GP Belgii - dyskusje

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 15 mar, 2009 12:25

Ja w tej sprawie juz zadnego komentarza nie udzielam. Czekam na decyzje rady.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 15 mar, 2009 13:04

Tak czytając wasze dysputy przychodzi mi na myśl jeden cytat. Nie pamiętam z jakiego filmu - a spiętemu powiedz, żeby się rozpiął.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 15 mar, 2009 13:05

Debeo pisze:Jak dla mnie kluczowa bylaby telemetria i zapis, ktory pedal wciskal X. Gaz, jego wina. Jesli jednak hamowal w momencie kontaktu, jak dla mnie RA, bo Viper wyprzedzajac nie zostawil mu miejsca.
PS. Nie spinajcie sie tak chlopaki, nie jezdzimy po zlote gacie czy nowy telelwizor :lol:
xcore w chwili kontaktu miał już wciśniety gaz, nie próbował uniknąć kolizji.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » ndz 15 mar, 2009 13:07

Jakbym nie próbował uniknąć kolizji jechałbym tam 10-20km/h szybciej.
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » ndz 15 mar, 2009 13:20

Teraz sobie przeczytałem tą dyskusję na PRS i bardzo zaciekawił mnie cytat hideto:
Za wszelkie rady serdecznie dziękuję, ale kolizja będzie rozpatrzona wg standardów jakimi oceniani byli dotychczas nasi kierowcy przez cały sezon. Nie możemy nagle odwołać się do PRSu jako pewnego rodzaju 'instancji wyższej'
No to jest bardzo ciekawe, zważając na fakt, że przez cały sezon trąbisz, że zawsze należy zostawić miejsce drugiemu bolidowi. Doprowadziło to już nawet do tak absurdalnej sytuacji jak ta z Francji o której wspominałem. To też jeszcze Twój komentarz do tej sytuacji:
Ja również się wypowiem, otóż fakt miejsce do wyprzedzania wręcz genialne, ale jak mam być szczery to Ismola pojechał w stylu Coultarda, w sensie tak jakby Vipera tam nie było, rada pewnie trochę podyskutuje zanim wyda werdykt.
No i wydała werdykt RA.

No to jak to w końcu jest? Zostawiać miejsce, nie zostawić, jakie są te standardy? Zresztą tak jak mówiłem, w tamtej sytuacji wina była zdecydowanie bardziej wyraźna.

Zresztą mówisz, że nie będziesz się teraz odwoływał do PRS. Za to chetnie odwołujesz się do opinii kilku znajomych, którzy, tak się akurat złożyło, twardo podtrzymują Twój punkt widzenia.

Wiem, że brakuje Ci tych 30s do drugiego miejsca, ale odrobinę obiektywizmu. "Rada" i tak już wystarczająco wypacza wyniki wyścigów.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 15 mar, 2009 13:23

qwert pisze:No to jak to w końcu jest? Zostawiać miejsce, nie zostawić, jakie są te standardy? Zresztą tak jak mówiłem, w tamtej sytuacji wina była zdecydowanie bardziej wyraźna.

Zresztą mówisz, że nie będziesz się teraz odwoływał do PRS. Za to chetnie odwołujesz się do opinii kilku znajomych, którzy, tak się akurat złożyło, twardo podtrzymują Twój punkt widzenia.

Wiem, że brakuje Ci tych 30s do drugiego miejsca, ale odrobinę obiektywizmu. "Rada" i tak już wystarczająco wypacza wyniki wyścigów.
tak się złożyło że wśród 3 znajomych ktorych spytałem jest 2 kierowców F1L... teraz wypowiedział się jeszcze venc. Czekam aktualnie na wypowiedz jeszcze jednego członka FIL, po tym zapadnie decyzja. Xcore na pewno nie otrzyma kary 30s będzie to kara mniejsza albo RA :]

[edit]nie będzie mnie dzisiaj na wyścigu, niech X się do mnie zgłosi na gg w celu otrzymania informacji jak ustawić grid na starcie.

W następnym wyścigu obowiązuje oryginalna Brianza z rFactora.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » ndz 15 mar, 2009 20:16

Kur#[email protected]! Trzeci z ostatnich czterech wyścigów w którym pale silnik.

