Euro 2012

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Euro 2012

Post autor: hideto » sob 03 gru, 2011 14:32

Grupy i terminarze już znamy, to teraz możemy 'zabawić się' w przewidywania itp itd.

Jak dla mnie, grupa A po wszystkich meczach będzie wyglądała następująco:

1. Czechy
2. Polska
3. Grecja
4. Rosja

grupa B

1. Holandia
2. Niemcy
3. Portugalia
4. Dania

grupa C

1. Hiszpania
2. Włochy
3. Chorwacja
4. Irlandia

grupa D

1. Francja
2. Anglia
3. Szwecja
4. Ukraina
Ostatnio zmieniony pt 14 wrz, 2012 17:26 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » sob 03 gru, 2011 14:45

Ja się będę cieszyć, jak ten cały cyrk wygrają sobie Niemcy. ;)

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » sob 03 gru, 2011 14:47

a ja będę się cieszył jak brat załatwi bilet choćby na jeden mecz polaków :P
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 03 gru, 2011 14:48

Widzę, że hideto nie dopuszczasz możliwości żadnej niespodzianki :P Moim zdaniem po 3 kolejkach wszystko wyglądać będzie następująco:

Grupa A:
1. Polska
2. Rosja
3. Czechy
4. Grecja

Grupa B:
1. Holandia
2. Portugalia
3. Niemcy
4. Dania

Grupa C:
1. Włochy
2. Hiszpania
3. Chorwacja
4. Irlandia

Grupa D:
1. Anglia
2. Szwecja
3. Ukraina
4. Francja

Nie sądzę, żeby wszystko poszło gładko i zgodnie z rankingami UEFA - na takich turniejach to się po prostu nie zdarza. Może to zbyt optymistyczne, ale możemy być czarnym koniem tych mistrzostw. Nasza reprezentacja już parę razy pokazała, że w ważnych meczach i jeszcze u siebie potrafimy się zmobilizować i zagrać naprawdę dobrze (Portugalia, Niemcy, Anglia). Po za tym jest ostatnio kilka pozytywnych aspektów w naszej grze: gramy dobrze z przodu (tylko słaba skuteczność trochę), dopracowana gra z kontry, niezły pressing w środku pola i kto by nie bronił na EURO to zawsze możemy liczyć na świetnego bramkarza. Daj Boże (Smuda), żeby tylko Żewłakow wrócił do kadry i uspokoił ten burdel w obronie, bo takiego gościa potrzebujemy...
Rzucony w wir zajęć, pochłonięty ambitnym planem tworzenia...

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 03 gru, 2011 14:57

arek25 pisze:Widzę, że hideto nie dopuszczasz możliwości żadnej niespodzianki
Czy ja wiem czy nie dopuszczam żadnej niespodzianki. Nie znam rankingu, dobrałem sobie względem swojego widzi-mi-się. Do tej pory mi się to sprawdzało :P jak typowałem zwycięzce na podstawie 'która nazwa zespołu mi się bardziej podoba' ;-)
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » sob 03 gru, 2011 15:05

Zobaczymy jak będzie, wydaje mi się jednak, że przynajmniej jeden faworyt (Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy) z grupy nie wyjdzie.

Co do samego losowanie i układu grup - Ja jak zobaczyłem, że mamy Grecje i Czechy to szczerze mówiąc liczyłem, że dostaniemy Anglię... Z Anglią jest taki paradoks, że mają warunki reprezentacyjne jak mało kto, a nie potrafią tego kompletnie wykorzystać. W boksie mówiło by się o nich, że jest to "zawodnik z nazwiskiem, ale już Past Prime", czyli taki gigant, którego można ograć i się tym szczycić. Cytując Jurka Dudka - "Jak nie wyjdziemy, będzie obciach", ale mamy szanse jak mało kiedy... byle tylko mądrze to rozegrać i grać swoje... Cholernie szkoda, że gramy na otwarcie z Grekami :/ Bo to będzie najtrudniejszy mecz w grupie. Grecy ustawią się całą jedenastką na własnej połowie i będą czekać na kontrę, a wszyscy wiemy jak nam wychodzi atak pozycyjny... Stawiam na remis z Grekami... Potem nie mam pojęcia, ale liczę, że z naszą publicznością Czechów i Rosjan ogramy...

