Jakosc relacji (komentarza) podczas GP

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » czw 10 lut, 2011 11:02

bed_nar pisze:Nigdy nie było relacji na żywo na takich portalach.
Nigdy nie mów nigdy ;-) Relację "na żywo" z ostatnich testów można było śledzić na sport.pl ( czyli na gazecie ) i na onecie. ZTCP wp też podawała wyniki co jakiś czas, a nie końcowe.

Żeby nie być gołosłownym : http://www.sport.pl/F1/1,96296,9046859, ... ubica.html
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » czw 10 lut, 2011 11:51

Ok zwracam honor :P

Awatar użytkownika
ZjemCiChleb

Post autor: ZjemCiChleb » czw 10 lut, 2011 12:12

Gazety, portale... Redaktorzy tam nie piszę bo się interesują tylko dlatego, że takie zadanie daje im naczelny czy tam kierownik. Robią to żeby mieć jak najwięcej odsłon a teraz wiadomo że będzie ich mniej. Nie liczyliście że wszyscy kochają F1, wiadomo, że znajdą się ludzie którzy Kochaja Kubicę w F1 ale to chyba też nic złego.
"...Zubizaretta sięgnął po piłkę, która była po przeciwnej stronie boiska" - Zydorowicz

Awatar użytkownika
motomouse
Post autor: motomouse » czw 10 lut, 2011 15:12

Ha, ha, ha ... przeczytali narzekania, i już od przerwy obiadowej :

http://www.sport.pl/F1/1,96296,9085497, ... _zywo.html
Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
SeReK
Kontakt:

Post autor: SeReK » czw 10 lut, 2011 19:13

Takie coś dzisiaj znalazłem na innym forum
http://demotywatory.pl/1919546/Pasja
Nie chce mi się w to wierzyć ale jeśli to prawda to w sumie szacun dla gościa. Inna sprawa, że nie podnosi to poziomu komentarzy ale mimo wszystko widać przynajmniej zaangażowanie w to co się robi.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 10 lut, 2011 19:14

To jest oczywiście bzdura :)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
SeReK
Kontakt:

Post autor: SeReK » czw 10 lut, 2011 19:19

Heh tak też myślałem bo to niewiarygodne. Czego to ludzi nie wymyślą żeby w demotach się na głównej znaleźć

warlol

Post autor: warlol » pn 11 kwie, 2011 00:13

Jak sądzicie, czy jest możliwość żeby Robert komentował F1 w Polsacie?
Maila do nich?

puk

Post autor: puk » pn 11 kwie, 2011 00:26

predzej widze kubice w jakims RAI sport... chociaz prawdopodobienstwo podobne do tego, ze polsat wysle komentatorow na tor

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » pn 11 kwie, 2011 00:29

Nie jest to możliwe ;) Z co najmniej kilku już tu przytoczonych powodów.

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » czw 14 kwie, 2011 07:42

Formuła 1 bez Roberta Kubicy przestała interesować ponad połowę polskich kibiców. (...)Pierwsze transmisje tegorocznego cyklu Grand Prix Formuły 1 w Australii i Malezji śledziło w Polsacie średnio 926 tys. widzów. Dla porównania pierwsze trzy wyścigi poprzedniego sezonu (Bahrajn, Australia, Malezja) oglądało średnio 2,1 mln kibiców.
Ludzie w Polsacie muszą moczyć łóżko w nocy. Więc, przyjmując najgorszy scenariusz, gdyby Kubica nie wrócił, to Polsat bez namysłu zrezygnuje z transmisji, a nam pozostaną angielskie lub niemieckie transmisje.
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » czw 14 kwie, 2011 08:35

pytani, czy moga tak o zrezygnowac po tym sezonie. jak maja umowe na 3 lata to bernie nie napewno sie nie zgodzi na wczesniejsze zerwanie

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » czw 14 kwie, 2011 08:56

Sianokosy pisze:
Formuła 1 bez Roberta Kubicy przestała interesować ponad połowę polskich kibiców. (...)Pierwsze transmisje tegorocznego cyklu Grand Prix Formuły 1 w Australii i Malezji śledziło w Polsacie średnio 926 tys. widzów. Dla porównania pierwsze trzy wyścigi poprzedniego sezonu (Bahrajn, Australia, Malezja) oglądało średnio 2,1 mln kibiców.
Ludzie w Polsacie muszą moczyć łóżko w nocy. Więc, przyjmując najgorszy scenariusz, gdyby Kubica nie wrócił, to Polsat bez namysłu zrezygnuje z transmisji, a nam pozostaną angielskie lub niemieckie transmisje.
Jeżeli Kubica wróci w tym sezonie, to spokojnie im się wyrówna, może nawet wyjdą na plus w końcowym rozrachunku.
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

benito82pl

Post autor: benito82pl » sob 28 maja, 2011 15:32

ehhhh dzis Borowczyk przechodzi samego siebie:P Vettel wygrał wszystkie quale w tym sezonie !!! i powtarza to namietnie a kochanski siedzi cicho, to juz nie pamieta co działo sie tydzien temu

soli

Post autor: soli » ndz 29 maja, 2011 10:29

Też to zauważyłem, mówił o tym komplecie PP zdobytym przez Vettela zarówno w Q jak i P3. Myślałem że go chociaż Maurycy poprawi ale nic.. powtórzył kilkukrotnie. Na koniec dodał jeszcze, że dziś Vettel 6 raz z PP i dziekuję ;p

