Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » czw 18 lis, 2010 21:25

Na logikę... A spodziewasz się że prywatna telewizja działa, żeby tracić? Jakby to było nieopłacalne, to by przecież tego nie emitowali....
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 18 lis, 2010 21:31

Niestety brak konkurencji robi swoje. Z tego co wiem np. w takiej Hiszpanii transmisja GP dostępna jest na kilku kanałach. Nie wiem niestety jak to jest rozwiązane z punktu widzenia umowy między stacjami a FOM, ale jestem pewien, że gdyby Polsat musiał walczyć o widza tak jak to się dzieje w innych krajach, to jakość i studia i komentarza po prostu musiałaby ulec poprawie.

Na dzień dzisiejszy oni po prosu nie muszą nic zmieniać. Po co komu zbędne wydatki, skoro większość odbiorców nie bardzo zdaje sobie sprawę z tego, że może być lepiej, a pozostali nie mają prawdziwej alternatywy.

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » czw 18 lis, 2010 21:40

del pisze:Na logikę... A spodziewasz się że prywatna telewizja działa, żeby tracić? Jakby to było nieopłacalne, to by przecież tego nie emitowali....
nie spodziewam się...
tylko mogliby się trochę bardziej postarać
doriano pisze:Na dzień dzisiejszy oni po prosu nie muszą nic zmieniać. Po co komu zbędne wydatki, skoro większość odbiorców nie bardzo zdaje sobie sprawę z tego, że może być lepiej, a pozostali nie mają prawdziwej alternatywy.
no i tu jest pies pogrzebany... nasze polskie studio tak będzie wyglądało po wieki wieków, bo wielce wątpię że jakaś inna stacja by się zainteresowała transmisją
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 18 lis, 2010 21:49

mago-san pisze:nasze polskie studio tak będzie wyglądało po wieki wieków, bo wielce wątpię że jakaś inna stacja by się zainteresowała transmisją
Zainteresowani pewnie by się znaleźli. W końcu trzydzieści baniek piechotą nie chodzi. :mrgreen:

Pytanie tylko jak wygląda umowa między Polsatem a FOM. Jeśli słoneczko ma prawo pierwokupu, to na poprawę jakości czegokolwiek bym się nie nastawiał... Chyba, że Kubica zdobędzie ze trzy mistrzostwa. ;)

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 18 lis, 2010 22:09

doriano pisze:Chyba, że Kubica zdobędzie ze trzy mistrzostwa. ;)
Wtedy to już chyba spokojnie mogliby wszystko olewać. I tak przed TV zasiadałyby tłumy. Niezależnie od głupot wygadywanych przez komentatorów (wyobraźcie sobie to nieustanne pianie na cześć Kubicy :???: ) Analogicznie jak z Małyszem i Szaranowiczem. Choć w przypadku skoków istnieje możliwość włączenia Eurosportu.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 18 lis, 2010 22:10

Nawet jak zdobędzie to nic się nie zmieni. Ok prawdopodobnie wyślą ludzi na tor, tylko pytanie brzmi PO CO ?

Już wszyscy zapomnieli jak Borowczyk pół wyścigu wyglądał przez okienko na mechaników BMW ? jako tako to wyglądało bo sokół dawał radę. Cała reszta nie różni się niczym poza świadomością tego, że komentarz jest robiony w studiu.

Mówiąc krótko, jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać ? Po co polsat ma płacić za ekskluzywne wycieczki i hotelowy barek ich pracowników ? wg prawa unijnego (o ile dobrze się doczytałem jak szukałem jakiś czas temu) pracodawca wysyłający pracownika za granice jest zobowiązany do diety w wysokości 300 euro na dzień + pokrycia kosztów noclegu i transportu. Powiedzmy, że chłopaki nocują w dość tanim hotelu - poniżej 100 euro za dobę raczej to nie zejdzie. Na torze trzeba być od czwartku rano, czyli na miejsce przylatuje się w Środę, a wraca w niedzielny wieczór. to jest 5 dni * 400 euro, 2000 euro od łepka za jedno GP, a do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty dowozu ich tam. Żeby przekazać komentarz na żywo, Polsat musi również swój sprzęt transmisyjny dostarczyć na miejsce i koszta rosną. żeby wysłać gościa do robienia wywiadów wystarczą 2 osoby i kamera w podróżnym bagażu, żeby komentować, koszta są już całkiem spore.

