Smoleńsk3

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Kto zawinił podczas Katastrofy Smoleńskiej?

1. Wciąż uważam że przede wszystkim były to błędy pilotów
14
34%
2. Piloci częściowo zawinili lecz też zostali wprowadzeni w błąd przez Rosjan
8
20%
3. Wciąż nie wiem, nie interesuję się tym
7
17%
4. Był to zamach zorganizowany przez rosyjskie służby
12
29%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
zu7

Smoleńsk3

Post autor: zu7 » pn 29 paź, 2012 15:29

Ja nie wiem jak jeszcze można być ślepym na to co się dzieje. Obrona oficjalnej wersji błędu pilotów przekroczyła wszelkie granice absurdu i brnie teraz w kolejne zbrodnie.
To zbyt poważne by chować głowę w piasek. Albo będziemy jak rzeźne barany albo spojrzymy prawdzie w oczy.
Ciekawi mnie wasze podejście. Miałem poczekać z tą sondą do kolejnej rocznicy ale śmierć tych wszystkich Polaków broniących swego honoru i honoru pilotów sprawia że zapodam to już teraz.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 29 paź, 2012 15:30

Odpowiedzi są tendencyjne, jak zwykle u ciebie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » pn 29 paź, 2012 16:17

zu7, sugerujesz że to był zamach,wytłumacz mi po co,jaki to miałoby sens biorąc pod uwagę fakt ze Katyń i tak był solą w oku Ruskich.Teraz dołożyliby by sobie jeszcze Smoleńsk?
Nie to się kupy nie trzyma.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 29 paź, 2012 16:44

Zapewne można by podać wiele powodów. Nie jest ważny powód ale to na co wskazują dowody. Dla mnie sprawa jest jednoznaczna, innym polecam zainteresować się tematem a nie biernie chłonąć papkę z TV.
Wracając do powodu to najprościej można to porównać np Kennedym. Po prostu Kaczka podobnie jak John narazili się zbyt wielu osobom. Bez nich wszystko wróciło na stare dobre tory.
Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest uświadomienie sobie a raczej przypomnienie czym jest rosyjski rząd. A mianowicie przybudówką KGB. Bezpośrednią kontynuacją radzieckiej ideologii. To ZSRR załatwiło polską elitę w Katyniu. Putin i spółka to ich dziedzice. Wyszkoleni i wyuczeni przez tą samą ideologię. Putin długo nie chciał oficjalnie przeprosić, przyznać się do winy za Katyń. I jest to logiczne bo dla niego Katyń to była realizacja słusznej idei a nie jakaś zbrodnia przeciw Polakom. Ci ludzie myślą zupełnie inaczej i nie mają zbędnych sentymentów. Czy Putin i spółka mieli sentymenty podkładając ładunki wybuchowe w blokach i wysadzając w powietrze dziesiątki Rosjan by obarczywszy za to winą Czeczenów obalić Jelcyna i przejąc władzę? Nie. Czy mają sentymenty nabijając kolejną setkę zabitych dziennikarzy? Nie. I też mało ich wzruszała rzucająca się Kaczka szkodząca Rosyjskim interesom.
Putin to KGB. Ich nie szkolono by bawić się w subtelne dyplomacje ale by skutecznie działać.
Ale czy dzisiejsi 20-latkowie mają o tym jakieś pojęcie? Dla nich to jakieś mgliste obrazy z przeszłości. Nie są w stanie zrozumieć czym było KGB, ZSRR i jak działało. A przede wszystkim nie dociera do nich że ludzie, którzy tworzyli tamte struktury a także PRL i nasze służby nie wyparowali automagicznie w 1989. Że nadal żyją. I jak dawniej odbierają rozkazy ze Wschodu gdzie władza się nie zmieniła. Bo dlaczego, jakim cudem miałoby być inaczej?
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » pn 29 paź, 2012 18:48

