Kto rządzi Polską?

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Czy uważasz że w Polsce jest Demokracja? (patrz niżej)

Czas głosowania minął wt 28 maja, 2013 10:46

1. Tak
8
50%
2. Nie
8
50%

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 03 mar, 2014 19:18

No tak. Pisałem że w 2014 roku coś zacznie się dziać. Niestety ponieważ nie uczestniczę w bunga-bunga na których władcy marionetek ustalają swoje plany to nie wiem co to konkretnie będzie. Ale mam pewne podejrzenia o których może innym razem.
Narazie coś przyziemnego. Czyli o tych co rządzą Polską :grin:
Na tapecie jest słynny już europoseł, dolnośląski baron (jak to się fajnie mówi) PO czyli Protasiewicz. Jak wiadomo stał się sławny, idąc drogą, którą przetarł wcześniej sławetny Wałęsa, noblista bohater Polski. Znany także z drugiej pozycji na liście top wazeliniarzy Tuska. 3 miejsce zajmował do tej pory Protasiewicz.
Wszyscy oni wraz nr 1 czyli szalonym acz bardzo lubianym w mediach Niesiołowskim kreowali dzielnie tą prostą propagandę, która milionom kazała zagłosować na PO. To oni słynni, oblatani :smile: , poważani mający mir w mediach oraz wśród światłych i wykształconych wkładali w podatne główki swoje wizje.
Jednocześnie jak wiemy byli ci drudzy strasznie źli! PiSowcy. Jak np. straszna pani Pawłowicz, która nie zgadza się z gender. Śmieszny i głupawy agent Tomek z gołą klatą płacący mandat bo zamyślił się nad stanem Polski. No i oczywiście nieśmiertelny Antoni M. głoszący coś co nikomu nie mieści się w głowach: rosyjskie służby specjalne mordują ludzi!
Wiadomo ci pisowcy to tacy kretyni wystarczy wejść na jakiś portal internetowy: onet, wp czy interię. O żydowskiej gazecie (wyboczej), która nadaje ton jako Arbiter Elegantiarum rozstrzygający ostatecznie co ma trafić do główek polskich gojów to nawet nie warto wspominać.
Czasem jednak tym wspaniałym herosom PO zdarza się zachlać i jakoś tak prosto i zwyczajnie zostać pozbawionym medialnego parasola wspaniałości. Ni stąd ni zowąd okazuje się że to też oszołomy. Że zwyczajnie w tej kategorii biją PiSowców bez żadnych problemów. Wystarczy jedynie zdjąć tą zasłonę, zmienić propagandową kreację każącą ludziom wierzyć w to lub w tamto i jak zwykle na wierzch wychodzi ta zwykła prosta i chamska gęba, która jednak jeszcze przed paroma dniami była autorytetem dla tej lepszej, myślącej, postępowej części narodu.
http://niezalezna.pl/52444-protasiewicz ... t-samolotu
http://wpolityce.pl/wydarzenia/75628-pr ... platformie
A i pewnie inne się też pojawią.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 15 kwie, 2014 15:29

Temat o Smoleńsku został zamknięty ale szczerze powiedziawszy to raczej dobrze. Dotarcie do faktów nie jest jakimś problemem dla chcącego człowieka a wnioski każdy może sobie wyciągnąć samemu. W tej sprawie podobnie jak w każdej innej wymagającej samodzielnego myślenia.
Smoleńsk jest dobrą sprawą w kontekście rozważań nad tym kto nami rządzi. Ale przecież jest tysiąc innych przykładów, które pokazują rozjazd wiary, mediów, faktów i zwykłego rozsądku w dziedzinie polityki i "demokracji".
Wkrótce czekają nas wybory do parlamentu UE. Czyli naszej superdemokracji. Wszystkim, którzy w nią wierzą polecam tekst:
http://wpolityce.pl/kultura/191535-mare ... -pieniadze
Nie ma w nim nic nowego. Od czasu do czasu pojawiają się takie i podobne teksty, które po chwili człowiek zapomina przytłoczony ciągłym zalewem medialnego bełkotu. Tak więc choć od dawna wiadomo że to tylko cyrk, fasada dla tłumu a decyzje zapadają gdzie indziej to jakie ma to znaczenie?
Mówią że jest demokracja więc chyba jest skoro tak mówią. Ważne że jest parlament ze swoimi małpkami i ludem, który go wspiera.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 15 maja, 2014 23:12

Tak jak piszę od czasu do czasu uważam że coś się zbliża. Wiadomo że różni ludzie różne rzeczy przepowiadają itp. Miał np. być koniec świata 2012.12.21. Ale nie był. Stało się tak ze zwykłego prozaicznego powodu. Bo jak zwykle oficjalna nauka postanowiła coś przekłamać, źle dopasować. W tym wypadku może nawet nieświadomie. Źle został zsynchronizowany kalendarz Majów z naszym. I to najprawdopodobniej o kilkaset lat. Co i tak nie miało większego znaczenia bo jak się wydaje ten cały "koniec" wynikał jedynie z zastosowania specyficznego sposobu liczenia użytego w kalendarzu. Dużo ciekawszy od końca jest raczej jego początek i przyczyny dlaczego wymyślono dlań taki a nie inny system.
Tak więc Majów można zostawić w spokoju i wrócić do naszej szarej rzeczywistości. Oczywiście nie będąc naprawdę bardzo wysoko postawionym członkiem Systemu ciężko jest zgadywać jaki będzie rozwój sytuacji. Ja jednak zgaduję że coś ciekawego zacznie się dziać już w czerwcu. Najprawdopodobniej zacznie się od ogłoszenia różnych kryzysów z gospodarczym na czele i dlatego będą musieć zostać wprowadzone różne niekonwencjonalne środki nadzwyczajne.
Tak myślę chociaż takie rzeczy ciężko przewidzieć ale wiele na to wskazuje.
To zależy od tych co kręcą naszym światem. I tu tkwi klucz. Nie o to chodzi że coś knują i mają jakiś plan, który wprowadzą prędzej czy później ale o to że ludzie dają im taką możliwość. Że dają przyzwolenie na ich rządy.
Dają to przyzwolenie bo zwyczajnie ich to nie interesuje.
Zrobiłem sondę dotyczącą głosowania, zagłosowało raptem parę osób i to właśnie dobrze oddaje to o co tak naprawdę chodzi. Pokazała czarno na białym tą zwykła powszechną ignorancję:
Mnie to nie obchodzi
Po co mi to
Nie wiem co wskazać
Nie chce mi się
Ta sonda to głupota
Znowu ten męczący zu7 (czy ktokolwiek inny)
Wiem ale nie powiem
itp.
Każdy uważa że wie lepiej ale nie zdradzi oczywiście swoich poglądów. Nie podejmie żadnej publicznej inicjatywy, nie wyrazi publicznie poparcia itd. Każdy będzie się kisić w swoim wszystko wiedzącym sosie, pogardą darząc każdą inicjatywę bo te są (jak szybciutko wyjaśnią w TV) głupie.
Łatwiutko każdy taki kisi-ludek zostaje przekonany że on wie lepiej. Podłechta go chór mądrych głosów w TV itp. stosując najprymitywniejsze środki. W stylu "Wsiokowi Lepperowi słoma z butów wystaje. Tobie nie, więc jesteś mądry."
To bez znaczenia że TV i spółka okłamały ciebie wcześniej 100 razy na jedną sensowną rzecz. To nie ma znaczenia że ktoś się pojawi i powie 100 sensownych rzeczy i raz coś pokiełbasi. Zawsze tak będzie że każdy taki pospolity ludek i tak zawierzy 101 kłamstwu TV. Która znowu za pomocą tych samych banalnych sztuczek mu włoży do głowy że te 100 sensownych rzeczy jakiegoś gościa dyskwalifikuje np. tak trudna do przełknięcia rzecz jak jego grymas na gębie czy dziwny sposób mówienia.

