Wypadek podczas Ronde di Andora - Luty`11

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GhostRider

Post autor: GhostRider » czw 24 lut, 2011 23:10

http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Kubica- ... omosc.html

Ja wiem, że to wp ale to chyba pierwsze słowa Kubicy jakie się pojawiły w mediach po wypadku(no chyba że o czymś niewiem).

Dobrze, że jest w niezłym staniem psychicznym i po 2,5 tyg od wypadku, gdzie ręka była do amputowania, zmiażdżona totalnie- jest dobrze ukrwiona, nie ma infekcji i może poruszać palcami. Nie znam się na tym ale podobno idzie to ********* szybko(bynajmniej moja dziewczyna, która jest na fizjoterapii i się troche na tym zna tak mówi ;] ). Mało optymistyczne może być to, że sam Kubica mówi, że nie wie czy wróci do F1. Z jednej strony jest tego świadom, a z drugije bardzo chce powrócić do zdrowia i ścigania. Ja jestem dobrej myśli. Niewiadomo ile będzie trwać rehabilitacja, ale pół roku moim zdaniem zejdzie...

Swoją drogą pojawiło się ciekawe info na portalu sokoła o kontrakcie Heidfelda... Podobno będzie on odnawiany z wyścigu na wyścig, w sensie że Kubica jak wróci to Hei wypierpapier... ew Hei się nie będzie spisywać i wezmą kogoś innego (wątpliwy scenariusz)

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pt 25 lut, 2011 10:19

ObrazekObrazekObrazek

Tu jest artykuł z którego WP zerżnęło wszystko nie podając źródła.

konradek
Kontakt:

Post autor: konradek » pt 25 lut, 2011 10:54

Dzięki przyjacielu za te skany, od wczoraj po cichu liczyłem, że ktoś to wrzuci na forum. Pozdrawiam.

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » pt 25 lut, 2011 11:08

To nie moje skany, ja je tylko znalazłem :P Ale artykuł całkiem ciekawy.

mosf44

Post autor: mosf44 » sob 26 lut, 2011 17:26

Nawet jakby RK miałby problemy z powrotem do f1 to dzisiejsza wizyta JT tylko mnie uspokaja i upewnia w przekonaniu iż osobowość RK może go uczynić ważną osobą w "administarcji" F1 :-).

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » sob 26 lut, 2011 18:21

GhostRider pisze:Nawet jakby RK miałby problemy z powrotem do f1 to dzisiejsza wizyta JT tylko mnie uspokaja i upewnia w przekonaniu iż osobowość RK może go uczynić ważną osobą w "administarcji" F1 :-) .
Miejsce RK jest za kierownicą bolidu i innych wszelkich czterech kółek i koniec kropka! finito! :!: :razz:
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 27 lut, 2011 12:29

Wygląda na to że dojście do zdrowia i rehabilitacja jeszcze trochę potrwa. Ciekawe, które GP pierwsze zaliczy ze swoim zespołem na miejscu w padocku. To może być dla niego interesujące posiedzieć sobie razem z inżynierami wyścigowymi. Analizując i prowadząc na bieżąco wyścigową strategię. Ponieważ opony Pirelli są takie jakie są to inżynierowie będą mieć sporo roboty ich decyzje będą często kluczowe. Takie doświadczenie inżyniera prowadzącego kierowców z ich centrum dowodzenia może być ciekawe i chyba przydatne. Zapewne wielu z nich czuje się jakby sami prowadzili bolid.
Pisałem już że wydaje mi się że bieżącym sezonie rola strategów będzie dużo większa niż ostatnio. Kto wie więc, może Kubica będzie mógł równie wnieść sporo do osiągów i wyników Renault zza ekranu monitora a nie tylko zza kierownicy.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pn 28 lut, 2011 11:46

Przegląd sportowy już wie kiedy Kubica będzie miał pierwszy swój wyścig w tym sezonie :P

