Kto rządzi Polską?

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Czy uważasz że w Polsce jest Demokracja? (patrz niżej)

Czas głosowania minął wt 28 maja, 2013 10:46

1. Tak
8
50%
2. Nie
8
50%
 
Liczba głosów: 16

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » wt 21 maja, 2013 10:38

A gdyby ''połączyć'' demokrację z monarchią...?
Społeczeństwo wybierałoby grupę elektorów, którzy następnie wybraliby władcę na dożywotnią kadencję, z możliwością wcześniejszego ustąpienia bądź odwołania w ''konstytucyjny'' sposób.
Tyle, że jak to @yarpen.zirgin napisałeś problemem mogłyby byś punkty 1 i 3.
Natomiast w odniesieniu do @bemek i problemu rządów jednostki nad ogółem, to raczej wielkiej różnicy by nie było- w demokracji też rządzi ''władca'' bądź pewna grupa osób.
A co taki monarcha miałby robić...?Miałby wszelkie uprawnienia, więc raczej by się nie nudził.Oczywiście jak powiedziałem jest to kwestia człowieka rozsądnego.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 21 maja, 2013 10:57

Yarpen

Że widocznie jestem nierozsądnym i mam gdzieś co kto o mnie myśli, to:

Ad. 1. korupcja może być także w monarchii - bo dlaczego nie? Czy możnowładcy nie mogą przekupywać się nawzajem, a zwłaszcza monarchę dla uzyskania swoich celów? Przekupywać może także monarcha. Ileż to razy królowie cierpieli z powodu pustego skarbca? Zaprzedaliby wtedy duszę diabłu, aby go napełnić.
Przekupić można także kucharza, aby otruł monarchę.

Ad. 2. Monarcha często kończył swe panowanie dużo wcześniej niż po 4 latach władzy, bo np. patrz pkt. 1.

Ad. 3. Historia pokazuje, jak często dziedziczną władzę otrzymywali debile i zwyrodnialcy.


Brak odróżnienia demokracji starożytnej od obecnej będzie rzeczywistym powodem niezrozumienia się.

U ludów plemiennych najważniejsza była wspólnota. Wszyscy mieszkali bardzo blisko siebie i doskonale się znali. Wyrastali na spójnych zasadach i prawdopodobieństwo, że w takich społecznościach wyrośnie menda, i jeszcze nikt się na takiej nie pozna było bliskie zeru.
A to że będzie to menda przekupna i zostanie wybrana na przedstawiciela było niemożliwe.

To, jak ważna jest rodzina i bliski kontakt ludzi obecna władza to wie. Dlatego robi się wszystko, aby rodzinę osłabić - stąd akcje gejów, ograniczanie władzy rodzicielskiej pod płaszczykiem opieki, gry komputerowe, idiotyczne programy tv itp.

Kiedyś tego wszystkiego nie było, a wieczory spędzało się przy ogniskach na rozmowach, co wspólnotę tylko konsolidowało.


Kamil

Nie ma gwarancji wyboru sprawiedliwego władcy, dlatego jego urząd powinien trwać tylko określony czas.
Wybór króla - już to przećwiczyliśmy. Jedynym elecyjnym, który podniósł rangę Rzeczypospolitej, to Batory. Reszta to głównie figuranci Watykanu, Wiednia, a na końcu Moskwy.
Jak nazwiesz kogoś, kto wkłada rękę do ognia czy parzy, następnie parzy się, a potem znów to robi?

