Robert Kubica w Ferrari

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tommy-F1

Post autor: Tommy-F1 » czw 03 wrz, 2009 14:51

Równie dobrym zagraniem byłaby jazda Giancarlo :) a szanse znacznie większe na jakąś zdobycz punktową

cichy

Post autor: cichy » czw 03 wrz, 2009 14:58

Tommy-F1 pisze:a szanse znacznie większe na jakąś zdobycz punktową
pewnie.. ale tutaj na drodze stoi Force India.. w Rossiego żaden z teamów F1.

a Kubica zrezygnował z mistrzostw świata w kartingu.. nie trzeba było długo czekać na to, że jest to powód do ogłoszenia go już kierowcą Ferrari :)
Tymczasem ze startu w kartingowych mistrzostwach świata w Sarno zrezygnował Robert Kubica i sugeruje się, że to właśnie Polak zostanie ogłoszony dzisiaj jako zastępca Luki Badoera w Ferrari począwszy od Grand Prix Włoch na Monzy.

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » czw 03 wrz, 2009 15:03

La Republika podaje, że wybrany już został Fisico.

Jakby miał Badoer jeździć dalej, to wcześniej by to już ogłosili, więc raczej chyba będzie jednak zmiana kierowcy.
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Awatar użytkownika
snajper

Post autor: snajper » czw 03 wrz, 2009 15:10

Oficjalnie o 16.30 maja potwierdzic wedlug corriere dello sport
Faworyt: Fischi
"Trzymaj się Robert, to twój najważniejszy wyścig, musisz go wygrać!"

cowboy

Post autor: cowboy » czw 03 wrz, 2009 15:39

Tommy-F1 pisze:szkoda że nie działa ;) a Lucę Badoera zastąpi.... !! Marc Gene
mi działa pod FF

Waiting list

It might not be the best season for the Scuderia Ferrari Marlboro, but the possibility to drive one of the Reds must be very appetising, at least when one considers the number of drivers, who have been brought up by the media and the fans and even by some of the drivers themselves as candidates for Felipe Massa’s F60 number 3, without even considering some suggestions from the afterworld…
The list is so long that almost every letter in the alphabet has a corresponding driver…but let’s see the details:

A as in Fernando Alonso
B as in Jules Bianchi, Mirko Bortolotti and Sebastien Bourdais
C as in David Coulthard
D as in Anthony Davidson
F as in Giancarlo Fisichella and Luca Filippi
G as in Marc Gené
H as in Nico Hulkenberg
K as in Robert Kubica
L as in André Lotterer and Vitantonio Liuzzi
P as in Nelson Piquet (Jr.) and Giorgio Pantano
R as in Valentino Rossi and Davide Rigon
S as in Takuma Sato and Bruno Senna
T as in Jarno Trulli
V as in Jos Verstappen
Before anyone feels offended we want to underline that we have the highest respect for all of these drivers and we apologise also in the name of those who brought up their names to those who haven’t been mentioned, like Lewis Hamilton or Jenson Button, but there’s always time for some fresh ideas.

Awatar użytkownika
crazyhorse

Post autor: crazyhorse » czw 03 wrz, 2009 16:04

http://www.autosport.com/news/report.php/id/78280
No i oficjalnie! Fisi idzie do Ferrari! GRATULACJE!!!! :grin:
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. / Williams F1

Awatar użytkownika
venom-79
Kontakt:

Post autor: venom-79 » czw 03 wrz, 2009 16:05

Venom-79

www.V-12.pl
moja praca

pabloii

Post autor: pabloii » czw 03 wrz, 2009 17:11

Myślę, że coś było na rzeczy z tym Kubkiem. W sumie plotek na jego temat było tyle samo co FIS. Ale pewnie nie chcieli mu dać miejsca na 2010.