Najpierw piszesz
zu7 pisze: Po prostu Kaczka podobnie jak John narazili się zbyt wielu osobom.
A później
zu7 pisze:I też mało ich wzruszała rzucająca się Kaczka szkodząca Rosyjskim interesom.
To jak w końcu.
Jak by chcieli się pozbyć Kaczyńskiego,to zrobili by to tak że wszyscy by myśleli że zmarł śmiercią naturalną,teraz to pewnie żaden problem.
zu7 pisze: innym polecam zainteresować się tematem a nie biernie chłonąć papkę z TV.
Czy to nie TV sugeruje zamach?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 29 paź, 2012 19:31

Marcinos, nie gadaj z zu7, nie ma sensu. On nie ma pojęcia o czym mówi i jakim tematem się zajmuje ale próbuje wyciągać wnioski.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 29 paź, 2012 20:25

TV sugeruje zamach? Pierwsze słyszę. Raczej czasem zdarza się im powiedzieć że są ludzie, którzy tak myślą.

marcinos To wszystko nie jest takie proste. Choćby dlatego że przecież nie mam podsłuchu zamontowanego w marynarce Putina... Ale tak jak napisałem żeby zrozumieć to trzeba ich poznać. Trzeba trochę poczytać o przecież tak świeżej historii. Czasem udaje się nawet porozmawiać z ciekawymi ludźmi. PRL (teoretycznie) odeszło raptem 20 lat temu. Pogadaj.

