Regulamin - postanowienia ogólne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
del
Posty: 2343
Rejestracja: sob 13 maja, 2006 00:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Regulamin - postanowienia ogólne

Post autor: del » pt 02 maja, 2008 23:43

Forum serwisu Formula1.pl jest miejscem publicznym. W związku z tym, wymaga od użytkowników zachowywania się tak, jak w miejscu publicznym. Zawarty w tym dziale Regulamin i zbiór innych zasad ma sprzyjać utrzymaniu rzeczowej dyskusji na Forum, zapewnieniu możliwości normalnej wymiany poglądów użytkownikom. Ma również ułatwić moderatorom i administratorom możliwość utrzymania odpowiedniego porządku na Forum.

Główne zasady:

Na Forum nie wolno:


1. Umieszczać treści, które naruszają ogólnie przyjęte zasady życia społecznego
2. Obrażać innych użytkowników
3. Używać słów wulgarnych
4. Usuwać dopisów moderatorów/administratorów z własnego posta
5. Kwestionować publicznie decyzji moderatora/administratora poza tematem do tego przeznaczonym TUTAJ
6. Prowadzić działalności ściśle reklamowej, handlowej itp.
7. Zamieszczać linków do stron z pirackimi grami, oprogramowaniem, filmami, muzyką, proponować wysłania wyżej wymienionych linków na pw/gg/e-mail itp.
8. Pytać, gdzie, w jaki sposób można uzyskać dostęp do nielegalnego oprogramowania, muzyki, filmów, cracków i seriali, jak również pomagać osobom pytającym się o owe nielegalne rzeczy. Generalnie – wiadomo o co chodzi. To Forum mówi piratom ‘Nie’.
9. Naruszać praw autorskich.Za złamanie regulaminu moderator/administrator może ukarać lub upomnieć użytkownika.Inne ważne i przydatne zasady:

-Staraj się pisać na temat

-Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta powinno się sprawdzić, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Wiadomo jednak – nikt nie jest nieomylny i błędy się zdarzają. Zawsze istnieje możliwość poprawienia swojego posta poprzez jego edycję. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale, bez stosowania jakichkolwiek znaków przestankowych, podziału na zdania czy w postaci naprzemiennie dużych i małych liter, mogą być edytowane lub usuwane z Forum przez osoby odpowiedzialne za jego funkcjonowanie.

-Przypadki naruszania Regulaminu należy zgłaszać do moderatorów/administratorów.

-Forum jest zarządzanie przez moderatorów i administratorów, którzy mogą stosować odpowiednie środki mające zapewnić porządek i właściwe funkcjonowanie Forum.

-Przed rozpoczęciem korzystania z Forum najlepiej zapoznać się z opisami działów i najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na Forum poprzez przejrzenie przyklejonych tematów w poszczególnych działach. Pomoże to zorientować się w zasadach działania Forum i uniknąć wielu niepotrzebnych problemów, takich jak ponowne pytanie o tą samą rzecz, czy pisanie tematów w niewłaściwych działach. Polecamy również opcję „szukaj” która pozwoli uniknąć zadania pytania, na które ktoś wcześniej udzielił już odpowiedzi.

-Zanim coś wyślesz, przemyśl to. Pamiętaj o trzech głównych zasadach mądrej wypowiedzi: myśl, myśl i jeszcze raz myśl.

-Nie używaj WIELKICH LITER – w Internecie taka forma wypowiedzi traktowana jest jako KRZYK

- Bądź wyrozumiały dla innych


-Nie cytuj całej wypowiedzi, chyba że jest to niezbędne. Jeżeli jest to możliwe, odpowiadaj pod każdym akapitem z osobna, jeśli ma dłuższą treść lub dotyczącą kilku tematów.

- Używaj emoticon (”buziek”) z rozwagą - mają być dodatkiem do tekstu, a nie główną treścią.

-Nie prowokuj wymian zdań z jedną, konkretną osobą - prywatne dyskusje prosimy prowadzić przez prywatne wiadomości/e-maile/komunikatory - po to właśnie jest możliwość podania ich w profilu.

-Dbajmy o porządek, każdy we własnym zakresie - dzięki temu Forum będzie lepiej funkcjonować, a każdemu będzie wygodniej.

-Unikamy także wyśmiewania niewiedzy innych - jeśli ktoś wie mniej od Ciebie, masz okazję do spełnienia dobrego uczynku ;) i objaśnienia tajemniczej dla kogoś kwestii.

-Forum to nie Czat – dotyczy to głównie wypowiedzi zamieszczanych w czasie trwania wyścigu/kwalifikacji/treningu. Na Forum istnieje ShoutBox, w nim można 'na bieżąco' dyskutować o przebiegu zawodów.Postanowienia końcowe:

Nie odpowiadamy za działania poszczególnych użytkowników. Dopóki jednak nie wprowadzają one dyskomfortu w używaniu Forum dla większej liczby uczestników lub nie łamią tego Regulaminu, zapewniamy nieskrępowaną wolność wypowiedzi.

Powyższe wyznaczniki, jak i zawarte w innych częściach działu z Regulaminem i Zasadami nie dotyczą w pewnych okolicznościach moderatorów.

Regulamin niniejszy nie ma charakteru ostatecznego. W miarę konieczności będzie uzupełniany o dodatkowe podpunkty.

Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin
Posty: 4404
Rejestracja: pt 16 lut, 2007 12:46

Post autor: yarpen.zirgin » wt 19 lip, 2011 09:58

Niezdradzenie yarpenowi.zirginowi skąd się wie jak on wygląda grozi permanentnym banem.

Zdradzenie innemu użyszkodnikowi jak wygląda yarpen.zirgin także grozi permanentnym banem.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Zablokowany

Wróć do „Regulamin”