Euro 2012

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Folharth

Post autor: Folharth » wt 12 cze, 2012 20:16

Zamieszki na ulicach Warszawy , pseudokibice - wstyd na caly swiat , takie slowa wlasnie uzyli kanadyjscy komentatorzy . Mnie rowniez jest wstyd.
"Knowledge is free, but you have to bring your own container"

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 12 cze, 2012 22:41

A mi nie jest wstyd. Ruskie odwalali we Wrocławiu a w Warszawie kibice powiedzieli, że na to nie pozwolą i bardzo dobrze. Mecz świetny, ale sędzia to już pałę przeginał, Rosjanie na co najmniej dwie dodatkowe kartki.

POLSKA !
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

doa1996

Post autor: doa1996 » wt 12 cze, 2012 22:48

Ja pierdziu, jeszcze nie chce mi się wierzyć, muszę oswoić się z tą myślą. Kuba strzelił ładnego gola,
hideto pisze: (..)ale sędzia to już pałę przeginał, Rosjanie na co najmniej dwie dodatkowe kartki.
Owszem, przeginał, ale chyba nie tylko w jedną stronę...
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » wt 12 cze, 2012 23:05

Brama Kuby klasa :) Oby tak dalej to pojedziemy Czechów! Dobrze tam kibicować na stadionie kto będzie :D

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 12 cze, 2012 23:21

Co do kibiców - prawidłowo potraktowali rusków - plusik. Niech sobie wieśki w Kanadzie mówią co chcą, zlewamy na to. Jest jeszcze honor w narodzie ;]

Meczyk ok. Ruscy w 1 meczu po prostu mieli za dużo miejsca dlatego hasali sobie. Ogólnie to są na naszym poziomie, nie ma co sie podniecać nimi. Czesi do pyknięcia, jedziemy Polacy.
.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » wt 12 cze, 2012 23:28

Trochę dużo strat poszczególnych piłkarzy, ale gra bardzo ładna. Pytanie jak bedzie z defensywnie nastawionymi Czechami w sobotę... Bo nasz atak pozycyjny leży... Ale nadzieje są duże!

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » wt 12 cze, 2012 23:44

Czesi grają defensywnie? Gdzie? No chyba, że Rosicky nie będzie grać, to może trener ich tak ustawi.

Jak czytam teksty typu "honor w narodzie" w odniesieniu do zwykłych debili, którzy z buciorami rzucili się na niegroźnych, NORMALNYCH kibiców Rosyjskich, to nie wiem co powiedzieć. Widziałeś filmy? Nie, nie rzucili się na tych najbardziej rosłych, ale na tych umalowanych, śpiewających i cieszących się, że tu są. Po prostu debile.

Idąc za pewnym portalem można tylko powiedzieć - porozmawiajcie sobie teraz z Campbellem.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 12 cze, 2012 23:50

Płacz dalej. Mnie Campbell ani reszta oszołomów NIE OBCHODZI. Moga sobie mówić nawet że w Polsce po przekroczeniu granicy Murzynom oczy wypala. Wiadomo, że niektórzy przesadzili z burdami, także z naszej strony, ale bez prowokacji rusków nie byłoby reakcji. Oni nie są u siebie i nie powinni robić zadym we Wrocku i Wa-wie, tyle.

Koło strefy we Wrocku było dwóch kretynów w koszulkach CCCP. Myśleli ze są fajni i byli regularnie jeżdżeni za swoją głupote. W sumie to mieli szczęście, że dookoła tyle policji było... bo za takie coś to solidny w$#@@l sie należy
.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » wt 12 cze, 2012 23:58

Za co? Za poglądy, czy narodowość? Rozumiem, że jesteś bardziej pokrzywdzony jako Polak komunizmem (który jak się domyślam symbolizuje dla Ciebie napis CCCP) niż Rosjanie, których przez ogólnie mówiąc - komunę, zginęło około 20milionów?

A może to znaczy dla nich coś innego, hmm? Może Ciebie Rosjanie mieliby zabić za koszulkę z Piłsudskim?

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 13 cze, 2012 00:02

Piłsudski nie wybił milionów Polaków, co uczynił komunizm z Rosjanami, co zdążyłeś napisać. Dlatego trzeba być upośledzonym, żeby chodzić w koszulce symbolizującej kata swojego narodu. Cóż oni są na tyle głupi, ale my tym zbrodniczym systemem również byliśmy pokrzywdzeni i nie mogę przejśc obojętnie obok śmiecia.

Niemca z swastyka tez bedziesz bronił panie poprawny politycznie?
Ostatnio zmieniony śr 13 cze, 2012 00:02 przez mafico, łącznie zmieniany 1 raz.
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 13 cze, 2012 00:02

Tak jeszcze dodam 'transfery transferami' ale:

- hymn śpiewają ? śpiewają !
- po naszemu kur...ami rzucają ? rzucają !

