GP Europy - incydenty

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
dudek2

GP Europy - incydenty

Post autor: dudek2 » sob 28 lut, 2009 22:15

Debeo vs Dudek2
http://www.youtube.com/watch?v=_JWv9NVR-ys
Starcie na T1
BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » sob 28 lut, 2009 22:50

To T2 :wink: Do winy sie przyznaje, wszelkie zasady mowia o tym, ze najechanie jest a priori wina najezdzajacego. Przyczyna zajscia nie jest jednak, wg mnie moja nieuwaga. Na powtorce widac, ze sie prawie zatrzymales. Pomiedzy T1 a T2 jechalem za Korbaczkiem, ktory na dohamowaniu przed T2 ledwo Cie ominal. Wtedy tez ja Cie ujrzalem. Na reakcje bylo juz za pozno. Sam Korbaczek bez problemu zmiescil sie w zakret i wyraznie widac, ze w niego bym nie wjechal.
Nie zmienia to jednak faktu, ze zasady to zasady. Czekam na kare.

EDIT: teraz dostrzeglem, ze pomiedzy Toba a Korbaczkiem byl jeszcze Viper. Oboje Cie wyprzedzili, po czym zmiescili sie w zakret. W zadnego z nich bym jakos nie wjechal.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » ndz 01 mar, 2009 21:07

co sie bd produkowal, na filmie wszystko widac

wszystko na lap 1
http://www.youtube.com/watch?v=cZD6weyctj8

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 01 mar, 2009 21:08

Nie wiem co to mialo oznaczac bo spokojnie by sie hide zmiescil, ewentualnie pojechalby po zewnetrzej.

http://www.youtube.com/watch?v=y713gIxj9a8

I tak z nieco ponad 2 s starty do niego zrobilo sie ponad 4.

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » ndz 01 mar, 2009 23:00

Chipita na T2
http://www.youtube.com/watch?v=Pi_n5xLMbiE

Sytuacja, ktora zglosil Jaro - LAP1 T14 - moja odp. na zarzuty
http://www.youtube.com/watch?v=Dusuha_zGTE

Zarowno na Twoich, jak i moich ujeciach widac wyraznie, ze od wejscia w zakret, az po kontakt caly czas trzymalem zewnetrzna i nie skrecalem tak, aby zajechac Ci droge. Uwazam, ze jechalem bardzo przewidywalnie. To nie ja skrecilem na Ciebie, a Ty sciagnales mnie na swoje niebieskie wozidlo. Jak? Przez chwile ciagnales swoim przednim lewym kolem po mojej sekcji bocznej, co spowodowalo obracanie (nie skrecanie) kominkowej furmanki na Ciebie.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 01 mar, 2009 23:08

Mój prostest. Szczerze mówiąć dziwię się, że nikt do tej pory jeszcze protestu w tej sprawie nie złożył. A we znaki dał się chyba wszystkim, przez cały weekend, zachowanie oceniłbym na skandaliczne, a i to mało powiedziane.

No nic, film chyba mówi wszystko:

http://www.youtube.com/watch?v=7z-_q4JFMR0

Domagam się najwyższej kary, czyli usunięcia kombinacji zakrętów, jak mam nadzieję dobrze policzyłem, 17-18-19.

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » ndz 01 mar, 2009 23:22

Dobre :mrgreen: Ja tez tam tak latalem, gdy zaczalem set od docisku 2/5 :twisted:

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 02 mar, 2009 00:09

prosiłbym o wrzucenie filmiku z ujęcia wingman bolidu chipity.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 02 mar, 2009 07:57

Filmik wrzuce jak wroce ze szkoly. Ale opis juz dam bo mam jeszcze 10 min do dzwonka. Dojezdzajac do T2 widzialem jak Debeo jest bardzo przy zewnetrznej wiec caly czas trzymalem sie wewnetrznej. Pozniej Debeo zjechal maksymalnie do wewnetrznej nie zostawiajac mi nic a nic miejsca. Staralem sie go uniknac wjezdzajac na tarke ale to nie wystarczylo. Biorac pod uwage ze jest to L1 i to ze Deb zamknal mi drzqi uwazam ze jest to RA z lekkim wskazaniem na mnie - moglem sie troche lepiej zachowac ale nie przewidzialem ze az tak zjedziw do wewnetrznej. Dam filmik to bedzie to widac.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pn 02 mar, 2009 08:00

Korbaczek pisze:Mój prostest. Szczerze mówiąć dziwię się, że nikt do tej pory jeszcze protestu w tej sprawie nie złożył. A we znaki dał się chyba wszystkim, przez cały weekend, zachowanie oceniłbym na skandaliczne, a i to mało powiedziane.

