F1 2011 by Codemasters

rFactor, F1 Challenge 99-02, F1-2002, GP4, itd... - czyli kącik domorosłego Schumachera ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
patrickstr

F1 2011 by Codemasters

Post autor: patrickstr » wt 26 lip, 2011 12:39

Jak wiadomo od dawna Codemasters rozpoczęło pracę nad nową grą z serii F1. Pierwsze zmiany które rzuciły się w oczy po obejrzeniu trailera z gry to:

- prawdziwe kierownice zespołów
- Safety Car
- systemy DRS oraz KERS

Trailer

Screeny:
http://www.virtualr.net/f1-2011-six-new-preview-shots/
http://www.virtualr.net/f1-2011-two-new-previews/
http://www.virtualr.net/f1-2011-first-ever-previews/

Gameplay'e:
http://www.virtualr.net/f1-2011-new-vid ... ent-recap/
http://www.virtualr.net/f1-2011-new-gameplay-videos/
http://www.virtualr.net/f1-2011-new-int ... y-footage/
"Do dzisiaj Alan Shearer uznawany jest za tego, który jako pierwszy odmówil Alexowi Fergusonowi."
[21:22] Angulo: tak więc Forza Ferrari!

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » pt 12 sie, 2011 14:24

safety car, drs i kers i nowe kierownice nie wiem czy tym mieli się zając. Z tego co oglądam na tych filmach to znowu jazda typu arcade czyli jedziesz bo jedziesz żadnej frajdy ani realizmu prowadzenia bolidu F1. Po drugie wyprzedzanie znowu będzie dziecinnie łatwe a po trzecie bolidy nie będą zróżnicowane jak w stawce F1 tylko HRT będzie jeździł w środku stawki.

Osobiście nie potrzebuję drs, kers czy Sc. Przedewszystkim powinni się skupić na grywalności czyli fizyka jazdy i realizm zachowania się bolidu naszego jak i pozostałych.

A ja narazie widzę, że znowu czarują ludzi SC, DRSem i KERSem a grywalność będzie głęboko w "lesie".

I tak wydaje mi się, że będzie wyglądała ta gra. Obym się mylił.

FlynN

Post autor: FlynN » sob 20 sie, 2011 21:18

Sporym minusem jest to co było w 2010 czyli data jej wydania. Gdyby ta gra wyszła początkiem sezonu a nie w jego środku pewnie by miała więcej fanów. Ja osobiście miałem kupić 2010 ale nie kupiłem tylko z tego względu że sezon się kończył, a żadne łatki aktualizujące zespoły nie było.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 24 wrz, 2011 10:13

Jak ktoś już gra to poproszę o opinię. ;)

Awatar użytkownika
sh3d2

Post autor: sh3d2 » sob 24 wrz, 2011 14:33

bed_nar pisze:Przedewszystkim powinni się skupić na grywalności czyli fizyka jazdy i realizm zachowania się bolidu naszego jak i pozostałych.
po 1 grywalnosc to wcale nie fizyka, gry od cm maja byc "proste latwe i przyjemne", a nie realistyczne.
a po 2 realizmu (fizyki) sie w grach od cm za szybko (lub tez nigdy) nie doczekasz, nie taki jest ich target.
jesli interesuja cie "gry" ktore oferuja dobry realizm jazdy polecam iracing,netkar,lfs (kolejnosc przypadkowa).
tyle tylko, ze 90% "fanow" f1 spod znaku cm po jednej sesji z ktorakolwiek z ww gier stwierdzi "ee za trudne".

ural

Post autor: ural » pn 26 wrz, 2011 21:17

doriano pisze:Jak ktoś już gra to poproszę o opinię. ;)
Nie będę się rozpisywał, bo nie ma sensu - wszystko zawarłem w swojej recenzji:

http://punkgamer.pl/artykul/recenzja-f1 ... ostep--637

W skrócie - kariera okrojona w stosunku do poprzedniczki, ale model jazdy znacznie lepszy.

Co do postu kolegi powyżej. Ja polecam rFactor, a co do LFS, iRacing, itd. zgoda, niemniej nie dewaluowałbym tak bardzo serii od Codemasters, bo jeśli wyłączy się wszelkie wspomagacze, to model jazdy ociera się o symulacyjny. A gry typu iRacing, czy rFactor bez odpowiednich modów i znajomości tematu wcale nie są takie doskonałe ;).

