(Ewentualny) powrót Roberta

Forum poświęcone karierze Roberta Kubicy w F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 16 mar, 2012 23:43

ale tak no zdrowy rozum to po co Kubica miałby robić pokazówkę?

1. dla kibiców?

ma ich tak samo głęboko gdzieś jak zawsze a więc na pewno NIE !!

2. dla sponsorów?

póki co ma chyba tylko lotto wobec którego się już wykazał spotkaniem z 2 "kibiców"
nowych w taki sposób nie upoluje, więc raczej też NIE !!

więc pytam się po co miałaby być taka pokazówka ze skodą i gokartami? po prostu wraca do normalności, ale zawsze znajdzie się ktoś kto szuka drugiego dna
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » sob 17 mar, 2012 05:09

MAXkaz, co najmniej raz w tygodniu spędzam 30min na gocartach. Na prawdę nie da się jeździć jedną ręką. Kubica to nie jest przeciętny Kowalski, to jest człowiek, którzy od kilkunastu lat robi rocznie tysiące okrążeń po różnych torach, dla niego znalezienie idealnej linii toru to nie 20-30okr tylko 2-3, uwzględniając nie tylko teoretyczną idealną linię ale i miejsca gdzie nawierzchnia jest bardziej przyczepna a gdzie nie.

A co do roweru to jakbyś zaczął jeździć trasy ponad 100km po w końcu przestawiłbyś mięśnie na taki tryb pracy. Kiedyś trenowałem cross country teraz kręcę czysto dla przyjemności choć nadal jeżdżę typowe XC czyli trasy 15-40km w szybkim tempie, łydy mam takie że się w nogawkę nie mieszczą a mimo to trasa powyżej 60km jest już dla mnie męcząca szczególnie długo się po niej regeneruje. Natomiast, znam szosowca robiącego średnio trasy 120-200km. Łydki jak u anorektyka a on na drugi dzień jest świeżutki. Różnice w budowie mięśnia, ja z uwagi że pokonywałem zawsze krótkie szybkie trasy mam krótki mięsień, dużo siły, przeciętna wytrzymałość i kiepska regeneracja. Natomiast znajomy ma długi mięsień, który generuje niewielką siłę ale wytrzymałość ogromną. Tyle OT ;)
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » sob 17 mar, 2012 09:47

Yyy, długość mięśni to cecha wrodzona i zależna głownie od długości kosci.

Chude mięsnie twojego kolegi dostają dużo więcej tlenu w przeliczeniu na objętość niż twoje, tyle. Twoje muszą sobie radzić przynajmniej w części beztlenowo. (zakładam że macie podobną pojemność płuc, ilość hemoglobiny itd)

MAXkaz

Post autor: MAXkaz » sob 17 mar, 2012 23:25

MtK pisze:MAXkaz, co najmniej raz w tygodniu spędzam 30min na gocartach. Na prawdę nie da się jeździć jedną ręką. Kubica to nie jest przeciętny Kowalski, to jest człowiek, którzy od kilkunastu lat robi rocznie tysiące okrążeń po różnych torach, dla niego znalezienie idealnej linii toru to nie 20-30okr tylko 2-3, uwzględniając nie tylko teoretyczną idealną linię ale i miejsca gdzie nawierzchnia jest bardziej przyczepna a gdzie nie.

A co do roweru to jakbyś zaczął jeździć trasy ponad 100km po w końcu przestawiłbyś mięśnie na taki tryb pracy. Kiedyś trenowałem cross country teraz kręcę czysto dla przyjemności choć nadal jeżdżę typowe XC czyli trasy 15-40km w szybkim tempie, łydy mam takie że się w nogawkę nie mieszczą a mimo to trasa powyżej 60km jest już dla mnie męcząca szczególnie długo się po niej regeneruje. Natomiast, znam szosowca robiącego średnio trasy 120-200km. Łydki jak u anorektyka a on na drugi dzień jest świeżutki. Różnice w budowie mięśnia, ja z uwagi że pokonywałem zawsze krótkie szybkie trasy mam krótki mięsień, dużo siły, przeciętna wytrzymałość i kiepska regeneracja. Natomiast znajomy ma długi mięsień, który generuje niewielką siłę ale wytrzymałość ogromną. Tyle OT ;)
Rozumiem, Ty i Cieślicki nie potrafilibyście prowadzić gokarta jedną ręką ;-) Jeśli uważasz że Kubica jest wytrenowany na waszym poziomie to faktycznie jedną ręką też nie dałby rady ;-).

