Kto rządzi Polską?

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Czy uważasz że w Polsce jest Demokracja? (patrz niżej)

Czas głosowania minął wt 28 maja, 2013 10:46

1. Tak
8
50%
2. Nie
8
50%

Liczba głosów: 16

spiggy

Post autor: spiggy » wt 01 lip, 2014 13:38

dawno mnie tu nie bylo
widze zu, nadal dzielnie szerzysz kaganek oswiaty wsrod mlodziezy
masz silna konkurencje wsrod rzadzacych
sami wprost mowia swoim wyborcom, ze panstwo polskie nie istnieje
ale jesli juz istnieje to jednak ch.. d... i kamieni kupa

zycze, by dotarli do jak najwiekszej ich liczby :mrgreen:

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 01 lip, 2014 14:29

A ludzie, jak te krowy, i tak wybiorą PO, PIS itd.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 01 lip, 2014 17:34

Piszę i piszę i jest to ciekawe doświadczenie. Dzięki tej pisaninie uświadomiłem sobie wiele spraw. Np. bezwolność tłumu, podatność na manipulacje itp.

Ta właśnie łatwość z jaką ludzie pochłaniają medialną rzeczywistość to jedna z ciekawszych rzeczy.

No bo spójrzmy. PO nie skompromitowało się dzisiaj. Ta partia była skompromitowana już w momencie powstania. Ja tam pamiętam jakie były komentarze w tamtych czasach, kiedy Tusk z Olechowskim i Płażyńskim (wykopanych przez Tuska i przez lud zapomnianych) zakładali tą platformę ratunkową. Wtedy dla każdego było jasne że chodzi tylko i wyłącznie o ratowanie skompromitowanych tyłków umoczonych w przekręty i chaos rządzenia przez AWS.
Jednak wystarczył krótki okres czasu by PO stało się partią postępu i nowoczesności a Buzek, premier za rządów AWS bił rekordy ilości głosów wyborców w ramach PO. Wystarczyła jedna magiczna zmiana, która dokonała się w mediach, które tak jakoś magicznie i zespołowo zapomniały o przeszłości polityków PO a skupiły się na ich doświadczeniu, wiedzy i profesjonalizmie wygodnie pomijając że te przymiotniki odnoszą się do ich umiejętności zabawy we wszelakie przekręty.

To jest właśnie ciekawe. Za rządów PO aferzyści dostali państwowe wsparcie i rozkręcili swoje interesy na ogromną skalę. Mafia węglowa, paliwowa, handel złomem, hazard, wyłudzanie VAT, Amber Gold z LOTem i synem premiera i wiele wiele innych afer kosztują nas rocznie przynajmniej ze 100mld zł. Tych przekrętów jest setki i tysiące (w internecie są zestawienia). Po prostu raj dla wszelkich dziennikarzy śledczych i w ogóle dla mediów by się tym zająć, pokazać ciemną stronę władzy i wypromować się przy swoją gazetę, dziennikarskie nazwisko, czy internetowy portal. Ale nie nie. Jakoś tak się składa (znowu mamy tą magię) że te media mając takie bombowe tematy wolały i wciąż wolą prześliznąć się nad tym gładko by broń boże nie wgłębiać się w te drażliwe wątki. Przeciwnie, ich ulubionym zajęciem (znów magicznie wszystkich na raz) jest dowalanie opozycji. Mamy najciekawsze media na świecie, które gładko przechodzą nad okradaniem Polski i Polaków na setki milionów złotych by się skupić na tym skąd prezes PiS wziął 100tys. zł pożyczki. Itd.

I to mnie właśnie rozwala że większość ludzi przechodzi nad tym do porządku dziennego. Nie zastanawia się jak to jest że wobec ciągłych, nachalnych ogromnych afer z gigantycznymi pieniędzmi i czołowymi politykami w tle WSZYSTKIE główne media zbywają to pobieżnie, skupiając się na nieustannej medialnej promocji aferzystów i tego ich parawanu zwanego PO. Przecież dla każdego logicznie myślącego człowieka a zwłaszcza dziennikarza, który ma dostęp do wielu ciekawych informacji sprawa jest jasna i zawsze taka była. Oni zawsze wiedzieli kim są ludzie z PO i co sobą reprezentują. A mimo to ich sympatia jest jednoznaczna: "PO po prostu popełnia różne błędy ale generalnie to dobre chłopaki, chcące dobrze ale wiecie, taka jest polityka. Za to PiS! To pokraczna ciemnota, sekta, której każdy przekręcik i potknięcie zreferujemy wam dokładnie!"

Mnie zadziwia że ludzie nie zadają sobie prostych pytań. Czym są tak naprawdę te media, które skupiają się na zamiataniu afer? Ochronie rządu? Co one sobą reprezentują skoro świetnie znają realia a mimo to wbrew ewidentnej sztuce dziennikarskiej skupiają się na bajkach zamiast rzeczywistości? No i najważniejsze. Skąd się bierze ta cała magia jednego głosu? Jakim cudem wszyscy dziennikarze dużych mediów myślą i przekazują ludziom to samo? Ta sama interpretacja faktów, te same sympatie polityczne itd.
To jest niesamowite właśnie. Jak choćby uczą tutejsze dyskusje to ilu nas jest tyle poglądów. Tak to jest z Polakami. Natomiast z mediami jest odwrotnie. Jedne poglądy. W tej samej chwili promocja bądź zamiatanie tych samych polityków itd.

Wydaje się oczywiste że skoro media działają wbrew faktom i prawdzie to musi za nimi stać jakaś potężna siła, która tylko jest w stanie narzucać swoje zdanie. Ale jak się wydaje dla wielu ludzi wcale tak nie jest. Ot tak po prostu. Media kłamią i cieszą się Madzią (wszystkie na raz) przepisują na raz teksty z Wyborczej i tak samo wszystkie naraz przymykają oko na brudne zagrywki władzy.

