Kubica w rajdach

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » sob 24 lis, 2012 13:59

SeReK ja tez juz nie bede sie odzywal!
"Szkoda czasu na taki poziom"

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » sob 24 lis, 2012 15:34

SeReK pisze:Rozumiem, że uważasz iż Kubicy Bozia zabrała rozum. Twoja sprawa, ja już się nie odzywam. Szkoda czasu na taki poziom
Całkiem szczerze to po części się zgodzę z Rolandem ale raczej od strony technicznej, nie wsiadłbym nigdy do auta, którego nie znam. Jego pierwsze kilometry w Fabii to kilometry rajdowe, w dodatku pierwsze kilometry w 4łapie. Gdyby jechali tam ośką albo był wyjeżdżony w fabii prawdopodobnie do niczego by nie doszło. I mówię to jako osoba, która w kilku rajdówkach już siedziała. To nie jest jak przesiadka z Opla Corsy do Astry.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » sob 24 lis, 2012 17:50

MtK pisze:Gdyby jechali tam ośką albo był wyjeżdżony w fabii prawdopodobnie do niczego by nie doszło. I mówię to jako osoba, która w kilku rajdówkach już siedziała. To nie jest jak przesiadka z Opla Corsy do Astry.
Nie masz racji. To że otarł się o barierkę ARMCO wcale nie znaczy że miał kłopoty z opanowaniem samochodu. Clio też miał błotniki w strzępach, nic się nie działo a wynikało to wprost z jazdy na limicie. Gdyby nie rozkręcona barierka tematu by wcale nie było.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Voycek

Post autor: Voycek » sob 24 lis, 2012 22:56

roland pisze:SeReK czego nie rozumiesz, co tam jest zakodowane?

Voycek zacytowal moje slowa "Bog dal talent, ale rozum odebral"

...wiec ja uwazam go za kierowce utalentowanego (UTALENTOWANEGO)
...i po chwili zaczyna pisac jaki on jest naj naj nawet w swiecie- wiec pisze o jego talencie, ktory to nomen omen i ja widze. O rozumie juz nie wspomina!

Czy moze nie rozumiesz, (nierozrozniasz) talentu z rozumem?
Dalej twierdzę, że znasz się na tym, jak świnia na gwiazdach. Gdybyś cokolwiek z tego kumał, nie pisałbyś takich pierdół. Martw się swój zwój (słownie: jeden) mózgowy pod czaszką. RK dziesiątki razy, do zrzygu, tłumaczył, że to trening, i gdyby miał możliwość powtórki, postąpiłby tak samo. Rozumiem Twoją frustrację, ponieważ nie możesz znieść, że RK nie jeździ w F1. Ja natomiast jestem bardzo zadowolony z tego, w jakim miejscu sie RK obecnie znajduje (nie chodzi tu o to, w jaki sposób się tam znalazł), ale o to, że jest w rajdach. Jest w tym świetny.
roland pisze:Bo gdyby mial rozum nie bylby na zdjeciach spiggi tylko w Brazylii.

Jesli jeszcze czegos nie rozumiesz- pisz smialo!
Nie drzyj japy. Kogo chcesz tu przestraszyć?

[ Komentarz dodany przez: doriano: Nie 25 Lis, 12 00:03 ]
+1 za zaczepki (jeden zwój mózgowy, darcie japy, etc...)

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » ndz 25 lis, 2012 04:05

lg2000, ok, na dobrą sprawę gdybam bo ośkę też tam mógł posadzić. Ale niezaprzeczalnym faktem jest to iż start w Fabii S2000 bez wcześniejszych testów i ogólnego braku doświadczenie z czwórkami był kardynalnym błędem i w mojej osobistej opinii elementem łańcuszka, który doprowadził do wypadku. Niedokręcone ARMCO to już kompletnie inna historia i po prostu czysty pech.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » ndz 25 lis, 2012 09:09

niestety na 11 OS Kubica zakończył swoją przygodę z Rallye du Var. Auto wypadło z trasy i stanęło w płomieniach. Na szczeście załodze nic się nie stało. :sad:
– Rozmawiałem z Robertem i mogę potwierdzić, że nic mu się nie stało. Według moich informacji, powodem wypadnięcia z trasy był błąd pilota, który źle podyktował informacje – relacjonuje dziennikarz TVP Sport, Eryk Mełgwa, który jest na miejscu.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » ndz 25 lis, 2012 09:27