Najważniejsze jest zakumanie że istnieje ciągłość. Ty nie zmienisz swojej wizji świata z dnia na dzień no nie? Tak samo nie zmienia się ideologii. W Polsce Komunizm panował przez ponad 40 lat. Są ludzie którzy pamiętali co było przed i jak jest po. Są też tacy którzy wychowali się w Komuniźmie i był dla nich naturalną rzeczą. Codziennie człowiek obrywał odpowiednią propagandą po łbie i wydawało mu się że tak być powinno. Ludzie się przyzwyczajają. Zżywają z Systemem. A na szczeblach władzy? Siła Systemu jest potężniejsza. By zrobić karierę musisz się związać z odpowiednimi ludźmi. Tylko odpowiednio wykonując ich polecenia możesz zajść wysoko. Przez ten cały czas uczysz się co masz robić. Na czym to polega. Na czym polega System. Twój promotor daje ci coraz wyższe stanowiska, gdy on sam w podobny sposób pnie się wyżej. Aż w końcu to ty masz szansę znaleźć się tak wysoko że promujesz swoich ludzi i wpajasz im odpowiednią ideologię.
Ludzie na szczycie nie biorą się z próżni jak mam wrażenie wydaje się 20-latkom. Jeśli nie jesteś synem szefa, to musisz się starać. Zrozumieć ideologię i sposób działania. Taki np. Tusk przeżarł zęby na polityce. Zaliczył wiele partii by wreszcie gdy SLD musiało zejść ze sceny to mógł przejąć pałeczkę.
Rewolucja Radziecka miała miejsce prawie 100 lat temu. W Rosji nie ma ludzi pamiętających inną rzeczywistość. Przez te wszystkie lata, czystki tylko ci ludzie, którzy bez reszty oddali się władzy i Systemowi mogli zrobić karierę. Oni codziennie przypominali sobie i innym, wbijali do łba: Komunizm musi zwyciężyć. Walka trwa. Bo też 40-letnia Zimna Wojna skądś się wzięła. Walka trwała w Europie czy na czołgi na Węgrzech czy interwencja w Czechach. W Afryce, w Wietnamie w Korei, wszędzie. ZSRR było zbudowane na tej ideologii. Wszystko nią przesiąknięte, brutalnie zaszczepione rządami Stalina.
Właściwie to nawet nie jest jasne czym dla nich (Stalina i spółki) był ten cały Komunizm ale jasne jest co oni chcieli osiągnąć: totalny System z jednostką jako małym trybikiem (mamy to KRLD) Wyzuć narody ze starej kultury, stworzyć nową komunistyczną ze swoją sztuką itd. Komunizm miał być ogólnoświatowy egalitarny, nie miało być miejsca na narodowe różnorodności. Stąd nazwa ZSRR - związek republik radzieckich, nie rosyjskich, bo też Rosjan nie miało być. Stąd masowe przesiedlenia narodów uprawiane przez Stalina i tak też dochodzimy do Katynia.
Dzisiejszy człowiek nie tylko młody nie uświadamia sobie potworności tej zbrodni. A być może to była największa zbrodnia XX wieku. Owszem dochodziło do wielu ludobójstw, narody były wycinane. Ale tu mieliśmy coś straszniejszego. Jak wiadomo Stalin zawarł pakt z Ribbentrop-Mołotow i szykował się do ataku na Europę. Chodziło by narzucić Komunizm. Nie było przypadkowych działań. To nie miał być podbój jaki zafundowali nam w 1939r. Niemcy. Tu chodziło wymazanie Polski, wymazanie jako narodu, jej kultury, elity. Przeinaczenie w komunistycznych roboli. Zostały opracowane listy ważnych, wpływowych, reprezentujących wysoką kulturę Polaków. Patriotów. Nie chodziło o ludobójstwo. Chodziło o pozbawienie elity. Metodycznie i bezwzględnie by tylko zostawić bezwolny, pozbawiony przywództwa i kultury motłoch. Zorganizowana operacja wycięcia tego co najlepsze.
W Katyniu Polacy byli strasznie torturowani. Nie chodziło bowiem o zabicie. Chodziło o przekształcenie. Jednak ci ludzie, o których teraz tak mało kto pamięta nie poddali się. Nie dali się przeinaczyć. Musieli zostać zabici.
Ideologia, która doprowadziła do Katynia nie umarła. Bo tylko tacy ludzie, którzy to kumali mieli szansę zrobić karierę. I to oni tylko, stalinowska elita mogła przejąć po nim schedę. Po krótkim wypadku przy pracy za Chruszczowa, do władzy powrócił Beton. Który dalej prowadził swoją wojnę o panowanie nad światem i który wychowywał kolejne pokolenia zarządców. Dla tych ludzi Katyń nie był żadnym ludobójstwem. Był i jest niedokończoną operacją.
W takim środowisku wychował się i wyszkolił Putin. Na Planete były wyemitowane programy o nim. Myślę że Stalin by się go nie wstydził.
I tu wracam do twojego pytania marcinos dlaczego tak a nie inaczej? Bo tam na Wschodzie nic się nie zmieniło. Rządzą ludzie, którzy narodzili się i kariery swoje zrobili w tym właśnie Systemie. Im nie chodziło tylko o zabicie Kaczki ale o Katyń właśnie. O kolejne wyeliminowanie elity (może nie takiej jak wtedy ale zawsze) O Prezydenta Kaczorowskiego - bezpośredniego kontynuatora II RP. O to by przy władzy została jedynie posłuszna sitwa dawno przeszkolona przez KGB. O to by w Polsce nie było autorytetów zdolnych pociągnąć ludzi za sobą. O to by pozostał tylko żałosny nie znający historii, plujący na siebie motłoch bez kultury. O to wreszcie by upokorzyć Polaków. Nie przypadkiem podmieniono ciała właśnie Kaczorowskiego i Walentynowicz.
Tym bardziej o tym świadczy żałosny sposób przeprowadzenia zamachu. Rosjanie zupełnie bezczelnie zacierają ślady a i też nie kryją się zbytnio ze swoim udziałem. Każdy zainteresowany tą sprawą człowiek nie ma innego wyboru jak stwierdzić że to był Zamach. I też o to chodzi byś wiedział i wiedział że możesz nic z tym zrobić. Że oni triumfują, podzieleni Polacy nic nie znaczą. A co najgorsze nawet się tym nie interesują. Przemiana w komunistyczne trybki wreszcie idzie jak trzeba.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 29 paź, 2012 20:32

