Kask Stocha

Tematy powstałe z postów wydzielonych z innych wątków - oczywiście tylko z tych nader 'głębokich' postów ;-) Automatycznie czyszczone co jakiś czas.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zu7

Kask Stocha

Post autor: zu7 » ndz 09 lut, 2014 22:58

Na pewno zaraz wszyscy krzykną: znowu.. nie... tylko nie to... No ale trudno zawsze coś tam można jęczeć, oszukiwać się, chować głowę w piasek. To nie jest moja wina, jak ktoś jest już tym wszystkim taki zmęczony. Nauczyciel w szkole czy szef w robocie też może mieć w dupie te wszystkie wymówki.
Podobnie jak codziennie świat mówi do ciebie: "obudź się wreszcie ofiaro, przestań bezmyślnie grzebać palcem w nosie oglądając głupawe filmiki na youtube, weź wreszcie się za coś konstruktywnego" No i jest ten ten świat taki upierdliwy jak drzazga w dupie. No nie daje o sobie zapomnieć.

No to jedźmy. Kask Stocha. Co według mnie świadczy za teorią smoleńską? Niedużo ale jednak. Ok - jest ta szachownica, oczywisty symbol naszego lotnictwa wojskowego. To jest pierwszy trop bo ta szachownica jest ściśle związana konkretną formacją a nie ogólnikowym lotnictwem. Że niby Kamil zwyczajnie czuje się jak jakiś lotnik w powietrzu. Nie. Nie jak jakiś ale jak lotnik wojskowy.
To oczywiście nic jeszcze nie znaczy. Ale dziwne jest to zielonkawe malowanie kasku. Przejrzałem sobie zdjęcia samolotów wojskowych. Takie zielonkawe malowanie maskujące w stylu wojsk lądowych jest rzadko praktykowane na samolotach. Zwykle używa się szaro-niebieskiego. Poza tym jasne jest że na Kasku Stocha nie są takie charakterystyczne plamy w różnych odcieniach brązowo - zielonych ale taka niewyraźna, niejasna breja. Bagno właśnie.
To już jest dla mnie istotną poszlaką. Biało-czerwona szachownica wojskowego lotnictwa znajdująca się w bagnie. Dokładnie tak jak to było z Tupolewem w Smoleńsku. Ta zieleń na kasku jest ni w pięć ni w dziewięć w stosunku do lotnictwa ale ma pełen sens w stosunku do Smoleńska.
To że Kamil przygotował ten kask w związku z wyjazdem do Rosji jest kolejnym łączącym się wątkiem.
Jednak to co ostatecznie upewniło mnie w tej logice kasku jest jego wypowiedź po zwycięstwie:
"Ten kask to symbol polskiego lotnictwa. Wierzyłem, że przyniesie szczęście. No i on mi pomógł. W końcu ma się tych dobrych lotników, no nie Polsko? "
Ewidentna aluzja do tych wszystkich, którzy próbują zrobić pilotów Tupolewa jakieś ciemnoty nie zważające na esencjonalnie podstawowe zasady lądowania.

Dla mnie logiczne. Dla was na pewno, kolejny zbiór przypadków chaosu rządzącego naszym światem.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 09 lut, 2014 23:08

Wiesz co jest w tym wszystkim śmieszne ? Że stoch ma na kasku wzory nawiązujące do polskiej szachownicy lotniczej od lat, od lat jego pasją jest też lotnictwo.

Przez ostatnie lata jego kask nawiązujący do polskiego lotnictwa wojskowego nie był nawiązaniem do smoleńska, a teraz już jest ? Niekonsekwencja. Nawet prawicowe portale (poza karnowskimi) to przyznały.

Najpierw było tak: http://www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/fak ... 388580.jpg
potem tak: http://m.natemat.pl/6d4e48f08417d88095e ... ,0,0,0.jpg
potem tak: http://www.skijumping.pl/newsy/zdjecia/ ... -28-45.jpg
a teraz jest to co na ZIO. Dlaczego dopiero teraz ? Jego żona twierdzi że na ten pomysł wpadł w trakcie sesji w krakowskim muzeum, a na samo użycie znaku w formie opisanej ustawą zgodę musi wydać minister i zwierzchnik wojska.

