Witcher - the game

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 16 maja, 2011 10:40

Może jednak rozpoczniemy przygodę równocześnie. Ze strony wynika, że serwery rejestracji nie działają i od północy próbują coś z nimi zrobić. Dobrze, że grzecznie poszedłem spać :)
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 16 maja, 2011 12:08

Fail... Nienawidzę takich akcji, ale cóż - taki urok nowych gier. Pamiętam, że przy którymś z ostatnich COD można było osiwieć. Miejmy nadzieje, ze to złe dobrego początki. ;)
Ostatnio zmieniony pn 16 maja, 2011 20:13 przez doriano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 16 maja, 2011 16:08

Podobno optymalizacja tragiczna - w sumie w pierwszej części było podobnie i ładowanie lokacji na gorszych kompach trwało wieczność.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 17 maja, 2011 08:13

Ogólnie, bez spojlerów:

1. Gra śliczna
2. Fabularnie chyba na razie trochę gorsza, ale dopiero zacząłem, więc kto wie? Teksty już się niezłe pojawiają.
3. Optymalizacja u mnie nie najgorsza, gram na wysokich detalach na karcie 8800GT i daje radę. Samego ładowania lokacji nie ma, czy raczej "jest w tle". Co raz sprawiło mi niemały problem, gdy na granicy takiego ładowania miałem walkę. Ale da się to ominąć.
4. Ludzie na forum skarżą się, że są bugi. Mi raz się tylko wywaliła podczas przejścia między aktami, poza tym bez problemów.
5. Trudny poziom jest rzeczywiście trudny, walka z jakimiś leszczowatymi Utopcami była strasznie trudna, nie mówiąc już o Nekkerach.

Ogólnie gra sążna, miodna i kozacka.
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 17 maja, 2011 08:18

a te savy ?
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 17 maja, 2011 09:47

Niestety, jedyne co mogę powiedzieć, to że jest taka opcja. Zgubiłem swoje zapisy :(
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 17 maja, 2011 11:35

Cholera... a ja dopiero w wyzimie klasztornej... toć to nawet nie połowa gry.... Doriano !

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 17 maja, 2011 11:56

Poszukaj w necie odpowiednich save'ów, zapytaj na forum. Ja akurat takich nie znalazłem, ale też tak się podnieciłem grą, że może 3 minuty szukałem.
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 17 maja, 2011 15:39

No to kumulacja... straciłem swoje po formacie. :/ Jak chcecie save`y to piszcie mi pw. Wieczorem dziewczyna wróci z uczelni to poproszę ją by sprawdziła czy ma te swoje.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 18 maja, 2011 07:46

Jeśli wybrała Shani zamiast Triss, to daj znać czym się różni rozpoczęcie.
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 18 maja, 2011 09:13

Nie wiem co wybrała bo gram w końcu bez tego save`a... Został jej się jednak tylko ten po stronie zakonu. :/

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 18 maja, 2011 09:14

Na forum wiedźmina jest od cholery save'ów z opisami.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 19 maja, 2011 15:50

No cóż, po przejściu prologu, mam jedną uwagę.

Strasznie irytuje mnie sprawa sterowania. Przez to pewnie 3/4 lokacji z których coś można wyjąć przegapię... szkoda, ze nie zostawili możliwości sterowania klawiatura + myszka z normalnym kursorem...

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » czw 19 maja, 2011 23:34

hideto pisze:No cóż, po przejściu prologu, mam jedną uwagę.

Strasznie irytuje mnie sprawa sterowania. Przez to pewnie 3/4 lokacji z których coś można wyjąć przegapię... szkoda, ze nie zostawili możliwości sterowania klawiatura + myszka z normalnym kursorem...
Podbijam... W sumie jest to rzecz, którą uważam za największy minus. Przy takiej kamerze przydałby się motyw z "podświetlaniem" aktywnego otoczenia (w stylu Dragon Age). No a jak dla mnie to kamerka powinna być duuużo dalej od postaci.

A tak po za tym to świetna gra. :) Bardzo mi się podoba klimat. Fabularnie też na razie wygląda porządnie.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 21 maja, 2011 16:45

No nic, Pierwszy akt skończony, nie udało się tylko jednego pobocznego zadania z kartaczem zrobić - zresztą w prologu też jednego zadania nie zrobiłem.