Dzisiaj już dzięki ostatniej aferze chyba dla każdego stało się jasne (choć w sumie tylko liznęli prawdy) czym jest PO. Stało jasne to co takie było od początku ale o czym zapomniano tylko i wyłącznie dzięki zbiorowemu chórowi mediów, karzących głosować na światłe PO. Ale podejrzewam że mimo to żaden ze zrobionych w balona wyborców PO nie zastanowi się nad rolą mediów. Nad muszącą istnieć siłą która trzyma je w garści i potrafi zmusić to jednolitego śpiewu.
Ci ludzie (zwani lemingami) nadal będą wierzyć mediom, nie przyjmą do świadomości że musi istnieć ktoś kto wydaje polecenia zza kurtyny. Że ten ktoś musi być naprawdę potężny skoro ma wszystkie media pod kontrolą. A skoro je ma to że jest zdolny do sterowania świadomością tłumu.
Że bez problemu, tak jak już to zrobił wcześniej wielokrotnie, może wypromować jednych i umoczyć drugich. Sprawić kto wygra wybory, i jaką będzie prowadzić politykę.

Ludzie po prostu nie chcą myśleć, nie chcą łączyć podstawowych faktów. Wolą skupić się na medialnej iluzji. Będą wierzyć w demokrację. Nie będą wierzyć w wielki spisek. A to wszystko tylko dlatego bo tak powiedzą media, które już wcześniej ich wielokrotnie okłamały.

To jest właśnie fascynujące. Gdy gdy się pyta ludzi czy ufają politykom, to ci powiedzą że nie. Powiedzą także że są sceptyczni wobec tego co mówią media i politycy. Ale jednocześnie w tym samym czasie dokładnie wykonają te polecenia ludzi, którym nie ufają. Pójdą na wybory, zagłosują zgodnie z tym jak zostało gdzieś na górze zaplanowane. Nie będą się buntować. Będą wierzyć w System, Będą płacić podatki i wypełniać miliony papierków.
Będą pracować przez miesiąc za pieniądze, które ci politycy, którym nie ufają ale których wybrali, wydadzą na jedną kolację.
Będą się uważać za mądrzejszych ode mnie i od każdego innego, który by to chciał radykalnie zmienić podczas gdy sami nie będą mieć żadnej idei ani pomysłu na zmiany. Będą czekać na jakiegoś zbawcę, polityka, na którego będą mogli zagłosować. Światłego i uczciwego. Ale nigdy chyba sobie nie uświadomią że w naszym Systemie każdy polityk, który przebije się do mediów. Uzyska ich wsparcie. Musi być agentem. Dzięki, któremu tłum znów posłusznie wypełni rolę naznaczoną przez prawdziwych władców.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 01 lip, 2014 18:12

Jak nigdy to z tą częścią postu zu7 się muszę zgodzić.
No bo spójrzmy. PO nie skompromitowało się dzisiaj. Ta partia była skompromitowana już w momencie powstania. Ja tam pamiętam jakie były komentarze w tamtych czasach, kiedy Tusk z Olechowskim i Płażyńskim (wykopanych przez Tuska i przez lud zapomnianych) zakładali tą platformę ratunkową. Wtedy dla każdego było jasne że chodzi tylko i wyłącznie o ratowanie skompromitowanych tyłków umoczonych w przekręty i chaos rządzenia przez AWS.
Jednak wystarczył krótki okres czasu by PO stało się partią postępu i nowoczesności a Buzek, premier za rządów AWS bił rekordy ilości głosów wyborców w ramach PO. Wystarczyła jedna magiczna zmiana, która dokonała się w mediach, które tak jakoś magicznie i zespołowo zapomniały o przeszłości polityków PO a skupiły się na ich doświadczeniu, wiedzy i profesjonalizmie wygodnie pomijając że te przymiotniki odnoszą się do ich umiejętności zabawy we wszelakie przekręty.

To jest właśnie ciekawe. Za rządów PO aferzyści dostali państwowe wsparcie i rozkręcili swoje interesy na ogromną skalę. Mafia węglowa, paliwowa, handel złomem, hazard, wyłudzanie VAT, Amber Gold z LOTem i synem premiera i wiele wiele innych afer kosztują nas rocznie przynajmniej ze 100mld zł. Tych przekrętów jest setki i tysiące (w internecie są zestawienia). Po prostu raj dla wszelkich dziennikarzy śledczych i w ogóle dla mediów by się tym zająć, pokazać ciemną stronę władzy i wypromować się przy swoją gazetę, dziennikarskie nazwisko, czy internetowy portal. Ale nie nie. Jakoś tak się składa (znowu mamy tą magię) że te media mając takie bombowe tematy wolały i wciąż wolą prześliznąć się nad tym gładko by broń boże nie wgłębiać się w te drażliwe wątki. Przeciwnie, ich ulubionym zajęciem (znów magicznie wszystkich na raz) jest dowalanie opozycji. Mamy najciekawsze media na świecie, które gładko przechodzą nad okradaniem Polski i Polaków na setki milionów złotych by się skupić na tym skąd prezes PiS wziął 100tys. zł pożyczki. Itd.
.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 02 lip, 2014 13:58

To co od dawna jest oczywiste i konieczne do sterowania tłumem:
http://naszeblogi.pl/47886-dlaczego-nie ... ala-polska
Rzeczywiste wyniki sondaży kontra te podawane w mediach.

Nie tylko media są w tych samych rękach ale także sondażownie. Już mi się nie chce szukać ale nie wiem czy ten właśnie CBOS nie skupia w zarządzie kumpli ze szkolnej ławki Tuska czy coś w tym stylu. To że oficjalnie podawane wyniki sondaży są od dawna manipulowane to jedno ale ciekawsze są dalsze konsekwencje. Czyli wyniki wyborów..., które ostatnio jakoś tak dobrze pokrywają się z sondażami.

