Kierownica-co powinna mieć-jaką polecacie??

rFactor, F1 Challenge 99-02, F1-2002, GP4, itd... - czyli kącik domorosłego Schumachera ;-)

Moderator: Moderatorzy

zaglobus

Kierownica-co powinna mieć-jaką polecacie??

Post autor: zaglobus » ndz 26 sie, 2007 21:40

Witam, jestem tu nowy, w sumie trafiłem tu przez przypadek ale jak już jestem to chciałbym żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami. Chciałbym kupić kierownicę, na rynku jest tyle że nie wiem którą, na co trzeba patrzeć oprócz ceny bo oczywiście można kupić za 50zł jak i Logitech G25 za prawie 900zł.. Co byście zaproponowali?? z góry dzięki

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 26 sie, 2007 21:45

zależy ile masz pieniędzy.

jeśli 400~ zł to bez wątpienia Driving Force Pro - najlepsza kiera na rynku no i firma Logitech.

Jeśli około 200 to r440 Saiteka - jej wada to zaledwie 180 stopni skrętu i mało przycisków jednak potężną zaletą są optyczne potencjometry,

reszta kierownic jest raczej nie warta uwagi... albo się szybko psują albo ich cena względem jakości jest mizerna.

wypowiedź bazowana na dziale "kierownice" forum simracing.pl
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

zaglobus

Post autor: zaglobus » ndz 26 sie, 2007 22:24

Dzięki za info, wstępnie myślałem o tej kierownicy (Apollo RW-2060) fajnie wygląda, ale po namyśle, chyba lepiej poczekać, odłożyć kasę i kupić kierownicę Logitecha, 900" robi wrażenie ;-)
Załączniki
apollo RW-2060.jpg
myślałem że ta jest fajna..
apollo RW-2060.jpg (9.53 KiB) Przejrzano 3088 razy
drive.jpg
ale jak zobaczyłem tą...wymiękam

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 26 sie, 2007 22:27

zdecydowanie lepiej poczekać, ja mógłbym mieć r440 już za 2 tygodnie ale po rozmowach z paroma osobami wole zaczekać 2 miesiące i kupić DFP niestety jedyna oficjalna droga zakupu w polsce to polowanie na allegro. aktualnie kosztuje 440 zł.

można też sprowadzić samemu z niemiec z przesylkami to około 380 zł.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

mat.sok

Post autor: mat.sok » ndz 26 sie, 2007 22:30

A Logitech MOMO? Sam przymierzam się do zakupu tego sprzętu. Zawsze jak jestem w Media Markcie, to muszę ją odwiedzić. Fajnie się ją trzyma w dłoniach i na pierwszy rzut oka jest ok. Z awaryjnością/niszczeniem się materiału chyba też nie będzie problemu. W końcu to Logitech. Myślę, że warto zwrócić na nią uwagę.
Go Kubica, Go Massa.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 26 sie, 2007 22:31

mat.sok pisze:A Logitech MOMO? Sam przymierzam się do zakupu tego sprzętu. Zawsze jak jestem w Media Markcie, to muszę ją odwiedzić. Fajnie się ją trzyma w dłoniach i na pierwszy rzut oka jest ok. Z awaryjnością/niszczeniem się materiału chyba też nie będzie problemu. W końcu to Logitech. Myślę, że warto zwrócić na nią uwagę.
momo w porównaniu do DFP jest żałosna a kosztuje tyle samo, jest tak droga bo ma logo momo i tylko dlatego.

[ Dodano: Nie 26 Sie, 2007 ]
ludzie mówią że logi trzepie niezła kase na ludziach ktorzy się boją kupic DFP bo myślą że jak jest do PS2 to nie zadziała na PC :)

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » ndz 26 sie, 2007 22:33

mój kolega ściągnął z USA Logitecha G25 i dał 700 zeta

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 26 sie, 2007 22:34

Piotrek15 pisze:mój kolega ściągnął z USA Logitecha G25 i dał 700 zeta
dfp bez opłat w niemczech też kosztuje mniej niż 300 zł (uśmiech w stronę sakona :P)

http://pl.youtube.com/watch?v=bneHSvTu4 ... ed&search=

polecam... zobaczcie co robili kierowcy F1 zanim wprowadzono automatyczne sprzęgło i co jest możliwe w g25

zaglobus

Post autor: zaglobus » ndz 26 sie, 2007 23:29

Mam rozumieć że najlepsza byłaby G25?? tyle że kosztuje sporo, a za nią w " rankingu" jest Driving Force Pro???