To sterowanie ludem jest tak banalne że odpowiedź na pytanie kto rządzi Polską jest równie banalna. Polską może rządzić ktokolwiek... Zbrodniarz. Idiota. Debil. Żyd. itp. Bo większość Polaków to zwykły banalny motłoch, który jest tak mądry że gardzi każdą inicjatywą podczas gdy sam takowej nie podejmie. Taki motłochowy Polak uważa wszystkich za głupków i nie będzie się zniżać do poważnego traktowania inicjatyw zwykłych prostych ludków. Dlatego każdy taki Polak zagłosuje (i postępuje) jak mu TV i spółka przykaże. Znaczy się ci mądrzy ludzie pokazani w TV, którzy go okłamali 100 razy ale którzy reprezentują ten właściwy poziom. Ten nie motłochowy, jak mu wytłumaczą ale ten właśnie odpowiedni dla mądrego Polaka.
Powiedzieli by głosować na SLD bo reszta jest żałosnym, prostackim motłochem i poszło.
Powiedzieli by głosować na PO bo reszta jest żałosnym, prostackim motłochem i poszło.
Powiedzą że anarchia czy monarchia to idiotyzm i pójdzie.
Powiedzą tysiące kłamstw i pójdzie. Zawsze przecież tak było. Bo jakim cudem motłoch może przyznać się że jest motłochem? Nigdy. Bo jednym z tych tysięcy kłamstw było zapewnienie że uważają cię za obywatela. Mądrego. Świadomego.
I w ten sposób choć pogarda rządzących do bezrozumnego tłumu ciągle, wbrew wszystkim kłamstwom ich wspierającego, jest nieograniczona to tłum będzie wierzyć. Bo komu ma wierzyć? Przecież nie tym co mu powiedzą prawdę o nim samym. O członkach tłumu. O ich ograniczonej inteligencji. O ich lenistwie. O ich obojętności. O ich zacietwierzeniu, bezrozumnym uporze. O tym przede wszystkim że nie są niczym innym jak właśnie banalnie sterowanymi trybikami motłochu i Systemu.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 26 maja, 2014 11:08

Ludzie powoli idą po rozum do głowy. Jest tak jak napisałem: Nie chcecie mnie słuchać to posłuchacie polityków i Systemu, którzy włożą wam do głowy to samo tylko innymi sposobami.
No bo jak wiadomo odwoływanie się do logiki jest bardzo trudnym sposobem dotarcia do odbiorcy :smile: Zdecydowanie lepszym są np ciągłe oszustwa, kłamstwa. Człowiek powinien z czasem zakumać że skoro jest ciągle okłamywany to prawda jest raczej nieco inna niż jedynie słuszne prawdy ciągle zapodawane przez jedynie słuszne media.
Dlatego w wyborach do Parlamentu UE wzięło udział tylko 20% uprawnionych. Grupa ludzi z jednej strony czerpiąca zyski z Systemu (urzędasy i inne pomiotki ściśle związane z władzą) oraz z drugiej strony naiwna grupka wciąż wierząca w System. Reszta wie że jego głos jest bez znaczenia albo co ważniejsze nie ma no kogo oddać głosu. Ale wciąż mimo wszystko w większości uważa że nie ma w tym szerszej logiki że to tak po prostu jest. Kto wie ile procent z tych 80% wciąż wierzy w demokrację. I nie będzie zgadzać się ze mną mówiącym że demokracja to tylko etykieta na użytek tłumu.
Nie będzie się zastanawiać jak to jest że ogromna większość społeczeństwa jest przeciwna obecnym siłom politycznym, że jest ogromna przestrzeń do zagospodarowania a mimo to nie pojawia się partia, organizacja, które przejmie stery w naszym Państwie.
No ale może dokona to ktoś z was? Kto będzie mieć maaasę kasy mimo że nie jest związany z obecnymi strukturami władzy. Kto poświęci tą kasę i wygodne życie na zderzenie się z Układem? Kto przekona układowe, rządowe media by powiedziały tłumowi że to właśnie ty i twoja partia jest uczciwą antyukładową organizacją która będzie walczyć dla ciebie :wink:
No możemy sobie tak czekać na tego zbawcę ale obawiam się że podobnie jak w innych miejscach świata nie nadejdzie. A jeśli nawet jakimś cudem nadejdzie to pierwszy zostanie zjedzony, obśmiany przez ten cały tłum który na niego czeka :grin: Bo oczywiście tłum nie tylko uzna się za mądrzejszego ale też poraz milionowy łyknie kolejne kłamstwo Układu i Mediów, które np. wyprodukują odpowiednie demotywatory...

Sprawa jest prosta.
Gdyby Demokracja naprawdę działała. Gdyby ludzie byli w stanie podejmować świadome wybory, kierując się planem partii, analizując działalność ich członków, pamiętając o wszystkich aferach. Gdyby wreszcie i przede wszystkim demokracja działała na użytek ludu to zostałaby zakazana.
Bo pewna elita przestałaby być elitą pociągającą za sznurki, która stworzyła ten wspaniały System. Gdzie dla ludu normalne jest że są z jednej strony ludzie, którzy mają ogromne bogactwa, wpływy a prawo ich chroni oraz ludzie, którzy na nich harują. Posłusznie. Zapieprzają bojąc się wziąć urlop, robiąc wszystko by nie utracić tych ochłapów rzucanych z pańskiego stołu.
I że głos tych i tamtych znaczy tyle samo. Bo przecież jest demokracja.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 26 maja, 2014 11:40

Skoro do wyborów poszli urzędnicy i naiwniacy, to jakim cudem Korwin będzie w UE?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 26 maja, 2014 14:24

