GP Belgii - SPA 2008

Moderator: Moderatorzy

trafo

GP Belgii - SPA 2008

Post autor: trafo » pt 11 lip, 2008 11:50

Witajcie,

pracuję nad wyjazdem we wrześniu na SPA. Zastanawiam się czy miejsca General Admission na tym torze dają w miarę dobry widok. Wim, że jest dostępny tam TV co już jest dużym plusem. No ale czy real view jest tam względne?

Czy macie może jakies generalne uwagi co do wyjazdu na SPA? Bedzie to moje pierwsze GP stąd jestem dość zielony - do tej pory jedynie Pit Lane Parki.
Trafo

Awatar użytkownika
Arny van Ness

Post autor: Arny van Ness » pn 14 lip, 2008 22:57

Też się wybieram na SPA i to również bedzie moj pierwszy wyjazd na GP. Mam bilety na bronze area, chciałbym sie dowiedziec wiecej cos na temat tego GP co o nim myslicie? mam nadzieje ze spotka sie troche rodakow na torze zeby moc razem kibicowac :D

gocoj

Post autor: gocoj » pn 14 lip, 2008 23:54

Ja bylem na GP Belgii 2-krotnie i jest to jeden z moich ulubionych wyscigow F1. Niepowtarzalna atmosfera i pieknie polozony tor w Ardenach. Jezeli chcielibyscie polaczyc wypad na F1 ze zwiedzaniem stolicy to jest troche daleko od toru ale latwo mozna dojechac pociagiem. Jezeli mielibyscie jakies pytania to chetnie odpowiem

trafo

Post autor: trafo » wt 15 lip, 2008 08:06

Wiem że tor jest fajny, ale ciągle nie wiem czy bronze daje tu możliwości fajnego oglądania. Ciągle się waham czy nie zaszaleć z silverem (3,4 lub 5), ale z tego co patrzę to na bronze też jest parę fajnych miejscówek. Z tego co udało mi się rozeznać praktycznie na każdej trybunie jest TV. Czy masz jakieś sugestie co do tego wyboru?

Mam także pytanie czy w czwartek odbywa się pitwalk i czy jest dostepny z każdymi biletami. Ciekawi mnie także czy w czasie treningów także bardzo dokładnie weryfikowana jest trybuna, na którą ma się bilet - czy może możliwe jest "skorzystanie" z innego widoku :roll: .

I jeszcze jeden temat - czy masz (macie) może jakieś namiary na tanie noclegowanie gdzieś nieopodal?

Troszkę pytań ale wybaczcie - pierwszy wyścig. Do tej pory jedynie Pit Lane w Warszawie.

Pozdrawiam,
Trafo
Trafo

gocoj

Post autor: gocoj » wt 15 lip, 2008 18:07

Jezeli masz odpowiednie fundusze i zastanawiasz sie nad Silverem lub GA (Bronze) to wez Silver. Pozwiedzasz wiecej tor i nie bedziesz musial pilnowac miejsca zeby ogladac GP z dobrego punktu. Co do wejscia na inna trybune niz masz bilet to raczej ciezko. Na Spa sa 2 kontrole biletu przed wejsciem na sektor i raczej jest male prawdopodobienstwo wejscia w ten sposob. Wedlug mnie wez ktorys z Silverow, na pewno bedziesz zadowolony z wyboru

Awatar użytkownika
Arny van Ness

Post autor: Arny van Ness » czw 17 lip, 2008 13:33

Właśnie dostałem bileciki :D to teraz pozostaje odliczac do 5 września :D do zobaczenia w SPA! :D

trafo

Post autor: trafo » czw 17 lip, 2008 14:47

Arny van Ness - czy masz info jakie jeszcze eventy będą sie odbywać? W szczególności bardzo mnie interesuje czy będzie pitwalk w czwartek, a może równiez przewózka autobusikiem po torze?

gocoj - wiesz, ja nie chciałem na ryj krzywy się wbijać :roll: . Myślałem że może chcociaż treningi można z innych trybunek pooglądać co dałoby jakies poczucie "poznania" toru i troszke inne foty :mrgreen: . Niemniej jednak piszesz o zwiedzaniu toru - to moje pierwsze GP - jak ten temat wygląda w SPA.

No i mam jeszcze jedno ogólne pytanko - czy macie jakieś info albo ciekawe namiary na spanko nieopodal w sensownych cenach? Ewentualnie trzeba będzie jakieś pólko namiotowe, choć zdecydowanie wolałbym jakis niezbyt drogi hotelik. Arny, a Ty masz jakieś spanko nagrane?
Trafo

