Czy to Kubica powinien się bać??

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hagen14

Czy to Kubica powinien się bać??

Post autor: Hagen14 » ndz 12 sie, 2007 20:21

Pojawiły się spekulacje, że to Kubica powinien obawiać się ewentualnego przejścia Alonso do BMW, ponieważ niemieckie prasy :roll:, oraz menadżer Nicka uważa, że Heidfeld ma pewną posadę w F1 na przyszły rok??

Czy Kubica musi się tego obawiać?? Ja myślę, że nawet jeśli straciłby posadę w BMW, to nie miałby problemu ze znalezieniem lepszej, a poza tym czy BMW opłaca się "wypuszczać" Kubicę?
Ostatnio zmieniony ndz 12 sie, 2007 22:56 przez Hagen14, łącznie zmieniany 1 raz.

mat.sok

Post autor: mat.sok » ndz 12 sie, 2007 20:32

Jezeli opcja zatrudnienia alfonso wchodzi w gre, to BMW miałoby trudny orzech do zgryzienia. Nick jest dobrym kierowcą, ma więcej punktów od partnera, ale jest starszy i teoretycznie nie opłacałoby się inwestować w niego kasę. Robert natomiast jest młody i urtalentowany, więc taki skarb warto trzymac. Na jego niekorzyść przemawia mały dorobek punktowy. Dr Mario pewnie zna jeszcze więcej plusów i minusów swoich kierowców.

Ja, po przeanalizowaniu całej sytuacji, doszedłem do wnioskku, że sa małe szanse na przejście Alfonso do innego zespołu. Raczej zostanie w McL. Całą tą sytuację przejścia Fernando wykreowały sobie media, które nie mają co pisać, wiec wymyślaja sensacje, pół roku o tym popiszą a i tak na końcu wszystko się wyjaśni.
Go Kubica, Go Massa.

Kakao

Post autor: Kakao » ndz 12 sie, 2007 22:04

watpie zeby Alonso przeszedl do BNW-on jest zbyt ambitny-mysle ze woli ze klocic i trwac w McLarenie w toksycznej atmosferze w zamian za mozliwosc zdobycia tytulu niz przechdozic do BMW ktore szans na mistrza raczej nie ebdzie mialo.Wiem ze wszyscy zapowiadaja i wiekszosc pewnie w to wierzy ze BMW na przyszly sezon stworzy bolid gotowy do walki z Ferrari i mclarenem ale ja jakos w to watpie-boje sie tylko zeby nei bylo regresu-BAR tez juz mial sezon swietny-byl juz w czolowce a potem spadek ,wykupienuie przez honde i w tym sezonie kompletne dno,Jordan tez mial sezon siwetny jak na niego a potem tak upadl ze trzeba bylo zespol sprzedac
Alonso nie ebdzie tak ryzykowal
Co do Kubicy jak bedzie musial doejsc z BMW to bardzo xle dla iego-kaZdy inny zespol ejst gorszy a do Ferrari ani mclarena nie rpzejdzie-bedzie sie tulal w srodku stawki i moze tak juz skonczyc-oby nie

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 12 sie, 2007 22:34

Kakao pisze:watpie zeby Alonso przeszedl do BNW
ja również wątpię by tak zrobił... zwłaszcza że takiej stajni nie ma
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Nandroid

Post autor: Nandroid » ndz 12 sie, 2007 22:35

Alonso nie przejdzie do BMW...prędzej już nawet do Renault...A cała niemiecka prasa to tak jak fakt... :neutral:

Awatar użytkownika
Hagen14

Post autor: Hagen14 » pn 13 sie, 2007 07:59

Jak słyszę o niemieckiej prasie, to przychodzi mi na myśl tylko Bild, a wiadomo co oni wypisują :razz: A Alonso, jeśli już wogóle opuści Mclarena, to wydaje mi się, że ma szanse przejścia do Renault, do BMW nie, bo Kubica ma podpisany kontrakt do 08(wiem, że można zerwać, ale wątpie żeby Theissen tego chciał) a poza tym szefostwo BMW wie, że z tym składem będą mogli powalczyć w przyszłym roku o zwycięstwa. Czas pokaże :grin:
Ostatnio zmieniony pn 13 sie, 2007 10:58 przez Hagen14, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » pn 13 sie, 2007 08:16

Temat ściągnięty z onetu :???: Zostawiam bez komentarza gdyż to są bzdury przez nikogo nie potwierdzone, a Polska prasa lubi trochę kibiców postresować.
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Awatar użytkownika
Hagen14

Post autor: Hagen14 » pn 13 sie, 2007 08:40

a czy ktoś powiedział, że to co pisze onet i niemiecka prasa to prawda??

