem Kubicą. W ostatnim okrążeniu trochę zabrakło. Heidfeld pojechał dobrze i zasłużenie zajął standardowe dla siebie 6. miejsce.

Sebastian Vettel pokazał, po raz kolejny, iż jego ostatnie pobyty w Q3 nie były przypadkami. Po raz kolejny młody Niemiec zaprezentował się z bardzo dobrej strony i po raz kolejny może jutro powiększyć swój jak i zespołu Toro Rosso dorobek punktowy. Vettel pojechał dzisiaj bardzo dobrze, równo i zasłużenie zajął 7. miejsce.

Nico Rosberg również w pewnym stopniu udowodnił całkiem dobrą formę Williamsa w Singapurze. Niemiec notował dzisiaj całkiem dobre czasy. Rosberg pojechał dobrze i zajął niezłe 8. miejsce

Timo Glock uratował dzisiaj w pewnym stopniu honor Toyota'y. Miał parę błędów, ale pokazał się dzisiaj raczej z dobrej strony. Timo pojechał poprawnie i zakończył wyścig na poprawnym 9. miejscu.

Kazuki Nakajima, gdyby mógł to na pewno by uczcił dzisiejsze kwalifikacje. Sama jego obecność w Q3 jest niespodzianką. Niestety niczego już więcej nie zdziałał. Nakajima pokazał dobrą formę, pojechał nieźle i zajął dobre dla siebie 10. miejsce.

Reszta kierowców się tam jakoś wymieszała.

Najbardziej przykrą dla mnie niespodzianką było jedynie 15. miejsce Fernando Alonso. Widać było, że Renault prezentowało bardzo dobrą formę w Singapurze i było ten zespół stać na bardzo dobre miejsce w kwalifikacjach !!! Sądzę, że gdyby nie defekt bolidu Alonso (silnik ?) to Hiszpan zajął by 3-5 miejsce. Niestety stało się tak jak się stało i trzeba się obejść ze smakiem. Mam nadzieję, że jutro pokaże Alonso na co go stać.

Niespodzianką jest dla mnie również brak choćby jednego kierowcy Red Bull Racing w Q3. Miałem nadzieję, że Webber coś zdziała, ale jedyne co "zrobił to chyba tylko nadanie jednemu z zakrętów na torze w Singapurze swojego imienia (według komentatorów Polsatu ;)).

Kwalifikacje były dosyć emocjonujące i mam nadzieję, że jeszcze ciekawiej i wspanialej będzie w jutrzejszym wyścigu o Grand Prix Singapuru 2008 !!!

Grande ING Renault F1 Team !!!

Grande Fernando Alonso !!!

Grande BMW Sauber F1 Team !!!

Grande Robert Kubica

Grande kwalifikacje do 2008 FORMULA 1™ SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX !!!
F: Ron... Odchodze !!! Spieprzaj dziadu !!!
R: Myślałem, że już tego nie powiesz, uff !!! Poźniej już chyba nie mogłeś !!!

Awatar użytkownika
zibirocket

Post autor: zibirocket » sob 27 wrz, 2008 19:12

Brawo Kubica !!!
Szkoda mi Alonso, bo gdyby wszedł do Q3 to Hamilton startowałby z 11 pozycji.
Fan Roberta Kubicy - przyszłego Mistrza Świata F1

lolo07

paliwo...

Post autor: lolo07 » sob 27 wrz, 2008 19:49

wypowiedzi Roberta po Q potwierdzają tylko moje obawy... ma bardzo mało paliwa.... miał kłopoty z przyczepnością a mimo to dojechał na P4... myśle, że jutro zjedzie jako jeden z pierwszych... chyba razem z Fellipe... co wy na to??

