Robert Kubica w Ferrari

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

ds1976

Robert Kubica w Ferrari

Post autor: ds1976 » sob 15 mar, 2008 21:54

Czy Waszym zdaniem Robert Kubica będzie kierowcą wyścigowym Ferrari? A jeżeli tak to kiedy? Moim zdaniem jeżeli BMW jest tak mocne na jakie wygląda to sezon 2008 będzie na pewno lepszy od poprzedniego. Natomiast pozycja Massy na sezon 2009 w Ferrari wcale nie jest pewna. Obstawiam, że stanowisko drugiego kierowcy będzie wolne. Czy team z Maranello może pokusić się wówczas na złożenie propozycji Robertowi? Który ma kontrakt z BMW o ile się nie mylę właśnie do końca sezonu 2008.

Awatar użytkownika
Venceremos

Re: Robert Kubica w Ferrari

Post autor: Venceremos » sob 15 mar, 2008 22:07

ds1976 pisze:Natomiast pozycja Massy na sezon 2009 w Ferrari wcale nie jest pewna.
Massa ma kontrakt do końca roku 2010. Kimi do końca roku 2009.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

cichy

Post autor: cichy » sob 15 mar, 2008 22:07

mam nadzieję, że żaden polak nigdy nie będzie zasiadał w Ferrari.. brrr...
ds1976 pisze:Natomiast pozycja Massy na sezon 2009 w Ferrari
Massa jeździ, zdobywa jakieś tam pkt. i przepuszcza kimiego.. takie ma zadanie, nie protestuje i jak ma umowę do 2010.. wątpię żeby szybciej ją rozwiązano.
ds1976 pisze:Który ma kontrakt z BMW o ile się nie mylę właśnie do końca sezonu 2008.
jeśli sezon będzie udany to będzie w 100% będzie ona przedłużona..
hm.. jest jeszcze Rosberg, Vettel i... Alonso :)

Awatar użytkownika
broker

Post autor: broker » sob 15 mar, 2008 22:54

Coś mi się wydaje, że niektóry jeszcze będą mówić "szkoda, że Kimi nie jeździ w BMW" :wink: :lol:
BMW POWER

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 15 mar, 2008 22:55

spokojnie spokojnie :) dopiero 1 GP z 18 a jeszcze nawet się nie skończyło a wy już prorokujecie co się stanie... Ferrari się odbije ;-)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » sob 15 mar, 2008 23:03

hideto pisze:dopiero 1 GP z 18 a jeszcze nawet się nie skończyło
Wyścig się jeszcze nawet nie zaczął :smile:

Awatar użytkownika
swirek258

Post autor: swirek258 » sob 15 mar, 2008 23:05

cichy pisze:mam nadzieję, że żaden polak nigdy nie będzie zasiadał w Ferrari.. brrr...
Czemu?Ja jestem wielkim fanem Ferrari i mam nadzieję żę kiedyś się tam znajdzie.Bo uważam że szczęśliwa gwiazda BMW zgaśnie za jakiś sezon może 2(jak Renault)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 15 mar, 2008 23:25

gwiazda Renault nie zgasła, tylko po 4 latach odeszła do Mclarena ;-) za rok dwa Renault wróci na szczyt jeśli Alonso w nim zostanie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
don

Post autor: don » sob 15 mar, 2008 23:27

Ja pier**** jeden udany qual a tu już "Kubica na prezydenta!"... toż Alonso 2 razy tytuł wygrał i jakoś go w Ferrari nie ma...

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Re: Robert Kubica w Ferrari

Post autor: pablomak » ndz 16 mar, 2008 00:14

Venceremos pisze:
ds1976 pisze:Natomiast pozycja Massy na sezon 2009 w Ferrari wcale nie jest pewna.
Massa ma kontrakt do końca roku 2010. Kimi do końca roku 2009.
To chyba wystarczy na kompletną odpowiedź, Ferrari ma znakomitych kierwców i na pewno nie ma zamiaru by zwalniać któregos z nich. Wydaje mi się, że jeśli duet tak dobrze współpracuje ze sobą (co widać po poprzednim sezonie) to te kontrakty zostaną przedłużone, a nie rozwiązene.

Kubica na tą chwile jeździ w BMW i trzeba się cieszyć, że tego Polskiego "Jedynaka" w F1 mamy, na pewno chcemy Jego zwycięstw i ciągłych "pobytów" na podium, ale i na to przyjdzie czas, niekoniczenie w Ferrari, bo przecież Sauber też może zaskoczyć wszystkich.
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

ds1976

Post autor: ds1976 » ndz 16 mar, 2008 07:18

Fajnie, tylko jak sobie Massa radził dziś w Ferrari było widać, w trakcie przygotowań do sezonu miał duże problemy z brakiem kontroli trakcji co dziś było widać w trakcie wyścigu. A kontrakt do 2010? Cóż za problem? Ile to kontraktów jest rozwiązywanych w trakcie sezonu? Myślę, że brak kontroli trakcji w sporej mierze przyczynił się dziś do tego, że wyścig ukończyło tylko 8 samochodów. To w jaki sposób Nakajima wyeliminował Roberta też sporo pozostawia do życzenia co do jego umiejętności. Coś mi się wydaje, że będzie to sezon największej ilości zmian kierowców w trakcie trwania Grand Prix. Massa dojedzie do końca sezonu, ale czy pojedzie dalej w Ferrari?

cichy

Post autor: cichy » ndz 16 mar, 2008 07:25

swirek258 pisze:Czemu?Ja jestem wielkim fanem Ferrari...
nie jestem wielkim fanem Ferrari...

ds1976

Post autor: ds1976 » ndz 16 mar, 2008 07:30

Świetny argument przeciwko jeździe Kubicy w Ferrari....

