Marsz Niepodległości

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Marsz Niepodległości

Post autor: yarpen.zirgin » wt 12 lis, 2013 16:41

Był ktoś i ma jakieś przemyślenia?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 12 lis, 2013 18:00

Nie byłam, ale załączam zdjęcie interesujące w świetle doniesień że uczestnicy marszu spalili tęczę
Obrazek

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 12 lis, 2013 19:22

Faktycznie.
Poza tym gdzieś czytnąłem że tą(ę) tęczę dopiero parę dni przed Marszem zrobiono czy odnowiono.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 12 lis, 2013 19:49

szamanka pisze:Nie byłam, ale załączam zdjęcie interesujące w świetle doniesień że uczestnicy marszu spalili tęczę
Obrazek
Przez Plac Zbawiciela nie przebiegała trasa marszu. Podpalacze poszli tam specjalnie i nic dziwnego że policja ich wyłapała.

EDIT:
W świetle tego filmu to zdjęcie jest chyba zrobione podczas poprzednich podpaleń.
Ostatnio zmieniony wt 12 lis, 2013 20:56 przez lg2000, łącznie zmieniany 1 raz.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 12 lis, 2013 20:46

Taaa podobno zatrzymali jednego gostka. Czekamy na dalsze szczegóły.

Przy okazji komentarz Cejrowskiego
http://wpolityce.pl/artykuly/66864-cejr ... onej-teczy
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 12 lis, 2013 22:33

lg2000 pisze: W świetle tego filmu to zdjęcie jest chyba zrobione podczas poprzednich podpaleń.
Drzewo po prawej stronie zdjęcia jest łyse, ale nie wiem kiedy było poprzednie podpalenie.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 12 lis, 2013 23:59

Sam marsz przebiegł normalnie, rozmawiałem dziś uczestnikiem. Dużo ludzi spoko atmosfera. Wszystkie incydenty miały miejsce poza trasą marszu. Te budki, tęcze... no niestety dopóki przy okazji tego marszu będą na ulice wychodzić ludzie chcący jedynie narozrabiac to tak to wygląda. Szkoda, bo traci na tym 99% ludzi idących w pochodzie, którzy nie zostaną pokazani. Tylko zadymiarze na bocznych ulicach robiący burdy. Zabronić uczestnictwa zamaskowanym jednostkom i wszystkim wyjdzie to na dobre.
.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 13 lis, 2013 09:10

Też byłem. Rzeczywiście, burdy raczej incydentalne, mocno nagłośnione przez media (w momencie w którym znajomi dzwonili pytać się czy z nami ok, tak na prawdę nie wiedziałem o co im chodzi). Niestety, zamiast rozmawiać o rzeczach ważnych, o przemówieniach przed i po, w których kilka ciekawych spraw poruszono, będzie się teraz gadać (i to i lewica i sam marsz) o kilkudziesięciu/set debilach...
Ciekawy jestem, co w przyszłym roku. Czy dadzą radę zorganizować i czy uda się zapanować nad kibolami i zadymiarzami.
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 13 lis, 2013 10:37

yarpen.zirgin pisze:Ciekawy jestem, co w przyszłym roku. Czy dadzą radę zorganizować i czy uda się zapanować nad kibolami i zadymiarzami.
I czy TVN znów będzie wiedzieć z góry gdzie będzie się coś dziać :)

Warto wspomnieć że były jeszcze 2 imprezy zorganizowane z okazji Święta. W Krakowie gdzie przeniósł się PiS i w dzień wcześniej w Warszawie, też z inicjatywy PiSu. I tu i tam kilkadziesiąt tys. ludzi. Obie trochę improwizowane ze względu na niedawną zmianę planów PiS, które wycofało się z głównego Marszu w Warszawie. No i co ciekawe obie imprezy zupełnie bez incydentów.
Natomiast główna impreza o której było od dawna najbardziej głośno i która powinna mieć najlepszą obstawę policji została przygotowana najsłabiej. Czemu policja dopuściła do tego by jacyś ludzie rzucali czymś w tłum z dachu jednej z kamienic, gdzie z wyczuciem ustawiło kamery TVN? Czy Policjanci nie wiedzieli że już kilka razy palona tęcza może stać się celem jakiś podpalaczy? Po co ją odrestaurowano przed Marszem i pozostawiono bez ochrony?
A ruska ambasada? Jeszcze w 2011 Marsz miał inną trasę. Czy policja nie jest w stanie przewidzieć że Ambasada powinna być pod szczególną ochroną?