No nic, film chyba mówi wszystko:

http://www.youtube.com/watch?v=7z-_q4JFMR0

Domagam się najwyższej kary, czyli usunięcia kombinacji zakrętów, jak mam nadzieję dobrze policzyłem, 17-18-19.
Zwiększ docisk z tyłu i po sprawie :P
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 02 mar, 2009 09:58

Ja bym powiedział "zmniejsz gaz na wyjściu" :) Ofc jeśli nie masz gdzieś w innym miejscu takich problemów, bo jeśli masz to patrz Xcore :)
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » pn 02 mar, 2009 12:05

Szczerze mówiąć to wszystko wina Chipity!
Ja sobie spokojnie te trzy zakręty przejeżdzałem, ale przyszedł ten tam cwaniak i mówi: "ej, ej, tam się da na pełnym gazie, zobaczcie". Ja naiwny uwierzyłem w jego podpuche i jak ten głupi - też tak zrobie. No i mi nawyk został.

A jak już chciałem zrobić FL, no to musiałem cisnąć :cool:

A tak po za tym, to tor jest do bani! O!

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » pn 02 mar, 2009 14:33

Korbaczek pisze:Szczerze mówiąć to wszystko wina Chipity!
Ja sobie spokojnie te trzy zakręty przejeżdzałem, ale przyszedł ten tam cwaniak i mówi: "ej, ej, tam się da na pełnym gazie, zobaczcie". Ja naiwny uwierzyłem w jego podpuche i jak ten głupi - też tak zrobie. No i mi nawyk został.

A jak już chciałem zrobić FL, no to musiałem cisnąć :cool:

A tak po za tym, to tor jest do bani! O!
A jakby Chipita spalił silnik to też byś spalił? :P Szkoda że w F1L nie są tacy naiwni... :P
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 02 mar, 2009 14:56

Ej Korba, bo te zakręty się przejeżdża na pełnym gazie ale kluczem jest odpowiednie wejście w pierwszy z tej kombinacji. Jak źle tam wejdziesz to już nie przejedziesz na pełnym i wtedy trzeba odpuścić. ;)

Chipita - Debeo - L1 T2

Opis dałem kilka postów wyżej. Z kamery z góry ładnie widać jak mi ładnie drzwi zamyka... RA.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » pn 02 mar, 2009 15:22

Oczywiscie, ze zamknalem i drugi raz zrobilbym dokladnie tak samo :mrgreen:
Nie zrownalismy sie przed zakretem, bylem z przodu, wiec mialem do tego prawo. Nie chcesz mi chyba powiedziec, ze w analogicznej sytuacji pojechalbys szeroko, tracac nieco czasu, bo moze mialbym chec sie wcisnac? :wink:

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 02 mar, 2009 15:50

Byłem prawie obok Ciebie, mogłeś choć trochę miejsca zostawić, w końcu to start był... :) Rada oceni, ale liczę że kary nie dostanę ( :mrgreen: )
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » pn 02 mar, 2009 16:31

Prawie robi wielka roznice :razz:
Widzisz, nawet nie probujesz wciskac, ze bys tak nie zrobil... i dlatego lubie z Toba jezdzic :mrgreen:
W prawdzie z reguly po dwoch zakretach juz Cie nie ma, ale przynajmniej wiem, ze pieszczenia nie bedzie :cool:

Awatar użytkownika
Monster

Post autor: Monster » pn 02 mar, 2009 18:21

Debeo pisze:To nie ja skrecilem na Ciebie, a Ty sciagnales mnie na swoje niebieskie wozidlo
Filmik jara 0:44 - masz po lewej stronie miejsce i prostą przed sobą, a Ty o dziwo kierownicę masz skręconą w stronę jara. Dokładnie tak jakbyś chciał zmusić/nastraszyć i aby nie był w stanie wykonać manewr wyprzedzania. Ale tutaj decyzje podejme rada. A co do niebieskiego wozidła - radziłbym na te wozidła uważać.
A żeby nie było że opieram się tylko na filmiku jara to na drugim filmiku od debeo widać od ok 0:04 że jaro cały czas ma skręconą kierownicę i że to debeo wywołuje kontakt w wyniku którego jaro traci przednie skrzydło.

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » pn 02 mar, 2009 20:04

Monster pisze:Filmik jara 0:44 - masz po lewej stronie miejsce i prostą przed sobą
Lewymi kolami jechalem tuz przy bialej lini. Nie wiem, moze Wy oczekujecie, ze bede jechal najszerzej jak tylko sie da i jeszcze gaz odpuszczal, zebyscie mogli przejechac, co?
Monster pisze:a Ty o dziwo kierownicę masz skręconą w stronę jara
Powalajace odchylenie, 2st raptem...
Monster pisze:aby nie był w stanie wykonać manewr wyprzedzania
Tyle, ze to ja tu wyprzedzalem, Jaro byl przed zakretem z przodu.
Monster pisze:na drugim filmiku od debeo widać od ok 0:04 że jaro cały czas ma skręconą kierownicę
Normalnie bardziej jej wychylic juz sie nie dalo :lol:
Monster pisze:i że to debeo wywołuje kontakt
Zapomniales dodac: bo to on jechal przednim kolem po sekcji bocznej Jarka i sciagnal go na siebie :twisted:

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 02 mar, 2009 20:17

Normalnie bardziej jej wychylic juz sie nie dalo
Debeo pisze:Powalajace odchylenie, 2st raptem...
kocham jak kudzie przecza sami sobie

a co do sciagniecia

zeby wywolac to co sie stalo mosial bym uderzyc nie w srodkowa ale w tylna sekcje

http://www.youtube.com/watch?v=QTVnpr2ZqZg jak tutaj nieustraszeni amerykanscy policjanci pokazuja na autostradzie

pozatym przygladnij sie co bylo wczesniej
gra nie reaguje na tak male kontakty (zakret wczesniej)

Awatar użytkownika
Debeo

Post autor: Debeo » pn 02 mar, 2009 20:31

jaro738 pisze:kocham jak kudzie przecza sami sobie
Przykro mi, ale nie rozumiem gdzie tam jest zaprzeczenie.

Obrazek
Skoro dynamiczny obraz do Was nie przemawia.

Co do Twojej opinii o akcji policjantow z USA i linku. Uwierz mi, ze poltoratonowe wozidlo jest trudniej zdestabilizowac, niz 585kg scigalke. Opinia wyrazona na podstawie naciagniecia porownania gokart-zwykle auto.
Juz niedlugo pewnie zaczniesz jezdzic po ulicach, to przekonasz sie, ze nie jest az tak prosto wyleciec bokiem... trzeba sie troszke postarac :cool:

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » pn 02 mar, 2009 21:05

Chipita pisze:Dojezdzajac do T2 widzialem jak Debeo jest bardzo przy zewnetrznej wiec caly czas trzymalem sie wewnetrznej. Pozniej Debeo zjechal maksymalnie do wewnetrznej nie zostawiajac mi nic a nic miejsca. Staralem sie go uniknac wjezdzajac na tarke ale to nie wystarczylo. Biorac pod uwage ze jest to L1 i to ze Deb zamknal mi drzqi uwazam ze jest to RA z lekkim wskazaniem na mnie - moglem sie troche lepiej zachowac ale nie przewidzialem ze az tak zjedziw do wewnetrznej.
Podobnie ja to widze w moim wypadku. Jechalem po wewnetrzej, a jaro jechal środkiem. Myslalem ze sie smieszcze ale jaro zamknal drzwi a mi nie udalo sie wyhamowac i uniknac kontaktu. Skutkiem tego byl spin 2 bolidow. Spin debeo i chipity to zupelnie inna bajka wiec nie wiem jak mozna mnie oskarzac o spowodowanie karambolu. Zreszta karambol to wypadek w ktorym polowa stawki bierze udzial, latają koła, skrzydla etc. Tutaj nic nikomu nie odlecialo, co najwyzej niektorzy musieli przyhamowac.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » pn 02 mar, 2009 21:16

Nie żeby teges, nie ale u ciebie Jaro był tylko trochę oddalony od tarki wewnętrznej a Debeo u mnie był przy zewnętrznej ścianie więc to trochę co innego. Nie rozpatruję tu czy powinieneś dostać karę ale mówię tylko, że Jaro i Debeo znajdowali się w skrajnie innych pozycjach.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » pn 02 mar, 2009 21:48

Ja wiem ze dostane kare i calkowicie sie z tym zgadzam bo "obrocilem jara i siebie" a nie "spowodowalem karambol w ktorym rozwalilo sie poł stawki i nie mogli kontynowac wyscigu".

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 03 mar, 2009 08:07

Rada wie już wsyzstko, więc możecie dyskusję skończyć.
CHAM squad

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » sob 07 mar, 2009 15:31

Kary:

Długi:

Debeo vs Dudek2:
Debeo + 15 sec
Dudek2 - warn

Sprint:

Viper vs Jaro:
Viper + 30 sec

Jaro vs Debeo:
RA - obaj po warnie

Chipita vs Debeo:
Chipita + 30 sec

Hideto - warn

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » sob 07 mar, 2009 15:42

Wyniki po uwzględnieniu kar

Długi:

1. Xcore 10+2
2. Chipita 8
3. Viper 6
4. Debeo 5
5. Dudek2 4
6. Korbaczek 3
7. Jaro 2
8. Zeid 1
9. Del
10. Hide - DNF
11. Rieston - DNF

PP - Xcore
FL - Xcore

Sprint:

1. Xcore 6+1
2. Chipita 5
3. Viper 4
4. Debeo 3
5. Zeid 2
6. Jaro 1
7. Del - DNF
8. Korbaczek - DNF
9. Hideto - DNF

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 08 mar, 2009 08:58

pragne zauwazyc, ze w 2 wyscigu nie mialem dnf, co widac na powtórce jak ktos nie wierzy. tylko genialny rf nie zaliczył wjazdu na metę tyłem. dnf psuje mi statystyki niezawodności bolidu ;)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 09 mar, 2009 08:59

dobra dobra
CHAM squad

Zablokowany

Wróć do „Wyścigi”