Tak więc ta informacja może oznaczać, że już na 99% nie będzie KUB w Ferrari w 2010. Wcześniej było to tylko 95% :)

cichy

Post autor: cichy » czw 03 wrz, 2009 17:19

pabloii pisze:Myślę, że coś było na rzeczy z tym Kubkiem.
tak, mieszkasz w polsce.. dlatego coś z nim było ;) Gdybyś mieszkał w innym kraju o "kandydaturze" kubicy dowiedziałbyś się zapewne dopiero z newsa o potwierdzeniu Fisico.. jesli któremukolwiek dziennikarzowi chciałoby się opisywać kto był stawiany na jego miejsce :P

pabloii

Post autor: pabloii » czw 03 wrz, 2009 17:23

"La Gazetta" brzmi raczej mało słowiańsko :P

Hałasu obok Kubicy było mniej więcej tyle, co koło FIS. Zresztą ja rzadko czytuję polskie media, jeśli chodzi o F1. A jeszcze dziś rano któraś (z zagranicznych :) ) gazet przedstawiała taką teorię, jak ja opisałem. Czyli niet Kubica w 2010.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » czw 03 wrz, 2009 18:19

pabloii pisze: Hałasu obok Kubicy było mniej więcej tyle, co koło FIS. Zresztą ja rzadko czytuję polskie media, jeśli chodzi o F1. A jeszcze dziś rano któraś (z zagranicznych :) ) gazet przedstawiała taką teorię, jak ja opisałem. Czyli niet Kubica w 2010.
Jak dla mnie to Ferrari postąpiło super logicznie. Mają zastepcę na resztę sezonu i to bez żadnych zobowiązań. Na następny sezon mają trzech kierowców i gdyby okazało się że Massa nie wróci będzie jeździł Kimi z Alonso. Kubica najwcześniej w 2011 i to przy sprzyjających okolicznościach. Znając jednak jego (zezowate) szczęście to do Ferrari pewnie nigdy nie trafi.

Awatar użytkownika
venom-79
Kontakt:

Post autor: venom-79 » czw 03 wrz, 2009 19:00

http://www.formula1.pl/F1_news-6786-Fis ... _2010.html

Można się domyśleć dlaczego Fis a nie Kubica , jeśli tam ma wyglądać układ że do końca sezonu Fis zastępuje Masse a od 2010 jest trzecim kierowcą i testowym ... a wiemy jak Ci ostatnio ,,dużo'' jeżdżą ...
Robert na pewno na taki układ by się nie zgodził jeśli oczywiście tylko tyle by mu zaproponowali tak jak Fisi , a na więcej liczyć pewnie nie mógł ...
Venom-79

www.V-12.pl
moja praca

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » czw 03 wrz, 2009 19:03

Mi się wydaje, że w ogóle nie było żadnych rozmów z Robertem, to tylko włoska prasa tak wyolbrzymiała, nie śmieli by zapytać Roberta o taką propozycje ;)
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » czw 03 wrz, 2009 19:07

To wszystko przez niedobrych Niemców bo nie puścili Roberta do Ferrari ;)

Awatar użytkownika
puz219

Post autor: puz219 » czw 03 wrz, 2009 19:09

venom-79 pisze:http://www.formula1.pl/F1_news-6786-Fis ... _2010.html

Można się domyśleć dlaczego Fis a nie Kubica , jeśli tam ma wyglądać układ że do końca sezonu Fis zastępuje Masse a od 2010 jest trzecim kierowcą i testowym ... a wiemy jak Ci ostatnio ,,dużo'' jeżdżą ...
Robert na pewno na taki układ by się nie zgodził jeśli oczywiście tylko tyle by mu zaproponowali tak jak Fisi , a na więcej liczyć pewnie nie mógł ...
Ludzie, jak wy to przeżywacie, jak analizujecie dlaczego Kubicy nie wybrali, a jak się można domyślać, to pewnie jak się zebrał zarząd Ferrari, to nazwisko Kubicy wymienili (może, bo skąd to możemy wiedzieć) raz pomiędzy 40 innymi nazwiskami. Ferrari nigdy nie potwierdziło, że Kubica był w ogóle brany pod uwagę, po prostu, jak to Polacy, robi się miejsce w Ferrari, to od razu Kubica ma wielkie szanse, BrawnGP wygrywa(ł) dość często w tym sezonie, BMW odchodzi z F1, Rubens prawdopodobnie też, więc od razu Kubica zajmie jego miejsce. Wszystko to plotki są tworzone przez "redaktorów" wp i innych polskich portali, którzy niedługo Kubice upchną pewnie do jakiegoś wahadłowca, bo przecież skoro jest misja na księżyc i jest wolne miejsce, to przecież Kubica jest idealnym kandydatem :)

