Smoleńsk3

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Kto zawinił podczas Katastrofy Smoleńskiej?

1. Wciąż uważam że przede wszystkim były to błędy pilotów
14
34%
2. Piloci częściowo zawinili lecz też zostali wprowadzeni w błąd przez Rosjan
8
20%
3. Wciąż nie wiem, nie interesuję się tym
7
17%
4. Był to zamach zorganizowany przez rosyjskie służby
12
29%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 24 lut, 2013 17:41

Dlaczego 'dodatkowo' ? To nie jest czepianie się słówek, to jest meritum sprawy.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 24 lut, 2013 17:49

Rany, niech będzie że na to też odpowiem. "Dodatkowo" czyli zapisywał wszystko (bez zapisu głosowego - jakby ktoś zamierzał się czepić) co rosyjskie rejestratory i dodatkowo pracę silników.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 24 lut, 2013 18:54

zu7 pisze:Rany, niech będzie że na to też odpowiem. "Dodatkowo" czyli zapisywał wszystko (bez zapisu głosowego - jakby ktoś zamierzał się czepić) co rosyjskie rejestratory i dodatkowo pracę silników.
Czy to znaczy że sowieckie rejestratory nie zapisywały parametrów pracy silników?
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 24 lut, 2013 19:22

Pytasz bo nie wiesz, czy pytasz by zu7 zorientował się że pisze bzdury powtarzając to za kimś ?

Powiem ci Zu dlaczego zamontowano ATM-QAR na tutce.

Wiesz kto wypowiedział słowa "Dobranoc, do widzenia, cześć, giniemy" ?

W latach 80tych w polsce rozbiły się dwa IŁy 62M. Oba z tych samych w zasadzie powodów, ukręciły się wały silników i silnik się w locie po prostu rozleciał.

Po tych katastrofach zamntowano ATMy na tutkach. Ich głównym celem było własnie monitorowanie wibracji silników które były zapowiedzią zniszczenia wałów w silnikach. (Tutki i IŁy mają te same silniki). Zamntowano ATM_QAR by zapobiec katastrofom z lasu Kabackiego i domu dziecka w warszawie.

Nie było ich celem 'minitorowanie parametrów silnika' bo to robią i normalne skrzynki. Chodziło o zabezpieczenie przed radziecką myślą techniczną która nieraz wbrew konstruktorom idzie na skróty.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 24 lut, 2013 20:22

Chciałem żeby to zu7 powiedział, ale pewnie teraz konsultuje się w tej sprawie z innymi "niezależnymi" i "niepokornymi". To że nagle ATM-QAR jest dla sekty wiarygodny nie wynika z tego że nagle przejrzeli na oczy, tylko dlatego że postanowili interpretować zderzenia z pierwszymi przeszkodami i zwiększenie poziomu wibracji silników jako ich nagłą awarię. Wybierają sobie to chcą i tworzą z tego swoją "prawdę".
TU-154 jeszcze za Wałęsy został wyposażony w ATM-QAR. Silniki IŁ-62M nie zostały skonstruowane źle a przynajmniej ich konstrukcja nie była niebezpieczna. Problemem były remonty kapitalne silników w schyłkowej erze Sowietskowo Sojuza. Niechlujnie wykonane wały silników były przyczyną śmierci tylu osób.
It's a miracle

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 24 lut, 2013 20:26

łożyska a nie wały, łożyska.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 24 lut, 2013 20:56

hideto pisze:łożyska a nie wały, łożyska.
W katastrofie w 1980r winny był karb na wale po remoncie silnika.
It's a miracle

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 24 lut, 2013 21:04

Tak, tylko w obu przypadkach chodziło o to że kulki powyciągali z łożysk bo się przegrzewały. W efekcie uszkodzeniu uległ wał.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 24 lut, 2013 21:10

Co za bezsensowny problem.
To że ATM zainstalowano ze względu na silniki można przeczytać w czymkolwiek pierwszym z brzegu. Tak samo jak o tym dzięki niemu dostęp do wszystkich parametrów był łatwy i przyjemny.
W przytoczonym tekście z Faktu napisane jest o co chodzi. Jest mowa o wibracjach. Nie rozumiem na jakiej podstawie OldHorse wywnioskował z tego tekstu że Macierewicz odkrył skąd się wziął ATM. To bezsens. I tyle.
Nie wspominając o tych wtrąconych ni w pięć ni w dziewięć wybuchach.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 24 lut, 2013 21:29

Czyli już nie ma wybuchów ?