Jak myślicie? Szkolenia w Moskwie przynoszą efekty czy to zu7 majaczy? :razz:

Gdy założyłem tu sondę przed wyborami EU to mało kto oczywiście raczył w niej uczestniczyć. W każdym razie głosu na PiS i PO nie było żadnego. Ciekawi mnie ilu znacie ludzi, w waszym otoczeniu, które np. oddały głos na PO.
Może ci wyborcy to w sporej części taki nowoczesny polski mit miejski?
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 17 lip, 2014 12:27

Ostatnio dzieje się już tyle rzeczy że nawet nie wiadomo co napisać...
Totalna rozpasana korupcja. Nepotyzm i kolesiostwo. Afery ogromne czy idiotyczne. Wszyscy politycy PO totalnie skompromitowani i wszyscy bez wyjątku zamieszani w przekręty. Aparat sprawiedliwości będący w gruncie rzeczy jedynie Służbą Ochrony Władzy. A całe te śmierdzące bagno wciąż perfumowane przez Jedynie Słuszne Media.
Polska stała się już nawet nie krajem trzeciego świata ale jego parodią kumulującą wszelkie absurdy, którym nie dałby rady nawet Bareja.
Ale mimo to masa ludzi wciąż WIERZY.
Wierzy w System zwany Demokracją. Wierzy że Polska to cywilizowany kraj europejski a nie jakiś bantustan. Czy Tuskostan. Na własne oczy można zobaczyć że tak naprawdę nie istnieje nic co mogłoby zachwiać tą wiarą. No bo co mogłoby tego dokonać? Myślę że wobec obojętności na ostatnie zdarzenia to nawet najazd kosmitów czy sam Bóg nie byłby w stanie uświadomić wielu ludziom czym tak naprawdę jest Polska.
Fakty bowiem są bez znaczenia wobec Mediów. To one tworzą tak naprawdę rzeczywistość. To one kazały wielu z was zagłosować na takich a nie innych, kazały wam uwierzyć w ich uczciwość i kompetencje ...
Dokładnie na takiej samej zasadzie i posługując się tą samą logiką, którą wam wsadziły do główek w sprawie Smoleńska.
Ale nie, uparte polskie trybiki do usranej śmierci nie przyjmą do wiadomości pewnych podstawowych prawd, zasad logiki. Nie będzie mieć znaczenia że zostało się tysiące razy okłamanym. Że tysiące razy łyknęło się te żenujące kłamstwa na poziomie dzieci z gimnazjum, którym nie chce się niczego sprawdzać, weryfikować bo tak naprawdę liczy się tylko kasa i po chu.. zajmować się historią czy inną matematyką dla leszczy.

Będą tak trwać w swojej WIERZE jednocześnie wierząc że nie wierzą w nic. Aż ktoś przyjdzie i pier.olnie w ich puste łby. Wtedy na tą krótką sekundę przed śmiercią coś im zaświta. Ostatnia myśl. I pierwsza sensowna jednocześnie. Ale wtedy będzie już pozamiatane :twisted:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 26 lip, 2014 11:57

PRL niestety wiecznie żywy. Przynajmniej wciąż żywe są metody policji co nie dziwne skoro kadra uczyła się w PRL.
Np. Zawiercie:
http://naszeblogi.pl/48426-kto-przeprow ... -zawierciu
czy Wrocław
http://naszeblogi.pl/48450-niekonczace- ... rza-brauna

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 18 paź, 2014 12:26

Dawno nic tu nie pisałem ale powoli zbliża się koniec sezonu F1 więc może czas na jakiś ruch :wink: w innych tematach.
A ponieważ zbliża się klika tur różnego rodzaju wyborów warto może wrócić do tego co tu piszę od paru lat i w końcu się zastanowić.
1. Dlaczego PO wciąż ma takie duże poparcie?
Po tylu latach przekrętów. Wielkich, oczojebnych na setki miliardy złotych (lekko licząc). Przekręty w każdej dziedzinie, i przy każdej okazji. Nepotyzm, korupcja i kolesiostwo ropętane na skalę jakiej chyba nawet w PRL nie było bo tam jednak trzeba było coś robić dla ludu, bo za miedzą czekały konkurencyjne kapitalistyczne kraje i nie można było za mocno odstawać. W PO dosłownie każdy polityk jest umoczony. Czasem na chwile znika z ekranów, przezimuje po jakimś giga przekręcie po czym wraca jako uzdrowiciel partii :smile: Szczerze mówiąc to ciężko mi sobie wyobrazić większą skalę bezczelności i przekrętów jakie uprawia PO. A jednak. Wciąż gra muzyka :wink:
2. Dlaczego w Polsce nie ma opozycji?
Może dlatego że demokracja polega tylko i wyłącznie na przepływie kasy? Kto ją ma ten rządzi. Kto jej nie ma ten służy i zapieprza.
3. I czy coś w tym wszystkim wspólnego mają sprawy poruszone krótko np. tu: http://niezalezna.pl/60545-rosyjskie-serwery

bemek

Post autor: bemek » śr 22 paź, 2014 20:10

Zu, a ja myślałem że już piszesz artykuły dla "niezależnej".
Jak tam kwaczor? Sława hierojam? :mrgreen:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 22 paź, 2014 21:11

Dla niezależnej? Oni są chyba bardziej zabetonowani niż przysłowiowe lemingi.
Ale przynajmniej starają się jakoś ogarnąć sytuację. Wolę to niż politykę z teleexpresu...
A kwaczor? Cóż. Gościu już całkiem stracił kontrolę nad resztkami swoich popleczników. Zostały mu tylko psychotropy. Smutny w sumie ale nieunikniony koniec polityczny.
Dziwisz mnie bemek że tak lekko do tego podchodzisz. Kimkolwiek by nie był Jarek to został elegancko przez System wchłonięty i zasymilizowany.
Cieszy cię taki koniec Kaczki wobec Smoleńska?
Nie wiem za kogo go w sumie uważałeś ale nie cieszyłbym się jak jakiś pospolity leming z upadku Kaczki - świra. Myślisz że ciebie ludzie uważają za kogoś innego?
Dla mnie to raczej smutne że w naszej rzeczywistości politycznej gdzie doszło do tego że społeczeństwo zostało całkowicie spacyfikowane a wyjątki od reguły dostają łatki oszołomów, może cię cieszyć dokładnie to co cieszy System.

