GP Bahrajnu 2012

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » ndz 22 kwie, 2012 21:04

A ja chcę powiedzieć tylko parę słów. Kimi, Romek, Schu i Fi wykonali dziś mega pracę za którą gratki. A co do Massy - w końcu ! :D
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Voycek

Post autor: Voycek » ndz 22 kwie, 2012 21:20

Generalnie wyścig w miarę ciekawy, ale...

- potwierdziło się, że córka Rosberga to fujara do n-tej potęgi (jak ja się cieszę, że ten .... nic nie ugrał); doszedł do fujary cham i bandyta torowy (ślepi sędziowie), nie zdziwię się, jeżeli Fred (po swojej dzisiejszej wypowiedzi) w którymś z następnych wyścigów wsadzi tego debila na ścianę;

- Schumi, dla mnie "man of the race"

- cieszę się, że Lotus nie wygrał tego wyścigu, nie lubię Vettela, ale jak mam wybierać między Red Bullem a Lotusem, wybieram Red Bulla

- Fred ok

- Massa bardzo ok

- McLaren - nędza, ale mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka

+1 za epitety. doriano
Ostatnio zmieniony ndz 22 kwie, 2012 21:43 przez Voycek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » ndz 22 kwie, 2012 21:28

Rosberg bez kary. I słusznie.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 22 kwie, 2012 21:33

Voycek pisze:- Schumi, dla mnie "man of the race"
No... bez przesady. Za wyprzedzanie ogórków? Jeżeli już komuś by się ten tytuł należał to albo Vettelowi i RBR-owi za jazdę na 105% bez błędów lub Kimiemu i Lotusowi.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 22 kwie, 2012 21:44

Prędzej Kimasowi "man of the race" za wystrzelenie z 11 miejsca na 2 miejsce i poważne zagrożenie mocnemu dziś Vettelowi. Po drodze mijając mocne bolidy, a nie Marussie i Caterhamy ;p. Jednak mimo to plusik dla Schummiego za punktowaną pozycje z 22 miejsca.

Musze przyznać, że obrona Vettela przed rozpędzonym lodziarzem była przednia. Jakby wtedy Kimi go przeszedł to wyścig skończył by się inaczej.

Żenada McLarena na całej linii. Pitstopy - mistrzostwo świata... Hamilton już miał dość po drugim. Marne tempo, średnia strategia, awaria Buttona. Masakra.
.

Voycek

Post autor: Voycek » ndz 22 kwie, 2012 22:16

lg2000 pisze:No... bez przesady. Za wyprzedzanie ogórków? Jeżeli już komuś by się ten tytuł należał to albo Vettelowi i RBR-owi za jazdę na 105% bez błędów lub Kimiemu i Lotusowi.
mafico pisze:Prędzej Kimasowi "man of the race" za wystrzelenie z 11 miejsca na 2 miejsce i poważne zagrożenie mocnemu dziś Vettelowi. Po drodze mijając mocne bolidy, a nie Marussie i Caterhamy ;p . Jednak mimo to plusik dla Schummiego za punktowaną pozycje z 22 miejsca.
Szanowni Panowie, pozwolicie, że swoją ocenę "man of the race" będę przyznawał temu, komu będę uważał.

Wy możecie swoje przyznawać komu chcecie. Mnie nic do tego. Także dajcie na luz. Każdy ma prawo do własnego zdania.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 22 kwie, 2012 22:45

Swoją drogą czy tylko mi się rzuciło w oczy ile Raikkonen tracił do Vettela na wyjściach z zakrętów? Aż szkoda było patrzeć. :/

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 22 kwie, 2012 23:02

Ja zauważyłem, że nie tyle tracił w wyjściach, co w szybkich łukach. Za to zyskiwał na prostych. Wniosek jest prosty, Lotusy były ustawione na v-max, Red Bull na zakręty. Szkoda też że Raikkonen nie dobrał się do Vettela w swoim stylu, czyli tu trochę kołem stuknąć, tu trochę wypchać z toru, a jak się rozbije to trudno... No ale może następnym razem ;)
Poza tym, gdy był obraz z kamery z bolidu Kimiego w momencie jedynej próby wyprzedzania Vettela, to wyraźnie było słychać, że został obsypany piaskiem, gdy Sebastian zjechał nieco do prawej. To też nie pomagało.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Vincente

Post autor: Vincente » pn 23 kwie, 2012 13:37

Witam. Wie ktoś może gdzie można obejrzeć powtórke wyścigu??
Najlepiej z polskim komentarzem ale nie koniecznie musi być.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pn 23 kwie, 2012 14:30

Voycek pisze:Szanowni Panowie, pozwolicie, że swoją ocenę "man of the race" będę przyznawał temu, komu będę uważał.