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Post autor: pablomak » pn 13 sie, 2007 08:52

hideto pisze:
Kakao pisze:watpie zeby Alonso przeszedl do BNW
ja również wątpię by tak zrobił... zwłaszcza że takiej stajni nie ma
Zgasiłeś kakao:)

Według mnie Mario Thiessen nie chciałby zwalniać Kubicy, choćby dlatego że sam go tu sprowadził i wierzy w niego od początku jego startów w F1. Alonso zostanie w Mc'Larenie, tak przynajmniej ja sądze, za rok BMW będzie śmigać i wygrywać wyścigi. Kubica nie ma się czego obawiać.
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » pn 13 sie, 2007 09:41

pablomak pisze:Według mnie Mario Thiessen nie chciałby zwalniać Kubicy, choćby dlatego że sam go tu sprowadził i wierzy w niego od początku jego startów w F1. Alonso zostanie w Mc'Larenie, tak przynajmniej ja sądze, za rok BMW będzie śmigać i wygrywać wyścigi. Kubica nie ma się czego obawiać.
......... Jak nie spiepszą bolidu na 2008 :) tfu, tfu, tfu

A te zbdury jake można czytać na temat ewentualnych zastępstw w BMW to juz przechodzi najśmielsze granice.

Normalnie, frycki chcą żeby Nick był no1 a polacy żeby był to Robert.
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 13 sie, 2007 10:15

no dobra ale pomyślcie teraz tak jakby to nie robert jeździł w BMW.

mam 3 w stawce zespół który rozwija się bardzo dynamicznie.

mam w zespole doświadczonego kierowcę bez większych sukcesów
i młokosa który w F1 jest od roku i gdyby nie Hamilton to byłby jednym z lepszych debiutów.

nagle dostaję informację że 2 krotny (możliwe że niedługi 3 krotny) chce przejść do mojego zespołu bo wciąż chce walczyć o mistrzostwa.

Nawet bym się 5 minut nie zastanawiał.

A teraz pytanie kogo bym zwolnił ?

osobiście usunął bym starszego doświadczonego, ponieważ Alonso to doświadczenie również ma a na dodatek jest znany ze swojego wpływu na rozwój bolidu

jednocześnie pozostawiając młodego jako inwestycje na przyszłość teamu, by ten nauczył się czegoś od 'mistrza'
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Bulkers

Post autor: Bulkers » pn 13 sie, 2007 10:33

Ogólnie zgadzam sie z hideto, i bardzo watpie zeby zaszlyjakies zmiany w BMW w 2008r. Jest tylko jeden problem że to jest niemiecko-szwajcarski zespół i Nick jest najlpeszym niemcem atm. Watpie zeby zwolnienie jego dobrze odbiło sie w kraju ktory jest bardzo wazny dla sportów motorowych. Według mnie z takimi naciskami decyzja mogła by byc trudna :)

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pn 13 sie, 2007 14:21

Tak Kubica już powinien się bać Heidfeld był już w tym sezonie 2 razy na podium, a Kubica ani razu to świadczy o tym że Heidfeld jest bardziej doświadczony i zarazem lepszy... Ale skąd wiemy czy te info nie są czasami kłamliwe w 100% może Alonso zostanie :?: lecz to jest najmniej prawdopodobne bo mówił że nie zostanie... no już nie wiem muszę poczekać na więcej info, do końca sezonu się dowiemy :wink:
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 12:43 przez Kamil F1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hagen14