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » ndz 24 lut, 2013 21:43

zu7 pisze: W przytoczonym tekście z Faktu napisane jest o co chodzi. Jest mowa o wibracjach. Nie rozumiem na jakiej podstawie OldHorse wywnioskował z tego tekstu że Macierewicz odkrył skąd się wziął ATM. To bezsens. I tyle.
Nie wspominając o tych wtrąconych ni w pięć ni w dziewięć wybuchach.
Następny, który nie odróżnia sarkazmu od tranzystora Obrazek

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 24 lut, 2013 21:47

hideto pisze:Tak, tylko w obu przypadkach chodziło o to że kulki powyciągali z łożysk bo się przegrzewały. W efekcie uszkodzeniu uległ wał.
No właśnie że nie. W pierwszej katastrofie przyczyną był ewidentnie źle wykonany wał. Karb na nim był przyczyną zmęczeniowego pęknięcia wału.

Kiedy jedziesz zu7 mierzyć brzozę. Pamiętaj, zabierz koniecznie bemka.
BTW: Wpadł mi w ręce ANSYS i pewnie gdy mi się chciało nauczyć odpowiedniego solvera to mógłbym sam zbadać uderzenie skrzydła w brzozę. Więc Binięda zgrywający guru z tego lepszego świata od lepszych komputerów po prostu się wygłupia.
It's a miracle

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 24 lut, 2013 22:17

lg2000 pisze:BTW: Wpadł mi w ręce ANSYS i pewnie gdy mi się chciało nauczyć odpowiedniego solvera to mógłbym sam zbadać uderzenie skrzydła w brzozę. Więc Binięda zgrywający guru z tego lepszego świata od lepszych komputerów po prostu się wygłupia.
Może nie jako sarkazm ale wezmę to jako dowcip.
No ale w sumie czemu nie? Powodzenia. Pamiętaj tylko żeby podzielić się z nami danymi wsadowymi.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 24 lut, 2013 22:32

zu7 pisze:Może nie jako sarkazm ale wezmę to jako dowcip.
No ale w sumie czemu nie? Powodzenia. Pamiętaj tylko żeby podzielić się z nami danymi wsadowymi.
Weź to poważnie! To dowód na to że Binięda wmawiając Polaczkom jakim to sprzętem dysponuje sam się ośmiesza. Prawdopodobnie obliczenia w stylu Biniędy mógłbym zrobić sam, tylko nie mam na to ani czasu ani chęci. Model skrzydła Biniędy na co zwrócił uwagę hide jest wyjątkowo prymitywny.
BTW: RBR używa Ansysa. :)
It's a miracle

bemek

Post autor: bemek » ndz 24 lut, 2013 23:15

lg2000 pisze:
zu7 pisze:Może nie jako sarkazm ale wezmę to jako dowcip.
Weź to poważnie! To dowód na to że Binięda wmawiając Polaczkom jakim to sprzętem dysponuje sam się ośmiesza. Prawdopodobnie obliczenia w stylu Biniędy mógłbym zrobić sam, tylko nie mam na to ani czasu ani chęci. Model skrzydła Biniędy na co zwrócił uwagę hide jest wyjątkowo prymitywny.
BTW: RBR używa Ansysa. :)
"Binięda" nie musi nic wmawiać "Polaczkom".
Wystarczy, że robią to zboczone żydowinki.

[ Komentarz dodany przez: doriano: Pon 25 Lut, 13 05:51 ]
Najwyższa pora zrozumieć, że na ogólnodostępnych forach nie ma miejsca dla takiego języka.
+2 za recydywę.
Ostatnio zmieniony pn 25 lut, 2013 05:51 przez bemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » pn 25 lut, 2013 17:34

Doriano, jeśli liczysz na to, że do tego gościa coś dotrze, to jesteś w błędzie.
Swoim znajomym łysym łbom będzie opowiadał, jak to mu na f1forum Żydzi głos odebrali.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 25 lut, 2013 18:19

Nie widzę problemu z tym co będzie swoim znajomym opowiadał. Na pewno jednak nie będzie się tutaj tak wypowiadać. ;)

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 25 lut, 2013 19:12

OldHorse pisze:Swoim znajomym łysym łbom będzie opowiadał, jak to mu na f1forum Żydzi głos odebrali.
Czyli twoi znajomi to kolesie z PZPR czy SB? Stąd już w sumie blisko do Żydów...