Awatar użytkownika
venom-79
Kontakt:

Post autor: venom-79 » czw 03 wrz, 2009 19:14

puz219 pisze: Ludzie, jak wy to przeżywacie, jak analizujecie dlaczego Kubicy nie wybrali, a jak się można domyślać, to pewnie jak się zebrał zarząd Ferrari, to nazwisko Kubicy wymienili (może, bo skąd to możemy wiedzieć) raz pomiędzy 40 innymi nazwiskami. Ferrari nigdy nie potwierdziło, że Kubica był w ogóle brany pod uwagę, po prostu, jak to Polacy, robi się miejsce w Ferrari, to od razu Kubica ma wielkie szanse, BrawnGP wygrywa(ł) dość często w tym sezonie, BMW odchodzi z F1, Rubens prawdopodobnie też, więc od razu Kubica zajmie jego miejsce. Wszystko to plotki są tworzone przez "redaktorów" wp i innych polskich portali, którzy niedługo Kubice upchną pewnie do jakiegoś wahadłowca, bo przecież skoro jest misja na księżyc i jest wolne miejsce, to przecież Kubica jest idealnym kandydatem :)
Każdy wyraża tylko swoje skromne zdanie... jak na razie to przezywasz tylko Ty
Venom-79

www.V-12.pl
moja praca

Awatar użytkownika
puz219

Post autor: puz219 » czw 03 wrz, 2009 19:24

Nie no, nie, że przeżywam, tylko ostatnimi czasy ciągle słyszę gdzieś w mediach, że Kubica w Ferrari, Kubica w Braw, itp. a większość z tych rewelacji nie ma nawet podstaw. Takim jesteśmy narodem, swojego zawsze byśmy chcieli na sile do najlepszych (?) teamów wepchnąć, albo analizujemy dlaczego tak się nie stało, a jak już ktoś to zauważył może w ogóle nie było żadnego kontaktu na linii Ferrari-Kubica.

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » czw 03 wrz, 2009 19:58

Jestem trochę zawiedziony.
Nie zobaczymy Leeloo w wersji ugrzebieniono-upierzonej :mrgreen:

konrad_ pisze:Skoro nie lubisz ferari, zresztą tak jak ja, to chyba trzeba im życzyć, żeby Robert się do nich przeniósł.
Nie bardzo - Kubicę w przeciwieństwie do Ferrari lubię, dlatego chciałbym go zobaczyć wygrywającego w zespole, który lubię - czyli Williamsie.
Po dzisiejszej decyzji Czerwonych mam kolejny powód do ambiwalencji uczuciowej - sympatyczny Fisi w antypatycznym Ferrari. Ale Fisi jest Włochem, więc chyba mu jednak wybaczę :wink:

[ Dodano: Czw 03 Wrz, 09 20:37 ]
puz219 pisze: Wszystko to plotki są tworzone przez "redaktorów" wp i innych polskich portali, którzy niedługo Kubice upchną pewnie do jakiegoś wahadłowca, bo przecież skoro jest misja na księżyc i jest wolne miejsce, to przecież Kubica jest idealnym kandydatem :)
No pewnie... kierownictwo BMW-Sauber oczywiście nie czyta żadnych plotek z polskich portali, a Kliena zgłosiło w tym tygodniu do testu na prostej, bo dostarczy lepszych danych niż któryś z kierowców wyścigowych :razz: :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » czw 03 wrz, 2009 20:42

