GP Singapuru

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mago-san

GP Singapuru

Post autor: mago-san » ndz 23 wrz, 2012 16:43

Ten wyścig to było przejście z jednej skrajności w drugą - najpierw trochę nudów, a potem od awarii Lewisa już poleciało.

Schumacher powinien dostać jakąś złotą malinę roku, czy coś w tym stylu za to co wykonał - zrobił sobie z d*py Vergne garaż :mrgreen:

Szkoda Lewisa bo zwycięstwo miałby pewne, jednak po jego DNFie Vettel zasłużył na zwycięstwo (chociaż było blisko z Buttonem podczas SC).

Ja nie wiem jak Glock to zrobił, ale gratulacje! :mrgreen:

Jak Alonso będzie tak dalej ciułał i wykorzystywał wpadki innych to z pewnością wygra WDC.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
eVo^

Post autor: eVo^ » ndz 23 wrz, 2012 17:48

Świetny wyścig.Spodziewałem się wygranej Vettela po odpadnięciu Hamiltona .Dużo kierowców dziś odpadło po drodze w tym top 2 ,Vettel wykonał zadania jak dla mnie.Bravo Glock, nowy pakiet dociskający Marussi chyba zdał zadanie na tym torze.Doszłem do wniosku że Ferrari ma najmniej awaryjny bolid z czołówki w tym sezonie, jak do tej pory i to też się liczy, także Alonso WDC:). Jak dla mnie słabo Lotus,mieli też dobrze podrasowany bolid na ten wyścig i jeszcze wpadki rywali po drodze ale jakieś punkty są,mnie rozczarował Raikkonen jechał jak zaspany momentami;).

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » ndz 23 wrz, 2012 18:38

+10 miejsca dla Schumachera na Suzuce

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » ndz 23 wrz, 2012 18:55

mago-san pisze:+10 miejsca dla Schumachera na Suzuce
Krótka piłka

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » ndz 23 wrz, 2012 19:37

i +20 sekund doliczono Webberowi do czasu z wyjechanie poza tor podczas walki z Kobayashim

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » ndz 23 wrz, 2012 20:32

mago-san pisze:i +20 sekund doliczono Webberowi do czasu z wyjechanie poza tor podczas walki z Kobayashim
A to to już akurat bzdura totalna.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 23 wrz, 2012 20:43

Nudny wyścig. Gdyby nie awarie i kolizje można by spokojnie ograniczyć się do oglądnięcia końcowej tabeli wyników. Mimo DRS-u nikt po zmianie opon nie zbliżył się nawet do wyczynu Kubicy z 2010.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 23 wrz, 2012 21:16

Kulfon pisze:mago-san napisał/a:
i +20 sekund doliczono Webberowi do czasu z wyjechanie poza tor podczas walki z Kobayashim

A to to już akurat bzdura totalna.
Hmm... powtórek nie oglądałem, więc zakładać się nie jestem skłonny, ale też mi się wydaje, że bzdura. Jak podczas transmisji pojawił się komunikat o dochodzeniu w sprawie WEB vs. KOB, to myślałem, że realizatorowi się coś pomieszało - jak dla mnie więcej sensu było analizować sytuację, która miała miejsce pięć sekund później, czyli KOB vs. HUL.

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » ndz 23 wrz, 2012 21:32

Sędziowie przyznali, że samochód minimalnie!!! ale był poza torem i skorzystał na tym... dlatego kara...

Voycek

Post autor: Voycek » ndz 23 wrz, 2012 21:41

Ło matko, żeby nie te stłuczki, to bym zasnął z nudów. Flaki z olejem nie wyścig.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 23 wrz, 2012 22:10

lg2000 pisze:Nudny wyścig. Gdyby nie awarie i kolizje można by spokojnie ograniczyć się do oglądnięcia końcowej tabeli wyników. Mimo DRS-u nikt po zmianie opon nie zbliżył się nawet do wyczynu Kubicy z 2010.
Niestety taki tor. Dodatkowo degradacja opon była na podobnym poziomie (może SC troche to wypaczył) i nie bylo "emocji" związanych z nagłym brakiem ogumienia. No cóż, przynajmniej było parę stłuczek i wyjazdów samochodu bezpieczeństwa. Wyprzedzanie było, ale wynikające raczej z świeżości opon atakujących (chociaż akcja Massy na Sennie mogła się podobać). Wszyscy żyją jeszcze wyścigami na wspanialych torach jak Spa i Monza, ale tutaj jak na Singapur i tak nie było tragedii.
.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » ndz 23 wrz, 2012 22:17

Mi się dziś Massa w końcówce podobał :D
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pn 24 wrz, 2012 10:03

Ferraristka pisze:Mi się dziś Massa w końcówce podobał :D
:shock: A to niespodzianka. :razz:
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2012 15:08 przez lg2000, łącznie zmieniany 1 raz.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pn 24 wrz, 2012 10:58

Ferraristka pisze:Mi się dziś Massa w końcówce podobał :D
w której jego końcówce :P ??
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pn 24 wrz, 2012 13:10

Fajny wyścig, podobało mi się :) Cała masa różnych strategii, walka na torze między kilkoma bolidami na raz w ciasnych zakrętach... fajnie było:)

Vettel - pojechał dobry wyścig, jednak gdyby nie pech Hamiltona prawdopodobnie nie miał by szans na wygraną.
Button - wykorzystał samochód, pojechać na 100% i zdobył duże punkty. Ładnie :)
Alonso - cóż... tu chyba nie trzeba nic mówić ;)

Brawo dla di Resty... pojechał dobry równy wyścig, miał też trochę szczęścia, które wykorzystał i końcowy rezultat mówi sam za siebie ;)

Muszę też wspomnieć o Timo Glocku. Roztrzaskanym bolidem dojechał na tak wysokiej pozycji przed Kovalainenem. On również miał sporo szczęścia, SC mu pomógł i kilka awarii i kolizji z przodu. Ale szczęście trzeba wykorzystać, on to zrobił i brawa dla niego :)

Dobry wyścig Williamsa... no może do pewnego momentu. Maldonado miał nawet szansę na podium, Senna na punkty (z resztą Senna bardzo dobrze się ścigał i wyprzedził parę bolidów, co na tym torze nie jest takie łatwe). Niestety awaria i dupa blada.

