Akcja: Wysyłamy kartki do Roberta!

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zarat

Akcja: Wysyłamy kartki do Roberta!

Post autor: zarat » ndz 06 lut, 2011 21:41

Kubica miał poważny wypadek, wszyscy na pewno o tym wiedzą. Pokażmy siłę Polskich Kibiców, wesprzyjmy Roberta.

Wysyłamy listy, kartki z życzeniami od serca, słowami otuchy, wsparcia dla Roberta - gdy wyślemy je do Enstone, oni na pewno będą wiedzieli jak mu je przekazać.

Adres:
Lotus Renault GP
Whiteways Technical Centre
Enstone
Oxfordshire OX7 4EE
United Kingdom

(jakby co, to nie jest jakiś mój tutaj wybryk, tylko rozpowszechniam to co się już urodziło na f1wm i poparło sporo ludzi)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 06 lut, 2011 21:54

Kiepski pomysł.

Jak chcesz zrobić coś przydatnego, to skocz do szpitala i oddaj krew, to może pomożesz uratować innych którzy są w podobnych wypadkach poszkodowani. Po co marnować Drzewa.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 lut, 2011 21:58

Kiepski pomysł.

Jak chcesz zrobić coś przydatnego, to skocz do szpitala i oddaj krew, to może pomożesz uratować innych którzy są w podobnych wypadkach poszkodowani. Po co marnować Drzewa.
True. Zamiast wydawać kilka pln na znaczek i kartkę, które i tak zostaną wykorzystane jako opał bez uprzedniego przeczytania można REALNIE komuś pomóc i nawet czekoladę dostać :P

Awatar użytkownika
zarat

Post autor: zarat » ndz 06 lut, 2011 22:00

Trudno, rozumiem, że lepiej ponarzekać na forum niż po prostu pokazać Robertowi, że ma w Polsce ludzi którzy go wspierają :) W każym razie akcja się rozkręca i bez was dwóch.

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 lut, 2011 22:04

No tak, Polacy to zawsze byli nieźli w robieniu rzeczy zbędnych...

(Zaraz się dowiem, że Polakiem nie jestem :] ).

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » ndz 06 lut, 2011 22:05

A ja oddaje krew ale kartkę też wyśle. Może i będzie na opał ale ja sam poczuje sie lepiej. I kto wie, może dotrze jakoś do Roberta ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
jz10

Post autor: jz10 » ndz 06 lut, 2011 22:06

i nawet czekoladę dostać :P
najważniejsze :P

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 06 lut, 2011 22:06

Po prostu akcje pod tytułem 'hura hura głosujmy w ankiecie na polaka' jest nie tylko głupia, ale i dość żałosna.

Pomożesz Robertowi taką kartką ? nie
Czy Robert przeczyta takie kartki ? na 99% nie
Pomożesz tym komukolwiek innemu ? nie.

Takie durne pospolite ruszenie to nasza narodowa specjalność, każdy raz do roku wrzuci złotówkę owsiakowi, zagłosuje w ankiecie jak na onecie napiszą, albo wyśle kartkę, której i tak nikt nie przeczyta.

Tylko kurcze nie wiedzieć czemu, tak dobre społeczeństwo które jest gotowe oddać życie za swoich idoli nie jest w stanie zapewnić pomocy zwykłemu człowiekowi, tylko woli marnować czas na nic nie znaczące gesty.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zarat

Post autor: zarat » ndz 06 lut, 2011 22:07

Gootek, hmmm miły gest wsparcia to rzecz zbędna? Mam nadzieję, że twoi przyjaciele tak nie myślą, w przeciwieństwie do Ciebie :).

Dobra, ta dyskusja jest milion razy bardziej zbędna niż wysłanie kartki, więc z mojej strony EOT i zachęcam do wysłania :)

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » ndz 06 lut, 2011 22:12

Mnie zdecydowanie bardziej ucieszyłoby, gdyby zamiast kilkanaście pln na kartkę i znaczek moi hipotetyczni fani wpłacili na jakąś fundację i dali mi o tym znać na Twitterze...

