Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

zoimli

Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Post autor: zoimli » pn 28 wrz, 2009 03:52

Witam,

Poczatkowo myslalem, ze to tylko ja, ale po rozmowie z kilkoma osobami, okazalo sie, iz maja one podobne sposotrzezenia. Mianowicie, w mojej opinii poziom relacji, chodzi o komentarz do wyscigu, stal sie podczas ostatnich GP zenujacy. Nie wiem dlaczego odszedl Mikolaj Sokol i dlaczego przestano wysylac komentatorow na wyscigi, jednak komentarz jest, co tu duzo mowic, tragiczny. Gdyby byla opcja wylaczenia panow i pozostawienie samego dzwieku bolidow chetnie bym z niej skorzystal.

Pomijam styl komentowania, jednak ilosc glupot jakie plota komentatorzy, bledow i gaf jest porazajaca. Momentami mam wrazenie, ze panowie ogladaja jakis inny wyscig, bo nieustannie blednie przedstawiaja sytuacje panuajca na torze, zdaja sie nie wiedziec co sie dzieje, a ocena tego co sie wydarzy to bardziej ich pobozne zyczenia. Prawde powiedziawszy nie wierze, ze nie ma w Polsce lepszych komentatorow niz Maurycy Kochanski, z calym szacunkiem dla tego jakim jest kierowca. Mozna go posluchac w studiu i czesto powie cos ciekawego, i takie spostrzezenia kierowcy wyscigowego czesto sa interesujace, jednak komentarz w jego wykonaniu naprawde wola o pomste do nieba. Nieustannie placze nazwy zespolow, mysli o Brawn Gp, mowi Red Bull Racing. Podczas GP Singapuru zdaje sie, ze nawet polaczyl dwie w jedno, myli kierowcow- w ten sam sposob- mowi Hamilton, gdy opowiada o tym co robil Alonso etc.

Nie moge tez juz sluchac tego, ze co 5 slowo to Robert Kubica. Jakby jechal na 16 miejscu to wciaz zajalby 5x wiecej uwagi komentatorow niz cala reszta stawki. Ja rozumiem, ze to Polak, ale naprawde byloby milo, gdyby chociaz sprobowali wzbudzic w sobie odrobine emocji dla tego co sie dzieje na innych pozycjach, chociazby dla walki o zwyciestwo. Ilekroc ogladam GP z polskim komentarzem, to wyglada to tak, jakby Robert Kubica jechal wyscig i walczyl o Mistrzostwo Swiata (na 12 pozycji), a obok dzialy sie jakeis malo istotne rzeczy jak; kto wygra czy inna niedorzecznosc, o ktorej mozna poinformowac, gdy nie ma co powiedziec o RK. Jest to tak usypiajace, ze momentami naprawde ciezko sie skupic.

Gdy nie mialem dostepu do relacji w tv i ogladalem pare wyscigow z komentarzem BBC czy wczesniej itv... czy jakos, naprawde przyjemnie sie tego sluchalo. Chociaz brytyjczycy mieli dwoch reprezentantow i zespol mclarena, z zaciekawieniem mozna bylo sledzic to co sie dzieje na torze, a oni nie paplali przez 50% czasu o Hamiltonie. Oczywiscie interesuje mnie to co sie dzieje z Kubica bardziej niz innymi kierowcami, ale momentami mozna odniesc wrazenie, ze dla panow pozostali kierowcy sa tylko tlem, na ktorym sciga sie Kubica.

Rowniez macie takie spostrzezenia, czy to ja jestem jakis dziwny?

pokrzyw

Re: Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Post autor: pokrzyw » pn 28 wrz, 2009 07:37

Komentarz podczas tego wyścigu był tragiczny (choć po Monzy myślałem, że gorzej być nie może). Ludzie w studio nie dość że błędnie interpretowali to co widzą, jeżeli już coś zauważyli to chyba mieli opóźnioną relację (i live timing) o dobrych kilka okrążeń.
zoimli pisze:... . Oczywiscie interesuje mnie to co sie dzieje z Kubica bardziej niz innymi kierowcami, ale momentami mozna odniesc wrazenie, ze dla panow pozostali kierowcy sa tylko tlem, na ktorym sciga sie Kubica. ...
Pół biedy jakby jeszcze widzieli co się dzieje na torze i mówili choć trochę z sensem.