Właśnie dlatego? :razz:
By zaistnieć w polityce trzeba zaistnieć w mediach. Korwin był już prawie że zapomniany gdy całkiem niedawno wyciągnięto doń pomocną dłoń. By ludzie zmęczeni starym politycznym układem mogli zagłosować na kogoś innego. Korwin zaczął być zapraszany, pokazywany w TV a na demotywatorach.pl uzyskał dużo fajnych demotków. Wszystko w jednym czasie.
Media nie działają bezinteresownie. Ich uznanie dla Korwina znaczy że raczej został wciągnięty do Układu. Z drugiej strony Mikke to dziwny człowiek. Mógł zwyczajnie skorzystać z okazji i może się nie poczuwać do jakiejś podległości. Tak jak ostatnio ponabijał się z TVN.
Najpierw stwierdził że to głównie TVN umożliwiło mu ten cały powrót czym zażył prezenterkę a potem walnął jej w twarz że byłoby miło żeby nie gadali że jest za gwałceniem kobiet...
No trochę pojechał po nich.
I tak to będzie z Mikke. Jak zawsze. Rzeczy sensowne będą się przeplatać z głupotami. Korwin jest w tym dużo lepszy niż taki Jarek. Jeśli ktoś postanowi go odstawić to dla mediów będzie banalne. Dziesiątki wpadek tylko czekają w pogotowiu. Teraz dostaliśmy w mediach generalnie fajnego Korwina. Ale jeśli zacznie zbytnio brykać to zobaczycie kupę rzeczy go ośmieszających.
Właściwie to bez znaczenia czego tak naprawdę chce Mikke. To co się tak naprawdę liczy to jego kreacja tworzona przez media. Mogą go łatwiutko pompować i dołować. Będzie trzeba zabrać komuś głosy to się napompuje. Będzie trzeba te głosy odzyskać to się go spuści, kreując na świra wobec światłych i stonowanych członków PO czy SLD.

Dla mnie KNP Mikkego został wyeksponowany bo jest elektorat, który chce zagłosować ale rozumie że potrzebne są radykalne działania. Ten elektorat głosował kiedyś w dużej części na Samoobronę, potem na Palikota ale Palikot ośmieszył się swoim pedalstwem. Jest wśród ludzi zwrot ku tradycji. Mikke nazwał siebie prawicą, jest radykalny, często i słusznie jedzie po bandzie.
OK.
Ale z kto was zna jego program? Bo z tego co ja kojarzę to Mikkę jest wyznawcą takiego brutalnego kapitalizmu. W stylu: Wielkie Korporacje zmuszają was do pracy za grosze? To nie jest ich problem tylko was, którzy się na to zgadzacie. Mikke nie będzie rozmyślał nad tym że te właśnie Korporacje tak pokierowały biegiem zdarzeń i tworzeniem prawa że człowiek został zredukowany do trybika. I taki człowiek nie podskoczy bo jest uziemiony przez odpowiednie prawo, opłaconych sędziów policję itd.
Kiedyś utkwiła mi jego wypowiedź w sprawie Ukrainy. To było pewnie z 10 lat temu. Kiedy powiedział że Putin ma pełne prawo wjechać z czołgami na Ukrainę jeśli ta nie reguluje swoich zobowiązań za gaz. Bo skoro jest umowa to trzeba się wywiązywać.
I nic Mikkego nie obchodzi że takie umowy są zawierane przez skorumpowane przekupione marionetki. Podobnie Mikkego nic nie będzie obchodzić że gigantyczny dług Polski powstał w ten sam sposób zaaranżowany jeszcze przed Okrągłym Stołem.
(post)Komuchy go zaciągały ale ty musisz go spłacić. Itd.
Korwin to człowiek Systemu i wcale bym się nie zdziwił że może wystąpić w popierając jakieś drastyczne korporacyjne prawo przeciw pracownikom. By potem powiedzieć że robi tak bo mu zapłacili. Zwyczajnie. Uczciwie. On nikogo nie ściemnia ani nie oszukuje. Na tym to przecież po prostu polega. Ktoś płaci a ktoś wykonuje zlecenie.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 28 maja, 2014 22:12

Korwin-Mikke: "Problem nie polega na tym, że pan generał zrobił stan wojenny, bo ja nie mam nic przeciwko stanowi wojennemu. Jestem zwolennikiem zamachu stanu. Jest to znacznie lepszy sposób rozwiązywania problemów niż demokracja."
i inne kwiatki:
http://wpolityce.pl/polityka/198101-kor ... ego-urbana
Zwłaszcza ten dotyczący Popiełuszki:
"Na gwałt szukało się ofiar, bo rewolucja potrzebuje ofiar. Jak jest dobry trup, to wtedy można świetnie robić walkę z reżimem. I wymyślano takie różne rzeczy"
to jakieś skrzyżowanie bezsensu z bezmyślnością.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 29 maja, 2014 08:24

Co jest w obu tych zdaniach bez sensu?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 29 maja, 2014 10:56

Ten bezsens odnosił się do drugiego zdania przede wszystkim.
Naprawdę nie wiem co Mikke miał na myśli. Przecież mord na Popiełuszce to nie była "przypadkowa" strzelanina do tłumu, w której komuś się "oberwało". To było z rozmysłem zaplanowane morderstwo przeprowadzone przez MSW. W roku 1984 to była wyjątkowa sprawa i pieprzenie Mikke że to było jakieś "szukanie ofiar" to szczyt bezczelności. To tak jakby ci np. reżim zabił brata a potem ci powiedziano że to dla ciebie świetny pretekst przeciw reżimowi.
W ogóle sprawa Popiełuszki jest zagadkowa i tym bardziej Mikke nie powinien gadać głupot. Dzisiaj jasne jest np. że ludzie, którzy uprowadzili Popiełuszkę byli obserwowani przez inne służby. Że agenci co zabili Popiełuszkę zostali wystawieni. Tak jakby to była celowa akcja przeprowadzona przez reżim w celu właśnie nakręcenia rewolucji. W tym kontekście tym bardziej groteskowe są słowa Mikke. To zabrzmiało jakby Korwin pochwalał prowokujące morderstwa służb!
Albo Korwin robi w tej sprawie z siebie idiotę bo nie wie o co chodziło albo wie o co chodziło i gra w tej samej lidze co UB.

