Kwalifikacje GP Włoch

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Młody

Kwalifikacje GP Włoch

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 15:04

No, no, no już nie mogę sie doczekać jutrzejszego dnia!!:)

Awatar użytkownika
Madman
Kontakt:

Post autor: Madman » sob 13 wrz, 2008 15:07

Vettel zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szkoda że do RBR idzie. Ciekaw jestem ile prawdy jest w tym co mówią o różnych ustawieniach...
Ramiona mężnych wojów pną Twój posąg wzwyż
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż

kuchar504

Post autor: kuchar504 » sob 13 wrz, 2008 15:09

trudno powiedzieć prognoza na jutro raczej optymistycnza nie jest ma padac

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 15:10

Moim zdaniem BMW jest ustawione na suchą nawierzchnie, Kimi i Ham za plecami Roberta, wiec bedzie ostra walka w pierwszym zakręcie. Na ile PitStopów powinien jechać Kubica???

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » sob 13 wrz, 2008 15:10

Coś w tym jest na pewno. Choćby Hamlton, trochę za późno wyjechał, ale leszczem nie jest i pokazywał, że w deszczu jeździ znakomicie, a tu 15 pozycja.

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 13 wrz, 2008 15:10

No i po kwalifikacjach wiemy że nic nie wiemy :P Czołowi zawodnicy zakończyli kwalifikacje już w Q2 (mówię tu o Raikkoneine, Kubicy i Hamiltonie) a qual wygrywa najmłodszy z stawki Vettel :!: Sensacja brawo STR :!:

witex

Post autor: witex » sob 13 wrz, 2008 15:11

Jaka strategia bedzie najlepsza dla roberta?

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 13 wrz, 2008 15:12

Ja pier****! A miało być tak pieknie, a tu dopiero 11 pozycja :( Co mogło pójść nie tak?? :(
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 15:12

Najciekawszy wyścig bedzie na sucho i właśnie chyba po raz pierwszy o taką pogode bede sie modlił:) Słabiaki z przodu, szybcy i wściekli za nimi:P:)

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 13 wrz, 2008 15:13

witex pisze:Jaka strategia bedzie najlepsza dla roberta?
Jesli bedą jechać w deszczu to na jeden pit stop, a jesli na suchej nawierzchni to tez na jeden pit stop! I tak samo pewnie pojedzie Ham i Rai!
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

kuchar504

Post autor: kuchar504 » sob 13 wrz, 2008 15:14

rozmawiałem z Tata przez Nokie z kamerą do rozmów to co sie tam działo to było naprawde cos niesamowitego ..... sadze ze powinien jak najbardziej lekkim bolidem wystarotwac

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » sob 13 wrz, 2008 15:15

Madman pisze:Vettel zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szkoda że do RBR idzie. Ciekaw jestem ile prawdy jest w tym co mówią o różnych ustawieniach...
wrazenie na pewno bo ma PP ale czy ogromne? no nie wiem,,,,

co do prawdy o ustawieniach to przeciez oczywiste, i nie ma co nawet o tym rozmyslac, przeciez nagle bolidy Ferrari McL oraz najszybsi kierowcy nagle nie zapomnieli jak sie jezdzi co? no chyba ze LEwis Raikkonen Kubica i Heidfeld oraz Massa wczoraj byli gdzies na imrpezie razem i jezdza dzis na mocnym kacu ;),,,, zarty jednak na bok, ci kierowcy maja ustawienia na suchy tor i tyle, a Torro Rosso zdecydowanie ustawione na deszcz, stąd tak świetny wynik, za ktory oczywiscie wielkie BRAVA!

no i teraz tylko czy bedzie sucho (co bym wolal) i bedzie mega walka na torze i cale tuziny wyprzedzen :D:D:D bylo by przerewelacyjnie!!!! czy deszcz i tez w sumie ciekawie bo podium bedzie z kosmosu :) a Lewis i Raikkonen i Kubica moga skonczyc na szarym koncu hehe
Ostatnio zmieniony sob 13 wrz, 2008 23:32 przez k0gi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 15:16

a co ma z tym wspólnego nokia i Tata??:P:)