Bywa,jechał świetnie,najważniejsze że są cali.
mago-san pisze:powodem wypadnięcia z trasy był błąd pilota
Nie chce mi się wierzyć że Robert tak powiedział,no chyba że sam Inglesi tak stwierdził.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 25 lis, 2012 09:47

Wypadli z dosc wolnego zakretu, potem drzewo, rolowanie i szybka ewakuacja. Dzieki Bogu chlopakom nic sie nie stalo. Samochod splonal jasnym plomieniem. Nie da sie wyslac helikoptera bo drzewa za wysokie.
Według reportera TVP Sport Eryka Mełgwy, który jest na trasie rajdu, powodem wypadnięcia z trasy był błąd pilota, który źle podyktował informacje.
Źródło że to błąd pilota jest na razie jedno.
It's a miracle

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » ndz 25 lis, 2012 09:50

lg2000 pisze:Źródło że to błąd pilota jest na razie jedno.
No tak źródło jedno,tylko od kogo takie info?

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 25 lis, 2012 11:40

marcinos pisze:No tak źródło jedno,tylko od kogo takie info?
Eryk Mełgwa, a Gutowski też potwierdza że zamiast 3 lewo Inglesi powiedział 5 lewo. Obaj są na miejscu.
It's a miracle

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » ndz 25 lis, 2012 12:32

lg2000 pisze:
marcinos pisze:No tak źródło jedno,tylko od kogo takie info?
Eryk Mełgwa, a Gutowski też potwierdza że zamiast 3 lewo Inglesi powiedział 5 lewo. Obaj są na miejscu.
Może i tak było,dziwi mnie tylko że to wszystko wiedzieli praktycznie zaraz po wypadku,wyglądało to trochę tak jakby chcieli szybko usprawiedliwić Roberta,a przecież takie wypadki zdarzają sie najlepszym i nie ma w tym niczego dziwnego.

Awatar użytkownika
roland

Post autor: roland » ndz 25 lis, 2012 14:03

Ig2000 taka analogia nasuwa mi sie na mysl. Mianowicie zaczynasz tak zachowywac sie przy dzisiejszym wypadku Kubicy, jak Macierewicz przy wypadku smolenskim

Wniosek: ...kazdy na swoj sposob jest mocherem- tylko odpowiedniej sytuacji potrzeba.

( ...osoby wystepujace w tym watku nie maja nic wspolnego.... -jak dalej ta regulka leci?)

Nikogo nie chce urazic.

Awatar użytkownika
ZjemCiChleb

Post autor: ZjemCiChleb » ndz 25 lis, 2012 14:10

rolandzie, ciężko Ciebie zrozumieć czasami:)

Kubica potwierdził, że to błąd pilota i powiedział, że jest trochę zły na niego.
"...Zubizaretta sięgnął po piłkę, która była po przeciwnej stronie boiska" - Zydorowicz

Awatar użytkownika
DaFy
Kontakt:

Post autor: DaFy » ndz 25 lis, 2012 14:28

Szkoda kurcze :(
Coś często te wypadnięcia z trasy się Robertowi zdarzają.