Patrząc w kalendarz, możemy przypuszczać, że Robert Kubica zainauguruje sezon 2011 występem w Grand Prix Belgii lub Włoch. Oba odbywają się na przełomie sierpnia i września, po czterotygodniowej przerwie wakacyjnej. Ewentualnie Polak wystartuje w Grand Prix Singapuru, Japonii lub Korei. Nasz kierowca mógłby wsiąść do bolidu tylko pod warunkiem, że wyniki kolejnych badań będą równie dobre, jak do tej pory.

całkiem ciekawe dywagacje, biorąc pod uwagę że czytałem bardziej "wyrafinowane" wypowiedzi mówiące że za ok 2 miesiące okaże się w jakim dokładnie stopniu uda się Robertowi odzyskać "panowanie" nad prawą stroną ciała hmmmm...
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » pn 28 lut, 2011 15:06

Leeloo,

Przegląd Sportowy odnosi się tylko i wyłącznie do tego, że lekarze stwierdzili, że rehabilitacja potrwa od 6-8 miesięcy.
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pn 28 lut, 2011 16:10

arek25 pisze:Leeloo,

Przegląd Sportowy odnosi się tylko i wyłącznie do tego, że lekarze stwierdzili, że rehabilitacja potrwa od 6-8 miesięcy.
no tak ale po co pieprzenie w bambosz że Kubica wróci na tor na GP Belgii, skoro jeszcze nic nie wiadomo w jakim stopniu odzyska władzę w ręce ?

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pn 28 lut, 2011 16:44

Leeloo pisze:
arek25 pisze:
Leeloo,

no tak ale po co pieprzenie w bambosz że Kubica wróci na tor na GP Belgii, skoro jeszcze nic nie wiadomo w jakim stopniu odzyska władzę w ręce ?
Każdy interpretuje to sobie jak chce :razz: A tak na serio to myślę, to polecieli tu najbardziej optymistyczną wersją: jeśli wszystko pójdzie ok, to ta rehabilitacja może potrwać te 6 miesięcy (co dla mnie to jest mega, hiper szybko, ale żeby nie było, że się nie cieszę), a wtedy Robert wraca na GP Belgii, ale IMO jest jeszcze trochę znaków zapytania, bo co? zaczną wszystko na raz rehabilitować?(pytanie retoryczne). Choć w przypadku Robo-Kuba :mrgreen: wszystko jest możliwe

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » śr 02 mar, 2011 16:37

Pozdrowienia kierowców dla Roberta :)

http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 11788.html
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » śr 02 mar, 2011 19:17

Ło jezusie, maryjo i święty józefie. Ale Alonso ma wyrafinowany akcent ;p
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » śr 02 mar, 2011 21:56

tak do wypowiedzi Rubensa, przyganiał kocioł garnkowi :P :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » czw 03 mar, 2011 20:45

najlepiej pojechał Heidfeld :P
mniej więcej: "chyba nie jesteś zbyt szczęśliwy że widzisz mnie w barwach twojego zespołu, i pewnie zmotywuje cie to żeby wrócić jak najszybciej" :mrgreen:
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » czw 03 mar, 2011 21:51

A Roberta po raz kolejny składali... no może ulepszali:
W środę Kubek został poddany zabiegowi prawej nogi. Lekarze poprawili śruby mocujące kości, co ma polepszyć ich zrastanie i stabilność. Nie ma się o co bać, to rutynowy zabieg w takich przypadkach. Robert wrócił już do ćwiczeń.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 04 mar, 2011 10:20

mago-san pisze:A Roberta po raz kolejny składali... no może ulepszali:
W środę Kubek został poddany zabiegowi prawej nogi. Lekarze poprawili śruby mocujące kości, co ma polepszyć ich zrastanie i stabilność. Nie ma się o co bać, to rutynowy zabieg w takich przypadkach. Robert wrócił już do ćwiczeń.
pewnie dokręcili śrubkę :P

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 04 mar, 2011 10:36

Leeloo pisze:
mago-san pisze:A Roberta po raz kolejny składali... no może ulepszali:
Kurcze... teraz jak będzie wyścig, to Roberta będzie można tymi śrubami balansować tak samo jak bolid :P

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pt 04 mar, 2011 10:36

Leeloo pisze:
mago-san pisze:
A Roberta po raz kolejny składali... no może ulepszali:

I to chyba nie jedną :P

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 11 mar, 2011 10:47

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wygląda na to, że Roberta czeka jeszcze jedna operacja. W sobotę lekarze po raz kolejny mają zająć się jego łokciem. Zabieg ma na celu "przywrócenie normalnego funkcjonowania prawej ręki Roberta."