A co do pierwszego zdania to dwie sprawy. Z jednej strony ok bo np. zarówno ty jak i ja nie wierzymy w demokrację i to Mikkemu można darować. No ale z drugiej strony Korwin przechodzi do porządku dziennego na Stanem Wojennym. To nie był jakiś pryszcz, choć dla takich pseudoaktywistów jak on filozofujących w domowym ciepełku tak mogło być. Ale byli też ludzie, którzy wtedy strajkowali i ginęli. Którzy faktycznie walczyli o zmiany.
Takie obojętne podejście do Stanu Wojennego jest w istocie usprawiedliwieniem Komuchów. Rozumiem jeszcze np. gdyby Mikke powiedział coś o przewrocie Majowym zrobionym przez Piłsudzkiego, który ograniczył demokrację w imię patriotycznych idei i walki o Polskę. Wiadomo że każdy taki przewrót to śliska sprawa. Niektórzy mają bóle by przełknąć Piłsudzkiego, ale jeśli dla Mikke Stan Wojenny to taka bułka z masłem to łatwo jest sobie zadać pytanie jakiego rodzaju przewrót, przeprowadzony przez jakich ludzi jest on w stanie zaakceptować.

czterykola

Post autor: czterykola » czw 29 maja, 2014 19:04

zu7 podziwiam cie za wytrwalosc i determinacje.
Trzeba miec wiele sily, uporu i haryzmy by moc w tym srodowisku zakwitlych suchych tulipanow moc pisac z rozsadkiem i rozwaga, jaka przejawiasz.

Piszesz caly, dlugi artykul. Wyjasniasz sprawy jak sie maja. Rzeczowo i zrozumiale, ale pozniej cwaniak yarpen zirgin czy jak mu tam pisze tylko jedno, lub dwa zdania i uwaza ze odpowiedzial ci.
To indolent i nie wart czasu i pisania odpowiedzi.

del rozwalil to forum, pomogli mu w tym tacy jak yarpen z i kilu jeszcze. Oni sie do tego nigdy nie przyznaja.
W F1 gdzie byloby ich miejsce za takie zachowanie

zu7 chcialbym z toba nawiazac kontakt, postaraj sie

rozumiem ze jak to przeczytaja - wykasuja to. Ja postaram sie wejsc jeszcze aby nawiazac z Toba kontakt
To bylo kwitnace forum, dzieki nieudacznikom, nikt juz tu nie chce pisac, bo nie ma o czym

del popisz do yarpena a on do ciebie
jestes niesamowicie zdolnym menadzerem, co wezmiesz do reki, wszystko kwitnie
Chce ci gleboko pogratulowac ze 4 lata temu to forum kwitlo, toczyla sie dyskusja, przybywalo ludzi a dzis !!! ???
masz talent. mam 56 lat a nie potrafilbym w tak krotkim czasie zalamac takiego forum.

pozdrawiam wszystkich prawdziwych fanow F!

jade na GP Austrii, pozniej Niemiec i wtym roku Wegry
co prawda nie jestem zwolennikiem Wegier, ale tak wyszlo

Hej

zu7 odezwij sie !

roland

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 29 maja, 2014 23:52

Jak ktoś chce do mnie napisać maila to proszę:
[email protected]
Rzadko tam zaglądam bo to taki "lewy" adres, który jest dla mnie bardziej "anonimowy". Ale rzucę okiem od czasu do czasu.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 30 maja, 2014 13:28

Komorowski o Jaruzelskim.
"Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni tobie"
Obrazek
Można napisać wiele ale po co skoro wiara jest potężniejsza od wszelkich słów. No może nie wszelkich. Bo przecież tu na tym forum jest rzesza ludu, który wciąż wierzy resortowym dzieciom mówiącym z ekranów co jak i dlaczego.

Zatem krótko i w imieniu tych mediów właśnie:
Zadanie wykonane żołnierzu.
Nie trzeba już śnić. Możesz być dumny że pomogłeś nam zbudować nową Polskę o której śniliśmy z towarzyszami w latach 80-tych a nawet wcześniej.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 04 cze, 2014 21:46

Jest tu trochę osób młodych, myślących pewnie jak tu zarobić pieniądze.
To nie trudne :grin:
http://wpolityce.pl/polityka/199170-pup ... -konkursem
Partia broni, Partia radzi, Partia nigdy cię nie zdradzi!
Jakby ktoś myślał że PZPR przeminęło :smile:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 06 cze, 2014 11:03

Teraz trochę inny acz znamienny problem
http://fakty.interia.pl/polska/news-noc ... Id,1438597
O takim czymś pisałem już jakiś czas temu. Czyli jak łatwo przeprowadza się kontrolowane pranie mózgu.
Po kolei:
1. Jest problem. Np. nasza fabryka, technologia może przynieść kasę ale truje środowisko i ludzi. Ludzie jej nie chcą. Ludzie wolą czyste środowisko. Jest dużo ludzi, którzy będą o to walczyć.
To jest mniej więcej etap lat 80-tych.
2. Trzeba to zmienić, sprawić żeby ludzie się nie buntowali czyli włożyć do głowy co mają na ten temat myśleć.
3. Działania. Przejmowanie wpływów w partiach ekologów. Następnie forsowanie głupich działań. Np. malowanie napisów na wielkich kominach z których leci para wodna... Dodawanie idiotycznych dodatków do paliw... Ekologiczna F1. Czyli pod hasłem "ekologia" promocja oczywistych kretynizmów. Takich właśnie by przeciętny tłumok mógł nawet zaskoczyć że ekolodzy to idioci.
Ten etap to były mniej więcej lata 90-te i początek XXIw.
4. 20 lat odpowiednich działań wywołuje zaplanowany efekt. Przychodzi do sejmu grupka ludzi, która zwyczajnie chciałaby żeby w Polsce nie było wolnej amerykanki wiatrakowej. Prosi o (według mnie bardzo łagodny, bo ja zakazałbym w ogóle, poza morzem) limit odległości wiatraków od zabudowań. Prosta i słuszna sprawa.
Ale zostają wyrzuceni na chama z Sejmu a wszyscy temu przyklaskują. Czemu? Bo to przecież ekolodzy! Idioci! Ich należy tępić.
Wiatraki, Autostrady i inny podobny przestarzały trujący syf może święć triumfy przy poklasku zadowolonego, oczywiście wiedzącego lepiej tłumu.

Tak to się robi. Tak jak wspominałem wcześniej: Tobie się tylko wydaje że myślisz. W istocie jesteś zwyczajnie programowany za pomocą różnych socjotechnicznych sztuczek. Tak samo dzieje się w polityce czy historii. Tak samo banalne przykładowo parę lat temu było pokierowanie tłumem by zagłosował na PO - bo inni to zacofane mohery a młodzi wykształceni z dużych miast wspierają PO...

Te wszystkie sztuczki, propaganda to rzeczy bardzo stare. Ale młodemu człowiekowi wydaje się to niemożliwe. No bo jak to. Kto będzie robić takie perfidne rzeczy rozciągnięte jeszcze często na dziesiątki lat. Co też zu7 pieprzy. Przecież mamy swój rozum i potrafimy myśleć...
I łyka wszystko jak ten przysłowiowy leming.