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » wt 21 maja, 2013 12:51

Ładnie to yarpen (tylko nie studenci :cool: ) i bemek opisaliście. Wypada się tylko zgodzić. Że jako System Monarchia ma jakiś sens. Na pewno jest lepsza niż dzisiejsza demokracja. No ale niewątpliwie prawdziwą, oryginalną, pierwotną i podstawową strukturą społeczeństwa jest, jak pisze bemek rodzina i nieduża społeczność grupująca takie rodziny. Taka grupa gdzie każdy każdego zna, dzięki czemu lewe przedsięwzięcia są niemożliwe do ukrycia. W przeciwieństwie do naszej obecnej Demokracji, która wręcz żeruje na wszelkich tajemnicach itd. Rząd o tobie wie wszystko. Ty o rządzie prawie nic a o tajnych służbach, które mają tobie służyć to już zupełnie nic.
Obecna Demokracja jest idealnym ustrojem, w którym władzę może dzierżyć nieduża wpływowa acz nieznana grupa. Właśnie między innymi na wskutek systematycznego niszczenia tych naturalnych małych wspólnot, społeczności zwykłych ludzi. I dla tego bemek słusznie prawi że prawdziwym celem "różowych" jest właśnie degenerowanie rodziny. By ludzie nawet nie wiedzieli kim są (podobno w Szwecji są kible dla hetero, homo i niezdecydowanych), by cała ich mądrość pochodziła z zewnątrz.
Co ciekawe ta właśnie ideologia leżała oficjalnie u podstaw komunizmu. Wielkie sterowane odgórnie wspólnoty (ta cała kolektywizacja itp.) pozbawione swoich historycznych i rodzinnych korzeni.
Dzisiaj jak widać idee komunistyczne są żywe jak nigdy. Wprawdzie czasem pod mylącymi etykietami ale praktyka mówi jak jest naprawdę. Mamy Unię, która rządzi za pomocą dyrektyw i komisarzy. Unia steruje gospodarką za pomocą różnych dotacji i przydziałów (cukier, mleko itp.). Unia, której nikt z ludu nie kontroluje ani nie jest w stanie nawet w najmniejszym stopniu kontrolować
Czyli jak kiedyś wspominałem - Unia to nowe lepsze ZSRR. Im się nie udało komunizmu narzucić. Tzn. narzucić się dało ale nie bardzo się udało sprawić by ludzie to polubili. Unia za to, za pomocą innych metod daje radę.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » wt 21 maja, 2013 20:22

@bemek

Masz coś do Watykanu...? Chyba, że reprezentujesz ''czerwonych''.
Że byli figurantami Wiednia i Moskwy?Może kilku, ale nie można jednak obrażać królów Polski, szczególnie, że temat nie dotyczy ich bezpośrednio.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 21 maja, 2013 20:51

Kamil, spokojnie. Operujmy faktami. To, że mam "coś" do Watykanu nie znaczy, że jestem czerwony. To, że mam coś do PO nie znaczy, że jestem z PIS-u. To, że mam coś do Marsjan nie znaczy, że jestem z Wenus.

Kilka ważnych przykładów:

- Watykan napuszczał Franków na Słowiańszczyznę tak od 8w ne. Byliśmy mordowani, paleni, wycinani w pień.
- Watykan po bitwie pod Grunwaldem nałożył w soborze w Konstancji klątwę na Polskę, której do tej pory nie zdjął. Nawet nie zrobił tego Wojtyła. Nie wiedział?
- Watykan napuścił Polaków na umęczoną przez opryczninę Moskwę w 1610r., czego Rosjanie nie mogą nam wybaczyć do dziś. Święto narodowe Rosjan to wypędzenie Polaków z Kremla w 1612 r.
- Watykan nie zwrócił kosztów, związanych z wyprawą wiedeńską Sobieskiemu, co było uzgodnione. (Wiedeń zaś nie zwrócił Śląska, ale wiek później zabrał Galicję i Małopolskę).
- Watykan na bieżąco nie potępił agresji niemców na Polskę w 1939r.


Uważasz, że elekcyjni Królowie Polscy mogą czuć się obrażeni? Większość doskonale wywiązała się z powierzonej roboty. Bądź działaniem, bądź zaniechaniem.
A dotyczy ich to bezpośrednio, gdyż byli wybierani demokratycznie przez szlachtę.

Chcecie mieć monarchię wybraną jak nie inaczej jak elekcyjnie, to musicie wiedzieć czym to się skończyło.
Tak, jak jedynym, który wtedy dał Polsce korzyści był Batory, tak teraz mógłby być Orban.
Ale jest ryzyko...