hideto pisze:Marcinos, nie gadaj z zu7, nie ma sensu. On nie ma pojęcia o czym mówi i jakim tematem się zajmuje ale próbuje wyciągać wnioski.
Wiesz co hideto? To nie mój problem że jesteś ograniczonym dzieciakiem. Wczoraj dałeś próbkę pierdzieląc jakoby to Muś powiedział by spróbowali a także chrzaniąc głupoty o skrzynce z Jaka.
Przestań lepiej uprawiać samogwałt na swoim mózgu i zacznij myśleć a nie powtarzać głupoty z serwisów piszących o majtkach Dody.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 29 paź, 2012 21:21

Nie wiem czy się śmiać czy już płakać.

http://g.infor.pl/p/_wspolne/pliki/2130 ... 213866.pdf Strona 24, to w kwestii ś.p. Remigiusza Musia. Także to on jako ostatni rozmawiał z załogą tutki. Nie on powiedział 'możecie spróbować' ale ostatecznie swoją wypowiedzią utwierdził załogę by podjęła próbę. tyle.

Co do działania czarnych skrzynek, proszę nie ośmieszaj się dalej. Już nam udowodniłeś, że nie widzisz różnicy w radiowym i barometrycznym wysokościomierzu i teraz bijesz kolejną pianę o czymś o czym nie masz pojęcia. Czarne skrzynki niestety zapisują się w kółko, bo do tego zostały stworzone. W zależności od rodzaju, nagrywają mniej lub więcej minut. Można też je wyłączyć, wyciągając bezpieczniki za nie odpowiedzialne. Np w tupolewie znajdują się one na tablicy technika po prawej stronie.

W jaku bezpieczniki są na bocznej ścianie kokpitu za fotelem pilota.

Ponownie, zero wiedzy i pełne przekonanie o swojej racji i zakulisowych rozgrywkach. Przykład z kennedym też kiepski. Bo w przeciwieństwie do Kaczyńsiego Kennedy coś na świecie znaczył i był człowiekiem istotnie potężnym, natomiast prezydent Kaczyński, z całym szacunkiem, ale na arenie międzynarodowej był nikim ze skłonnością do bycia tematem żartów.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pn 29 paź, 2012 21:48

hideto pisze:Nie wiem czy się śmiać czy już płakać.
Ignorować! Po prostu ignorować.
Jak usłyszałem o samobójstwie R.M. byłem pewny że będzie "ciąg dalszy" i po kilku wypowiedziach polityków stwierdzam że się nie zawiodłem. To nie znaczy że to są głupi nieprzyswajalni nic ludzie. Wręcz przeciwnie. To są bardzo inteligentni ludzie, na czele zresztą z Macierewiczem, tyle że cyniczni "do szpiku kości" i działający według zasady "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" niejakiego Josepha Goebbelsa.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 29 paź, 2012 22:14

Nudzisz i powtarzasz się hideto. Pewnie jeszcze 100 razy będziesz gadał przebrzmiałe głupoty o wysokościomierzach. Bo w dalszej części dyskusji nie zdołałeś wyjaśnić paru kwestii.
Podobnie z Musiem. Muś.
1. Nie był oficerem, pilotem (jego zdanie nie było w niczym kluczowe) i nic nie sugerował (a tak twierdziłeś)
2. Informował do końca o sytuacji, więc może czuć się niewinny bo był do końca chcąc pomóc pilotom.
3. Nie mógł kłamać bo wiedział że wszystko jest nagrywane
4. Skrzynka Jaka MS-61 była starego typu, która podobno zapisała to i owo. Dziwne jest że nadal nie wiadomo co. Wciąż ją odsłuchują. A przecież jeśli przeczyła słowom Musia to byłby to idealny argument
5. Nie tylko Muś musiał słyszeć o 50m Komendę wydaną Jakowi także obaj pozostali piloci. Naprawdę te 50 nie robiło żadnej różnicy by kłamać.