Przykład z rowerem dałem aby uzmysłowić jak koleś którego nazwiska już nie wymienię miał tupet by twierdzić że skoro ON po 40 minutach jazdy nie dał rady kręcić jedną ręką to Kubica TEŻ nie da rady przez 3 kółka. Rozumiesz ?

Zapewne nikt z tego forum i znakomita większość ludzi na ziemi nie potrafi tego robić co ten gość http://www.youtube.com/watch?v=Wt2yxFOrwxA niewiarygodne a jednak to robi. Wytrenować można wszystko, ale treningiem a nie niedzielnym amatorskim kręceniem. Kubica trenuje i kręci fajerą niemal całe życie bez przerwy.

Jeśli chodzi o rower to tak naprawdę robię treningi sporo dłuższe, zaliczyłem również 600 km w 24 godziny ale to jest zupełnie OT. Podałem taki przykład aby wyraziście pokazać o co mi chodzi.

A tak na koniec, na wszystkich torach jest w regulaminie: "Zabrania się prowadzenia jedną ręką" a na YT jest wiele filmików kręconych kamerą lub fonem Z RĘKI hehe ;-)

pozdrowienia

cowboy

Post autor: cowboy » pt 23 mar, 2012 19:11

Kubica niedługo jedną reką pobije rekord toru ;)

http://f1zone.pl/news/13035/kubica_tren ... ykart.html

to jaki nick ma Robert ? ;)

http://www.mykart.it/GiriVeloci.aspx

MAXkaz

Post autor: MAXkaz » pt 23 mar, 2012 22:40

Nie zdziwiłbym się gdyby zaroiło się od wpisów innych właścicieli torów że u nich Kubica również bije rekordy ;-) W końcu i tak nie da się tego zweryfikować bo zawsze w pobliżu Roberta wysiadają wszystkie aparaty w telefonach (u osób postronnych) ;-) a reklama znakomita ;-).

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 23 mar, 2012 22:43

Maxkaz, pytam po raz kolejny po jaką cholerę miałby tak robić?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 23 mar, 2012 23:41

Po co pytasz osoby kompletnie niedoinformowanej. Nie dalej jak tydzień temu były świeże fotki Kubicy na torze gokartowym w środku nocy...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » sob 24 mar, 2012 00:23

tak, pewnie Kubica pozował do zdjęć w karcie, odjeżdżał a za zakrętem wsiadał ktoś w takim samym ubraniu i jeździł kółka na torze, pewnie dlatego tylko 4 czas :P

Awatar użytkownika
listek2000

Post autor: listek2000 » sob 24 mar, 2012 22:32

patrzac na wyniki lotusa, czuje wiekszy zal,ze nie ma Roberta,
i wieksza zlosc, za to jego hobby :(
fajne autko by mial na ten sezon...
bardzo konkurencyjne jak widac

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 24 mar, 2012 22:46

listek2000 pisze:patrzac na wyniki lotusa, czuje wiekszy zal,ze nie ma Roberta,
(...)
fajne autko by mial na ten sezon...
By nie miał fajnego autka, bo by w tym sezonie w Ferrari jeździł :P
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
ZjemCiChleb

Post autor: ZjemCiChleb » sob 24 mar, 2012 22:55

Nie sądzicie, że ten TROTO to może być Robert? Patrzac na te wyniki z RBR-World i mykart?

http://www.mykart.it/GiriVeloci.aspx
http://www.rbr-world.com/live_stage.php ... idRace=524
"...Zubizaretta sięgnął po piłkę, która była po przeciwnej stronie boiska" - Zydorowicz

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 24 mar, 2012 22:59

karolVTEC pisze:By nie miał fajnego autka, bo by w tym sezonie w Ferrari jeździł :P
Zdecydowanie. Sprawa z Ferrari zaczęła się wcześniej. Być może gdyby nie wypadek Kubica miałby kontrakt już latem zeszłego roku. Co byłoby w sumie jeszcze zabawniejsze. A tak to oglądając TV może sobie spokojnie dumać o swoich mrzonkach, grach Morellego, formie Lotusa i dojść do wniosku że spieprzył sprawę pod każdym względem. Ale widzieć jeden mały pozytyw: nie musi się skręcać z żalu w kokpicie czerwonego bolidu widząc gdzieś tam daleko niewyraźnie w przodzie uciekającego Lotusa, który dawałby mu szansę na mistrza. Teraz to nie wina głupiego wyboru a złego losu.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

MAXkaz

Post autor: MAXkaz » ndz 25 mar, 2012 22:32

hideto pisze:Po co pytasz osoby kompletnie niedoinformowanej. Nie dalej jak tydzień temu były świeże fotki Kubicy na torze gokartowym w środku nocy...
Witam najlepiej poinformowaną osobę jeśli chodzi o Kubicę ;-)

Jeśli bycie realistą jest postrzegane jako brak wiedzy to o czym tu dyskutować,
Mam jedynie nadzieję że nie jestem w mniejszości tych którzy widząc Kubicę na zdjęciach obok samochodu i przy stole z tytułami "Kubica testuje Skodę" uśmiecha się pod nosem.