I tak btw, zielone są w polsce wojskowe helikoptery... no ale skąd miałbyś to wiedzieć... przecieżlotnictwo to tylko stalowoniebieskie MiGi, a reszta szarych, zielonych a nawet niebieskich maszyn... kto by się tam przejmował nie ? :-)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 09 lut, 2014 23:20

Nie chcę tu wywoływać wielkiej polemiki bo prawdę zna Stoch więc możemy tylko dyskutować o swoich odczuciach. Dla mnie jest tak jak napisałem. Nie chodzi o jakiś pojedynczy element, znany także z przeszłości ale zebranie tego co było i dodanie nowych elementów tak by wywołać nową całość.
Tak to rozumiem.
Oczywiście mogę się mylić bo nie jestem Stochem.
Opisałem jak to odebrałem. Chciałem napisać o tym kasku wcześniej ale właśnie czekałem na jakiś znak potwierdzenia od Stocha. Tym znakiem były jego słowa.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 10 lut, 2014 10:34

Dla mnie wystarczającym argumentem na słowa zu7 jest to, że Stoch jest skoczkiem narciarskim. A oni, zupełnie jak Tupolew, lecą a potem spadają. I to na radzieckiej ziemi!! Wszystko się układa, kask jest niepotrzebny... tylko mgły i brzozy brakuje.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 13:39

Nie do końca jasna jest dla mnie wymowa twojej wypowiedzi yarpen. Może byś sprecyzował bo to dla mnie istotna sprawa, w kontekście tego co napisałeś.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 10 lut, 2014 15:21

Miałem na myśli to, że szukasz dziury w całym a jak Ci ktoś napisze, że nie masz racji, to odwracasz kota ogonem.
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 17:08

Gdzie nie mam racji i gdzie odwracam kota ogonem?
Powiem ci yarpen że nie spodziewałem się po tobie czegoś tak żałosnego jak powtarzanie tych idiotyzmów o brzozie i mgle.
Bo rozumiem że ktoś może nie łapać oczywistego przesłania Stocha ale tamto to było żałosne.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 10 lut, 2014 18:48

No. Nie łapiesz. I rozumiemy.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 18:58

Jak zwykle. Standardowa dyskusja z wami.
Przychodzi taki i mówi że coś wie. Ale co to jest? Tego już nie wie.
Dlatego ciężko oczekiwać by był cokolwiek w stanie wytłumaczyć, bo musiałby najpierw to ogarnąć. A może, nie daj boże, wykazać się logiką...

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 10 lut, 2014 19:35

zu, zrozum, robisz ze Stocha IDIOTĘ. Bo tylko IDIOTA zrobiłby coś takiego, co Ty sugerujesz.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 19:45

McLfan zrozum że to ty tak odbierasz. Dla mnie świadczy to o jego wielkości. Dla całej wielkiej rzeszy ludzi. Oni są dumni na myśl że Stoch mógł nawiązać do Smoleńska. To zależy od punktu widzenia na Smoleńsk.
Czyli, należałoby może ustalić jaki punkt widzenia ma Stoch? Tak jak wspomniałem w odpowiedzi dla hideto. To Stoch wie jak jak naprawdę. No ale spróbujmy się wczuć w Stocha na chwilę.
Gościu jest z dość znanej wioski pod Zakopanem. Znanej z tego że tam prawie 100% wyborców głosuje na PiS. Łatwo ktoś może nazwać go pisowcem. A nawet moherem - Stoch nie kryje się ze swoją wiarą. Modli się itp. Choć jak widać na skoczni nie żegna się jak niektórzy.
Tu tkwi klucz. Stoch gdyby nie był wielkim skoczkiem to byłby odbierany jak typowy pisowski moher. W tej zabawie nie chodzi o to jakie ja mam wyobrażenie o Smoleńsku i jego kasku ale jakie on ma. Środowisko w jakim się obraca sugeruje swoje. To proste góralskie środowisko, które zawsze było bastionem PiS i katolickiej wiary.
Tak po prostu, patrząc na to powierzchownie. Wiedząc jak typowi zwolennicy PiS podchodzą do sprawy Smoleńska.
Ostatnio zmieniony pn 10 lut, 2014 19:52 przez zu7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 10 lut, 2014 19:51

Sugerujesz wprost, że zwolennicy PiS, to IDIOCI. :mrgreen: Chyba jednak nie wszyscy. :razz:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 19:54

McLfan to ty tak sugerujesz. Z twojego punktu widzenia możesz uznać Stocha za idiotę. Wtedy także dla ciebie będzie logiczna smoleńska wymowa tego kasku.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 10 lut, 2014 19:59

Nie uważam go za idiotę. Uważałbym, gdyby zabrał głos w tej idiotycznej przepychance o Smoleńsk. To durnie ze smoleńskiej sekty szukają autorytetów na siłę, bo ich własne kompromitują się jeden za drugim. A zwykły chłopak, miłośnik lotnictwa czuję, że jeszcze zostanie wciągnięty w to gówno. TFU!