Jak coś, to przechodzę po stronie wiewiórek, chętnie wymienię się doświadczeniami zza drugiej strony barykady, mało mam zapalczywości, by skończyć grę po raz drugi, a ciekawi mnie jak wyglądają dalsze losy po wybraniu strony Roche.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 23 maja, 2011 10:22

Ja też się bardzo chętnie wymienię, idę po drugiej stronie. Ale nie tutaj i bez spojlerów, jak już pisałem.
CHAM squad

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 28 maja, 2011 09:26

Grę skończyłem i.... jestem rozczarowany.

Gra jest kilkukrotnie krótsza niż pierwsza część, w rzeczywistości walka po kilku początkowych godzinach faktycznie nie sprawia problemu, łatwo się odkrywa bugi które pomagają pokonać każdego... a już walka z najsilniejszym potworem w grze (zakładam, że ostatni potwór z którym się walczy w grze jest najmocniejszy) poszła 10 razy szybciej niż zabicie krolowej Endragi...

Niestety kiepsko. Klimat jest, niby wszystko fajnie, ale jednak sporo brakuje drugiej części do tego co prezentowała jedynka.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 28 maja, 2011 09:52

hideto, a na jakim poziomie trudności grałeś? Ja wystartowałem na normalnym i chyba zaraz zmienię na trudny, bo po przyzwyczajeniu się do gry rzeczywiście robi się łatwo (choć jestem dopiero w połowie drugiego aktu).

Przyzwyczaiłem się już też do kamery, choć konieczność ocierania się o ściany w pokojach nadal mnie irytuje. Największym bezsensem jest dla mnie jednak mapka, która nie jest domyślnie zorientowana na północ... :/

Poza tym nadal podtrzymuję, że gra jest miodna. Jak widać po miejscu w którym się znajduję jakichś strasznych ilości czasu przy niej nie spędzam, więc wydaje mi się, że mniej odczuję problem jej długości. Zresztą z tego co słyszałem, to jest możliwość przejścia jej na kilka ładnych sposobów, więc może to i dobrze, że nie gra się w to zbyt długo. ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 28 maja, 2011 10:06

Z tego co pamiętam, są 4 poziomy trudności. Grałem na tym 3 od dołu (nie najtrudniejszy tylko ten 'prawie najtrudniejszy).

Jest możliwość kilku drobnych decyzji. W gruncie rzeczy nie wiele mają one wspólnego z dalszymi losami w grze.

Po wyborze w I Akcie dalej prawie nie ma znaczenia co się wybierze. W II akcie miałem jedną z postaci w grze do skazania na śmierć. Nie zrobiłem tego i gra zrobiła to za mnie.

Tzn, żeby nie było. Gra mi się strasznie podobała... ale wg mnie jest zdecydowanie za krotka i wielokrotnie mniej skomplikowana niż pierwsza część. Przynajmniej jeśli chodzi o intrygi.

Tutaj masz po prostu ileś tam misji - które w gruncie rzeczy łatwo wskakują do dziennika i jesteś w stanie zaliczyć wszystkie. W pierwszej części zaliczenie niektórych misji uniemożliwiało inne itp itd.

Przejdę grę oczywiście jeszcze jeden raz, po stronie Roche tym razem. I chyba faktycznie na najwyższym poziomie trudności. Bo na tym którym grałem, trudności skończyły się w II akcie.

A i jeszcze rozczarowały mnie rzeczy techniczne które odstawił CDPR.

1. Po wstawieniu update, serwery zdechły na prawie dwa dni - prawie 24h zajęło twórcom zreflektowanie się i danie linku do updatera by ominąć niedziałające autoupdate

2. Piraci grali w grę przed kimkolwiek kto wybulił kapustę na grę

3. Irytujące bugi związane z instalacją gry. Dla potomnych - jeśli masz problem z wejściem do jakiejś lokacji (wyrzucanie do windy) przeinstaluj kompletnie gre (łącznie z usunięciem tego co jest w moich dokumentach)

itp itd

Myślę, że redsi troszkę za bardzo uderzyli w dzwon grafiki i efektów (faktycznie efektów krytycznych czy to grupowych czy solo jest od cholery i fajnie się to ogląda - przez pierwsze kilka razy :P ) A Mogli bardziej rozbudować lokacje, misje, możliwości itp itd

Gra mi się podobała, ale pozostaje lekki niedosyt... No i chyba mnie zmusi ta gra do przeczytania książek Sapkowskiego...

