Telefony komórkowe :)

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
DaFy
Kontakt:

Post autor: DaFy » wt 24 mar, 2009 14:10

hid a v3 dzialala ci normalnie ?
Ja ja mialem chwile i mnie trafil szlag na opoznienie w menu tak z sekunde za tym co robilem.
Ogolnie obsluga motorolek jest jedna wielka zagadka :) wszystko maja po swojemu.
Do dzis nie wiem jak przestawic zegarek.

pozdr.

Awatar użytkownika
Matthias
Kontakt:

Post autor: Matthias » wt 24 mar, 2009 14:25

Jakiś tam Triumph(?) -> Motorola T.190 -> Siemens C45 -> Siemens C55 -> Siemens MC60 -> Motorola C333 -> Motorola V3 -> Motorola L6 -> SE K700i -> Nokia 7650 -> Nokia n73 -> SE k750i (mam go najdłużej)

Jak będę miał trochę kasy to planuję zmianę mojego wysłużonego SE na coś bajeranckiego np. HTC Touch HD.

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » wt 24 mar, 2009 14:36

Ja zacząłem od jakiegoś Ericssona z klapką :D Chyba T10s, potem był T28s, jakiś syfiasty Sagem, K750i, W880i i obecnie E51. Ogólnie dobry telefon, gdyby miał gps i aparat z autofocusem to bym go pokochał.

Jack Sparrow

Post autor: Jack Sparrow » wt 24 mar, 2009 14:36

Pierwszy telefon to Nokia 6030. Nie narzekalem, na niego, nigdy mi sie nie zepsul, ale niestety mial niewiele funkcji, i dlatego zdecydowale sie go zmienic na Nokie 6630, z ktorej jestem bardzo zadowolony.

KRISF1

Post autor: KRISF1 » wt 24 mar, 2009 16:38

Mój pierwszy telefon to Nokia 3510i fajny telefonik pamięć chyba ponizej jedengo mb cos było wiecej mało gier na nia wchodziło. Potem Nokia3100 fajna mała dostałem ja uzywaną wiec kilka gier na nią było a ja bardzo lubie gry na koma :) niestety pękł mi wyswietlacz, później Nokia 6020 taki sobie telefon z joyem niestety. Kolejny to jakiś Sagem czarno-biały Sagem na którym pisze MW3020, nadeszła kolej na przejscie na inną marka co sie zwie Sony Ericsson. Pierwszy z tej firmy to k310i taki sobie z joyem na dodatek który w późniejszym czasie nie skręcał w lewo :/ i obudowa tylna tak łatwo odpadała lipa-telefon i tyle. Obecnie posiadam SE K510i dosyc sympatyczny telefon plus dla niego że ma latarke no niestety jest w naprawie.
To tyle ode mnie. :grin:

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » sob 24 paź, 2009 14:54

Odkopie temat :D

Sprzęt który przeszedł przez moje ręce.

Ericsson R310s- Telefon gabarytów cegłówki w czasach gdy Ericsson produkował zabawki wielkości dwóch zapalniczek (T28s) No ale telefon był uszczelniany w magnezowej obudowie z szybką ze szkła pancernego ;) Wszystko po to by przetrzymać najtrudniejsze warunki. Genialny sprzęt na jakieś survivalowe wyprawy albo dla 11stolatka ;) Bateria bez problemu trzymała 2tg. Mam ten telefon nadal, aczkolwiek używany 1,5 roku

Sony Ericsson T300i- Uboga wersja T68i, kolorowy wyświetlacz i dopinany aparat tyle z bajerów. Generalnie to aparat przy wyświetlaczu 256 kolorów był tragiczny, z resztą na kompie nie wyglądało to lepiej przy matrycy chyba 0,2MPX. No ale lans był ;) Używany 1,5 roku

Sony Ericsson T630i- Tak jak pisał Hid trzeba było baterie dociskać papierkami bo inaczej podczas jakichkolwiek wstrząsów traciła styk i telefon się wyłączał. Soft bardzo delikatny. po 5 miesiącach olałem ten telefon.

Sony Ericsson K700i- telefon wybitny jak na swoje czasy, miał stosunkowo dobry aparat i był dość przyjemny w obsłudze. Niestety po czasie soft i bateria umierały. Do tego joy. Ale telefon śmigał prawie dwa lata.

Sony Ericsson K800i- Produkt prawie idealny gdyby nie joy, aczkolwiek przyspażał mniej problemów niż ten z K700i. Problemem był jeszcze przycisk przeglądarki, który można było łatwo przycisnąć z przypadku co wiązało się z naliczeniem przez operatora kasy za korzystanie z internetu. Po dwóch latach telefon nadal sprawny.