bemek

Post autor: bemek » czw 23 paź, 2014 10:21

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 23 paź, 2014 15:35

Temat Ukrainy jest na swój sposób fascynujący. Mnie mocno wciągnął. Jak tylko zaczęło się tam dziać odrazu stało się jasne że to wszystko jest zbyt pokręcone, zbyt grubymi nićmi szyte by łatwo łykać medialne doniesienia. Nie ważne które to byłyby media.
Szczerze mówiąc to pierwsze co mi przyszło do głowy to że szykuje się coś dużego bo wszystko było jakieś nierealne. Ciągle zresztą mam to wrażenie.
Najciekawsze było to co np. przytoczyłeś w tym linku z dziennika.pl. Ta sama reakcja Kaczyńskiego i Michnika. Tylko że to nie Kaczka tu zaskoczył bo jego reakcja była naturalna (nie ważne czy naiwna itp). To normalne że wyskoczył poprzeć Ukrainę przeciw Rosji. Dużo ciekawsze w tej historii są właśnie działania systemowych mediów jak żydowskiej GW. Media te dosłownie z dnia na dzień przerzuciły się z nieustannego wybielania starego oficera KGB na przypominanie jego prawdziwej natury. To było doprawdy groteskowe.
Zastanawiało mnie co na to cała lemingoza, którym uprzednio włożono do główek "rosyjską demokrację" oraz "putinowski profesjonalizm" wobec Smoleńska :smile:
Teraz wkłada się im w głowy coś całkiem przeciwnego. Ale jestem pewien że zgodnie z orwellowską doktryną "double thinking" jakoś to sobie w główkach poupychają :twisted:
Tak swoją drogą to ciekawy temat w obliczu niedawnej katastrofy lotniczej w Moskwie, w której zginął szef Totala lubiący i Rosję i F1. Jakoś natychmiast pojawili się w Moskwie francuscy specjaliści, którzy razem z Rosjanami otworzyli skrzynki i dobrali się do oryginałów zapisów. A my wciąż poza kopiami, które to trzeba było korygować na przestrzeni wielu miesięcy nic nie mamy.
Cóż dla Rusków jesteśmy śmieciami ale to i tak nic wobec totalnego uniżenienia i pedalstwa całej tej ćwierćinteligencji wierzącej że to był błąd pilotów.

Tak czy siak teraz nastąpiła ciekawa era chaosu kiedy do główek wkłada się najdziwniejsze rzeczy. Dlatego nie ma co płynąć z łatwymi czy oklepanymi rozwiązaniami.
Naprawdę nie widzę powodu by czepiać się Jarka, który nigdy nie miał na nic istotniejszego wpływu. Uczyniono zeń klasycznego orwellowskiego wroga. Oszołoma. Bo jak wiadomo motłoch musi mieć wroga by poczuć zbawienną rękę władzy. Motłoch musi czuć że wie, rozumie o co chodzi i dlatego wspiera władzę i System.
To dlatego zawsze broniłem Jarka i nie widzę powodu by przestać to robić. Jarek to ofiara Systemu i nie ma znaczenia że prawie w niczym się z nim nie zgadzam. Tylko że teraz Kaczka już powoli odchodzi do historii a ponieważ nie widać żadnej sensownej kreacji zastępczej to oznacza że najwyraźniej nadchodzi czas większych zmian.

Wpomniałeś wcześniej bemek o niezależnej.pl. Owszem mają swoje wady ale kiedyś był czas kiedy chciałem się wkręcić na prawdę2. Doświadczenia jakie wyniosłem były proste: to chyba najbardziej snobistyczne i zakłamane forum w Polsce. Zaczęło się od tego że nie dało się zwyczajnie zarejestrować! Trzeba było napisać jakiś tekst i wysłać do akceptacji. No to napisałem o paru bzdurach, łatwo weryfikowalnych, które znalazły się w ich słynnych "Zeitgeistach". Dupa olali mnie. Napisałem drugi tekst. To samo. Później jeszcze przyjrzałem się jak działa to forum. Jezu! Jakieś ciągłe ograniczenia ilości postów, ostrzeżeń, dziwnej punktacji. To była jakaś parodia forum.

To ja wolę jednak niezależną...

bemek

Post autor: bemek » czw 23 paź, 2014 20:28

Po prostu warto znać inną stronę medalu niż tę, wpajaną nam przez WSI24, czy "niezależną".

Powagę przewrotu na Ukrainie zaznaczył spokój w Syrii. W tym czasie "bojownicy" walczący z "reżimem" Baszszara al-Asada nagle ucichli. Nawiasem ci sami "bojownicy" zwani są dziś - i słusznie - terrorystami. Okazało się też, że to oni stosowali broń chemiczną, a nie rząd. Wracając do sedna następowało przegrupowanie bandytów z Syrii na Ukrainę. Wsparli oni banderowców, wraz z innymi najemnikami, współtworząc "armię ukraińską". Kaczor nie jest idiotą ani potrzebującym leków. On po prostu wdraża etap po etapie plan, mający na celu powstanie nowej ziemi obiecanej. Banderlandu dla chazarskiego bydła. Tego samego, który pod przykrywką Ukrainy bestialsko mordował na Wołyniu Polaków. Później te bydło zajęło tereny Palestyny. Kaczor doskonale zna historię i wiedział po co jedzie na majdan. W jednym szeregu stanął wśród swoich. Jednocześnie otrzymał wsparcie "polskiego rządu".

Co do Smoleńska to obstaję przy tym, co pisałem kilka miesięcy temu: bez otwarcia trumien nie dowiemy się nic. Przypominam, że ciało Pani Walentynowicz w Rosji było w stanie dużo lepszym, niż po powrocie do Polski. Pozostałe marginalne badania mnie nie przekonują. Skoro Rosja jest co najmniej podejrzana, to dlaczego "rząd polski" nie bada tematu z należytą dociekliwością i podejrzliwością? Bo wie jak było, nie tak, jak podają mendia PO-PISowskie.

Do prawda2 podszedłem raz bez należytego przygotowania i chyba dobrze, że stawiają pewną barierę. Do nich byle truizmami nie dotrzesz.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 14 lis, 2014 23:09

I jak tam, nadal wierzycie w demokrację?
Mamy wybory samorządowe. Są one o tyle ciekawsze, sensowniejsze że kandydaci są bliżsi wyborcom. Ich działania lepiej znane. A mimo to... ilu was zna program kandydata, na którego zamierza głosować? Czy istnieją takowe programy? Ilu z was zna ludzi, na których zamierzacie głosować?
Czyż nie głosuje się na jakąś anonimową osobę kierując się często całkowicie dziwacznymi przesłankami?
Jak to jest że w bardzo wielu miejscach mimo oczywistych wielkich przekrętów dotychczasowej władzy to utrzyma się ona przy korycie?
Wybory samorządowe są dobrą lekcją demokracji. Pokazują w bliskiej skali jak taka prosta rzecz zwana pieniądzem, wpływami, znajomościami, układami potrafi w bardzo krótkim czasie mniejszym zwykle niż 10 lat wytworzyć system, który potem się już sam napędza. Pilnuje swojej władzy. Korumpuje i przeciąga na swoją stronę przeciwników politycznych. Wytwarza swoistą oligarchię, lokalną arystokrację, która przechwytuje wszystkie kluczowe stanowiska, wytwarzając z czasem rodzaj betonu. Nie do ruszenia.