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » ndz 04 gru, 2011 10:36

przede wszystkim dobrze, że nie jesteśmy na miejscu Ukrainy... :P

Grupa A

1. Rosja
2. Polska
3. Czechy
4. Grecja

grupa B

1. Niemcy
2. Portugalia
3. Dania
4. Holandia

grupa C

1. Hiszpania
2. Włochy
3. Chorwacja
4. Irlandia

grupa D

1. Francja
2. Szwecja
3. Anglia
4. Ukraina

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » ndz 04 gru, 2011 10:47

W sumie, to można by zorganizować konkurs, kto dobrze wytypuje miejsca w tabeli ;)
Moim zdaniem:

Grupa A

1. Rosja
2. Polska (oby, kurde, oby)
3. Czechy
4. Grecja

Grupa B

1. Niemcy
2. Holandia
3. Portugalia
4. Dania

Grupa C

1. Hiszpania
2. Włochy
3. Chorwacja
4. Irlandia

Grupa D

1. Anglia
2. Szwecja
3. Francja
4. Ukraina
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » ndz 04 gru, 2011 12:39

Na sport.pl jest fajny typer... Ja to widzę tak:

Obrazek

Awatar użytkownika
arek25
Kontakt:

Post autor: arek25 » ndz 04 gru, 2011 13:32

Też wyszły mi Niemcy mistrzem :) Ale z Portugalią w finale...

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 05 gru, 2011 09:18

Ja, jak Polska odpadnie, będę kibicował jak zwykle Brazylii.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
DaFy
Kontakt:

Post autor: DaFy » sob 10 gru, 2011 22:56

Wypełnijcie to tak aby polska wygrala, film mnie rozwalil :D
GO! Kubica GO! Hamilton

Awatar użytkownika
Jay_Vicious

Post autor: Jay_Vicious » ndz 01 sty, 2012 21:33

Coś, co Kubusie lubią najbardziej :) typować wyniki :) W mojej ocenie (z drobnym komentarzem) będzie to wyglądać następująco:

GRUPA A:

1. Rosja
2. Grecja
3. Polska
4. Czechy

Pamiętając dobrą i solidną grę Rosjan z Euro 2008 myślę, że Rosja wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca. Mają dobrych graczy, którzy grają w najsilniejszych ligach europejskich (Anglia, Niemcy). Z drugiego miejsca liczę na dobrą grę Greków (sentyment), którzy ulegną tylko Rosjanom. Z grupy niestety nie wyjdą Polacy i Czesi. Ci ostatni nie mają aktualnie dobrego składu, który mógłby coś zwojować na Euro.

GRUPA B:

1. Niemcy
2. Holandia
3. Portugalia
4. Dania

Niemcy to czołówka światowa, mają rewelacyjny skład i motywację do gry (nie tak jak co niektórzy). Holendrzy i Portugalczycy stoczą bój o awans w przedostatnim meczu grupy i myślę, że zwycięsko wyjdzie z tego Holandia. Holendrzy grają 2-3 napastnikami z wysuniętym van Persie'm i porównując ich do jednego napastnika Portugalii ze skrzydłowymi (Ronaldo) według mnie Holandia rozgromi Portugalię. Dania ma aspiracje, jednak nie dadzą rady.

GRUPA C

1. Hiszpania
2. Włochy
3. Chorwacja
4. Irlandia

Tutaj nie ma innej możliwości, by ktoś inny zajął pierwsze miejsce w grupie. Hiszpanie to światowa potęga, zdobywcy ME i MŚ w ciągu dwóch lat. Rewelacyjny skład. Włosi zajmą drugie miejsce kosztem nijakiej Irlandii i nieźle grającej Chorwacji.

GRUPA D

1. Anglia
2. Francja
3. Szwecja
4. Ukraina

Anglicy z Rooneyem i odmłodzonym składem myślę, że zajmą pierwsze kosztem Francuzów. Francuzi jednak także posiadają dobrych i młodych zawodników i to oni zajmą miejsce za Anglikami. Jeden Ibrahimovic w Trzech Koronach nie da rady, podobnie jak Ukraińczycy.

Ćwierć-finały

1. Rosja - Holandia 1:2
2. Niemcy - Grecja 3:0
3. Hiszpania - Francja 1:2
4. Anglia - Włochy 0:2

1. ćwierć-finał bez wątpienia wygrają Holendrzy, choć pamiętajmy bolesną porażkę Oranje, przegrywając z Rosjanami 1:3 w ćwierć-finale tej samej imprezy 4 lata wcześniej.

2. ćwierć-finał wygrają Niemcy stosunkowo wysokim wynikiem.

3. ćwierć-finał? Osobiście kibicuję Francuzom, by zaszli jak najdalej, jednak może być problem ograć Mistrzów Świata

4. ćwierć-finał to epickie starcie, stawiam na rzuty karne, w których Włosi dokopią Anglikom.

