Robert podpisał roczny kontrakt z BMW

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

michal

Post autor: michal » śr 27 sie, 2008 18:10

michal_krasnik pisze:
PitstopF1.pl dowiedział się z dobrze poinformowanych źródeł, że Robert Kubica pozostanie w BMW Sauber F1 Team w 2009 roku. Coraz gorzej wygląda za to sytuacja partnera Kubicy. Nick Hiedfeld będzie musiał przekonać władze zespołu w ciągu dwóch najbliższych wyścigów, że jego kiepskie wyniki nie będą się powtarzały.
Źródło: F1.PL
http://f1.pl/Artykul.34+M5d87e4e6f62.0.html
W tym przypadku to może być źródło naprawdę dobrze poinformowane (np. sam Kubica :) ). Dzisiaj podobny artykuł, choć dotyczący raczej Heidfelda opublikował autosport.com:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/70097
Wg. tego artykułu BMW postawiło Nickowi warunek: musi się poprawić jeśli liczy na fotel kierowcy w przyszłym sezonie. Piszą tam też, że właśnie dobrze poinformowane źródła twierdzą, że Kubica przedłużył umowę na przyszły rok, mimo, że nie jest to na rękę BMW (Theissen wolałby dłuższy kontrakt). Twierdzą też, że informacji o przedłużeniu kontraktu Kubicy BMW nie poda zanim nie podejmie decyzji dotyczącej Nicka.

Tutaj natomiast: http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 0139.shtml

Piszą, że w niemieckiej prasie pojawiły się informacje, jakoby manager Heidfelda pojawił się w siedzibie RedBulla na paddocku w Valencii, być może szukając możliwości zajęcia miejsca po Vettelu w TR. Z kolei Nick Fry pytany przez niemieckie media o możliwość zatrudnienia Heidfelda odpowiedział: "Heidfeld? Nie."

To tak w skrócie to co pojawiło się dzisiaj w portalach dot. sytuacji w BMW :)

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » śr 27 sie, 2008 20:11

michal pisze: Piszą, że w niemieckiej prasie pojawiły się informacje, jakoby manager Heidfelda pojawił się w siedzibie RedBulla na paddocku w Valencii, być może szukając możliwości zajęcia miejsca po Vettelu w TR. Z kolei Nick Fry pytany przez niemieckie media o możliwość zatrudnienia Heidfelda odpowiedział: "Heidfeld? Nie."
Nie Red Bula tylko STR. Podobno ma u nich szansę na zatrudnienie. Przynajmniej tam mu nie powiedzieli nie, w przeciwieństwie do Freya i Briatore.

Awatar użytkownika
xandi

Post autor: xandi » śr 27 sie, 2008 21:59

lg2000, czytaj ze zrozumieniem. Pojawił się w siedzibie Red Bulla, szukając możliwości zajęcia miejsca w Toro Rosso.

tomek1

Post autor: tomek1 » śr 27 sie, 2008 23:25

arek25 pisze:tomek1, o Hondzie i McLarenie to ja nie slyszalem - powiedz cis na ten temat wiecej;)
O Hondzie czytałem w poniedziałkowej Wyborczej, która cytowała komentatorów z ITV, którzy na koniec transmisji z piątkowych treningów wWalencji wspomnieli o tym że Honda rozmawiała z Kubicą (Morellim?) o możliwości zatrudnienia Kubicy.

Co do McLarena to w sąsiednim wątku Wojciech Fibak podczas rozmowy z kimś z McLarena usłyszał że się bacznie przyglądają Kubicy.

konikka

Post autor: konikka » czw 28 sie, 2008 01:50

autosport.com potwierdza że Robert ma jednoroczny kontrakt z BMW - http://www.autosport.com/news/report.php/id/70097

wg mnie to wiarygodne źródło, i logicznie też tłumaczą dlaczego BMW wstrzymuje się przed formalnym ogłoszeniem tej informacji do czasu decyzji co z Heidfeldem. Cytujac potrale - ciemne chmury nad Nickiem....
ale wiecie, mogę się mylić :))

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » czw 28 sie, 2008 09:07

Czy Ferrari, czy BMW, ja tam się cieszę.