Awatar użytkownika
chomiczos

Post autor: chomiczos » sob 13 wrz, 2008 15:18

no właśnie. Teoretycznie startując z dalszych pozycji tankuje się na full, ale ja nie wierzę, że Robert (zresztą Kimi i Hamilton tak samo) nie będą chcieli powalczyć na torze, żeby wyprzedzić kilku kierowców ... Ciekawe jaką strategie obiorą.
Młody pisze:Najciekawszy wyścig bedzie na sucho i właśnie chyba po raz pierwszy o taką pogode bede sie modlił:) Słabiaki z przodu, szybcy i wściekli za nimi:P:)
ja chyba tak samo.
ważne, że najgroźniejsi rywale są za Robertem :)

kuchar504

Post autor: kuchar504 » sob 13 wrz, 2008 15:18

w ostateczności kierowcy poza pierwszą diziesiątką mogą zmieniac sobie ustwienia jak chce wiec tak aprawde Kubica wyszedł na dobre
Ostatnio zmieniony sob 13 wrz, 2008 15:20 przez kuchar504, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » sob 13 wrz, 2008 15:19

Młody pisze:a co ma z tym wspólnego nokia i Tata??:P:)
kolega chcial nas przy okazji wyscigu poinfomrowac ze ma nokię z mozliwoscia rozmow video,,,, tyle ;) hehehe słaaaaabo :lol:

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 13 wrz, 2008 15:22

Scenariusz w jutrzejszym GP napisze pogoda, ponieważ nie jesteśmy niczego pewni i nie mamy pojęcia jakie ustawienia mają poszczególni kierowcy możemy jedynie się domyślać. No ciekawe czy Vettel wytrzyma presję, tuż za nim na stracie ustawi się Kovalainen który już nie raz stał na podium. Jeśli będzie padać GP pełne będzie kraks i wypadków i dzięki temu skorzystać na tym mogą kierowcy z końca stawiki co poniesie za sobą co raz wiecej sensacji musi być ciekawie :!:

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 15:25

KOV nie raz na podium??? Nie raz tzn trzy, a to nie wiele... Nie zależnie od pogody z pierwszej szykany wyjedzie KOV

Awatar użytkownika
Rosteck

Post autor: Rosteck » sob 13 wrz, 2008 15:28

kuchar504 pisze:w ostateczności kierowcy poza pierwszą diziesiątką mogą zmieniac sobie ustwienia jak chce wiec tak aprawde Kubica wyszedł na dobre
Czy wyjdzie na tym na dobre to się okaże jutro po wyścigu... A McLaren, Ferrari i BMW niech się lepiej modlą żeby im ten gambit wypalił. Moim zdaniem BMW mogło ustawić samochód Kubicy tak żeby awansował do 10tki bo jeśli jutro będzie padać to 11ta pozycja stanie się raczej przeszkodą na drodze do dobrego wyniku.
Chociaż oczywiście życzyłbym mu (i sobie przy okazji też :)) żeby wszystko szło po jego myśli i było kolejne podium. Na dwoje jednak babka wróżyła... :???:
Robert Kubica wygrał pierwszy niedzielny oes Rallye du Var.
"Jechałem ostrożnie, bo było ciemno i ślisko" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 15:58

Czy bolidy z poza czołowej 10 mogą być przestawiane np z suchej na mokrą nawierzchnie???

ksyksu

Post autor: ksyksu » sob 13 wrz, 2008 16:08

Mogą, dlatego uważam, że pozycja Kubicy jest ''perfetto'' :P Ma duże szanse na dobrą pozycję, niezależnie od pogody, chociaż lepiej, by było sucho. Wszystko zależy od pogody.

Po za tym brawo dla Vettela i całego STR, które wyrosło nam na 4 team w stawce. GJ :)

Awatar użytkownika
Madman
Kontakt:

Post autor: Madman » sob 13 wrz, 2008 16:08

właśnie o to chodzi że nie bardzo
Ramiona mężnych wojów pną Twój posąg wzwyż
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż

Awatar użytkownika
grzechu23

Post autor: grzechu23 » sob 13 wrz, 2008 16:16

Brawa dla Toro Rosso. Nie ma wątpliwości co do tego, że liczyli oni na deszcz - z ustawieniami trafili perfekcyjnie. Jeśli jednak nie spadnie jutro deszcz to... STR będzie bezradne. Raikkonen był bezsprzecznie najsłabiej ustawiony na mokry tor co pokazał już w Q1. Na suchą nawierzchnie ustawiono Kubicę i Hamiltona. Dlatego nie jestem wielce rozczarowany postawą Roberta. Na 100% wyciągnął z bolidu i jego ustawień wszystko co mógł.

