Skoki Narciarskie

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Powervip
Kontakt:

Skoki Narciarskie

Post autor: Powervip » pt 22 wrz, 2006 09:18

To jeden z moich ulubionych sportow ( jak nie ma formuly 1 to ogladam skoki) :D
Fajna strona o skokach:
:arrow: http://www.skijumping.pl/

Rysiu

Post autor: Rysiu » pt 22 wrz, 2006 12:23

:?: :?: :shock:
:?
:lol:

cougar
Kontakt:

Re: Skoki Narciarskie

Post autor: cougar » pt 22 wrz, 2006 12:31

Powervip pisze:To jeden z moich ulubionych sportow ( jak nie ma formuly 1 to ogladam skoki) :D
Fajna strona o skokach:
:arrow: http://www.skijumping.pl/
I jaki z tego morał...?

Oczywiście, to dział Hyde Park - i jak najbardziej nie mamy nic przeciwko dyskusjom na tematy nie związane z Formułą 1. Ale prosiłbym o zakładanie bardziej konstruktywnych wątków - bo tutaj po prostu nie wiem, czy prosisz o ocenę serwisu Skijumping.pl, czy o podanie ulubionego skoczka, czy też o ulubioną skocznię ;)
Topic ów zostawiam w spokoju - czas pokaże, czy kogoś zainteresuje, czy też umrze śmiercią naturalną...

cougar
Kontakt:

Post autor: cougar » pt 22 wrz, 2006 12:43

przeniesiony:
Powervip pisze:Czy byl ktos z was na skokach narciarskich?

Ja bylem na letnim GP w Zakopanym .
Super atmosfera !!! :D

goqsane

Post autor: goqsane » pt 22 wrz, 2006 12:52

GP? =P

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Post autor: pablomak » ndz 03 gru, 2006 22:31

Dzisiaj Małysz ładnie 3 miejsce, szkoda bo mogło być lepiej ale to też dobry wynik, czekam na Skoki Narciarskie 2007, jakby ktoś miał już tę gre to prosze powiedziećjakie wrażenia. ZAdziwił mnie dzisiaj ten 16 latek który wygrał, skacze bardzo dobrze i widać w nim że ma chętke na kolejne zwycięstwa zupełnie jak nasz Robert Kubica też ma chęć na zwycięstwo :D
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

Awatar użytkownika
Patrycja_060806

Post autor: Patrycja_060806 » pn 04 gru, 2006 08:58

Jak widać nawet po skokach, czas na nową wartę. Kiedy starzy wyjadacze odchodzą, pojawiają się inni, równie zdolni i wiążący duże nadzieje. Ja do ostatniego skoku chciałam aby to Adaś wygrał, niestety (albo na szczęście) wygrał ten 16-latek. Widać, że w skokach są nowi, którzy pociągną ten sport dalej.
Ostatnio zwątpiłam w f1.. :/
MotoGP górą..

ka$ka

Post autor: ka$ka » sob 20 sty, 2007 19:44

Jezu... Widzieliście upadek Mazocha?? Straszne... Ale ryzyko jest wpisane w każdy sport... Mam nadzieje, że nic poważnego mu się nie stało...
pozdro:*

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 20 sty, 2007 21:12

Niestety nie widziałem :shock: , ale chyba nie byl gorszy niż Morgensterna w kusamo w 2004 :? . Morgi na miejscu do szpitala pojechał :?

cougar
Kontakt:

Post autor: cougar » sob 20 sty, 2007 21:16

Kamil F1 pisze:ale chyba nie byl gorszy niż Morgensterna w kusamo w 2004 :? . Morgi na miejscu do szpitala pojechał :?
był... Mam nadzieję, że to tylko tak groźnie wyglądało :?

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 20 sty, 2007 21:19

cougar pisze:
Kamil F1 pisze:ale chyba nie byl gorszy niż Morgensterna w kusamo w 2004 :? . Morgi na miejscu do szpitala pojechał :?
był... Mam nadzieję, że to tylko tak groźnie wyglądało :?

Był ooooooo współczuje i skladam kondolencje ma ktoś filmik bo nie widziałem tego.... :?

Rysiu

Post autor: Rysiu » sob 20 sty, 2007 21:51

Kamil F1 pisze:Był ooooooo współczuje i skladam kondolencje ma ktoś filmik bo nie widziałem tego.... :?
CO TY WYPISUJESZ?
JAKIE KONDOLENCJE?
Wiesz komu składa się kondolencje?