Aaaaa u miecze po zainstalowaniu run fajnie wyglądają - tylko nie marnujcie run i orenów na nie zbyt wcześnie. Gra nie warta świeczki. Ale już pod koniec II aktu jest to wskazane - choć głównie dla efektów graficznych. Czarna klinga z trzema znakami runicznymi wygląda na prawdę fajnie.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 28 maja, 2011 10:24

hideto pisze:Przejdę grę oczywiście jeszcze jeden raz, po stronie Roche tym razem. I chyba faktycznie na najwyższym poziomie trudności. Bo na tym którym grałem, trudności skończyły się w II akcie.
Ale wiesz o tym, że na tym najtrudniejszym jedna śmierć kończy grę i sprawia, że save`y stają się bezużyteczne? ;)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 28 maja, 2011 10:29

Wiem, czytałem instrukcję.

Awatar użytkownika
qbx

Post autor: qbx » sob 28 maja, 2011 23:09

Bez znajomości opowiadań i sagi sporo "smaczków" umyka np. w prologu największą frajdę miałem z walnięcia Taillesa. :lol:

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 01 cze, 2011 04:49

Ponieważ węszę, że redsi wydadzą prędzej czy później trzecią część gry i import saveów to nie jest jakiś tam wybryk na jeden raz, to wrzuciłem na swojego chomika save'y. Póki co ścieżka Roche, ale przejdę grę jeszcze raz po stronie Iorwetha.

Nie zrobiłem wszystkich misji w tym savie, ale nie chce mi się jeszcze raz przechodzić gry, żeby jedno nędzne zlecenie w II akcie zrobić.

Jeśli ktoś nie przeszedł jeszcze gry, to nie radzę czytać opisów. Może to odebrać trochę zabawy, bo wypisałem najważniejsze decyzje jakie w grze podjąłem.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - save z końca gry

Jak coś, możemy tam zrobić jakiś mały składzik, bo z tego co pamiętam. Mało kto z nas miał własne zapisy z pierwszej części gry.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 07 cze, 2011 20:57

Dodałem savy po stronie Iorwetha. Teraz jeszcze raz strzelę ścieżkę Roche, bo chce mieć do 3 części gry wymaksowane postacie (w sensie poziomu) a żeby to zrobić, trzeba poświęcić jakąś godzinkę czy półtorej w II akcie.

Jak tam inni ? Przeszliście już do końca ? :)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » wt 07 cze, 2011 23:00

Przeszedłem wreszcie. ;) Ścieżka Roche`a. Niezła gra, choć jak dla mnie zakończenie zbyt otwarte... nie było odpowiedniej dramaturgii.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pt 09 gru, 2011 15:16

Hehe, Redzi rozpoczęli wojnę z piratami:

http://gry.onet.pl/wiadomosci/piraci-za ... tykul.html
CHAM squad

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 29 sty, 2012 12:11

Animacja stworzona do celów promocyjnych w związku z wydaniem Wiedźmina 2 na xBoxa:

http://www.sadistic.pl/zwiastun-gry-stw ... 101217.htm

Mioooodek. :)

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » pn 27 lut, 2012 10:09

To może i ja wypowiem się na temat drugiej części Wiedźmina:) Gra naprawdę zacna. Bardzo ładna grafika, świetne efekty krytyczne, ciekawa fabuła. W porównaniu do pierwszej części wypada chyba jednak trochę gorzej. Fabuła nie jest tak wciągająca i pokrętna. Zdecydowanie bardziej podobało mi się sterowanie z 'jedynki'. Bardzo nie podobało mi się też to, że nie można wypić eliksiru 'ot tak', tylko trzeba było wchodzić w tryb medytacji. Jak na mój gust, totalny bezsens (choć książek nie czytałem, może wiedźmin pił eliksiry podczas medytacji...). Jakoś przyzwyczaiłem się też do systemu walki z pierwszej części (choć nie był on specjalnie lubiany przez wielu graczy) i długo mi zajęło przyzwyczajenie się do 'dwójkowego' systemu. Ale ogólnie grę polecam, bo naprawdę świetna:) No i z optymalizacją nie jest najgorzej, mnie na lapku core 2 duo 2,3 GHz i kartą Radeon HD 5730 szło całkiem ładnie, choć nie na najwyższych detalach (FIFA 12 tnie się nawet na najniższych detalach na tym kompie).
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 06 lut, 2013 19:16

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 06 lut, 2013 20:43

Jaram się opcją przejścia gry z olaniem wątku głównego - to takie wiedźmińskie. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”