Co do Kaczki i Kennediego to wiadomo. Chodziło o ideę.

Wiesz co lg2000? O ile z hideto da się czasem merytorycznie pogadać to ciebie można podsumować prosto PIS JEST WSZYSTKIEMU WINNY, kto nie sądzi jak ja jest głupim pisiorem. Skoro nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj i ignoruj.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 29 paź, 2012 22:25

zu7 pisze:1. Nie był oficerem, pilotem (jego zdanie nie było w niczym kluczowe) i nic nie sugerował (a tak twierdziłeś)
1. technik czy oficer nie ma tutaj żadnego znaczenia. Osobiście nawet nie jestem pewien, czy w czasie lotu siedział on w kabinie.

2. To też nie ma znaczenia.

3. Co niby jest nagrywane ? fdr czy vdr to nie są urządzenia flashowe (tak jak współczesne) by można było coś odczytać 'spod' aktualnych danych. Przynajmniej nie jest to takie łatwe. Nikt nie mówi, że podawał tutce złe dane, choć to co mówił, też nie trzymało się kupy względem pogody jaką mieli w czasie lądowania jaka.

4. Jak to co tu napisałeś, przeczy temu co ja napisałem ? Uwierz o lotnictwie czy ogólnie o technice wiem więcej niż ty (co nieraz i ty i ja tutaj udowodniliśmy). Jak mi się zachce, to nawet ci podeślę program w którym w sposób przystępny dla ciebie będzie wyjaśnione jak powstała czarna skrzynka i zostanie w nim z imienia i nazwiska wymieniony Australijczyk który takową zrobił.

5. W całej tej bajce o 50m (czemu przeczą wszystkie dane poza zeznaniami załogi jaka) jest taki szkopuł, że 50m to i tak niżej niż im przepisy polskie w takich warunkach pozwalały. Oczywiście zejście do 50m nad płytą nawet w takiej mgle niczego nie robi. Z punktu widzenia zwykłego człowieka a nawet pilota jest to bezpieczne, choć niezgodne z przepisami. W tych 50m chodzi o lądowanie wbrew komendom z 'wieży'.

Jeszcze co do katynia o którym pisałeś wcześniej. Moskwa nigdy nie uzna katynia jako zbrodni wojennej czy zbrodni przeciwko ludzkości i są ku temu dwa powody, z których jeden prowadzi do drugiego.

1. Agresja ZSRR na Polskę nie była poprzedzona ogłoszeniem stanu wojny, a także już w trakcie agresji ani jedna ani druga strona tego nie ogłosiła
2. powyższy punkt prowadzi do tego, że Rosja może legalnie iść w zaparte, co - i tu główny powód - chroni ich przed odszkodowaniami które mogą iść w miliardy zielonych.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 29 paź, 2012 22:31

hideto pisze: 5. W całej tej bajce o 50m (czemu przeczą wszystkie dane poza zeznaniami załogi jaka) jest taki szkopuł, że 50m to i tak niżej niż im przepisy polskie w takich warunkach pozwalały. Oczywiście zejście do 50m nad płytą nawet w takiej mgle niczego nie robi. Z punktu widzenia zwykłego człowieka a nawet pilota jest to bezpieczne, choć niezgodne z przepisami. W tych 50m chodzi o lądowanie wbrew komendom z 'wieży'.
Rzecz w tym że skoro w karcie lotniska czy jak tam się to zwie jest mowa o 100m to mogli spokojnie trzymać się tej wersji i na jedno by wyszło. A nawet lepiej, że wszystko zrobili zgodnie z procedurami. Nie ma powodu do kłamstw.