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » wt 21 maja, 2013 22:29

@bemek

Jak widać leży ci na sumieniu los ciemiężonych Rosjan przez złych Polaków...
Poza tym reszta tego co piszesz to nie żadne argumenty tylko bzdury.Coś takiego można serwować ciotkom z ruchu palikota.
Pamiętaj też, że ''władcy Watykanu'' nie zawsze byli ludźmi o czystych intencjach- to tzw. antypapierze.
Ale skończmy temat Watykanu, bo może to zabrnąć za daleko.
Również o królach Polski nie ma po co dyskutować, bo to nie ich się tyczy.
I nie napinaj sie tak na tą monarchię bo na razie jeszcze nikt takiego ustroju w Polsce nie wprowadza.Lepiej mówić o to kto obecnie rządzi naszym krajem.

A tak a propos.Mówisz, ze nie jesteś czerwony, ani nie z PISu.Kim więc jesteś...?Bo jak widać do wszystkich coś masz.Wygląda to na anarchizm.
Widziałem też kiedyś twoje wypowiedzi na shout boxie i-bez obrazy- wrażenie zrobiły na mnie negatywne...

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 21 maja, 2013 23:11

Kamil

"Poza tym reszta tego co piszesz to nie żadne argumenty tylko bzdury. Coś takiego można serwować ciotkom z ruchu palikota."

Mogłbyś to podać innymi słowy? Tak konkretnie i na temat.


Co do ustroju, to szukam. Mógłbyś podać za i przeciw anarchizmowi?

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » śr 22 maja, 2013 09:36

Jeszcze chyba Sobieski dał radę. Ale wiecie jak to jest z królami elekcyjnymi, to taka pomniejsza demokracja. Bo rządzą do śmierci, ale jednak muszą naobiecywać, żeby ich wybrali.

Co do reszty, to się zgadzam, że większość elekcyjnych była słabych. Ale popatrz na to z innej strony, ranga Polski spadała, bo sąsiedzi nie mieli miliona szlachciców, którym król naobiecywał w zamian za elekcję. To rosnąca rola szlachty i malejąca korony sprawiła, że nawet dobry król elekcyjny miał raczej przewalone.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » śr 22 maja, 2013 11:11

@bemek

Co do pierwszej części, to innymi słowy ten tekst o Watykanie, to nic innego jak typowy można tak to nazwać antyklerykalizm, nie mówiąc już o niezgodności z prawdą i warunkami historycznymi.Czyli dokładnie to czym się posługuje dzisiejsze lewactwo.Tyle na ten temat.

Jeśli chodzi o anarchizm, to nie ma żadnego ''za''- jest tylko ''przeciw''.To ustrój pochodny od bolszewizmu, wymyślony w czasie chaosu dla hołoty bez mózgów, wartości i poglądów, którzy są bardziej zwierzętami niż ludźmi.W ogóle jest to tak chora i zbrodnicza ideologia, że nie ma o czym mówić.