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 07 lut, 2011 00:00

hideto, Bo Polacy lubią też robić coś na pokaz. "Ah patrzcie jak nas obchodzi jego los. Jesteśmy solidarni" Ale krwi i narządów brakuje.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

puk

Post autor: puk » pn 07 lut, 2011 01:09

bo polacy, narodowa specjalność, rzeczy zbędne...

mi ten temat trąca typowym polskim malkontentem i hipokryzją

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 07 lut, 2011 09:08

Się nie podoba to nie wysyłajcie. Nie wy dajecie kasę na kartki, znaczek, nie tracicie czasu pisząc ani czytając (nie licząc tego, co wypociliście na forum).
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

black_jack

Post autor: black_jack » pn 07 lut, 2011 15:43

Wiecie co, zanim kliknałem w link tematu, wiedziałęm jakie bedzie stanowisko ludzi, którzy sie tu wypowiadają. I wiedziałem też, że pierwszym, który bedzie na NIE, bedzie Hideto ;)

Wczoraj sam się lekko podśmiewałem z tej całej akcji i generalnie mialem zdanie podobne do Hida. Jednak dzis, po przeczytaniu w którymś newsie, że Robert jest w nie najlepszej kondycji psychicznej, uważam, że takj przejaw sympatii od kibiców, może mu tylko pomóc. To może być jeden z pozytywnych bodźców, których on właśnie teraz potrzebuje. Zatem ja jutro po uczelni skaczę na pocztę i wysyłam swoją, nic mnie to przecież nie kosztuje. A wyobraźcie sobie co może poczuć, gdy za jakiś czas przyniesie mu ktoś stos kartek, będących REALNYM wyrazem współczucia i solidarności (walnąć komentarz czy wysłać maila, to każdy głupi potrafi). Ja współczuję strasznie temu człowiekowi. Nigdy nie byłem fanem F1 i nigdy pewnie nie będę. Zacząłem ją oglądać ze względu na R.K. Ale sportem jako takim się interesuję i uważam, że Robert swoją postawą i przede wszystkim nieustannym dążeniem do celu, uporem i chęcią realizacji marzeń (wszyscy widzieli filmik gdy miał 14 lat i jezdził w kółko gokartem), zasługuje na OGROMNY respekt. Porównajcie sobie chociażby z naszymi wspaniałymi kopaczo-biegaczami (dla niepoznaki nazywanych piłkarzami). Po prostu niebo a ziemia. To jeden z tych niewielu ludzi (a w polskim sporcie już w szczególności), na którym można się bez przeszkód wzorować. To może i brzmi trochę wszystko trochę patetycznie, ale są pewne rzeczy na świecie, które wykraczają poza sztywne ramy zdroworozsądkowego spojrzenia na rzeczywistość (które ja zawsze w swoim życiu uskuteczniałem). A więc szacun Robert!! I zdrowiej!

aha, i krew oddaję w miarę regularnie ;)

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pn 07 lut, 2011 15:48

black_jack pisze:Wiecie co, zanim kliknałem w link tematu, wiedziałęm jakie bedzie stanowisko ludzi, którzy sie tu wypowiadają. I wiedziałem też, że pierwszym, który bedzie na NIE, bedzie Hideto ;)
Chyba wypowiedział się dość rozsądnie. Oddaj najpierw krew (zrób coś sensownego), a potem wyslij kartkę. Wczoraj ktoś rzucił pomysł aby pisać maile do prof. Rossello. Ktoś przytomniejszy od razu zauważył że zaspamują mu w ten sposób na amen skrzynkę pocztową.
Myśleć, myśleć, mysleć a potem działać.