Awatar użytkownika
Ogier11

Post autor: Ogier11 » sob 13 wrz, 2008 16:44

No kurde to niedobrze że Kubica startuje aż z 11 pozycji. Mogło być lepiej. Ale gratuluję Vettelowi zdobycia Pole Position. Ale u mnie w domu był śmiech jak się dowiedzieli że Hamilton startuje z 15 pozycji. :lol:
Robert Kubica najlepszy kierowca F1 :twisted:
BMW Sauber F1 Team

Fajter

Post autor: Fajter » sob 13 wrz, 2008 16:54

Kwalifiakcje bardzo fajne, gratulacje dla Vettela, bo chłopak z wyścigu na wyścig jezdzi coraz solidniej. Co do Kubicy to nie wydaje mi sie że ta 11 pozycja jest zła, wręcz przeciwnie. Jest przed HAM i KOV, może dowoli wybierac taktyke i ustawienia samochodu. Jedyne co mu jutro może przeszkodzić to ulewa, ale mam nadzieje ze bedzie sucho.

W pewnym sensie nastrój poprawił mi Pan Borówa: "Czerwona cześć kasku oznacza flage Polski, natomiast zielona nadzieje" xD

pozdro

Awatar użytkownika
MatiazF1

Post autor: MatiazF1 » sob 13 wrz, 2008 17:06

To były arcyciekawe kwalifikacje do wyścigu o Grand Prix Włoch 2008 na torze Monza !!! Według mnie jak to tej pory najbardziej zaskakujące w tym sezonie !!! Smuci mnie jedynie fakt, że Kubica nie uzyskał miejsca w pierwszej dziesiątce. Dzisiejsze wyniki były dużymi niespodziankami jak nie nawet sensacjami !!!

Robert Kubica robił co mógł, żeby zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Szkoda, że nie udało mi się zrobić w miarę przyzwoitego czasu na poziomie Heidfelda w Q2, bo to by dało pewny udział w Q3. Niestety zabrakło nie wiele i w sumie możemy trochę powiedzieć, że Robert miał pecha. Oczywiście jedenaste miejsce i tak nie jest złe jeśli spojrzymy na to, że Kubica ma ustawiony bolid na suchy tor oraz, że jutro prawie na pewno padać nie będzie. Według mnie jest jutro szansa na podium. Kubica pojechał dzisiaj bardzo dobrze i równo, jednak pozwoliło to zająć tylko 11. miejsce. Ale patrząc na okoliczności, 11. miejsce to dobry wynik.

Sebastian Vettel w pełni zasłużenie wywalczył swoje pierwsze Pole Position w karierze w dodatku nie najmocniejszym bolidem w stawce. Jego dzisiejsza znakomita postawa i świetne ustawienie bolidu przez mechaników dało wspaniałe pierwsze Pole Position dla Torro Rosso !!! Vettel pojechał dzisiaj fenomenalnie i zasłużenie zajął 1. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Włoch 2008 na torze Monza !!! Brawo Sebastian Vettel !!!

Heikki Kovalainen w przeciągu całych kwalifikacji prezentował się bardzo dobrze i lepiej od Hamiltona. W przeciwieństwie do Hamiltona był ustawiony na mokry tor co mu bardzo pomogło. Kovalainen pojechał bardzo dobrze i zasłużenie zajął 2. miejsce.

Mark Webber również pokazał dzisiaj klasę. W ostatnim momencie wykonał świetne kółko i uzyskał znakomity wynik. Mark Webber pojechał dzisiaj bardzo dobrze i zasłużenie zajął 3. miejsce

Sebastian Bourdais potwierdził formę Torro Rosso jak i w spółce z Vettelem i Webberem poprawili akcje Red Bulla. Bourdais pokazał się dzisiaj ze znakomitej strony, pojechał świetnie i zasłużył na 4. miejsce !!! Brawo Sebastian Bourdais !!!

Nico Rosberg wyraźnie miał dzisiaj ustawiony bolid na mokry tor. Dobrze się nam dzisiaj zaprezentował. Po tych nieudanych weekendach trochę dodał sobie lepszego humoru Pojechał dobrze i zasłużenie zajął 5. miejsce.

Felippe Massa dzisiaj pojechał poniżej oczekiwań. Nie wiem czy ma ustawiony bolid na suchy czy na mokry tor, ale jeśli spojrzymy na wyniki z Q2 to raczej ma ustawiony bolid na sucho. Sądzę, że zrobił co tylko mógł. Pojechał dzisiaj dobrze, jednak bez rewelacji i zajął 6. miejsce.

