Kto rządzi Polską?

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Czy uważasz że w Polsce jest Demokracja? (patrz niżej)

Czas głosowania minął wt 28 maja, 2013 10:46

1. Tak
8
50%
2. Nie
8
50%
 
Liczba głosów: 16


bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 25 cze, 2013 23:11

http://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE

Zrozum że dorianie, że jak się SŁOWIANIE zjednoczą, a to już niebawem, to tylko huk pójdzie. NIEBAWEM.

http://www.youtube.com/watch?v=8hEY52N_Oo4

http://www.youtube.com/watch?v=NrhHjoyaHdoAwatar użytkownika
zu7
Posty: 1887
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » śr 26 cze, 2013 20:01

To może wróćmy do rzeczywistości.
Coś o prawdziwym statusie Polaków:
http://niezalezna.pl/42444-sedzia-krzyc ... adne-prawo
W sumie stara prawda. Jesteś grzeczny i posłuszny? Ok. Po prostu jest ok. Dopóki nie upominasz się o swoje prawa. Bo skoro ich nie masz to jak śmiesz się dopominać?
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » śr 26 cze, 2013 20:10

Byłeś od niej oderwany? Czym?
Z tego co pamiętam, to status Polaków w/g Ciebie to Polak - niewolnik. Dobrze pamiętam?
zu7 pisze:W sumie stara prawda. Jesteś grzeczny i posłuszny? Ok. Po prostu jest ok. Dopóki nie upominasz się o swoje prawa. Bo skoro ich nie masz to jak śmiesz się dopominać?
Co to ma być? Ironia? Apel? Przestroga? Stwierdzenie faktu? Wytłumacz mi proszę, bo nie wiem jak to traktować.

Moje linki, mimo że były konkretne i na temat, podsumowałeś oderwaniem od rzeczywistości. Czy dobrze to zrozumiałem?

EDIT: Cały czas ten demagogiczny palant musi wisieć w eterze???
EDIT2: O, zniknął :grin:
EDIT3: Tym palantem nie jest zu

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » czw 27 cze, 2013 21:16


bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » pt 28 cze, 2013 16:38

Dobra, nie pytam kto za, a kto przeciw, a doszły głosy, że przeciw. Nikt tak naprawdę otwarcie nie był ani za, ani przeciw. Nie było nikogo. Wszyscy pochowali się, jak szczury. Więc dalej będzie, jak było, czyli przytoczę:
http://3obieg.pl/demokracja-jest-forma- ... -republika

Oczywiście nie zgadzam się z ostatnim zdaniem, bo łajdak JKM znów próbuje wykorzystać ogarniętą młodzież dla swoich, syjonistycznych celów.

Awatar użytkownika
doriano
Posty: 3197
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 23:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: doriano » sob 29 cze, 2013 08:12

bemek, czemu jeszcze nie "zrezygnowałeś"? Nic pozytywnego do forum nie wnosisz, a muszę raz na jakiś czas usuwać zgłoszenia i dawać Ci warny... nudne to.

Usunąłem zgłoszenie posta (linkowisko) - bez konsekwencji, bo temat znajduje się w spamowisku... W ostatnich postach nie widzę treści niewłaściwych - tylko głupie.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » pn 08 lip, 2013 21:48

Ja nigdy nic pozytywnego na tym forum nie wniosę.
Zachwyty nad Vettelem, czy Schumacherem, a także innymi oszustwami i przekrętami zespołów z "czołówki" mnie nie bawią i bawić nie będą. To nie jest ambitne.

To, że dla ciebie to głupie - potrafię zrozumieć.

Poświęciłem TU wiele czasu. Najgorsze jest to, że nie ma pytań. Więc pytam siebie:
- czy to było oczywiste???
- czy to było z kosmosu???

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » wt 09 lip, 2013 08:43

EDIT
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 09 lip, 2013 18:30

Bardzo ciekawy ukłon za strony Kresowiaków (Ukraińców):

http://marucha.wordpress.com/2013/07/09 ... dobojstwa/

Czyżby powiew świeżości miał przyjść z mało oczekiwanego kierunku? Może Ukraińcy także uwierzyli, że w jedności siła, a w pojedynkę żaden ze Słowiańskich Państw sobie rady nie da?

Przecież nie po to zachód rozdzielił pokojowo Czechosłowację, a w bandycki sposób Jugosławię (niestety z naszą pomocą).Z naszego podwórka:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rz ... omosc.html

Widać, że post-PRL z katolstwem pod rękę. Ważne są wypowiedzi świadków w komentarzach do oficjalnej propagandy.

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1887
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » czw 11 lip, 2013 10:32

Teoretycznie należałoby coś napisać ale fakty mówią same za siebie. Poziom skur.wienia jaki osiągnęły polskie władze jest niesamowity. Wszystko co polskie jest niszczone lub obśmiewane. Premier leje na nasze narodowe święto majowe. Prezydent zamiast biało czerwonych flag wypuszcza różowe baloniki i każe ludziom lizać czekoladowego orła. TVP każe nam płacić abonament RTV (z czego jeszcze niedawno śmiał się Tusk) za który kupuje serial szkalujący Polaków. A dodatkowo nie chce podać ile naszego abonamentu poszło na to co coś. Dałeś kasę to spier.dalaj. To chyba motto naszej władzy.
A dzisiaj w rocznicę Zbrodni Wołyńskich w Sejmie otwiera się jakąś pedalską wystawę, która pokazuje jak to homosi byli szkalowani w Polsce. Już nawet pomijając ich straszne cierpienia na tle tych nieszczęsnych Polaków z Ukrainy to warto zauważyć że homoseksualizm był w Polsce Ludowej raczej tępiony i nietolerowany. Generalnie wykorzystywany przez służby jako hak na innych. Służby dostawały polecenie rozpoznania środowisk gejowskich, tworzenia list homoseksualistów w celu wykorzystania tego w przyszłości. Dzisiaj nagle te całe lewicowe kolesie, jak Palikot czy Kalisz którzy mają bezpośrednie korzenie w tamtej homofobicznej partii stali się homofilami i prowadzą tęczowe pochody z garstką idiotek krzyczących że są ścierami. Myślę że to dobrze oddaje stan naszego kraju, jego elit i stanu umysłu tłumu, którego znaczna część wciąż bezproblemowo to wszystko łyka. I chyba im wszystkim o to chodzi by wykształcić taki pedalski bezwolny motłoch lubiący jak im się wtyka coś w dupę. Zresztą Tusk się idealnie do tego nadaje bo słowo "tusk" w angielskiej więziennej gwarze oznacza właśnie tego wpychającego w dupę w takim pedalskim stosunku.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » czw 11 lip, 2013 17:53