Po prostu porażka.

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » pn 28 wrz, 2009 10:46

Podpisuje się pod tym rękoma i nogami, ale to nie ten dział ;)
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Kakao

Post autor: Kakao » pn 28 wrz, 2009 11:18

macie moje całkowite poparcie,zamiast spokojnie oglądac sobie wyścig musze się denerwowac na tych amatorów jak co rusz pierdziela jakies glupoty, tragedia. NIe jest to wina tego ze nie sa na wyscigu,nawet jakby ogladali to samo co my to nie powinni robic takich gaf

cowboy

Post autor: cowboy » pn 28 wrz, 2009 11:36

dla mnie byłoby OK gdyby komentował Sokół i Kochański na zywo z toru, nie ze studia :)

Maurycy po prostu nie ma doświadczenia w komentowaniu.. ale razem z Mikołajem mogliby ciekawie komentować ?

Czasem Maurycy powie coś z punktu widzenia kierowcy... razem z Sokołem, mogłoby to zadziałać...

A Borowczyka do studia zamiast Zientara :)

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » pn 28 wrz, 2009 12:42

Maurycy po prostu nie ma doświadczenia w komentowaniu.. ale razem z Mikołajem mogliby ciekawie komentować ?
jak to nie ma doświadczenie?, przecież cały sezon GP2 w 2008 komentował.

Sokół-Kochaś- dla mnie, byłby to niewypał.

Ja chce z powrotem duet Sokoł-Boro :cry:

cowboy

Post autor: cowboy » pn 28 wrz, 2009 12:45

kamilo pisze:przecież cały sezon GP2 w 2008 komentował.
a to nie wiedziałem, odnoszę wrażenie że jest troche stremowany :)

Ja nie chce Borowczyka w wyścigu !

te pierdoły mógłby opowiadać zamiast Zientara w studio, przed wyścigiem :) bo Zientar tez juz nie do wytrzymania smuci o tym samym

Tola

Post autor: Tola » pn 28 wrz, 2009 12:59

a mnie by się chyba podobał duet Sokół - Lorek :) Nie wiem, jakby Lorek komentował, ale po wywiadach z Kubicą wydaje mi się dość bystrym gościem. Między Mikołajem a p.Borowczykiem nic nie iskrzy ;) W sensie każdy robi swoje, ale bez specjalnej interakcji. A teraz, gdy zabrakło Mikołaja widać czyja praca była bardziej potrzebna. W każdym razie brak Mikołaja obnażył wszystkie słabości Borowczyka.
Ponad to Polsat mógłby też nie oszczędzać na ekspertach w studiu, a komentatorom pozwolić te ostatnie pół godziny spędzić na przygotowaniu się do wyścigu (zebraniu materiałów, sprawdzeniu ostatnich doniesień czy cuś).
Boorfree Forum!

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pn 28 wrz, 2009 13:16

Pamiętam relacje z ITV. Myślałem sobie o dość powierzchownym komentowaniu, ale przynajmniej bez większych wpadek. Bardziej podobała mi się cała otoczka studia naokoło, a właściwie zainstalowanego w paddocku.

Potem F1 w UK przeszło pod BBC1 i z podniesieniem na poziomie ITV poprzeczki mogło być trudno, tymczasem... w chwili obecnej znajduje się ona gdzieś w okolicach orbity geostacjonarnej.

Jest wszysko: Humphrey, który robi świetny materiał, osobowości z kontaktami III stopnia w paddocku - EJ i DC (nota bene świetnie się uzupełniają i wprowadzają "zawodowską" a zarazem dość rozrywkową atmosferę), profesjonalny kierowca-komentator Brundle, patrzący na całość guru Murray Walker.

Ale to jeszcze nie najlepsze - wszystko to jest zestawione w takich proporcjach, świetna realizacja.
Kto raz zobaczył (nie napiszę w jaki sposób poza satelitą na akurat tej niedostępnej w Polsce Astrze) jeden program na BBC1 widział wszystko. Aha, jescze trzeba sobie uświadomić, że Brytole mają dostęp do zawartości interaktywnej.

