Robert Kubica i Fernando Alonso w jednym Teamie

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Młody

Robert Kubica i Fernando Alonso w jednym Teamie

Post autor: Młody » wt 24 cze, 2008 10:05

Witam, założyłem ten temat abyśmy mogli skomentować to jak widzimy tych dwóch panów w jednej drużynie??? Jestem ciekaw waszych komentarzy i co o tym sądzicie??? W mediach coraz wiecej informacji i plotek o przejsciu Alonso do BMW, ale czy bedzie w nim jezdził z Kubicą?? jezeli tak to jakie bedą tego konsekwencje?? Cze jest możliwa przyjaźń na torze w jednej drużynie?? Obraz rzadko spotykany... aczkolwiek możliwy, moje zdanie jest takie: Wszystko jak na razie wygląda pięknie i oby tak dalej, ale nigdy nie jest tak łatwo jak to sie wydaje i zawsze w pewnym momencie zaczyna sie droga pod górkę.
Ostatnio zmieniony wt 24 cze, 2008 11:48 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.

grzesiula

Post autor: grzesiula » wt 24 cze, 2008 10:26

http://sport.onet.pl/0,1248769,1775124,wiadomosc.html

Niby onet ale sam Robert potwierdza

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » wt 24 cze, 2008 10:46

Moim zdaniem Heidfeld już został przekreślony w BMW więc na pewno po tym sezonie zobaczymy nowego kierowce w bawarskim bolidzie. Theissen w niedawno w wywiadzie mówił że wolał by zatrudnić jakiegoś młodego kierowce którego można "oszlifować" tak jak kiedyś zrobili z Kubicą ale myślę że to tylko taka gierka bo praktycznie poza Vettelem nie ma takich dobrych kierowców a pamiętajmy że BMW chce walczyć o mistrzostwo świata więc obydwaj kierowcy muszą regularnie punktować. Myślę że fotel BMW mają szanse zająć w przyszłym sezonie: Alonso, Rosberg i Vettel. A co do Alonso to jeśli by BMW go już zatrudniło to na pewno świetni by się dogadał z Kubicą bo to dobrzy przyjaciele są. Co więcej Alonso by wiele wniósł do rozwoju bolidu ponieważ i on i Kubica potrafią doskonale zauważyć co "nie gra" i przekazać inżynierom szczegółowe wskazówki. Jeśli chodzi o "przyjaźń na torze" to myślę, że Kubica będzie walczył z Alonso tak samo jak z każdym innym kierowcą.

kacperboss

Post autor: kacperboss » wt 24 cze, 2008 10:54

Hmm w mediach rowniez wiele sie mowi o przejsciu Kubicy do Ferrari. Jesli jednak tak by sie nie stalo to uwazam ze Kubica i Alonso w jednym teamie to swietnie polaczenie.

grzesiula

Post autor: grzesiula » wt 24 cze, 2008 10:58

Tez tak mi się wydaje. Kubica będzie w Ferrari ale jeszcze nie w następnym sezonie, raczej później

[ Dodano: Wto 24 Cze, 08 11:06 ]
http://www.formula1.pl/F1_news-4178-The ... lonso.html

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » wt 24 cze, 2008 11:13

Jak parze ostatnio na Kimiego to wydaje mi się że on już taki znudzony jest tą całą F1. Myślę, że jak w tym sezonie nie zdobędzie tytułu to pożegna sie z Formułą 1.

P.S Słyszeliście plotki że Massa już umówił sie z Hondą na przyszły sezon a Kubica podpisał juz umowę z Ferrari ?!?! Fajnie by było :D

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » wt 24 cze, 2008 11:24

silly season całkiem wcześnie się zaczął w tym roku !! ja jakoś nie widzę Alonso u boku Roberta - z zewnątrz może wyglądać fajnie jednak od wenątrz zawsze zostaną jakieś zgrzyty !!