Wpadło mi w łapy ciekawe kazanie Lutra:

“Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi żądniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jakiej spodziewają się od swego Mesjasza jest to, że powinien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat.
Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano-kamienno-diabelsko-stalowo twarde, niczym niewzruszone. (…) Gdy przyjdzie Mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy nich rozdzielić. (…)
Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze! A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, ażeby żaden człowiek nie zobaczył nigdy kamyka lub żużla z tego. Tak samo potrzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata! Potrzeba żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją. Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce; te brzuchacze chlają i żrą, i dobre czasy spędzają w domu naszym, za to wszystko bluźnią jeszcze panu Jezusowi, kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia! (…).”

Moim zdaniem trochę zbyt radykalne z tym ogniem, ale ważne jest sedno.Przy okazji Ukrainy i wspaniałego, lubianego przez Polaków zespołu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Petro_Olijnyk_(wojskowy)

http://solidarni2010.pl/14419-czy-zespo ... 2ee91c4606Dla fanów Che cytat:

"Matka Che Guewary Celia Sheinerman do osiągnięcia wieku 18 lat wzrastała w getcie, zamkniętym i zatłoczonym przez emigrantów, nabywając tradycyjne żydowskie wykształcenie. Kiedy osiągnęła wiek 18 lat opuściła rodzinny dom, rodzinę i porzuciła religię, jednocześnie zmieniając swoje żydowskie nazwisko. W rok po opuszczeniu rodzinnego domu poślubiła mężczyznę o imieniu i nazwisku Ernesto Guevara Lynch, rodowitego Argentyńczyka. W następnym roku urodziła syna, któremu dano na imię Ernesto.Ani „Che” ani czworo jego braci i sióstr nigdy nie podejrzewali, że mają żydowskie pochodzenie. Celia zawsze ukrywała swoje żydowskie pochodzenie przed dziećmi, nie mówiąc już o mężu, który nie miał o tym najmniejszego pojęcia. Jednakże krótko przed swą śmiercią zwierzyła się ze swej tajemnicy swemu ukochanemu synowi. „Che” był wstrząśnięty dowiadując się prawdy i tego, że według żydowskiej tradycji jest żydem, który w Starym Świecie posiada bliskich krewnych ze strony matki. Celia wiedziała od rodziców, że jej brat Samuel, 18 lat starszy od niej, pozostał w Rosji. Podobnie jak jej siostra, opuścił dom rodzinny dla ruchu syjonistycznego, odmawiając wyjazdu do Argentyny."Stary temat, ale wart odświeżenia, kto mordował Polaków w Katyniu w 1940 ( i kto parę lat wcześniej w tym samym miejscu mordował Rusinów):

http://miroslaw.szczepaniak.nowyekran.n ... li-polakow

~==

SŁAWA

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1887
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » czw 11 lip, 2013 22:13

Ten opis działalności Żydów z przed paru setek lat zapodany przez Lutra równie dobrze pasuje i do dzisiejszych czasów. Zapewne nie przypadkiem były w modzie te wszystkie wypędzenia Żydów. Z drugiej strony trzeba ich podziwiać za tą niesamowitą trwającą setki lat systematyczność, cierpliwość i wytrwałość. No i chyba przede wszystkim ich wiarę w swoją religię. Dzięki temu osiągnęli ten swoisty sukces. Dzięki wspólnemu działaniu i wspieraniu się wobec otaczającego ich zewsząd wroga.