W sumie jak się czyta te wszystkie relacje świadków to jasne jest że mimo wszystko było wyjątkowo spokojnie. Oczywiście jednak Wielkie Media będą nas teraz molestować tęczą i spaloną budką i tylko jednego będzie im brakować: tych wściekłych PiSowców, którzy zorganizowali spokojne imprezy w innych miejscach. Trzeba przyznać że to było dobre zagranie Jarka. Potrafił przewidzieć rzeczy oczywiste w przeciwieństwie do stołecznej policji.
Teraz HGW i spółka zbierają owoce swojego planu, który nie wypalił. Przeciwnik zrobił unik a rosyjscy towarzysze będą musieli wyładować złość na nich właśnie.
W PO już srają w portki. Zwłaszcza po tym co działo się ostatnio na linii Holandia-Rosja. Teraz tylko czekać jak jakiemuś ambasadorowi w Rosji podpalą dom.
Łatwo można sobie wyobrazić tą atmosferę w polskiej ambasadzie w Rosji...

Edycja
Skończyłem pisać, wchodzę na interię a tu...
http://fakty.interia.pl/raport-srodek-w ... ampaign=wd

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » śr 13 lis, 2013 11:29

yarpen.zirgin pisze:... będzie się teraz gadać (i to i lewica i sam marsz) o kilkudziesięciu/set debilach...
Ciekawy jestem, co w przyszłym roku. Czy dadzą radę zorganizować i czy uda się zapanować nad kibolami i zadymiarzami.
Przecież kibole to najwięksi patrioci. :lol:
Organizatorzy mieli podobno 500 ludzi do pilnowania porządku, więc powinni łysolom w kominiarkach z logo ONRu powiedzieć wyp.....ć z marszu albo ściągać kominiarki.
It's a miracle

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 13 lis, 2013 12:00

No właśnie na marszu nie było ludzi w kominiarkach... dopiero po dowiedziałem się, że kibole wychodzili z marszu i ubierali kominiarki.
A nawet jakby byli (tak jak w zeszłym roku), to Twój komentarz jest pobożnym życzeniem, które się nie miało szans spełnić... choćby dlatego, że straż była rozproszona (musiała być), kibole zorganizowani w grupki, etc, itd.
Bosak dobrze mówi, zgodnie z prawem organizatorzy odpowiadali za bezpieczeństwo uczestników marszu, policja miała odpowiadać za całą resztę. Policja dała ciała, że "nie obroniła" ambasady i skłatów. Organizatorzy dali ciała, że nie zapanowali w jakiś sposób nad kibolami... ale dalej nie mam pomysłu jak.
CHAM squad

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » śr 13 lis, 2013 18:19

Jest metoda na bandytów, za każdą grupę uczestników odpowiada zaufany człowiek organizatorów. Tak kiedyś eliminowano prowokatorów. Trzeba tylko chcieć, a "prawdziwi Polacy" nie chcą chcieć. Wręcz cieszą się ostentacyjnie ze skutków zadym.
It's a miracle

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 13 lis, 2013 19:19

Moim zdaniem zbyt pobłażliwie obchodzimy się z brakiem dyscypliny podczas takich imprez, jasne każdy ma prawo do marszów, protestów etc. pod warunkiem że nie stwarza to zagrożenia dla innych ludzi bądź nie jest zagrożone czyjeś mienie. Sytuacje kiedy postronnych i policję lecą płyty chodnikowe czy kamienie jest już przegięciem w drugą stronę. Moim zdaniem Policja powinna reagować ostrzej, nie chodzi mi tu od razu o ostrą amunicję bo to ostateczność, ale jakby kilku awanturników dostało z kul gumowych to następnym razem zastanowili by się czy jest sens ryzykować. Sam kiedyś byłem świadkiem jak straż miejska użyła zwykłego pistoletu na gumowe kule i jaki był efekt obezwładniający.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 14 lis, 2013 08:52

lg2000, co to znaczy "za każdą grupę uczestników"? Wiesz ile tam "grup uczestników" było?? I jak chcesz zapanować nad kibolami dwóch przeciwnych klubów?

