Robert Kubica w Ferrari

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

pabloii

Post autor: pabloii » czw 10 wrz, 2009 21:13

Ważna jest jeszcze jedna rzecz. Kubica prawdopodobnie nie osiągał by optymalnych rezultatów zaraz po przesiadce do nowego bolidu. I pewnie brał to pod uwagę i oczywiście to, że BMW ma być mocne na Monzy.

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pt 11 wrz, 2009 10:22

Pamiętajcie, że on cały czas prowadzi negocjacje. Zdecydowanie trudniej by mu było je prowadzić jako kierowcy spisującym się w Ferrari tylko oczko lepiej od Badoera.

Właśnie dlatego łatwiej mi było się nie podniecać pogłoskami o jego przejściu na kilka wyścigów do Maranello. Uważam ze strzeliłby sobie samobója obojętnie czy w wyżej opisywany sposób czy jeszcze inaczej - w każdym razie w konsekwencji tego transferu.

A poza tym, to ja go w Ferrari po prostu nie chcę... :P

W wątku dotyczącym crashgate cytowana jest wypowiedź Roberta, który nie chce komentować na konferencji tego zajścia. Dość wymownie dał do zrozumienia, że rozmowy są już dość zaawansowane, a być może już skończone.

Wolałbym oczywiście, żeby nie chciał komentować np. tego, czy już zapoznał się z udostępnionymi mu materiałami dotyczącymi działania koła zamachowego w KERS :mrgreen:, ale jest spora szansa, że wątek wkrótce będzie pozamiatany przynajmniej na rok. Oby.
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

pabloii

Post autor: pabloii » pt 11 wrz, 2009 10:32

Za nic nie chciał bym go mieć w Renault. Ten Flavio jest porypany. Taki typ człowieka, że póki jest dobrze, to jest dobrze, a jak się z pokłóci, to szuka haka.

Ale sam fakt tego, że nie chce komentować, według mnie nie ma nic wspólnego z jego przyszłością. Uważam, że jeśli by prześledzić historię jego wypowiedzi na tematy tzw. "nie sportowe", czyli afery itp., to Robert zawsze był wstrzemięźliwy. Nie paple po prostu.

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pt 11 wrz, 2009 13:41

Ja bym w ogóle Roberta nie chciał w jakimkolwiek korporacyjnym zespole (mam na myśli bardziej styl zarządzania a nie zasoby fabryczne, dla mnie Ferrari i McLaren cudem wymyka się z pod tych kryteriów). BMW, Toyota Renault? Tfu...

Tyle, że IMO należy przyznać, że Renault jako były Toleman --> Benetton --> Renault zachował kilka świetnych postaci jak np. Pata Symondsa i solidne zarządzanie inżynierami/mechanikami z czasów Benettona czyli to, co się liczy najbardziej na torze. No, przynajmniej tak chciałbym o tym myśleć, jeżeli ma tam przejść Kubica.

BMW/Toyota, a szczególnie ta ostatnia, potrafi cudownie zmarnować świetny bolid na torze.
pabloii pisze:Ale sam fakt tego, że nie chce komentować, według mnie nie ma nic wspólnego z jego przyszłością. Uważam, że jeśli by prześledzić historię jego wypowiedzi na tematy tzw. "nie sportowe", czyli afery itp., to Robert zawsze był wstrzemięźliwy. Nie paple po prostu.
Może staram się na siłę forsować swoje spojrzenie na ten temat, ale odmówił wypowiedzi w sposób bardzo oficjalny. No nie wiem. Też mam obawy o Renault i dlatego wolałbym myśleć tak jak Ty, pabloii, ale chyba mnie na to nie stać.

pabloii

Post autor: pabloii » pt 11 wrz, 2009 13:57

Ja bazuję na różnych wypowiedziach Roberta z przeszłości. Nie pamiętam konkretnej, ale wiem, że były wśród nich także te na oficjalnych konferencjach. O chociażby sprawa rozłamu FOTA mi się przypomina. Też odmawiał odpowiedzi, przynajmniej na początku.