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 29 maja, 2011 11:12

A mnie najbardziej wkurza to, i to już od jakiegoś czasu, że z wyścigu na wyścig tłumaczą dlaczego np. trzeba wystartować na oponach z kwalifikacji, dlaczego opony trzeba rozgrzać, jak działa DRS i KERS i wiele innych banalnych spraw które nawet dla przeciętnego kibica F1 są oczywiste. To tak jakby przed każdym meczem piłkarskim komentatorzy tłumaczyli co to jest spalony i czym sie różni rzut wolny od karnego. Po prostu żenada :mad:

I tu mam takie pytanie, czy nie moglibyśmy sie zgadać tu na forum i wraz z użytkownikami innych forów poświęconym F1, wysłać, że tak powiem, 'grupowy list' do Polsatu żeby nie tyle zmienić komentatorów, ale żeby zmienili sposób w jaki komentują wyścigi? Nie wiem, nie znam sie na tym czy takie coś jest możliwe, ale jeżeli tak to warto spróbować. Bo chyba już wszyscy tutaj mamy dość tego, w jakiej formie Polsat przekazuje relacje z wyścigów :/
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » ndz 29 maja, 2011 11:29

karolVTEC też to zauważyłem i wkurza mnie to cholernie... Zaczynam żałować, że nie mam żadnego RTL ani Rai, albo BBC, bo chętnie zrezygnuję z Polskiego komentarza (angielski i niemiecki w miarę zczaję, z włoskiego jakieś podstawy też bym dał radę - lepsze to, niż pieprzenie tej dwójki), a neta mam zbyt słabego, żeby uciągnął streaming (próbowałem kilka meczów obejrzeć i zamiast meczu miałem pokaz bardzo słabej jakości slajdów, czas ekspozycji pojedyunczego sklaju to conajmniej kilka sekund, czasem kilkanaście:P czasem pokaz był przerywany 2-4 sekundowymi filmikami:P)...
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
KRYNA

Post autor: KRYNA » wt 31 maja, 2011 20:25

karolVTEC pisze:I tu mam takie pytanie, czy nie moglibyśmy sie zgadać tu na forum i wraz z użytkownikami innych forów poświęconym F1, wysłać, że tak powiem, 'grupowy list' do Polsatu żeby nie tyle zmienić komentatorów, ale żeby zmienili sposób w jaki komentują wyścigi? Nie wiem, nie znam sie na tym czy takie coś jest możliwe, ale jeżeli tak to warto spróbować. Bo chyba już wszyscy tutaj mamy dość tego, w jakiej formie Polsat przekazuje relacje z wyścigów :/
Ogólnie z poprzednią częścią wypowiedzi zgadzam się w zupełności aczkolwiek nie wiem czy taki list by coś dał, bo nie sądzę aby ktoś by go raczył przeczytać a co dopiero się nim przejąć.

Myślę ,że taki styl komentowania (jak i sam wybór takich a nie innych komentatorów- przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby Maurycego zastąpił Sobieraj) wywodzi się z przekonania, że znacznie większą widownię mogą pozyskać próbując ugrać coś wśród casualowych (niedzielnych) kibiców. Ich jest zapewne znacznie więcej niż nas - pasjonatów F1. Polsat opierając się tylko i wyłącznie na środowisku (szczególnie teraz kiedy nie ma Kubicy) pewnego progu oglądalności nie przekroczy, nie ma bata. Podchodząc jeszcze bardziej pod niedzielnego kibica liczą, że mogą to zmienić.

Ale mówię, ogólnie to w 100% się zgadzam - komentarz był, jest i zapewne w najbliższej przyszłości będzie poniżej jakiejkolwiek krytyki.
"(...) on po prostu żyje rywalizacją. Kocha karting, rajdy, Formułę 1." Eric Boullier o RK

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » wt 31 maja, 2011 23:18

KRYNA pisze:Polsat opierając się tylko i wyłącznie na środowisku (szczególnie teraz kiedy nie ma Kubicy) pewnego progu oglądalności nie przekroczy, nie ma bata.
co dziwniejsze Borowczyk jeździł komentować online na wyścigi jak nie bylo Kubicy, a teraz ... ? opóźnione reakcje , zero kontaktu lifetimingiem, i zajmują się bardziej Nicole niż kierowcami :)

Livelookercom

Post autor: Livelookercom » czw 09 cze, 2011 19:49

A ja myśle ze Kochanski ma świadomość ze Borowczyk wali takie baole. Ale jakby miał wszystko poprawiać to relacja byłaby o błędach Borowczyka a nie o tym co sie dzieje na torze.
Czasami mam wrażenie ze Borowczyk ogląda inny wyścig.
Mecze na zywo