Janek odzyskał przytomność. Kosci i kregosłup (chociaz to tez kosci) całe.
Badają jeszcze czy nie ma jakichś poważniejszych urazów głowy.
Ufff Dzięki Bogu.

cougar
Kontakt:

Post autor: cougar » sob 20 sty, 2007 21:58

Kamil F1 pisze:współczuje i skladam kondolencje
... kondolencje to możesz złożyć rodzinie Erica Aubijoux :?

Rysiu

Post autor: Rysiu » sob 20 sty, 2007 22:39

Przepraszam ze wcześniejszy post, ale te wiadomości podała telegazeta TVP1.
Teraz informacje są zgoła inne.
Niestety znacznie mniej optymistyczne :(

Już nic więcej nie napisze w tej sprawie :(

ka$ka

Post autor: ka$ka » sob 20 sty, 2007 22:40

Z tego co wiem, to nie odzyskał przytomności. Chcą go przewieźć do Krakowa. Możliwe, że ma krwotok w jamie brzusznej i chyba uraz śródczaszkowy... Ale opiekunowie nie chcą, żeby mówić więcej o jego stanie...

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 20 sty, 2007 22:49

Musi być z nim bardzo źle jeżeli nie podają wiadomości zazwyczaj złych wiadomości sie nie podaje :|

--
Znalazłem na interi

Podczas drugiej serii konkursu fatalny upadek miał Czech Jan Mazoch. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego. Stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. Po kilkunastu minutach organizatorzy zdecydowali się zakończyć zawody.

U zawodnika, który wciąż nie odzyskał przytomności, nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, poza obrzękiem twarzy i otarciami ciała. Czechowi zrobiono tomografię głowy i jamy brzusznej. Wykluczono krwotok wewnętrzny i uszkodzenia kręgosłupa.

- Pacjent jest nieprzytomny. Jeżeli jego stan uległby pogorszeniu, i będzie taka konieczność, to spróbujemy go przetransportować do innego ośrodka. Opiekunowie zawodnika prosili nas, żeby nie udzielać już informacji na temat stanu jego zdrowia - powiedział Sylweriusz Kosiński, zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem.

ka$ka

Post autor: ka$ka » sob 20 sty, 2007 22:50

najgorsze, że nie odzyskał przytomności (jeżeli to prawda), bo już dlugo jest nieprzytomny. A to niezbyt dobrze... :(

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 20 sty, 2007 22:52

Kolejne info

Lekarze z zakopiańskiego szpitala podjęli w sobotę w nocy decyzję o przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha, który uległ poważnemu wypadkowi na Wielkiej Krokwi, do jednej z krakowskich klinik - poinformował zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem Sylweriusz Kosiński.

"Pacjent jest w trakcie przewożenia do Krakowa. Nie mogę podać nazwy specjalistycznego ośrodka, do którego został skierowany. Zawodnik wciąż jest nieprzytomny" - powiedział Kosiński.

Lekarz zakopiańskiego szpitala dodał, że stan czeskiego zawodnika jest ciężki, a obrażenia, których doznał, zagrażają jego życiu. Podkreślił, że na prośbę opiekunów sportowca nie może udzielić bliższych informacji o stanie jego zdrowia.

Mazoch jest przewożony do specjalistycznego ośrodka neurotraumatologii w Krakowie karetką, bo w nocy śmigłowce ratownictwa medycznego nie mogą latać.

Lekarze nie informują szczegółowo o rodzaju obrażeń wewnętrznych, jakie ostatecznie zdiagnozowano u skoczka. Tuż po przyjęciu do szpitala w Zakopanem podejrzewano uraz śródczaszkowy i krwawienie w obrębie jamy brzusznej.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Jan Mazoch uległ wpadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.
Jest z nim źle

ka$ka

Post autor: ka$ka » sob 20 sty, 2007 23:03

W końcu to nie był jakiś lekki upadek... Przecież bardzo mocna uderzył głową... :( Mam nadzieję, że z tego wyjdzie

Ralph

Post autor: Ralph » sob 20 sty, 2007 23:47

Według mnie to on raczej udeżył bokiem (obojczykiem) lub szyją.Nie wyglądało to najlepiej, pierwszy kontakt z podłożem był najgorszy.
Oby odzyskał przytomnośc :(

ka$ka

Post autor: ka$ka » sob 20 sty, 2007 23:56

moim zdaniem to musiał uderzyc glową. przeciez to byla duza siła uderzenia i nie mogl jej zatrzymac. ale nie to jest najwazniejsze... miejmy nadzieje ze odzyska przytomnosc i urazy nie okaza sie takie powazne...