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » pt 11 mar, 2011 14:57

doriano pisze:Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wygląda na to, że Roberta czeka jeszcze jedna operacja. W sobotę lekarze po raz kolejny mają zająć się jego łokciem. Zabieg ma na celu "przywrócenie normalnego funkcjonowania prawej ręki Roberta."
jakoś sceptycznie do tego podchodze... jest to informacja od agencji ANSA i żaden lekarz, a nawet menadżer Kubicy tego nie potwierdził. Z resztą niedawno (bodajże tydzień temu jak nie mniej) lekarze z Pietra Ligure mówili że kolejne zabiegi nie są konieczne.

Awatar użytkownika
GoNzo
Kontakt:

Post autor: GoNzo » pt 11 mar, 2011 16:12

Tym bardziej, że Robert już rozpoczął lekka rehabilitację :)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 11 mar, 2011 18:39

Wszystko spoko, ale informacja ta pojawiła się na portalu Sokoła, który do tej pory miał na ten temat chyba najlepsze informacje, a już na pewno nie puszczał bezsensownych plotek.

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pt 11 mar, 2011 18:56

Info o operacji jest już potwierdzone. Operacja odbędzie się jutro i będzie miała na celu przywrócenia pełni funkcjonalności prawej ręki (czyt. łokcia). Było coś mówione, że Robert porusza łokciem, więc być może coś mu przeszkadza. Zabieg przeprowadzi profesor Luigi Celli, który jest zadowolony z dotychczasowej pracy chirurgów (w szpitalu Santa Corona takiego specjalisty nie ma, ale mimo to lekarze odwalili kawał dobrej roboty).

marcinos
Kontakt:

Post autor: marcinos » sob 12 mar, 2011 14:54

Już jest po operacji.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 12 mar, 2011 17:20

marcinos pisze:Już jest po operacji.
raczej po zabiegu :P było to drobnym, "bardzo szybkie udoskonalenie funkcjonalności łokcia".

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » sob 12 mar, 2011 17:32

karolVTEC pisze:
marcino pisze:
Już jest po operacji.

raczej po zabiegu :P było to drobnym, "bardzo szybkie udoskonalenie funkcjonalności łokcia".
Bo zaledwie trwał 3 godz. :razz: (od 10:30 do 12:30) i zakończył się sukcesem. Info od TVN, a raczej z biuletynu medycznego. Czyli zabieg podobny jak w przypadku nogi, a hałasu...

JACKO29

Post autor: JACKO29 » wt 15 mar, 2011 18:19

Nie wykluczona jeszcze jedna operacja łokcia.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » czw 17 mar, 2011 22:24

Kilka optymistycznych wypowiedzi doktora Luigiego Cellego i Erica Boullier:
- Jest zbyt wcześnie, by określić datę powrotu Roberta do wyścigów, ponieważ czeka go jeszcze długa rehabilitacja, kości i mięśnie muszą się zrosnąć i odzyskać sprawność. Jesteśmy z moim zespołem całkowicie przekonani, że Kubica wróci do Formuły 1
- Robert już trenuje na tyle ciężko, na ile tylko pozwala mu jego zdrowie - powiedział i rozbawiony dodał jeszcze jeden, zadziwiający szczegół. - Zeskakiwał już z wózka inwalidzkiego, ale lekarze mu zabronili, kazali zwolnić i położyć się do łóżka!
wprawdzie to wp ale jeśli chodzi o tego typu wywiady to może być :P

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » czw 17 mar, 2011 23:12

To są prawdziwe informacje i myślę, że znane już wszystkim dość dobrze. Ale dobrze, że Robert ma taką wolę walki, tylko niech nie przesadza. Chyba zresztą nikt w to nie wątpił. :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”