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » śr 22 maja, 2013 11:38

yarpen.zirgin pisze:Jeszcze chyba Sobieski dał radę. Ale wiecie jak to jest z królami elekcyjnymi, to taka pomniejsza demokracja. Bo rządzą do śmierci, ale jednak muszą naobiecywać, żeby ich wybrali.
No właśnie. Według mnie największą siłą Monarchii jest właśnie dziedziczenie i w związku z tym niezależność monarchy. Z drugiej strony jest to też duża słabość monarchii gdyż władca można powiedzieć jest dość losowy :wink: Mimo to i tak losowi władcy dobrzy i nieudolni będą lepsi od systematycznego, nielosowego, przemyślanego niszczenia i eksploatowania społeczeństwa tak jak to mamy obecnie w naszej demokracji.
Właściwie to w przypadku Monarchii chyba tylko jedna rzecz była zła bezpośrednio dla ludu: wojna. Inne szaleństwa dotykały raczej bliższe, uprzywilejowane otoczenie króla. Oczywiście mowa jest o scentralizowanej monarchii z faktyczną władzą króla a nie monarchii w stylu Rzeczpospolitej Szlacheckiej, która jak mówi przysłowie "stała nierządem".
W sumie to dzisiaj mamy chyba dokładnie tą samą sytuację. Tak jak w tamtej Polsce pozorną władzę króla tak dzisiaj pozorną władzę rządu. W istocie Polska jest rozgrabywana przez obce siły jak Niemcy, Rosja itd., korporacje, banki a wszystko w zmowie ze starymi Komuchami i ich służbami specjalnymi, którzy na miejscu tworzą odpowiedni teatr.
Ciekawe czy tak jak wtedy skończy się to jakimiś rozbiorami. Formalnymi oczywiście. Bo faktyczne już się dokonały. Jak np. energetyka i surowce to Rosjanie. Banki, supermarkety itd to Zachód a ziemia to Niemcy. Tak ogólnie patrząc.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
Korbaczek
Posty: 892
Rejestracja: sob 29 wrz, 2007 16:47
Lokalizacja: Przeźmierowo
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 22 maja, 2013 11:56

Powiedzmy sobie szczerze - każdy system się sprawdzi, jeśli ludzi (bądź jeden człowiek), którzy są przy władzy są - nazwijmy to - normalnymi, uczciwymi ludźmi. I odwrotnie, każdy system jest do bani jeśli na górze są ludzie zdegenerowani.

I tyle w temacie, a rozmowa o wyższości jednego systemu nad drugim według mnie jest zupełnie bez sensu.

Czy komunizm jest zły w założeniach? Hmmm... każdy jest równy, każdy ma dostęp do dóbr niezbędnych do życia (nawet luksusowych), zapewnioną ma opiekę zdrowotną, dostęp do nauki itp. - super.

I tak samo można napisać o każdym systemie. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie - po co te systemy były wymyślone? Brawo, żeby ludziom było lepiej i tyle. A że realizacja zawsze jest do bani, no to co poradzić?

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » śr 22 maja, 2013 15:26

Korbaczek, tylko w demokracji podstawowym problemem jest przekonać ludzi, żeby wybrali rozsądnego, co moim zdaniem jest niemożliwe. A reszta to po prostu trolling :P
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » śr 22 maja, 2013 16:37

Korbaczek faktycznie, niby wszystko zależy od ludzi. Przecież nawet w totalitaryzmie mogą się teoretycznie zbuntować i obalić tego złego/złych. Praktyka jednak pokazuje że: 1. Ludzie są leniwi i wygodni. 2. Łatwo nimi manipulować. Dlatego jednak są systemy lepsze i gorsze. Np. Demokracja tak jak to ładnie przedstawił yarpen jest oparta na korupcji i siłą rzeczy promuje oszustów. A potem już łatwo za pomocą prostych manipulacji, obietnic i wygrywania jednych przeciw drugim utrzymać takiej grupce władzę. I dalej nakręcać taki chory system. Monarcha natomiast nie musi nikogo okłamywać ani manipulować. A jeśli już to mniejszym stopniu.
Więc tak z ludźmi to nie do końca prawda. Od systemu też sporo zależy.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » sob 25 maja, 2013 09:33

Zostały jeszcze 3 dni by zagłosować. To chyba trochę głupio nie wiedzieć czy w Polsce jest demokracja? Póki co tylko 15 osób ma zdanie na ten temat przy czym minimalna większość uważa że tej demokracji nie ma albo że jest do niej dalej niż bliżej. Pamiętajcie: bierność społeczeństwa lub brak wyboru to brak demokracji. Pamiętajcie także że w tym pytaniu nie chodzi tylko o to że możemy sobie zagłosować i zmienić władzę. Chodzi o szersze spojrzenie jak np. kto i w czyim imieniu tworzy prawo? W czyim interesie działa gospodarka? Pod czyją kontrolą są kluczowe media, wielkie przedsiębiorstwa i banki? Czy Polska jest niezależna gospodarczo i politycznie? Itd. Chodzi o coś więcej niż banalną czynność wykonywaną w 5 min. raz na 4 lata. W Demokracji chodzi przecież podobno o rządy większości społeczeństwa w jego interesie. Jak to więc wygląda w praktyce? Mamy rządy i System działający w interesie większości czy może niewielkiej mniejszości?
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » pn 27 maja, 2013 09:18