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » ndz 16 mar, 2008 07:33

rozmawiałem z jarem w trackie race ze fajny bylby duet Kub&Rai. lubie masse jako kierowce, raikonena i kubice tez jednak dziś Massa się nie popisał i wg mnie mario i jego robaczki zepsuli kubice (znowu)

Awatar użytkownika
Denis
Kontakt:

Post autor: Denis » ndz 16 mar, 2008 07:55

Nie widzi mi się duet RAI-KUB... ale Massa chyba będzie musiał przedwcześnie rozwiązać kontrakt z Ferrari bo wydaje mi się że słabo sobie radzi bez wspomagań (czy tylko ja to zauważyłem?) i nie potrafi wyciągnąć z bolidu "100%"
Formula1tv.tnb.pl
http://formula1tv.tnb.pl/

cichy

Post autor: cichy » ndz 16 mar, 2008 08:07

Świetny argument przeciwko jeździe Kubicy w Ferrari....
daje to jako argument? Wyrażam własne zdanie.. i btw. czy "jestem fanem Ferrari i kibicuje kubicy" to już dobry argument?
zastanów się nad następną wypowiedzią lepiej chłopie...

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » ndz 16 mar, 2008 08:10

ale Massa zawsze miał kłopoty z czymś nowym... jak debiutował w f1 źle sobie radził mam nadzieje że się wyrobi

Awatar użytkownika
swirek258

Post autor: swirek258 » ndz 16 mar, 2008 08:12

Frankozola pisze:ale Massa zawsze miał kłopoty z czymś nowym... jak debiutował w f1 źle sobie radził mam nadzieje że się wyrobi
Ja też mam taką nadzieję.Sytuację z Coulthardem da radę wybaczyć ale start...porażka.Chyba zapomniał że nie może docisnąć.

cichy

Post autor: cichy » ndz 16 mar, 2008 08:13

swirek258 pisze:
Frankozola pisze:ale Massa zawsze miał kłopoty z czymś nowym... jak debiutował w f1 źle sobie radził mam nadzieje że się wyrobi
Ja też mam taką nadzieję.Sytuację z Coulthardem da radę wybaczyć ale start...porażka.Chyba zapomniał że nie może docisnąć.
wypowiedziałem się na ten temat w temacie o GP Australii i mam nadzieję, że będzie jak mówię..

Awatar użytkownika
Ron Dennis

Post autor: Ron Dennis » ndz 16 mar, 2008 21:57

Ty >>>>>Cichy<<<<< nie znasz się chyba na F1 ? :/ co za debil piszę że zaden polak nie ma zasiadac za kierownica Ferrari? Ferrari to jest perfekcyjny zespol , kazdy team ma lepsze i gorsze dni. W Ferrari wszystko jest dopiete na ostatni guzik. Nie ma żadnej faworyzacji , bo oni jezdza zeby wygrywac ...
Jestem Szefem Mercedes McLaren i nikt mi tego nie może zabrać :P

cichy

Post autor: cichy » ndz 16 mar, 2008 22:47

chyba mam prawo jakiegoś teamu bardzo nie lubić, hm? Czy wypowiadanie własnego zdania jest już wielkim grzechem? Nigdy nie lubiłem Ferrari, nie lubię i nie polubię.. od hoho kibicowałem sauberowi i nawet gdyby dojeżdżał ostatni to cieszy mnie fakt, że zasiada za kierownicą tam polak.. jeśli chodzi o "lepszy team" to jest jeszcze mcl..
Ron Dennis pisze:co za debil piszę że zaden polak nie ma zasiadac za kierownica Ferrari?
napisałem "nie ma zasiadać"? wow.. nie wiedziałem, że moje ego stoi na aż tak wysokim poziomie..
Ron Dennis pisze:W Ferrari wszystko jest dopiete na ostatni guzik. Nie ma żadnej faworyzacji , bo oni jezdza zeby wygrywac ...
Kimi > Massa
?

Oczywiście, Ferrari to wspaniały team i nie ma co się kłócić.. ale jeśli coś jest zdrowe a niekoniecznie dobrze smakuje to tego nie jem.