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 26 sie, 2007 23:30

dokładnie, i jedyne co więcej daje cig25 to:

skóra
pedał sprzęgła
przyciski przeniesione na konsole skrzyni
skrzynia działająca w 6 płaszczyznach (tak jak w prawdziwym samochodzie)

całą reszte dfp ma
Ostatnio zmieniony ndz 23 gru, 2007 12:39 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » ndz 26 sie, 2007 23:32

zaglobus pisze:Mam rozumieć że najlepsza byłaby G25??
G25 nie jest tak dobra jak ją malują. Ma duży plus w postaci dobrych pedałów (co jest bolączką zarówno MOMO, jak i DFP) do tego pedały te mają rosnący liniowo opór. Pozostałe bajery w postaci manulanej skrzyni 6 stopniowej i sprzęgłą są moim zdaniem zbędnę, ale kto co lubi. Minusem jest praktycznie brak przycisków na samej kierownicy. W symulatorach F1 podczepiasz limiter i może prośbe o pit stop i tyle.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 27 sie, 2007 09:14

hideto pisze:
mat.sok pisze:A Logitech MOMO? Sam przymierzam się do zakupu tego sprzętu. Zawsze jak jestem w Media Markcie, to muszę ją odwiedzić. Fajnie się ją trzyma w dłoniach i na pierwszy rzut oka jest ok. Z awaryjnością/niszczeniem się materiału chyba też nie będzie problemu. W końcu to Logitech. Myślę, że warto zwrócić na nią uwagę.
momo w porównaniu do DFP jest żałosna a kosztuje tyle samo, jest tak droga bo ma logo momo i tylko dlatego.

ludzie mówią że logi trzepie niezła kase na ludziach ktorzy się boją kupic DFP bo myślą że jak jest do PS2 to nie zadziała na PC :)
Ja mam momo logitech i nie narzekam. Czytałem, że się pedały psują, a tutaj już ponad rok i nic :) Poza tym fajnie się trzyma w dłoni, dobra jakość, sporo przycisków i możesz przestawić wajchę skrzyni biegów z lewej na prawą (lub na odwrót :>).
Wady to mały kąt skrętu co może przechodzić w małą dokładność. Ale to raczej kwestia ustawienia i przyzwyczajenia.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 18 gru, 2007 15:01

Sorry że odgrzebuje.
Wczoraj zakupiłem Kierownicę Logitech Formula Force EX za 250zł
Pierwsze wrażenie:
Ergonomia w porównaniu do poprzedniego modelu który miałem(Formula GP) trochę słaba choć i tak bardzo dobra, poprawione otwory na śruby, są one zaślepione.
Przyciski to bajka, 10 przycisków + Dpad + łopatki zmiany biegów, mam na kierownicy nawet balans hamulców co w poprzednim modelu było nie możliwe bo 4 przyciski to trochę za mało.
Działanie FFB jak na razie sprawdzone na F1c, chodzi bardzo dobrze, zabieram się za CMRa jakiegoś.
Naprawdę świetny niskobudżetowy sprzęt.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 gru, 2007 18:15

Ja polecam Manta Compressor Supreme. Mam starą wersję, ale jest już jakaś nowa. Na pudełku pisało że jakaś z TC czy jakąś imitacją. Ogólnie mam do niej jeszcze pedały i gałke skrzyni i hamulec ręczny. Tyle że mi się już gałka popsuła i jak chce zmienić bieg w dół to muszę trzymać ok. 3 sek. Kiera kosztuje (nowa) chyba mniej niż 200 zł. Stara wersja nie stawia żadnych oporów w sterowaniu i jest jakby taka duża, ale ma dużo przycisków (wszystkie z padu PS + 2 guziory jakieś do nie wiem czego). Ale się sprawdza i się dobrze mi nią steruje ;).
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » wt 18 gru, 2007 18:54

To nie polecaj Xcore nic bez FBB jak się nie znasz ;] Do tych 200 zł dokładasz 40 złotych i masz Formula EX, która jest już warta polecenia, jak się w ogólę na coś decydować.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 gru, 2007 18:56

Ale dla mnie jest ona wporzo i jak ktoś nie ma forsy to może sobie kupić tą :).
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » wt 18 gru, 2007 18:59

Jak ktoś nie ma forsy, to nie kupuje dobrej kierownicy do symulatorów, tylko do NFS :-)

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 gru, 2007 19:01

Nie no może nie jest najlepsza, ale ją dostałem i nie mam zamiaru kupywać se nowej bo nie potrzebuje jakiś bajerów FFB tylko prostą kierownicę, która będzie miała pedały i takie kółko do skręcania. A, do NFSa to się nadaje, fajnie sie jeździ.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 18 gru, 2007 19:03

Xcore pisze:bajerów FFB
bajer FFB się przydaje jak się jeździ bez pomocy :) jak odpalasz wszystkie ABSY itp na ON albo high to wtedy FFB tylko przeszkadza.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 gru, 2007 19:26

Aha. I masz odpowiedź dlaczego nie potrzebuję.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 18 gru, 2007 19:32

tylko powiedz mi... po co kupować kierownice zakładając, że będzie się używac tych samych pomocy co na klawiaturze ? :)