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » wt 24 cze, 2008 11:27

Mario Theissen, ostatnio dość mocno sprowadził na parter, entuzjastów tego rozwiązania. Myślę, że ten temat powinien być, jako silly season.
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » wt 24 cze, 2008 11:31

Co roku w silly season jest od grom plotek o przyszłości wielu kierowców i co roku część sie potwierdza co prawda nie wielka ale zawsze jakaś plotka staje się faktem. Pozostaje nam tylko czekać aż zespoły ogłoszą składy na na sezon 09.

aerodynamik

Post autor: aerodynamik » wt 24 cze, 2008 11:37

Moim zdaniem, Kubica i Alonso nie będą jeździć w jednym zespole. Może obaj by tego chcieli, ale względem zespołu nie jest to korzystne rozwiązanie. Nie chcieliby, gdyby np. Kubica bezproblemowo wygrywał wyścigi, a Alonso znowu rzucał hasła "faworyzowania", tym razem pod BMW. To by oznaczało, że jest osobowością bardzo nieobliczalną i nieuporządkowaną w środku. Nawet przyjaźń pomiędzy tymi dwoma kierowcami niczego by nie uratowała. Alonso juz taki jest - gdy coś nie idzie po jego myśli wścieka się, gdy przegrywa z partnerem oskarża zespół o faworyzowanie. Jednak BMW to nie McLaren...

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » wt 24 cze, 2008 11:45

Moim zdaniem Heidfeld już został przekreślony w BMW więc na pewno po tym sezonie zobaczymy nowego kierowce w bawarskim bolidzie.
Jasne...A Kubica został przekreślony po poprzednim sezonie...
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
Młody

Post autor: Młody » wt 24 cze, 2008 11:58

Dla mnie najprawdopodobniejszy scenariusz jest taki, że jeżeli Massa zdobędzie tytuł WC, to Kimi znudzony Formułą 1 po prostu odejdzie i na jego miejsce bedą liczyły sie tylko 2 osoby (ALO, KUB), z którch wg mnie największe szanse ma Kubica. Dlaczego Massa miałby zdobyć tytuł?? Po swoich wpadkach na początku sezonu, chyba chce coś udowdnić i wydaje mi się że uda mu sie to...
Ostatnio zmieniony wt 24 cze, 2008 12:28 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » wt 24 cze, 2008 15:17

alma pisze:
Ale Kubica w poprzednim sezonie praktycznie cały czas miał problemy z bolidem i nie mógł jechać tak szybko jak potrafi. Poza tym nigdy nie słyszałem nawet plotek że BMW chciało się pozbyć Kubicy po sezonie 08.
Ostatnio zmieniony śr 25 cze, 2008 19:53 przez Jasi0_92, łącznie zmieniany 1 raz.

Przem

Post autor: Przem » wt 24 cze, 2008 15:39

Ja też nie słyszałem o tym, że BMW chce pozbyć się Kubicy po tym sezonie. Słyszałem, że kontrakt może być przedłużony do 2009, a do tego roku kontrakt z Ferrari ma Raikkonen i mi się wydaje, że wtedy odejdzie, a Kubica zajmie jego miejsce. O Massie słyszałem, że kontrakt mu przedłużyli do końca 2010, ale nie wiem czy to prawda.

aerodynamik

Post autor: aerodynamik » wt 24 cze, 2008 15:39

Jasi0_92 pisze:
alma pisze:
Ale Kubica w poprzednim sezonie praktycznie cały czas miał problemy z bolidem i nie mógł jechać tak szybko jak potrafi. Pozatym nigdy nie słyszałem nawet plotek że BMW chciało się pozbyć Kubicy po sezonie 08.
Trudno mówić o tym, czy Heidfeld wyleci z zespołu czy nie. Już napisałem, co sądzę, że Alonso wejdzie do zespołu, ale najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie zatrzymanie Nicka w BMW.

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » wt 24 cze, 2008 15:48

Jeśli Heidfeld nadal będzie tak nie równo jeździł i tracił punkty to BMW będzie musiało rozważyć pozyskanie innego kierowcy. Pamiętajmy że BMW Sauber chce walczyć o MŚ >>>