No niestety ludziki tak nie jest i ja także wiele łyknąłem. Ale z czasem te kłamstwa, absurdy i nielogiczności stały się dla mnie zbyt oczywiste by to dalej łykać. No i zacząłem szukać przyczyn, prawdy. Wtedy dopiero zacząłem myśleć.
Na tym polega różnica: myśleć a nie myśleć że się myśli.
Z czasem jednak większość ludzi zaczyna dostrzegać ten ogrom otaczającego cię kłamstwa. Rzecz w tym że tak jak dziecko w przedszkolu wierzy w każde słowo przedszkolanki, tak i później człowiek wciąż wierzy i wierzy. I to jest słuszne i logiczne. Bo czystym absurdem byłoby uznawać cały świat wokół ciebie za kłamstwo.
Młody człowiek musi wierzyć. Że Szkoła, TV, media nie kłamią. To naturalne ale też zwodnicze bo gdy przychodzi, ktoś starszy, np mama powie swojej 14-letniej córce że MTV robi jej pranie mózgu to gówniara nie uwierzy. MTV zdaje się jej większym autorytetem niż jej mama.
No i tak to jest. Nie wierzy się starszym, którzy jak się wydaje pieprzą bez sensu: komuchy rządzą, nie ruchaj się z kim popadnie itd. Demokracja to farsa, wszystkim rządzi kasa, ludzie, którzy ją mają. Np. Żydzi.

Gdy dorastasz masz 2 wyjścia. Pierwsze to zostać jakim byłeś. Prostym w sumie łykaczem, któremu powiedziano że ekolodzy to idioci, a Komorowski to ojciec narodu a nie zatwardziały, długotrwały agent wszelkich służb, w dodatku wiejski głupek.
Drugie wyjście to zacząć myśleć i zderzyć się z tą całą młodzieżą i (wśród starszych) ogłupioną częścią ludzi, która nieuchronnie uzna cię za oszołoma :grin:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 09 cze, 2014 13:45

To co dzieje się na Ukrainie jest naprawdę dziwne. I to dlatego pisałem że wkrótce mogą zacząć się dziać ciekawe rzeczy.
Warto przeczytać:
http://fakty.interia.pl/felietony/news- ... lock=facts
Jest jakaś sztuka, którą wykonują znane nam z TV marionetki. Ale jest też plan, który za tym stoi.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 11 cze, 2014 10:17

Kto rządzi w Polsce? Myślę że nie ma co już zbytnio tego tematu wałkować bo jeśli ktoś nie jest dzieckiem albo wyjątkowo opornym przypadkiem to powinien zakumać że Polską rządzi Oligarchiczna Rodzina, Mafia, której elita wywodzi się ze struktur władzy PRL.
Ta nasza Arystokracja ma pod swoją kontrolą prawo, sądy i przede wszystkim media, które są główną siłą napędzającą ich władzę. Są to ludzie bezwzględni, którzy nie mieli oporów przed brutalnymi metodami PRL-owskiej SB i tak samo nie mają ich dzisiaj.
Obecnie ich pozycja jest tak mocna i pewna że każdy kto tylko kiwnął przeciw nim palcem dostaje nauczkę, która jest także lekcją dla wszystkich innych. Ci ludzie dzisiaj robią wszystkie swoje przekręty na bezczela przy świetle kamer, słusznie gardząc bezwolnym tłumem niezdolnym do reakcji.
Doszli do etapu że zaczęli gnoić ludzi można powiedzieć dla rozrywki.
Wyszkowski zadarł z Wałęsą to już TVN w podskokach zaoferowała pomoc w gnojeniu.
Spalono wóz TVN - już chłopaków do pierdla i wielkie finansowe kary. Prawda taka że lepiej bawić się w jakieś gwałty czy pobicia. Mniejsze będą kary.
Agent Tomek wystawił idiotkę Sawicką? Co tam! Idiotka czy nie, jest członkiem rodziny. Dostała łapówy? Może je zatrzymać! A G. Wyborcza już wstawi zdjęcie Tomka z gołą klatą i polski tłum zawyje z uciechy...
Próbowano dobrać się do mafii węglowej? Jak śmiano, z Blidy, kolejnej idiotki, która jak się wydaje niechcący się zabiła uczyniono świętą. A media znów na pastwę tłumu rzucają tych co chcieli dojść prawdy walczyć z przekrętami.
A teraz kolejna sprawa. Nasza prezydencka para żydów wyznaczająca trendy. Jak się zachować, co jeść w co się ubrać. Kwaśniewscy. Porady w sam raz dla polaczkowego tłumu, kochającego podziwiać czyjś blichtr, świecidełka, których sami nie będą nigdy mieć.
Im podpadł Kamiński. Jak śmiał grzebać w ich lewych interesach. Trzeba ukarać tego co wtrąca się w sprawy mafii. Znów to samo. Oczywisty przekręt. I znów ci co próbują go wykryć są pod ostrzałem a mafijna rodzinka pławi się w luksusie i podziwie tłumu.
Ale tą sprawę ucięto, mafia sama zakazała pozbawiać Kamińskiego immunitetu by przyparty do muru nie ujawnił wszystkiego co wie. Wkrótce sprawa rozejdzie się po kościach. Ale tłum i sam Kamiński zapamięta lekcję a nasza arystokracja będzie się mogła zabawiać nowymi rozrywkami.

Polska to idealny kraj na taki system. Idealny kraj pracowitych niewolników. Śmiejących się jacy to inni są głupi. Np. Francuzi bez jaj. A gdzie jaja mają Polacy? Tylko tam gdzie im przyjdzie stanąć przeciw innemu niewolnikowi. Bo na Pana ręki nie podniesie. Bo Polak przecież też jest mądry. Wie że skoro w mediach Panowie mówią że to co się dzieje jest słuszne a cały problem polega na istnieniu, działaniach nielicznych zbuntowanych niewolników to tak właśnie jest.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 19 cze, 2014 12:37

Ciekawe czy jeszcze to pamiętacie. Parę lat temu. Mówiono: jak wygra PiS to będzie zamordyzm, rządy służb specjalnych :grin: Nie mówiąc straszeniu przekrętami, upadku na arenie międzynarodowej itd.
Pamiętacie?
Dzisiaj PO wielokrotnie przebija dokonaniami wszelkie hipotetyczne zło, które miał dokonać PiS. Skarbówka ma większe uprawnienia niż wszystkie służby specjalne w Polsce a ABW wchodzi do redakcji gezety. I co? Nic...
Jakieś tam nieśmiałe pojękiwania.
W ostatnich latach było tak że gdy tylko PiS miało jakąś gafę to już wszystkie media jednym zgranym chórkiem wałkowały to przez parę dni. Gdyby PiS kazał ABW wejść do jakiejś redakcji to chyba wszyscy by się zesrali z oburzenia wałkując to przez 24 godziny na dobę wymyślając PiSowcom od najciemniejszych, reakcyjno-totalitarnych zamordystów.

Ale skoro to zrobiło PO to ... normalne. Oni tacy są.