Transmisje w internecie na zywo. Także realacje F1

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 10 cze, 2011 02:15

Założenie może i słuszne, gdyby nasz kierowca wyścigowy w kabinie komentatorskiej sam nie popełniał setki błedów - nie mówiąc już o tym, że swojej rzekomo dużej wiedzy nie pokazuje.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 11 cze, 2011 16:19

Ja chce F1 w Eurosporcie :!: W porównaniu z Polsatem ich relacja wyścigów (przykład 24 LM) jest o 1000% bardziej profesjonalna, nie mówiąc o reporterach na torze i profesjonalnych komentatorach, którzy nie podniecają sie dziewczynami na torze i nie opowiadają bajek o czerwonym kapturku, tylko rzetelnie przekazują sytuację na torze i mimo 56 samochodów na torze nie mylą załóg (może raz czy dwa im sie przydarzyło, ale szybko zostało wszystko poprawione, a nie tak jak w Polsacie zamiast sprostować coś, to tłumaczą po ran n-ty jak działa DRS, żeby tylko coś powiedzieć).
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 11 cze, 2011 16:24

Obejrzyj kilka innych wyścigów na ES to zmienisz zdanie.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 11 cze, 2011 17:14

hideto pisze:Obejrzyj kilka innych wyścigów na ES to zmienisz zdanie.
Oglądałem i LMS i WTCC i może tam nie było komentarza na jakimś szczególnie wysokim poziomie, ale i tak w porównaniu z Polsatem są mistrzami (nie porównuję tu ze stacjami zagranicznymi, gdyż 90% polskich widzów ogląda polskojęzyczne transmisje). Jednak dziś na tym etapie komentarz wyścigu w Le Mans i przekaz Eurosportu jest zadowalający, w przeciwieństwie do Polsatu gdzie po prostu człowiek sie (delikatnie mówiąc) wkurza na sposób komentarza. Gdyby nie moja drobna wada wymowy i typowo śląski akcent, sam był bym w stanie lepiej przekazać relacje z wyścigu niż taki Borowczyk.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » sob 11 cze, 2011 17:24

proponuję Ci w takim razie posłuchać jak Panowie z EUROSPORTU tłumaczą wywiady na żywo, przy nich Maurycy jest mistrzem nad mistrzami.
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
sh3d2

Post autor: sh3d2 » sob 11 cze, 2011 17:37

Niebardzo rozumiem skad te narzekania, odkąd mieszkam w Polsce (jakies 2 sezony) nie mam dostepu do bbc via satellite, co jednak nie przeszkadza mi ogladac wyscigow wlasnie na bbc (online streamy sa dostepne i calkiem latwo je znalezc), nawet jesli zdarzyloby sie tak, ze streamu rzeczywiscie nie bedzie, mysle ze wolalbym gapic sie w livetiming sluchajac sobie komentarza na bbc 5 live (radio) niz Kochanskiego i Borowczyka.

Swoja droga kto mialby na antenie polsatu (czy innego tvn'u) komentowac f1?
nie mamy nikogo tak charyzmatycznego jak Walker, doswidczonego jak Brundle czy świeżego i "znajacego sie na rzeczy" jak DC. Zauważcie tez, ze panowie komentuja ze studia w pl, przez co odpadaja im wszelkie paddock'owe plotki, ktorych po prostu nie znaja, o czyms musza przez te 2h rozmawiac, wiec rozmawiaja o "podstawach" - co z reszta na (uwazanym przeze mnie za najlepszy komentarz) bbc tez sie dosc czesto zdarza. O ile rozumiem (i niejako podzielam) narzekanie na slaby poziom komentarza w polskiej tv, o tyle nie moge zrozumiec, jak mozna narzekac i ciagle ich ogladac. wydaje mi sie ze f1 jest akurat "sportem" na tyle miedzynarodowym i "angielskojezycznym" ze ew nieznajomosc jezyka angielskiego nie jest zadnym wytlumaczeniem, niedostepnosc bbc tez nie, bo (sam korzystam) znalezc mozna.
Ostatnio zmieniony sob 11 cze, 2011 17:39 przez sh3d2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » sob 11 cze, 2011 17:38

hideto pisze:Obejrzyj kilka innych wyścigów na ES to zmienisz zdanie.
Oprócz Gaca, to komentatorzy tam są spoko.
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 11 cze, 2011 20:18

Chciałem tylko zauważyć, że to nie oni robią tłumaczenia które podają na antenę. :)

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » sob 11 cze, 2011 20:38

hideto pisze:Chciałem tylko zauważyć, że to nie oni robią tłumaczenia które podają na antenę. :)
mówię o tłumaczeniach na żywo :P pewnie ich nie dostają na kartce ?
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 11 cze, 2011 20:43

Na kartce nie. Ale już do słuchawki tak. Eurosport akurat w kwestii strikte technicznej nie odstawia pajacówy jak Polsat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”