OldHorse niezwykle mi przykro że nie będzie przebieranki :mrgreen:
może kiedyś znajdzie się inny powód :cool:

Co do Kubicy w Ferrari to tak jak pisałem, raczej prędzej Doda będzie moją dziewczyną niż zobaczymy go w czerwonych w przeciągu najbliższych 2 lat :P

pabloii

Post autor: pabloii » czw 03 wrz, 2009 22:38

Leeloo pisze:OldHorse niezwykle mi przykro że nie będzie przebieranki :mrgreen:
może kiedyś znajdzie się inny powód :cool:

Co do Kubicy w Ferrari to tak jak pisałem, raczej prędzej Doda będzie moją dziewczyną niż zobaczymy go w czerwonych w przeciągu najbliższych 2 lat :P
A ja myślę, że było blisko i rzeczywiście były jakieś rozmowy. Coś tam jednak te włoskie redaktorki wiedzą. Nazwisk było ze 40, ale ostatnio były wymieniane już tylko dwa: FIS i KUB. Skoro ta "plotka" z FIS okazała się prawdziwa...

Jeśli rzeczywiście były jakieś rozmowy (bo w końcu i tak sobie gdybamy), to zdecydowało to, że FIS nie będzie robił problemów po sezonie oraz to, że BMW liczy na dobry występ na Monzy. Hehe właśnie mi przyszedł do głowy pewien pomysł: co będą pisać media, jeśli KUB wypadnie na Monzy lepiej niż FIS... :)

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » czw 03 wrz, 2009 23:59

może zacznijmy od tego, podaj mi jeden ale to naprawdę sensowny powód dlaczego miał to by być Kubica?
Żeby nie było kibicuję Robertowi odkąd pojawił się w F1.
Ale nie widzę ani jednego naprawdę sensownego wytłumaczenia sytuacji. A to co chcieli dziennikarze a co chcieli włodarze Ferrari to dwie rożne orbity

pabloii

Post autor: pabloii » pt 04 wrz, 2009 07:53

Co to jest naprawdę sensowny powód? A podaj mi naprawdę sensowny powód, dla którego zwolniono Fisico i zatrudniono Pirueta. To dopiero było kompletnie bez sensu.

Tu nie ma sensownych powodów, są tylko decyzje włodarzy. I skoro tuż przed decyzją wymieniało się w prasie Kubicę i Fisico (LINK ) i ostatecznie wybrali tego drugiego, to możliwe, że coś było na rzeczy i z tym pierwszym. Co innego, gdyby wybrali Davidsona albo Liuzziego.

Ja nie wiem jak było i Ty też, więc w sumie i tak się nie dogadamy, bo i to nasze gadanie niewiele warte :)

zaq11

Post autor: zaq11 » pt 04 wrz, 2009 09:09

Leeloo pisze: Co do Kubicy w Ferrari to tak jak pisałem, raczej prędzej Doda będzie moją dziewczyną niż zobaczymy go w czerwonych w przeciągu najbliższych 2 lat :P
Zdecydowanie się z tym zgadzam. Mógłbym się nawet założyć z Leeloo, że tak właśnie będzie, ale niestety jesteśmy tego samego zdania. Kubica w najbliższym czasie nie ma żadnych szans na przyjęcie do Ferrari, ale pismaki muszą o czymś pisać więc za kilka tygodni będziemy mieć bzdety o Kubicy w McLarenie a w listopadzie w Brawn GP. Po zrobieniu kółka po zespołach znowu wrócimy do bajek o Ferrari.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pt 04 wrz, 2009 10:28

