Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

rentonB

Post autor: rentonB » pt 22 paź, 2010 09:58

Ja juz wole obejrzec w niskiej jakosci przez neta dzieki BBC, niz sluchac tego nawiedzonego Zientarskiego i naszych dwoch ekspertow.

Najmocniejsza strona BBC jest relacja przed wyscigiem, tam dopiero poczujesz prawdziwy klimat F1.

zetka79

Post autor: zetka79 » pt 22 paź, 2010 10:21

ja tak dla porównania napiszę że na forum niemieckim o f1 (chyba największym) jest ponad 140 stron użalania się nad jakością relacji RTL - to tak na pocieszenie :wink:

Awatar użytkownika
Kofi

Post autor: Kofi » sob 06 lis, 2010 19:25

Dzisiejszy tekst o mierzeniu ciśnienia mnie rozwalił.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » sob 06 lis, 2010 19:35

Chyba nawet Maurycy był tymi bzdurami zmieszany :lol:

Awatar użytkownika
F1Hitman

Post autor: F1Hitman » ndz 07 lis, 2010 15:33

A co on tam dokładnie mówił ?

Awatar użytkownika
tmoss

Post autor: tmoss » ndz 07 lis, 2010 15:52

Invinciblee pisze:Chyba nawet Maurycy był tymi bzdurami zmieszany :lol:
bzdurami?Mówił prawde przecież. Jednak sposób w jaki to mówił, z jaką pasją :wink:

Awatar użytkownika
Kofi

Post autor: Kofi » pn 08 lis, 2010 07:14

Mówił, że w samochodach cywilnych, nie powinniśmy mierzyć ciśnienia opon po długiej jeździe, bo pomiar może być niezgodny z rzeczywistością.

Cholera, to jest wyścig F1, a nie poradnik młodego kierowcy!

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » pn 08 lis, 2010 15:34

Z rzeczywistością będzie zgodny zawsze. Jedyna różnica jest taka że na zimno i z zimnym powietrzem trzeba doliczyć to 0.3, bo po wzroście temperatury urośnie też ciśnienie. Zakładając że pompujemy powietrzem ;)

Awatar użytkownika
Arko123

Post autor: Arko123 » pn 08 lis, 2010 16:52

Wedlug mnie Maurycy do zmiany, a Borowa gada ogolnie fajnie i ciekawie, tylko popelnia bledy. Jakby mial kogos, kto go poprawi, to by bylo idealnie.

KRISF1

Post autor: KRISF1 » pn 08 lis, 2010 17:46

I raz się dopiero za trzecim razem skapnął że to Nico H. a nie Rubens walczy w grupce (nie pamiętam dokładnie)
A co do tego mierzenia ciśnienia w oponach to dla mnie nie było to złe, taki zabawny przerywnik raz na jakiś czas chyba nikomu nie zaszkodzi, a trochę rozluźni atmosferę ;) już nie szukajmy na siłę jacy to oni źli :P

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » wt 09 lis, 2010 11:41

KRISF1 pisze: już nie szukajmy na siłę jacy to oni źli :P
gdybyśmy chcieli szukać na siłę, to po jednym sezonie ukazałaby się "Encyklopedia błędów i wtop Borowczyka i Kochańskiego", licząca sobie ze 2 tysiące stron...
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » wt 09 lis, 2010 21:23

mmax88 pisze:gdybyśmy chcieli szukać na siłę, to po jednym sezonie ukazałaby się "Encyklopedia błędów i wtop Borowczyka i Kochańskiego", licząca sobie ze 2 tysiące stron...
w takim razie od następnego sezonu zakładamy taki temat i zobaczymy ile tego będzie XD
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » wt 09 lis, 2010 23:53

mago, takowy temat już jest i liczy kilkadzieści/kilkadziesiąt stron :P
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 14 lis, 2010 19:28

No to małe podsumowanie. Czyli beznadzieja komentatorskiego duetu. Znak rozpoznawczy: nieogarnianie sytuacji. Dopiero po iluś tam okrążeniach Alonso za Pietrowem Borowczyk zorientował się że Pietrow jest już po zmianie opon i stanowi to poważne zagrożenie dla Alonso. Pomijam tu już nawet upieranie się że 5 pozycja daje tytuł Alonso. Do tego typowy brak zrozumienia się Kochańskiego z Borowczykiem. Standardowa klepanina Borowczyka, np. trwa chyba 7 okrążenie (w tym bodajże 5 było za SC) a Borowczyk "Jak myślisz Maurycy kiedy będą zjeżdżać na wymianę opon?" Ten duet jest po prostu straszny. Żenujący. Tak jak nie wysyłanie ich na tory. Weźmy np. start wyścigu. Na jakich oponach jest Kubica??? Wpatrujmy się wszyscy w ekran. Bo jakie mamy wyjście? Takie jak komentatorzy...