Co do dwóch ostatnich zdań, to jesteś śmieszny. Raz, robili co mogli (straż marszu broniła skłatu i ambasady), dwa nie wiem gdzie tu radość.

MtK, z kul gumowych i gazem dostawali raczej postronni. Kibole się ich raczej nie boją. Zgadzam się, że Policja nie dała rady. Zresztą podobnie jak organizatorzy.
CHAM squad

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » czw 14 lis, 2013 12:07

yarpen.zirgin pisze:lg2000, co to znaczy "za każdą grupę uczestników"? Wiesz ile tam "grup uczestników" było?? I jak chcesz zapanować nad kibolami dwóch przeciwnych klubów?
Związkowcy jakoś z tym problemów ostatnio nie mieli. Zgłasza się grupa która chce wziąśc udział w demonstracji, jest człowiek który ich zna i "opiekuje" się nimi, a jeżeli ktoś założy na łysy łeb kominiarkę to wiadomo kto to. Trzeba było nie zapraszać kiboli na marsz, bo to nie ustawka w lesie, a jeżeli to się zrobiło to się ponosi konsekwencje.
Co do dwóch ostatnich zdań, to jesteś śmieszny. Raz, robili co mogli (straż marszu broniła skłatu i ambasady), dwa nie wiem gdzie tu radość.
Wielu "prawdziwych Polaków" na FB piała z zachwytu nad spustoszeniami spowodowanymi przez bijących patriotów. Część tych kont została już skasowana za szerzenie ksenofobii. Poza tym jest takie powiedzenie "kto sieje wiatr zbiera burzę" a wiadomo komu od dawna przeszkadzała tęcza i ruska ambasada.
Też jestem jak MtK zdania że jeżeli ktoś nie rozumie normalnego przekazu, to policja powinna być na tyle brutalna żeby zrozumieli na resztę życia. W innym przypadku znów za rok przyjdą.
It's a miracle

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » czw 14 lis, 2013 13:06

Tu się równiez zgadzam. Dlatego Policja zamiast zareagowac na grupki antifiarzy biegających po dachach z mołotowami, poinformowała organizatorów o możliwości burd :) Super.

Wpisów na FB nie można utożsamiać z strażą marszu czy oficjalnym stanowiskiem. Myśle, że nikt przy zdrowych zmysłach z środowiska Marszu nie chce, żeby po raz kolejny wzrok opinii publicznej był odwracany od dziesiątek tyś. ludzi idących normalnie na rzecz 0.5% zadymiarzy.

Jestem za tym, żeby w przyszłym roku każdego zamaskowanego osobnika, lub osobę prowokującą do burd, reszta pochodu z góry traktowały jako sabotaż. I po prostu nie wpuścić ich do kolumny.
.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 14 lis, 2013 13:44

lg2000, pojechałem na marsz... załóżmy, że założyłem tam kominiarkę na łysy łeb i rzuciłem kamieniem w ambasadę. Kto ma za to odpowiadać, skoro marsz był wydarzeniem otwartym, nasza grupa nikomu swojego uczestnictwa nie zgłaszała i w związku z tym nikt nas nie znał? No weź k**** pomyśl.

Mtk, problem w tym, że oni zakładali maski dopiero po wyjściu a ściągali przed powrotem do marszu.

