Różnice prędkości Wiliams-Mercedes

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Dropszot

Różnice prędkości Wiliams-Mercedes

Post autor: Dropszot » pn 29 kwie, 2019 13:30

Witam forumowiczów.
Chciałbym podzielić sie pewnym spostrzeżeniem z ostatniego GP w Baku.
Otóż z tego co wiadomo Williams korzysta z silników Mercedesa. Skoro tak to nasuwa mi sie pytanie czy w związku z tym silniki te nie powinny ,,wkręcać się " w takim samym tempie i z taką sama łatwościa na obroty przy których następuje zmiana poszczególnych biegów ?????
Mam wykupioną opcję F1 TV i dzięki temu mogę dowolnie ,,podróżować" w kokpicie każdego kierowcy w trakcie treningu i wyścigu. Zauważyłem , że porównując moment w którym kierowcy Mercedesa wbijają 8 bieg z momentem w którym działo sie to u Williamsa ( obserwowałem to w 3 sektorze na ostatnim szybkim fragmencie toru z kilkoma łukami i prostą dojazdową do mety) , ci pierwsi mogli zrobić to o kilkaset metrów wcześniej niż Williams. !!!!!!! Szok !!!!! Czy nie oznacza to , że specjaliści z Williamsa dziwnie konfigurują skrzynię ???? Była to ewidentna różnica i przepaść w dochodzeniu silnika do pułapu obrotów do zmiany biegu na wyższy. Co należy o tym sądzić i czy ktoś również zwrócił na to uwagę ?

Pozdrawiam Mariusz
'

Gadax

Re: Różnice prędkości Wiliams-Mercedes

Post autor: Gadax » pt 18 gru, 2020 15:26

Szczerze powiedziawszy nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale rzeczywiście ciekawe spostrzeżenie :P

MaryJones67
Kontakt:

Re: Różnice prędkości Wiliams-Mercedes

Post autor: MaryJones67 » pn 15 lis, 2021 11:41

Masz rację tutaj, że skrzynia biegów ma tutaj wpływ na to co wspominasz, ale nie tylko. Aerodynamika, spojlery, zderzaki itd również na to wszystko wpływa. Ba, nawet przecież silnik się ustawia, a nie wkłada gotowe. Silnik jest konstrukcyjnie przygotowany, ale co z nim zrobisz, jak ustawisz zapłon, wkręcanie się na obroty, turbinę itd zależy już od Williamsa. Za dużo składowych tutaj wpływa na efekt końcowy, którym jest wolniejszy Williams od Mercedesa nawet gdy mają te same silniki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”