Pół-finały

Holandia - Niemcy 1:2
Francja - Włochy 1:0

Tutaj mam dylemat, wszystkie 4 drużyny są silne i dobrze skonstruowane. Myślę, że Niemcy wygrają z Holendrami w 90-ciu minutach, szanse na zwycięstwo może dać młody Muller, Gomez czy Ozil. Drugi pół-finał to kolejne starcie gigantów, w którym zwycięża odmłodzona ekipa Francji

Finał

Niemcy - Francja

Tutaj zostawiam Wam komentarz :) Biorąc pod uwagę ranking, finał powinni wygrać Niemcy, choć pamiętajmy, że Francuzi są nieobliczalni :) (headshot Zidane ;p )
"You don't love a woman because she is beautiful, but she is beautiful because you love her."
- Diane Ackerman

Engaged
;*

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » czw 07 cze, 2012 22:31

W związku z Euro odświeżam temat bo po co zakładać kolejny? Jakie macie przewidywania, nadzieje? :D
Meczyk już jutro więc nerwy coraz większe. Wyczuwam zwycięstwo, w końcu...Myslę, że 2:0 dadzą radę chłopaki, tylko trzeba to złożyć w całość bo grać komu jest. Chociaż patrząc na to jakich Belgia ma piłkarzy a nie gra na największych imprezach nie ma co się podniecać...
Faworyci? Niemcy, Hiszpania, Holandia, ale wg mnie Francuzi namieszają. Szwedzi też mogą zajść daleko. Anglicy nie wyjdą z grupy...Współgospodarzom też szans nie daję. Ale to piłka tu nie takie rzeczy się dzieją...

Awatar użytkownika
Folharth

Post autor: Folharth » czw 07 cze, 2012 23:22

A moze ktos by wrzucil jakies fotki z ulic Warszawy lub innych miast ?
"Knowledge is free, but you have to bring your own container"

doa1996

Post autor: doa1996 » pt 08 cze, 2012 00:08

Piotrek15 pisze: Ale to piłka tu nie takie rzeczy się dzieją...
Tak, np. mecz w lidze madagaskarskiej 149:0 :mrgreen:

Co do Euro - fajnie, myślę że będzie co oglądać. Jeżeli (miejmy nadzieję) wygramy z Grecją to mamy dużą szansę wyjść z grupy, ale jeśli przegramy to "nic się nie stało" będzie się śpiewało, bo nie wierzę, że z Rosją byśmy sobie dali radę. Jako mistrzów chciałbym zobaczyć Niemców, choćby dlatego, że są tam piłkarze Bayernu, którzy w ostatnim sezonie byli ciągle drudzy (w końcu Polacy by coś wygrali - co z tego że tylko dwaj)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » pt 08 cze, 2012 11:59

Bardzo sympatyczny artykulik ---> http://dwunasty.wp.pl/wid,14555350,aktu ... caid=1e97b , aż się miło czyta :) Plusik dla Ikera.
.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » sob 09 cze, 2012 08:00

Ma ktoś jakieś logiczne wytłumaczenie czemu Smuda nie dokonał wczoraj ani jednej (nie licząc tej wymuszonej) zmiany?

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 09 cze, 2012 08:06

Jedną zrobił, ale jaką ! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » sob 09 cze, 2012 10:46

Bo nie ma pomysłu na grę... Taktycznie Polacy dno... Atak pozycyjny to dla nas bardzo obce pojęcie... Ale jeżeli mam być szczery to widzę szanse z Rosją. Kontra kontra kontra lewy odbije piłkę jakaś dziwna częścią ciała i na farcie wpadnie, pożyczamy autobus od Chelsea i jesteśmy w ćwierćfinale;)

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 09 cze, 2012 11:19

Kontra trio z Borussi, a później uważna obrona.

Jak nie pozwolimy ruskim hasać środkiem to nie będą się tak prezentować jak w meczu z Czechami, w którym mieli MNÓSTWO miejsca. Wydaje mi się, że Czesi zagrali z nimi zbyt otwarty futbol. Nawet jak nasz trener nie jest za bardzo ogarnięty to sami zawodnicy powinni to przeanalizować ;p

A tutaj na poprawę humoru - relacja radiowa Tomasza Zimocha, autora klasycznych cytatów w stylu "Panie Turek, kończ pan to spotkanie" ;] http://www.youtube.com/watch?v=3tS2K1uLFf4

Dawać pana Tomasza do TV ;P

Ps. Bardzo przyjemnie ogląda się mecz w towarzystwie kilkudziesięciu tyś fanów :) mimo tego, że nie jest się na stadionie
.

jans21

Post autor: jans21 » sob 09 cze, 2012 11:42

doriano pisze:Ma ktoś jakieś logiczne wytłumaczenie czemu Smuda nie dokonał wczoraj ani jednej (nie licząc tej wymuszonej) zmiany?
Bał się porażki - pomimo, iż remis to też porażka i no i chyba nie ma zaufania do dublerów, a tak na wesoło to już chyba lepiej żeby grali ci Adamiakowie z reklamy Biedronki. Santos go porobił jak chciał.