Leeloo pisze:może zacznijmy od tego, podaj mi jeden ale to naprawdę sensowny powód dlaczego miał to by być Kubica?
Żeby nie było kibicuję Robertowi odkąd pojawił się w F1.
Ale nie widzę ani jednego naprawdę sensownego wytłumaczenia sytuacji. A to co chcieli dziennikarze a co chcieli włodarze Ferrari to dwie rożne orbity
No nie jeden powód to naprawdę mozna podać. Kubica i Fisichella praktycznie mieli kontrakty do końca roku a oba zespoły BMW i FI nie walczyły już o nic. Tyle że Giancarlo nie mógł stawiać żadnych poważniejszych warunków i stanowisko testera w Ferrari na następny rok to szczyt marzeń a Roberto byłby głupi gdyby pomógł Ferrari w tym sezonie a potem grzecznie sobie poszedł. Ferrari szukało (szybszego niż Luca) jelenia na pięć ostatnich wyścigów i tu był cały problem.

pabloii

Post autor: pabloii » pt 04 wrz, 2009 10:35

Trochę dziwi mnie w tym wszystkim, że Fisico tak się łatwo pogodził z posadą testera. Kilka dni po tym jak wywalczył Pole Position i był blisko wygranej.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 04 wrz, 2009 11:44

posługując się tym fragmentem:
No nie jeden powód to naprawdę mozna podać. Kubica i Fisichella praktycznie mieli kontrakty do końca roku a oba zespoły BMW i FI nie walczyły już o nic. Tyle że Giancarlo nie mógł stawiać żadnych poważniejszych warunków i stanowisko testera w Ferrari na następny rok to szczyt marzeń a Roberto byłby głupi gdyby pomógł Ferrari w tym sezonie a potem grzecznie sobie poszedł. Ferrari szukało (szybszego niż Luca) jelenia na pięć ostatnich wyścigów i tu był cały problem.
Powiem tylko po raz kolejny, jest to dowód że Ferrari nie jest ABSOLUTNIE zainteresowane Robertem Kubicą w charakterze kierowcy wyścigowego i liczę, że utnie to wszelkie spekulacje dotyczące jego osoby jeżdżącej dla maranello.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

pabloii

Post autor: pabloii » pt 04 wrz, 2009 11:47

hideto pisze:Powiem tylko po raz kolejny, jest to dowód że Ferrari nie jest ABSOLUTNIE zainteresowane Robertem Kubicą w charakterze kierowcy wyścigowego i liczę, że utnie to wszelkie spekulacje dotyczące jego osoby jeżdżącej dla maranello.
Możesz sobie liczyć. A ja uważam za bardzo prawdopodobne, że robmowy były zarówno z FIS jak i KUB. A to by oznaczało, że Ferrari jest zainteresowane.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 04 wrz, 2009 11:52

pabloii, nie wiem ile masz lat i mnie to nie obchodzi, ale mówiąc 'w charakterze kierowcy wyścigowego' mówię o kierowcy który w Ferrari ma status taki jak Raikkonen, Massa, Schumacher, Barrichello, Irvine. Czyli 2 etatowych kierowców, a nie frajer do zastąpienia kogoś na 5 wyścigów. Poniamiał ?
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

pabloii

Post autor: pabloii » pt 04 wrz, 2009 12:02

A ja nie wiem jaki masz kolor włosów i też mnie to nie obchodzi. To Ci się udało :)

Fajna relacja z Włoch.

http://www.rp.pl/artykul/9210,358508_Ra ... rrari.html

Awatar użytkownika
OldHorse

Post autor: OldHorse » pt 04 wrz, 2009 15:05

Leeloo pisze:może zacznijmy od tego, podaj mi jeden ale to naprawdę sensowny powód dlaczego miał to by być Kubica?
Powodu to ja Ci nie podam, natomiast o tym, że kandydatura Kubicy na zastępstwo w Ferrari to coś więcej niż kaczka dziennikarska świadczy poszlaka w postaci zgłoszeń do testów na prostej. W tym tygodniu BMW zgłosiło do testu Kliena, Force India w tym samym czasie zgłosił Tonio Liuzziego. Zbieg okoliczności ? Możliwe, ale nie sądzę.

Coś na rozluźnienie atmosfery: http://demotywatory.pl/128182

Zablokowany

Wróć do „Robert Kubica w F1”