Rysiu

Post autor: Rysiu » ndz 21 sty, 2007 00:02

i po co w kółko klepiecie to samo?
na jego nieszczęściu postów chcecie sobie ponabijać?

moze poczekajmy spokojnie na rozwój wydarzeń i oczekujmy na dobre wieści, oby

<do usunięcia>

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 21 sty, 2007 00:21

nie jestem specjalistą...

ale troche na fizjologi człowieka sie znam....

w czasie upadku jedna z nóg pare razy w kolanie przekreciła się o 180 stopni, niechce mi sie wierzyć że nie ma obrażeń kończyn... tak samo z barkiem (na ktory spadł)

wiadomości z interii i innych portali są wyssane z palca piszą bzdury bo ludzie chcą to czytać.

poczekajcie na oficjalną wypowiedz kogoś z kadry Mozocha a nie czytacie pismaków na portalach.

oczywiście bardzo mi przykro z powodu wypadku, ale cóż każdy sportowieć jest świadom ryzyka jakie podejmuje. I jestem przekonany ze gdy Jan dojdzie do pełni sił wróci na skocznie :)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Ralph

Post autor: Ralph » ndz 21 sty, 2007 10:50

Niechem spekulowac ani pisac głupot ,ale znalezłem newsa wyssanego z palca na jednym z polskich portali.
WP pisze:Czeski skoczek Jan Mazoch jest w stanie śpiączki farmakologicznej, w którą wprowadzili go lekarze, jego stan jest ciężki, ale stabilny. To już oficjalne informacje z krakowskiego Szpitala Uniwersytety Jagiellońskiego.

Czech, który uległ wypadkowi podczas wczorajszego konkursu skoków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, prawdopodobnie nie ma żadnych złamań, ale ma wielomiejscowe stłuczenie mózgu. Niebawem zawodnik przejdzie kolejne badania na tomografii.

Informacje są nieoficjalne, bowiem lekarze uniwersyteckiej kliniki neurotraumatologii na prośbę czeskiej ekipy nie informują o stanie Jana Mazocha.

Niewykluczone jednak, że jeszcze przed południem pojawi się komunikat w tej sprawie.

kubica_22

Post autor: kubica_22 » pt 26 sty, 2007 18:20

Są nowe wiadomości:
"Jan Mazoch został wczoraj wybudzony ze śpiączki farmatologicznej.
Na początku skoczek nie miał zbyt dużego kontaktu.
Dziś jest już kontakt głosowy i reaguje na bodźce.
Stan Janka jest coraz lepszy i lekarz mówią że jeżeli wszystko dobrze pójdzie to za tydzień przewiozą skoczka do kliniki w Pradze."
A słyszałem że jego dziewczyna ma z nim dziecko!!!
Ps. jeszcze czytałem żesą tzry możliwości na zdrowie janka.
1)Albo będzie roślinką.
2)Będzie musiał uczyć się wszystkiego na nowo.
30Czeka go długa rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności.

gregoff

Post autor: gregoff » pt 26 sty, 2007 22:07

Już jest z nim bardzo dobry kontakt (tak twierdzi menadzer). Miejmy nadzieję, że to nie są plotki.
http://mundialowo.blox.pl/html - relacja na żywo z wyścigu F1. Zaczynamy i zapraszamy na 13.00

kubica_22

Post autor: kubica_22 » sob 27 sty, 2007 14:10

Tak już rozmawiał (plotki lub nie plotki) o swoim dziecku z narzeczoną i z rodzicami.Dziś mieli go stawiać na nogi.
Janek trzymaj sie!!!!

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » sob 27 sty, 2007 17:32

I mamy Małysza na najwyrzszym stopniu podium :D w pierwszym konkursie w Obesdorfie

Awatar użytkownika
mati91

Post autor: mati91 » sob 27 sty, 2007 22:48

Kamil F1 pisze:I mamy Małysza na najwyrzszym stopniu podium :D w pierwszym konkursie w Obesdorfie
polecam mozille 2.0

NAJWYZSZYM* oczywisty blad :evil:

oberstdorf* :)

Rysiu

Post autor: Rysiu » ndz 28 sty, 2007 00:20

Mamy, bo w końcu warunki (II seria) były równe dla wszystkich.
Mamy, bo wiało w plecki (I seria), a w takich warunkach radzą sobie tylko najlepsi.

Utarł w końcu nosa młokosom.
Uważam, że gdyby nie te 5 odwołanych konkursów i gdyby te które sie odbyły, nie były swoistą loterią, Adaś byłby przynajmniej w pierwszej trójce PŚ.

Jest jak jest, ale jeszcze MŚ przed nim.
Dla mnie "małyszomania: wciąż trwa :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”