Zapewne mało kto się przejmuje takimi rzeczami
Członkowie PKW pojechali do Moskwy na zaproszenie "czarodzieja wygranych wyborów"
Ale może właśnie jesteśmy świadkami przekraczania kolejnych granic? Pomijając już wszystkie podteksty to jakiego rodzaju przyzwoitością kierują się członkowie PKW odwiedzając komisję fałszującą wybory na oczach wszystkich?
Ciekawi mnie co na to potencjalni tutejsi wyborcy. Drobny fakt do zamiecenia na bok świadomości czy coś więcej?

http://www.youtube.com/watch?v=K92R4X6peus - krótkie i treściwie przedstawienie na czym polega polityka (zmian) w naszym kraju.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
MtK
Posty: 1681
Rejestracja: czw 05 lip, 2007 12:51
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 28 maja, 2013 00:55

zu7, to wszystko to czyste spekulacje. Tak jakbym usiadł przy stoliku w knajpie z jakimś gangsterem, który jest np. kumplem ze szkoły innego znajomego i po prostu się znamy. Czy to od razu oznacza że jestem też gangsterem?
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » wt 28 maja, 2013 14:34

Niestety oni nie pojechali tam na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku ale w ramach swojej pracy. Jednego czego jestem pewien to tego że gdybyśmy byli w demokratycznym kraju to że oni wszyscy powinni być w trybie natychmiastowym zwolnieni i pozbawieni możliwości pełnienia jakichkolwiek funkcji państwowych. Niestety żyjemy w kraju gdzie mamy Prezydenta, którego związki z Rosją są dla każdego, kto interesuję się tematem oczywiste. I nie polegają one tylko na polowaniach w rosyjskiej tajdze naszego pierwszego myśliwego RP, który jednocześnie wyznacza członków PKW.
Jakiego rodzaju mamy demokrację gdy u nas w Polsce nie ma czegoś takiego jak karanie za przekręty, kłamstwa, jawne kpiny z demokracji. Dosłownie każdy członek rządu Tuska za swoją robotę powinien był wylecieć i zostać politycznie pogrzebany już wiele razy. Przecież to cyrk a nie rząd.
I na tym to polega. Skoro politycy nie są rozliczani to jakim cudem ma być demokracja? W demokrację w Polsce mogą tylko wierzyć dzieci (ludzie do ok 27 roku życia), ludzie żyjący w własnym świecie fantazji. Tak jak np. w dobre chęci pani Kopacz: http://fakty.interia.pl/polska/news-kop ... nId,973820
Nasza Komisja Wyborcza szkoli się w Rosji. Kopacz będzie dyskutować o prawach człowieka w Chinach w rocznicę masakry na placu Tiananmen. Rozumiem Mohery słuchające swego proboszcza ale ten cały motłoch, który łyka to wszystko bezkrytycznie to esencja dna, głupoty i wiary absolutnej z którą żaden Moher nawet nie ma co się równać. Chociaż może lepiej powiedzieć ignorancji absolutnej. Nie myśleć o niczym by z uśmiechem na ustach iść na wybory. Rytualne wyznanie wiary w demokrację.
Jak taka kretynka jak Kopacz może być marszałkiem sejmu? Ile to coś już bzdur nagadało. A z jakim przekonaniem. Powinna osobiście zapierdzielać do Smoleńska i przekopywać tą ziemię. Bo do niczego innego się nie nadaje. Zamiast tego jest marszałkiem sejmu i przyznaje sobie nagrody a lud temu przyklaskuje. No bo przecież znów ją wybiorą z list PO, czyż nie?