Ja tam nie wiem, nie znam się, ale myślę, że Policja ma możliwości walki z pojedynczymi osobami w grupie ludzi... chyba, że jest taka niekompetentna, że ich nie ma. W rzeczywistości wyglądało to tak, że w imię walki z 0,5% uczestników marszu spacyfikowanych zostało pozostałych 99,5%.
CHAM squad

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » czw 14 lis, 2013 14:31

yarpen.zirgin pisze:... pojechałem na marsz... załóżmy, że założyłem tam kominiarkę na łysy łeb i rzuciłem kamieniem w ambasadę. Kto ma za to odpowiadać, skoro marsz był wydarzeniem otwartym, nasza grupa nikomu swojego uczestnictwa nie zgłaszała i w związku z tym nikt nas nie znał? No weź k**** pomyśl.
Organizatorzy w tamtym roku wieszali psy na policji że była zbyt brutalna. W tym roku poproszono policję o trzymanie się z dala, bo chcą sami utrzymać porządek. To że policja na taki układ nie powinna iść to jedno, a drugie to że jeżeli organizator chce mieć porządek, to albo pilnuje kto i po co idzie, lub zgłasza policji żeby miała baczenie na nieznane organizatorom grupy łysych pał. Zapewne jednak to była by straszna zdrada, zadenuncjowanie takich patriotów reżimowej policji.
It's a miracle

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 14 lis, 2013 15:21

Twój ton świadczy o mocno emocjonalnym podejściu do sprawy, co zapewne świadczy o kompletnym braku obiektywnego spojrzenia. Aż się dziwię sobie, że mi się jeszcze chce...

Marsz nie chciał obecności Policji dlatego, że w zeszłym roku prowokowała łyse pały i w wielu przypadkach działała niezgodnie z prawem. Jakbyś przeczytał wypowiedź swojego guru-Tuska, trzymanie się Policji z daleka było za jego zgodą i udało się przy wcześniejszych manifestacjach związkowców (btw. Tusk przyznał, że dzięki temu straty ogólne w tym roku były mniejsze).

A teraz wracając do twoich poprzednich wypowiedzi... rozumiem, że przyznajesz, że wcześniejszy pomysł z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne grupy nie był zbyt dobry. Skoro płynnie przeszedłeś do innego pomysłu, zakładam, że tak właśnie myślisz. Bo raczej nie zrobiłeś tego, żeby odwrócić kota ogonem i nie przyznać się do błędu.

Co do najnowszej wypowiedzi, myślę, że zwalając na organizatora powiadamianie policji o nienzanych organizatorom grupach, traktujesz policjantów jak idiotów. Przecież Policja musi wiedzieć, że wśród tych 100tys będzie kilkuset debili i że musi się liczyć z ich akcjami. I że organizator nie będzie odpowiadał za wszystko, co się dzieje w mieście.
CHAM squad

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » czw 14 lis, 2013 15:43

yarpen.zirgin pisze:Twój ton świadczy o mocno emocjonalnym podejściu do sprawy, co zapewne świadczy o kompletnym braku obiektywnego spojrzenia. Aż się dziwię sobie, że mi się jeszcze chce...
Ten wasz marsz interesuje mnie tylko z dwóch względów. Pierwszy że po raz kolejny sprofanowano święto narodowe, a jako społeczeństwo nie zasługujemy na to aby rządziła nami łysa banda z nadmiarem testosteronu. Po drugie znów jesteśmy na pierwszych stronach światowych mediów jako kraj ksenofobów i nietolerancji gdzie każdy może dostać w twarz jak się łysolowi jego twarz nie spodoba. Związkowcy już się nauczyli że żeby manifestować nie trzeba palić opon. Teraz muszą się tego nauczyć łysole i z tego co widzę sądy im to skutecznie pokazują.
It's a miracle

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 14 lis, 2013 23:23

Na Zachodzie gdyby podczas jakiegoś Marszu spalono papierową tęczę i drewnianą budę to by nawet nikt się nie zająknął o takich duperelach. Ty lg2000 to chyba w jakiejś innej rzeczywistości żyjesz. Strach się bać co by było gdyby podczas Marszu spalono samochód, jak to często tam bywa. Pewnie bylibyśmy o włos od Stanu Wojennego.
lg2000 pisze:Teraz muszą się tego nauczyć łysole i z tego co widzę sądy im to skutecznie pokazują.
Sądy takie jak te oczywiście: http://niezalezna.pl/48301-oto-iii-rp-s ... kow-marszu