Wy możecie swoje przyznawać komu chcecie. Mnie nic do tego. Także dajcie na luz. Każdy ma prawo do własnego zdania.
Chyba cię za to nikt zbanować nie chce. :razz: Wyrażamy swoje zdanie na temat twojego wyboru. Ty masz prawo do własnego zdania tak jak my do jego krytyki.
Jak osobiście nie przepadam za "Panem Paluchem" to muszę przyznać że pojechał świetny wyścig, a tempo w porównaniu z Webberem miał wręcz znakomite.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

greg32

Post autor: greg32 » pn 23 kwie, 2012 16:47

Nie wiem czy ktoś zauważył ale Lotusy różniły się między sobą, chociażby tym elementem, Kimi miał nowsze rozwiązanie w tym miejscu. Zdjęcie nie jest z wyścigu w Bahrajnie.

Obrazek

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pn 23 kwie, 2012 18:03

A jak to miało miesjce w RBR? Bo coś słyszałem, że Vettel miał nieco inne rozwiązania w bolidzie niż Mark. Ale nie jestem pewien, w którym kościele dzwoni, więc pytam :)
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 23 kwie, 2012 18:07

A w RBR pierwszy raz w sezonie obaj kierowcy jechali w identycznych specyfikacjach.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
eVo^

Post autor: eVo^ » pn 23 kwie, 2012 22:14

W tym roku Formula jest nieprzewidywalna ale widać ze RBR dużo nie stracił w zakrętach po zmianach na ich niekorzyść, widocznie znaleźli sposób na wydobycie docisku w inny sposób ,Newey wie co robi.Vettela startującego z pole position ciężko dogonić, ale Raikkonen jechał świetny wyścig to trzeba przyznać mimo startu ze środka potrafił być przed Groszkiem to tylko świadczy jak szybki jest ten bolid .Lotus zaczął sezon mocno ,najbardziej niepokoi jednak czy nie stracą tempa rozwoju jak to było podobnie w zeszłym sezonie.Rozczarowały mnie Mclareny a szczególnie Button, w wyścigu ścigali się z Ferrari co niby ma crap a nie bolid, no i te ich pit stopy.Mam nadzieje że to tylko wypadek przy pracy i będą dalej pokazywać że idą po majstra.

motov547

Post autor: motov547 » pn 23 kwie, 2012 23:47

Zauważyliście, że po pierwszej zmianie opon, gdy Raikkonenowi założone miękką, a Grosjeanowi twardą mieszankę, był to jeden ze znaczących punktów zwrotnych w tym wyścigu? Nie mogę zrozumieć zaś, dlaczego w połowie wyścigu (na trzecim stincie) Vettel notował gorsze czasy od Raikkonena, mimo że jechał na miękkich oponach, a "Iceman" na twardych.

Ogólnie rzecz biorąc, takiego Lotusa jeszcze nie widziałem i powoli zdaję sobie sprawy z tego, że tak naprawdę mogą z Mercedesem rywalizować o miano trzeciej siły w F1. Szczególnie zaskakuje mnie Grosjean, mając przecież w pamięci jego nie najlepszą jazdę w 2009 roku. Chłopak zrobił niesamowite postępy.
skif1.wordpress.com

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 23 kwie, 2012 23:59

motov547 pisze:Zauważyliście, że po pierwszej zmianie opon, gdy Raikkonenowi założone miękką, a Grosjeanowi twardą mieszankę, był to jeden ze znaczących punktów zwrotnych w tym wyścigu? Nie mogę zrozumieć zaś, dlaczego w połowie wyścigu (na trzecim stincie) Vettel notował gorsze czasy od Raikkonena, mimo że jechał na miękkich oponach, a "Iceman" na twardych.

Ogólnie rzecz biorąc, takiego Lotusa jeszcze nie widziałem i powoli zdaję sobie sprawy z tego, że tak naprawdę mogą z Mercedesem rywalizować o miano trzeciej siły w F1. Szczególnie zaskakuje mnie Grosjean, mając przecież w pamięci jego nie najlepszą jazdę w 2009 roku. Chłopak zrobił niesamowite postępy.
Dyskutowanie o jakichkolwiek 'siłach' w kontekście aktualnego sezonu to jest jakieś nieporozumienie. Mamy qual, jest np 25 stropni układ wygląda tak, a następnego dnia jest 25,5 stopnia i układ wygląda już siak. Nie wspominając już o tym jak układy różnią się pomiędzy torami. Można było jeszcze kawałek czasu temu powiedzieć, że Mclaren wygląda jakoś najbardziej solidnie z wszystkich zespołów i mimo że nie dominuje, to zazwyczaj jest wysoko, ale bahrain czy wcześniej bodaj chiny to jakaś porażka. Z jednej strony fajnie, z drugiej kiepsko. Choć zakładam, że wiecznie taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywał.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » wt 24 kwie, 2012 03:12