Albo wyganianie wszystkich z toru aby fotki z "bicia rekordów" zrobiła jedynie odpowiednia osoba. A reszty dowiadujemy się od właścicieli toru, którzy wcale nie mają interesu w tym by te przejazdy były "rekordowe" ;-) . Fajna reklama. Darmowa ? Śmiem wątpić....
Żeby nie było, życzę Robertowi szybkiego powrotu do zdrowia i normalnego życia.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 25 mar, 2012 22:39

MAXkaz pisze:Jeśli bycie realistą jest postrzegane jako brak wiedzy to o czym tu dyskutować,
To jest już jakaś mantra chyba. Poważnie każdy kto wyraża poglądy w stylu rbej'a zaczyna od takiego tekstu.

A tak poważnie, to mnie akurat jakoś specjalnie nie boli że Roberta nie ma. Widziałem F1 na długo przed tym jak Polska usłyszała o Robercie i jak mam być szczery, to bym się cieszył jakby się fora wyludniły z tych dla których F1 było jednoznacznie z Robertem.

Jednak nie da się zaprzeczyć, że ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej informacji na temat Kubicy że to tam pojeździł a to tu. Nie ma jakiegoś wylewu wszystkich właścicieli torów kartingowych. Fotki z wszystkich eventów są i nie są to jakieś specjalne 'sesje' po których skoda czy gokart są pakowane na lawete i impreza znika. Mówiąc krótko, Robert powoli wraca do ścigania - Schumacher po złamaniu nogi też upalał Gokarty do nieprzytomności bo to genialny trening dla kierowcy F1 (i nie tylko) - Kubica jeszcze się oczywiście do bolidu nie wybiera, ale ma na to czas. Wg mnie spokojnie można poczekać co dalej i na jakieś nowe informacje niż stawiać ostre wnioski w stylu Zu7 że to wszystko ściema, albo w stylu rbeja że to i tak nie ma znaczenia bo nie wróci do F1.

I nie jestem najbardziej poinformowaną osobą jeśli chodzi o Kubicę (tak wyczuwam ironię)... gdybyś poznał Mastera...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » ndz 25 mar, 2012 23:12

MAXkaz, testy skody potwierdzone przez osobę bardzo blisko związaną z Robertem. Dostałem nawet prywatne fotki, których nie ma w necie. Niestety ich nie upublicznię bo nie mogę.

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » pn 26 mar, 2012 01:59

MtK pisze:Niestety ich nie upublicznię bo nie mogę.
hahahahahahaha
hahahhahaahaha
tyle ode mnie ..... każdy o zdrowych zmysłach sie pod tym podpisze...

Ja też dostałem prywatne fotki Roberta z wczoraj i nie upublicznię , bo nie mogę . Będę sie starał załatwić by chociaż jedno Wam pokazać, bo prywatnie jestem w kontakcie z Robertem i pewnie sie zgodzi by jedno zdjęcie ujrzało światło dzienne.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 26 mar, 2012 10:46

Xeonn, tak jak MtK ma umiejętność wkur****** ludzi swoim zachowaniem, tak nie mam powodu, by mu w tym wypadku nie wierzyć. Sam raz czy dwa razy napisałem "będzie tak i tak, ale nie mogę wam powiedzieć czemu". Pogódź się z tym, że kilka osób z tego forum (i nie mówię tutaj o mojej skromniej osobie) ma lepsze newsy i kontakty niż Ty a nawet niż publikuje większość gazet.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 26 mar, 2012 13:27

yarpen.zirgin, Powiem Ci tak. Jesteś bądź byłeś dobrym klientem mojego źródła informacji ;) Ty i dorian w sumie :) Świat jest mniejszy niż się nam wydaje. No a co do fotek to nie mogę bo nie życzy sobie tego autor zdjęć a nie mam w zwyczaju robić komuś na złość tym bardziej za darmo ;)