Tak naprawdę to nawet bez szukania jakiś mistycznych tłumaczeń można zrozumieć co się stało: Żydzi poprzez te setki lat doprowadzili do perfekcji różne mechanizmy obronne wobec wrogiego wobec nich środowiska.
Np. musieli świetnie nauczyć się ukrywać prawdę o sobie - np. bogactwo będące łatwą pokusą dla bazującej na sile szlachty. Nie posiadając wojska musieli nauczyć się wykorzystywać wojsko gojów. Za pomocą odpowiedniego opłacania stron by walczyły między sobą z korzyścią dla ukrytej żydowskiej sprawy, którą było generowanie długów. Odkąd rozpoczął się rozkład tradycyjnego feudalizmu wojny stawały się coraz kosztowniejsze i coraz bardziej ich wynik zależał od pieniędzy. A te umiejętnie i wytrwale i bez rozgłosu gromadzili ci co pożyczali innym zamiast się bić między sobą. W dalszej kolejności Żydzi udoskonalili dintojrę udoskonalając ją o skryte morderstwa (i nie tylko) gojów nie wyrównujących rachunków liczących na to uda się jakoś nie oddać kasy Żydom.
Przede wszystkim jednak Żydzi musieli udoskonalić do perfekcji zarządzanie pieniędzmi. Tylko dzięki nim mogli cokolwiek osiągnąć. Ponieważ np. żyli w wielkim rozproszeniu na całym (często wrogim) świecie zmuszeni zostali do stworzenia odpowiedniego systemu bankowo-kredytowego, dzięki któremu łatwo, bez rozgłosu i przede wszystkim bez fizycznego przenoszenia (wtedy kruszcowego) pieniądza mogli sobie przekazywać duże sumy pieniędzy. Tak zostały stworzone podwaliny dzisiejszej bankowości. We wczesnym średniowieczu Żydzi mieli wielkie doświadczenie w obrocie i zarządzaniu pieniędzmi wywodzące się z dużo bardziej zaawansowanego pod tym względem Bliskiego Wschodu a także terenów Cesarstw Rzymskich. Dopiero co powstające wtedy feudalne monarchie Europy nie miały pod tym względem żadnego doświadczenia i często siłą rzeczy polegały na Żydach. To się nie zmieniło już do czasów dzisiejszych. Przez całe tysiąclecie mnóstwo zadań finansowych czy to w strukturach państwa czy zarządu prywatnych majątków a potem fabryk wiele kluczowych zadań powierzano Żydom.
Uboczną konsekwencją kontroli nad pieniądzem a także globalnych kontaktów była oczywiście także naturalna przewaga Żydów w handlu. Mając świetny system bankowy i swoich ludzi w każdym ważniejszym mieście Europy i potem świata bardzo łatwo było handlować i tą drogą dalej pomnażać pieniądze. Dlatego także naturalne było że Żydzi robili wszystko by rozbić stare feudalno-szlacheckie układy by to mieszczańska kombinatoryka polegająca na handlu a nie produkcji stała się dominującą siłą. Dzisiaj jak wiadomo handel kręci całym światem. Dobry krętacz, ściemniacz handlowiec to podstawa działalności większości firm.
Oczywiście ludzie nie byli wtedy, setki lat temu, głupi. Mimo że Żydzi się starali, to po prostu było niemożliwe ukryć fakt że to oni mieli pieniądze i bogactwo choćby z tego względu że zawsze mieli kasę na pożyczki. Żydzi po prostu byli zbyt dobrzy w tym fachu. Bogactwo gromadzili szybko i sprawnie. Konkurencję eliminowali, albo dzięki swym globalnym kontaktom marginalizowali. Mieli zbyt wielką przewagę w dziedzinie pieniądza i handlu by móc być biednym. To naturalną koleją rzeczy prowadziło do prześladowań. Ale też po prostu otwierało władcom oczy co tak naprawdę dzieje się z pieniędzmi i do czego prowadzi po prostu sama obecność Żydów w państwie.
W konsekwencji stało się jasne dla Żydów że trzeba rozbić monarchie i system feudalny bo ten będąc oparty na krwi był silniejszy od pieniądza. Podobnie było z Chrześcijaństwem - wiara też jest silniejsza od pieniądza. Prawdziwy chrześcijanin (i pewnie także wierzący w swoich bogów Słowianin :razz: ) nie może czynić zła w imię pieniądza. Bo też nie chodzi o gromadzenie materialnego bogactwa i kasy....

Jak się dalej historia potoczyła chyba dla wszystkich jest jasne.
Żyjemy w świecie gdzie uczymy się jak ważny jest handel i widzimy na własne oczy jak ciężko jest producentom wobec zmonopolizowanego rynku sprzedaży detalicznej. Np. w Polsce parę obcych wielkich sieci supermarketów narzuca polskim producentom ceny według własnego widzimisię.
Żyjemy w świecie, w którym jak mówią politycy system bankowy jest krwioobiegiem gospodarczym i dlatego ma on swoje prawa, które nie dotyczą innych dziedzin gospodarki.
Żyjemy w systemie finansowym, którego dosłownie nikt poza kilkoma wybrańcami nie rozumie.
Żyjemy całkowicie uzależnieni od pieniądza o którym ludzie nie mają zielonego pojęcia skąd się w ogóle ten pieniądz bierze :twisted: :!:
Ale najważniejsze jest to że żyjemy w świecie wobec którego nie ma już kto, jak przed setkami lat, się zbuntować, bo po prostu ludzie odrzuciwszy starą Wiarę uwierzyli w System.
Gdy przyjdzie Mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy nich rozdzielić
To w sumie zabawne ale do końca to nawet nie wiem jaka jest idea żydowskiej religii. Ale pewne jest że ich Mesjasz nie przyjdzie bo nie ma poco - skoro całe złoto i srebro już trafiło gdzie trzeba :grin:


A co do Che to jednak męczy mnie jechanie po nim. Weźmy np. tą Kubę. Co niby Kubańczycy mieli robić? Cieszyć się że Batista uczynił z Kuby wielki burdel z tanimi dziwkami dla Amerykanów? To nie był czas prostych działań i wyborów. Zresztą podobnie jest dzisiaj. Ludzie byli między młotem a kowadłem i różnie się potoczyło. Ja traktuję Che jako pozytywną legendę. Takiego jakim chciałbym by był. Fajny symbol rewolucjonisty. Mimo wszystko przecież nie wybrał wygodnego życia wśród milusich kubańskich lasek tak jak Fidel ale próbował dalej działać co przypłacił śmiercią. Chciałbym się dowiedzieć jaki był naprawdę i co myślał bo te wszystkie mity o nim są zbyt czarno-białe.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » pt 12 lip, 2013 09:13

bemek pisze: Przy okazji Ukrainy i wspaniałego, lubianego przez Polaków zespołu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Petro_Olijnyk_(wojskowy)

http://solidarni2010.pl/14419-czy-zespo ... 2ee91c4606
Już o tym słyszałem, jednak (za wiki) nazwa pochodzi od "głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego"
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 16 lip, 2013 04:11

Małe "rezime" tego, o czym piszę:

http://www.youtube.com/watch?v=BT8dHjli ... r_embedded

Nie ma tu zbędnych pierdół o tusku oraz innych kaczorach i korwinach, a sama esencja w półgodzinnym skrócie.y
Ich (enej) tłumaczenie, to już kwestia naszej wiary. Na ich stronie piszą, że w zespole są także Polacy. Tacy, jak Onyszkiewicz, czy inny post-banderowski Sycz?
Chłopaki prezentują typowo chałturny poziom, a ich wyróżnienia i nagrody na poziomie krajowym wpisują się w ogólny trend zabijania kultury. Kto ich wspiera i dlaczego? Dlaczego śpiewają w języku polskim, skoro wspomniany przez Ciebie autor charakteryzował się głównie propagowaniem wymyślonego języka "ukraińskiego"?Moje poprzednie linki tyczyły się głównie:
Szacunku, jaki mają Rosjanie dla Polaków: Czerwone Maki, defilada na pl. Czerwonym.
Walki Polaków z żydo-bolszewizmem "Biały Krzyż"
Polski podziemnej i rozleczania się z kolaborantami "Czerwone jabłuszko"
Zdrajców "W tramwaju", oraz co ich czeka - patrz "Czerwone jabłuszko"
Niezłomności Polaków "W noc wrześniową północ wybiła"
Wychowania młodzieży: hymn z "Zakazanych piosenek"
Parę z tych pozostałych utworów uczono mnie w szkole NA OCENĘ. Czego sie teraz uczy dzieci??? Myślę, że niedługo rasistowskiego dojczland dojczland uber ales...