Ten kraj obrósł już takimi absurdami i taką ich ilością że ludzie zaczęli w nie wierzyć. I to jest najbardziej przerażające. Na szczęście jednak nie wszyscy. W tej sondzie tylko połowa osób uznała że mamy demokrację. I z tego co widzę ludziom powoli otwierają się oczy. Pod tym względem Tusk wykonał dobrą robotę. Może w końcu coś drgnie w tym wymęczonym i ogłupionym narodzie.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » wt 28 maja, 2013 18:53

''Wyczyny'' PKW to kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej.To nie do pomyślenia, żeby Komisja Wyborcza z wydawałoby się cywilizowanego kraju europejskiego współpracowała z przedstawicielami władzy postsowieckiej.
Nie będzie chyba zdziwienia kiedy i u nas zaczną się dziać ''cuda'' nad urną wyborczą, bo nie ma wątpliwości, że platforma w najbliższych wyborach pójdzie na dno.

@zu7

Masz coś do ''moherów''?I kto to ten ''moher'' wg Ciebie jest...?
Co do wyborów, to raczej warto w nich wziąć udział, bo znowu ''niezdecydowani'' i resztka wyborców PO zagłosują na ''kopaczy piłki''.
A propos ''kopaczy''.Ewa Kopacz została Marszałkiem tylko dla tego, że jest kobietą i pasowała do nowej lewackiej polityki Tuska.Z resztą pokazała swoje lewacko-feministyczne oblicze, kiedy palikot chciał zastąpić na stanowisku wicemarszałka zbrodniarkę pederastą przebranym za babę, a Kopaczowa tak wychwalała to ''coś''.

Natomiast naród jaki jest każdy widzi.Chcięli piłkarzyka jako premiera, który wywalił w błoto miliardy publicznych złotówek na kopanie piłki, to mają.

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » wt 28 maja, 2013 19:04

W Moherach chodzi mi tylko o to jak ludzie się z nich śmieją, jakie to niby ograniczone jest. Podczas gdy ci śmiejący popisują się nie mniejszymi schematami myślowymi i przede wszystkim WIARĄ wbrew faktom.
Pamiętacie "Zabierz babci dowód"? Zabierz bo jesteś młody i mądrzejszy od mohera. I wybierz tych właściwych wskazanych przez TV a nie tych przez proboszcza. Prosty trik i milion wyborców załatwiony. Owszem demokracja. Elegancko sterowana przez TV itp.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 28 maja, 2013 20:28

zu7 pisze:W Moherach chodzi mi tylko o to jak ludzie się z nich śmieją, jakie to niby ograniczone jest. Podczas gdy ci śmiejący popisują się nie mniejszymi schematami myślowymi i przede wszystkim WIARĄ wbrew faktom.
Pamiętacie "Zabierz babci dowód"? Zabierz bo jesteś młody i mądrzejszy od mohera. I wybierz tych właściwych wskazanych przez TV a nie tych przez proboszcza. Prosty trik i milion wyborców załatwiony. Owszem demokracja. Elegancko sterowana przez TV itp.
To jest właśnie rozbijanie tych rodzinnych klanów, o których wcześnie wspominałem. To seniorzy mieli uczyć młodych jak było, a nie tv. I nie proboszcz.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » śr 29 maja, 2013 22:33

Kamil już takie pisowsko - katolsko - moherowe farmazony sadzi, że się rzygać chce.
Kopacz miała dom w Ostrzycach. Niedaleko Kartuz, gdzie była ordynatorem. Uratowała zdaje się siostrę tuska, jako lekarz, a że brat jest prokuratorem, to droga do kariery otwarta.
Z tego, co ją poznałem, to była normalna. Kontakt z nią, jako lekarzem, powyżej przeciętnej. Dała się wciągnąć w tę polityczną histerię, a co polityka zrobiła z człowieka, to widać po kłamstwach po Smoleńsku.