A na Polszmacie trzeba czekać na kolejny przebłysk kubicomanii. Tam gdzie Polsat, jest zawsze wyrobnictwo po kosztach :/
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
don

Post autor: don » pn 28 wrz, 2009 13:54

zderzack pisze:Potem F1 w UK przeszło pod BBC1 i z podniesieniem na poziomie ITV poprzeczki mogło być trudno, tymczasem... w chwili obecnej znajduje się ona gdzieś w okolicach orbity geostacjonarnej.
Kto raz obejrzał tam transmisje zaprawdę nie będzie chciał wrócić do Polsatu. Jedynym minusem był irytujący Legard ale i to ostatnio zdecydowanie się poprawia i - bądźmy szczerzy - o niebo lepiej orientuje się i czyta wyścigi niż Borówa.

radoskur

Post autor: radoskur » pn 28 wrz, 2009 15:44

Polsat niestety jak dla mnie jest telewizją dla "wieśniaków" [mam na myśli ludzi którzy nie wiedzą za co płacą - a nie ludzi którzy mieszkają na wsi] - wszelkie programy jakie prowadzą mają w gorszej jakości niż chociażby TVN czy TVP (chociaż tutaj jest Włodek Szaranowicz - wyobraźcie sobie jak on by F1 komentował :mrgreen: ). Jeszcze 2 lata temu jak leciały filmy to dumnie się CHWALILI dźwiękiem STEREO podpisanym pod logo POLSAT gdzie połowa Europy już testowała Dolby Digital z TVN na czele. Jakość obrazu i dźwięku w tym programie to po prostu jakaś KPINA.

Trochę tesknię za F1 z Cyfry+ z wyborem kamer itp. Mam nadzieję że Solorz da ciała i straci prawa do tranmisji chociażby na rzecz innej Polskiej telewizji bo to co się teraz tam wyprawia to jeden wielki niewypał. Podczas ogladania ostatniego GP chyba ze 3 razy obraz stanął - opóźnienie w porównaniu do niemieckiego RTL o kilka sekund, nie wspominając o LiveTimingu, ktory był szybszy u mnie niż to co oni mruczeli pod swoimi nosami. Przecież nie problem zarejestrować się na stronie F1 i poprosić o internet o prędkości 2mb do studnia :mrgreen: być może używali laptopa z internetem EDGE i stąd takie opóźnienia :twisted:

Awatar użytkownika
Kofi

Post autor: Kofi » pn 28 wrz, 2009 15:49

Hmm. Przenieść by można było. Ciekawe jakby wyglądała F1 w TVP tylko w nie kodowanym jeśli łaska. Napewno można by było zobaczyć co się dzieje, między qualami bo robienie reklamy w czasie przerwy technicznej (siatkówka) to żenada. Co do Borowczyka to jak Kubica wszedł na 3 pozycję (w 2 qualu Spa) to powiedział jak już Robert zjechał do boksu.

Latre123

Post autor: Latre123 » pn 28 wrz, 2009 17:17

Polsat poprostu tnie koszty ale co do komentatorów to naprawdę n/c. Wczoraj na koniec wyścigu powiedział Borowczyk jakość tak "na 3 okrązenia do konca sezonu" chyba miał powiedzieć 3 wyścigi ale....

Awatar użytkownika
makuj84

Post autor: makuj84 » pn 28 wrz, 2009 17:38

Dla mnie szczytem niekompetencji było zorientowanie się dopiero przed samym startem że Nick startuje z pit lane, no ale cóż jak trzeba prowadzić jeszcze studio to nie ma czasu na przygotowanie się do relacji.

Jeśli mowa o BBC to odsyłam tutaj http://f1forum.formula1.pl/viewtopic.ph ... c&start=75 sposób na oglądnie BBC przez neta poza UK, niestety nie zawsze live działa, ale jest zawsze bardzo dużo ciekawych filmików po każdym GP