Post autor: Hagen14 » pn 13 sie, 2007 14:56

Bulkers pisze:Ogólnie zgadzam sie z hideto, i bardzo watpie zeby zaszlyjakies zmiany w BMW w 2008r. Jest tylko jeden problem że to jest niemiecko-szwajcarski zespół i Nick jest najlpeszym niemcem atm. Watpie zeby zwolnienie jego dobrze odbiło sie w kraju ktory jest bardzo wazny dla sportów motorowych. Według mnie z takimi naciskami decyzja mogła by byc trudna :)
też sie zgadzam :lol:

[ Dodano: Pon 13 Sie, 2007 ]
chociaż nie sądze, żeby Mario Theissen zwracał uwagę na narodowość

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Re: Czy to Kubica powinien się bać??

Post autor: Sakon Yamamoto » pn 13 sie, 2007 16:53

Hagen14 pisze:Czy Kubica musi się tego obawiać?? Ja myślę, że nawet jeśli straciłby posadę w BMW, to nie miałby problemu ze znalezieniem lepszej
Po pierwsze, lepsza posade moglby znalezc tylko w Ferrari albo McLaren, co na chwile obecna jest po prostu niemozliwe.

Nie wierze, ze dojdzie do jakiejkolwiek zmiany, bo Mario jest za bardzo poukladanym czlowiekiem, zeby na to pojsc. To jest drugi Todt jezeli chodzi o team, a jak wszyscy wiedza Alfonso wprowadza wszedzie bardzo zla atmosfere.

Jezeli jednak doszloby do takiej zmiany (Alfonso w BMW), to obstawialbym, ze drugim kierowca bedzie Nick - po prostu dlatego, ze ma lepsze zaplecze, chociazby sponsorow i doswiadczenie. W tym momencie tak, jak pisze onet.pl - Nico Rosberg trafilby do McLaren. Jak juz kiedys pisalem, jest to zawodnik z ogromnym potencjalem i mozliwosciami, niestety Williams nie pozwala mu na nic wiecej.

Awatar użytkownika
Hagen14

Post autor: Hagen14 » pn 13 sie, 2007 19:09

więc zastanawiam się(GDYBY) jednak doszło do transferu Alonso do BMW, gdzie miejsce miałby Robert?? Chyba tylko Toyota, no i chyba Williams. Ale naprawdę małe szanse co do tego, aby doszło do jakiejkolwiek zmiany w BMW.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 12:44 przez Hagen14, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » pn 13 sie, 2007 19:16

Mozna jeszcze wtedy myslec nad Renault i mysle, ze to rowniez bylaby swietna opcja.

Awatar użytkownika
Hagen14

Post autor: Hagen14 » pn 13 sie, 2007 19:32

Jeśli Robert przeszedłby do Renault to byłoby git. Czytałem ostatnio wywiad z Patem Symondsem na temat tego czemu Renault jest w tym roku takie słabe. Z wywiadu wynikało, że dlatego, ponieważ Renault nie przyłożyło się zbytnio do R27, bo uznali że jeśli wszystkie poprzednie modele były takie świetne, to ten tez taki będzie. I właśnie tak powstał R27, więc może postarają się bardziej nad R28, tym bardziej że mają Heikkiego, a to świetny kierowca.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 12:44 przez Hagen14, łącznie zmieniany 1 raz.

robertc

Post autor: robertc » pn 13 sie, 2007 21:22

Na miejscu Theissena zatrudniłbym Alonso jako nr 1. Jako nr 2 zostawiłbym Heidfelda. Ma większe doświadczenie, jest bardzo szybki, jest u szczytu formy i ma praktycznie ostatnią szansę na wygranie WDC. Przy takiej parze i lepszym bolidzie nikt nie miałby szans odebrać im WCC. Dla Heidfelda to ostatnia szansa na pokazanie, że jest materiałem na WDC, pokonanie Kubicy jest niczym w stosunku do pokonania Alonso.

Kubice zrobiłbym kierowcą testowym, a najlepiej wypożyczając np. STR. Oczywiście nie sprzedając. Teraz Kubica nabiera doświadczenia i nie ma znaczenia gdzie będzie jeździł.