Na minus Sauber, który kompletnie nie miał tempa i Schumacher. Gdy wjechał w tył STR to sobie pomyślałem: "Znowu?!". Jednak kara dla niego wydaje mi się zbyt surowa. Lepsza była by +5 na starcie na Suzuce i np. 40tys. euro kary.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
Freeman

Post autor: Freeman » pn 24 wrz, 2012 22:57

Na początku chciałem się przywitać - Witam. :)

Widzę że na tym forum wszelakie komentarze i aktualne wydarzenia śledzone są z pieczołowitością, podoba mi się to.

Apropos samego wyścigu, trzeba przyznać że dzięki SC wyścigi na tym torze nie są pielgrzymkowe, na co wskazuje konfiguracja. Szkoda że w Monaco nie ma tej samej sytuacji. :) Oczywiście wypada gratulować zwycięzcy, nawet jeżeli się go nie lubi. :)
Nie rozumiem tylko dlaczego Schumacher po raz kolejny zrobił to samo, obstawiam wiek, nie ma co ukrywać. Lubie Michaela ale tego typu manewry to chyba tylko Hamilton przebijał na początku swojej kariery. :)
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » pn 24 wrz, 2012 23:02

Freeman pisze: Nie rozumiem tylko dlaczego Schumacher po raz kolejny zrobił to samo, obstawiam wiek, nie ma co ukrywać. Lubie Michaela ale tego typu manewry to chyba tylko Hamilton przebijał na początku swojej kariery. :)
Schumacher miał awarię układu hamulcowego i przeprosił Erica za to.. więc nie rozumiem aż takiej kary....
Ostatnio zmieniony wt 25 wrz, 2012 08:13 przez Ferraristka, łącznie zmieniany 1 raz.
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 24 wrz, 2012 23:12

Schumacher tak twierdził, ale telemetria od zespołu tego nie potwierdziła...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 24 wrz, 2012 23:15

Ferraristka pisze:więc nie rozumiem aż takiej kary....
A czytałaś dokładnie (w ogóle) oświadczenie sędziów na temat tej kary?

"Reason
The driver admitted the collision was his error due to the failure to anticipate the braking performance of the car with lower tyre grip following a safety car period. The penalty takes into account that this is the second similar offence by the driver this season."

Ferraristka pisze:Schumacher miał awarię układu hamulcowego
Fakty, nie wymysły.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Freeman

Post autor: Freeman » pn 24 wrz, 2012 23:16

Czyli że w Hiszpanii na torze Catalunia miał to samo ?
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 24 wrz, 2012 23:16

W hiszpanii to przegapił hamowanie w czasie wyprzedzania. +10 bo recydywa.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Freeman

Post autor: Freeman » pn 24 wrz, 2012 23:20

hideto pisze:W hiszpanii to przegapił hamowanie w czasie wyprzedzania. +10 bo recydywa.
Aha, bo jakoś to podobnie wyglądało. :)
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 24 wrz, 2012 23:32

Bo to było to samo + jakiś wpływ tego, że JEV walczył i z rywalem trochę wcześniej zahamowali. I tak mniej zamieszania zrobił niż JG.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » pn 24 wrz, 2012 23:38

JG?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 24 wrz, 2012 23:55

RG, mój błąd.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » wt 25 wrz, 2012 00:06

To Romain Grosjean jakieś zamieszanie zrobił w Singapurze? Na starcie było ciasno i twardo w pierwszym zakręcie, ale raczej czysto.

Awatar użytkownika
GhostRider

Post autor: GhostRider » wt 25 wrz, 2012 00:09

W Singapurze nie, ale 2 tyg wcześniej na Spa owszem :razz:

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » wt 25 wrz, 2012 00:28

No dobra, ale oddaj mu sprawiedliwość - poniósł swoją karę za to. Wracanie do tamtej sytuacji (i innych w poprzednich GP) w temacie o GP Singapuru, po to tylko, żeby go zbesztać dla zasady, jest drogą donikąd. No chyba, że się chce na przykładzie "absolutnie czarnego" Romka wybielić winę Schumachera (tak to interpretuje)... To przecież nie argument, tłumaczyć się że są inni gorsi...

pozdro

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » wt 25 wrz, 2012 10:04

hideto pisze:Schumacher tak twierdził, ale telemetria od zespołu tego nie potwierdziła...
Jimmy - jeden z jego mechaników potwierdza jego wersję i nawet pokazał w którym momencie była awaria.. ale co ja tam wiem :)

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » wt 25 wrz, 2012 10:42

No, masz rację. Nic nie wiesz.
Jeżeli by tak było, dlaczego nie dostarczyli dokumentów sędziom? I dlaczego Schumacher by się przyznał? Z poczucia głębokiego żalu i winy postanowił się trochę samopobiczować i ukarać? Tak, całkiem logiczne.
Pomyśl najpierw, przeanalizuj fakty, a potem pisz.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”