A teraz pomyślcie o takich rzeczy jak pieniądze, znajomości, układy i wpływach w skali kraju. Świata. Gdzie wszystko jest mega zwielokrotnione. Giga pieniądze i wpływy działające na przestrzeni dziesiątek i setek lat. Pomyślcie jak odległy i abstrakcyjny jest kandydat na posła do Sejmu dla zwykłego człowieka. Jak niewielki wybór. W większości krajów to 2-3 partie.
Zwykle zarządzane odgórnie, przez prezesów, przewodniczących oraz wspierających ich karierowiczów czy lizusów tym bardziej oddalając i tak nieznanego lokalnego kandydata na posła od wyborcy. Na co tak naprawdę głosujecie w takich większych wyborach jak nie na iluzję wytworzoną przez media? Które muszą wywoływać różne skandale, grać na niskich instynktach by sprowokować ludzi do pójścia od urn bo w przeciwnym razie ludzie nie widzieliby różnicy.
Miliony ludzi kojarzy tak naprawdę tylko kilka czołowych twarzy partyjnych, które ciągle przewijają się przez media. I tylko one wzbudzają emocje i są podstawą do wyboru.
A w takiej sytuacji co może być prostszego od podstawienia tłumowi paru marionetek, które będą lubiane lub nienawidzone? Co to za problem dla ludzi w wielkimi pieniędzmi i wpływami, których nie posiadają młodzi ambitni działacze partyjni pragnący zrobić karierę?

Z głupot gadanych przez HGW komisja wybierająca prezesa NBP śmiała się podczas przesłuchań tak jak komisja parlamentu UE z Bieńkowskiej. Ale jakie to ma znaczenie? Dostali stołki.
Tusk długo był małym pieskiem, który dostawał kopa ale w końcu wlazł w dupę komu trzeba i został premierem. Ktoś nakazał mediom by lud pokochał PO i lud pokochał.
Czyż to nie banalne? Zwykli idioci, idiotki bez wiedzy i zasad. Zostają premierami, ministrami, prezydentami. Nie ważne że nic nie umiesz. Że kłamiesz. Że kradniesz. Że wszystko niszczysz i degenerujesz.
Każdy głupek, zdrajca czy złodziej może zostać narodowi przedstawiony jako przywódca. Widzimy to codziennie. A skoro tak co może być banalniejszego od spisku?
Skoro to takie proste. Skoro wystarczy zwyczajnie tylko ludziom powiedzieć. Ci są dobrzy a ci są źli. To wszystko.
Żadnych argumentów. Żadnych logicznych powodów.

To jest właśnie najfajniejsze u ludzi wierzących w demokrację. Uważają wyznawców "teorii spiskowych" za oszołomów podczas gdy sami wierzą w coś w czym logiki i sensu znaleźć się ani nie da ani nikomu na tym nie zależy :twisted:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 21 gru, 2014 18:33

Coś napiszę bo dawno nie pisałem.

Może o Pawłowicz? Jak wciąga w sejmie sałatkę?
To chyba doskonały przykład ogłupienia naszego społeczeństwa. Prymitywnego wkładania tępoty w tępe łby :)
Podczas gdy ociemniała część polskiego motłochu podnieca się faktem że ktoś coś je jakby to był jakiś cud świata to dokładnie w tym samym czasie odbywa się nocna próba zmiany konstytucji. Czy dotarło to do kogoś co się podnieca sałatką?
Pewnie nie... Bo media nie włożyły tej informacji do główek. To dopiero trzecia taka próba w historii III RP. A dotyczyła lasów, o których już kiedyś wspominałem.
Czy jakieś media raczyły zwrócić uwagę jak mocne i zdeterminowane siły muszą stać za projektem, który wymaga ingerencji w Konstytucję? Czy media zwróciły uwagę na nocne obrady, które sprzyjają absencji posłów i przekrętom? A może zwróciły uwagę na to jak tzw. demokratyczny rząd sra na 2,5mln podpisów w powyższej sprawie?
Oczywiście że nie, bo jak wiadomo to nie jest ich rola. Ich rolą jest lans Sałatek dla niezdolnych do myślenia osobników. Interesującą sprawą jest także skala tego lansu. Dosłownie wszędzie można się z tym spotkać. Setki internetowych trolli jak jeden mąż ruszają do pracy tak by do główki każdego polskiego osiołka została włożona zaplanowana informacja.

Kiedyś słyszałem fajny tekst o tym jak gostek, świeżo upieczony dziennikarz poszedł pracować do wielkiej korporacji medialnej w Polsce. Usłyszał pytanie od szefa: "Wiesz co my tu robimy?" Gościu: "No szukamy i publikujemy ciekawe informacje". Szefu: "Nie. My tu codziennie wbijamy milion gwoździ w milion głów, zapamiętaj to".

Tak to wygląda. Prosto, prymitywnie, w sam raz dla polskiego wsioka (wiecie tego młodego z dużego miasta). Gwóźdź za gwoździem by myślał i działał jak mu przykazano.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 22 gru, 2014 14:02

A w ściślejszej kwestii kto rządzi Polską fajny tekst:
http://wpolityce.pl/polityka/226871-wra ... lej-wersji
Ciotki rewolucji :)
Rząd świetnie oddaje istotę stanu obecnej Polski. Po prostu wiejski burdel z odpowiednią obsadą.
No bo przecież i tak wszystkie decyzje już od dawna zapadają poza rządem. Taki Tusk to był przynajmniej marionetką, która starała się nad czymś panować. Pani Kopacz i jej kumpele mają już tylko szczerzyć zęby i zapędzać polskie stado do roboty.