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 26 wrz, 2011 21:28

ural pisze:o do postu kolegi powyżej. Ja polecam rFactor, a co do LFS, iRacing, itd. zgoda, niemniej nie dewaluowałbym tak bardzo serii od Codemasters, bo jeśli wyłączy się wszelkie wspomagacze, to model jazdy ociera się o symulacyjny.
W którym aspekcie jeśli mogę spytać ? miałem tę nieprzyjemność jeźdżenia w F1 2010 i po skończeniu 2 sezonów odłączyłem kierownicę i ją przeprosiłem. Do dziś jest na mnie obrażona bo to jest gra kompletnie do kierownicy nie przystosowana. Ociera się o symulacje ? proszę, nawet tak nie żartuj, bo ludzie którzy zaznali w miarę realnej jazdy bolidem F1 w iRacing albo FVA zabiją cię śmiechem.
ural pisze:A gry typu iRacing, czy rFactor bez odpowiednich modów i znajomości tematu wcale nie są takie doskonałe .
Po pierwsze, jak masz oryginał iracing to masz dostęp do wszystkiego, jak grasz na piracie to masz stare auta.
Po drugie rfactor został zaprojektowany jako otwarta platforma dla graczy, a nie skończona gra.
Po trzecie, co to znaczy 'bez znajomości tematu' ? Przeciętny nastolatek jadący gokartem wie czy ma bolid podsterowny czy nadsterowny, czy mu się za szybko kończą biegy czy ma ich za dużo, czy dupą trze o asfalt czy nie. Żeby się cieszyć realną jazdą nie trzeba znać każdego detalu setupu - tak jak uważają niektórzy śmieszni simracerzy którzy nazywają miesiąc przygotowywania setupu do danego toru i auta 'profesjonalizmem' ;-)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
sh3d2

Post autor: sh3d2 » śr 28 wrz, 2011 23:15

ural pisze:nie dewaluowałbym tak bardzo serii od Codemasters, bo jeśli wyłączy się wszelkie wspomagacze, to model jazdy ociera się o symulacyjny.
pozwole sobie sie nie zgodzic, f1 2010 od cm zainstalowalem raz, pojezdzilem z pol godziny (z zasady nie uzywam zadnych wspomagaczy, wiec wszystkie mialem wylaczone) i tyle tego bylo, jesli ktos chce sie bawic w "simracing" to w f1 2010 tego nie znajdzie.

co mnie uderzylo najbardziej, to opoznienia przy zmianie biegow, ktore jak na realia f1 sa wprost kolosalne. samochod (grip, handling itd) zachowuje sie kompletnie nierealistycznie.
jedynym plusem jest grafika, ktora jest naprawde ladna, ale czy o to chodzi?

jesli juz o filmikach z jazdy mowa, to kilka moich znajdziesz w dziale "luzne dyskusje". sa tam przejazdy (o ile pamietam) z netkara i lfs (zarowno online, jak i offline).
poogladaj i zobacz, ile tam (w przeciwienstwie do f1 2010) sie dzieje.
jesli ciagle nie bedziesz przekonany, kup sobie ktorys z wymienionych tytulow i sprobuj wykrecic pare szybkich kolek, zobaczysz ze nie jest to tak proste jak w pozycji od cm.

a tak poza konkursem, to f1 2010, to zaden simracing, czy tego chcesz czy nie, simracing jest skupiony wokol wymienionych przeze mnie tytulow.

ps. filmiki znajdziesz tu: http://www.youtube.com/user/sh3d2

nie jest to f1 (ktore wg mnie w zadnej z gier nie jest symulowane dostatecznie dobrze), tylko nizsze serie (formula ford, formula bmw, formula 2000, f3, gp2), nie sa to tez moje zadne "najlepsze przejazdy", ot random fun ;)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 06 paź, 2011 15:10

Trochę pograłem, choć na pewno nie tyle ile bym chciał! :mrgreen:

Przede wszystkim zacznę od tego, że popieram hideto i sh3d2 w kwestii jasnego zaznaczania, że gra symulatorem nie jest! Inną sprawą jest jednak to, że jeśli czyta to ktoś naprawdę zainteresowany opiniami na temat gry, ale nie zainteresowany prawdziwym simracingiem, to... niech nie czyta opinii wspomnianej dwójki. ;)

Jeśli komuś zależy na stosunkowo realistycznym modelu jazdy i dostosowaniu gry do obecnych realiów, ale jednocześnie nie ma zamiaru wyrywać sobie włosów z głowy podczas poszukiwania optymalnych ustawień, to F1 2011 jest strzałem w dziesiątkę.