Awatar użytkownika
Ponti

Post autor: Ponti » czw 14 lis, 2013 23:40

Byłem na Marszu ,spokojnie i bardzo fajnie spędzony czas , w mediach nie mowia o grupach rekonstrukcyjnych ,motocyklistach ,piłsudczykach ,haslach narodowych ,spiewaniu wspólnie hymnu o zaproszonych gościach który przemawiali z Francji ,Wegier i innych krajow , o kombatantach ,o mszy poprzedzajacej marsz itd itd.

Media lewackie od poczatku robily nagonke na ten Marsz ,nie ma to jednak dla nich znaczenia ze zebrało sie ponad 100 tys ludzi manifestować nasz Dzięń Niepodległości

Ten obrazek najlepiej pokazuje jak bylo na Marszu z 11.11

Obrazek
Naród wspaniały tylko ludzie k...y - Marszałek Piłsudski

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 15 lis, 2013 00:36

Ten obrazek nie pokazuje wszystkiego. Tu nie chodzi tylko o tanią sensację, całkowicie idiotyczną w dodatku jeśli chodzi o ten Marsz. Tu chodzi o celową dezinformację. Zafałszowany przekaz.
W całej Polsce odbyło się wiele podobnych imprez. W sumie wzięło w nich udział pewnie kilkaset tysięcy ludzi, którzy cieszyli się wspólnie patriotyczną postawą.
Co natomiast chcą powiedzieć te gówniane tzw. wielkie media? Że ten patriotyzm to łysi kibole i nawiedzeni narodowcy. Wyobrażacie sobie by np. w takich USA podczas 4 lipca media latały po całych Stanach by np. znaleźć paru członków Ku Klux Klanu i przez cały tydzień pokazywać ich w TV zamiast wielkich rzesz patriotów z flagami itp?
Mam nadzieje że w końcu to dotrze tu do paru osób że ci, którzy obecnie rządzą Polską gardzą Polakami. Gardzą oficjalnie i nieoficjalnie. Stworzyli całą machinę, która z rozmysłem ośmiesza i umniejsza polski patriotyzm. Co to za władza i kraj gdzie nie można przykładowo usunąć pomników okupantów a postawienie jakiegoś patriotycznego monumentu wywołuje zaraz negatywne reakcje władzy? Takich przykładów można mnożyć tysiące. Powstają takie gówna jak "Pokłosie", kupowane za nasze pieniądze szkalujące nas "Nasi ojcowie, nasze matki". W TV jakieś skur.wiałe mendy wypowiadają się że bohaterowie Powstania Warszawskiego to byli pedałami itp.
Na każdym kroku spotykamy się z sytuacją gdzie wszelkie antypolskie wypowiedzi są eksponowane w mediach a prawdziwi bohaterowie gdzieś gniją bez pieniędzy i wiedzy tłumu.
Wrócę jeszcze do Wałęsy kontra Wyszkowski. Z jednej strony SBecki agent, zdrajca i głupek mający poparcie rządu, Partii, mediów, właśnie zrobiony o nim film, na który będą całe szkoły chodzić. A z drugiej autentyczny działacz, patriota, który miał zostać zgnojony przez tego pierwszego przy aktywnym udziale wielkiej, opiniotwórczej stacji TV zwanej TVN.
Tak to właśnie wygląda. Nikt nie zliczy przekrętów, kłamstw i reszty tego całego gówna produkowanego zespołowo przez rząd, PO i media. Ale to nie ważne jest przecież bo skoro oni sami mówią że są w porządku, że mają rację to tak jest. A ludzie wierzą i wierzą.
Uwierzą gdy im się powie że Marsze są złe. Że trzeba zakazać bo zostanie przewróconych parę koszy na śmieci...