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 gru, 2007 19:52

Na kierze ze wszystkimi pomocami i tak uzyskujesz lepsze czasy niż na klawie. Przynajmniej u mnie i teammate.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 18 gru, 2007 19:57

Twoja filozofia... masz do niej prawo... ale prawdziwa zabawa z kierownicą zaczyna się po wyłączeniu tego wszystkiego :] ściągnij sobie MMG, albo cokolwiek F1 z najaktualniejszą fizyką, wejdz na Catalunya z oryg. rF wyłącz pomoce i zobacz jaki z ciebie ścigant wielki jest...

ja mam czyste średnio jedno okr na 4 i to nie w takim sensie że np kół gdzies nie przyblokuję tylko że się na torze utrzymam :P ale to jest to co tygryski lubią najbardziej ;-) 800 KM mocy na tylnej osi bez układów elektronicznych.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 gru, 2007 19:59

Tak, ale to jest liga, a na wyścigu nie będę sie bawił w kręcenie bączków dlatego, że a) dostane karę za przeszkadzanie b) nie zdobędę punktów. Więc jak na moją formę to wole nie ryzykować jazdy bez tego i tamtego bo jeszcze w kogoś walne. Ale ogólnie to mi sie strasznie źle na klawie u Ciacha jeździło, w ogóle brak wyczucia....bleh.
Ostatnio zmieniony wt 18 gru, 2007 22:02 przez Xcore, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » wt 18 gru, 2007 20:26

Ja już na klawie na Norsing zacząłem pomoce wyłaczac bo już ich nie potrzebowałem, a od czwartku, lub piątku będe się uczył jeżdzic na kierze i powoli będe wyłaczał pomoce ale najpierw włącze TC na max , stability control tez i anti lock brakes. Z takimi pomocami dawalelm sobie rade jak pożyczyłem G25 od kumpla. oczywiście automatyczną skrzynie też włacze, ale jak próbowałem na łopatkach w g25 to nie szło mi tak zle, aczkolwiek cięzko było mi sie na torze skupic :) Chyba już wszyscy będą w lidze mięli kiere jak tak dalej pójdzie :)

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » wt 18 gru, 2007 20:56

Jak dla mnie w Manta Compressor Supreme za lekko naciska się pedały. Nie stawiają żadnego oporu. Lepsza ta kierownica niż jezdzić na klawie. A tak przy okazji,czy to normalne, że kiedy nacisne do połowy pedał gazu tu jedzie jakbym nacisnął gaz do podłogi?
BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » śr 19 gru, 2007 08:11

dudek2 pisze:Jak dla mnie w Manta Compressor Supreme za lekko naciska się pedały. Nie stawiają żadnego oporu. Lepsza ta kierownica niż jezdzić na klawie.
Właśnie to jest w tej kierze złe - zero oporów. Ale to stara kiera.
dudek2 pisze:A tak przy okazji,czy to normalne, że kiedy nacisne do połowy pedał gazu tu jedzie jakbym nacisnął gaz do podłogi?
Nie :???:
Nie mogę ci pomóc

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » śr 19 gru, 2007 10:09

jak masz cyfrowe pedały to tak jest... To tak jak na klawiszach, albo masz wcisnięty albo nie.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 19 gru, 2007 20:20

Moja odczucia na temat FFB
Ja jako osoba, która z FFB miała do czynienia sporadycznie aż do teraz, mogę stwierdzić że przy wyłączonych pomocach da się lepiej wyczuć auto z FFB niż bez.
oczywiście automatyczną skrzynie też włacze, ale jak próbowałem na łopatkach w g25 to nie szło mi tak zle, aczkolwiek cięzko było mi sie na torze skupic
Ja nie wyrabiam z redukowaniem, F1c jest to jedyna gra gdzie jeżdżę z automatem.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » śr 19 gru, 2007 21:04

To ja może dołączę do dyskusji. :grin: Planuję zakup kierownicy (a noszę się już z tym zamiarem ładnych parę miesięcy :P ). Zainteresował mnie Saitek R440. Ponoć w swojej cenie jest całkiem niezły, jeden z lepszych. Mam pytanie: czy miał ktoś może kiedyś do czynienia z tą kierą i mógłby coś o niej więcej powiedzieć? Zależy mi na opiniach, bo dla mnie to naprawdę spora kasa i chciałbym ją dobrze spożytkować. :grin:

PS: Muszę przyznać, że im więcej słucham na forum reklam DFP, tym bardziej chciałbym właśnie w niego zainwestować, ale jednak to już zupełnie inna półka cenowa (jakieś 140 zł drożej), a z budżetem ciężko. Świętego Mikołaja nawet nie śmiem prosić, zresztą i tak już za późno. :cool:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulacje F1”