BMW jest bardzo rozwojowe (wiem, co po niektórzy, jak i ja, twierdzili przez ostatni miesiąc co innego). Moim zdaniem w BMW Kubica będzie miał w 2009r. dużo więcej do udowodnienie jako kierowca i jako team.

To było raczej w 90% pewne, tylko mrówki na plecach podpowiadały co innego momentami.

Ja tylko bałem się, że kontrakt będzie na 3 lata. Jeżeli jest tak, że jest to kontrakt roczny, świadczy jak mocną pozycję w teamie ma Polak (chociaż sporo do powiedzenia miała w tej kwestii forma Nicka). Świadczy to też, że Kubek ma też poczucie silnej pozycji (zdecydował się na taki kontrakt wiedząc, że będzie konkurentem Alonso do siedzenia w Ferrari, presja, że jak się w 2009r. powinie noga to już tylko RBR i inni na 2010r. itp.).

Teraz tak - jeżeli bolid w 2009r. będzie kiepski, to będzie mógł pokazać, "jak jeździ takim gratem", a jak będzie mistrzowski - no też nie będzie źle :mrgreen: .

Tak dobrze i tak dobrze.

Zawsze kibicuję najbardziej tym, co muszą coś udowodnić - lepszej okazji ku temu Robert mieć nie będzie. :twisted:
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » czw 28 sie, 2008 09:43

Ja tam mysle, ze ten roczny kontrakt jest tylko taki przejsciowy dla Kubicy, byle jeden sezon i przejsc do Ferrari( bo skoro by nie mial przynajmniej 75% ze tak bedzie nie zdecydowal by sie tylko na roczny kontrakt, bo roku znow by musial szukac zatrudnienia:/)
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
Matthias
Kontakt:

Post autor: Matthias » czw 28 sie, 2008 10:13

No chyba, że BMW wyskoczy jakąś niewiarygodną formą w sezonie '09 i zdobędzie mistrza, daleko przed Ferrari ( co raczej jest mało prawdopodobne ), wtedy Kubica mógł by się skusić na długoterminowy kontrakt właśnie z BMW, a nie z Ferrari.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 28 sie, 2008 11:37

Pod warunkiem, że Kubica nie ma już z kimś na 2010 podpisanego kontraktu. Takie podpisywanie z rocznym i więcej wyprzedzeniem jest ostatnio podobno modne w F1. Ehh... gdzie są czasy Enzo, gdy mógł siedząc już w bolidzie być poinformowany, że "Sorry mate, ale nie pojeździsz już w Ferrari".
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

ralf111

Post autor: ralf111 » sob 30 sie, 2008 17:14

Na początku tego tygodnia Robert Kubica podpisał roczny kontrakt z zespołem BMW Sauber. Jeszcze za ten sezon Polak otrzyma 3 miliony euro. W nowym kontrakcie zarobki naszego kierowcy będą ponad trzykrotnie większe – informuje "Super Express".

Włodarze BMW widząc, że coraz więcej zespołów chciałoby mieć Roberta u siebie zdecydowało się podwyższyć mu gażę do 10 milionów euro.

Przypomnijmy, że we wtorek Kubica zaakceptował warunki umowy, która obowiązywać będzie w sezonie 2009. Oznacza to, że polski kierowca razem z Fernando Alonso mogą rywalizować o fotel kierowcy Ferrari (zajmowany teraz przez Kimiego Raikkonena) w 2010 roku. Nie jest tajemnicą, że włoska stajnia zainteresowana jest zatrudnieniem jednego z tych kierowców.

Do niedawna szefowie BMW twierdzili, że nie interesują ich tak krótkie umowy z kierowcami. Fakt podpisania zaledwie rocznego kontraktu z Kubicą może oznaczać, że Polski kierowca postawił warunek - zostanie na dłużej, jeśli zespół będzie w stanie stworzyć bolid gotowy walczyć o mistrzostwo świata.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » sob 30 sie, 2008 17:30

ralf111 pisze:
Na początku tego tygodnia Robert Kubica podpisał roczny kontrakt z zespołem BMW Sauber. Jeszcze za ten sezon Polak otrzyma 3 miliony euro. W nowym kontrakcie zarobki naszego kierowcy będą ponad trzykrotnie większe – informuje "Super Express".