Obrazek

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » ndz 15 mar, 2009 20:19

i znowu na 2 okr kończę race.... start ktoś zwalił... był karambol... (ja dosyć ładnie ruszyłem ale znowu Korba blokował :P ) Potem całkiem nieźle się jechało uszkodzonym bolidem aż nie doszło do kontaktu ze zwiedzającym tor Erwb...no nic trudno :P

Awatar użytkownika
Viper

Post autor: Viper » ndz 15 mar, 2009 20:48

Start genialny. Z P4 przebilem sie na P2 tuz za jara, ktorego wyprzedzilem w tym nieszczesnym miejscu. Na szczescie dzisiaj wyprzedzalem jara, ktory wiedzial jak jechac i wszystko poszlo OK. Potem juz tylko rowna, bezbledna jazda i upragnione P1 na Spa :smile:

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » ndz 15 mar, 2009 20:50

Start skopałem wyprzedziły mnie z 4 bolidy, po prostej odzyskałem jedną pozycje po tym jak qwert zjarał silnik, kilka zakrętów dalej popełniłem błąd i wleciałem w żwir. Wykorzystałem błędy Jara i Dudka i ich wyprzedziłem. Do przed ostatniego okrążenia jechałem samotnie popełniając kilka małych błędów i licząc na jakiś duży błąd Deboe. Nic takiego się nie stało, za to ja postanowiłem dodać sobie nieco emocji i na 12 kółku urwałem spoiler. Na szczęście udało mi się dojechać do boksów i zmienić spoiler zanim zdublował mnie Viper. Dojechałem do mety na P4. Weekend całkiem udany ;)

Wyniki:
http://www.vrl-simracing.be/rfactorrepo ... &cssstyle=

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 15 mar, 2009 21:02

Pierwszy raz byłem naprawdę wkurzony. Pewnie dlatego, że to jedyny tor, na ktorym bylem relatywnie blisko czołówki. Mogłem powalczyć o miejsca 4-6.
Wczoraj, mówi sie trudno, CL. Koniec wyścigu na drugim kółku. Dzisiaj? Głupota coponiektórych na starcie i właściwie koniec przed T1. Przejechalem desperacko dwa kółka, ale po wypadku na starcie nie dało się zwyczajnie jechać.

Troche szkoda czasu poświęconego na przygotowanie, bo na torze przejechałem w czasie wyścigowym 4 kółka... No cóż. Prawda jest taka, że miałem wielką ochotę rozwalić kogoś zanim wcisnę Esc. Na szczęście tego nie zrobiłem, bo akurat ta osoba nie była winna niczemu ;)

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 15 mar, 2009 21:08

Spisek. Skandal. Chamstwo po prostu... Znów okazało się, że w GP2 rządzi mafia. Okazało sie, że w Belgii mogę zagrozić liderom GP2 i co? Wczoraj Mafia uprowadziła mój bolid, i nie mogłem wystartować. A dziś? Dziś nawet wystartowałem, ale co sie okazało, w wyścigu nasłali na mnie najemników, którzy mieli mnie wyeliminować. Jakoś przeżyłem do 2 okrążenia przed końcem, kiedy to perfidia mafii przekroczyła pewne granice... Kiedy już przebiłem sie z ostatniego pola startowego do środka stawki (znaczy inni sami sie wyeliminowali ale ciii ;) ) no to wzięli i mi silnik spalili, dziady :P Ja wam jeszcze pokaże jak sie jeździ w następnym wyścigu :P
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » ndz 15 mar, 2009 21:09

Jadę sobie jadę. Na bodaj drugim kółku sytuacja ta sama co w R1 z Viperem tylko role odwrócone :P opóźniam hamowanie i co by był spokój po wyścigu lecę na trawę. Na tym samym kółku najechałem na tarkę, samochód dobił tak mocno że spin. I potem jadę i jadę i jadę i na 11 kółku kapnąłem się, że jadę po WDC :D I tak dojechałem na P2 i jestem szczęśliwy i podniecony na maxa :D

[ Dodano: Nie 15 Mar, 09 21:09 ]
A na monzie planuję całkowity owned :)
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
Zeid

Post autor: Zeid » ndz 15 mar, 2009 21:23

Xcore pisze:A na monzie planuję całkowity owned :)
To tak samo jak ja :D

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 15 mar, 2009 21:28

I ja. Jedyny tor, ktorego zakręty juz znam bez jeżdzenia na nim. Także X, o FL możesz zapomnieć ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 15 mar, 2009 21:29

To ja w natłoku takich oświadczeń, wymiękam i informuję że we Włoszech się nie pojawię.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 15 mar, 2009 21:33