Ponadto polecam lekturę walki Polaków na obczyźnie z nadchodzącą demokratyczną dyktaturą - LEON CZOŁGOSZ.

Nie neguję oczywiście krytyki wyjazdu ściemniaczy od wyborów do banksterów rządzących Rosją.

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » śr 29 maja, 2013 23:04

@bemek

Ty za to zachowujesz się jak typowy bolszewik-pederasta i ateusz.Z taką gadką to po przebraniu za babę zrobiłbyś karierę u palikota.
Kogo z resztą to obchodzi że -rzekomo- poznałeś E.Kopacz...

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » śr 29 maja, 2013 23:11

Kamil. Żaden problem poznać było Ewę Kopacz. Pewnie ci się w tym katolskim łbie nie zmieści, ale wystarczyło, że paręnaście lat temu zachorowało dziecko na Kaszubach i mogło trafić pod jej pediatryczną opiekę.

Bolszewik to żyd i z Rosjanami ma tyle wspólnego, że ich mordował.

Pederasta to gwałciciel dzieci i tu już bym ci mordę obił.

Poza tym sam jhwh przyznał, że są inni bogowie...

Kamil-F1
Posty: 24
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 20:21

Post autor: Kamil-F1 » śr 29 maja, 2013 23:19

Tyle powiem, że nie interesuje mnie dyskusja z osobnikami upośledzonymi umysłowo.

+2 za chamską prowokację. doriano
Ostatnio zmieniony czw 30 maja, 2013 14:03 przez Kamil-F1, łącznie zmieniany 1 raz.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » śr 29 maja, 2013 23:22

Zachowałeś się jak typowy idiota, któremu skończyły się argumenty.

Tak, jak staram się zrozumieć postępowanie Kopacz, tak staram się zrozumieć innych ludzi, którzy wdepnęli w te bagno. BEZ WZGLĘDU NA ICH PRZYNALEŻNOŚĆ PARTYJNĄ.

Natomiast ty szufladkujesz ludzi ad hoc. "Z mojej strony są tylko dobrzy, a z tamtej tylko źli". Nie będziesz w stanie tego zrozumieć , jak nie wyzwolisz się z "opieki" pseudo doradcy, typu proboszcz, rabin, czy kuźniar.

+1 za uleganie chamskiej prowokacji i odpowiedź w niewiele lepszym stylu. doriano
Ostatnio zmieniony czw 30 maja, 2013 14:04 przez bemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mafico
Posty: 705
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008 08:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mafico » sob 01 cze, 2013 19:41

.

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1886
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » sob 01 cze, 2013 22:32

W sumie jej się nie dziwię. Program PO jest jak UFO. Niby jest ale nikt go nie widział ani nie zna. W każdym razie z pewnością nie zna tego programu żaden wyborca PO. Co oczywiście nie przeszkodziło im zagłosować na PO. Czyli kolejna taka tam cecha naszej demokracji. Nie program jest ważny ale wiara :grin:
Pomijając to jednak, to widać że ktoś tam na górze postanowił trochę podtopić Platformę. Jeszcze parę miesięcy temu media jednym głosem pluły na PiS wyciągając codziennie coraz to głupsze bzdury o Kaczkach itp. Ale ktoś tam przestawił wajchę :wink: i PiS przestał już być straszny (bez przesady oczywiście), za to ciągłe i nieustanne przymykanie oka na wszelkie przekręty i absurdy rządów obecnej jedynie słusznej partii przestało obowiązywać.
Coś postanowiono. Wkrótce się dowiemy co. Zapewne lud pozna nowych, lepszych mężów stanu. Poczekamy, zobaczymy.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » pn 03 cze, 2013 18:52