Polsat: totalna ignorancja i olewanie kibiców. I nie tylko. Czy jest jakaś grupa ludzi, która może być zadowolona z ich przekazu? Studia nigdy nie widziałem ale z tego co słyszałem jest jakaś grupa psycholi i ignorantów dla której jest ono adresowane.
Borowczyk - dziadek, który jakiś czas temu zatrzymał się w rozwoju, był parę razy na padoku i potrafi jedynie wspominać co tam z tego zapamiętał. Bez pomocy Sokoła wychodzi cała jego niewiedza i brak orientacji w sytuacji.
Kochański - mimo wszystko dla mnie 10 x lepszy od Borowczyka. Bo przynajmniej stara się ogarnąć to co się dzieje. Niestety nie zawsze skutecznie. Dodatkowo nie potrafi jednak zapanować na dziadkiem. Brakuje mu pewności siebie i odpowiedniego głosu.

Podsumowując: DNO.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Spidi

Post autor: Spidi » ndz 14 lis, 2010 20:04

Czy komentatorzy nie powinni być czasem bardziej obiektywni. Może to mi się tylko tak wydawało. Mój osąd może być zachwiany ponieważ chciałem żeby tytuł wywalczył Vettel.
Gdy pokazywali tabelę na której Alonso aktualnie zdobywał mistrzostwo to nie mieli specjalnych obiekcji. Za to gdy na "ekranie" liderował Sebastian nie było już tak sielankowo.
Powtarzam, może tylko ja odniosłem takie wrażenie.

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » ndz 14 lis, 2010 20:12

Spidi na moje oko to właśnie Alonso i Ferrari najbardziej nie znosi Kochański. I to da się wyczuć wyraźnie, każde zachowanie komentuje z wyraźną pogardą.
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
KRYNA

Post autor: KRYNA » ndz 14 lis, 2010 20:31

zu7 pisze:Studia nigdy nie widziałem ale z tego co słyszałem jest jakaś grupa psycholi i ignorantów dla której jest ono adresowane.
Studio jest adresowane jak mniemam do tzw. "niedzielnych kibiców", których wiedza o F1 jest tak samo duża jak moja znajomość języka suahili.

Zientarski tylko ciągle powtarza te same frazesy o konkursach, Kochański udaje ,że coś wie i że jest dobrym kierowcą. Jedyną osobą, czasem obecną w tym studiu, która jako tako ogarnia ten cały spektakl jest Sobierajski.
"(...) on po prostu żyje rywalizacją. Kocha karting, rajdy, Formułę 1." Eric Boullier o RK

jans21

Post autor: jans21 » ndz 14 lis, 2010 21:50

Po wyścigu i nagrodzeniu pierwszej trójki w Polsacie otwartym - studio i ględzenie Zientarskiego - chyba o jakiś czapeczkach do wygrania - równocześnie na RTL wywiady z pierwszą trójką(szkoda tylko że tłumaczone z angielskiego na niemiecki-ale w końcu niemiecka stacja)potem prowizoryczna dyskoteka w garażach Red Bulla + wywiady.Tak że o czym tu pisać może w przyszłym roku Polsat się poprawi-ale szczerze w to wątpię.
Co do wpadek komentatorów to oczywiście żenada-ale podobną często odwalają w czasie meczy piłki nożnej, skoków narciarskich itd.

rentonB

Post autor: rentonB » ndz 14 lis, 2010 21:58

na BBC rowniez obszerna relacja przed i po wyscigu

Awatar użytkownika
wirus0
Kontakt:

Post autor: wirus0 » ndz 14 lis, 2010 22:03

POLSYF nie zasługuje na relacje z F1 i mam nadzieje że w końcu kiedyś doczekamy się prawdziwych relacji chodź w 70% podobnych do tych na RTL lub BBC ,zastanawiam się tylko jak można komentować wyścig ze studia nie będąc na torze ?

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 14 lis, 2010 22:17

I co, wydaje wam się, że jak w przyszłym roku nasz wesoły duet pojedzie na gp, jakimś cudem uda im się dostać akredytację na dostęp do paddocku, na linię startu-mety, to od razu będziemy mieli drugie bbc? Yyy... nie.

Przede wszystkim dlatego, że ekipa (można tak w ogóle powiedzieć?) słoneczek nie ma nikogo, kto byłby w stanie przebić się wśród tego gąszczu dziennikarzy z całego świata. Chyba jedynie Borowczyk z całego tego grona na GP bywał w roli dziennikarza/sprawozdawcy (nie wiem jak Sobierajski i jaka jest jego rola w polsacie). Ok, załóżmy że mają dostęp do wszystkiego, spacerują sobie ochoczo między samochodami i co? Podejdą do jakiegokolwiek szefa którejkolwiek ekipy z prośbą o wywiad na żywo i będą chcieli parę słów, myślę że owy szef spojrzy i raczej powie, że nie ma czasu. Abstrahując rzecz jasna od pytań jakie np. Maurycy mógłby zadać (o ile byłby w stanie w ogóle coś powiedzieć będąc zestresowany samą tam obecnością, bo patrząc po tym jak stresuje się w studiu siedząc od roku z tymi samymi ludźmi było by ciężko w nowym środowisku).
A więc wartościowych wywiadów nie mamy. Oczywiście zawsze można chodzić za kimś ważnym i podłączać się pod pytania przez nich zadane. Ale poziom prezentowany przez anglików, czyli - wpychamy się na chama i wyciągamy każdego żeby zadać mu pytanie, jest dla nas nieosiągalny, bo zwyczajnie nie mamy nikogo o pozycji, który byłby znany i darzony szacunkiem w świadku F1. Trzeba poczekać na koniec kariery Kubicy, chociaż znając jego charakter, to w telewizji nie wyląduję. A zatem pozostaje wypracowywanie pozycji od zera. Co myślałem będzie miało miejsce po pierwszych latach polsatu w F1. Niestety wycofali się z tego.