Żeby nie zrozumieć kontekstu trzeba być ciężkim ...Minął kolejny 15.07. Kiedyś polskie święto narodowe. Film "Krzyżacy" znalazłem tylko na Kino Polska i to o porze, gdzie pracujący sobie nie obejrzą.

Bitwa pod Grunwaldem pokazała kunszt i przewagę Słowian nad zachodem. Po polskiej stronie stanęła Litwa (głównie obecna Białoruś z Ich Rycerstwem), a także Ruś. Przeciw całej zachodniej europie. Nasza inteligencja i siła wygrała z podstępem, nierycerskim oszustwem (wilcze doły) i tępotą niemieckiego dowództwa.
Żeby zrozumieć, jak ciężka klęska to była dla niemców należy wiedzieć, że po napaści na Polskę w 1939r jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobili, było zniszczenie pomnika Grunwaldzkiego oraz przeniesienie krzyżackich chorągwi, straconych przez krzyżaków pod Grunwaldem. "Wspaniałe" rycerstwo europejskie, które zwłaszcza w bitwie pod Koronowem (gdzie rozegrała się typowo rycerska bitwa, tuż po bitwie pod Grunwaldem) okazało się liche, pokazało "wielkość" zachodu. Ta wielkość jest jedynie nadmuchana przez propagandę.

ps. Jak się krzyżacy rozmnażali? Przez masturbację?
Czy obecne lewactwo także nie dąży do marginalizacji roli kobiety i zrobienia z niej wołu rodno-robotnego? A może już niedługo należy skreślić "rodno"?
A może krzyżacy to była banda pedałów? Czytałem, że w zbiorowiskach żołnierzy, przebywających ze sobą długi czas, szerzą się zboczenia, wzmagające poziom agresji. Takie zbieraniny były także wielonarodowe i homoseksualizm był dla nich cechą łączącą. Podobno tak było wśród janczarów, kozaków, lancknechtów. Ostatnie afery z udziałem żołnierzy amerykańskich także o tym świadczą. Czy było też tak u krzyżaków? Czy marginalizacja roli kobiety przez judaistyczny stary testament odgrywa obecnie aż taką rolę?
Tłumaczyłoby to obecne akcje tęczowych, mające osłabić rolę kobiety, a co za tym idzie, rodziny.

Widać, na podstawie przemilczenia rocznicy bitwy pod Grunwaldem, jak WSZYSTKIE media są pod kontrolą niemców. WSZYSTKIE.
Pod tą samą kontrolą obecnie odbywa się dojenie Europy. Już niemal całej.

Awatar użytkownika
Sianokosy
Posty: 237
Rejestracja: pt 13 lut, 2009 17:29
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » wt 16 lip, 2013 08:28

bemek pisze: Ich (enej) tłumaczenie, to już kwestia naszej wiary.
Mój pierwszy zespół nazywał się "Propaganda". Czy chcesz mnie teraz internetowo zaszczuć, że poprzez nazwę, rozsiewałem komunistyczną propagandę? I, olaboga, w tekstach nie wychwalaliśmy Polski?
Chłopaki prezentują typowo chałturny poziom, a ich wyróżnienia i nagrody na poziomie krajowym wpisują się w ogólny trend zabijania kultury.
Nie wiem coś się ich uczepił. Moim zdaniem poziom muzyki mają zbliżony do Weekendu, czy innej Dody. Ale technicznie są od nich lepsi
Minął kolejny 15.07. Kiedyś polskie święto narodowe. Film "Krzyżacy" znalazłem tylko na Kino Polska i to o porze, gdzie pracujący sobie nie obejrzą.
Więc każda stacja telewizyjna powinna puszczać Krzyżaków? To gorsze od Kevina w każde święta
Bitwa pod Grunwaldem pokazała kunszt i przewagę Słowian nad zachodem. Po polskiej stronie stanęła Litwa (głównie obecna Białoruś z Ich Rycerstwem), a także Ruś. Przeciw całej zachodniej europie.
Przeciw całej zachodniej europie? A co się będziemy szczypać? Walczyliśmy przeciw całemu światu!
Nasza inteligencja i siła wygrała z podstępem, nierycerskim oszustwem (wilcze doły) i tępotą niemieckiego dowództwa.
Wiem, że "wikipedia" czy inne "niezależne" to fajne źródło informacji, tylko że niekoniecznie prawdziwe. Przede wszystkim, nie było żadnych wilczych dołów, a Krzyżacy po mistrzowsku rozegrali dyplomację i gdyby wygrali pod Grunwaldem i zabili polskiego, chrześcijańskiego króla - włos by im z głowy nie spadł
Żeby zrozumieć, jak ciężka klęska to była dla niemców należy wiedzieć, że po napaści na Polskę w 1939r jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobili, było zniszczenie pomnika Grunwaldzkiego oraz przeniesienie krzyżackich chorągwi, straconych przez krzyżaków pod Grunwaldem
Tia, jest milion historii zaczynających się od zdania "po napaści na Polskę w 1939r jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobili ...". Od germanizacji Śląska, po przejęcie obrazu "Hołd pruski"
Widać, na podstawie przemilczenia rocznicy bitwy pod Grunwaldem, jak WSZYSTKIE media są pod kontrolą niemców. WSZYSTKIE.
No pewnie. Taki portal formula1.pl też jest niemiecki. Ani słowem nie wspomniał o rocznicy. A powinien, przecież to było bardzo ważne zwycięstwo!
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » wt 16 lip, 2013 12:17