A z tej skrzynki MS-61 to chyba nie zrobił Austalijczyk?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 29 paź, 2012 22:39

Nie, ale sens i sposób działania skrzynek jest do dziś taki sam. Różnią się jedynie zaawansowaniem technologicznym.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 30 paź, 2012 09:25

Proponuję wszystkim "nie gadaj z zu7", "ignorować, po prostu ignorować"... nie gadać i ignorować. Bo tak to trochę śmiesznie wychodzicie krzycząc "nie gadajcie z nim" a potem kłócąc się przez ileś postów.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 30 paź, 2012 10:11

yarpen.zirgin pisze:Proponuję wszystkim "nie gadaj z zu7", "ignorować, po prostu ignorować"... nie gadać i ignorować. Bo tak to trochę śmiesznie wychodzicie krzycząc "nie gadajcie z nim" a potem kłócąc się przez ileś postów.
Jeżeli to do mnie to chybiłeś. Do wypowiedzi zu7 się nie odnoszę od barrrdzo dawna. Odnoszę się do wypowiedzi hideto który mając 100% racji wikła się w dyskusje z irracjonalnymi teoriami. Efekt jest taki jak cytat w moim podpisie.

Dzisiaj upubliczniono informację o dużej ilości śladów nitrogliceryny i trotylu na częściach Tupolewa. Mam nieodparte wrażenie że ktoś postanowił poruszać patykiem w mrowisku z napisem Polska.
It's a miracle

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » wt 30 paź, 2012 10:18

nie czytałem Waszej dyskusji ale się zapytam: a co jeśli plotka o trotylu jest prawdą?
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

wezyr.pl

Post autor: wezyr.pl » wt 30 paź, 2012 10:37

Chyba na razie niepotwierdzoną informacją.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 30 paź, 2012 10:56

Leeloo pisze:nie czytałem Waszej dyskusji ale się zapytam: a co jeśli plotka o trotylu jest prawdą?
Ślady materiałów wybuchowych to jedno. Jeżeli nie ma śladów materiałów wybuchowych to jasne jest że nie ma co badać odkształceń blach na obecność eksplozji. Jeżeli badania ekspertów "komisji Millera" nie wykazały śladów materiałów wybuchowych na wraku i zwłokach to temat wybuchu był bezprzedmiotowy. Teraz po dwóch latach okazuje się że na wraku są ślady i to podobno w takiej ilości że kończy się skala. Z drugiej strony są to podobno ślady nitrogliceryny i trotylu więc archaicznych materiałów wybuchowych. IMO: Formalnie nic to nie zmienia dla Rosjan, oni mogą to po prostu olać i stwierdzić że doszło do zanieczyszczeń zewnętrznych. Drastycznie zmienia to sytuację Polski, bo po pierwsze musi się tym poważnie zająć i drobiazgowo przebadać charakter odkształceń na wszystkich blachach a wiadomo że wrak jest jeszcze w Rosji i oni decydują kiedy go oddać. Po drugie to mnóstwo paliwa dla Macierowiczopodobnych i tym samym poważne kłopoty dla Tuska i rządu RP. Po trzecie osłabienie pozycji Tuska to taktyczne zwycięstwo Putina i Rosji.
It's a miracle

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » wt 30 paź, 2012 11:02

ten trotyl, to może jakieś pozostałości po II WŚ
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » wt 30 paź, 2012 11:07

to nie jest tak że oni nam powinni oddać ten wrak i czarne skrzynki? czemu to wszystko jest jeszcze w Rosji? przecież to własność RP
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

spiggy

Post autor: spiggy » wt 30 paź, 2012 11:33

Leeloo pisze:to nie jest tak że oni nam powinni oddać ten wrak i...
no bo taka jest tradycja
znaczy extradycja, ze nam muszom oddac fure