Krakk

Post autor: Krakk » sob 27 wrz, 2008 19:51

No cóż.. jutro zadecydują opony oraz to na ile kto pojedzie pit stopów... jak opony będą się bardzo zużywać to może lepiej będzie jechać na 3 pit stopy niż na 2 ale niewątpliwie będzie to jednak z ciekawszych wyścigów i wyjdą tutaj błędy kierowców.. kto się poniesie emocją lub też popełni jakiś błąd może zapłacić za to zakończeniem wyścigu

Awatar użytkownika
Chamildon

Post autor: Chamildon » sob 27 wrz, 2008 20:30

Kwalifikacji nie oglądałem, ale coś mi się obiło o uszy o karze dla Nicka za blokowanie kogoś. Podobno 3 miejsca w dół. Czy ktoś może to sprostować?
Ostatnio zmieniony sob 27 wrz, 2008 22:54 przez Chamildon, łącznie zmieniany 1 raz.

michal

Post autor: michal » sob 27 wrz, 2008 20:33

Nie ma co prostować bo to akurat fakt. W Q1 przyblokował Rubensa - chociaż moim zdaniem to dość kontrowersyjne - nie bardzo wiem gdzie Heidfeld miał uciec...

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » sob 27 wrz, 2008 20:34

jest kara dla nicka -3, zajechal Barrichello droge podczas jego szybkiego okrazenia, Nick chcial zjechac do PitLane a zjezdzajac do PitLane "musial" wjechac na szybki tor jazdy brazylijczyka :/ w sumie to jednak zadne tlumaczenie bo po prostu powinien zrobic jeszcze jedno kolko i tyle.

a Barrichello dostal karę 10tys Euro bo zjechal za Nickiem doPitLane w nieprawidlowy sposob

puk

Post autor: puk » sob 27 wrz, 2008 21:01

Szkoda mi Alonso, bo gdyby wszedł do Q3 to Hamilton startowałby z 11 pozycji.
a moze Alonso by wykręcił spina a kubek w niego udezyl i by obaj nie weszli do Q3! :shock: <DRAMA>

takie gdybanie to sobie mozesz wsadzic miedzy komiksy na polce

bardziej ot:

imo zamiast heidfelda powinni ukarac tego co ten tor konstruowal :???:
powinien zrobic jeszcze jedno kolko i tyle.
powinien... bmw chyba samo potrafi ustalic kiedy powinno zrobic pitstop... jak ty sobie to wyobrazasz? "o kurcze ktos za mna jedzie... e tam! mam gdzies polecenie inzyniera... pojade sobie jeszcze jedno kółeczko!"

Awatar użytkownika
grzechu23

Post autor: grzechu23 » sob 27 wrz, 2008 21:12

Zwróciliście uwagę, że Heidfeld w każdej części kwalifikacji był dużo szybszy od Roberta w S1 i S2 a tracił bardzo dużo czasu w S3??

Awatar użytkownika
natka

Post autor: natka » sob 27 wrz, 2008 21:49

Qual bardzo interesujący, choć dla mnie osobiście bardzo smutne miał zakończenie. Tor z wyglądu bardzo ciekawy, ładnie oświetlony i w ogóle super otoczka... Jak będzie jutro z tymi "miejscami do wyprzedzania" to się przekonamy. Dobra by nie przedłużać to do kierowców przejdę od razu:

Massa- świetnie, niezależnie od ilości paliwa (nie może mieć go, aż tak strasznie mało nie przesadzajmy) zdeklasował rywali. Super oby tak dalej i jutro usłyszymy Brazylijski hymn... :)

Hamilton- eh mam nadzieję, że jutro nie da nam się nudzić. Szykuje się bardzo ciekawy pojedynek, każdy z nich będzie chciał dojechać przed tym drugim, a znając już trochę ten tor może być ciężko.

Kimi- budzi się z czego bardzo się ciesze, lecz jeszcze nie do końca jest dobrze. Trochę błędów popełnił z pewnością kosztowało go to trochę czasu. Jak będzie jutro zachowa stalowe nerwy? Pokarze klasę? Kurczę ile pytań, ale niestety na odp musimy zaczekać....

Kubica- bardzo ładnie, czy powalczy? Mam nadzieję że tak.

Alonso- :cry: jego gesty po wyjściu z bolidu, mówią wszystko. Załamka, jesteś jego to chyba naprawdę pech prześladuje. Idzie tak dobrze, oczekiwania rosną, świetne czasy, a tu... <bęc> Bańka prysła. Liczyłam i się kolny raz przeliczyłam. Bolid spisywał się całkiem dobrze, może daje to jakieś szanse na jutro. Szukam światełka, może takty będzie dobra? Jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności? Cóż i tak wierzę i jestem pewna że znajdzie swe miejsce w punktowanej ósemce! :wink:

Po jutrzejszym ustawieniu można by się spodziewać wielu rzeczy. Mam nadzieję, że nudno nie będzie i nie dane będzie nam oglądać pielgrzymki...
"Za Bardzo To Kocham, Bym Przestał To Robić" Ayrton Senna
ING Renault F1 Team!
Fernando Alonso!