Sianokosy:


Z tą "Propagandą" to nie można porównać, ale gdybyś swoją kapelę nazwał "Banderowcy" lub "Adolf Hitler Band", to także można by się zbulwersować. Chyba nie myślisz inaczej.
Gdyby grali tylko na weselach i festynach, to ok. Ale miałem tu na myśli ogólnie poziom, jaki serwują nam media.
Jeżeli sam grałeś na jakimś instrumencie, to miałeś raczej ambitniejsze wzorce. Moim był Satriani, Van Halen itp.
Więc rozumiesz że to, co obecnie jest propagowane, pozostawia pewien niesmak, a nawet odruch wymiotny.


Oczywiście nie twierdzę, że na każdej stacji mają lecieć "Krzyżacy", ale na którejś ogólnodostępnej obowiązkowo.
Dziwi mnie też Twoja ironia o info na stronach specjalistycznych, jak formula1.pl.

Informacje o dołach wziąłem od pewnego noblisty p. Sienkiewicza. Oczywiście żadnych dowodów na to nie ma, ale bardziej chodzi tu o sposób postępowania krzyżaków.
A były to knucia, oszustwa, podrabianie dokumentów, mordy, gwałty, grabieże i na pewno nie można nazwać tego dyplomacją. Mając przeciwnika z taką postawą zadanie było mocno utrudnione, więc tym bardziej szacun dla naszych przodków.

Silna pozycja krzyżaków w Europie wynikała z faktu, że byli potrzebni Watykanowi to szerzenia obszarów, z których można pobierać dziesięcinę.
W tamtych czasach Polska była jeszcze mocno pogańska, o terenach na wschód nie mówiąc, więc był to dobry pretekst do nowej krucjaty, tym razem na nasze tereny.
Jest faktem, że po stronie niemców stanęła cała Europa zachodnia i z jej wysłannikami też trzeba było wojować. Nie tylko pod Grunwaldem. Więc jest to zwycięska bitwa z całą Europą zachodnią.
Mieliśmy o tyle ułatwione zadanie, że chyba jako jedyni w Europie uniknęliśmy czarnej zarazy sprzed kilkudziesięciu lat, która ludność zachodu przetrzebiła w 50%.
EDIT: Uniknęliśmy jej głównie dzięki higienie i kwarantannie, a także wydaje się jeszcze potrafiono skutecznie leczyć ludzi. Inkwizycja do nas nie miała jak dotrzeć, więc mądrych kobiet masowo nie mordowano. Więc Polacy byli liczni, silni, dobrze odżywieni.

EDIT: Przypomnę o klątwie rzuconej na Polaków przez Watykan za wojowanie z kościołem. Do tej pory klątwa nie została zdjęta.

Niemcom ta klęska strasznie doskwierała, więc kiedy w 1914 wygrali opodal Grunwaldu jakąś potyczkę z Rosjanami, od razu postawili upamiętniające m.in. to wydarzenie mauzoleum, mające zatuszować klęską sprzed 500 lat. Więc zniszczenie i rozkradzenie Pomnika Bitwy pod Grunwaldem w 1939r i ceremonialne odzyskanie krzyżackich sztandarów było naturalną koleją rzeczy.


EDIT: Zdaję sobie sprawę, że piszę dość skrótowo, ale nie da się pewnych rzeczy opisać w kilku zdaniach. Więc dziękuję Ci Sianokosy za miejscami konstruktywne uwagi, które pozwalają mi na rozwijanie niezrozumiale pisanych przeze mnie wypocin.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » śr 17 lip, 2013 03:27

Przyjrzałem się tym "artystom" i niezłe kwiatki wychodzą:
http://www.youtube.com/watch?v=eTJPQ4TW ... r_embedded
Początek teledysku mocno sugestywny, potem np. 3:10.
Przypomnę, że barwy UPA są czerwono-czarne.

http://www.youtube.com/watch?v=n3Hv-1MW ... r_embedded
Tu koszulki też przypadkiem wyszły, zresztą jak i ogólna kolorystyka teledysku.

Po chwili wyłączyłem głos, bo ten pseudo folk jest nie do zniesienia.


EDIT:

Da się spłacać długi? Da:

http://narodowcy.net/index.php/europa-i ... rywa-z-mfw

Wydaje się, że za zadłużanie możemy spokojnie obciążać rządy. Każdy po kolei.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » śr 17 lip, 2013 10:19

bemek, skaczesz z tematu na temat, a nawet w pojedynczych tematach piszesz tak chaotycznie, że ciężko z tobą dyskutować. W ogóle temat powinien się nazywać "propaganda bemka", każdy inny dał sobie po prostu spokój...

Ja spróbuję odnośnie Grunwaldu:
1. Sienkiewicz dostał nobla z literatury, nie historii (nie ma takiego). Także zasłanianie się lub uwiarygadnianie wilczych dołów jego noblem jest nie tego.

2. Sianokosy ma rację z dyplomacją Krzyżaków. To dzięki niej i dzięki błędowi Unii w Krewie Krzyżacy mieli casus belli żeby Polaków atakować. Sama Unia, nawet bez Krzyżaków, raczej Polakom przeszkodziła niż pomogła.

3. Jagiełło jakiejś wymyślnej taktyki nie zastosował. Zresztą wtedy, w bitwach rycerskich, na taktykę miejsca było dość mało. Po prostu przygnietliśmy Krzyżaków liczebnością, pewnie też wyszkoleniem i kilkoma dobrymi decyzjami.

4. Zapominasz, że Jagiełło zrobił po bitwie wszystko, żeby Krzyżaków nie dobić. Mimo próśb i nalegań Polaków, Litwin doszedł pod Malbork wolniej niż ciało von Jungingena i zamiast zdobyć go z marszu (był praktycznie niebroniony) musiał go oblegać. Litwinom po prostu zmiażdżenie Krzyżaków nie było na rękę.