I tak jak mówię, wysyłać ludzi na tor musi być po co. RTL potrafił nawet półtorej godziny przed wyścigiem prowadzić studio i w studiu i na torze. BBC zapewne to samo. Polsat studio w kanale otwartym ma po to, by się przywitać, przedstawić konkurs, odpowiedzieć na jedno czy dwa żałosne pytania przez jeszcze bardziej żałosnych ekspertów i wyświetlić 20 minut reklam.

Chcecie lepszej transmisji ? wykupcie brytyjskie IP i porzućcie nadzieję co do Polsatu, tu się nic nigdy nie zmieni.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 18 lis, 2010 22:20

Nie no hideto te koszty nie są chyba jakieś duże w porównaniu z przedstawionymi zyskami. A komentatorzy na miejscu mogliby chyba wyciągnąć więcej ciekawostek, świeżych nowin prosto z toru. W czasie wyścigu bezpośredni widok na pit-lane i tor daje większe możliwości. Daje to jakąś naturalną atmosferę wyścigu, na gorąco, a nie odtwarzanie wydarzeń na podstawie live timingu.

A tak swoją drogą ciekawe byłoby gdyby ktoś się podjął komentarza wyścigu i puścił to na zasadzie radia internetowego. Informacje miałby te same co ekipa w studiu. Ciekawe byłoby posłuchać takiego nieoficjalnego komentarza. Chyba nie byłoby to jakieś bardzo trudne do zorganizowania?
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » czw 18 lis, 2010 22:26

Możesz puścić sobie stream z radia BBC ;)
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » czw 18 lis, 2010 22:31

hideto pisze:wg prawa unijnego (o ile dobrze się doczytałem jak szukałem jakiś czas temu) pracodawca wysyłający pracownika za granice jest zobowiązany do diety w wysokości 300 euro na dzień
Dieta za każdy dzień pobytu za granicą na pewno nie wynosi 300 EUR ;-) Różni się w zależności od państwa ( walutą i kwotą ) ale nie przekracza wartości 50 EUR - jutro mogę Ci zeskanować tabelkę co i jak ... Dodatkowo - jeśli hotel jest razem ze śniadaniem, to dieta jest obniżana o 10% :)

W sumie nie muszę skanować : http://www.money.pl/podatki/informator/diety/diety_z/
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 18 lis, 2010 22:37

Tak ale wyobraźcie sobie taki polski nieortodoksyjny wyluzowany komentarz robiony przez kogoś z forum. Z paroma przekleństwami od czasu do czasu itd. To byłoby pewnie dużo fajniejsze niż smęcenie Borówy i Kochańskiego. Kto wie może jakby ten ktoś sobie nieźle radził to potem mógłby umieścić to w swoim CV starając się o podobną robotę. Może nawet wygryzłby tamtych! :cool:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 18 lis, 2010 22:38

no to coś pomieszałem i wychodzi z tego, że nie pamiętam czego dotyczyło to 300 Euro.

Tak czy siak, dla zarządzających Polsatem wydatek miliona więcej bez jakiejkolwiek szansy na zmianę oglądalności na + jest bez sensu i nie ma się co dziwić, że wolą wypłacić sobie premię niż wysłać Borowczyka na fajne wakacje.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » pt 19 lis, 2010 04:33

hideto pisze:bez jakiejkolwiek szansy na zmianę oglądalności na +
Szansa na zwiekszenie oglądalności przez takie studio z toru by była. Jak wiele osób z forum włącza transmisję dopiero przed wyścigiem. A tak przybyłoby widzów nawet na to pół godziny, reklamy w tym czasie na pewno byłyby bardzo dochodowe.
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 19 lis, 2010 09:49

alma pisze:
hideto pisze:bez jakiejkolwiek szansy na zmianę oglądalności na +
Szansa na zwiekszenie oglądalności przez takie studio z toru by była. Jak wiele osób z forum włącza transmisję dopiero przed wyścigiem. A tak przybyłoby widzów nawet na to pół godziny, reklamy w tym czasie na pewno byłyby bardzo dochodowe.
Coś w tym jest. Np. ja nigdy nie oglądam studia, włączam telewizor gdzieś za 3 minuty 14. Myślę że sporo ludzi tak robi. Nie wiem co tam leci w TV w czasie studia (Familiada?) ale może być ciężko przekonać resztę domowników do przełączenia na obecne studio. Z pewnością dobre, ciekawe przedwyścigowe studio mogłoby podnieść oglądalność. I czy właściwie z punktu widzenia Polsatu nie jest to ważniejsze niż sam wyścig? Wtedy nie ma żadnych reklam. Natomiast w czasie studia są. I przytrzymanie ludzi przed TV na ten czas powinno dawać wymierną kasę.