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 26 lut, 2013 07:04

zu7, ostatnie ostrzeżenie z mojej strony...

@down:

W niczym. Zapomniałem, że w tej kwestii zu7 również jest recydywistą. By było sprawiedliwie - warn (+2... tak jak u poprzednika). Przypominam również forumowemu anarchisto/antysemicie o tym, że bana już kiedyś miał...
Ostatnio zmieniony wt 26 lut, 2013 14:35 przez doriano, łącznie zmieniany 3 razy.

andek

Post autor: andek » wt 26 lut, 2013 11:21

zu7 pisze:
OldHorse pisze:Swoim znajomym łysym łbom będzie opowiadał, jak to mu na f1forum Żydzi głos odebrali.
Czyli twoi znajomi to kolesie z PZPR czy SB? Stąd już w sumie blisko do Żydów...
W czymze znajomi lyse lby sa lepsi/gorsi od kolesi z PZPR czy SB, ktorym w sumie blisko do Zydow?
Doriano?

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » wt 26 lut, 2013 17:41

To jakies nieporozumienie:
-bemek
-zu7
-roland
-spiggy
-MtK
Wszyscy Ci userzy maja ostrzezenia
To co? hideto sam ze soba bedzie rozmawial, czasami Ig2000 cos mu dopisze

Raczej ktos musi sie zastanowic i dac warna doriano i y
Czy oni sa rezydentami w tym kraju zydow?
Bo z ich zachowania przypomina mi sie postawa folksdojczow z II wojny

Zydzi mojemu dziadkowi wyzadzili krzywde i nigdy ich nie pokocham, bez wzgledu co wy snopy tu napiszecie

chce ci powiedziec jeszcze ze zu7 w malyn palcu u nogi ma wiecej rozumu niz ty we lbie

OldHorse konsternacja to co czytam, uwin sie chlopie. Jestes wielkim nieporozumieniem.
Idz na Ultre z tymi pogladami

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 26 lut, 2013 17:45

Wybacz, moją winą jest że nie mam warnów bo nauczyłem się kiedy zamykać dziób. Innym widać ta nauka zajmuje więcej czasu.

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » wt 26 lut, 2013 17:56

...to jest twoj problem moj drogi janie.
Mnie to nie dotyczy, jestem poz tym.
Bylem! Jestem! I pozostane soba!
Jasne?

Niech zyje F1 i wyscigi Live!

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 26 lut, 2013 18:44

roland, Bardzo proszę nie przyrównuj mnie do siebie, bo jedynymi ludźmi jakimi się brzydzę to ludzie twojego pokroju. Prześledź za co dostałem ostrzeżenie. Cóż, jakoś mi nie żal iż panowie się z forum na jakiś czas pożegnają, będzie spokój i nie będziemy czytać tych głupot, które wypisywali. BTW byłbym wdzięczny za zdjęcie mi tego warna bo to już jakiś czas temu było ;)
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 26 lut, 2013 18:49

roland pisze:Zydzi mojemu dziadkowi wyzadzili krzywde i nigdy ich nie pokocham, bez wzgledu co wy snopy tu napiszecie
Wszyscy Żydzi? Moją babcię żydowski lichwiarz pozbawił połowę wiana, ale ślepą kiszkę mojemu ojcu wyciął też żydowski lekarz, a znajomy Żyd który wyemigrował po wojnie do Izraela i z moim dziadkiem korespondował w czasie największej biedy początku lat osiemdziesiątych pomimo bardzo podeszłego wieku zapakował paczkę żywnościową i przysłał do Polski. Jestem więc w rozterce, czy tych Żydów tak po chrześcijańsku (jak niektórzy tu na forum) nienawidzić czy też traktować ich jak swoich bliźnich?
chce ci powiedziec jeszcze ze zu7 w malyn palcu u nogi ma wiecej rozumu niz ty we lbie
Może i ma tylko jakoś tego nie potrafi pokazać.
It's a miracle

andek

Post autor: andek » wt 26 lut, 2013 18:59

zu7 pisze:
Doriano,
przeczytaj uwaznie raz jeszcze zacytowane powyzej wypowiedzi OldHorse i zu7 i odpowiedz, prosze, dlaczego jednemu dajesz warna a drugiemu nie zwrocisz nawet uwagi?
Wg Ciebie sa rowni i rowniejsi na tym forum?Stosujesz sprawiedliwosc Kalego?
Czyzby roland oceniajac Ciebie mial racje?