5. Nic mi nie wiadomo o zniszczeniu pomnika Grunwaldu przez Niemców. Za to na pewno było spory cios dla całej zachodniej Europy, co widać w wielu miejscach (m.in. w jednej z części Total War opis bitwy pod Tannenbergiem jest sugestywny).

6. Też żałuję, że przestaliśmy to zwycięstwo celebrować. Za dużo w Polsce się rozmawia i celebruje przegrane, to nie pomaga w formowaniu psychiki zwycięzcy. Zamiast skupiać się na sukcesach i dobrych stronach biadolimy nad wadami.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7
Posty: 1887
Rejestracja: wt 25 mar, 2008 21:21

Post autor: zu7 » ndz 21 lip, 2013 18:04

Może napiszę tu by nie zaśmiecać SB. Otóż dlaczego tak lubię sobie popisać o Tusku?
Po prostu myślę że warto napisać od czasu do czasu parę słów o premierze, którego wybraliście (bo jak sądzę większość tutejszych forumowiczów głosowała na PO). Tak jak było do przewidzenia Tusk dopełnia dzieła zniszczenia Polski, która dzięki niemu stała się klasyczną żałosną, skorumpowaną, często groteskową republiką bananową z tanią siłą roboczą. Specjalnie wywlekam te wszyskie rzeczy bo ciekawi mnie czy jest cokolwiek co skłoni was do przyznania (przed sobą choćby) że byliście jedynie zwykłą wyborczą masą bezmyślnie, zgodnie z wytycznymi TV a wbrew powszechnie znamym faktom głosującą na partię największych złodziei i niszczycieli narodu polskiego.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » ndz 21 lip, 2013 22:19

yarpen

Taki już jestem, choć kiedyś nie byłem, i chyba nie jestem już w stanie nic z tym zrobić. Wiem, że żyjemy w czasach, że nie treść, a sposób wypowiadania się odnosi nieporównywalnie większe sukcesy.
Próbuję tylko przedstawić inny punkt widzenia, niż przedstawiała, i nadal nam przedstawia propaganda pruska. Szczerze wolę tę "swoją" :wink:

Uważam, że Sienkiewicz właśnie tymi "wilczymi dołami" chciał podkreślić sposób postępowania krzyżaków, a co za tym idzie także jej dyplomacji. Naiwnością jest upieranie się, że chodzi dosłownie o dziury w ziemi.

O tym, co zrobił Jagiełło zapomnieć się nie da, bo pozostawiło to konsekwencje, dotyczące tytułu tego tematu. Otóż krzyżacy (czyli niemcy), w zmienionej formie, rządzą dzisiaj w Polsce, przy pomocy tuska. Pewnie dlatego żadna z ogólnodostępnych stacji nie odważyła się na puszczenie "Krzyżaków".

Należy pamiętać, że Jagiełło Polakiem nie był, dlatego jego postępowanie nie uważam za błąd Polaków, a za próbę utrzymania przez Litwinów równowagi w tej części Europy.
Polska dyplomacja, o czym się rzadko wspomina, osiągnęła wielki sukces na soborze w Konstancji w 1415r (tam spalono Husa). O tym soborze pisałem już wcześniej. Ciekawe, czy komuś się chciało zagłębić w ten temat, czy pewnie w pośpiechu przewinął temat dalej w oczekiwaniu na sensacje rodem z programów TV. Dyskutując dalej o polskiej dyplomacji widzę, że tematu nie dotknął NIKT. Ale bemkowi obrobić dupę za plecami paru się widać znalazło.

W poście wyżej zu stawia zarzut Polakom, na kogo głosują. Pomijając, że nie ma na kogo, to wychodzi zwykła Polaków ignorancja. Wmówiono nam, że historia jest nieważna. Niepotrzebna. Dlatego jesteśmy skazani na powtórne jej przeżycie. Kolejny słowiański holokaust. Ufni we wspaniałomyślność europejczyków zachodnich. Tych, co jak z podbitych ziem (kolonii) czegoś nie ukradli, to ich "rozwój" nadal byłby na poziomie troglodyty.

Pomnik Grunwaldu był w Krakowie. Wystarczy wygooglować. Widziałem w necie także triumfalne wyniesienie przez niemców flag krzyżackich z Wawelu po wrześniu 39r. W wolnej chwili wrzucę linki.

Ja sukcesy Polski celebruję, a było ich co niemiara. Ale nikt o nich nie pamięta, bo po co historia. I nie biadolę nad naszymi wadami, a wyszukuję nasze cechy pozytywne. Niestety wady niezmiernie ważne, jak ignorancja, są zbyt istotne, aby je pominąć. Jeżeli przegrywaliśmy, to w skutek podstępu, zdrady lub przeważającej siły wroga.


Yarpen

Z moim polskim ego nie ma problemu, ale zwróć uwagę co sam napisałeś w ostatnim punkcie.
To nie my zapomnieliśmy. To Wy, "światli jewropejscy" wyborcy.
Dopóki nie przestaniecie takich jak ja traktować jak wariatów, dopóty nie będzie chociaż równowagi. O bardziej głębokiej postawie patriotycznej nie wspomnę.