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pt 15 lis, 2013 09:28

lg2000 pisze:
yarpen.zirgin pisze:Twój ton świadczy o mocno emocjonalnym podejściu do sprawy, co zapewne świadczy o kompletnym braku obiektywnego spojrzenia. Aż się dziwię sobie, że mi się jeszcze chce...
Ten wasz marsz interesuje mnie tylko z dwóch względów. Pierwszy że po raz kolejny sprofanowano święto narodowe, a jako społeczeństwo nie zasługujemy na to aby rządziła nami łysa banda z nadmiarem testosteronu. Po drugie znów jesteśmy na pierwszych stronach światowych mediów jako kraj ksenofobów i nietolerancji gdzie każdy może dostać w twarz jak się łysolowi jego twarz nie spodoba. Związkowcy już się nauczyli że żeby manifestować nie trzeba palić opon. Teraz muszą się tego nauczyć łysole i z tego co widzę sądy im to skutecznie pokazują.
Zrozum baranie warn y, że w marszu brało udział 100tyś osób, rozrabiało może 500. Tusk i Siekiewicz (??szef MSWiA) chwalą to wydarzenie, tylko dziennikarzyny na nie plują. To, że mamy takie media, które za pogonią za sensacją nasrają do własnego gniazda i wystawią na pośmiewisko cały kraj, to że jesteśmy na pierwszych stronach światowych mediów jako ksenofobowie, to nie jest wina tych 99,5 tysiąca osób. To nawet nie jest wina tych 500, którzy rozrabiali. To jest wina *********** hien dziennikarskich, którzy zamiast przedstawiać sprawy rzetelnie gonią za sensacją i ją podsycają.

Polecam ludziom myślącym oświadczenie organizatorów marszu: https://www.facebook.com/RuchNarodowy.n ... 6640818783 , szczególnie punkty #6, #7, #9 i #10.
Ostatnio zmieniony pt 15 lis, 2013 11:35 przez yarpen.zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
CHAM squad

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pt 15 lis, 2013 09:37

Już nawet Tusk i Sienkiewicz (jestem pozytywnie zaskoczony) potrafią się normalnie wypowiedzieć. A dziennikarze toczą niesamowitą pianę i prezentują skrajny brak obiektywizmu. Szkoda, że jest grono ludzi łykających jak młode pelikany wszystko co wytoczy się z gazet i tv. Później budują sobie 'jedynie słuszną opinię', której nic nie jest w stanie zagłuszyć. Czasem wypowiedzi można w ciemno, przed ich napisaniem sobie przedstawić.

A Tusk no cóż, rozsądnie się wypowiedział w tym przypadku.
"Wiem, że minister Sienkiewicz też kieruje te pytania do odpowiednich policjantów: czy rozpoznanie było trafne, itd. Ale chcę uświadomić, że ta taktyka per saldo przyniosła mniej strat materialnych, rannych policjantów i demonstrantów niż ostatnio"

Mówił, że wyeliminowanie zadym przy grupie 100 000 uczestników jest praktycznie nierealne i nie dziwi się z takiego obrotu sprawy.
"Gdy na ulice wychodzi 100 tys. ludzi i istotna część z nich ma zamiar zamieszki i agresję, to stuprocentowa prewencja nie jest możliwa nigdzie na świecie. Byłem przez wiele lat uczestnikiem manifestacji i wiem, że to tak wygląda, że jak grupa umawia się na agresję, to wynikają z tego straty i szkody. Z tego, że ktoś wrzucił racę na teren ambasady i zaplanował to działanie, to i tak by się stało, bo kordon policji da się przerzucić"

Podkreślił ,że bezpieczeństwo uczestników i Warszawiaków było zapewnione, a straty nie były tak znaczne.