A tak BTW błędu pilota ;)

KLIK

hehe ;)
GO! Kubica GO! Hamilton

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » ndz 25 lis, 2012 14:36

DaFy, to jest najlepsze:
Prawda wyszła na jaw kiedy okazało się, że "pilot" podczas rajdu zamiast podawać mu informacje krzyczał ciągle: "O cholera! O cholera!", "Uważaj na ten dom!", "Zwolnij ty szalony bydlaku!"
:lol:

Awatar użytkownika
kamilo

Post autor: kamilo » ndz 25 lis, 2012 14:47

roland pisze:Ig2000 taka analogia nasuwa mi sie na mysl. Mianowicie zaczynasz tak zachowywac sie przy dzisiejszym wypadku Kubicy, jak Macierewicz przy wypadku smolenskim

Wniosek: ...kazdy na swoj sposob jest mocherem- tylko odpowiedniej sytuacji potrzeba.

( ...osoby wystepujace w tym watku nie maja nic wspolnego.... -jak dalej ta regulka leci?)

Nikogo nie chce urazic.
ale niby gdzie się tak zachowuje?, lg tylko potwierdził że bład popełnił pilot i jest to ewdientnie jego wina. W tym przypadku jak i smoleńskim jest wszystko jasne kto popełnił błąd.
Idź do Biedronki, połóż głowę na wadze i naciśnij "burak"...

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 25 lis, 2012 16:20

Z FB Gutowskiego:
Ogolnie opowiadal ze 40 50 km za szybko jechali. Pilot przerzucil w opisie o jedna kartke za duzo i zle podyktowal zakret. Ogolnie czuje sie dobrze, choc oczywiwcie nie jest za szczesliwy.
Z FB Sokoła:
pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, zamiast jednej kartki w opisie zostały przełożone dwie i w zakręt wjechaliśmy o dobre 40-50 km za szybko. Nie dało się nic zrobić, nie było to przyjemne przeżycie. Ogólnie jechaliśmy dziś spacerowym tempem. Dobrze, że nic nam się nie stało. Szkoda samochodu...
A cytryna wygląda teraz tak:
Obrazek
It's a miracle

Awatar użytkownika
tmoss

Post autor: tmoss » ndz 09 gru, 2012 20:09

http://www.sport.pl/F1/1,96398,13019781 ... a_dla.html

Czy jest jakaś szansa, że FIA wyrazi zgodę? Zdarzały się już wcześniej takie modyfikacje?

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 14 gru, 2012 10:04

FIA dała zgodę, co chyba naturalne.
Z tego co sobie przypominam Rossi np. też miał kiedyś po wypadku zmodyfikowany motocykl.
WRC wydaje się obecnie najbardziej oczywistym wyborem Kubicy, skoro jak sam przyznaje i jak mówią wszelkie nasze dane nie da rady upchać się do bolidu F1.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

bemek

Post autor: bemek » wt 18 gru, 2012 16:41

Skuteczność RK w rajdach będzie chyba na poziomie współpracy z pilotem. Także kolejny pilot nie spełnił zadania. W wypowiedziach RK dało się odczuć lęk pasażera przed prędkościami, które i tak były "kontrolowane".
Problemy, mogące wydawać się pierwszorzędnymi, jak prawa ręka i zmiany "konstrukcji" samochodu, wydają się odejść raczej na dalszy plan.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 19 gru, 2012 15:18

Wyżej napisałem WRC ale jeśli Kubica ma nadzieję na dalszy postęp rehabilitacji to powinny to być raczej mistrzostwa Europy. Nie tylko tańsze i wygodniejsze ze względu na małe odległości ale też chyba mniej zobowiązujące. Łatwiej byłoby podtrzymywać kontakt z F1 i w razie postępów z ręką wrócić tam.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » czw 21 mar, 2013 21:36

Ponieważ nikt nie komentuje poczynań naszego najlepszego kierowcy w rajdach, postanowiłem w celach kronikarskich wpisać informację że startuje w dniach 21-03 do 23-03 w rajdzie Wysp Kanaryjskich. Jesteśmy dzisiaj po Shakedawn'ie i tak się dziwnie zdarzyło że Robert znów był najszybszy. :wink:
Wyniki Shakedown'u są tu.
Ciekawostką jest że Kubica dostał od miejscowej policji mandat (pewnie pierwszy w życiu) za szybką jazdę podczas zapoznawania się z trasą rajdu. Oczywiście trasa wtedy nie była zamknięta.
Załączam piękną fotkę DS3 ukradzioną z innego forum. :razz:

Obrazek
It's a miracle

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » czw 21 mar, 2013 22:02

Na chwilę obecną:

P1: Kopecky Fan
P2: Kopecky

:lol: :lol: :lol:

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » pt 22 mar, 2013 09:26

No to po pierwszym odcinku Robert prowadzi ponad 11 sek nad drugim Kopeckim :)

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pt 22 mar, 2013 10:15

W drugim dołożył 23 nad Kopeckym... :lol: on się podobno tylko uczy...
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Yerzu

Post autor: Yerzu » pt 22 mar, 2013 10:56

po 3 oesach Robert i Maciej na 1 miejscu z 38 sekundami przewagi :)
"trzeba być głupim by móc stać się mądrzejszym..." Kazik "Sztos"

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » pt 22 mar, 2013 11:31

mago-san pisze:W drugim dołożył 23 nad Kopeckym... :lol: on się podobno tylko uczy...
He to co będzie jak się nauczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » pt 22 mar, 2013 12:04

Za pewnym ptakiem:
Kubica: Nie mam planu na kolejne odcinki. Jedziemy tempem, które uznajemy za rozsądne, nie podejmujemy ryzyka. Z reguły byłem dobry w takich warunkach, może dlatego, że zawsze źle dobierałem opony i często jeździłem na slickach w deszczu.
Warunki były bardzo trudne. Prognoza była sucha, ale w górach było mokro. Odcinki były w połowie mokre, w połowie suche. Mieszane warunki, pogoda się pogarszała, ostatni oes był suchy, dwa pierwsze mokre. Nie było łatwo, jechałem na miękkich slickach i przy dużej ilości wody nie było łatwo, ale wszyscy mieli takie same warunki. Jak na razie jest dobrze, zdobywam dobre doświadczenie na przyszłość.
Z reguły mówię rywalom, żeby nie zakładali takich opon, jakie ja wybieram, bo często podejmowałem złe decyzje. Teraz się udało, trochę szczęścia jest potrzebne. Najlepsze opony miał chyba Monzon, a gdybym dokładnie wiedział, jakie są warunki, to dokonałbym innego wyboru. Chciałem założyć intermediate, ale ostatecznie wybór nie był zły.
Samochód RRC na pewno ma inną charakterystykę [niż S2000]. Moc jest mniejsza, ale moment jest większy. To pomaga na śliskim, ale charakterystyka tych odcinków z kolei za bardzo nie odpowiada takim autom. Nie mówię, które auto jest lepsze, po prostu mówię, jak jest.
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
Tengu

Post autor: Tengu » pt 22 mar, 2013 12:25

Jak ktoś może sobie na to pozwolić i ma ochotę, to może sobie posłuchać rajdowego radia w języku angielskim. Krótkie rozmowy w stylu M. Brandle'a jak szwendał się po padoku F1 plus rozważania na temat tego rajdu i sezonu rajdowego. Prowadzący za wiele o naszym nie wiedzą ale mówi się o nim dużo. A btw. te słowa które cytujesz zabrzmiały mi znajomo :razz: - w tym radyjku Robert powiedział własnie to.

Rally Radio

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 22 mar, 2013 13:41

na 4 OS dołożył Breenowi 6 sek. a Kopeckyemu 7 sek :P
a i tak narzekał że dobrał złe opony i kiepsko pojechał :P

5 OS
Kubica - 13:29.9
Breen - 13:38.0
Kopecky - 13:42.1

Masakrator

6 OS
Kubica - 8:51.2
Kopecky - 8:56.9
Ancian - 8:58.7

6 wygranych OSów na 6. Przewaga nad drugim Kopeckym 1:03.4
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”