A kto do tego doprowadził? :)
Niejeden z moich tutejszych adwersarzy głosował na PO. Ale czy choć jeden uzna że to dzięki niemu właśnie? Raczej powiedzą że słusznie zrobili jak znam życie :)
To też jest ciekawe: "Nie głosujesz więc nie narzekaj". Ok. A jak głosujesz i wybierasz groteskowych błaznów, oszustów i marionetki to co?

bemek

Post autor: bemek » sob 27 gru, 2014 11:42

zu7 pisze:Niejeden z moich tutejszych adwersarzy głosował na PO.
To jeszcze pół biedy, jak wyznawca PO zagłosuje na PO. Gorzej, jak w Słupsku wyznawcy PIS, żeby nie wygrał kandydat z PO, zagłosowały na Biedronia. To dopiero jazda, co ludzie mają w głowach.

6q47

Post autor: 6q47 » sob 27 gru, 2014 15:49

bemek pisze:
zu7 pisze:Niejeden z moich tutejszych adwersarzy głosował na PO.
Gorzej, jak w Słupsku wyznawcy PIS, żeby nie wygrał kandydat z PO, zagłosowały na Biedronia. To dopiero jazda, co ludzie mają w głowach.
A dużo jest pisiorów w Słupsku?
I skąd u nich taka determinacja i zaufanie do pana Biedronia?

bemek

Post autor: bemek » sob 27 gru, 2014 18:58

Widać wystarczająco. (Choć dowody na przewały są ewidentne).
No właśnie nie chodzi o zaufanie do kogokolwiek poza kurduplem. Zagłosowalibi na każdego, byle nie na z PO. Zresztą odwrotnie jest tak samo. Wyznawcy szkła kontaktowego zawzięte na jarkacza, wyznawcy gazety "polskiej" na peło. A Polskę dalej rozkradają, a elektorat zawzięcie się kłóci...

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 22 sty, 2015 11:48

Sztuka rządzenia trzyma się kilku zasad. Jedną z kluczowych jest utrzymywanie rządzonych w niewiedzy. Im mniej wie rządzony motłoch tym lepiej dla rządzących. Proste.
Z tym samym problemem muszą się zmierzyć ludzie tacy jak jak ja. Coś tam piszę na forum ale jest problem. Ci co to czytają nie mają o niczym pojęcia. Zwłaszcza ci co się ze mną nie zgadzają. Zwykle cała ich wiedza pochodzi z wyrywkowych informacji z TV czy głupawych stron internetowych.
Nigdy nie próbowali niczego dochodzić, przeczytać jakiś historycznych książek czy opracowań itp. Ale jednak! Oni wiedzą lepiej. Że to co piszę to bzdety. Dlaczego? Tego nie potrafią wytłumaczyć bo o niczym nie mają pojęcia ale wiedzą że nie mam racji ponieważ tak są generalnie traktowane "teorie spiskowe" czy "Smoleńsk". Taka jest oficjalna linia mediów a lud będzie im wierzyć chociaż co zabawne gdy spytasz kogoś z ludu czy wierzy mediom lub politykom to oczywiście odpowie że nie wierzy.
Ale nie łudźcie się, lud wierzy, musi w coś wierzyć taka jego natura.
Bo musi być jakiś autorytet, który wytłumaczy, powie co jest ok a co nie. Np. autorytet uczelniany. Ten jest zwłaszcza dobry. No bo naukowcy to muszą trzymać się faktów no nie? Tylko np. niekumaty zu7 może kpić z teorii Einsteina.

Kto wie jak jest ale może warto czytnąć coś alternatywnego. Np.
http://bobry7.salon24.pl/626179,zywa-ma ... nci-z-zsrr
O Pani Magdalenie Ogórek a przy okazji innych rzeczach o których nie ma się pojęcia. O tym podskórnym świecie, który decyduje o losie każdego z was. O tych mendach, które są dla wielu z was autorytetem i które bronią was przed oszołomami takimi jak ja.

marek_0128
Kontakt:

Post autor: marek_0128 » czw 12 lut, 2015 11:34

zu7 pisze:Sztuka rządzenia trzyma się kilku zasad. Jedną z kluczowych jest utrzymywanie rządzonych w niewiedzy. Im mniej wie rządzony motłoch tym lepiej dla rządzących. Proste.
Z tym samym problemem muszą się zmierzyć ludzie tacy jak jak ja. Coś tam piszę na forum ale jest problem. Ci co to czytają nie mają o niczym pojęcia. Zwłaszcza ci co się ze mną nie zgadzają. Zwykle cała ich wiedza pochodzi z wyrywkowych informacji z TV czy głupawych stron internetowych.
Nigdy nie próbowali niczego dochodzić, przeczytać jakiś historycznych książek czy opracowań itp. Ale jednak! Oni wiedzą lepiej. Że to co piszę to bzdety. Dlaczego? Tego nie potrafią wytłumaczyć bo o niczym nie mają pojęcia ale wiedzą że nie mam racji ponieważ tak są generalnie traktowane "teorie spiskowe" czy "Smoleńsk". Taka jest oficjalna linia mediów a lud będzie im wierzyć chociaż co zabawne gdy spytasz kogoś z ludu czy wierzy mediom lub politykom to oczywiście odpowie że nie wierzy.
Ale nie łudźcie się, lud wierzy, musi w coś wierzyć taka jego natura.
Bo musi być jakiś autorytet, który wytłumaczy, powie co jest ok a co nie. Np. autorytet uczelniany. Ten jest zwłaszcza dobry. No bo naukowcy to muszą trzymać się faktów no nie? Tylko np. niekumaty zu7 może kpić z teorii Einsteina.