Rdzenni Polacy !
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 13 cze, 2012 00:07

Jestem daleki od poprawności politycznej, ale nienawidzę jak się atakuje słabszych (patrz atak naszych 'kibiców' na Rosjan) i kogoś ocenia np. po koszulce, która może symbolizować 100 różnych rzeczy. Chociażby potęgę kraju jakim kiedyś Rosja, czy raczej związek radziecki był.

Czekałem na swastykę. Jeżeli była by to swastyka, jako swastyka - nie mam nic przeciwko temu pozytywnemu symbolowi. Jeżeli byłaby to swastyka nazistowska - nie podobałoby mi się to. Chociażby dlatego, że swastyka jest zabroniona w naszym kraju, symbole radzieckie już nie.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 13 cze, 2012 00:14

A co może oznaczać CCCP??? Weź daj spokoj. Swastyka tez może ukazwać potęge 3 Rzeszy - pozwólmy "przyjaciołom" z NPD na marsz może jakiś w Warszawie, co by sobie powspominali. Symbolika radziecka powinna być zakazana, w dodatku trzeba być śmieciem żeby je prezentować. Nawet jak nie jest prawnie zakazana (co jest skandalem), to jest niemile widziana i tyle. Mówisz, że jestes daleki od "poprawności politycznej" a serwujesz jakąś papkę właśnie w tym klimacie.
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 13 cze, 2012 00:16

Dobra dobra, ja też mam koszulkę CCCP, więc tu akurat przesadzasz. My też ciągle wspominamy Grunwald itp. Zgadzam się też, że bicie pikników którzy przyjechali się do Polski bawić jest złe. To nie pikniki robiły burdy we Wrocławiu i to nie ich mordy powinny być obite. Zresztą poczekamy do jutra, Rosjanie sami będą w nocy szukać zaczepki i tym razem ktoś im się postawi.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 13 cze, 2012 00:17

To szczerze nie rozumiem takiej symboliki i jak widze kogoś w takim g*wnie albo w koszulce z jakimiś komuchami to ciężko jest mi sie powstrzymac. Przesadą jest paradowanie w czyms takim. Podobna reakcja byłaby jakby jakiś "inteligent" wydumał prezentowanie symboliki faszystowskiej albo innego tym podobnego g*wna.

Grunwald nie byl masakrą polskiego narodu i połowy świata, tylko bitwą. Świętować to sobie oni moga 1612rok, a nie zwiazek radziecki.
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 13 cze, 2012 00:21

Problem w tym, że symbolika faszystowska jest prawnie zakazana. Flaga Radziecka (nie rosyjska) czy skrót nieistniejącego państwa takim już nie jest. Choć moim zdaniem za te flagę związku to służby porządkowe powinny dostać ostro w łeb.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » śr 13 cze, 2012 00:21

To się nie powstrzymuj. Proste i skuteczne.

Wracając do tematu...

Jak nisko upadliśmy, że 90% ludzi podnieca się po remisie z Rosją... eh.

Czesi grali ładny mecz do zejścia Rosickiego. Widać że chłop układał im całą grę. Greccy kibice natomiast na minus, myślałem że zaprezentują się tak żywiołowo jak na swojej lidze, a było trochę ubogo. No ale Euro ma swoje prawa.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 13 cze, 2012 00:23

mafico pisze:Grunwald nie byl masakrą polskiego narodu i połowy świata, tylko bitwą. Świętować to sobie oni moga 1612rok, a nie zwiazek radziecki.
masakrą Polskiego Narodu ? Masakrą połowy Świata ? że co ?

Akurat jeśli chodzi o Rosję i Polskę to wymordowanych wzajemnie po obu stronach ilość jest podobna. Kiedy Związek radziecki masakrował połowę świata bo chyba na historii nie uważałem (aż taki duży kraj to to nie jest :>). Przesadzasz.

Awatar użytkownika
Korbaczek
Kontakt:

Post autor: Korbaczek » śr 13 cze, 2012 00:24

A kim Ty jesteś żeby mówić co kto może świętować? Jak napisałem w pierwszym moim poście w tym temacie - Rosjanie ponieśli największą stratę 'dzięki' komunie. Skoro uważają, że mimo to warto tą symbolikę zachować, to ich sprawa. Może po prostu ideologia jest ok, ale wykonawcy spartolili?

Ok, koniec tematu, do ładu nie dojdziemy. Ja co miałem do przekazania powiedziałem - według mnie atak na Rosjan dzisiaj był bezsensownym debilizmem i tyle mojego zdania. Nikt się z nim zgadzać nie musi.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 13 cze, 2012 00:26

To policz ile milionów ofiar komunizm w ZSRR, Polsce podczas wojny i po niej. Jak chcesz dolicz Ukrainę w XXleciu, Chiny mao, czerwonych khmerów i reszte ferajny. Powiedz, że to nie była masakra. Mówię o całym syfie komunistycznym nie ogarniczam się do ZSRR - chociaż ci to w tym przodowali.

Dobra... jakis mod niech lepiej wrzuci to do spamu....
.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » śr 13 cze, 2012 01:38

Otóż Czesi bedą grali defensywnie w sobote. Do awansu wystarczy im remis... Więc nie zagrają ofensywnie na bank.