Zyonic

Post autor: Zyonic » ndz 13 wrz, 2009 19:27

Wie ktoś może kiedy Ferrari ogłosi skład kierowców na 2010 ?

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » ndz 13 wrz, 2009 19:40

Zyonic, nie ma co ogłaszać kontrakty na 2010 mają i Massa i Raikkonen.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

KRISF1

Post autor: KRISF1 » pn 14 wrz, 2009 17:02

MtK pisze:Zyonic, nie ma co ogłaszać kontrakty na 2010 mają i Massa i Raikkonen.
I Fisico :P

luk79

Post autor: luk79 » pn 14 wrz, 2009 17:29

KRISF1 pisze:
MtK pisze:Zyonic, nie ma co ogłaszać kontrakty na 2010 mają i Massa i Raikkonen.
I Fisico :P
i Schumacher :razz:

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 14 wrz, 2009 20:40

Jak jesteście tacy pro to
i Gene ;)
Nie jestem jedynie pewien co do Badoera.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

tomek1

Post autor: tomek1 » pn 14 wrz, 2009 21:10

pabloii pisze:Ja bazuję na różnych wypowiedziach Roberta z przeszłości. Nie pamiętam konkretnej, ale wiem, że były wśród nich także te na oficjalnych konferencjach. O chociażby sprawa rozłamu FOTA mi się przypomina. Też odmawiał odpowiedzi, przynajmniej na początku.
W sprawie afery Mosleya z prostytukami nie chciał się wypowiadać twierdząc że to sprawa prywatna.

AmeliaEllen

Post autor: AmeliaEllen » pn 21 wrz, 2009 12:11

A ja w wypowiedziach Kubicy wyczuwam, że ma dużo do powiedzenia ale milczy i wstrzymuje się od komentarzy dla swojego dobra. Rozsądnie wg mnie.
[RAI]

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » wt 22 wrz, 2009 17:35

On czerpie ze wstrzymywania się od głosu swoistą przyjemność. Aż skacze do góry z radości, gdy reporteży wpadają w konsternację. Takie ja odnoszę wrażenie.
faster - farther - higher

cichy

Post autor: cichy » czw 24 wrz, 2009 23:29

wg. mnie to Kubica powinien przejść albo do Williamsa.. który, myślę, że pokaże jaja w przyszłym roku i chłop coś zdziała.. albo do renault.. ale nie chce go widzieć "wśród swoich" ;)

a tu macie wywiad z waszym Robciem :P .. na temat przyszłości. spolszczony przez wp ;)
Czy nowy właściciel zespołu zmienia Twoje plany na przyszłość?

- Cóż, tak i nie. Dobrze się stało, że BMW i Sauber znaleźli rozwiązanie i nowego inwestora. Jednak z drugiej strony na chwilę obecną zespół nie ma miejsca w Formule 1. To trochę dziwna sytuacja, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie aby w przyszłym sezonie był to bardzo silny zespół. W chwili obecnej jednak nie ma tego zespołu w Formule 1, więc sytuacja jest trudna.

Czy sytuacja w Renault sprawiła, że musiałeś na nowo przemyśleć możliwość przejścia do Renault?

- Oczywiście wyrok FIA był dla mnie ważniejszy niż zazwyczaj, ponieważ Renault jest jedną z opcji na przyszły sezon. Dobrze, że zespół zostaje w Formule 1. Oczywiście strata dwóch kluczowych postaci z pewnością nie pomoże. Zobaczymy.

Kiedy zamierzasz podjąć ostateczną decyzje na temat swojej przyszłości?

- Myślę, że wkrótce. Nie mam jednak wyznaczonej daty, mogę jeszcze trochę poczekać.

Czy Renault wciąż wchodzi w grę?

- Jak już mówiłem, Renault to oczywiście jedna z możliwości. Są jednak inne zespoły, dla których mogę się ścigać w przyszłości.

Czy w obecnej sytuacji łatwo o błąd? Jakie jest ryzyko dokonania złego wyboru?