Kto wie jak jest ale może warto czytnąć coś alternatywnego. Np.
http://bobry7.salon24.pl/626179,zywa-ma ... nci-z-zsrr
O Pani Magdalenie Ogórek a przy okazji innych rzeczach o których nie ma się pojęcia. O tym podskórnym świecie, który decyduje o losie każdego z was. O tych mendach, które są dla wielu z was autorytetem i które bronią was przed oszołomami takimi jak ja.
Świetnie powiedziane :) To prawda, że motłochem łatwiej rządzić i do tego dążą obecni rządzący. Potrzeba niestety wielu zmian zwłaszcza demograficznych by w Polsce coś się zmieniło. Na szczęście elektorat PiSu ma już bliżej niż dalej.. pozdrawiam

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 12 mar, 2015 11:17

Ech sezon się zbliża to może coś wrzucę.
Tym razem luźno łatwo i przyjemnie:
http://wpolityce.pl/polityka/236873-dwa ... ca-rydzyka
Ale ciekawie. Bo przecież jak odmienna była ówczesna kreacja medialna.
To chyba taka Polska specjalność jak nagle ludki w rzeczywistości okazują się diametralni inni od tego jak ich się systematycznie wciska ludowi.
Ultra katole zwłaszcza lubią przemiany. Czy to Wałęsa z Matką Boską w klapie. Czy słynny Niesiołowski ze strasznego ZchN. Czy Giertych z LPR. Wszystkimi nimi straszono kiedyś tych młodych z miast. Byli symbolami zacofania i wiochy. Ale kiedy wreszcie pozbyli się fałszywych ciuchów są autorytetami. Wałęsa - ekspert od walki z komunizmem. Niesiołowski - nieustanne powodzenie, media kochają jego podejście do PiSu. Czy Giertych, mąż opatrznościowy PO, fan Moniki Olejnik.
Najbardziej bawi mnie jednak inna myśl. Gdyby np. Rydzyk wreszcie się ujawnił że popija wódkę z Tuskiem i nienawidzi kościoła... I stał się jak tamci autorytetem dla tych wszystkich, którzy nienawidzą katolickiej ciemnoty, dla których TV Trwam to symbol obciachu :)
Rydzyk zaprosiłby do siebie Owsiaka i te wszystkie dzieci Woodstocku czy WOŚP wreszcie dostałyby swój oficjalny Kościół i TV, dzięki której mogłyby wyłączyć ostatnie szare komórki :)

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 15 mar, 2015 11:53

A teraz coś poważniejszego. To było tak dawno, czyli 8 lat temu. Wiele osób, które tu zaglądają dopiero wkraczało w świadome życie. Inne miały te swoje 20 parę lat i chłonęły TV jak wyrocznie. PiS to zło. PO to nowoczesność. Putin to demokrata. Itd..
Nic nie kumały, w zasadzie jeszcze dzieci ale już przekonane że wiedzą wszystko. Mohery, Macierewicz, Rydzyk itd. to było to zło, któremu należało przeciwstawić światłe rządy oparte na współpracy z UE i Rosją. Gdzieby tam te dzieci słuchały starszych, którzy pamiętali przekręty tych światłych polityków lansowanych w TV i w sieci. Owsiak ze sceny tłumaczył o co biega, wszystko było jasne.

Starsi widzieli kłamstwa, wiedzieli że to ściema ale wobec totalnej blokady medialnej, wycofywaniu kluczowych materiałów dowodowych mieli problem z dotarciem ludu, który zresztą miał to w du...

Dzisiaj sprawa jest jasna. Weźmy np. to
http://naszeblogi.pl/53369-najdluzszy-z ... nej-europy
Polską rządzą agenci, wywodzący się jeszcze z PRLu, którzy po roku 1989 znaleźli się we WSI. Dosłownie pierwszą rzeczą, za którą wziął się Tusk po objęciu fotela premiera były akta komisji weryfikacyjnej przejęte przez jego uzbrojone jednostki. Oczywiste jest że afera gruntowa, która pogrzebała rząd PiSu była także zorganizowana przez te służby. Tak swoją drogą to zabawne że na PiS wystarczyła jedna afera a PO ma się dobrze pomimo wielu tysięcy o bez porównania poważniejszym charakterze.
Ale to naturalne. Bo skoro PO jest dobre dla WSI to już media włożą ludkom w ich łebki co jest ok. Wyślą PKW na szkolenia do Moskwy. I zapewnią wyborców że wszystko gra. A jeśli ktoś się sprzeciwi jak ta biedna laska ze Śląska, która chciała być uczciwa w sprawie przekrętów 130tys. głosów to już się ją zgnoi.
Ale wracając do WSI. Po zdobyciu urzędu premiera przez Tuska nie wszystkie akta wróciły do WSI. Część została u L. Kaczyńskiego. I to właśnie była pierwsza sprawa, którą zajął się Bul po Smoleńsku. Jeszcze nic nie było wiadomo ale on już koniecznie musiał znaleźć się w pałacu prezydenckim. I faktycznie. Po paru godzinach dopiął swego i od tej chwili wszyscy już mogli żyć spokojnie.
W TV wyjaśniono motłochowi że zapędy PiSu, który chciał wprowadzić państwo policyjne (hehe) zostały ukrócone. Tusk wysłał sms'a że to był błąd pilotów.

Wszystko stało już jasne a robole mogli spokojnie wrócić do roboty.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 16 mar, 2015 10:18

Podtrzymując klimat:
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wp ... Id,1698701
Czyli jak działa demokracja pod kontrolą służb :)
Ktoś musi mieć niezłą bazę haków. Każdy ludek na swoim sznurku. Teatr marionetek dosłowniejszy niż kiedykolwiek. Trochę to wygląda jakby WSI doczekało się konkurencji i może być problem bo jedni będą ciągnąć w jedną stronę inni w drugą i niektóre kukiełki mogą tego nie wytrzymać.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 26 mar, 2015 09:20

Dalej w klimacie.
Wielu było wtedy za młodych więc tym bardziej warto czytnąć.
Jak chłopaki z WSI potrafią wyglądać na dobrych wujków. A nawet cieci.
Do czasu.
Oni nie lubią improwizacji.
http://naszeblogi.pl/53598-grozny-powrot-wachowszczyzny

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 11 cze, 2015 00:17

No i stało się. Tak jak pisałem w marcu. Pojawiły się nowe sznurki i nowi władcy marionetek. Kukiełki zaczęły się sypać.
Nadchodzi czas chaosu.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 04 lip, 2015 11:17

Takie tam z gatunku "Wszystko jest zupełnie inne niż ci mówią" ...
http://naszeblogi.pl/55827-dzis-o-czym- ... o-ukrywaja
Po prostu wiedza zwykłego człowieka na temat tego co faktycznie się dzieje jest praktycznie zerowa.
A to logiczną koleją rzeczy oznacza że ludzie są po prostu stadem pod kontrolą pastuchów.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 15 lip, 2015 12:11

Ludzie są stadem ale oczywiście każde stado hoduje się w jakimś celu. W naszym przypadku ludzkiego stada cele mogą być różne jednak pewne metody działania są naturalne i powtarzające się. Tak samo jak w cyrku kiedy za pomocą prostych i dość nielicznych metod bata i marchewki skłania się zwierzęta do wykonywania najróżniejszych sztuczek. Tresura jest więc dość prosta ale cele mogą być najróżniejsze.
Jedną z kluczowych rzeczy jest wytworzenie pewnych dogmatów wiary. Pewnych schematów myślenia, które zamieniają zwierzę czy człowieka w niewolnika. Dzięki czemu będzie robić to co mu się karze. Będzie to robić bez nieustannego wiszenia nad nim z batem czy kuszeniem marchewką. Po prostu wytresuje się go że pewne rzeczy są takie jakie mu się wmówi czy nauczy pewnej logiki, która zaprowadzi go do konkretnych działań.