Co do bójek. Ci którzy sie biją w tego typach ustawkach i ogólnie rożnych aktach wandalizmu to debile i tyle. Wiadomo, ze Piłka Nożna to sport pospolity, a takie tępaki traktują to jako kolejny powód do napieprzania sie nawzajem...

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 13 cze, 2012 08:10

Zgadzam się z opinią, że "honorowym zachowaniem" byłoby co najwyżej natychmiastowe spuszczenie wpier**** agresorom z Wrocławia (choć zauważyć należy, że pojawiają się kontrowersje co do tego kto rzeczywiście był "agresorem"...).

Obicie przypadkowych ludzi nie jest aktem zemsty (nawet źle pojętej), a zwyczajnym aktem debilizmu ze strony ludzi, którzy do tak prostackich zachowań zdążyli nas przyzwyczaić.

Postów na tę chwilę nie przenoszę, bo mimo wszystko jest to (niestety) dyskusja związana z wydarzeniami wokół Euro...

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 13 cze, 2012 10:13

Co by ostudzić wylewanie żali jedynie na naszych, cytacik z gazety rosyjskiej.
Gazeta wini za taki stan rzeczy Wszechrosyjski Związek Kibiców, który - jak czytamy - "przygotował potwornie genialną prowokację" i zorganizował w Warszawie "marsz fanatyków".

"Moskowskije Nowosti" obawiają się, że teraz w mieście, w którym rosyjska reprezentacja zagra jeszcze minimum 2 mecze, "wszyscy ją znienawidzą".

Dostało się też Rosyjskiemu Związkowi Piłki Nożnej za to, że nie posłuchał ostrzeżeń polskich służb. "Polacy od początku mówili, że dojdzie do prowokacji, bo doskonale znają swoich chuliganów, ale nikt nie chciał ich słuchać" - dodaje komentator dziennika.

Nie popieram ataków na kibiców w barwach rosyjskich pijących piwko w barze (pojedyncze przypadki, wiekszość to walki zorganizowanych grup mozna powiedzieć), ale część z nich od początku Euro nie potrafi się zachować. To była prowokacja, tak samo jak słowa "prezesa" ruskich kibiców, który uznał, że we Wrocławiu stewardzi dostali to na co zasłużyli.
.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » śr 13 cze, 2012 10:36

Dziś dwa potencjalnie ciekawe mecze. Mądrzy w 1 meczu Duńczycy powalczą z żelusiem i jego Portugalią (ciekawe czy znów w przerwie meczu żeluś zmieni fryz). Jeżeli Dania zagra tak jak z Holandią, ma szanse na szybki awans z grupy.

Holandia natomiast będzie musiała w końcu coś trafić. Zapowiadają sie więc dwa dość ciekawe mecze, bez wielkiego kalkulowania.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » śr 13 cze, 2012 16:50

CR7 trzasnie 3 brameczki i nie bedzie czego zbierać ;)

Xeonn
Kontakt:

Post autor: Xeonn » śr 13 cze, 2012 21:45

Ismola pisze:CR7 trzasnie 3 brameczki i nie bedzie czego zbierać ;)
tak trzasnął, że aż zgasnął :P

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 13 cze, 2012 22:40

Strzelił strzelił, ale focha.

Niby grupa śmierci, ale mecze imho tragiczne.

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 13 cze, 2012 22:46

Holendrzy nie grają wcale tak tragicznie, ale ich wykończenie akcji jest fatalne...A tak mają w zasadzie tylko matematyczne szanse i największa sensacja Euro już chyba jest.

doa1996

Post autor: doa1996 » śr 13 cze, 2012 23:22

Co do grupy B (kolejność drużyn przypadkowa):

- Niemcy - potwierdzili, że są faworytami turnieju, Gomez znacznie się poprawił, cofa się do obrony i w ataku nieźle sobie radzi
- Dania - chciałbym, żeby wyszli z grupy, grają nawet fajnie, jeżeli Niemcy zlekceważą mecz z nimi (w co wątpię) to może coś się uda...
- Holandia - jeżeli przegrają w następnym meczu zostaną uznani za największe rozczarowanie Euro
- Portugalia - oni poza Niemcami mają największą szansę na wyjście
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 14 cze, 2012 08:36

Według mnie Niemcy nie prezentują czegoś specjalnego. Mają ten swój styl gry umiejętnie wykorzystujący błędy przeciwników. Portugalia i Holandia nie stawiły im wielkiego oporu. Nie widzę Niemców jako faworytów ale jednak może swoim sposobem i zwyczajem gdzieś tam zajdą.
Mimo wszystko ciekawsza wydaje mi się Portugalia ze swoim żelowym przywódcą :smile: Rzadko oglądam piłkę nożną ale tutaj Ronaldo mnie przekonuje. Widać że chłopak nie tylko potrafi to i owo ale mu zależy, myśli na boisku i ciągnie grę swojej drużyny. Portugalczycy potrafią dobrze zagrać ale mają niestety słabą obronę i chyba psychikę, brak im mentalności i opanowania zwycięzców.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Zablokowany

Wróć do „Hyde Park”