Przed GP Australii 2012

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ponti

Post autor: Ponti » pt 16 mar, 2012 12:45

Poczekam do kwalifikacji.RBR cienko i coś nie mogę w to uwierzyć :razz:
Naród wspaniały tylko ludzie k...y - Marszałek Piłsudski

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 16 mar, 2012 19:12

Ponti pisze:RBR cienko i coś nie mogę w to uwierzyć
Taa... a Glock jest 12, więc Marussia to tegoroczny Brawn GP :P

Co co Caterhama jeszcze, to moim zdaniem mogą się zakwalifikować do Q2 w czystej walce, przynajmniej jeden z ich bolidów.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

soli

Post autor: soli » sob 17 mar, 2012 08:11

Jak wrażenia Panowie ? Dawno nic nie sprawiło mi takiej radości jak koniec bezwzględnej dominacji VET, nie ma co przesądzać ale stracił 0,75 do hamiltona i prawie 0,4 do GRO. Wydaje się że sezon może być nadzwyczaj interesujący. VET nie może zapanować nad samochodem bez odpowiedniego docisku, dmuchanym dyfuzorem wygrał MŚ. Szkoda troche Kimiego ale powinien się odnaleźć.
Vergne wykręcił stosunkowo dobry czas w Q2 a Borowczyk zrobił z niego przyszłego mistrza świata, ten to ma dar.
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » sob 17 mar, 2012 08:17

Na plus:
McLareny - świetnie to (wszystko) zrobili, liczę na zwycięstwo któregoś z ich kierowców
Lotus - Grosjean świetnie, kto by się spodziewał, że będzie aż tak wysoko, Kimi niech pluje sobie w twarz
Mercedes - ich magiczny kanał na razie się sprawdza

Na minus:
Red Bull - buuu co za zaskoczenie, że aż tak zacieniują
Ferrari - bez komentarza, nie wiem co Massa tam robi...
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

soli

Post autor: soli » sob 17 mar, 2012 08:24

mago-san pisze: Na minus
Red Bull - buuu co za zaskoczenie, że aż tak zacieniują
i mam wrażenie że tempem wyścigowym tez nie powalą na kolana

Awatar użytkownika
Pioneer282

Post autor: Pioneer282 » sob 17 mar, 2012 08:33

Po sesjach treningowych było można spodziewać się zwycięstwa McLarena tym bardziej Hamiltona. Czułem też po ostatniej sesji treningowej że Roman zabłyszczy ale nie spodziewałem się TOP3. Warto odnotować niezłą formę Williamsa i Maldonado który miażdży Senne różnicą 0,7 sek. No i bolid Ferrari który ukazuje idealnie różnice w umiejętnościach kierowców, Alonso jako mistrz świata gdyby nie błąd wycisnąłby z niego TOP10, Massa za to powinien jak najszybciej zmienić serie.
Od czasu do czasu ktoś w F1 powinien się zabić. Wtedy jest więcej emocji - J. Villeneuve / 17 sezon F1

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » sob 17 mar, 2012 08:40

mago-san pisze:Ferrari - bez komentarza, nie wiem co Massa tam robi...
Naprawdę nie wiesz? Kubicę zastępuje. :mrgreen:
Brak nadmuchu chyba (prawie) wszystkim wyjdzie na dobre.

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » sob 17 mar, 2012 08:49

Ludzie co tam się działo??? Nie oglądałem sesji, jak zobaczyłem wyniki, to mi szczęka opadła... RB 5. i 6. miejsce, Grosjean 3. a Kimi gdzieś bardzo bardzo daleko. O Ferrari czytałem, i cóż, jak Massy nie wywalą, to będzie baaardzo dziwne.
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » sob 17 mar, 2012 08:50

Najpiękniejszy, wręcz wymarzony początek sezonu!

A więc:

1. Ferrari w ciemnej asfaltowej kloace. Bolid niestabilny, sprawia wrażenie zupełnie ze sobą niedogadanego. Alonso pocił się jak mógł i dostał wyprysków. Zobaczyć jego wk**wioną minę po raz kolejny - bezcenne.

2. RBR w może nie asfaltowej, ale ciemnej tak samo. Skakał po wybojach jak lajkonik, w porównaniu z poprzednim rokiem to po prostu inna klasa. No i Vettel dostał liścia od kangura - podobnie bezcenne. Zobaczymy, czy Sebcio poradzi sobie z czymś, co nie jeździ jak po sznurku.

3. Doskonały wynik Lotusa. Groszek jechał jak natchniony i jednym cięciem skasował cały przykry dorobek z przed dwóch lat. Jak to dobrze nie jeździć w teamie z Alonso, prawda? Mam nadzieję, że w Malezji Kimi się otrząśnie i wytnie jeszcze z 0,3s z tego cacka. Mam co prawda świadomość, że to Australia i tutaj zapunktowało tradycyjne dobre prowadzenie się bolidów z Enstone, ale to świetny prognostyk.