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 26 lut, 2013 19:37

andek, Co jest nie tak w wypowiedzi OldHorse?
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 27 lut, 2013 06:03

andek pisze:przeczytaj uwaznie raz jeszcze zacytowane powyżej wypowiedzi OldHorse i zu7 i odpowiedz, prosze, dlaczego jednemu dajesz warna a drugiemu nie zwrocisz nawet uwagi?
Wypowiedź OldHorse`a odbieram jako ironiczne odniesienie do stylu wypowiedzi bemka... na które ten drugi sobie z pewnością zasłużył. Jak dla mnie zupełnie inny styl i kaliber odpowiedzi. Jeśli ktoś jest innego zdania, to polecam opcję "Zgłoś ten post do Moderatora i Administratora" - może ktoś inny z obsługi forum będzie odmiennego zdania.

Przypominam również, że istnieje specjalny temat do dyskusji na temat pracy moderatorów - proszę nie robić tego tutaj. Po co komuś kolejne +1?

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 27 lut, 2013 07:08

Wyjaśnienia co do zmian w warnach:

Akceptuję argumenty zu7 (po dłuższym zastanowieniu tak samo podchodzę do uwag andka) i przyznaję, że popełniłem błąd. Nie mogę usunąć mu warna, więc tymczasowo zmieniam wartość na "1" i zaraz poproszę del`a o jego usunięcie. Zainteresowanych przepraszam za zamieszanie.

Warny dla bemka i rolanda jak najbardziej zasłużone - pozostają bez zmian.

Jak zwykle - pytania, skargi, uwagi czy podziękowania (hiehiehie) proszę zamieszczać w odpowiednim temacie.

andek

Post autor: andek » śr 27 lut, 2013 10:31

doriano pisze:Wyjaśnienia co do zmian w warnach:

Akceptuję argumenty zu7 (po dłuższym zastanowieniu tak samo podchodzę do uwag andka) i przyznaję, że popełniłem błąd. Nie mogę usunąć mu warna, więc tymczasowo zmieniam wartość na "1" i zaraz poproszę del`a o jego usunięcie. Zainteresowanych przepraszam za zamieszanie.

Warny dla bemka i rolanda jak najbardziej zasłużone - pozostają bez zmian.

Jak zwykle - pytania, skargi, uwagi czy podziękowania (hiehiehie) proszę zamieszczać w odpowiednim temacie.
Dziekuje doriano.
Korci mnie jeszcze, by Ci powiedziec, ze jestes( IMHO) troche przewrazliwiony jesli chodzi o Zydow, o wypowiedzi na ich temat.Tez wyznajesz zasade, ze o nich dobrze albo wcale?(jak np.Wybiorcza, ktora nie pozwala komentowac artykulow.o Zydach)

Przeciez, jezeli ktos powie, ze nowojorscy czy londynscy bankierzy sa w znacznym stopniu Zydami, podobnie zreszta jak hollywoodzcy producenci, rezyserzy czy aktorzy, szefowie wplywowych mediow swiatowych i polskich, to nie znaczy, ze chce ich od razu exterminowac.Co najwyzej ich nie lubi.
Swoja droga skads ta niechec do Zydow na calym swiecie sie bierze.

Tu, na tym forum, 24 lut.lg2000 pisze:..."to dowod na to ze Binieda wmawiajac Polaczkom"...
Zero reakcji z Twojej strony, doriano.
A gdy bemek mu odpowiada"robia to zydowinki", dostaje warna.I nie pisz mi o "kontekstach"...Zeby byla jasnosc:nie czepiam sie tego co napisali, chce tylko rownego traktowania forumowiczow.
To jest wlasnie Twoje "uczulenie na Zydow".
A moze powinnismy traktowac wreszcie ten narod normalnie, jak kazdy inny, nie zaden wybrany?
Moze zacznijmy zwracac uwage nie tylko na" zydowinki' ale i na "polaczkow"?
Traktuj,prosze, doriano, sprawiedliwie wszystkich forumowiczow.Chyba, ze chcecie stworzyc 3 osobowe towarzystwo wzajemnej adoracji... i nie odsylaj mnie do odpowiedn.tematu, gdyz dyskutujemy we "Wszystko o wszystkim".
I mala prosba do nas wzsystkich: starajmy sie roznic w miare kulturalnie, "po ludzku".
andek

Zablokowany

Wróć do „Spamowisko”