EDIT:
yarpen
http://bialczynski.wordpress.com/slowia ... ad-polska/

Jeszcze odnośnie "dyplomacji" krzyżaków. Powtórzę, że nie musieli mieć żadnej, aby współpracować z Watykanem, a za Watykanem "światła" europa zachodnia. Tak, jak chorwaccy ustasze nie musieli mieć dyplomacji, aby mieć błogosławieństwo Watykanu na mordowanie Serbów w nie mniej bestialski sposób, jak UPA Polaków na kresach.
Wystarczyło, że krzyżacy zapewnią Watykanowi dziesięcinę. Po co do tego dyplomacja? To był zwykły geszeft.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » pn 22 lip, 2013 08:55

bemek pisze: Taki już jestem, choć kiedyś nie byłem, i chyba nie jestem już w stanie nic z tym zrobić. Wiem, że żyjemy w czasach, że nie treść, a sposób wypowiadania się odnosi nieporównywalnie większe sukcesy.
Próbuję tylko przedstawić inny punkt widzenia, niż przedstawiała, i nadal nam przedstawia propaganda pruska. Szczerze wolę tę "swoją" :wink:
To przedstawiaj ją (propagandę0 w sposób spójny i konkretny. Tu nie chodzi o treść tylko o to, że rzucasz jakiś temat i tak każdy musi zgadywać o co Ci chodzi.
bemek pisze: Uważam, że Sienkiewicz właśnie tymi "wilczymi dołami" chciał podkreślić sposób postępowania krzyżaków, a co za tym idzie także jej dyplomacji. Naiwnością jest upieranie się, że chodzi dosłownie o dziury w ziemi.
Próbujesz swój błąd (czyli pójście za Sienkiewiczem i jego wilczymi dołami) zasłonić tym, że to niby przenośnia. Sorry, ja tego nie kupuję.
bemek pisze: Ja sukcesy Polski celebruję, a było ich co niemiara. Ale nikt o nich nie pamięta, bo po co historia. I nie biadolę nad naszymi wadami, a wyszukuję nasze cechy pozytywne. Niestety wady niezmiernie ważne, jak ignorancja, są zbyt istotne, aby je pominąć. Jeżeli przegrywaliśmy, to w skutek podstępu, zdrady lub przeważającej siły wroga.

Z moim polskim ego nie ma problemu, ale zwróć uwagę co sam napisałeś w ostatnim punkcie.
To nie my zapomnieliśmy. To Wy, "światli jewropejscy" wyborcy.
Dopóki nie przestaniecie takich jak ja traktować jak wariatów, dopóty nie będzie chociaż równowagi. O bardziej głębokiej postawie patriotycznej nie wspomnę.
Jestem w pierwszym szeregu ludzi, którzy starają się sukcesy celebrować, pamiętając także o porażkach. Pisząc "my" miałem na myśli "Polacy"... jesteś Polakiem?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » pn 22 lip, 2013 12:12

yarpen

Dlaczego wybiórczo doszukujesz się "niekonsekwencji" z Sienkiewiczem? Czy mam rozumieć, że zgadzasz się ze wszystkim, a punktujesz tylko to, z czym się nie zgadzasz? Bo to trochę wygląda, jak szukanie dziury w całym, a są ważniejsze rzeczy do dyskusji.

Bardzo się cieszę, że starasz się te sukcesy celebrować i to co napisałeś w pkt. 6 wydało mi się niekonsekwentne. Bo skoro celebrujesz to dlaczego piszesz, że "przestaliśmy celebrować"? My, to znaczy Polacy? Ale jacy? Tacy, co urodzili się Polakami, ale na skutek obcej propagandy zaczęli się tego wstydzić? Gdzie wmawiając nam, że jesteśmy z europy wschodniej i dlatego jest to powód do wstydu? Sam na pewno rozumiesz, dlaczego naukę historii, a zwłaszcza jej badanie spycha się na dalszy plan. Po to aby wzmóc w nas nieuzasadnione kompleksy. Że cywilizacje to nam kościół przyniósł, a wcześniej byliśmy dzikusami.
Jestem i czuję się Polakiem i dlatego nigdy nie byłem za wejściem do eurokołchozu. Czyli do nowego związku socjalistycznych republik europejskich. Wiele z konsekwencji tego wejścia opisał już zu. Ale lemingi nie chcą tego zrozumieć. Wstydzą się stanąć przed lustrem i powiedzieć: o ku.wa, ale mnie wy.uchali. Nie rozumieją, że taka postawa byłaby oznaką mądrości, a nie słabości.
Nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś, kto ma się czuć Polakiem (w domyśle musi stać za tym patriotyzm) jest za oddaniem Polski w obce władanie. Bo Polak nie potrafi? Bzdury. A takim obcym władaniem jest unia europejska.

Chodzi mi o to, że kłaniający się unii i zapominający o ważnych wydarzeniach z historii Polski przestają być Polakami. Wolą obcą zwierzchność i ślepą wiarę, że niemiec będzie chciał dla nich dobrze. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

Samochodziarz
Posty: 5
Rejestracja: wt 23 lip, 2013 13:09
Kontakt:

Post autor: Samochodziarz » wt 23 lip, 2013 13:21

Jakbyśmy nie weszli do Unii to nie bylibyśmy 50 lat za Murzynami tylko tysiąc. To dzięki tej kasie jesteśmy w stanie inwestować w infrastrukturę w Polsce. A co innego jest, że politycy nie umieją w należyty sposób wykorzystywać funduszów z Unii. Możesz sobie teraz płakać jak to źle jest, że jesteśmy w Unii bo Ty chcesz być Polakiem. Ogarnij sie bo chyba stanąłes w miejscu.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » śr 24 lip, 2013 08:41

Samochodziarz:
1. To nie jest tak, że politycy nie potrafią kasy z unii wykorzystać. Polska wykorzystuje ją najlepiej (i tutaj nie wiem czy z całej unii, czy z nowych państw);
2. Nikt nigdy nie policzył ile nas wejście do unii kosztowało. Dużo bzdurnych przepisów, jakieś koncesje, etc, itd. Idę o zakład, że to jest kwota dużo większa niż to co z unii dostajemy.
3. Każda kasa za darmo korumpuje. Wolałbym wypracować to, co dostajemy z unii. Zdrowsze to i bardziej rozwijające.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
mafico
Posty: 708
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008 08:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mafico » śr 24 lip, 2013 09:58

A wiedze o tym jak działa UE masz pewnie panie samochodzik z propagandówek ministerstwa na TVP :). Poczytaj dokładnie jak to wszystko działa, ile nas to kosztuje (zarówno w pieniądzach, obsłudze, tłumaczeniach, bzdurnych ograniczających nas przepisach). I przy okazji możesz sobie popatrzeć na to jak wspaniale stoją państwa typu Irlandia, Hiszpania, Grecja - stawiane nam jako wzór w 2004roku.