Awatar użytkownika
Kazik

Post autor: Kazik » ndz 28 wrz, 2008 00:21

Pomimo tego,że to kwalifikacje (a nie wyścig) to jednak była jakaś dramaturgia.Gdyby nie defekt maszyny Alonso to nie zobaczylibyśmy Hamiltona w Q3 (pomimo tego,że Lewis ma szansę odegrać pierwszoplanową rolę w tym wyścigu).Tor uliczny (przypomina się Walencja) a mimo wszystko cały czas odnoszę wrażenie ,że ten wyścig będzie nieco inny niż ten w Europie.Nawet nie ze względu na elektryczne światło ten wyścig powinien być inny. (jutro jest bardzo ważne :!: ).

Jedną z najzabawniejszych rzeczy był na pewno tekst Roberta : "Tony,nie mów takich rzeczy przed kwalifikacjami". :lol:
Ostatnio zmieniony ndz 28 wrz, 2008 17:45 przez Kazik, łącznie zmieniany 3 razy.
"great champions are comin' from nowhere"

Saint

Post autor: Saint » ndz 28 wrz, 2008 00:39

A ja jestem ciekaw, czy Hamiltonek zdoła pokonać jutro chociaż jedno okrążenie wyścigu...
Będę trzymał kciuki by fin wystartował odrobinkę lepiej i pokazał chłopczykowi
kto jaja ma, a kto tylko się nimi przechwala.

LC

Post autor: LC » ndz 28 wrz, 2008 03:15

Jak widzę qual jest już omówiony, więc ja trochę o sytuacji z Heidfeldem i Rubensem. Trochę mnie FIA i kierownictwo wyscigów wkurza z przesadnym reglamentowaniem zasad zachowania się kierowcy na torze. Tu dodatkowo do kontekstu wciągnę sytuacje Raikonena z Hailtonem (kuriozalne jest wysłuchanie hymnu, otwarcie szampana by po 3 godzinach dowiedzieć się, że nie miało się do tego prawa...). Jeszcze trochę, a wprowadzony zostanie przepis, że jeśli na prostej chce wyprzedzić cię kierowca w ewidentnie szybszym bolidzie, masz obowiązek zwolnić i pomachać mu ręką... (rzecz jasna przesadzam i wyolbrzymiam, ale... jeszcze tak niedawno byli panowie [dla przykładu] Montoya i Schumacher - co oni wyprawiali na torze, albo Senna, Prost, Mansell. Tam walka była opona w oponę, wciskanie, przepychanie - wszystko na granicy lub poza nią (nieraz dwóch wylatywało poza tor w jednym momencie - i jakoś wtedy sędziowie patrzyli na to raczej jak na normę, a nie skandaliczne zachowanie). A teraz?? Rachowanie, byle dojechać. W zasadzie poza Hamiltonem, nie widac innego kierowcy, który chciałby (w sensie okazywania tego podczas jazdy - zadziorność, nieustępliwość) wygrać tytuł rzucając wszystkie siły w danym momencie. Dodatkowo jeszcze niekiedy mu sędziowie kłody podrzucają. [Żeby nie było, nie przepadam za Hamiltonem, ale doceniam talent.] Rzecz jasna można powiedzieć, iż to efektywność kierowców typu Kubica jest dojrzalsza, no ale to ma być sport, walka. A jak można tego dokonywać gdy za wszelką walkę na granicy musisz potem być ukarany.
Wczorajsza sytuacja Heidfelda to chyba oznaka nowej tendencji w FIA, nowy sport - ile zachowań podczas weekendu da się zareglamentować (tym bardziej, że to wina konstrukcji toru, a nie kierowcy <- IMHO).
Uff, no i się trochę offtopic zrobił - za co przepraszam, ale jeśli nie będzie padać, to sądzę, że wyścig będzie miał charakter procesji, a dla widza najciekawsze będą 3 momenty: start, 1 i 2 pitstop. Nie mówię, że to wina regulacji i walki o zwiększenie bezpieczeństwa, ale brak ostatnio jakiejś ostrzejszej przepychanki (ostatnio chyba: Alonso vs Hamilton w Brazylii 07 i Kubica vs Massa Japonia (bodajże) 07). Życzę miłego i emocjonującego GP Singapuru 08.