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 24 cze, 2008 16:32

Młody pisze:na jego miejsce bedą liczyły sie tylko 2 osoby (ALO, KUB), z którch wg mnie największe szanse ma Kubica
A o Rosbergu zapomniałeś?
Nico jest też poważnym kandydatem do fotela pierwszego kierowcy w Ferrari i przy podobnych umiejętnościach jak Kubica ma coś jeszcze... nazwisko.
Co do Alonso w Ferrari to tak jak już mówiłem narobił sobie za dużo wrogów w Maranello, ponadto myślę że Alonso pozostanie w Renault bo Ferrari i MCL są dla niego już zamknięte a jemu zależy na dobrym zespole.
Panowie nie skreślajcie tak szybki Hei bo jeszcze możecie się zdziwić gdy BMW ogłosi skład na 2009.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

aerodynamik

Post autor: aerodynamik » wt 24 cze, 2008 16:38

Jasi0_92 pisze:Jeśli Heidfeld nadal będzie tak nie równo jeździł i tracił punkty to BMW będzie musiało rozważyć pozyskanie innego kierowcy. Pamiętajmy że BMW Sauber chce walczyć o MŚ >>>
Nie chcę polemizować, ale Heidfeld to Niemiec w niemieckim Zespole. To też pod uwagę musi brać BMW.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 24 cze, 2008 16:56

aerodynamik pisze:
Jasi0_92 pisze:Jeśli Heidfeld nadal będzie tak nie równo jeździł i tracił punkty to BMW będzie musiało rozważyć pozyskanie innego kierowcy. Pamiętajmy że BMW Sauber chce walczyć o MŚ >>>
Nie chcę polemizować, ale Heidfeld to Niemiec w niemieckim Zespole. To też pod uwagę musi brać BMW.
Jeśli już patrzymy na narodowość to myślę że Mario chciałby pozyskać Rosberga ale Frank go tak szybko nie puści.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

aerodynamik

Post autor: aerodynamik » wt 24 cze, 2008 17:15

MtK pisze:
aerodynamik pisze:
Jeśli już patrzymy na narodowość to myślę że Mario chciałby pozyskać Rosberga ale Frank go tak szybko nie puści.
No i w tym jest właśnie problem. Wszyscy inni są zajęci:)

Awatar użytkownika
sbk?

Post autor: sbk? » wt 24 cze, 2008 17:49

MtK pisze: Jeśli już patrzymy na narodowość to myślę że Mario chciałby pozyskać Rosberga ale Frank go tak szybko nie puści.
Jeżeli chcą zdobyć mistrzostwo w 09 to nie mogą patrzeć na narodowość, i chyba raczej tak zrobią, wyrzucą Heidfelda, może spróbują wziąć kogoś młodego z GP2 (Byle nie piquetopodobnego), ewentualnie Alonso.. Bo jeżeli Heidfeld będzie dalej tak jeździć to Theissen go wyrzuci.. Bo F1 to nie miejsce na sentymenty, a jeżeli Kubica przejdzie to Ferrari a Heidfelda wyrzucą to będą musieli praktycznie budować zespół od nowa

millo

Post autor: millo » wt 24 cze, 2008 18:57

szczerze to nie chcialabym zeby Robert i Fernando jezdzili w 1 teamie :neutral: (mysle że prędzej czy pózniej doszłoby między nimi do małego spięcia mimo tego że sa znajomymi)
fernando jest mistrzem i bedzie chcial grac pierwsze skrzypce w zespole
jemu potrzebny jest team który da mu mozliwośc zwycięstw i zagwarantuje posade pierwszego kierowcy
w Ferrari go raczej nie chcą w maclarenie juz był :mrgreen: nio to teraz w kolejce jest bete :grin:
.
.

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » wt 24 cze, 2008 19:57

I właśnie tu jest wyzwanie przed Mario Theissenem. Aby zbudować team z dwoma światowej klasy kierowcami tak aby każdy z nich czuł 100% wsparcie zespołu. Denisowi sie to nie udało bo postawił na Hamiltona, ale myślę że Alonso zareagował troche za gwałtownie bo cały sezon 08 to był dla Hamiltona sezon ochrony i ze strony sędziów i ze strony McLarena i tylko przez własne błędy Hamilton zaprzepaścił szanse na Mistrzostwo

m44

Post autor: m44 » wt 24 cze, 2008 22:27

Jasi0_92 pisze:
alma pisze:
Ale Kubica w poprzednim sezonie praktycznie cały czas miał problemy z bolidem i nie mógł jechać tak szybko jak potrafi. Pozatym nigdy nie słyszałem nawet plotek że BMW chciało się pozbyć Kubicy po sezonie 08.
A Heidfeld nie ma obecnie bardzo podobnych problemów jak w ostatnim sezonie Kubica? Plotki o tym, że powinno się Kubicę usunąć z BMW pojawiły się w tamtym roku i to bardzo często - nie tylko w Niemieckich mediach. Spekulacje te były wywołane wynikami Kubicy, które wobec tego co wycisnął z F1.07 Heidfeld były po prostu marne. Nie rozumiem więc Waszej pewności w tym, że Mario na 100% pozbędzie się Heidfelda.