Apple iPhone 3Gs 16GB- Pierwszy telefon, który nie ma loga Ericssona. Zawsze byłem okropnie sceptyczny w stosunku do tego "cuda" po wejściu wersji 3G nadal telefon mnie nie zachwycał. Aż do teraz gdy pojawiła się wersja 3Gs, która jest poprawką wszelkich błędów i niedociągnięć 3G. Największą zaletą jest fakt iż telefon można skonfigurować indywidualnie pod każdego użytkownika wg jego upodobań. Może to być świetna konsola do gier jak i telefon stricte biznesowy. Setki tysięcy aplikacji w iStore od totalnych bzdetów typu wyniki Lotto po nawigacje przez najnowsze gry, które wychodzą praktycznie równolegle z produktami na PC/Xbox360/PS3/Wii. Mam go od sierpnia, jak na razie żadnych problemów z softem, telefon jest stabilny i działa błyskawicznie. Poza tym reinstal softa można dokonać z poziomu iTunes jeśli coś jest nie tak. Nie trzeba się fatygować do serwisu. No i największy bajer tego telefonu to szybkość działania internetu połączona z abonamentem dedykowanym iPhone. Mam pakiet danych co miesiąc, jak na razie go nie przekraczam a telefon eksploatuje dość ostro. No i świetne sterowanie głosem. Polecam każdemu kto się zastanawia nad tym telefonem. Tak btw w erze za tą samą kwotę zaproponowali mi SE C905, początkowo to właśnie ten telefon planowałem kupić ale co by nie mówić sprzęt nie do porównania.
Ostatnio zmieniony ndz 25 paź, 2009 13:01 przez MtK, łącznie zmieniany 1 raz.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
Xcore

Post autor: Xcore » sob 24 paź, 2009 19:53

A ja miałem Nokię 6030 a teraz k770i i koniec :P

Ogólnie Nokia to był kurde telefon twardy jak skała, kiedyś pamiętam jak udawał Adama Małysza jak była taka listwa na podłodze to żeśmy go puszczali i podskakiwał :P Z SE czegoś takiego nie zrobię bo się porysuje albo się zniszczy od razu :P Nie mogę powiedzieć, że z SE jestem niezadowolony, ale teraz patrząc to ten telefon to taki średniawy :P szkoda że jeszcze będe go miał trochę ponad dwa lata, bo wtedy to już będzie kompletna kupa :)
Nie mogę ci pomóc
Jestem Ikskorem :)

Awatar użytkownika
kubabmw1

Post autor: kubabmw1 » wt 23 lis, 2010 17:46

ja mam soniaka s312. jest dużo wad np.15mb pamięci, karta pamięci typu m2 max. 2gb no i cienki aparat. :evil:
dobry fon to np.SE C902 ładny wygląd, pamięć może być i ogólnie fajny telefon
P.S:Pozdrawiam normalnych Polaków

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » wt 23 lis, 2010 18:08

to ja też się pochwale nowym nabytkiem. Konkretnie nokia e51. Mam go jakoś od końca sierpnia i jedyną wadą jest to że aparat jeno 2 mpx. No i wg dziewczyny brak emotek :p. Na rynku jest od 2007 roku, właściwie był, bo teraz zastąpiony przez e52, ale na obecne czasy nie uważam żeby telefon był technologicznie z tylu. 2 podstawowe zalety: wifi i symbian. Wystarczy że jakąś restauracja, bar, kawiarnią stacja benzynowa jest w pobliżu i darmowy internet jeśli chce się cos na szybko sprawdzić. Jeśli chodzi o symbiana to aplikacji na niego jest ogrom. Nawet pilot do telewizora :p a jeśli by się nie podobał to sprzętowo telefon jest tak mocny, że pociągnę windows 95 :p a to wszystko za śmieszne pieniądze jak na taki kombaj bo w komisach za mniej jak 350 zł można kupić. Nie rozstane się z nim przez długie lata. Szczególnie po katordze z samsungien d900i

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » wt 23 lis, 2010 22:04

jaro738 pisze: Na rynku jest od 2007 roku, właściwie był, bo teraz zastąpiony przez e52, ale na obecne czasy nie uważam żeby telefon był technologicznie z tylu.
E52 jest zdecydowanie lepszy. Najlepszą IMO jego zaletą jest to że ładujesz go 3 razy rzadziej niż E51. Dodatkowo ma większy wyświetlacz i wbudowanego GPSa. Nadal używam E51 i wbudowane WiFi jest moim zdaniem fantastyczne, ale mam nadzieję że za 3 miesiące wymienię go na E52, zwłaszcza że Nokia oferuje na E52 darmową nawigację (do ściągnięcia ze strony Nokii).