Xeonn, Nigdy nie napisałem że mam bezpośredni kontakt z Kubicą. Natomiast Robert ma w tym kraju kilka osób z którymi ma taki kontakt, a jeśli robisz coś związanego z motorsportem to można te osoby poznać, nie wymaga to specjalnego wysiłku. Pracuję też w takiej branży że kontakt z polskimi kierowcami rajdowymi mam. W zeszłym roku w miarę swoich możliwości pomagałem szukać sponsorów dla jednego z czołowych polskich rajdowców. Jak ktoś pamięta to nawet pisałem na SB o kogo chodzi.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 26 mar, 2012 14:17

MtK, domyślam się kto to i wierzę w to co pisałeś. Chciałem po prostu "niewiernemu Tomaszowi" wytłumaczyć, że i my możemy mieć informacje "nie do druku".
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » pn 26 mar, 2012 14:39

MtK, skoro masz lepsze fotki, to może wiesz jak lewa ręka faktycznie wygląda, przy niedowładzie występuję dość nienaturalne ustawienie... I czy ogólnie widać więcej niż to co zostało podane mediom? Nie chodzi o zdrowie fizyczne, ale ogólnie.
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pn 26 mar, 2012 14:49

arek25 pisze:MtK, skoro masz lepsze fotki, to może wiesz jak lewa ręka faktycznie wygląda
jeśli chodzi o lewą rękę to MtK Ci może wszystko powiedzieć, nawet ja jestem w stanie to zrobić :P chyba chodziło o prawą.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 26 mar, 2012 15:01

arek25, Perfekcyjnie nie jest z prawą łapką, podobno wymaga jeszcze trochę ćwiczeń bo sporo siły ubyło. Nerwowo jest w pełni sprawna, czucie w każdym palcu. Natomiast też dużo więcej nie widziałem, bo rajdowe rękawice są grube, no a źródło też nie chce za dużo mówić.

Awatar użytkownika
mago-san

Post autor: mago-san » pn 26 mar, 2012 15:11

A jeśli chodzi o łokieć o to jest prawdą to co piszą w mediach, że ma ograniczone ruchy? Jeśli można tylko tyle wiedzieć i jeśli coś wiesz na ten temat? :>
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
SZYBKIEGO POWROTU ZA STERY BOLIDU ROBERT!!!!

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » pn 26 mar, 2012 16:38

Dzięki :)

PS.mago-san, punkt dla Ciebie :) oczywiście chodziło o prawą :)
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 26 mar, 2012 16:45

mago-san, na ten temat nic nie wiem.

tomek1

Post autor: tomek1 » pt 30 mar, 2012 22:53

Czekam na to że Robert podejdzie do stołu weźmie szklankę z wodą prawą ręką i się napije. Informacje o testach mnie nie interesują, bo że umie jeździć to wszyscy wiemy.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 31 mar, 2012 08:04

Zgadzam się w zupełności z tomek1! Co z tego, że będzie w stanie jeździć? Żaden zespół go nie zakontraktuje jeśli na konferencjach prasowych będzie jakoś dziwnie szklankę trzymał!

Obrazek

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » ndz 01 kwie, 2012 03:25

tomek1, Jeśli nie miałeś okazji prowadzić chociaż cywilnych wersji Lancerów Evo czy Imprez STi to sorry ale nie masz pojęcia nawet o namiastce samochodu rajdowego a co dopiero o prawdziwej rajdówce klasy WRC. Osobiście poza cywilnymi miałem okazję jeździć Evo IX N.Gr. i STi N14 i poza sporymi umiejętnościami trzeba też ogarniać fizycznie. Ja po 5 okr. na Tychach byłem mokry jak dziwka w kościele a cywilnym Evo IX jeździłem półtora roku i od tygodnia znów wróciłem do tego samochodu. Natomiast WRC to jeszcze klasa wyżej, jeszcze szybsze jeszcze bardziej hardcorowe. Także nie rozśmieszaj nas tematem szklanki.

tomek1

Post autor: tomek1 » wt 03 kwie, 2012 01:18

MtK, nic nie napisałeś że niezbędna Ci była prawa ręka, tylko że się spociłeś. :razz:

Mnie chodziło o to że najlepszą formą publicznej odpowiedzi na słowa Alguersariego byłoby podniesienie szklanki wody a nie jazda gokartem czy samochodem WRC.

Zdrugiej jednak strony zastanawiam się po tym moim wpisie. W sumie to w jakim stanie jest jego ręka to sprawa Roberta. Mnie wystarczy że będzie dawał radę prowadzić wyścigówkę.

Tylko ta superlicencja... biurokraci jeszcze muszą go dopuścić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert Kubica w F1”