Wkurzające jest to, że pewien zawieszony poseł może triumfować - chociaż może miał trochę racji co do przyjmowania odpadków z bogatych stołów, może faktycznie już lepiej było przyznać obywatelstwo kilku graczom z polskiej ligi - np. Arboledzie, bo już o takiej podstawie jak szkółki piłkarskie przy klubach i wychowanie klasowych zawodników jak np. Lewandowski już nie wspomnę.

Jeżeli Grecy nastukają we wtorek Czechom to zamiast meczu o wszystko z Rosją i o honor z Czechami zagramy dwa razy o honor.
Ostatnio zmieniony sob 09 cze, 2012 11:44 przez jans21, łącznie zmieniany 1 raz.

doa1996

Post autor: doa1996 » sob 09 cze, 2012 11:44

Z Rosją byleby remis był, wtedy tylko z Czechami wygrać i już cieszymy się drugim miejscem w grupie (bo nie wierzę, że Grecy coś z Rosjanami ugrają). A wczorajszego Smudy mi się nie chce nawet komentować...
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

jans21

Post autor: jans21 » sob 09 cze, 2012 11:54

Jest takie przysłowie, że lepsza jest armia zajęcy pod wodzą lwa niż armia lwów po wodzą zająca i to właśnie pasuje do pasywnego polskiego trenera.

A co do dalszych losów Greków - to kwalifikują się cały czas na EURO, grali na Mundialu w RPA, a pod wodzą Santosa z około 20 meczów przegrali chyba tylko raz z Rumunią, kiedy Santos eksperymentował ze składem - jeśli wygrają z Czechami, a my dostaniemy lanie od Rosji ( co jest niestety bardzo prawdopodobne, chociażby dlatego że tamci mają lepszych dublerów ) - to nie wierzę aby Rosja i Grecja chciały sobie zrobić w trzecim meczu krzywdę skoro remis da im obu wyjście z grupy.

Nie mamy za dobrej obrony, a nawet jeśli jesteśmy tutaj za równi z Rosją, to porównanie sił ofensywnych wypada zdecydowanie na korzyść Rosjan.

Awatar użytkownika
Ferraristka

Post autor: Ferraristka » sob 09 cze, 2012 14:59

Chcę przypomnieć, że Grecy podczas Euro 2008 przegrali z Rosjanami tylko 0:1, a skład zmienił się i u jednych i u drugich tylko 3 piłkarzami :) Czesi też mogą jeszcze wyjść na 2 miejscu ;-) każdy ma szansę być drugi :) i piłka jest nieprzewidywalna, co pokazali Grecy, gdy wygrali Euro w 2004 roku :)
"I'm so proud about the people around who support me more than ever,more than 100%,much more than I expected" F.Massa

doa1996

Post autor: doa1996 » sob 09 cze, 2012 23:18

Dania - Holandia wynik odwrotny od gry :lol:, Niemcy (a raczej - reprezentacja Niemiec) już bardziej zasłużyli na swój wynik.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » sob 09 cze, 2012 23:28

Holandia cudów nie pokazała, 1 połowe zagrali słabo.
Niemcy Portugalia - najbardziej sprawiedliwy byłby remis... dwie poprzeczki i setka murzyna - coś powinno z nich wpaść
.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » sob 09 cze, 2012 23:37

doa1996 pisze:Dania - Holandia wynik odwrotny od gry
Się nie zgodzę... Dania grała mądrze. Wiedzieli, że mieli mniejsze umiejętnosci techniczne, więc się cofnęli, ale zakładali ładne kontry. Holandia natomiast dobrze grała do momentu strzału - i została za to należycie ukarana.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » ndz 10 cze, 2012 00:16

mafico, Co do Niemcy-Portugalia wygrali lepsi, skoro Portugalczycy nie potrafili trafić w bramkę to jest to ich problem. Nie gdybajmy. Przerażała mnie w tym meczu skrupulatność sędziego.

Co do "Naszych" to jak dla mnie np. Özil jest bardziej Niemiecki niż Obraniak Polski więc patrzmy lepiej na swój plac zamiast śmiać się z kogoś.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » ndz 10 cze, 2012 00:22

Wygrywają zawsze lepsi bo w piłce chodzi o to, żeby wtoczyć o 1 bramkę więcej jak rywal :). Po prostu troszkę szkoda mi tych sytuacji, powiedzmy "należała się brameczka". No i jakby wygrala Portugalia sytuacja w grupie byłaby wspaniała. Faworyci Holandia i Niemcy po 0 pkt :)
.

Zablokowany

Wróć do „Hyde Park”