Weźmy np. dogmat braku pieniędzy. Ciągle się słyszy że np. PiS nie zrealizuje swoich (propagandowych) celów bo skąd weźmie pieniądze? Pominę tu cele i metody PiS a skupię się na owym dogmacie. Przecież Polska nie ma pieniędzy!

To jest jeden z ciekawszych paradoksów. Kompletny absurd, który udało się wcisnąć tresowanemu robolowi. Weźmy np. to http://naszeblogi.pl/56025-afera-hazardowa-nowe-fakty (gościu pisze zgodnie z ksywką ironicznie ale sprawa jest rzeczywista). Afera hazardowa jest jedną z wielu tysięcy afer, które zorganizowały WSIoki za pomocą swoich marionetek z PO. Ustawa napisana odrazu z myślą o przekręcie. Przepchnięta brutalnie na potrzeby czyjegoś widzimisie dzięki, któremu z budżetu Polski wyprowadzono ileś tam mld zł.
Afera hazardowa jest wielką aferą, która powinna zmieść już wiele lat temu całą PeOwską scenę polityczną ale jak wiadomo niewolnicy byli już odpowiednio wytresowani i takie rzeczy pozostają poza zasięgiem ich horyzontów myślowych. Ważniejsze jednak jest to że owa afera w istocie jest mała wobec prawdziwie wielkich i długotrwałych przekrętów robionych na VAT, paliwach, węglu, podatkach itp. To są przekręty idące w setki mld zł - każdy z osobna.
W istocie sytuacja wygląda więc tak że Polska i Polacy wypracowują gigantyczny dochód. Problem nie polega na tym że "nie ma pieniędzy" ale na tym że by stado utrzymać w ryzach potrzebna jest bieda a nie rozpasanie, rozbrykanie. Stado musi się bać i pracować a nie brykać według swojego widzimisie. Na bogate wypasione stado nie podziała marchewka a i bata nie musi się bać.
Dlatego oczywistym działaniem treserów jest pozbawienie stada wszystkiego co mogłoby mu dać zbyt wiele samodzielności. W naszym wypadku są to pieniądze. Jest to jednym z głównych zadań marionetek z PO. Te tysiące afer są po prostu zorganizowaną grabieżą Polaków w celu utrzymania ich w ryzach. Ale to nie wszystko. Kluczowe jest, tak jak pisałem wcześniej by wytworzyć w umyśle niewolnika pewien sposób myślenia. Zaszczepić pewne religijne dogmaty. W stylu: Polska jest biedna. Nie ma pieniędzy. Musi być jak jest.
Jest to bardzo ważne gdyż dzięki temu niewolnik nie jest w stanie dostrzec istoty rzeczy. Prawdziwej rzeczywistości. Będzie godzić się na rolę wyznaczoną przez tresera. A w naszym przypadku ewentualne dojście do władzy PiS i ta niewielka ilość marchewki, którą być może zapoda nowy rząd zostanie przyjęta z wielką radością.
Jednak! Gdy ukryci władcy marionetek znów pociągną za sznurki i wymyślą sobie że ma być kryzys. Że ta marchewka tak naprawdę pogorszyła sprawę to niewolnicy oczywiście w to uwierzą. Wrócą pokornie pod bat, bo to jest ich naturalna rzeczywistość:
Brak pieniędzy. Po prostu. Owszem niektóre rządy mogą być mniej złodziejskie inne bardziej. Ale niewolnik nie jest w stanie objąć umysłem skali złodziejstwa. Prawdziwego obrazu. On już jest nauczony. Mimo że miliony nieustannie pracują. Technologia zwiększa wydajność tysiąckrotnie.
Ale to nic.
Skąd my weźmiemy te pieniądze? Na podwyżki? Na zdrowie? Naukę? No skąd???

No nie ma i nie będzie. Przynajmniej przed Końcem Świata :)

Dobra wiadomość jest jednak taka że wiele celów tresury zostało zdaje się już zrealizowanych. Przystąpiono więc do prac nad Końcem Świata by to jakoś zwieńczyć kropką nad i i ostatnimi efekciarskimi sztuczkami :)

6q47

Post autor: 6q47 » czw 23 lip, 2015 14:33

@zu7
A czy wrzuciłes do jednego worka taką rzecz i obserwowałeś jaki może być tego wynik...
Mianowicie chodzi mi o frankowiczów.
Otwarcie kredytów frankowych z równoczesnym "zamknieciem " kredytów w zł zestawic z czasem ujawnienia afery hazardowej.
Zresztą nie tylko z tą aferą... bo przecież o wielu mniejszych przekretach nic nie wiemy albo mozemy sie tylko domyslać.
Czy nie jest przypadkiem tak, ze Ferajna zorientowała się, ze strumień pieniedzy - niby franków- pozwoli na bardzo łatwe sterowanie nie tylko standardowym obywatelem, ale też tymi którzy maja coś do powiedzenia w prasie i mediach?
Pozdr.
PS. Wpadam od czasu do czasu na kilka minut... obiecany artykół z lat 90-tych postaram sie wrzucić jak najszybciej. Nieco głupio sie czuję - miało byc kilka dni, a urosły do wielkosci tygodni.
Reorganizuję swoje sprawy prywatne i nie mam zbyt duzo czasu. Ale powoli wychodzę na "prostą" i bedzie OK.

spiggy

Post autor: spiggy » pt 31 lip, 2015 14:24

popatrz, popatrz
nawet Kulczyk nie dozyl wieku emerytalnego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spamowisko”