Awatar użytkownika
Spooky
Kontakt:

Post autor: Spooky » pn 17 mar, 2008 17:24

Świetnieby było, gdyby Kubica jeździł w Ferrari. Tam się przecież uczył jeździć. Jest to całkiem prawdopodobne, ale przed nami jest długi sezon i też musi Kubica udowodnić, że się nadaje. Myślę, że z chęcią by przyjął ich ofertę. Pytanie tylko, czy Ferrari to nadal to niezawodne Ferrari co kiedyś, czy już raczej jego cień.

Awatar użytkownika
Madman
Kontakt:

Post autor: Madman » pn 17 mar, 2008 17:33

Spooky pisze:Pytanie tylko, czy Ferrari to nadal to niezawodne Ferrari co kiedyś, czy już raczej jego cień.
takie pytanie po jednym wyścigu jest co najmniej nie na miejscu:)
Ramiona mężnych wojów pną Twój posąg wzwyż
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż

Awatar użytkownika
don

Post autor: don » pn 17 mar, 2008 20:07

Spooky pisze:Pytanie tylko, czy Ferrari to nadal to niezawodne Ferrari co kiedyś, czy już raczej jego cień.
A raczej czy silniki Ferrari to nadal te niezawodne, mocne silniki.

Nie wiem, czy mnie pamięć nie myli, ale silniki chyba jakoś niedługo mają iść do homologacji na 5 lat. Dobrze by było, żeby znaleźli "wirusa"...

Awatar użytkownika
KAM_
Kontakt:

Post autor: KAM_ » wt 18 mar, 2008 01:00

Osobiście uważam, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że Massa może rozstać się z Ferrari jeszcze przed wygaśnięciem jego kontraktu. Owszem - puszcza Raikkonena i nie dyskutuje, ale w Brazylii i tak już o nic nie walczył. Dalej - jeśli jeden kierowca zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji, a drugi, dysponujący taką samą maszyną (i nie aż tak znowu awaryjną) 4. pozycję, to znaczy, że nieco odbiegają od siebie poziomem. W tym sezonie już mówi się, że Massa ma jakieś problemy z jazdą bez kontroli trakcji (a wszyscy widzieliśmy co zrobił na 1. zakręcie)... Nie za dużo tego? Ferrari będzie musiało mieć dwóch konkretnych kierowców by punktować jak najwięcej się da, jako, że McLaren stał się bardzo silnym zespołem.

Ale jeśli nie Massa, to kto? Cóż - uważam, że Massa mógłby nawet przejść do BMW! Trzeci team w stawce, to nie takie złe miejsce. Ale zamiast kogo? Może nawet zamiast Kubicy. A kto wtedy do Ferrari? IMO - Rosberg... Dlaczego właśnie ni stąd, ni z owąd on? Ano już tłumaczę - on i Robert są praktycznie na tym samym poziomie, natomiast Rosbergowi sprzyja MSC, już się w temacie wypowiadał, a jego pozycja we włoskim teamie nadal jest mocna. Można mówić, że Kubica wychował się sportowo we Włoszech, zna język (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie...), jest tam już pewnie rozpoznawany. Ale niestety nie ma jeszcze pozycji i nie ma pleców. Dlatego myślę, że następnym kierowcą Ferrari będzie Nico Rosberg i będzie on kreowany na drugiego MSC.

Ot takie moje swobodne myśli. :) Aczkolwiek gdyby w tym teamie znalazł się Robert - nie miałbym nic przeciwko. ;D Chciałbym wtedy zobaczyć jakieś emocjonujące potyczki Kubica vs. Hamilton, hehe. :)

Awatar użytkownika
Madman
Kontakt:

Post autor: Madman » wt 18 mar, 2008 16:55

williams rosberga raczej IMO nie puści.
Ramiona mężnych wojów pną Twój posąg wzwyż
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » wt 18 mar, 2008 18:14

Yarpen pisze:williams rosberga raczej IMO nie puści.
Rosberg przedłużył kontrakt z Williamsem do końca roku 2009. Przy czym zapowiedział, że jeżeli Williams do tego czasu nie stanie się zespołem z czołówki to będzie się rozglądał za innym pracodawcą.

Jeżeli chodzi o Massę i Ferrari to podejrzewam, że prędzej Kimi zostanie wywalony z zespołu niż Massa. Ferrari nigdy nie dążyło do tego, żeby mieć dwóch mocnych kierowców. Jeden ma być gwiazdą, a drugi zbierać punkty. Gwiazda Raikkonena jakoś przy Massie rozbłysnąć nie może...
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

Awatar użytkownika
syriusz

Post autor: syriusz » wt 18 mar, 2008 18:32

Prędzej Vettel albo Alonso weźmie Ferrari niż Kubice :arrow: ale pomarzyć zawsze można.
GRANDE MILAN-FORZA MILAN

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » wt 18 mar, 2008 19:45

Venceremos, ale jak Felippe będzie odstawiał takie szopki, jak na T1 w niedzielnym wyścigu, to wątpie, żeby go trzymali. OK - kierowca słabszy od pierwszego - ale umiejący jeździć bez TC

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » wt 18 mar, 2008 20:08

Jak nie umie jeździć bez TC to nie będzie tych pkt przywoził :D
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Zablokowany

Wróć do „Robert Kubica w F1”