Nikt z was, głosujących na PO nie kierował się żadną logiką a jedynie medialnymi wytycznymi ale święcie wierzył i zapewne nadal wierzy że wie lepiej.
I jedyne co mnie zastanawia to właściwie czego wy co głosowaliście na PO, SLD i inne podobne mutacje oczekujecie? Chyba tylko takiego totalnego brutalnego zidiocenia skoro mimo ciągłych beznadziejnie bezsensownych wyborów, które ktoś wam wkłada do główek to wierzycie że macie rację. Że jest demokracja a Smoleńsk to błąd pilotów jak to mówią w mediach w zestawie z pluciem na PiS i głaskaniem po niesfornej główce PO.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » czw 19 cze, 2014 13:55

zu7 pisze:ABW wchodzi do redakcji gezety
A to siedziby mediów są jednostkami eksterytorialnymi?! Oczywiście. Popełniono błąd. Bo skoro zdecydowano się na wejście kosztem medialnego wybuchu, to wypadałoby osiągnąć to, na czym im zależało, tj zdobyć ważne informacje, które mogą zagrozić bezpieczeństwu kraju. Ale nie. Jedna cipka z laptopem w ramionach powstrzymała funkcjonariuszy ABW przed przejęciem tegoż. Żenada w wykonaniu policji i ABW.
zu7 pisze:W ostatnich latach było tak że gdy tylko PiS miało jakąś gafę to już wszystkie media jednym zgranym chórkiem wałkowały to przez parę dni. Gdyby PiS kazał ABW wejść do jakiejś redakcji to chyba wszyscy by się zesrali z oburzenia wałkując to przez 24 godziny na dobę wymyślając PiSowcom od najciemniejszych, reakcyjno-totalitarnych zamordystów.

A teraz, drogi bajkopisarzu, piszesz alternatywną rzeczywistość, że aż śmiesznie. :lol: Cały dziennikarski świat, nie tylko w Polsce, siadł solidarnie na Tuska, że aż go żal, a Ty mówisz, że luzik, nic się nie dzieje. :mrgreen: Postarałbyś się bardziej.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » czw 19 cze, 2014 15:16

bezpieczenstwo kraju? :D PLZ!: D . Nikt normalny nie uwierzy w takie bajki dopóki MSW dalej jest Sienkiewicz. Wszyscy eksperci, prawnicy, podkreślają dziwne postępowanie rządu. MSW jest sędzią w swojej sprawie.

Ale co prawda to prawda jak już jedna z najbardziej oddanych funkcjonariuszy jak Olejnik jedzie na konferencji po Tusku to nie można mówić, że dziennikarze chcą to zatuszować. Zresztą... nawet jakby chcieli to się nie da, więc muszą się dostosować do opinii społeczeństwa.
Afer to u rządzących nie brakowało na przestrzeni lat... dość hardkorowych ale zawsze się udawało wmówić ludziom, że jest wszystko ok. Teraz mam nadzieje, że to początek końca koryta.

Swoją drogą fajnie wyglądają takie akcje w tle niedawnego lansu na tak zwane "25 lat wolności", czy czegoś tam

Z washington post, dla wszystkich typu "ale co on nas powie zachód" :D
Polish police and state prosecutors on Wednesday raided the headquarters of a magazine that recently published compromising information about the government, in a failed attempt to seize its computers.
.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 19 cze, 2014 17:44

McLfan pisze:
zu7 pisze:ABW wchodzi do redakcji gezety
A to siedziby mediów są jednostkami eksterytorialnymi?! Oczywiście. Popełniono błąd. Bo skoro zdecydowano się na wejście kosztem medialnego wybuchu, to wypadałoby osiągnąć to, na czym im zależało, tj zdobyć ważne informacje, które mogą zagrozić bezpieczeństwu kraju. Ale nie. Jedna cipka z laptopem w ramionach powstrzymała funkcjonariuszy ABW przed przejęciem tegoż. Żenada w wykonaniu policji i ABW.
To jest idealną odpowiedzią na to co zacytowałeś u mnie niżej.
Tusk łamie FUNDAMENTALNE zasady demokracji - wolności prasy a ty na to że to żenujące bo zrobione tak nieudolnie...
Ja to już właściwie nie wiem co musiałoby zrobić PO by do ludzi dotarło że są fasadą dla totalitarnego reżimu. Choć tak właściwie to wiem. Po prostu Tusk musiałby ogłosić to na konferencji prasowej...
McLfan pisze:
zu7 pisze:W ostatnich latach było tak że gdy tylko PiS miało jakąś gafę to już wszystkie media jednym zgranym chórkiem wałkowały to przez parę dni. Gdyby PiS kazał ABW wejść do jakiejś redakcji to chyba wszyscy by się zesrali z oburzenia wałkując to przez 24 godziny na dobę wymyślając PiSowcom od najciemniejszych, reakcyjno-totalitarnych zamordystów.

A teraz, drogi bajkopisarzu, piszesz alternatywną rzeczywistość, że aż śmiesznie. :lol: Cały dziennikarski świat, nie tylko w Polsce, siadł solidarnie na Tuska, że aż go żal, a Ty mówisz, że luzik, nic się nie dzieje. :mrgreen: Postarałbyś się bardziej.
Świat może i siadł. Ale u nas to obserwuję marne teatrzyki, które na nikim nie robią wrażenia. No bo zrobiły wrażenie na tobie? Uznałeś postępowanie Tuska za klasyczne działania dyktatorskie?
Nie zauważyłem.

Interesujące jest także skoro te podsłuchy miały miejsce bodajże ok 2 lata to musi tam być niesamowity materiał, który może pogrążyć praktycznie każdego. Świetne haki ale także prawdziwe metody załatwiania spraw w Polsce. Ale ciebie to najwyraźniej nie interesuje. No przynajmniej ja to tak rozumiem. Bo domyślam się mało cię wzruszy gdy tej prawdy nigdy nie poznasz a haki będą znane tylko wybranym, którzy uczynią z nich odpowiedni użytek na rzecz demokratycznej Polski.

Ale tak ogólnie to ciekawi mnie z czym się ze mną nie zgadzasz McLfan. Uważasz że w Polsce mamy demokrację? Co takiego w mojej pisaninie jest bajką? Myślę że to będzie interesujące gdy przyznasz na forum że np. nie rządzi kasa... albo służby wywodzące się z PRLu...
No śmiało.