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » wt 23 lis, 2010 22:10

Rozpiszę się konkretniej na temat Apple.
Ponad rok z iPhone i nie planuję zmiany na inny telefon niż coś z iOS na pokładzie. Choć drażni mnie mała pojemność dysku i to że zrobiłem błąd kupując 16GB. Jeśli będę brał 4 to tylko 32GB i mam nadzieję że wersja 5 będzie już dostępna z dyskiem o pojemności 64GB. Oczywiście sprawa indywidualna, w moim przypadku służy jako sprzęt do komunikacji nie tylko za pomocą telefonu ale również maila, gg czy facebooka lub przeglądarka stron oczywiście też jako konsola do gier, trochę programów użytkowych typu navi, notowania giełdowe, kursy walut, pogoda i masę pierdół typu wezwij taxi, znajdź bankomat czy rozpoznawanie utworów muzycznych. No i najważniejsze zamiast wozić w samochodzie dziesiątki płyt CD podpinam kabelek AUX i wszystko gra. Morał z tego taki że przestałem nosić ze sobą laptopa z buleconnetem bo większość rzeczy jakie wykonywałem "w terenie" na lapku robię na iPhone. Ze strony czysto technicznej iOS jest wyjątkowo stabilnym systemem w porównaniu do Windows Mobile (nie wiem jak 7 ale 6,5 był tragiczny). Android nie podoba mi się o tyle że każdy producent ma swoją wersję Androida i odpowiednio daje to co mu się podoba więc sens kupowania telefonu z androidem pojawia się tylko gdy korzystamy ze sprzętu działającego na pełnej wersji czyli sprzętu drogiego np. HTC Dezire. Do androida nie przekonuje mnie pełna wolność w tworzeniu aplikacji. Powszechnie wiadomo że są tworzone aplikacje, które uzyskują nasze numery kart kredytowych sparowanych z kontem w AndriodMarket a niekoniecznie chciałbym się obudzić z pustym kontem. Na
japku" nie robiłem jb, nie widzę większego sensu przy cenach aplikacji między 0,79-8euro z czego większość appsów użytkowych to 0,79 a gry 4euro.
Do tego Era zrobiła prezent w postaci Navigona na teren Polski za free przez dwa lata, a po wykupieniu jakiegoś pakietu dodatkowego działanie aplikacji przedłużało się na czas nieokreślony. Kupiłem pakiet europa zachodnia za 19euro czyli zostało mi 70 euro w kieszeni bo zwykły navigon na Europę kosztuje 89euro.
Boli czas pracy baterii ale z iOS 4 da się wytrzymać nawet dwa dni bez ładowania, choć jest to trochę ryzykowne. Z reguły ładuję co noc.
Jakoś działania touchscreena jest świetna, czego nie można powiedzieć o większości telefonów "dotykowych".
Aparat, w zasadzie to twierdzę że jak ktoś chce robić zdjęcia to niech kupi lustro no ale jak na tak dupiaty obiektyw i małą matrycę robi dobre fotki, duża zasługa w tym faktu że aparat po wykonaniu fotki ją trochę wyostrza etc. Nie umywa się jednak do SE serii K które moim zdaniem miały genialne aparaty.
Podsumowując. Zamiast brać telefon dotykowy za złotówkę lepiej trochę przyoszczędzić i kupić porządnego smartfona(iPhone, HTC,Samsung Galaxy S, czy BlackBerry), o ile ktoś go potrzebuje oczywiście, bo do gadania i pisania SMSów wystarczy Nokia 3210.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 24 lis, 2010 00:11

MtK pisze:Do androida nie przekonuje mnie pełna wolność w tworzeniu aplikacji. Powszechnie wiadomo że są tworzone aplikacje, które uzyskują nasze numery kart kredytowych sparowanych z kontem w AndriodMarket a niekoniecznie chciałbym się obudzić z pustym kontem.
Generalnie AndroidMarket jest niczym przy AppStore :) Mogę porównać, bo korzystałem kiedyś z telefonu z iOS a teraz z Androidem. Co prawda jakaś namiastka jest, nawet sporo aplikacji, itp. ale to jednak nie ta półka. Ja jeszcze żadnego konta z Marketem nie musiałem wiązać, więc nie wiem. I nie mam zamiaru łączyć bo płatne aplikacje pobieram z innego miejsca.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » śr 24 lis, 2010 00:37