Jarno Trulli również nie pokazał dzisiaj nic wielkiego, ale jak zwykle potrafi się skupić na ostatnie okrążenie i uzyskać dobry czas. Patrząc na wyniki piątkowych treningów, 7. miejsce to dla niego bardzo dobry wynik. Trulli pojechał dzisiaj dobrze i zakończył kwalifikację na również typowym dla sienie 7. miejscu.

Fernando Alonso nie błyszczał jakoś wyjątkowo dzisiaj, ale w Q3 pokazał dobrą formę. W najważniejszym momencie się skoncentrował. Pojechał bardzo dobrze i zasłużenie zajął ostatnio standardowe dla niego, 8. miejsce

Timo Glock tak samo jak Trulli nie miał powodów do zadowolenia po piątkowych treningach. Jednak dzisiaj w przeciągu całych kwalifikacji pokazał się naprawę z dobrej strony, szczególnie bodaj w Q2. Wynik w Q3 jest pewnie kwestią mocno zatankowanego bolidu, bądź po prostu pojechał słabo. Glock zaprezentował dzisiaj dobrą formę, pojechał poprawnie i zajął 9. miejsce.

Nick Heidfeld pojechał według mnie poniżej oczekiwań. Myślałem, że w lepiej uratuje honor BMW Sauber, jednak poprawił go tylko dostaniem się do Q3. Nie wiem, dlaczego skończył na 10. miejscu, ale podejrzewam, że chodzi o paliwo, albo poprostu popełnił barę błędów, jednak w tą wątpię w tę wersje. Heidfeld nie pokazał dzisiaj nic błyskotliwego i zajął w kwalifikacjach 10. miejsce

Dalej to tam się panowie (nietypowo) wymieszali.

Miłym zaskoczeniem jest bardzo dobre 12. miejsce Giancarlo Fisichelli, który nie zapominajmy był słabszy od Roberta jedynie o 0,001 sekundy.

Pocieszyć polskich kibiców może bynajmniej fakt, iż za jedenastym Robertem, dopiero na 15. miejscu był Kimi Raikkonen i na 16. miejscu Lewis Hamilton. Fin w trakcie całych kwalifikacji nie jechał na swoim dobrym poziomie, Q1 zakończył na tylko 12. pozycji. Nie wiem dlaczego Kimi zaprezentował się tak słabo, ale sądzę, że po prostu nie poradził sobie dzisiaj z warunkami i pojechał co by nie mówiąc słabo.
Jeśli chodzi o Hamiltona to tutaj według mnie powodem dopiero 16. miejsca jest zbyt długie wyczekiwanie na wyjazd w Q2 i chyba, jednak ustawienie bolidu na suchy tor, bo nie kręcił wspaniałych kółek w dzisiejszych kwalifikacjach.

Ogólnie były to wspaniałe kwalifikacje pełne emocji i sensacyjnych rozstrzygnięć !!! Tylko szkoda tego miejsca Roberta Kubicy i przerwania wspaniałej passy kwalifikowania się do trzeciej sesji kwalifikacji. Jutrzejszy wyścig o Grand Prix Włoch 2008 na torze Monza będzie fenomenalny, a start jeszcze bardziej wspaniały !!!

Grande ING Renault F1 Team !!!

Grande Fernando Alonso !!!

Grande BMW Sauber F1 Team !!!

Grande Robert Kubica !!!

Grande kwalifikacje do FORMULA 1™ GRAN PREMIO SANTANDER D'ITALIA 2008 na torze Monza !!!
F: Ron... Odchodze !!! Spieprzaj dziadu !!!
R: Myślałem, że już tego nie powiesz, uff !!! Poźniej już chyba nie mogłeś !!!

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » sob 13 wrz, 2008 17:38

MatiazF1, mała poprawka Kimi na 14, a HAM na 15 miejscu!

Bakero

Post autor: Bakero » sob 13 wrz, 2008 18:15

Ciekawe na co czekał Hamilton w Q2.

Awatar użytkownika
toto5

Post autor: toto5 » sob 13 wrz, 2008 18:47

Wie ktoś może kto z dwójki Kubica - Heidfeld , wyjechał pierwszy na tor w Q2 ?

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 13 wrz, 2008 19:02

Bakero pisze:Ciekawe na co czekał Hamilton w Q2.
Zapewne nie spodziewali się że jeszcze popada i czekali żeby tor jeszcze bardziej przesechł i zapewne chciałwyjechać na jedno- dwa okrążenia z mniejszą ilością paliwa i wykręcić czas dający mu awans do Q3 a jak po padało to już było po wszystkim :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”