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » pn 31 sty, 2011 23:19

F1 w Polsacie do 2013r. i już w HD.
http://www.sport.pl/F1/1,96296,9033488, ... _roku.html

Awatar użytkownika
Ponti

Post autor: Ponti » wt 01 lut, 2011 18:07

Kurcze nie wiem czy to zła czy dobra wiadomość
Naród wspaniały tylko ludzie k...y - Marszałek Piłsudski

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » wt 01 lut, 2011 18:22

mnie rozwalił a zarazem zażenował podpis, gdy pan Borowczyk sie wypowiadał o nowym R31, który głosił: Andrzej Borowczyk - EKSPERT Polsatu Sport :roll:
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 01 lut, 2011 18:55

no biorąc pod uwagę ludzi którzy w polsacie pracują... to wielki bład to nie jest.

rbej

Post autor: rbej » wt 01 lut, 2011 18:58

Wreszcie będzie prawdziwe HD.

Awatar użytkownika
mac7

Post autor: mac7 » sob 05 lut, 2011 21:32

Ale tylko w Polsacie Sport HD :sad: akurat tego kanału nie mam
"Frajda płynie z wyzwań i dążenia do celu"- Ross Brawn

Jaro

Post autor: Jaro » sob 05 lut, 2011 21:59

na polsat hd te bedzie w hd

spiggy

Post autor: spiggy » ndz 06 lut, 2011 01:08

a czym to nagrac?

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » ndz 06 lut, 2011 10:25

najlepiej chyba jakbyś miał dekoder z dyskiem twardym i możliwością nagrywania na żywo, a potem zgrać na kompa z nagrywarką blu ray:P chyba, że masz ogromny dysk zewnętrzny:P
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
CoYoT

Post autor: CoYoT » wt 08 lut, 2011 08:58

Polsat straci Miliony na wypadku Kubicy. I Bardzo dobrze bo za te jechanie po najniższych kosztach, wprowadzaniu w błąd widza jak i kiepska jakośc komentowania wyscigu to należało im się tak. Trzeba będzie kupic Zyza na antenę żeby RTL mi odbierało bo na Hot Bird zablokowali :(

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » wt 08 lut, 2011 10:00

ewentualnie jak ktoś nie lubi niemieckiego, polecam Rai Sport, naprawdę dobrze prowadzone relacje, kilku reporterów w padoku. polecam
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
eXe
Kontakt:

Post autor: eXe » wt 08 lut, 2011 19:54

Uzywalem Polsatu w ostatnim sezonie jak sami wiecie hee to za ciekawie nie jest, wiec na jakim nr (polsat i neostrada) mozna odbierac F1?

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 08 lut, 2011 20:06

W pakiecie neostrady nie ma Polsatu.

Awatar użytkownika
eXe
Kontakt:

Post autor: eXe » wt 08 lut, 2011 20:40

Chodzilo mi na jakim kanale moge ogladac obcojezyczne relacje :)

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » czw 10 lut, 2011 10:33

Zauważyliście w jaki sposób nasze "media" traktują F1 ? Na poprzednich testach większe polskie portale internetowe miały swoje relacje "na żywo" z aktualnymi czasami, komentarzem ... dzisiaj zabrakło Kubicy, i nie ma o testach ani słowa, ani na gazecie, ani na onecie, ani na wp, itd. ...
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » czw 10 lut, 2011 10:40

Nigdy nie było relacji na żywo na takich portalach. Podawali tylko wyniki porannej sesji a później końcowe wyniki. I dzisiaj zapewne będzie tak samo.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 10 lut, 2011 10:45

motomouse pisze:Zauważyliście w jaki sposób nasze "media" traktują F1 ?
Dokładnie tak samo jak przeciętni "kibice". F1 z racji czasu nadawania i niezłych występów Polaka to w Polsce sport typowo "kotletowy".

Nie wiem jak Wy, ale ja latem przed zbliżającymi się weekendami regularnie słyszę "KUBICA się w tę niedzielę ściga?" Kubica... nie F1.

Kilka razy już zresztą zaznaczałem, że sytuacja ta jest mocno powiązana właśnie z jakością relacji TV. Dobrych, wiernych kibiców sportu jako takiego da się wychować. Do tej pory najwyraźniej media (polsat) nie widziały takiej potrzeby.

Chwilowy spadek oglądalności (bo wierzę w powrót Roberta do kokpitu) może być tutaj kopniakiem w zgnuśniałe dupsko polsatu - takie moje naiwne marzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”