Awatar użytkownika
OldHorse

Re: Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Post autor: OldHorse » wt 29 wrz, 2009 23:42

zoimli pisze:Rowniez macie takie spostrzezenia, czy to ja jestem jakis dziwny?
Mam identyczne odczucia. W lecie najczęściej oglądam wyścig w miejscu bez internetu, ale z anteną satelitarną i tunerem FTA, więc przełączam na niemiecki RTL. Komentują tam Niki Lauda i Christan Danner, którzy... po prostu się na tym znają, bo sami jeździli w F1. Mają, oczywiście, tendencję do zwracania większej uwagi na jazdę Niemców, ale od czasu, gdy Miszczu zakończył karierę, zjawisko skurczyło się do akceptowalnych wymiarów.
Na Polsat przełączam tylko w chwilach, gdy RTL nadaje reklamy. Zanim Niemcy skończą okno reklamowe, przeważnie już mnie mdli od tego nieszczęsnego "robertowania" i błędów komentatorów Polsatu. Dopóki jeszcze komentował z toru Miki (który ma głowę na karku a nie we własnej d... , dlatego patrząc na wyścig i LT rozumie, co widzi), to przynajmniej prostował błędy merytoryczne p. Borowczyka.

Jeżeli jestem zmuszony oglądać wyścig w miejscu, gdzie dostępny jest tylko Polsat, wtedy zazwyczaj... po prostu wyłączam dźwięk w telewizorze !

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » śr 30 wrz, 2009 11:24

Co Wy na to, żeby napisać petycję/skargę na POLSAT i jakość prowadzenia relacji. W nim zawrzeć bardzo grzecznie uwagi skupiające się głownie na decyzjach POLSATu, nie na osobach. Byłoby to niefair, gdyby pisać coś na komentatorów, czy takiego Zientarskiego. Dziadek ma swoje dziwactwa... trudno.
Ważne jest to, że adresatem byłaby FOM (Formula One Management Limited), bo to oni są właścielami praw, prawda?
Jestem ciekaw, czy dałoby się zebrać ponad 500 głosów za beznadziejną jakość transmisji.
Nie oszukujmy się... gdyby komentatorzy byliby na miejscu, szło by im lepiej. Dlaczego u nas ma być gorzej? Inni oglądają wywiady na żywo, rozmowy z padoku, mają własnych reporterów i kamery na gridzie.
A u nas? Niektórych treningów nie pokazuje się na żywo. Częste przerwanie fonii, wizji, błędy komentatorów spowodowane małą ilością dostarczanych im informacji. Ciągłe opóźnienia w przekazie i opóźnienia w informacji.
Czy nie możemy się zebrać i powrzucać na POLSAT?
faster - farther - higher

Awatar użytkownika
Użytkownik

Post autor: Użytkownik » śr 30 wrz, 2009 12:17

tReNt pisze:Inni oglądają wywiady na żywo, rozmowy z padoku, mają własnych reporterów i kamery na gridzie.
A my możemy wysyłać SMSy do Rexony i wygrać wspaniałą kierownicę i różne gry :mrgreen:
To się zawsze tak zaczyna
Dawniej rolnik doił krowy
Kiedyś była dziesięcina
Teraz doi cię skarbowy

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » śr 30 wrz, 2009 13:25

Świetnie... haha....
A tak poważnie????

Taki list nie zmieniłby nic od zaraz. Ale FOM wziełaby raczej coś takiego pod uwage przy następnej sprzedaży relacji.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 30 wrz, 2009 13:39

Może lepiej zacząć od Polsatu :)
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » śr 30 wrz, 2009 14:42

Tylko list do Polsatu nic nie zmieni. Polsat ma gdzieś nawet i 10000 fanów F1, bo wyścig F1 ogląda 400000 innych ludzi jedząc schabowego i rosół nie mając pojęcia nawet ilu jest samochodów w stawce. Im jak Zientar powie białe, to widzą Białe. Jak powie Dzejson Baton, to jest kierowca o takim nazwisku. POLSAT MA NAS W DUPIE.

puk

Post autor: puk » śr 30 wrz, 2009 15:01

prawda jest taka, ze borowa, kochanski, zientar, polsat a tym bardziej fom maja nas w dupie. mozemy tu plakac i wk***iac sie na potege... tak naprawde nic nie zdzialamy wiec pozostawmy nasze bluzgi i uwagi na forum

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » śr 30 wrz, 2009 15:14

Myślę jednak, że list odpowiednio zredagowany, bez żadnych bluzg, tylko z logicznymi i ważnymi uwagami podpisany przez kilkaset osób pasjonujących się sportem powinien zrobić jakieś wrażenie na FOM.
Oni sprzedają produkt za wysoką cenę, a Polsat go lekceważy. Jakbym produkował gazete, to niechciałbym jej zobaczyćw sklepie na półce z papierem toaletowym.