Awatar użytkownika
xandi

Post autor: xandi » wt 08 lut, 2011 19:55

MtK pisze:hideto, Bo Polacy lubią też robić coś na pokaz. "Ah patrzcie jak nas obchodzi jego los. Jesteśmy solidarni" Ale krwi i narządów brakuje.
Źródło?

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » wt 08 lut, 2011 20:02

xandi pisze:MtK napisał/a:
hideto, Bo Polacy lubią też robić coś na pokaz. "Ah patrzcie jak nas obchodzi jego los. Jesteśmy solidarni" Ale krwi i narządów brakuje.

Źródło?
A choćby rejestry dawców szpiku coby daleko i długo nie szukać :) Myślę, że można to uznac za narząd.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 09 lut, 2011 08:34

Z krwią i szpikiem to jest najprostsza rzecz (szczególnie szpikiem). Zgłaszasz się do szpitala, pobierają Ci krew, a potem szansa, że masz z kimś zgodny szpik jest naprawdę mała. Sam się ze 3 lata temu zarejestrowałem i nic :]
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 09 lut, 2011 09:10

yarpen.zirgin pisze: Zgłaszasz się do szpitala, pobierają Ci krew, a potem szansa, że masz z kimś zgodny szpik jest naprawdę mała. Sam się ze 3 lata temu zarejestrowałem i nic :]
Bo przy szpiku jest ileś tam czynników które muszą być ze sobą zgodne (bodaj 6, ale głowy nie dam bo to w necie czytałem więc nie musi być to w 100% wiarygodne) A jeśli nie są wszystkie wypełnione, to sens jest po prostu mały. Dlatego większość przypadków to przeszczep szpiku od rodziny.

Ale krew już można bez problemu oddać i przyda się w każdych warunkach. Taki Robert w czasie wypadku i operacji stracił około 6 litrów, czyli na raz musiałoby mu krew oddać 13 ludzi...

No i np karta dawcy ? czemu nie... Wiem że niektórzy podchodzą do tego w sposób religijny i czysto estetyczny... ale po co komu nerki, wątroba, serce czy inne narządy w trumie, w której tylko zgniją ? Taki gest, może komuś życie uratować, a co zrobią te narządy 2 metry pod ziemią ? zmienią się w pokarm dla robaków...

Stąd moja reakcja na początku tematu (w zły sposób skomentowana przez yz i puk'a) Jak ktoś chce Kubicy wysłać kartę, to droga wolna, ale świadomość że pół tego forum musiałaby oddać krew by przeprowadzić tylko tę jedną operację Roberta, powinna wywrzeć odpowiednią reakcję.

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » śr 09 lut, 2011 11:01

Bo niestety świadomość społeczna odnośnie oddawania krwi czy szpiku jest bardzo niewielka... niedawno była akcja z Adamem Darskim "Nergalem", nagle do szpitali waliły lawiny ludzi chcących być dawcami szpiku. u mnie na uczelni odbywa się regularnie "Wampiriada", czyli akcja oddawania krwi. muszę przyznać, że trochę osób tam chodzi, choć to i tak ciągle za mało. a co to komu szkodzi? nie mówię, że trzeba regularnie, ale chociaż raz do roku gdyby każdy oddał, nie byłoby takich problemów z krwią. a i czekolady się dostaje, pasztecik i kawkę lub herbatkę:P
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 09 lut, 2011 11:44

mmax88 pisze:u mnie na uczelni odbywa się regularnie "Wampiriada", czyli akcja oddawania krwi.
to jest chyba na każdej uczelni wyższej, w Łodzi Uniwerek, Polibuda i kilka prywatnych też ma co roku Wampiriadę.

Dla zachęty można jeszcze dodać, że w dniu oddania krwi ma się wolne od zajęć, ale też np w pracy.