4. Popis odwalił Mercedes. Tego oczekiwałem. Szkoda, że Rozi tradycyjnie w Australii w klczowych momentach kwalifikacji poprawia wysokość trawy na poboczach, bo była IMO spokojnie szansa na PP. Szumiak powinien być lepszy w wyścigu niż w Q, do czego przyzwyczaił kibiców przez te naście lat. Brrrrrrrrrr, ale dreszcz.

5. Williams sprawił się na poziomie moich (realistycznych) oczekiwać, za to sporo na plus. Mam nadzieję, że wizyty w Q3 będą normą w tym sezonie.

6. Liczyłem po cichu, że Caterham skopie dupsko STR. Sezon długi...

7. Podsumowując: Etatową spalarnię pieniędzy w F1 mam nadzieję spotka pakiet redukcji emisji. Alonso przestanie ich tak kochać mam nadzieję dość szybko. Sebcio, jakkolwiek rok temu bezapelacyjnie mistrz, powinien trochę powąchać spalin i zobaczymy IMO ciekawe rzeczy. Kimi na rekonwalescencję.

Uwielbiam sezony, gdy pierwsza dziesiątka mieści się w sekundzie!

No i na koniec... McLaren FTW!!!
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » sob 17 mar, 2012 08:53

Tak dla waszej informacji : Massa odpuścił, bo zespół mu kazał :]
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 17 mar, 2012 09:02

Ferraristka, tak tak :) w Q1 też odpuścił xD
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 17 mar, 2012 09:05

Mhm, on zawsze "odpuszcza", żeby podły Alonso mógł być przed nim. Tak naprawdę to Massa jest najlepszym kierowcą w stawce, tylko nie chce robić Alonso przykrości. Już czasem mnie mdli ta gadanina o Ferrari.
.

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » sob 17 mar, 2012 09:14

Ferrka, rozumiem protokoły dyplomatyczne, ale możesz jaśniej, prooooszę??
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » sob 17 mar, 2012 09:22

Zderzack, z tego co mi powiedziano, to Massa i Alonso mają sporo problemów, bo bolid ma inny układ zawieszenia, który jakoś przed Australią zmieniono i reszta bolidu do tego układu nie pasuje... bolid sprawuje się tragicznie, tył nie trzyma się prawie wcale na zakrętach, układ kierowniczy jest też słaby. Ferr już buduje model "b", który ma być zgodny w całości. Nie wspominając o tym, że Alo i Fi przez PR nie mówią źle o tym samochodzie, a złą opinia o bolidzie jak pewnie pamiętacie została zdementowana przez Monte, który próbował jakoś ratować sponsorów, którzy ( :O ) chcieli odejść do innych teamów :]
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 17 mar, 2012 09:32

Daj wlochowi niepokonana druzyne i 5 lat czasu i... a montezemolo to powinien lepiej gdzies sie schowac bo w szerszym rozrachunku to jego wina.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 17 mar, 2012 09:33

McLaren świetnie pojechał, choć jeszcze nie obstawiał bym jutro ich dubletu na podium.
No i Vettel w końcu będzie się mógł wykazać czy jest z niego taki mistrz, na jakiego niektórzy go kreują.
Ferrari, powiedział bym że nie jest najgorzej, bo gdyby Alonso nie wyleciał, mógłby być przed RBR ewentualnie gdzieś blisko. Za to Massa? To jest żart... za przeproszeniem ale Massa jeździ chyba bez swojego kut*sa... No chyba że mu wsadzili silnik z Opla Astry, wtedy może by miał usprawiedliwienie.
Lotus nieźle, gdyby Kimi się nie rozminął z torem również był by wysoko.
In plus Williams i Sauber.
In minus Force India, bo oczekiwałem od nich nieco więcej.
Caterham już blisko blisko, może w Europie już Q2 będzie w ich spokojnym zasięgu.
HRT... to jest obraza tego pięknego sportu że w ogóle wpuścili ich na tor.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » sob 17 mar, 2012 09:35

W to że Ferrari ma kłopoty z tylnym zawieszeniem jestem skłonny uwierzyć bo kopiowali zawieszenie RBR'a. W to że Massie kazali odpuścić nie wierzę, bo gdyby Alonso nie najechał na trawę miał szansę na pierwszą 10-tkę. Massa i w Q1 i Q2 odstawał od Alonso o 1s. Raczej ze strony Ferrari było by Felippe baby walcz o Q3. No chyba że mają o umiejętnościach Felippe wyrobione zdanie.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 17 mar, 2012 09:40

No akurat lt potwierdza ze Massa ostatnie kolko calkowicie odpuscil. Nie widzialem onboardu ale hardziej bym sie sklanial ku jakiemus bledowi.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » sob 17 mar, 2012 09:54

Nie wiem jak z drugim przejazdem Massy ale porównując pierwszy przejazd ALO i MAS:

S1 S2 S3
ALO 28,9 22,9 34,5
MAS 29,1 23,2 34,9

Czyli Felipe regularnie odstawał od teammate.