- Zawsze jest jakieś ryzyko. Nigdy nie ma gwarancji, że decyzja okaże się słuszna. Nie można przewidzieć formy zespołu w przyszłym sezonie. Mimo to ma się pewne przeczucia, wewnętrzny głos który prowadzi do konkretnej decyzji. Ale dotyczy to innych kwestii, siły zespołu w przyszłym roku nie da się przewidzieć.

Ważne więc, aby być elastycznym w swoich planach?

- Nie sądzę. W BMW Sauber staruję długo i z pewnością gdyby nie odchodzili z F1, to bym tu został. Teraz czekam na nowe wyzwanie i na jeszcze dłuższy związek. To ważne, ponieważ nawet jeśli nie jesteś na szczycie już w pierwszym roku, możesz tam dotrzeć z biegiem czasu jeśli tylko masz takie możliwości. Z pewnością więc wolę długoterminowy kontrakt.

Czy wykluczyłeś pozostanie w Hinwill?

- Nie, Sauber to wciąż jedna z możliwości. Są pieniądze, więc jest wszystko czego potrzeba aby wspiąć się na wysoki poziom. Ale z drugiej strony jest pewien znak zapytania - jeśli zdecyduję się zostać, a w styczniu okaże się że nie mamy miejsca w Formule 1, znajdę się w bardzo trudnej sytuacji.

O ile łatwiej byłoby podjąć decyzję, gdybyś wiedział że zespół Sauber będzie mieć miejsce w Formule 1?

- To byłaby całkowicie inna sytuacja dla mnie, dla zespołu, dla wszystkich.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 25 wrz, 2009 23:19

Cichy - Robert jest tak samo nasz jak i Twój :P

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 26 wrz, 2009 22:01

zobaczcie sobie zdjęcie numer 12 ;)
http://www.formula1.com/gallery/race/20 ... urday.html
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 27 wrz, 2009 08:21

Mówisz o tym:Obrazek
Naprawdę za.......ste okulary. Widać że za długo z Nikiem przebywa. :mrgreen: Poza tym nic to nie znaczy, chłopak chciał sobie trochę po włosku pogadać.

KRISF1

Post autor: KRISF1 » ndz 27 wrz, 2009 08:50

Jakby to było takie dziwne że rozmawia z kimś z innych teamów :roll: czy jak znajdziecie fotke z kimś z BMW to bedziecie twierdzić że pewnie uzgadnia kontrakt na przyszły rok? :P

Jaro

Post autor: Jaro » ndz 27 wrz, 2009 10:22

pabloii

Post autor: pabloii » ndz 27 wrz, 2009 10:51

Ale przecież chodziło o te śmieszne okulary :D

Awatar użytkownika
Rav

Post autor: Rav » ndz 27 wrz, 2009 10:51

o kontraktach to sie gada raczej na jakichs spotkaniach i z szefami teamow, tutaj z tego co widze sa to Luca Colajani i Rob Smendley ? Takich zdjec jest mnostwo, jak kierowcy gadaja z ludzmi z poza swojego teamu.

pabloii

Post autor: pabloii » ndz 27 wrz, 2009 11:33

Rav pisze:o kontraktach to sie gada raczej na jakichs spotkaniach i z szefami teamow, tutaj z tego co widze sa to Luca Colajani i Rob Smendley ? Takich zdjec jest mnostwo, jak kierowcy gadaja z ludzmi z poza swojego teamu.
Ale w takich okularach? Nie sądzę :D

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pn 28 wrz, 2009 09:15

Może zmieńmy temat na Robert Kubica w zajefajnych okularkach?? Bo w Ferrari to on jeszcze jakiś czas nie będzie.

pabloii

Post autor: pabloii » pn 28 wrz, 2009 09:16

Albo w Renault. Przerażają mnie te wypowiedzi o Robercie uczącym się francuskiego...