Dziwne, ze sa tu ludzie ktorzy chwala Masse ze byl tylko przed zawodnikami, ktorzy ledwie trzymali sie na torze lub musieli sie przedzierac z samego konca (Schumi)

Sir_Kamil

Post autor: Sir_Kamil » wt 24 kwie, 2012 14:03

motov547 pisze:Zauważyliście, że po pierwszej zmianie opon, gdy Raikkonenowi założone miękką, a Grosjeanowi twardą mieszankę, był to jeden ze znaczących punktów zwrotnych w tym wyścigu? Nie mogę zrozumieć zaś, dlaczego w połowie wyścigu (na trzecim stincie) Vettel notował gorsze czasy od Raikkonena, mimo że jechał na miękkich oponach, a "Iceman" na twardych.

Jeśli chodzi o Lotusa to bazowy setup "z pudełka" okazał się niemal doskonały. W FP2 nadali mu już tylko ostatni szlif a potem samo poszło. Mam cichą nadzieję, że to pierwsze efekt niedawnego uruchomienia pierwszego w historii fabryki symulatora z prawdziwego zdarzenia.

Samochód był absurdalnie dobry pod dużym i średnim obciążeniem (z innej beczki to właśnie wtedy duży boost miało dawać poziomujące zawieszenie...). Pod koniec do ich tempa dobił Vettel, ale nikt inny nawet nie był blisko.
Można się pobawić;
http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... 20Hamilton
http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... o%20Alonso

Tor nie ma generalnie żadnej nadzwyczajnej charakterystyki i tym bardziej prolotusowskiej, ale temperatury asfaltu około 30 stopni (innymi słowy wtedy gdy świeci słońce i/lub jest względnie ciepło) ewidentnie im sprzyjają. Tak jak np. RB czy FI. To pokazuje jak ciekawe mamy sezon.

motov547

Post autor: motov547 » wt 24 kwie, 2012 15:49

hideto pisze:

Dyskutowanie o jakichkolwiek 'siłach' w kontekście aktualnego sezonu to jest jakieś nieporozumienie. Mamy qual, jest np 25 stropni układ wygląda tak, a następnego dnia jest 25,5 stopnia i układ wygląda już siak. Nie wspominając już o tym jak układy różnią się pomiędzy torami. Można było jeszcze kawałek czasu temu powiedzieć, że Mclaren wygląda jakoś najbardziej solidnie z wszystkich zespołów i mimo że nie dominuje, to zazwyczaj jest wysoko, ale bahrain czy wcześniej bodaj chiny to jakaś porażka. Z jednej strony fajnie, z drugiej kiepsko. Choć zakładam, że wiecznie taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywał.
Zauważ jednak hideto, że aktualny układ sił wygląda tak, że Red Bull i McLaren zamieniają się pozycjami na czele, a do tej dwójki szybko zbliża się inna dwójka: Lotus i Mercedes. Zobaczymy, na ile Ferrari poprawi swój samochód na europejską część sezonu, jednak jestem trochę sceptyczny co do ich konkurencyjności.

Oczywiście zgadzam się z tobą, że ewentualne prognozy dotyczące przyszłości nie mają żadnej jakiejkolwiek mocy. Jednak patrząc na dziś uważam, że Lotus przy takim samochodzie MOŻE walczyć o pierwszą trójkę. A jeśli tempo ich rozwoju będzie jeszcze szybsze, to nawet wyżej. Takie jest moje zdanie.
skif1.wordpress.com

Awatar użytkownika
Ponti

Post autor: Ponti » śr 25 kwie, 2012 12:12

the_foe pisze:Dziwne, ze sa tu ludzie ktorzy chwala Masse ze byl tylko przed zawodnikami, ktorzy ledwie trzymali sie na torze lub musieli sie przedzierac z samego konca (Schumi)
Moze dlatego ze z totalnego dna odbił się na swój przeciętny poziom.Miał najlepszy wyścig w tym sezonie chociaz rzeczywiscie w sumie mocno przeciętny .Ale walczył na torze to już coś :)

Nie ma co porównywac do Schumachera który tylko przez przypadek w qualu znalazł się z tyłu .Bolid Mercedesa a Ferrari to na teraz przepaść.
Naród wspaniały tylko ludzie k...y - Marszałek Piłsudski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”