Awatar użytkownika
patgaw

Post autor: patgaw » wt 24 cze, 2008 23:07

m44, Kubica miał slabe wyniki przez zespol. Heidfeld ma slabe wyniki z powodu braku wlasnych umiejetnosci (dogrzewania opon).
To jest zasadnicza roznica.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 24 cze, 2008 23:19

m44 pisze:A Heidfeld nie ma obecnie bardzo podobnych problemów jak w ostatnim sezonie Kubica? Plotki o tym, że powinno się Kubicę usunąć z BMW pojawiły się w tamtym roku i to bardzo często - nie tylko w Niemieckich mediach. Spekulacje te były wywołane wynikami Kubicy, które wobec tego co wycisnął z F1.07 Heidfeld były po prostu marne. Nie rozumiem więc Waszej pewności w tym, że Mario na 100% pozbędzie się Heidfelda.
Wszystko się zgadza co do ubiegłego sezonu, lecz w tym sezonie Kubica robi z Heidfelda "krwawą miazgę". W kwalifikacjach 8:0 (tylko w Renault jest taki sam wynik), a w punktach przewaga 46:28 i to wszystko bez żadnych problemów technicznych z bolidami. W tamtym sezonie Kubica miał większą ilośc niedokończonych wyścigów z powodu usterek, a raz (na Nurburingu) Nick zepsuł mu świetnie zapowiadający się wyścig.

m44

Post autor: m44 » wt 24 cze, 2008 23:20

patgaw pisze:m44, Kubica miał slabe wyniki przez zespol. Heidfeld ma slabe wyniki z powodu braku wlasnych umiejetnosci (dogrzewania opon).
Jeśli w sezonie 2009 doszłoby do sytuacji, że Kubica miałby gorsze wyniki od Heidfelda, to powiedziałbyś, że bolid został zbudowany pod Heidfelda, w związku z tym znowu to sprzęt, pech i zespół nie pozwalają Kubicy mieć lepszych wyników. Natomiast jeśli taka sytuacja spotkała Heidfelda (obecnie), to dajesz sobie upust do formułowania śmiałych tez, że to przez umiejętności. Pytam Cię zatem, skąd masz taką wiedzę? Siedzisz razem z nimi w kokpicie, masz dostęp do jakiś zaawansowanych danych technicznych, że pozwalasz sobie na budowanie takich śmiałych wniosków, że gdy nie idzie Kubicy, to pech, a gdy Heidfeldowi, to wyraz jego beztalencia?

[ Dodano: Wto 24 Cze, 08 23:25 ]
lg2000 pisze:
m44 pisze:A Heidfeld nie ma obecnie bardzo podobnych problemów jak w ostatnim sezonie Kubica? Plotki o tym, że powinno się Kubicę usunąć z BMW pojawiły się w tamtym roku i to bardzo często - nie tylko w Niemieckich mediach. Spekulacje te były wywołane wynikami Kubicy, które wobec tego co wycisnął z F1.07 Heidfeld były po prostu marne. Nie rozumiem więc Waszej pewności w tym, że Mario na 100% pozbędzie się Heidfelda.
Wszystko się zgadza co do ubiegłego sezonu, lecz w tym sezonie Kubica robi z Heidfelda "krwawą miazgę". W kwalifikacjach 8:0 (tylko w Renault jest taki sam wynik), a w punktach przewaga 46:28 i to wszystko bez żadnych problemów technicznych z bolidami. W tamtym sezonie Kubica miał większą ilośc niedokończonych wyścigów z powodu usterek, a raz (na Nurburingu) Nick zepsuł mu świetnie zapowiadający się wyścig.
Ok, i ja się z Tobą nawet zgadzam, ale odpowiadam w tym temacie na głupawe posty w stylu: Heidfeld sux, Kubica rox.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 24 cze, 2008 23:53