lg2000 pisze:
jaro738 pisze: Na rynku jest od 2007 roku, właściwie był, bo teraz zastąpiony przez e52, ale na obecne czasy nie uważam żeby telefon był technologicznie z tylu.
E52 jest zdecydowanie lepszy. Najlepszą IMO jego zaletą jest to że ładujesz go 3 razy rzadziej niż E51. Dodatkowo ma większy wyświetlacz i wbudowanego GPSa. Nadal używam E51 i wbudowane WiFi jest moim zdaniem fantastyczne, ale mam nadzieję że za 3 miesiące wymienię go na E52, zwłaszcza że Nokia oferuje na E52 darmową nawigację (do ściągnięcia ze strony Nokii).
co nie zmienia faktu, ze za takie pieniadze e51 jest genialnym telefonem. a e52 jakos tak 'gorzej lezy w rece' poza tym.

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 24 lis, 2010 03:40

Chipita, To że w polskim androidmarket nie ma funkcji płatności kartą to już kompletna farsa ;) Co do Apple to po prostu czuje się bezpiecznie. Z resztą wydałem już u nich ponad 200euro i mam konto od sierpnia i wszystko śmiga i nie straciłem w dziwny sposób ani grosza. Z resztą nie słyszałem żeby komuś opędzlowali konto poprzez dane z Appstore. W przypadku AndroidMarket jest masa takich przypadków, tylko dlatego że do sklepu trafia wszystko co popadnie.

Awatar użytkownika
Viator

Post autor: Viator » śr 24 lis, 2010 08:49

MtK pisze:Chipita, To że w polskim androidmarket nie ma funkcji płatności kartą to już kompletna farsa
Jest. I karta jest obsługiwana przez google checkout (coś jak paypal), i aplikacje nie mają dostępu do jej danych. Jeśli chodzi o pozostałe dane/usługi to każdej aplikacji trzeba dać pozwolenie na dostęp, i jest to wyraźnie napisane na co pozwalasz a na co nie.
Jeśli masz namiary na jakieś przypadki opędzlowania konta przez AM to daj namiary, chętnie się zapoznam. I nie chodzi mi o to, że ktoś ściągnął aplikację "xxx FreePron xxx" żadającą pozwolenia na wysyłanie SMS i nabiło mu rachunek na 1k.
Android ma wiele wad, Market szczególnie, po prawie roku używania pierwszy to przyznam, ale nie popdajmy w fanboism.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 24 lis, 2010 09:45

A od jakiego czasu działa AndroidMarked w stosunku do AppleStore? Może to o czym mówicie to choroba młodzieńcza?
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 24 lis, 2010 15:09

AppStore uruchomiono 10 sierpnia 2008, a Market 22 października 2008 :) Ale tak ogólnie to chyba tylko w tym Android jest gorszy od iOS i nie zdecydowałbym się na pewno na wymianę obecnego telefonu na iPhone 4 :]
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 24 lis, 2010 15:19

różnica polega na tym, że każdy produkt w AppStore ma błogosławieństwo Steva Jobsa. Android ma być odpowiednikiem linuxa na komórkę, czyli jest oprogramowaniem dla choć trochę inteligentnej osoby.

Jak ktoś jest, za przeproszeniem, głupi na tyle by dać dane swojej karty kredytowej jakiemuś programowi, albo zezwolić mu np na wysyłanie płatnych smsów, to nie jest to wina androida, tylko głupoty tego użytkownika.

To że ktoś ma wirusa w komputerze, nie oznacza że windows jest do dupy, oznacza, że użytkownik dał się złapać.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
gootek

Post autor: gootek » śr 24 lis, 2010 15:58

Telefon jako konsola...tiaaaaa...

Sam mam htc wildfire z androidem 2.1 i poza marketem słabych stron nie widzę. Szybki, stabilny, bardzo komfortowy w użytkowaniu, a przy tym nie ma rozmiarow cegły.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 24 lis, 2010 17:06

gootek pisze:Telefon jako konsola...tiaaaaa...
Myślę, że mu po prostu chodziło o umilenie sobie czasu grami, a nie że od razu konsola... :) Bo nie ma porównania :]
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » śr 24 lis, 2010 20:13

Chipita, co jak co ale iPhone przekreśla sens istnienia przenośnych konsoli. Telefon masz zawsze z sobą a konsola to dodatkowy bagaż. Oczywiście jakoś grania na PSP jest zdecydowanie lepsza ale Kowalski jak zobaczy że może mieć nieco gorsze gry na telefonie do tego 100tyś innych pierdoł które PSP nie jest w stanie zaoferować to woli kupić telefon. Z resztą znów zrobiło się głośno o PSPhone bo Sony widzi że smartfony wpiepszyły im się na rynek zupełnie nieświadomie.