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pn 28 wrz, 2009 11:11

pabloii pisze:Albo w Renault. Przerażają mnie te wypowiedzi o Robercie uczącym się francuskiego...
mnie przeraża Kubica w Renault :P jak dla mnie temat nie trafiony, chyba na przetrwanie :P

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pn 28 wrz, 2009 13:00

Leeloo pisze:
pabloii pisze:Albo w Renault. Przerażają mnie te wypowiedzi o Robercie uczącym się francuskiego...
mnie przeraża Kubica w Renault :P jak dla mnie temat nie trafiony, chyba na przetrwanie :P
O, błagam Cię! Nie cieszyłbym się aż tak z Kubicy w Ferrari, ale przynajmniej miałbym pewność, że trafił do potężnego zespołu z równie potężną tradycją i pasją wyścigową (jeśli nie, obiektywnie patrząc, najpotężniejszą), bo co jak co, ale tego Ferrolcom odmówić nie można. Pod względem podejścia zarządu do wyścigów, są jak nie-fabryka.

pabloii, jeżeli już miałoby być Kubica w Renault to pozostawmy temat jak jest. Nie lubiłem Flavia, ale jedno jest pewne: Bez niego to już bez róźnicy... może być i Robert Kubica w Toyocie.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pn 28 wrz, 2009 13:06

zderzack pisze:
Leeloo pisze:
O, błagam Cię! Nie cieszyłbym się aż tak z Kubicy w Ferrari, ale przynajmniej miałbym pewność, że trafił do potężnego zespołu z równie potężną tradycją i pasją wyścigową (jeśli nie, obiektywnie patrząc, najpotężniejszą), bo co jak co, ale tego Ferrolcom odmówić nie można. Pod względem podejścia zarządu do wyścigów, są jak nie-fabryka.

pabloii, jeżeli już miałoby być Kubica w Renault to pozostawmy temat jak jest. Nie lubiłem Flavia, ale jedno jest pewne: Bez niego to już bez róźnicy... może być i Robert Kubica w Toyocie.
Adrian nie wiem czemu piszesz że ja chcę Kubicę w Ferrari :shock: bo nigdzie nic takiego nie napisałem, jedynie nie chciałbym go w Renault bo nie przepadam za Renault i myslę że nie będzie to rozwojowy team.
Jak pamiętasz nasze pogawędki na mocnym kacu w pociągu powrotnym z Wrocławia stwierdziliśmy razem że najfajniej byłoby jeśli trafiłby do Williamsa, poza tym dawno pisałem że Kubicę widzę najchętniej w Williamsie :)

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » pn 28 wrz, 2009 13:47

Nie-nie-nie! Coś Ty, Leszku, nie to miałem na myśli. Odebrałem Twoją wypowiedź dokładnie tak, jak to wytłuściłeś. Rozmowę (o dziwo :mrgreen:) pamiętam, i byłoby to najfajniejsze. Renault nie będzie rozwojowym teamem i nie jest od kiedy na dobre za zarząd wziął się koncern, nawet ponowne pozyskanie Alonso nic nie dało, bo jak dali kasę Hiszpanowi, to zaoszczędzili na testach.
Paradoksalnie, jedyną szansą na rozwój (choć generalizuję po trochu) był Flavio/Symonds bo oni pamiętali jak to jest mieć jaja do nie do końca poprawnych politycznie modyfikacji czasami przekraczających granicę nielegalności (choć właśnie za to przynajmniej Flavia nie lubiłem).
Oczywiście Ferrari te granice przekraczało regularnie i spokojnie czekało na przesunięcie jej przez FIA w swoim kierunku. Za to właśnie też Ferrari nie lubię :razz: .

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 28 wrz, 2009 17:41

Leeloo pisze:
Może to nie taka zła opcja? Z tego co zauważyłem Renówki mają bardzo oszczędne silniki. Np w ostatnim wyścigu w Singapurze Alonso mając sporo mniej paliwa od Kubicy tankował bodajże 2 okr. później. W dobie wyścigów bez tankowania może to mieć znaczenie.

Awatar użytkownika
rosjanin15

Post autor: rosjanin15 » śr 30 wrz, 2009 12:18

Tylko, że mogło to być przyspieszone tankowanie, więc twoja teoria o oszczędnych silnikach Renault może się nie sprawdzić.

Zablokowany

Wróć do „Robert Kubica w F1”