barni

Post autor: barni » ndz 28 wrz, 2008 04:00

Amadeusz pisze:W moim odczuciu to Nick jest 1-2 kołka lżejszy, ale jachał tak jakby chciał a nie mógł stąd dopiero 6 pozycja. Generalnie jest mocny na tym torze. A co do Roberta ? Hmm nie wiem - jeśli dowiezie 4 pozycje będzie very good, choć podejrzewam że łyknie go Hekki w boksach. Cholernie mi jest szkoda Alonso. Miał naprawdę świetny bolid i chyba jako jedyny był wstanie zagrozić Massie i Hamiltonowi no ale trudno.
gdyby reno miało taki świetny bolid to Piquet nie był tam gdzie jest (w SP był na P4), po prostu Alonso w treningach śmigał pustym bolidem kiedy czołówka jeździła zatankowana pod Q3, co nie zmienia faktu, że gdyby nie przygoda z paliwem/pompą itd. to na pewno z Q3 wycyckałby hamiltona. co do heidfelda, to jak może być lżejszy o 2 kółka, skoro, bodaj drugi raz w tym sezonie (przedtem na SPA), był przez cały łykend szybszy od kubka? i nie mówię tu o czasach jakiegoś jednego, głupiego kółka tylko o czasach przejazdów poszczególnych segmentów (stintów) treningowych. przeczytaj wywiad z kubicą jak mówi, że poza kowalem i kimim będzie musiał walczyć także z nikiem. teraz to oczywiście jak nik na starcie łyknie paru chłopaków, co nie wykluczone bo startuje po czystej. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sweety_tweety

Post autor: Sweety_tweety » ndz 28 wrz, 2008 08:59

Witam wszystkich. Pewnie jeszcze nikt nie zauważył ale Nick Heidfeld dostał karę przesunięcia o 3 miejsca na starcie za blokowowanie Barrichello. Oglądałem relacje w tv i nie wydaje mi się ażeby ta kara była słuszna. Nie jego wina że tak jest zbudowany wjazd do pit lane. W każdym razie Heidfeld startuje z 9 pola.

Krakk

Post autor: Krakk » ndz 28 wrz, 2008 09:10

O tej karze to już wiadomo ponad od 14h...
Co do Alonso to możliwe ze zmienili mu coś w bolidzie przez co osiągał bardzo dobre czasy a już w kwalifikacjach jakieś nowe elementy nie wytrzymały no i defekt

Awatar użytkownika
GawronF1Fan

Post autor: GawronF1Fan » ndz 28 wrz, 2008 10:12

Wie ktos może jaka pogoda na torze :?:

vagabondo

Post autor: vagabondo » ndz 28 wrz, 2008 10:21

sprawdź :idea: prognozę
B.M.W
Bardzo Mizerne Wyniki.

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » ndz 28 wrz, 2008 10:54

Kuriozalny jest fakt, że o tym zjawiskowo "poprawionym" zjeździe do boksów HEI poprosił poinformować Charlie'ego Whitinga na 3 treningu a 4 godziny później dostaje kare. Ja bym sie wkur*

Co do zabawnych tekstów to lepszy był Mikołaj: "Zakręt imienia Marka Webbera" :P
faster - farther - higher

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » ndz 28 wrz, 2008 11:04

GawronF1Fan pisze:jaka pogoda na torze :?:
http://www.wunderground.com/global/stations/48698.html :wink:

Nie maiłem okazji wypowiedzieć się na temat kwalifikacji a więc:
Dość średnio ciekawy qual mało sensacji i wszystko jak się sam spodziewałem... W wyścigu będzie raczej mało wyprzedzeń, a o zwycięstwie zadecyduje taktyka danego zespołu dla kierowcy, sądzę że wypadków nie zabraknie , a tych już wcześniej było dużo :P