Konfrontacja iOSa z Androidem jest ciekawa ale oba systemy mają swoje wady i zalety. Co do płatności kartą to widzę że się jednak coś zmieniło bo jakiś czas temu można było jedynie pobierać aplikacje darmowe. Android na pewno opanuje rynek bo jest dostępny na ponad 250 urządzeniach a iOS na 5 co nie zmienia faktu że Apple potrafi sprzedać produkt bo jak na razie iOS ma nadal największy udział w rynku, oczywiście do czasu. Ale nie traktowałbym go jak PCtowego Windowsa bo WM jest i cierpi na te same choroby co wersja PC, i chyba dlatego jego popularność jest taka a nie inna.

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 24 lis, 2010 20:28

No tak, PSP generalnie już jest dość stare, wręcz bardzo stare bo 5 lat na obecnym rynku to sporo. Obecne smartfony oferują podobne możliwości do konsolki, więc Sony musiałoby wprowadzić nową technologię w PSP 2 ale na to się nie zanosi.

Zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie chcą w ogóle wybierać iPhone 4 skoro jest kosmicznie drogi i za cenę o wiele mniejszą dostaniemy o wiele lepszy sprzęt z Androidem. Aha, no tak, chcą mieć Apple... 1,5 miesiąca temu wybierałem telefon i jako że miałem kiedyś iPhone'a 3G to zastanawiałem się nad 4. Później spojrzałem na cenę i zdałem sobie sprawę z tego, że nie muszę się już dłużej nad nim zastanawiać. ;)
ESPAÑA !!!

Jaro

Post autor: Jaro » śr 24 lis, 2010 21:57

Widze panowie na wszystkim sie znaja :) Wiec moze powiecie mi w czy gorszy (lub lepszy) jest symbian niz android czy windows mobile?

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 24 lis, 2010 23:21

Jaro pisze:Wiec moze powiecie mi w czy gorszy (lub lepszy) jest symbian niz android czy windows mobile?
Android jest najlepszy, potem Symbian, na końcu Windows Mobile. Chociaż niedługo ma wyjść Windows 7 Mobile bodajże i ma być już dużo lepiej, zobaczymy.
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 24 lis, 2010 23:27

Chipita, przecież symbian nie jest w ogóle przystosowany do telefonów dotykowych...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Jaro

Post autor: Jaro » śr 24 lis, 2010 23:30

hideto, uzywam nokie 5230 i narazie niezauwazylem aby s60v5 nie byl przystosowany do dotyku :)

Awatar użytkownika
Chipita
Kontakt:

Post autor: Chipita » śr 24 lis, 2010 23:47

hideto, jak to nie... Jak najbardziej tak. Generalnie jak chcesz poczytać Jaro o Smartfonach i systemach to może znajdziesz gdzieś październikowe Logo i tam od s. 64 masz najpierw opis systemów a potem szczegółowe porównanie 32 smartfonów. Minus tego porównania jest taki, że zabrakło tam chyba najlepszego aktualnie - HTC Desire HD, ale to dlatego że moment premiery był dopiero w połowie października :twisted:
ESPAÑA !!!

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » czw 02 gru, 2010 19:34

Xperia X8 na andriodzie by SE to totalna porażka. Brak Multitoucha, wszystko mało intuicyjne i do tego pisząc SMSa najpierw klepiesz po klawiaturze a potem czekasz minutę aż ci się całość wyświetli na ekranie... Ojciec sobie taką sprawił. No cóż jego wybór ja bym się na to nie pisał.

Awatar użytkownika
McLfan

Post autor: McLfan » sob 04 gru, 2010 00:02

Kumpel z kolei ma X10 Mini Pro i jest, że tak powiem, zajarany jak bąk. :D A że X8 jest uboższą i o wiele tańszą wersją...

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » sob 04 gru, 2010 01:20

X10 też nie ma multitoucha. Do tego Mini jest tragiczna a wersja pro ma jeszcze wysuwaną klawiaturę co w wielu sytuacjach zaprzecza korzystania z dotyku bo system chce do czegoś klawiatury. Jeśli już to zwykła X10 ale bawiłem się wszystkimi. Nie dorasta to do pięt porządnym smartfonom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”