zu7 pisze:Pomijając to jednak, to widać że ktoś tam na górze postanowił trochę podtopić Platformę. Jeszcze parę miesięcy temu media jednym głosem pluły na PiS wyciągając codziennie coraz to głupsze bzdury o Kaczkach itp. Ale ktoś tam przestawił wajchę :wink: i PiS przestał już być straszny (bez przesady oczywiście), za to ciągłe i nieustanne przymykanie oka na wszelkie przekręty i absurdy rządów obecnej jedynie słusznej partii przestało obowiązywać.
Coś postanowiono. Wkrótce się dowiemy co. Zapewne lud pozna nowych, lepszych mężów stanu. Poczekamy, zobaczymy.
Może to wynikać z walki na SAMEJ górze. Trzeba pamiętać, że Kaczyński bił czołem w Tel-Awiwie i Waszyngtonie. Tusk bije w Berlinie. Obaj w Brukseli. Nie wierzę w jednomyślność członków grupy Bildendberg i tu może być szansa na rozpieprzenie systemu.

Jedyną opcją w kraju na przejęcie władzy jest ktoś z SLD - Kwaśniewski, Cimoszewicz, może Miller. Nie zdziwiłbym się, gdyby otumaniony i zmęczony "po-pisem" naród znów był im przychylny.

Palikociarnia więcej nie zdobędzie. Poziom zboczeńców i idiotów nie zwiększa się w aż takim tempie.

Ruch chłopski po usunięciu Leppera i Pawlaka już nie istnieje. Rolnicy żyją od 1-go do 1-go z unijnych datków i nie mają przywódcy. Choć tylko w Nich upatruję przebudzenie się z ogłupienia.

JKM z kolei jest w stanie zdobyć tylko młodzież. Starzy kolejny raz już nie złapią się na jego krętactwa.

Narodowcy są w powijakach i mendy z każdej opcji badają na razie ten teren.

Wydaje się tylko czekać i przyglądać, co się stanie.
Broń Boże nie dopuścić do kolejnego powstania typu "Styczniowego", bo będzie to tragedią.

I nie chodzić do wyborów. To dla gnoi będzie szokiem i szansą dla nas na rozluźnienie ucisku fiskalnego.

Spidi
Posty: 70
Rejestracja: ndz 21 cze, 2009 23:36

Post autor: Spidi » pn 03 cze, 2013 22:15

bemek pisze: Ruch chłopski po usunięciu Leppera i Pawlaka już nie istnieje. Rolnicy żyją od 1-go do 1-go z unijnych datków i nie mają przywódcy. Choć tylko w Nich upatruję przebudzenie się z ogłupienia.
No nie wiem czy grupa która namacalnie korzysta z unijnej kasy miała by się stać motorem napędowym zmian przynajmniej dopóki ta kasa jest. Poza tym znam ludzi z tego środowiska i nie wyglądają na ogłupionych. Zresztą nie tylko oni.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 04 cze, 2013 09:08

@ Spidi.

Właśnie o to chodzi, że branie pieniędzy i zaprzestanie działalności jest olbrzymim błędem.

Wyobraź sobie, że prowadzisz działalność. W pewnym momencie ktoś Ci mówi: nie pracuj, a ja dam ci trochę kasy za nic nierobienie. Ty myślisz: jak fajnie. Pieniądze te nawiasem są kradzione przez dyktaturę w państwie, w którym opłacasz podatki, więc tak naprawdę darczyńca oferuje Ci TWOJE pieniądze.

Tracisz po kolei:
- klientów
- umiejętności, nie mówiąc o doszkalaniu
- baza maszynowa się sypie, a gdzie jeszcze jej doskonalenie
- pracownicy, których zatrudniałeś wyjeżdżają za granicę, a nowych musiałbyś uczyć od zera
- kraj jest zalewany produktami, pochodzącymi z importu, więc Twoje pieniądze wędrują za granicę

Nagle kasa STOP. I z czym zostajesz?

W przypadku rolników dochodzi jeszcze GMO, czyli będą słono musieli płacić za nasiona, z których nie wiadomo, czy na dłuższą metę nie powstanie trucizna.
Ważne u Nich jest także serce do tej ciężkiej pracy, wynikające także z miłości do ziemi. Mogą stracić również te serce...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spamowisko”