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 20:06

Poczekamy, zobaczymy. Może Stoch jasno się zadeklaruje. A narazie skończmy na tym że ja podobnie jak wielu innych mam prawo doszukiwać się Smoleńska. Nie jest to trudne zważywszy właśnie skąd wywodzi się Stoch. To co mnie w każdym razie ostatecznie przekonało to to "W końcu ma się tych dobrych lotników, no nie Polsko? " Co ta wypowiedź ma oznaczać? Kto uważa że Polska nie ma dobrych lotników? Czemu na koniec jest to "Polsko"?

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » pn 10 lut, 2014 20:11

Tak, ta wypowiedź oznacza, że polscy lotnicy nie popełniają błędów i nie mogli ''wylądować'' w błocie. :mrgreen: Boże, jakie to żałosne...

BTW, pod Mirosławcem też byli Rosjanie ściągający CASĘ w las? :roll:

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pn 10 lut, 2014 20:15

Zu, ale masz rozkmine :d. Takie teorie spiskowe to można dorabiać do wszystkiego co się da... dosłownie do wszystkiego.
Chłopak nie miesza się w brudną politykę w zadnej wypowiedzi.

Jest ułożony, wychowany, religijny, nie raz przypominał o wielkiej wadze reprezentowania kraju i tego że jest dumny z barw - stąd ten symbol na kasku.
Na koniec dodał "Polsko", zeby nawiązać do tego, że reprezentuje Polskę, Ojczyznę. I nawiązał także do chwalebnej historii polskich lotników, a także uznanych umiejetności obecnych.

Tu nie powinno być mowy o Smoleńsku i wyjaśnianiu w ten lub inny sposób tej sprawy. Niestety katastrofa została potraktowana w ten sposób, że nakręcanie teorii spiskowych jest tym bardziej mozliwe, ale dajmy sobie z tym spokój - lepiej się cieszyć z sukcesu Polaka zamiast kombinować jak nie ma do czego.
.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 20:19

Ten Mirosławiec to chybiony przykład. Są pewne fakty: rzetelne badania w jednym wypadku i brak badań w drugim. Tak przy okazji to np. nie sądziłem że ktoś jeszcze wierzy w brzozę po pracy Ciszewskiego.
A co oznacza ta wypowiedź? Według mnie zwykły sprzeciw wobec wciskania oczywistego kitu na który nie ma żadnych dowodów.
A co według ciebie?

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 10 lut, 2014 20:28

mafico pisze:Na koniec dodał "Polsko", zeby nawiązać do tego, że reprezentuje Polskę, Ojczyznę. I nawiązał także do chwalebnej historii polskich lotników, a także uznanych umiejetności obecnych.
Sorki ale to tak nie zabrzmiało. A wrócę do sedna sprawy. Tu nie chodzi o to co nam się wydaje ale o to co ON miał na myśli. Ja mówię to co MI się WYDAJE. Przedstawiam powody ale przecież nie udowodnię że mam rację. Mogę tylko sprawić że komuś to wyda się sensowne (ale raczej tak się nie stanie).
Dlaczego nie powiedział "Bo my Polacy jesteśmy dobrymi lotnikami". Nie, on powiedział "Polsko" w wołaczu, zwracając się do kogoś, zdanie w stylu polemicznym a nie jakimś trybie oznajmiającym oczywistą dla każdego rzecz.

Proponuję podejść do tej dyskusji na spokojnie. Po prostu przedstawiamy swój punkt widzenia. Idiotyczny czy nie. Trudno. Żaden z nas nie może bez jasnej deklaracji Stocha stwierdzić na 100% że ma rację.
Przypominam: sprzeczamy się nie o to co myślimy o Smoleńsku a o to co myśli Stoch!