F1 2010 podobała mi się bardzo i naprawdę lubiłem w niej to, że mogłem sobie wieczorem strzelić piwko albo trzy i na spokojnie się pobawić... F1 2011 jest tu IMO jeszcze lepsza. W końcu w poprzedniczce brakowało między innymi SC. Po (chyba) ośmiu wyścigach mogę też stwierdzić, że AI jest zdecydowanie lepsze. Na legendarnym poziomie trudności dostawałem dość mocno po czterech literach... w poprzedniczce na najwyższym poziomie zdobywałem mistrzostwo w STR. :P :/ Cieszy też możliwość dużej personalizacji stopnia trudności.

Bardzo podoba mi się też możliwość zabawy KERS-em czy DRS-em. Reszta w gruncie rzeczy jak w poprzedniczce, czyli jak najbardziej ok.

Co do zastrzeżeń, to w zasadzie mam tylko jedno... Mam wrażenie, że gra minimalnie za wolno reaguje na moje ruchy kierownicą. :( Może jest to kwestia tego, że jednak trochę w rFactor się bawiłem, ale mimo wszystko wymagało to przyzwyczajenia (pod tym względem kontrola nad bolidem w F1 2010 była bardziej... bezpośrednia?).

Podsumowując: jeśli zależy Ci na na ROZRYWCE w klimatach F1, która ma nie nerwicować jak prawdziwe symulatory, ale ma też być zdecydowanie bardziej realna (czy też mniej oderwana od rzeczywistości) od produkcji w stylu arcadowych NFS-ów, to... GORĄCO POLECAM!!

Ja ostatnimi czasy oczekuję właśnie takiej rozrywki i mogę tylko żałować, że przez dwa tygodnie znalazłem dosłownie ze cztery godziny na granie. :razz:

edit:

A... jeśli jeszcze ktoś nie grał, to do zobrazowania sytuacji dodam, że jeśli chodzi o fizykę jazdy i radość z jazdy, to IMO jest to właśnie ta dolna granica realizmu (tudzież oderwania od rzeczywistości), która już wymaga używania kierownicy. W rF`a niby też się na padzie da grać, ale po co?

edit2:

Słyszałem, że jest możliwość przechodzenia sezonu online w trybie kooperacji! Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o PW! :D
Ostatnio zmieniony pt 07 paź, 2011 18:39 przez doriano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pt 07 paź, 2011 08:56

Jeśli mówimy o takich nieco mniej realistycznych ale dających mnóstwo frajdy grach, to polecam Test Drive Unlimited (inne chyba też, ale nie grałem). Od NFS dużo trudniejsze, a nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie na lekkim rauszu całkiem przyjemnie pośmigać. Jak dla mnie numero uno półsymulatorów.

PS: Podobno te najnowsze spod znaku Colina McRae (Grid, Drift, czy jakoś tak) też jest takim półsymulatorem.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

bojanpl

Post autor: bojanpl » sob 12 lis, 2011 21:09

Witam. Mam problem, gdyż tydzień temu kupiłem F1 2011. Gra chodziła do czwartku dobrze, jednak nagle wczoraj coś się zmieniło. Ładuje się gra i przy reklamie birmingham gra się ścina i muszę zrestartować kompa. Tak za każdym razem. Dodaje, że przeinstalowanie gry nic nie dało. Co mam zrobić?

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » pn 21 lis, 2011 21:36

Skontaktować się z pomocą techniczną:P Oni najlepiej pomogą.
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

maxsiu81

F1 2011 PS3 problemy przy starcie, i jazda bolidem

Post autor: maxsiu81 » pt 16 mar, 2012 10:56

Witajcie

kupiłem sobie ostatnio na konsole formułe 2011 gra bardzo mi sie spodobała ale jest parę elementów kotre mnie bardzo irytują. Po pierwsze gdy zaczynam karierę i rozpoczynam wyścig mój bolid strasznie powoli się zbiera. Zanim wyjadę z pasu startowego to nikogo juz nie ma, a jak staje w miejscu to włącza sie jakis bieg wsteczny, co to ma byc ???? jaki bieg wsteczny w formule ???? to jest jakaś poracha ! to samo ma się jak juz jade bolidem wszyscy mnie mijają wiec ze na początku mam kiepski bolid ale bez przesady,

[ Dodano: Pią 16 Mar, 12 16:01 ]
nikt nie wiem w czym tkwi problem ? będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

[ Komentarz dodany przez: doriano: Pią 18 Maj, 12 21:01 ]
Przeniosłem.

