Ankieta dot. "Letniej" Ligi

WTCC - Liga Letnia 2009

Moderatorzy: Chipita, Moderatorzy

Na jakim modzie ma zostać rozegrana "Letnia" Liga?

WTCC
17
71%
Epsilon Euskadi
5
21%
NASCAR
0
Brak głosów
Série Internationale Du Mans
2
8%

Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 30 mar, 2009 13:56

Korbaczek - nie, ale chodzi o uczciwość. Wiem że ta kara nic mu nie zrobi, bo u nas startujac z końca można po T1 być już na początku stawki, ale chodzi mi o zasadę i tyle.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 30 mar, 2009 14:01

Jeszcze napiszcie, kiedy chcecie jeździć, to może i ja się dołączę.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 mar, 2009 14:07

Było już powiedziane, że godziny i dni zostają takie jak były w GP2.

czyli sobota/niedziela godziny wieczorne.

[ Dodano: Pon 30 Mar, 09 14:09 ]
Moją propozycją by było jeszcze, aby zablokować wam setupy do możliwości zmiany ilości paliwa i steering locka, a wyścigi co tydzień. Dzięki temu ilość przygotowań zostanie ograniczona do minimum i będziecie mieli zabawę a nie najpierw wyścig kto więcej kółek zrobi na testach.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 30 mar, 2009 14:20

Ja popieram i pewnie będe się na wyścigach pojawiał.
CHAM squad

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pn 30 mar, 2009 14:48

hideto pisze:Moją propozycją by było jeszcze, aby zablokować wam setupy do możliwości zmiany ilości paliwa i steering locka, a wyścigi co tydzień. Dzięki temu ilość przygotowań zostanie ograniczona do minimum i będziecie mieli zabawę a nie najpierw wyścig kto więcej kółek zrobi na testach.
Wyczuwam aluzję :P oczywiście jestem za ;)

@gootek:

racja :P
Ostatnio zmieniony pn 30 mar, 2009 14:52 przez Xcore, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » pn 30 mar, 2009 14:51

Xcore pisze: Wyczuwam iluzję :P
A nie aluzję? :P

Ja też jestem za zablokowaniem setupów.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 30 mar, 2009 14:54

Świetny pomysł Hid, podpisuje się wszystkimi moimi członkami pod tym!
Jeśli pomysł przejdzie, to jak najbardziej wyścigi co tydzień. Wtedy można ich ilość znacznie zwiększyć.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 30 mar, 2009 15:11

Dobra, mogą być wyścigi co tydzień i zablokowane setupy (oprócz skrzyni, paliwa i locka).

To kto się będzie opiekował? Mogę się zająć tym, nie ma problemu, bo to nie byłoby więcej jak ustalenie kalendarza i pisanie wyników/prowadzenie klasyfikacji. Nie będzie zasad co do incydentów i ew. kar - jedyne co będzie to temat i tam byśmy wklejali ewentualne i sami byśmy się motywowali do nie-wjeżdżania komuś w dupę (taka jest moja propozycja).

Pozostaje nam:
- znaleźć kogoś aby zablokował setup (ja nie umiem od razu mówię :P)
- znaleźć kogoś do opieki (mogę być ja jeśli nie macie przeciwwskazań)
- zrobić nam nową podkategorię (jak są teraz Informacje, Wyścigi, Testy, Zespoły to nowa by się przydała) - to zadanie dla dela
- wybrać tory - to by było proste
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » pn 30 mar, 2009 15:11

za pomyslem hida ;)
a bedziemy wyrównywać fizyke?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 mar, 2009 15:16

Frankozola pisze:a bedziemy wyrównywać fizyke?
nie, fizyka zostanie jaka była. Jednocześnie miłoby było jakby na starcie nie pojawiły się tylko BMW...

Ogólne zasady zostają z GP2, w sensie przepisów co do rozgrywki etc, zablokuje setupy i dam wam łatkę. Kto się będzie opiekował ? rozwazcie to między sobą.