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » wt 11 lut, 2014 15:19

Myślę, że kilka minut po realizacji swojego największego marzenia (kto wie, czy nie marzenia życia) raczej nie myślałby o Smoleńsku, a jeśli Smoleńsk aż tak go pochłonął, że po zdobyciu złota na olimpiadzie, efekcie 15 lat pracy jest najważniejszy w jego wypowiedzi, to sądzę, że wcześniej chociażby o tym wspomniał półsłówkiem. A raczej uważam, że otwarcie by coś (cokolwiek, kiedykolwiek) powiedział. Z tego co wiem, to nigdy w tej sprawie nie zabierał głosu, aż tu nagle najważniejsza chwila w jego życiu, adrenalina jeszcze z niego nie zeszła, czuje ciarki na plecach z emocji i bach - złoto, sroto - Smoleńsk, k... !!

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 11 lut, 2014 15:21

To nie tak Korbaczek. Kask był specjalnie przygotowany na igrzyska. Kami już dawno zwrócił się o zezwolenie na szachownicę itp. To nie było improwizowane. Niezależnie od intencji.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 11 lut, 2014 15:44

zu7, i ja się po Tobie nie spodziewałem aż takich głupot. Bo co innego jest podważać różne fakty lub teorie posiadając (prawdziwe lub nie) jakieś dane na ich temat. Ale tutaj, z tego co zrozumiałem z Twojego posta, z kilku rzeczy które albo miały miejsce przed Smoleńskiem (jak odniesienie do lotnictwa wojskowego), albo były przypadkowe, wysnuwasz cudowną teorię.

Jakbyś jeszcze napisał "szachownica i jego słowa to może być szpila w stronę Smoleńska"... ale jeśli twierdzisz, że "Biało-czerwona szachownica wojskowego lotnictwa znajdująca się w bagnie"... no trochę k*rwa daleko idące wnioski.

A jak Ci hideto pisze, że Stoch od dawna ma jakieś lotniczo-wojskowe wstawki na kasku, to twierdzisz "prawdę zna Stoch więc możemy tylko dyskutować o swoich odczuciach". Czekaj, spróbuję w Twoim tonie...

ja "ziemia jest płaska"
ktoś "dowód na to, że nie jest jest tutaj..."
ja "no, ale ja rozmawiam o swoich odczuciach".

I najpierw to są "własne odczucia", a zaraz "oczywiste przesłanie".

DARUJ JUŻ, proszę...
CHAM squad

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 11 lut, 2014 15:45

PS: Dodaje temat do ignorowanych, więc nie trudźcie się z odpowiedzią.
PPS: Jakby coś było bardzo nie tak, to zgłaszajcie posty... tylko bez przesady.
CHAM squad

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 11 lut, 2014 15:55

hideto napisał że Stoch ma takie wstawki? No i co? To jakieś odkrycie czy co? Kto inny miałby się odnieść do Smoleńska jak nie gościu, który od dawna interesuje się lotnictwem?
Ale ponieważ i tak tego nie przeczytasz to co się będę wysilać. Powiem więc prosto. To co napisałeś yarpen to zwykłe pieprzenie wynikające z czytania bez zrozumienia.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » wt 11 lut, 2014 16:43

zu7 pisze:Kto inny miałby się odnieść do Smoleńska jak nie gościu, który od dawna interesuje się lotnictwem?
LOTNICTWEM, a nie babraniem się w gównie smoleńskim. Mała, ale jednak różnica.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 11 lut, 2014 17:10

Kiedyś się udławisz tym gównem.
Ale widzę że tak jak eksperci Laska wiedzieli że piloci robili zupełnie coś innego niż mówili tak ty wiesz czym się zajmuje Stoch. Jesteś jakimś medium czy jak?

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 11 lut, 2014 18:23

A ja wam tylko napiszę, że fajne to metalowe, zardzewiałe bagno, łaczone nitami.

zu7, zainwestuj w okulary

Obrazek

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » wt 11 lut, 2014 18:39

Nity nie kłócą się z teorią smoleńską.
Do czego właściwie miałyby się odnosić? No i wciąż brak wyjaśnienia tego zielonkawo - rdzawego malowania.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » wt 11 lut, 2014 19:06

Obrazek

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 11 lut, 2014 19:07

Dla mnie to wygląda jak stary wojskowy hełm, na którym farba odprysła więc pordzewiał.

Niestety Stoch ma kask plastikowy, więc rdzę musiał sobie namalować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spamowisko”