pozdrowienia dla wyznawcow pancernej brzozy

jans21

Post autor: jans21 » wt 30 paź, 2012 11:45

lg2000 pisze:Drastycznie zmienia to sytuację Polski, bo po pierwsze musi się tym poważnie zająć i drobiazgowo przebadać charakter odkształceń na wszystkich blachach a wiadomo że wrak jest jeszcze w Rosji i oni decydują kiedy go oddać. Po drugie to mnóstwo paliwa dla Macierowiczopodobnych i tym samym poważne kłopoty dla Tuska i rządu RP. Po trzecie osłabienie pozycji Tuska to taktyczne zwycięstwo Putina i Rosji.
Sugerujesz, że eksperci z komisji Millera tego nie zrobili - skoro teraz mają się "poważnie zająć" odkształceniami na blachach, przecież byli na miejscu i dokładnie badali wrak tutki.

Potwierdziłeś w ten sposób opinię Macierewicza, iż rządowa komisja to grupa nieudolnych i niedouczonych pseudo-ekspertów. Inna sprawa, że akurat w mojej opinii to prawda - chociażby ze względu na powtarzaną przez tą komisję tezę, że samolot nie próbował wylądować - chociaż cała Polska widziała wypuszczone podwozia na zdjęciach z katastrofy oraz kwestionowali to inni eksperci nawet w tzw. proplatformerskiej TVN24.

I po co się tak martwisz o premiera i rząd platformy?

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 30 paź, 2012 11:50

Zrobiło się ciekawie, ale bym śmiał jakby ci niby super eksperci naszych i ruskich zawalili sprawę :D. Wtedy Macierewicz mógłby ich niezle wysmiac, hehe. Na razie nie mam zdania ale kolejna ofiara seryjnego samobójcy i info o materiałach wybuchowych zamieszało sprawę z deka.
Taka prawda, że jakby polskie państwo zaziałało tak jak powinno to ta sprawa już dawno powinna być zamknięta i wyjaśniona. Ale, że się zabierali do tego jak zabierali i oddali pole ruskim, którzy w sumie mieli to w d00pie to się dalej ciągnie i tylko niepokoje, a także kłótnie wewnętrzne dalej następują.

No cóż, na razie dobry ruch prokuratury że zablokowali usta pirotechnikom.
.

Awatar użytkownika
eVo^

Post autor: eVo^ » wt 30 paź, 2012 12:08

W końcu prawda wychodzi,to teraz nie mam złudzeń dlaczego wrak był przetrzymywany tyle czasu, dla zatarcia śladów.I to posunięcie z prymitywnym materiałem jak trotyl sprytnie.Do tego fala "samobójstw" w tym kraju urosła do tsunami,pewno Rudy ma pełne gacie pewno, bo Yaro pilnują byli komandosi GROM żeby nie popełnił "samobójstwa".

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 30 paź, 2012 12:47

Leeloo pisze:nie czytałem Waszej dyskusji ale się zapytam: a co jeśli plotka o trotylu jest prawdą?
Na jakiej podstawie ma być ona prawdą ? Bo jest tu od razu założenie, że wszystkie komisje + prokuratura nic nie zrobiły. Badania chemiczne wraku wykonały obydwie komisje + prokuratura wykonała ponowne seksje zwłok kilku ofiar. Gdyby ślady były, wiedzielibyśmy o tym wszyscy.

wrak jest wciąż w rosji - bo tak działa prawo. Ja się osobiście nie dziwię, natomiast prokuratura przygotowywała transport tej kupy metalu na przestrzeni jesieni i zimy tego roku.

Nie a czegoś takiego, jak tradycja oddawania wraku czy wraków. Z całym szacunkiem dla wyznawców teorii 'oddaliśmy śledztwo', ale to żałosne postawienie sprawy. Nie było żadnej opcji, by to śledztwo poprowadzić bez rosjan. Gdyby rząd polski w pewnym momencie bardziej nie myślał w kategorii 'niech się prasa wreszcie odwali' to końcowa współpraca też wyglądałaby inaczej.