Ja oczywiście również jestem za tym, żeby na wyścigi wysyłać naszych rodzimych panów redaktorów, niech wdrapują się po drabince 'ważności mikrofonu z danym logo' w paddocku. Ale każdy kto myśli, że w chwili wysłania duetu Maurycy "niesamowita sytuacja" Kochański i Andrzej "tak zwany" Borowczyk będziemy mieć studio ala RTL lub BBC jest zwyczajnie głupi.
Chociaż jak najbardziej, nawet mogę zdzierżyć głupoty o sms'ach zientarskiego jeśli w tle będę widział paddock i słyszał odpalane silniki.

Z resztą nie rozumiem dlaczego wykupując za duże pieniądze transmisje polsat nie pokazuje jej od pierwszej sekundy, tylko każe nam patrzeć na niezbyt atrakcyjne buźki.

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » pn 15 lis, 2010 16:27

Jak ogladam skroty WRC do ktorych lektoruje Borowa, to jestem zadowolony. Jest swietny. Tyle ze on czyta skrypt. Przy komentowaniu F1 nie moge zdzierzyc jego ciaglych drobnych bledow. Tak jak ktos tu juz napisal, chlop nie ogarnia sytuacji. Jest odpowiednikiem Szaranowicza w TVP.

spiggy

Post autor: spiggy » pn 15 lis, 2010 19:08

dla poprawa panstwa nastrojow
kilka kwiatkow z BBC

L jak Legard
B jak Brundle

L: SUT objeżdża KUB po wewnętrznej
B: To raczej KUB objezdza SUT po zewnetrznej

B (wzburzony) ALG powinien natychmiast przepuscic WEB, przeciez jest placony z tego samego konta bankowego

L: TRU stacil przednie skrzydlo
B: Tylne skrzydlo
L: Skrzydlo to skrzydlo

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » pn 15 lis, 2010 19:15

Spiggy super, byłoby fajnie gdybyś w trakcie sezonu częściej podrzucał takie kwiatki :) Teraz to już po ptokach, ale w przyszłym... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Erwb

Post autor: Erwb » pn 15 lis, 2010 19:48

Spiggi to z tego gp?
Jeśli tak to Legard naprawdę ma coś ze wzrokiem i nie dziwie się że tak narzekają na niego

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » pn 15 lis, 2010 19:54

Ale jak go ktoś po tym wyśmieje zamiast się zmieszać jak Kochański po błędach Borówy to nawet na + można to zaliczyć :mrgreen:

spiggy

Post autor: spiggy » pn 15 lis, 2010 21:03

Erwb pisze:Spiggi to z tego gp?
tylko z Abu Dhabi highlights (BBC3)

L ma wiele takich wpadek
jak np gdy ALO popelnil falstart
Brundle od razu to wychwycil a Legard pieprzył przez pol okrazenia - wspanialy start Hiszpana!
zupelnie jakby ci obaj sie nie slyszeli nawzajem

zreszta
w sieci mozna poczytac narzekania innych
http://www.bbc.co.uk/dna/mbpointsofview ... ad=7570167

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » czw 18 lis, 2010 20:58

Według TNS OBOP na transmisjach z zakończonego sezonu Polsat zarobił 30 milionów złotych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Stacja telewizyjna należąca do Zygmunta Solorza-Żaka z roku na rok na pokazywaniu Grand Prix Formuły 1 zarabia coraz więcej. 30 milionów złotych za sezon 2010, to o 10 mln zł więcej niż Polsat zarobił rok temu i 13 mln zł więcej niż dwa lata temu.
wprawdzie info z WP, ale... badanie przeprowadzone według TNS OBOP.
Tak więc ja się pytam... gdzie ta bida w polsacie?
skoro zarobili więcej niż dwa lata temu i rok temu, kiedy wysyłali komentatorów na GP -.-
Ostatnio zmieniony czw 18 lis, 2010 21:00 przez mago-san, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » czw 18 lis, 2010 21:00

Tak więc ja się pytam... gdzie ta bida w polsacie?
Oczywiście że bidy nie ma, ale szefowie wolą brać znaczną większość do kieszeni. ;)
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » czw 18 lis, 2010 21:02

pffyy :evil: i odstawiając taką żenadę jeszcze na tym zarabiają...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”