Po roku, ew. dwóch jeśli lepszy byłby Heidfeld, Kubica stałby się kierowcą nr 2. Albo po odejściu Heidfelda, albo Alonso do innego zespołu.

Niestety taka jest wg mnie najkorzystniejsza strategia dla zespołu.

Co do Rosberga, to moim zdaniem nigdzie przed 2009 nie pójdzie.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 13 sie, 2007 22:29

robertc pisze:Dla Heidfelda to ostatnia szansa na pokazanie, że jest materiałem na WDC
I tu pojawia się problem bo przez tyle lat tego nie pokazał Nick jest dobrym kierowcą i nic więcej, Niemcy takich dobrych kierowców dostarczyli do F1 już masę Schumacheromania doprowadziła do zalewu F1 Niemcami.
Nick WDC nie będze.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

robertc

Post autor: robertc » pn 13 sie, 2007 22:45

MtK pisze: I tu pojawia się problem bo przez tyle lat tego nie pokazał Nick jest dobrym kierowcą i nic więcej, Niemcy takich dobrych kierowców dostarczyli do F1 już masę Schumacheromania doprowadziła do zalewu F1 Niemcami.
Nick WDC nie będze.
To zależy co dla Ciebie znaczy pokazanie, że jest się dobrym kierowcą. Pokonał Massę, Raikkonena i Villeneuva, a Robert ma do niego obecnie 14 punktów straty. Jedynie Webber był od niego lepszy, ale pewnie dlatego, że Heidfeld miał wypadek nie uczestniczył w 5 GP.

kingsize4

Post autor: kingsize4 » pn 13 sie, 2007 22:51

Zgadzam się z robertemc, tylko że gdyby Alosno trafił do BMW, to Heidfeld nie miałby szans na zdobycie WDC. BMW Sauber to niemiecki zespół, niemiec w niemieckim teamie oznacza kasę (na pewno większą niż z Kubicy)

Inna sprawa to fakt, że nikt nie spytał Heidfelda, czy chce być numerem 2 w razie przejścia Alonso.

I jeszcze inna - Kubica ma podpisany kontrakt na przyszły sezon, Heidfeld nie, ale to chyba najmniejszy problem.

A gdyby już Kubica musiał definitywnie odejść z F1, to obstawiam Toyotę.
::Nie masz po co żyć? Żyj na złość innym!::

Awatar użytkownika
Trofik
Kontakt:

Post autor: Trofik » pn 13 sie, 2007 22:58

kingsize4 pisze:Inna sprawa to fakt, że nikt nie spytał Heidfelda, czy chce być numerem 2 w razie przejścia Alonso.
http://planet-f1.com/story/0,18954,3213_2658765,00.html

Zbyt dobrze nie rozumiem, więc może ktoś przetłumaczy :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 13 sie, 2007 22:58

kingsize4 pisze: A gdyby już Kubica musiał definitywnie odejść z F1, to obstawiam Toyotę.
a w jakiej serii wyścigowej startuje jeszcze Toyota ?

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » pn 13 sie, 2007 23:59

a ja uwazam ze pozbywanie sie mlodego, perspektywicznego i TANIEGO Kubicy dla BMW nie jest dobrym rozwiązaniem.

a druga sprawa to ze moim zdaniem jesli Alonso gdzies odejdzie to do Renaulta!
2008 to nie bedzie juz slaby sezon dla Reno, teraz maja problemy przez przejscie z Michelina na Bridgestona, bolid i doswiadczenie przeciez maja ogromne! w 2008 beda MOCNI jak cholera! zobaczycie ;) BMW pewnie tez bedzie zamiatac ostro ale nie sadze zeby mialo lekko z Reno!