Ponieważ wolałbym aby 'liga letnia' polegała bardziej na serii wielu fun raceów to raczej cały dział nie jest potrzebny, del doda kategorię do forum GP2.

Pierwszy wyścig proponuję w nastepny weekend (nie ten co teraz będzie) bo troszkę czasu trzeba żebym znalazł co trzeba do tego patcha etc.

[ Dodano: Pon 30 Mar, 09 15:21 ]
Xcore pisze:Wyczuwam aluzję :P oczywiście jestem za ;)
Nie nie, żadnej aluzji. Po prostu może ktoś z marszu będzie chciał dołączyć to niech też ma szanse być z przodu :)

Mamy następujące samochody:
bmw (2 wersje)
seat (2 wersje)
chevy
peugeot
alfa (2 wersje)
honda

czyli łącznie 9 samochodów.

Zróbmy tak, opiekujący się ligą będą losować samochody dla każdego zawodnika. Na przestrzeni 9 kolejnych wyścigów każdy z zawodników pojedzie raz i tylko raz każdym modelem. W ten sposób myślę będzie w pewnym sensie równouprawnienie a zachowamy różnice między przednio osiowcami a tylno osiowcami.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 30 mar, 2009 15:23

Czyli rozumiem, że auta będą o różnych możliwościach?

Troche bez sensu...

___

Jeśli samochody różnią się również napędem na oś, to również uważam, że losowania być nie powinno. Jednym lepiej będzie się jeździć z napędem na przód, innym na tył. Jak ktoś umie jeździć tylno napędowym autem, to bez sensu żeby na następny wyścig musiał zmieniać swoje przyzwyczajenia.
Ostatnio zmieniony pn 30 mar, 2009 15:27 przez Korbaczek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 30 mar, 2009 15:24

Pierwszy wyścig proponuję w nastepny weekend (nie ten co teraz będzie) bo troszkę czasu trzeba żebym znalazł co trzeba do tego patcha etc.
Święta są.
Zróbmy tak, opiekujący się ligą będą losować samochody dla każdego zawodnika. Na przestrzeni 9 kolejnych wyścigów każdy z zawodników pojedzie raz i tylko raz każdym modelem. W ten sposób myślę będzie w pewnym sensie równouprawnienie a zachowamy różnice między przednio osiowcami a tylno osiowcami.
Do kitu pomysł. :P Każdy niech sobie wybierze samochód, którym lubi jeździć. Skoro to ma być fun, to po co ktoś ma jechać samochodem, który mu nie będzie leżał zupełnie? :> Ja się przejechałem kilka kółek Chevy'm i było mówiąc krótko do dupy. :)
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 mar, 2009 15:28

Chipita pisze:Do kitu pomysł. :P Każdy niech sobie wybierze samochód, którym lubi jeździć. Skoro to ma być fun, to po co ktoś ma jechać samochodem, który mu nie będzie leżał zupełnie? :> Ja się przejechałem kilka kółek Chevy'm i było mówiąc krótko do dupy. :)
wtedy każdy będzie wybierał najmocniejszy samochód i na gridzie staną same nowe bemki ew seaty... bo reszta samochodów wielkich szans nie ma..

Rzuciłem po prostu propozycje, Jeśli ona nie przejdzie to będzie trzeba ujednolicić jednak fizykę.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 30 mar, 2009 15:33

wtedy każdy będzie wybierał najmocniejszy samochód i na gridzie staną same nowe bemki ew seaty... bo reszta samochodów wielkich szans nie ma..
No to skoro wszyscy będą mieli te najlepsze samochody to w czym problem? :]
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 30 mar, 2009 15:41

Nie wiem co więcej czasu zajmuje: ujednolicenie fizyki, czy zrobienie (może już jest - nie wiem) szablonu do malowania auta,

W przypadku malowania (wiadomo, że nie każdy będzie mieć czas, ochotę), może zrobić, że każde auto jest czarne / białe i w paru miejscach mają numer startowy. Tak żeby łato można je było rozpoznać.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 mar, 2009 15:42

przeczytaj kilka postow wyzej

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 30 mar, 2009 15:45

To jak robimy? Hide, ujednolicasz fizykę czy zostawiamy jak jest, blokujemy setupy i każdy jeździ na Seatach/BMW i każdy ma takie same szanse?
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 30 mar, 2009 15:50