Włodarze BMW widząc, że coraz więcej zespołów chciałoby mieć Roberta u siebie zdecydowało się podwyższyć mu gażę do 10 milionów euro.

Przypomnijmy, że we wtorek Kubica zaakceptował warunki umowy, która obowiązywać będzie w sezonie 2009. Oznacza to, że polski kierowca razem z Fernando Alonso mogą rywalizować o fotel kierowcy Ferrari (zajmowany teraz przez Kimiego Raikkonena) w 2010 roku. Nie jest tajemnicą, że włoska stajnia zainteresowana jest zatrudnieniem jednego z tych kierowców.

Do niedawna szefowie BMW twierdzili, że nie interesują ich tak krótkie umowy z kierowcami. Fakt podpisania zaledwie rocznego kontraktu z Kubicą może oznaczać, że Polski kierowca postawił warunek - zostanie na dłużej, jeśli zespół będzie w stanie stworzyć bolid gotowy walczyć o mistrzostwo świata.
Chyba nie trzeba komentować :)

ksyksu

Post autor: ksyksu » sob 30 sie, 2008 17:34

Jeszcze nie zostało potwierdzone, że Robert będzie jeździł w przyszłym roku w BMW, a brukowce a'la SuperExpress już piszą, że Kubica dostanie 10 mln.. swoją drogą, lepiej, chociaż kwota nie jest szczytowa ;) No ale to oczywiście pogłoski, pogłoski, i jeszcze raz pogłoski

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » sob 30 sie, 2008 21:34

To opublikował najpierw jakiś szwajcarski Blick, chyba też brukowiec.

millo

Post autor: millo » ndz 31 sie, 2008 19:11

ale podwyżka na pewno dostanie za "nic" nie będzie przecież jeździł :wink:
.
.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » ndz 31 sie, 2008 20:16

10 mln to w sumie jedyna sensowna kwota jaką można tu zasugerować, BMW nie zamierza płacic nie wiadomo ile kierowcom, z drugiej strony Nick dostaje własnie tyle, a Robert ostatnio jeździ od niego lepiej.

Awatar użytkownika
xandi

Post autor: xandi » pn 01 wrz, 2008 12:50

lukaszlew77 pisze:To opublikował najpierw jakiś szwajcarski Blick, chyba też brukowiec.
Jakis? To akurat jedno z lepszych źródeł o F1...

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pn 01 wrz, 2008 13:05

Ja tam tabloidom nie wierzę; http://de.wikipedia.org/wiki/Blick_(Zeitung). Boulevardzeitung to według translatora google, właśnie tabloid.

Ziobuleq

Post autor: Ziobuleq » czw 04 wrz, 2008 20:54

Dziś Robert zaprzeczył:

"Robert Kubica on Thursday would not confirm reports that he has signed to stay at BMW Sauber next year and remain a free agent to join Ferrari or another team in 2010.

"It's the first time I hear this," the Pole told reporters at Spa Francorchamps, scene of this weekend's Belgian Grand Prix."

Źródełko:
http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 1509.shtml
Pozdrówka dla wszystkich fanów F1

Awatar użytkownika
don

Post autor: don » czw 04 wrz, 2008 21:57

Ziobuleq pisze:"It's the first time I hear this,"
Zasłona dymna IMO.

Awatar użytkownika
Użytkownik

Post autor: Użytkownik » pt 05 wrz, 2008 07:55

Robert zachowuje się fair w stosunku do kolegi z zespołu i tyle. Na temat Nicka jak wiemy nie ma takich doniesień. Postawiłby go w kiepskim świetle mówiąc "tak, mam kontrakt" bo Niemiec się tym samym nie może pochwalić. Więc aby nie wprowadzać nerwowej atmosfery i dodatkowej presji na Nicka czeka aż zespół sam wyda oficjalny komunikat na temat przyszłorocznego składu. Też bym tak zrobił mówiąc szczerze.
To się zawsze tak zaczyna
Dawniej rolnik doił krowy
Kiedyś była dziesięcina
Teraz doi cię skarbowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”