I słusznie, bo po prostu byś nie istnial pośród tylu utalentowanych i obeznanych z torem zawodników. Także zaoszczędzisz sobie wstydu. ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 15 mar, 2009 21:35

dokładnie, wyjąłeś mi to z ust. Właśnie tym się kierowałem ;-)

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » ndz 15 mar, 2009 21:58

Korbaczek pisze:Głupota coponiektórych na starcie i właściwie koniec przed T1
tak

monster zwalil start, jak to juz na ten przyklad qwert 3x w tym sezonie w tym 2x pole startowe przedemna, erwb slizgnal tylem i wjechał w bogu ducha winnego w/w który uderzył w ciebie - jak nic dzialalnośc spiskowa

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » ndz 15 mar, 2009 22:03

jaro738 pisze:monster zwalil start, jak to juz na ten przyklad qwert 3x w tym sezonie w tym 2x pole startowe przedemna
Coś się panu pokiełbasiło panie drogi. Dzisiaj startu nie zwaliłem, ba - nawet do T1 jednego wyprzedziłem. Co nie zmienia faktu, że 2 zepsute starty to i tak za dużo.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » ndz 15 mar, 2009 22:03

Otóż to, spisek jest od początku sezonu, ktory skutecznie próbuje wyeliminować faworytów do zwycięstwa. Dlatego też X tak łatwo zdobyl tytuł. Gdyby nie ten spisek grubymi nićmi szyty, to szli byśmy łeb w łeb.

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » ndz 15 mar, 2009 22:05

qwert pisze:Słabo ruszyłem z miejsca, drugi raz już niestety,
wczoraj + hocke + turcja = 3

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » ndz 15 mar, 2009 22:11

No może faktycznie w Turcji też trochę przyspałem, zapomniałem. Wczoraj jeszcze nie było tak najgorzej. Największa wieś to Hocke (jak zresztą całe gp w moim wykonaniu), gdzie wyprzedziło mnie pół stawki na stracie. :D

Ale ja też często nie mam łatwo, muszę szukać z boku drogi ucieczki, jak ktoś przede mną słabiej wystartuje, więc nie tylko Ty masz tego typu problemy. ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 15 mar, 2009 22:13

Nie wiem czy można to nazwać 'słabym startem' skoro qwert był przy T1 tuż za mną, a ja wystartowałem lepiej od Xcore i Vipera...

Awatar użytkownika
qwert

Post autor: qwert » ndz 15 mar, 2009 22:16

Start z miejsca był słaby (Korbaczek biedny tam z tyłu próbował się przedostać, ale ze wszystkich stron go poblokowali ;) ), ale dosyć późno zahamowałem na T1, więc straty dużej nie zanotowałem.

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » ndz 15 mar, 2009 23:12

no ja start miałem równie świetny jak wczoraj (pierwsze 5m) dalej to tylko hebel wciskałem :P no niestety Korba znów przede mną kiepsko (a przed nim pewnie ktoś inny słabo i wyszło jak wyszło) potem karambol, nie udało mi się wyhamować i stuknąłem w tył Erwb(po tych pierwszych incydentach ofc) a potem uderza we mnie chyba Monster i banda :P
pozbierałem się i kółko później walka moja z del'em i Erwb co się tam wydarzyło? szkoda gadać :D krótki film :P (oskarżenia nie wnoszę bo nie am to nic na celu :D)
http://www.youtube.com/watch?v=lK2rrLJWYNo :)

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » ndz 15 mar, 2009 23:15

Właśnie, byłem za wami i sie zastanawiałem czy erwb lata po poboczu standardowo bo lag, czy standardowo bo tak jeździ :P I tak myślałem, że dobrze że jade z tyłu, panowie sie pocałują na nakręcie, to jest szansa na zyskanie 2 pozycji. No i prosze, stało sie :P
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
maka87-1992

Post autor: maka87-1992 » ndz 15 mar, 2009 23:16

del - Prorok! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Erwb

Post autor: Erwb » pn 16 mar, 2009 00:23

del pisze:standardowo bo lag, czy standardowo bo tak jeździ
standardowo bo hamulce z tylu po pierwszym okr mi nie działały a bolid po wydarzeniach na starcie tez jechał tak jak on chciał a nie ja

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » pn 16 mar, 2009 11:39

http://www.youtube.com/watch?v=ePpfcqMW-0A - podsumowanie wyścigu długiego ;)
BUKA NIE ŻYJE!

Zablokowany

Wróć do „Wyścigi”