Ja bym był za losowaniem, nauczycie się jeździć i na przód, i na tył, i takimi całkiem do dupy.
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 mar, 2009 15:51

Chipita pisze:To jak robimy? Hide, ujednolicasz fizykę czy zostawiamy jak jest, blokujemy setupy i każdy jeździ na Seatach/BMW i każdy ma takie same szanse?
chciałem zauważyć abyś przestał decydować za innych. Niech reszta też się wypowie jak chce by to wyglądało.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 30 mar, 2009 15:53

Ja nie decyduję, ja się pytam. Ale ok, już przestaję, grzecznie sobie poczekam aż wszystko ustalicie bo ja już na wszystkie tematy się wypowiedziałem.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » pn 30 mar, 2009 16:18

JA rozmawiałem z Jarem i obaj chcemy jeździć w Alfie i możliwie jak najdłużej (juz macie jeden "gorszy" samochód na starcie)

Lepiej ujednolicić fizykę i niech zostanie tylko podział tylno i przednio napędowcy.

i określić liczbę samochodów, aby nie było duzo możliwości tylko możliwie najmniej
Ostatnio zmieniony pn 30 mar, 2009 16:22 przez Frankozola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 30 mar, 2009 16:20

yarpen.zirgin pisze:Ja bym był za losowaniem, nauczycie się jeździć i na przód, i na tył, i takimi całkiem do dupy.
Wiesz, nauczyć się też można języka suahili, tylko po co.

Jak rozumiem ideą tej ligi jest dobra zabawa (jak z resztą każdej), gdzie do minimum mają być ograniczone profity jeśli chodzi o setup i ilość przejechanych kółek przed wyścigiem.

To po co utrudniać jazdę, zmieniając co tydzień auto na taki o innej charakterystyce?

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » pn 30 mar, 2009 16:29

Ja jestem za ujednoliceniem fizyki, co najwyżej wylosowałoby się jakim modelem auta kto jeździ, żeby wszystkie marki były na gridzie.

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » pn 30 mar, 2009 16:34

Ja się z Alfy nie ruszam ;) :D

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pn 30 mar, 2009 16:38

To aż tyle osób chce BMW? Rok temu to chyba tylko Chipita jeździł ;) Ja tam biorę seata, ew. jeśli będzie ich dużo to mogę wziąć Chevroleta.
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » pn 30 mar, 2009 16:42

To może zastosować zasady z WTCC odnośnie balastu? Szybsze auta po parę kilogramów by dostały ewentualnie zasady z tamtego roku, że nie szybsze auta tylko kierowcy.

A jak ma się ze startami? Race 1 lotntny a Race 2 zatrzymany jak normalnie czy oba zatrzymane?

No i kwestia tworzenia zespołów. Czy będą jako takie czy każdy jeździ sam dla siebie? Ja z Delem chciałbym dalej prowadzić współpracę bo ciągle planujemy zdobyć jakiś dublet :D

Awatar użytkownika
Frankozola

Post autor: Frankozola » pn 30 mar, 2009 16:49

Byłbym za dwoma startami z pozycji stojącej (bez skojarzen ;)) Trzeba by dużo ćwiczyć aby lotny start wyglądał jak lotny. 3-ci bedzie jechał za wolno zrobi odstęp i już jest duża różnica do lidera 4-ego i 5-ego

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 mar, 2009 17:16

Każdy jedzie dla siebie, ale jak ktoś chce z kimś współpracować to nikt nie zabrania. Start zatrzymany.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 30 mar, 2009 18:04

a moze by tak z ligna pogadac o ich wyrónanej fizyce i okrojonym modzie

Awatar użytkownika
MikeF1

Post autor: MikeF1 » pn 30 mar, 2009 19:24

eehhh a wystarczyło wybrać Megane Trophy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „WTCC - Liga Letnia 2009”