S3r

F1 2011 Codemasters

Post autor: S3r » pt 18 maja, 2012 19:26

Witam.

Mam taki problem, próbuję z kumplem zagrać na split screenie na dwa pady, jeden mamy od ps3, drugi jakiś media tech do PC. Jak gram w tryb jednoosobowy to mój pad z media tech działa bezproblemowo, bez emulatora. Natomiast jak próbujemy ustawić na dwa pady, to albo jeden działa albo żaden.

Używamy 2 emulatorów, jeden do pada od ps3 - DS3 Tool a drugi do mojego, Vibmod x360.

Może ktoś miał podobny problem. Niech się wypowie jak to ustawić.
Dzięki.

[ Komentarz dodany przez: doriano: Pią 18 Maj, 12 21:01 ]
Przeniosłem.

Lawrence
Kontakt:

Post autor: Lawrence » sob 09 cze, 2012 00:51

Witam.

Mam nastepujacy problem. Mam oryginal F1 2011 i cos nie halo z gra, lub laptopem.
Otoz po zainstalowaniu gry i kliknieciu na ikonke startowa naped czyta mi plyte, pojawia sie przy kursorze plytka krecaca sie... no i to tyle. Gra wogole sie nie uruchamia. Probowalem uruchomic jako administrator - tez nie idzie, sciagnalem nowe sterowniki grafiki - tez nic.

Co ciekawe, po wywolaniu Menedzera zadan nie mam uruchomionej gry w karcie "Aplikacje" za to mam ja uruchomiona na karcie "procesy" z tym ze ma przy nazwie gry "*32" [konkretnie F1 2011*32]. Moj system to Win 7 64bit, moze ma to zwiazek z systemem? Pliki sa umieszczane w katalogu ProgramFiles(x86). Chcialem usunac katalog "hardwaresettings"w katalogu My Games pod "My Documents", ale takowego katalogu nie ma. Moze tworzy sie pouruchomieniu gry - nie wiem.

Moje parametry to:
Dell
- i7 2670 QM
- 8GB RAM
- Grafika: nVidia GeForce GT 555M
- Windows 7 64 bit

Czy moze jest to problem z grafika? Moze na kartach nVidii wystepuja jakies problemy z gra? Tak np jest w przypadku BF 3. Jesli macie jakies pomysly to bylbym wdzieczny za podpowiedz.
Pozdrawiam:
Lawrence
www.speedway-photography.pl

Awatar użytkownika
Mati_00

Post autor: Mati_00 » ndz 24 mar, 2013 12:19

Witam,
posiadam F1 2011 na PS3. Powiedzcie mi, ktoś jeszcze w to gra, jest jakaś liga online? Czy wszyscy przenieśli się na 2012. Jakie są Wasze wrażenia z porównania tych 2 części?

Awatar użytkownika
matteo98987

Post autor: matteo98987 » ndz 24 mar, 2013 15:36

Jeśli chodzi o F1 2012 i F1 2011 to lepsze jest to pierwsze, nie to że nowsze i nowsze nazwiska (są mody ale tylko na PC) ale HRT jest zazwyczaj 23,24 czasami wyżej albo jak ktoś nie ukończy wyścigu, jest więcej wypadków przeciwników (botów).
Jeśli chodzi o ligi to raczej jest kilka lig ale naprawdę niewiele ponieważ tak jak pisałeś większość przeniosła się na 2012
Pozdrawiam :)

strefakrzysiek

Post autor: strefakrzysiek » wt 26 mar, 2013 17:19

Mati_00 pisze:Witam,
posiadam F1 2011 na PS3. Powiedzcie mi, ktoś jeszcze w to gra, jest jakaś liga online? Czy wszyscy przenieśli się na 2012. Jakie są Wasze wrażenia z porównania tych 2 części?
Jak chcesz to możesz do nas dołączyć. Link do ligi - liga f1 2011

Awatar użytkownika
Mati_00

Post autor: Mati_00 » śr 27 mar, 2013 22:11

super! :) napisz mi napriv jakie są warunki, zasady itd :)

[ Dodano: Czw 28 Mar, 13 20:45 ]
jest różnica jaki setup pod jakie auto ustawiamy?

nen12

Post autor: nen12 » śr 19 mar, 2014 16:22

Siemka!
Ja mam pewien problem. Po uruchomieniu formuły gra otwiera się ale w procesach a nie w aplikacjach :( A tak chciałem sobie pograć :)
Pomóżcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulacje F1”