Kary, ostrzeżenia, upomnienia

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
del
Posty: 2343
Rejestracja: sob 13 maja, 2006 00:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kary, ostrzeżenia, upomnienia

Post autor: del » sob 03 maja, 2008 00:57

Za łamanie regulaminu moderatorzy i administratorzy mogą karać użytkowników. W zależności od tego jak zdecyduje moderator/administrator karą może być udzielenie ostrzeżenia wpisywanego do profilu, w 'lżejszych' przewinieniach moderator może zdecydować się tylko upomnieć użytkownika.


Na Forum szczególnie nie lubimy spamu w związku z tym moderatorzy zdecydowali się rozpocząć akcję "0 tolerancji dla spamu".
---Forumowa Walka Ze Spamem---
Zasady są bardzo proste:
- spam będzie nagradzany ostrzeżeniem,
- 3x ostrzeżenie = zakaz pisania na forum. Długość tej kary - poniżej.
- o usuniecie pojedynczego ostrzeżenia możecie sie ubiegać nie wcześniej, niż po miesiącu, w tym celu należy napisać do mnie PW, a ściągnę ostrzeżenie. Jeżeli został wystawiony ban, w celu jego ściągnięcia należy zgłosić się według czasu wskazanego poniżej w tej wiadomości.
- ponowne założenie konta podczas odbywania kary = ban
- jeżeli nie rozumiesz powodu otrzymanego ostrzeżenia - napisz do moderatora, który go wystawił, z pewnością chętnie ci to wytłumaczy.
- jeżeli nie zgadzasz sie z decyzja moderatora możesz o tym napisać w odpowiednim temacie: TUTAJ


Za co można otrzymać takie ostrzeżenie?
- rzeczy nie związane z forum/tematem, tzw. Spam/Offtopic,
- Backseat Modding, czyli sytuacja gdy użytkownik pisze tak, jak mod - podkreśla błędy gramatyczne i ortograficzne innych użytkowników, nadpobudliwie domaga sie zamknięcia tematu (który będzie tak zamknięty,gdyż jest np. niezgodny z regulaminem), etc. - Widzisz błąd? Uważasz że dany temat trzeba zamknąć? Napisz w tej sprawie do moderatorów.
- Posthunting, czyli zwykle 'nabijanie' postów,
- Podbijanie starych tematów, czyli pisanie w nich tylko po to, żeby znalazły sie na samej gorze pierwszej strony oraz dla 'podgrzania' atmosfery,
- Pics & smiley spam - gdy użytkownik dodaje zdecydowanie za dużo, przeważnie bezsensownych zdjęć lub emoticons.
-----------------------------------------------
Długość kar:

Pierwszy ban - 3 tygodnie
Drugi ban - 2 miesiące
Trzeci ban - 12 miesięcy
Czwarty ban - bezterminowo.

Aby ban został usunięty, należy napisać PW do mnie (link:PW )Na Forum mamy ShoutBox - to taki mini czat, który służy do luźniejszej wymiany zdań, dzięki nie ma na Forum tyle spamu. Jednak również w ShoutBoxie wpisy muszą być zgodne z regulaminem. W przypadku łamania regulaminu, wpisywania wypowiedzi, które będą całkowicie pozbawione sensu, moderatorzy i administratorzy będą wyłączali dostęp do ShoutBoxa użytkownikom, którzy będą go wykorzystywali niezgodnie z przeznaczeniem.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Zablokowany

Wróć do „Regulamin”