Awatar użytkownika
sbk?

Post autor: sbk? » śr 30 wrz, 2009 15:32

Bez Mikołaja poziom spadł o jakieś 60-70%

duet Sokół - Borowczyk szczerze chwaliłem, zawsze czegoś się dowiedziałem, i ogólnie poziom był dobry jak na Polsat..

a teraz to tylko niepoprawne czytanie live timingu, i jakieś z dupy wyjęte informacje...

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » śr 30 wrz, 2009 15:32

tReNt pisze:Oni sprzedają produkt za wysoką cenę
I tak na prawdę to tylko to ich interesuje. Mają gdzieś, że ktoś kto zapłacił im tą cenę robi bagno z relacji.

Jedynym sposobem na wpłynięcie na Polsat jest zaprzestanie oglądania ich relacji, co przełoży się na opłaty za reklamy i wpływy za PSE.
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 30 wrz, 2009 15:36

A może jednak warto wysłać taki "list otwarty" do FOM i kilku "zaprzyjaźnionych" portali, Polsatu, a może i innych TV?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » śr 30 wrz, 2009 15:39

motomouse pisze:
tReNt pisze:Oni sprzedają produkt za wysoką cenę
I tak na prawdę to tylko to ich interesuje. Mają gdzieś, że ktoś kto zapłacił im tą cenę robi bagno z relacji.

Jedynym sposobem na wpłynięcie na Polsat jest zaprzestanie oglądania ich relacji, co przełoży się na opłaty za reklamy i wpływy za PSE.
Z tym może być problem, bo niestety większość kibiców skazana jest na Polszmat, gdyż nie ma innego dostępu do F1 (np. ja)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 30 wrz, 2009 15:43

Jeśli powstanie dobrze zredagowana petycja/list otwarty, to na pewno się pod nią podpiszę. Jestem pewien, że wśród moich znajomych choć trochę interesujących się F1, frekwencja będzie 100%... Ludzie przeciętnie siedzący w tym sporcie również dostrzegają dramat dziejący się na antenie polsatu.

Dobrym pomysłem byłoby w liście otwartym zamieszczenie linków do dyskusji na ten temat zamieszczonych na różnych forach internetowych...

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » śr 30 wrz, 2009 15:53

kamilo pisze:Z tym może być problem, bo niestety większość kibiców skazana jest na Polszmat
Und da liegt der Hund begraben, jak to mówi mój zaprzyjaźniony Fin :)

Generalnie to petycje możemy sobie pisać :) FOM, czy kto tam ma prawa do transmisji, nie odbierze ich już temu kto zapłacił, a przy nowym rozdaniu sprzeda temu kto zapłaci najwięcej ;-)
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » śr 30 wrz, 2009 16:33

doriano pisze:Dobrym pomysłem byłoby w liście otwartym zamieszczenie linków do dyskusji na ten temat zamieszczonych na różnych forach internetowych...
Niesądzę. Albo rzeczowo i godnie, albo gówniartsko (luźna gadka). Nasze dyskusje nie mają znaczenia większego niż podpisany list otwarty.
motomouse pisze:FOM, czy kto tam ma prawa do transmisji, nie odbierze ich już temu kto zapłacił, a przy nowym rozdaniu sprzeda temu kto zapłaci najwięcej
Ktoś kto ma poczucie własnej wartości i wartości własnych produktów, mając swobode w sprzedaży (brak ograniczeń typu przetarg), nie będzie sprzedawał komuś, kto tej wartości nie rozumie, a wręcz lekcewarzy i marnuje.
Nie jestem ekonomistą, a niedoszłym jeszcze inżynierem, ale sądzę że list można tak zredagować, aby celował bezpośrednio w dumę i ambicję FOM.

puk

Post autor: puk » śr 30 wrz, 2009 16:43

no to do dziela. chetnie sie podpisze zeby pomoc ale nadal uwazam ze nie ma to najmniejszego sensu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”