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » śr 09 lut, 2011 12:05

hideto pisze:Dla zachęty można jeszcze dodać, że w dniu oddania krwi ma się wolne od zajęć, ale też np w pracy.
dokładnie, może to kogoś przekona:P

nie wiem jak na innych uczelniach, dlatego napisałem jak jest na AGH. w sumie nie liczyłem dokładnie, ale chyba 1-2 razy w semestrze jest
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

m44

Post autor: m44 » czw 10 lut, 2011 13:39

A po oddaniu 6 litrów, czyli uzyskaniu tytułu Honorowego Dawcy Krwi ma się czasem ulgi w przejazdach komunikacją miejską. To już jest zależne od konkretnego przewoźnika. No i przy oddawaniu można dostać od razu wyniki badań (np. morfologia). Niby prosta rzecz, ale nie zawsze można w zwykłej przychodni dostać od lekarza rodzinnego skierowanie na takie proste badania (oszczędności, limity i te sprawy), a tu mamy możliwość sprawdzania za darmo, czy wszystko w organizmie jest okej. ;) Korzyści więc są społeczne i indywidualne lecz... sam nigdy krwi nie oddawałem. Chyba trzeba się wybrać.

Awatar użytkownika
tReNt
Kontakt:

Post autor: tReNt » czw 10 lut, 2011 14:02

Zamiast tych kartek:
http://demotywatory.pl/2699144/Nie-liczy-sie-jakosc

Miałem jechać dzisiaj na myjnie, ale chyba zrezygnuje :)
faster - farther - higher

michal

Post autor: michal » czw 10 lut, 2011 18:18

m44 pisze:A po oddaniu 6 litrów, czyli uzyskaniu tytułu Honorowego Dawcy Krwi ma się czasem ulgi w przejazdach komunikacją miejską.
Dla kobiet 5 litrów (ale kobiety nie mogą oddawać krwi tak samo często jak męzczyźni). Poza tym Honorowy Dawca Krwi to każda osoba, która oddała kiedykolwiek krew. Natomiast to o czym piszesz, to Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Są 3 stopnie ZHDK po odpowiednio 6, 12 i 18 litrach (u kobiet 5,10,15). Z tego co wiem to jeżeli już jakieś miasto ma ulgi w komunikacji to dopiero dla ZHDK pierwszego stopnia (po 18/15 litrach), ale za to są to nawet ulgi w postaci całkowicie darmowych przejazdów. Oczywiście to wszystko zależy od miasta. U mnie (Wrocław) na przykład trzeba oddać 25 litrów żeby mieć darmowe przejazdy.

Jak chodzi o jakieś inne ulgi, to posiadacze odznaczenia ZHDK nawet najniższego stopnia mają możliwość kupna tańszych leków z tego tytułu (niektóre leki z jakiejś specjalnej ministerialnej listy). Oczywiście to raczej mały bonus, bo osoby oddające regularnie krew są raczej zdrowe i nieczęsto potrzebują leki, ale zawsze parę złotych można zaoszczędzić. Mi się do tej pory nie zdarzyło, ale znajomy kupował jakieś antybiotyki przy przeziębieniu oszczędzając 20-30 zł na recepcie.

Awatar użytkownika
zarat

Post autor: zarat » czw 10 lut, 2011 18:34

A propo narzekania, że nikt nawet nie zobaczy listów. Z Twittera LRGP:
http://twitter.com/OfficialLRGP/statuses/34952744666140672 pisze:If you send your messages for Robert to the factory in Enstone, we will make sure to pass them on.
Szczerze to wątpię, żeby Robert aż tak się nudził by przeczytać większość kartek, ale tak czy siak - humor mu się poprawi, gdy zobaczy tą stertę listów :) Dzienks wszystkim za udział :)

Awatar użytkownika
Epsilon

Post autor: Epsilon » czw 17 lut, 2011 23:29

A nie lepiej przyłączyć się do akcji ''Mozaika dla Roberta" na stronie f1zone.pl ? Według mnie to lepiej odda wsparcie i zjednoczenie fanów Kubicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”