No i w Renaulcie Alonso jest ''BOGIEM'' jakim w BMW nigdy nie bedzie :razz: a Alonso lubi byc traktowany jak ''BOG''

jesli jednak by sie tak stalo ze przeszedlby do BMW, w co całkowicie watpie, ale gdyby jednak, Kubica mialby problem, nie takiej postaci ze Nick jest duzo lepszy a takiej ze Nick jest niemcem, a w BMW musi jezdzic jeden niemiec, co jest w miare zrozumiale.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 12:47 przez k0gi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nandroid

Post autor: Nandroid » wt 14 sie, 2007 14:22

k0gi pisze:a ja uwazam ze pozbywanie sie mlodego, perspektywicznego i TANIEGO Kubicy dla BMW nie jest dobrym rozwiązaniem.
z tym się zgodzę w sumie...
k0gi pisze:a druga sprawa to ze moim zdaniem jesli Alonso gdzies odejdzie to do Renaulta!
2008 to nie bedzie juz slaby sezon dla Reno, teraz maja problemy przez przejscie z Michelina na Bridgestona, bolid i doswiadczenie przeciez maja ogromne! w 2008 beda MOCNI jak cholera! zobaczycie ;) BMW pewnie tez bedzie zamiatac ostro ale nie sadze zeby mialo lekko z Reno!
myślę że BMW i Renault zmniejszą tylko dystans do Ferrari i McLarena ale nie będą "ostro zamiatać" chociaż jeśli Renault zbuduje bolid taki jak ten z 2006 to mają szansę powalczyć o nawet zwycięstwa...
k0gi pisze:jesli jednak by sie tak stalo ze przeszedlby do BMW, w co całkowicie watpie, ale gdyby jednak, Kubica mialby problem, nie takiej postaci ze Nick jest duzo lepszy a takiej ze Nick jest niemcem, a w BMW musi jezdzic jeden niemiec, co jest w miare zrozumiale.
Myślę, że Mario Theissen, Dr Mario Theissen (chyba dobrze napisałem :P?) nie zwolniłby tak chętnie Roberta, bo to mądry gość i wie, że to mogłabybyć duża strata dla BMW ale pod naciskiem "Niemczyków" zostawiłby jednak Heidfelda...

Jeśli Kubica zostałby jednak wywalony to na pewno nie trafi do Toyoty... Prędzej do Williamsa.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » wt 14 sie, 2007 14:45

k0gi pisze:No i w Renaulcie Alonso jest ''BOGIEM''
a oskarżenia w zeszłym sezonie że mechanicy się nie starają to porównasz do zniszczenia sodomy i gomory, czy do wielkiego potopu

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » wt 14 sie, 2007 14:51

jaro738 pisze:
k0gi pisze:No i w Renaulcie Alonso jest ''BOGIEM''
a oskarżenia w zeszłym sezonie że mechanicy się nie starają to porównasz do zniszczenia sodomy i gomory, czy do wielkiego potopu
Co zrobić Alonso ma po prostu taki "bojowy charakter" :wink: I raczej my tego nie zmienimy :razz:

aerodynamik

Post autor: aerodynamik » wt 14 sie, 2007 15:00

Mi się tam wydaje, że Robert nie powinien się bać bo niby czego? Alonso raczej wybierze Renault, albo zostanie w McLarenie(no chyba, że ukarają ich).

A poza tym, to gdzieś czytałem, że Robert ma kontrakt do 2010 roku.

Tak więc jeżeli mieliby usunąć któregoś z kierowców na miejsce Alonso, To będzie nim Heidfeld i nie będzie żadnego "ale" albo "zmiłuj się" czy też "to Niemiec". Theissenowi zależy na dwóch doskonałych kierowcach, utalentowanych, młodych, szybkich.

Awatar użytkownika
natka

Post autor: natka » wt 14 sie, 2007 15:08

Ja uważam, że Kubica nie powinien sie bać o swoje miejsce w BMW Sauber, bo wydaje mi się, że Alonso zostanie w McLarenie. Rozdmuchali to wszystko tak jak w aferze szpiegowskiej i nic się nie stało tak więc uważam że tu będzie podobnie :razz: ale jeżeli by miał gdzieś przejść to obstawiałabym na Renault, ponieważ to właśnie w nim miał lata światłości i swoje dwa tytuły mistrza świata :smile:
"Za Bardzo To Kocham, Bym Przestał To Robić" Ayrton Senna
ING Renault F1 Team!
Fernando Alonso!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”