Awatar użytkownika
Damian375

Post autor: Damian375 » ndz 28 wrz, 2008 11:35

http://www.king-of-wit.com/ - Internetowa kamera z Singapuru :D
POZDRAWIAM :D
"On bowiem jest Bogiem żywym i trwa na wieki"
Pamięć o JP II
Pozdrawiam

vagabondo

Post autor: vagabondo » ndz 28 wrz, 2008 11:45

Ten tor ma taką nawierzchnie że to może być jedyny w swoim rodzaju wyścig, w kalendarzu nawet Monako nie ma takiej ciekawej rzeźby nawierzchni, a te tarki i krawężniki, to po prostu poezja.
Nareszcie doczekałem się ultra ciekawego wyścigu, nareszcie coś się dzieje. Powtórzę po raz kolejny te obecne tory i nowo budowane według zasad nudnego do zarzygania Tilkiego burzą koncepcję królowej wyścigów, Moim zdaniem nuda w F1 to nie wina aerodynamiki i wszystkiego o czym dyskutujemy i dyskutuje FOTA, tylko to wina miejsc gdzie się odbywają wyścigi.
Popieram to po przeanalizowaniu/porównaniu takich GP jak np. Monza, SPA, Singapur, Monaco
Kontra ultra nudny tor Turecki tor BAHRAIN i kilka innych.

O Węgrzech nie dyskutujemy bo to rewelacyjny tor ale do kartingu...

Czekam niecierpliwie na start, coś czuje że Massa dziś nie wygra, HAM też, za bardzo męczy opony, ten tor mu tego nie wybaczy, Kimi cóż może się obudzi w trakcie wyścigu, żeby tylko nie zaspał na starcie, zdarza mu się to jak się za bardzo koncentruje... :shock:
B.M.W
Bardzo Mizerne Wyniki.

ksyksu

Post autor: ksyksu » ndz 28 wrz, 2008 12:07

Bez sensu jest ta cała kara dla Heidfelda, niby jak miał zjechać do boksu? Taka jest konstrukcja toru, mówiono o tym milion razy, że taka sytuacja będzie, i była. Głupia kara. Na prawdę, chyba najbezsensowniejsza w tym roku.

Co do samych kwalifikacji to gratulacje dla Massy, bardzo dobre kółko. Co do paliwa, to wątpie by on jeździł na oparach, lecz pod korek również zatankowany, oczywiście nie jest ;) IMO Hamilton zjedzie z 1, 2 kółka po Massie.

Kubica dobrze, miał trochę szczęścia, że aż tak wysoko.

Co do przewidywań pogodowych - mi już osobiście zbrzydł ten deszcz, ileż można.. ;-) Dreszczyku emocji jedynie może dodać deszczyk w trakcie wyścigu, a'la Spa. Bo po prostu, padając od początku, zepsuł by te widowisko.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Damian375

Post autor: Damian375 » ndz 28 wrz, 2008 12:34

Robert Kubica znów super kwalifikacje jak tak, sądzę i nie tylko, że "Miał szczęście", ale po prostu jest mega szybki na torach ulicznych.
Jestem gotów nawet powiedzieć, że ma więcej paliwa od Heikkiego Kovalainena.
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 28 Wrz, 08 16:09 ]
Powiem tak, Robert pech, mam nadzieje, że, w Japonii będzie wszystko dobrze.
OBY
Pozdrawiam
"On bowiem jest Bogiem żywym i trwa na wieki"
Pamięć o JP II
Pozdrawiam

Mobii

Post autor: Mobii » ndz 28 wrz, 2008 16:13

ciekawy wyscig :) nareszcie

Awatar użytkownika
Pablos_

Post autor: Pablos_ » ndz 28 wrz, 2008 16:16

Zjazd Alonso na 13 okrazeniu i zaraz potem wypadek Piqueta... Renault mialo duzo "szczescia" :wink:

Awatar użytkownika
MrDudek

Post autor: MrDudek » ndz 28 wrz, 2008 16:18

Live Timing z wyścigu (czasy okrążeń, szybkości itd.) do pobrania z http://www.adrem.pl/rtsrp/F12008SingaporeRace.zip. Należy pobrać zaktualizowany program RTSRP służący do odtworzenia tego timingu. Program można pobrać ze strony http://rtsrp.webproject.pl/. Program umożliwia nagrywanie takich timingów samodzielnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”