Awatar użytkownika
Pioneer282

Post autor: Pioneer282 » sob 17 mar, 2012 10:06

karolVTEC pisze: HRT... to jest obraza tego pięknego sportu że w ogóle wpuścili ich na tor.
Nie zgodzę się, motosport to zawsze były pieniądze i sport dla bogatych, wiec jak ktos moze to kupuje sobie miejsce, jak Pan Narain K.
Powinieneś dobrze wiedzieć i pewnie wiesz to że w F1 od zawsze były takie zespoły, najwięcej ich było chyba pod koniec lat 80 i na początku 90.
Ucieszyłbym się jakby doszły jeszcze dwa takie teamy do F1 i 107% znowu nabrało by sensu.
Od czasu do czasu ktoś w F1 powinien się zabić. Wtedy jest więcej emocji - J. Villeneuve / 17 sezon F1

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » sob 17 mar, 2012 10:09

Niech nabiera tego sensu już teraz...

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » sob 17 mar, 2012 10:11

A jakby doszły 2 kolejne zespoły to nie musiałyby się pre-kwalifikować do występu w kwalifikacjach i wyścigu?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 17 mar, 2012 10:14

kwestia wyciecia jednwgo zdania z regulaminu.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 17 mar, 2012 10:25

Ale żeby do Marussi, która również nie testowała bolidu mieć ponad 1s straty? To jest żenada...

A co do prowadzenia się tegorocznych bolidów, efektownie to wygląda gdy te maszyny z zakrętów bokiem wychodzą ;) Podoba mi się to :)

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 17 mar, 2012 11:02

Jazda bokiem efektowna. Szczególnie te słabsze bolidy. Jak pokazali on-board Pietrowa to myslałem że to zawody w driftowaniu :d

Również mam nadzieje, że przepis 107% zostanie wyegzekwowany. Bo to jest przesada. Ich żenujący bolid z jeszcze gorszym kierowcą Hindusem stanową poważne zagrożenie dla wyścigu...
.

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 17 mar, 2012 11:06

Fakt, na reszcie bolidy nie jadą jak po szynach :) Nie miłosiernie sobie z tym kierowcy nie radzili dziś...

Żenujące jest to, że Massa mając całe Q2 nie potrafi wyprzedzić Alonso, który odpadł na drugim pomiarowym kółku... Myślę, że Alonso spokojnie wszedł by do Q3, więc tak na prawdę ciężko powiedzieć jaką formę prezentuje Ferrari.

Falstart RBR, mocny McLaren, Lotus z niesamowitym potencjałem, pewnie wyglądające Mercedesy i zagubione Ferrari - tak bym podsumował czołówkę...
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » sob 17 mar, 2012 11:07

Tak sobie myślę że Kimi startujący z samego końca, w co by nie było szybkim bolidzie i z mnóstwem świeżych opon może być ciekawym widokiem.

greg32

Post autor: greg32 » sob 17 mar, 2012 11:13

Jest fajnie i ciekawie a może być jeszcze lepiej po wyścigu. Po testach liczyłem na Lotusika, że będzie czarnym konikiem w czołówce i jest nieźle a apetyt rośnie :razz:. Inny konik jest w dużym i ciemnym lesie i przydałby się jakiś gajowy może być z Polski :mrgreen: aby go stamtąd wyprowadzić. Ale to jutro jest wyścig i cwane lisy mogą zaskoczyć, myślę o RB bo dzisiejsza strata do MCL podejrzanie duża. Liczę że jutro będzie niezły dym bo autka łatwo kręcą bączki więc stawiam na rutyniarzy.
Ostatnio zmieniony sob 17 mar, 2012 20:48 przez greg32, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » sob 17 mar, 2012 11:18

mafico pisze:Również mam nadzieje, że przepis 107% zostanie wyegzekwowany. Bo to jest przesada. Ich żenujący bolid z jeszcze gorszym kierowcą Hindusem stanową poważne zagrożenie dla wyścigu...
Niebezpieczny to był Yuji Ide. Z HRT jest taki problem że oni technicznie są na poziomie GP2 i nic nie wskazuje że będzie lepiej.
Alonso twierdzi że swój wynik zrobił na używanych oponach a na nowych spokojnie by się do Q3 zakwalifikował. Massa nie mógł się dogadać z samochodem czy jest nadsterowny czy też podsterowny. Vettel twierdzi że gdyby nie błąd byłby przed Webberem lub nawet przed Schumacherem, a Webberowi zepsuł się KERS. Grosejean nie mógł uwierzyć że był tak szybki.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 17 mar, 2012 11:25

Taa do słynnego Kamikaze jeszcze Narainowi troche brakuje, ale po tym co odstawił w Qualu powoli dochodzi do jego poziomu.

Vettel? No cóż, z Michaelem raczej nie miałby szans i tak, a to, że jest za Webberem nic nie zmienia. Mark zapewne znowu popisze się atomowym startem i na 1 zakręcie będzie 15 :)
.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”