Póki co, ludzie ze środowiska lotniczego i technicznego nie mają wątpliwości co do tego wypadku i jego przebiegu. Wątpliwości sieją jedynie ludzie którzy bardziej ufają słowu polityka, niż posiadanej wiedzy. Tacy ludzie są w stanie twierdzić - jak np spiggy - że 40cm pień nie niszczy skrzydła, że to właściwie taki kłosek pszenicy.

Od samego początku niestety więcej w tej katastrofie polityki niż rzeczywistych problemów. Bo niestety jest tak jak powiedział JKM w jakimś wywiadzie, rosjanom można wiele zarzucić, ale nigdy nie działali nielogicznie. Zabicie mało znaczącego polityka środkowo europejskiego który w najbliższych tygodniach zostałby zmarginalizowany jeszcze bardziej przegrywając wybory (na zwycięstwo nie miał żadnych szans) w części rosji będącej ich solą w oku od lat, przy pomocy niewiadomo kogo ma sens tylko i wyłącznie w umyśle Antka.

A co do Antka jeszcze, to jest inteligentny gość. Cynik, ale inteligentny. Doskonale wie co zrobić, by ludzie zaczeli wierzyć. W ogóle się nie przejmował tym, że w czasie 'badań' jego zespół z 5 razy zmienił teorię wypadku na taką która się wzajemnie wykluczała. Liczył się coraz większy % polaków wierzących w jego teorie. Bo ludzie są niestety z natury głupi. Tak jak powiedział Kukiz, większość polaków będzie się zabijało o kolor samochodu bo im tak politycy kazali.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 30 paź, 2012 12:52

Ja tylko dodam że dopóki wszystko będzie w rękach Rosjan to te badania nie będą wiarygodne. Do tej pory było tak że całe "badania" robili Rosjanie a Polacy podpisywali papierki. Teraz pojawiło się trochę więcej autentycznych badań ale wciąż na próbkach podsuwanych przez Rosjan. Więc nadal nieorginalnych. Właściwie też nie wiem czy kiedykolwiek będzie można mieć zaufanie do tych badań nawet jeśli kiedyś dostaniemy wrak i skrzynki.
Dla mnie to i tak nie jest najważniejsze, sam śmieszny raport MAK pokazuje kto jest winny pomijając mnóstwo innych kwestii.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 30 paź, 2012 12:58

zu7 pisze:Do tej pory było tak że całe "badania" robili Rosjanie a Polacy podpisywali papierki
Bzdura.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 30 paź, 2012 13:06

hideto pisze:
zu7 pisze:Do tej pory było tak że całe "badania" robili Rosjanie a Polacy podpisywali papierki
Bzdura.
Pamiętam z pierwszej dyskusji jak mówiłeś że Rosjanie w kwestii smoleńska są wyjątkowo rzetelni. Taaa. Szalenie. Pewnie masz na myśli podmienianie ciał i inne takie.
Ciekawe także skąd się wziął Klich jako szef komisji? Czy nie został wyznaczony przez Rosjan?
Może sobie wrócisz do afery podsłuchowej i przypomnisz, zaskoczysz parę rzeczy?
Nieee, hideto zawsze wie lepiej. To bzdura.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 30 paź, 2012 13:13

Klich nigdy nie był szefem żadnej komisji.

Oddziel sekcje zwłok od wypadku. Bo udowadniasz jedno na podstawie czegoś innego co nie jest zupełnie z tym związane. Zresztą Seremet już w tej kwestii się wypowiadał.

Nie bardzo wiem też, co ma tutaj jakaś afera podsłuchowa. Jak próbujesz z czegoś wyciągać wnioski, to staraj się to robić rzetelnie i zachowaj choć odrobinę logiki w tym co piszesz.

Tzn był, ale PKBWLLP. - odwołanym kilka tygodnii temu, za narzucenie zbyt wysokiej dyscypliny innym członkom komisji.

Zablokowany

Wróć do „Spamowisko”