"(...)nikt z uczestników marszu nie został istotnie poszkodowany, nikt z mieszkańców Warszawy - nie uczestników - nie został poturbowany czy ranny"

Tusk również sugeruje prowokacje przy podpaleniu budki przed Ambasadą Rosji.
"Zdarzenie pod ambasadą rosyjską w Warszawie było znacznie poważniejsze, to w Moskwie wygląda na zaaranżowane nie powiem przez kogo, bo lubię mówić, jak wiem. To nie wyglądało spontanicznie."
Poza tym uznał, że ten "odwet" w Moskwie na naszej ambasadzie to typowa ustawka. :) Więc skoro argumenty nie działają, to może chociaż Donald pomoże w zrozumieniu sytuacji :) U mnie zaplusował, co sie zdarza rzadko :)
.

Awatar użytkownika
Ponti

Post autor: Ponti » pt 15 lis, 2013 10:05

"My ta tęcza mowimy ze jest to nasze , przez nas zbudowane i to nie jest nasz ostatnie słowo!Bo to jest Tęcza państwowa w oparciu o trzy instytucje i ona sie spali w Dzien Niepodleglości i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia! Bo,prawdziwe pieniadze robi sie na tęczowych inwestycjach ! "

Bareja wiecznie zywy
Naród wspaniały tylko ludzie k...y - Marszałek Piłsudski

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pt 15 lis, 2013 10:24

yarpen.zirgin pisze: To, że mamy takie media, które za pogonią za sensacją nasrają do własnego gniazda i wystawią na pośmiewisko cały kraj, to że jesteśmy na pierwszych stronach światowych mediów jako ksenofobowie, to nie jest wina tych 99,5 tysiąca osób. To nawet nie jest wina tych 500, którzy rozrabiali. To jest wina ******** hien dziennikarskich, którzy zamiast przedstawiać sprawy rzetelnie gonią za sensacją i ją podsycają.
No proszę znów wina reżimowych mediów. Miałem w tym względzie o tobie lepsze mniemanie.
Oświadczenie jest w porządku, tylko z deklaracji trzeba przejść do czynów, bo to nie pierwszy marsz o takich skutkach. Organizatorzy muszą się mocno uderzyć w piersi i zdecydować czy łysi to są patrioci i warto o nich zabiegać, czy może się od dziczy odciąć bo traktują święto narodowe jako jeszcze jedną ustawkę i okazję do nachlania się.

EDIT: Pozwoliłem sobie na wygwiazdkowanie przekleństwa w cytacie. Nie wiedziałem, że przekleństwa moderatora nie są gwiazdkowane, a zdążyłeś zacytować zanim poprawiłem swój post. y
Ostatnio zmieniony pt 15 lis, 2013 12:37 przez lg2000, łącznie zmieniany 1 raz.
It's a miracle

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pt 15 lis, 2013 11:36

Skoro rząd, organizatorzy, praktycznie wszyscy (nie licząc skrajnej lewicy) twierdzą, że marsz był ok i że media przesadzają... to może media przesadzają? Reżimowe media bardziej reżimowe od reżimu.
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 15 lis, 2013 12:36

Te nasze media to interesujący przypadek, podobnie jak nasza demokracja. Wydawałoby się że gdzie jak gdzie ale w Polsce gdzie każdy uważa się za znawcę wszystkiego oraz lubi się nie zgadzać ze wszystkimi to media powinny to odzwierciedlać. Jest jednak zupełnie inaczej. Wszystkie większe media mówią tym samym głosem, podają te same informacje, mają tych samych ulubieńców i wrogów, jedną i tą samą linię ideologiczną oraz wykładnię dotyczącą kluczowych zdarzeń.
Taka polska specyfika - demokratyczne media zachowujące się jak w reżimach. Jak przykładowo w PRL by nie szukać daleko.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 19 lis, 2013 20:27

Odnośnie ochrony ambasady wypowiedział się Ławrow:
http://niezalezna.pl/48475-lawrow-sypie ... -listopada
W tym kontekście tym bardziej oczywiste jest że naszej policji bardziej zależało na zaistnieniu jakichś incydentów niż zapobieganiu im.
Pożary są fajne. Hitler kazał spalić Reichstag, policja Tuska na razie dała radę drewnianej budce. Od czegoś trzeba zacząć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spamowisko”