PS.
Tak ogólnie to sprawa podsłuchów jest w toku. Tak naprawdę to nie ma znaczenia co myślisz ty czy ja. Jeśli ktoś naprawdę chce zdjąć Tuska to Tusk pęknie i złoży rezygnację ale może okazać się że Tusk jakoś dojdzie do porozumienia z kim trzeba (czyli ukorzy się przed tym co ma taśmy) i zostanie. Są tylko te 2 opcje i jaki by nie był wynik jest mało prawdopodobne by pojawiło się zbyt dużo nowych materiałów. To jest zbyt wielka bomba by dawać to ludziom. Ogólnie więc skończy się pewnie tak że nasze media jak zwykle przejdą do porządku dziennego nad tymi ciekawszymi mechanizmami demokracji. Zamiast drążyć tą bombę co jest obowiązkiem każdego dziennikarza walczącego o prawdę to nasi dziennikarze, wkrótce to oleją skupiając się na codziennej dupie maryni. Czyli na tym na czym ma się skupić lud.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » czw 19 cze, 2014 23:09

zu7 pisze:Ale tak ogólnie to ciekawi mnie z czym się ze mną nie zgadzasz McLfan. Uważasz że w Polsce mamy demokrację? Co takiego w mojej pisaninie jest bajką? Myślę że to będzie interesujące gdy przyznasz na forum że np. nie rządzi kasa... albo służby wywodzące się z PRLu...
No śmiało.
Rządzi kasa. Raz. Służby w dużej części również. Maciora próbowała zainstalować nowych. Nawet on nie jest w stanie powiedzieć ilu ludzi straciło przez to życie w Iraku, czy Afganie, bo za wywiad i kontrwywiad wzięły się niemoty, które nie miały pojęcia o tej robocie. To dwa.

A Ty żyj dalej w naiwnym przeświadczeniu, że gdzieś na świecie nie rządzi kasa, czy starzy, dobrzy kumple. Powodzenia.

A co do demokracji, to np dzisiaj widać jak ułomny jest to system. Rządzi durny lud, przed którym trzeba się wić, by mu wmówić, że to, co na pierwszy rzut oka jest złe, tak naprawdę jest dobre.

Gdyby naprawdę rządził lud, każdy kraj bankrutowałby raz na 10 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=Uea5vqzErMc - efekty rządów, które miały się podobać ludziom.
zu7 pisze:Ogólnie więc skończy się pewnie tak że nasze media jak zwykle przejdą do porządku dziennego nad tymi ciekawszymi mechanizmami demokracji. Zamiast drążyć tą bombę co jest obowiązkiem każdego dziennikarza walczącego o prawdę to nasi dziennikarze, wkrótce to oleją skupiając się na codziennej dupie maryni. Czyli na tym na czym ma się skupić lud.
Aż tak bardzo zależy Ci na tym, by zrobić w tym kraju totalny bajzel?

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » pt 20 cze, 2014 08:35

McLfan pisze: Gdyby naprawdę rządził lud, każdy kraj bankrutowałby raz na 10 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=Uea5vqzErMc - efekty rządów, które miały się podobać ludziom.
Wierzysz temu łebkowi? :roll: Klasyczny przykład gnojka, który dopasowuje fakty do tezy. Najbardziej mnie rozbawił fragment o tym, że amerykańskie firmy produkują mnóstwo ekologicznych samochodów, ilustrowany katalogiem koreańskich Chevroletów Aveo z 2009 roku :lol: Upadek amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, który pociągnął za sobą upadek Detroit, zaczął się od kryzysu paliwowego 1973, gdy ten facecik z filmu nie był jeszcze nawet swędem w kroczu swoich rodziców. Amerykanie do dziś nie potrafią sami zbudować przyzwoitego kompaktu, importują je z Europy i Azji.
zu7 pisze: Tusk łamie FUNDAMENTALNE zasady demokracji - wolności prasy a ty na to że to żenujące bo zrobione tak nieudolnie...
Jeśli za fundamentalną zasadę demokracji uważasz to, że od czasu afery Watergate każdemu dziennikarzynie wydaje się, że jest Bogiem, a przynajmniej stroi ponad prawem, to jesteś głupi.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 20 cze, 2014 12:44

OldHorse pisze:Jeśli za fundamentalną zasadę demokracji uważasz to, że od czasu afery Watergate każdemu dziennikarzynie wydaje się, że jest Bogiem, a przynajmniej stroi ponad prawem, to jesteś głupi.
Chyba jestem głupi :razz:
Dlatego mam prośbę. Wytłumacz mi w czym zawinili dziennikarze Wprost czy kiedyś Washington Post? Może zainstalowali nielegalnie podsłuchy czy jak?

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 20 cze, 2014 12:55

McLfan pisze:A Ty żyj dalej w naiwnym przeświadczeniu, że gdzieś na świecie nie rządzi kasa, czy starzy, dobrzy kumple. Powodzenia.
Hej, hej. Ale przecież ja się zgadzam że rządzi kasa. No i oczywiście dobrzy kumple, którzy ją mają. O tym ciągle piszę :razz:
McLfan pisze:Gdyby naprawdę rządził lud, każdy kraj bankrutowałby raz na 10 lat.
Może tak a może nie. Nie ważne w tej chwili.
To co mnie tak naprawdę na teraz interesuje to że się zgadzamy w tym że nasza "demokracja" jest pokracznym tworem w którym nie ma miejsca na rzeczywiste rządy ludu. Za dużo w tym mediów i wazeliny z jednej strony oraz tajnych działań kasy i służb z drugiej.

By nie komplikować rzeczy i wracać do starych wątków to napiszę teraz tylko tyle że dopóki nie dojdzie do większej przezroczystości władzy, procesów decyzyjnych, większego udziału referendów itp. to nasza demokracja pozostanie już taka karykaturalna a nasz głos w wyborach będzie mieć znaczenie czysto statystyczno-propagandowe tylko.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pt 20 cze, 2014 20:03

zu7 pisze:By nie komplikować rzeczy i wracać do starych wątków to napiszę teraz tylko tyle że dopóki nie dojdzie do większej przezroczystości władzy, procesów decyzyjnych, większego udziału referendów itp. to nasza demokracja pozostanie już taka karykaturalna a nasz głos w wyborach będzie mieć znaczenie czysto statystyczno-propagandowe tylko.
Boże uchowaj od większej ilości referendów. Ludzi są głupi, a Ty chcesz głupim dać realny głos. Już durny lud stworzył realny problem rządowi Szwajcarii, który musi kupić nowe myśliwce, a nie może.
OldHorse pisze:Wierzysz temu łebkowi? :roll: Klasyczny przykład gnojka, który dopasowuje fakty do tezy. Najbardziej mnie rozbawił fragment o tym, że amerykańskie firmy produkują mnóstwo ekologicznych samochodów, ilustrowany katalogiem koreańskich Chevroletów Aveo z 2009 roku :lol: Upadek amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, który pociągnął za sobą upadek Detroit, zaczął się od kryzysu paliwowego 1973, gdy ten facecik z filmu nie był jeszcze nawet swędem w kroczu swoich rodziców. Amerykanie do dziś nie potrafią sami zbudować przyzwoitego kompaktu, importują je z Europy i Azji.
To, że Amerykańce nie potrafią budować samochodów, jasne jest od zawsze. Ale chyba zgodzisz się, że w kiepskiej sytuacji finansowej koncernów Związki Zawodowe dobijały je? Zresztą, Związki Zawodowe, to czyste zło. I reprezentują one właśnie egoistyczny, głupi głos ludu.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 24 cze, 2014 11:01