m44 zawsze podkreślam że Heidfeld to najlepszy niemiecki kierowca. Wracając do tematu to wydaje mi się nieprawdopodobne żeby Fernando chciał jeździć razem z Robertem. To dla niego było by bardzo duże ryzyko, bo ewentualna przewaga kolegi z zespołu stawiała by podwójnego mistrza w dwuznacznym świetle. Ostatnio pojawiło się sporo plotek wiążących Kubicę z Ferrari, może więc takie swobodne mówienie o Alonso w BMW to jakaś próba pomocy Fernando gdy ma się już "zaklepany" kontrakt z "czerwonymi"?

Awatar użytkownika
Jasi0_92

Post autor: Jasi0_92 » śr 25 cze, 2008 00:40

m44 nie rozumiem o co ci chodzi. W poprzednim sezonie gdy tylko bolid sie nie psuł to Kubica był z reguły przed Heidfeldem lub tuż za nim. A w tym obydwa bolidy ni miał jeszcze ani jednej awarii w wyścigu. Popatrz na zeszły sezon gdyby nie te awarie to Kubica miałby dwa razy więcej punktów i byłby przed Heidfeldem w klasyfikacji. Ja nie umiejszam umiejętności Nicka bo to naprawdę świetny kierowca i jeździ praktycznie bezbłędnie ale po prostu nie ma juz tej formy co jeszcze w zeszłym sezonie. Dla każdego kierowcy wyścigowego przychodzi taki moment, że musi ustąpić miejsca innym. I myśle, że dla Heidfelda przyszedł już ten czas. Może sie mylę, może w drugiej części sezonu zacznie jeździć o wiele lepiej, czas pokaże.
Ostatnio zmieniony śr 25 cze, 2008 19:53 przez Jasi0_92, łącznie zmieniany 1 raz.

aerodynamik

Post autor: aerodynamik » śr 25 cze, 2008 07:38

m44 pisze:
patgaw pisze:m44, Kubica miał slabe wyniki przez zespol. Heidfeld ma slabe wyniki z powodu braku wlasnych umiejetnosci (dogrzewania opon).
Jeśli w sezonie 2009 doszłoby do sytuacji, że Kubica miałby gorsze wyniki od Heidfelda, to powiedziałbyś, że bolid został zbudowany pod Heidfelda, w związku z tym znowu to sprzęt, pech i zespół nie pozwalają Kubicy mieć lepszych wyników. Natomiast jeśli taka sytuacja spotkała Heidfelda (obecnie), to dajesz sobie upust do formułowania śmiałych tez, że to przez umiejętności. Pytam Cię zatem, skąd masz taką wiedzę? Siedzisz razem z nimi w kokpicie, masz dostęp do jakiś zaawansowanych danych technicznych, że pozwalasz sobie na budowanie takich śmiałych wniosków, że gdy nie idzie Kubicy, to pech, a gdy Heidfeldowi, to wyraz jego beztalencia?
m44 - dobrze powiedziane. Tu nie chodzi o kwestię wyników, lecz narodowości. Polacy zawsze się jakoś nie za bardzo dogadywali z Niemcami. Heidfeld pozostanie w zespole, bo kogo miałby wtedy Mario wziąć? Alonso? Nie, jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

A poza tym co z tego, że Heidfeld przegrywa z Kubicą w kwalifikacjach, czy wyścigu? To znaczy lg2000, że jeśli Kubica go 'niszczy' to ma za to zdobywać punkty? Ludzie opanujcie się! Nick to dobry kierowca, tylko że w niepasującym do jego stylu jazdy samochodzie. W zeszłym roku Robert miał podobny problem - tyle że z oponami. Wtedy jakoś nikt o nim złego słowa nie powiedział. A tu od razu 'zmasowany' atak na Heidfelda. Nie wiem, czego wy od niego chcecie. Jeśli dla was wyniki w kwalifikacjach mówią wszystko, to się nie odzywajcie lepiej (to była ewidentna ironia z mojej strony :wink: ). Ja tam do Nicka nic nie mam.

Zablokowany

Wróć do „Robert Kubica w F1”