Nic nie jest za darmo. Niestety wielu ludzi tego nie jest w stanie zrozumiec. Jesteśmy w UE - spoko, ale trzeba mieć głowe na karku i trzeźwo na to wszystko patrzeć, nie dać się zwariować i przede wszystkim przestać się zadłużać przez tą "darmową kase" z UE...


A tutaj dzisiejszy przykład " Już w tym roku pula darmowych uprawnień do emisji CO2 dla polskiej gospodarki może się skurczyć o 10 proc. - wynika z nieoficjalnych informacji DGP. Wzrosną koszty wytwarzania prądu..

Czyta hipokryzja. Zachód w latach 50 60 70... jechał na czym chciał, poregulowali rzeki pobudowali drogi gdzie popadnie a teraz władowali nam limity CO2, zebyśmy kupowali u nich technologie chociazby wiatrową, podczas gdy mamy zapasów węgla na 300 lat. Opracować jak najczystszą obróbkę węgla i na tym lecieć!. Ale Polska sobie na to nie może pozwolić bo... ma zabronione :)


Wiec panie samochodzik, czekaj pan aż znowu coś ktoś "da". Ja bym wolał wziąć sprawy w swoje ręce i w ramach UE budować stronnictwo państw naszego regionu z podobnymi interesami geopolitycznymi i gospodarczymi i starać się powoli usamodzielniać, a nie brnąć dalej w długi.
.

Awatar użytkownika
MtK
Posty: 1681
Rejestracja: czw 05 lip, 2007 12:51
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 24 lip, 2013 20:23

bemek, o ile mnie pamięć nie myli to akurat Grunwald jest popisem nierycerskiego zachowanie ze strony wojsk Korony a nie zakonu. Wilcze doły były owszem ale wykopane przez nas, w dodatku to my obraliśmy lepszą pozycję i czekaliśmy aż krzyżacy się zmęczą czekaniem w słońcu. Z drugiej strony też jestem trochę zirytowany że obchodzimy jedynie rocznice klęsk gdzie inne kraje są dumne ze zwycięstw.
Korzystanie z opisu Sienkiewicza jest nie na miejscu gdyż jak mógłby on oczerniać swój naród, zwłaszcza że jego książki to typowe westerny, które były publikowane w prasie jako odcinki.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

bemek
Posty: 234
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:44

Post autor: bemek » śr 24 lip, 2013 22:04

Mtk. Któryś raz powtarzam, że niemiec tak naprawdę jest gamoń. Kto im kazał pchać się w samo południe w środku lata w pełne słońce w konserwach? Zgubiła ich pycha i zwykła arogancja. Poza tym naszymi wojskami kierował Litwin, nie Polak. W Krzyżakach masz jak wół napisane, że wojska koronne PIERWSZE wychodziły w pole, ale wstrzymał je Jagiełło i puścił przodem lekką jazdę. Powołałem się na Sienkiewicza, jak i Ty.
W bitwie rycerskiej pod Koronowem, którą Jagiełło nie kierował, wojska polskie pokonały europejskie, nadciągające z odsieczą dla krzyżaków. Była to bitwa według wszelkich rycerskich zasad, którą Polacy wygrali ewidentnie. Tam ścierały się równorzędne poczty (i nie było "chura na Juzia"), a nie przypadkowe wojska.

Co do niemców przykład pod Stalingradem. Wyprodukowali guziki, które pękały na wysokim mrozie. Ot taka ich technologia. Ganiali z gołą dupą przy -40. Niestety masa żołnierzy wermachtu to mieszkańcy wschodnich landów niemiec - Słowianie.


Samochodziaż :
W jednym masz rację, że stanąłem w miejscu. W związku z tym jestem w stanie spojrzeć z innej perspektywy. I nie zrobię kroku, dopóki nie zobaczę prawidłowej drogi. Droga wybrana w kierunku unii jewropejskiej jest cofnięciem się do bolszewizmu, sodomy itp.

Jak taka Korea Płd. dała sobie radę po wojnie rozpętanej przez usrael? Po północnej stronie zostały fabryki i kopalnie. Teraz Korea Południowa ma: Kia, Hyundai, Samsung, LG... Mało? Jakoś nie musieli wchodzić do unii z Chinami, czy Japonią, żeby być gospodarczą potęgą. Wystarczy, że nikt im się nie wpieprzał w biznes.
My mieliśmy kopalnie, stocznie, nowiutki przemysł ciężki, wybudowany za gierkowskie kredyty, zaawansowane projekty samochodów typu Beskid, czy Syrena 110, samochody godne światowych patentów, a kupiliśmy licencje na Fiata, a przemysł złodzieje z nie-rządów oddali za grosze, żeby nie był konkurencją dla niemieckiego. Polscy naukowcy porozjeżdżali się po świecie budując obce gospodarki.

Samochodziaż: Ja stanąłem w miejscu, ale Ty chyba cofnąłeś się o jakieś 100 lat. Do rewolucji bolszewickiej, która innymi hasłami, a czasem podobnymi, starała się osiągnąć ten sam cel, co obecnie unia. Bolszewikom nie udało się podbicie Europy w 1920 r. dzięki Polakom i mam nadzieję, że historia się powtórzy.


yarpen napisał, że kasa za darmo korumpuje. Wystarczy spojrzeć w historię, co stało się z Hiszpanią w XVIw. Nawieźli tyle złota z ameryki za darmo, że wszystkim było tak dobrze, że przestali się starać i zżarła ich inflacja. Zaraz musieli pożyczyć od Bony, wtedy królowej Polski kasę, której nam do tej pory nie oddali. Tak się skończyła potęga Hiszpanii, bo dostali za darmo. No może nie tak do końca za darmo, musieli wymordować Indian i przebujać złoto przez morze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spamowisko”