McLfan pisze:Boże uchowaj od większej ilości referendów. Ludzi są głupi, a Ty chcesz głupim dać realny głos ..... Zresztą, Związki Zawodowe, to czyste zło. I reprezentują one właśnie egoistyczny, głupi głos ludu.
Interesujące poglądy :wink:
Czyli odmawiasz sobie wpływu na władzę? Uznając się za ... Ok. Wydaje mi się że to oznacza zbieżność z poglądami yarpena, który proponuje monarchię.
Monarchia ma swoje zalety o których była mowa. Między innymi teoretycznie takie że Monarsze i Arystokracji powinno zależeć na dobru państwa a także swoich poddanych, bo to jest także w ich interesie.
Myślę także że właściwie to jesteśmy już blisko monarchii tylko niestety takiej zdegenerowanej. Właściwie to obecnie mamy rodzaj oligarchii, gdzie nasi oligarchowie bawią się w swoje interesy, podchody i spiski.
Niestety mają oni w dupie swoich poddanych, traktując ich w istocie jak bydło do zarządzania.
No ale pewnie kiedyś to się zmieni. Ich potomkowie w trzecim pokoleniu nauczą się dobrych manier a nasi wnukowie będą im z szacunkiem składać hołdy oczekując w zamian sprawiedliwych rządów i sądów.
Ale póki co niestety jest jak jest. Kolejne przekręty na etapie tworzenia się naszej nowej szlachty.
http://naszeblogi.pl/47697-tasmy-prawdy ... ywatyzacje

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » wt 24 cze, 2014 20:28

zu7 pisze:Czyli odmawiasz sobie wpływu na władzę? Uznając się za ... Ok.
Wolę "nie mieć" głosu ja, niż dopuścić do niego bandę niemądrych ludzi, którzy swoimi populistycznymi decyzjami zrujnują finanse państwa, a w konsekwencji i cały kraj. Ludzie są w większości głupi. Czy tego chcesz, czy nie. Większość ludzi, gdyby miała możliwość zlikwidowałaby podatki i wprowadziła wiele "darmowych" przywilejów. Zaprzeczysz?

Władza przede wszystkim ma patrzeć na dobro kraju. Państwa. Dobrobyt i ogólne sprawy, jak zadowolenie ludu, to tylko DODATEK, by władza zajmując się polityką zagraniczną miała spokój wewnątrz kraju. Może trochę przerysowane, ale tak to jako tako wygląda.
zu7 pisze:Niestety mają oni w dupie swoich poddanych, traktując ich w istocie jak bydło do zarządzania.
DEMOKRACJA.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 24 cze, 2014 22:36

McLfan pisze:Wolę "nie mieć" głosu ja, niż dopuścić do niego bandę niemądrych ludzi, którzy swoimi populistycznymi decyzjami zrujnują finanse państwa, a w konsekwencji i cały kraj. Ludzie są w większości głupi. Czy tego chcesz, czy nie. Większość ludzi, gdyby miała możliwość zlikwidowałaby podatki i wprowadziła wiele "darmowych" przywilejów. Zaprzeczysz?
Chciałbym zaprzeczyć ale nie mogę tego zrobić z przekonaniem. Tzn. niekoniecznie może byłoby jak piszesz ale faktycznie jakoś ostatnio ciężko mi się przekonać do mądrości ludu. Mimo to wciąż mam nadzieję że jest inaczej, że należy iść w tym kierunku.

Wydaje mi się także że ciężko o inny kierunek bo nie widzę zbytnio możliwości że jakaś grupka ludzi nie wiadomo skąd (kasa, układy, populizm, cokolwiek), która będzie mieć władzę to będzie działać w interesie zwykłych ludzi.
To może dlatego jestem Anarchistą - z musu :roll:

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » śr 25 cze, 2014 10:14

McLfan pisze: To, że Amerykańce nie potrafią budować samochodów, jasne jest od zawsze. Ale chyba zgodzisz się, że w kiepskiej sytuacji finansowej koncernów Związki Zawodowe dobijały je? Zresztą, Związki Zawodowe, to czyste zło. I reprezentują one właśnie egoistyczny, głupi głos ludu.
Zgadzam się, oczywiście. O związkach zawodowych myślę dokładnie to samo, co Ty. Ale facet na filmie twierdzi, że Amerykanie budują znakomite auta, a jedynym źródłem upadku Detroit był socjalizm. To nonsens.
zu7 pisze: Dlatego mam prośbę. Wytłumacz mi w czym zawinili dziennikarze Wprost czy kiedyś Washington Post? Może zainstalowali nielegalnie podsłuchy czy jak?
Jeszcze nie wiadomo, czy nie instalowali, podejrzany manager restauracji podobno wskazał na dziennikarza "Wprost". Nie porównuj Washington Post, który opisał, jak rząd instaluje nielegalne podsłuchy do Wprost, które wykorzystuje taśmy z nielegalnych podsłuchów do przywalenia rządowi, chroniąc tego, kto podsłuchiwał . Różnica jest jak między piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy.

W sprawie cały wypływają nowe informacje i czas pokaże, czy Wprost można porównywać do "Washington Post", czy raczej "News of the World". Ostatnio dziennikarze "PB" na podstawie swojego śledztwa wysnuli wniosek, że wypłynięcie taśm z nagraniem Sienkiewicza może być efektem tego, że rząd nadepnął na odcisk mafii węglowej.
http://polskiepiekielko.pl/2014/06/puls ... mafia.html
http://www.pb.pl/3742033,62877,nasza-hi ... tasm-w-tle

Nawiasem mówiąc, Latkowski w roli redaktora brukowca jest genialny. Znakomicie dobrał publikowane fragmenty rozmów: świętoszki oburzają się na "mięsny" język, politpoprawni na "murzyństwo", antypisowcy na Tuska, który zawarł "deal z Seremetem" i nie chce zgnoić Macierewicza, pisowcy na określenie ich wiceprezesa per "ten s...syn", a ciemny lud zatchnął się z oburzenia na wieść, że ktoś je kolację za 1500 złotych z funduszu reprezentacyjnego. Dla każdego coś miłego - po prostu majstersztyk.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 01 lip, 2014 11:49

Coś dla młodzieży, której horyzont myślowy zaczął się i ogranicza do 15-20 lat a czasy dawniejsze to mglista przeszłość z pogranicza jakichś bajek:
http://naszeblogi.pl/47860-%E2%80%8Bw-1 ... -bogu-zyje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spamowisko”