Awatar użytkownika
Arny van Ness

Post autor: Arny van Ness » czw 17 lip, 2008 14:59

ja dostalem tylko bilety, smycze i mapke toru zadnych dodatkowych informacji o innych eventach. Ja jade busem z ojcem wiec bedziemy w nim spac ;)

trafo

Post autor: trafo » czw 17 lip, 2008 17:08

Przeglądałem jakieś hoteliki nieopodal i wszystkie ceny są "nie dotyczy czasu GP". Znakiem tego *2 pewnie :cry: , a ja liczę czy mnie stac będzie na silvera - to juz pewnie nie na hotel. Zostaje pole namiotowe...
Trafo

gocoj

Post autor: gocoj » czw 17 lip, 2008 18:50

Z tego co wiem to na trening mozesz wchodzic gdzie chcesz (bylem tylko raz na treningu na Silverstone wiec glowy nie daje :wink: ). W sobote i niedziele juz na bank przysluguje miejsce takie jak masz na bilecie. W Spa jest o tyle fajnie ze GA jest bardzo duze, jest sporo pagorkow, z ktorych momentami wiele widac co sie dzieje na torze. A poza tym GA to bilet jak kazdy inny wiec caly tor pozwiedzasz bez problemu (oprocz trybun). Co do noclegu to w Francorchamps albo Malmedy jest mnostwo prywatnych kwater, gdzie na pewno znajdziesz cos odpowiedniego. Niestety nie jestem w stanie pomoc jezeli chodzi o dotarcie do rezerwacji takich noclegow. Sprobuje sie skontaktowac ze znajoma, ktora mieszka w Liege czy nie ma jakichs informacje jezeli chodzi o tanie noclegi w okolicach toru

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » czw 17 lip, 2008 22:57

Spanie w aucie to najlepsze rozwiązanie, pola są parę set metrów od toru

trafo

Post autor: trafo » pt 18 lip, 2008 07:36

No tak, ale jak sie pojedzie w 4 osoby to trudno jest się wyspać - i to jeszcze 4 facetów :razz: .

Gocoj - jeśli udałoby Ci się coś dowiedzieć podeślij na mailika lub PW. Oczywiście w rozsądnych cenach bo jak bym uskładał na silvera to już kaski na nocleg duzo ne zostanie.
Oczywiście z tego co piszesz o pagórkach :mrgreen: to bronze nie jest jakąś złą opcją, ale nie pozwala to także myśleć o Hiltonie :roll: .

Znalazłem opcje na polu "all inclisive" :mrgreen: zna 3 noce z własnym namiotem za 130 funtów a z wypożyczonym od 136 funtów - oferta poniżej. Trochę drogo jak na pole namiotowe - może lepiej gdzieś u chłopa jakiegoś. Są tam jacyś chłopi?
http://www.campingf1.com/spa-belgium.html pisze:Our campsite for the Belgian Grand Prix at Spa-Francorchamps is only 8 minutes or 9 kms from the circuit, set in a peaceful setting and being totally secure the campsite has all the amenities including: Toilets and hot showers, own tent pitches, pre erected tents and motorhome pitches. Catering options include buffet style Hog Roast and Steak bbq. British cover band Performance who will be playing our end of the season party in the marquee on the Saturday night. Booking early recommended as we have limited spaces.
Circuit de Spa-Francorchamps
Onsite catering serving continental breakfast

A bar in the evening with hot bar snacks

Coached transport to and from the circuit daily

Fully inclusive 3 night pre erected tent packages from £136
Ostatnio zmieniony pt 18 lip, 2008 12:14 przez trafo, łącznie zmieniany 1 raz.
Trafo

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » sob 19 lip, 2008 22:16

ta 9km przed GP = dłuuuugi spacer w tłumie :razz:

trafo

Post autor: trafo » ndz 20 lip, 2008 11:03

To opcja all inclusive - znaczy z transportem :mrgreen:
Coached transport to and from the circuit daily
Trafo

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » ndz 20 lip, 2008 13:31

Dobra dobra ja tam w takie rzeczy nie wierzę. A co myślisz że ludzie się rozstąpią przed busem? :razz: Na bank plusem oddalenia o 9km od toru będzie pewnie brak korków przy wyjeździe. Ja spałem 200m od wejścia, a wyjeżdżałem jakieś 6 godzin w korkach :razz: a no właśnie - przypomnę jeszcze raz - 100000 razy lepiej jest wyjechać do domu w poniedziałek niż w niedziele

trafo

Post autor: trafo » pn 21 lip, 2008 07:47

Czy się rozstąpią... Zależy jak szybko jedzie :roll:
Właściwie zatem najlepiej kimnąć w autku - choć ja nie wiem czy w kubełkach śpi się tak super wygodnie. Jednak wolę standardowe wyrko względnie namiot i materacyk.
A może kupić bileta na bronze i tam namiot rozbić :roll: :mrgreen: .
Trafo

Meuf

Post autor: Meuf » wt 22 lip, 2008 10:14

Witam, wraz z moim mezczyzna kupilismy dwa bilety bronze. I teraz kombinujemy z dojazdem :) Stad wywodzi sie moje pytanie, czy ktos moze wybiera się na SPA z okolic: Poznania, Bydgoszczy,Gorzowa Wielkopolskiego lub szczecina? Czy tez moze będzie przejeżdzał przez te miasta i ma miejsce w aucie wybierając się :)? Chodzi o zminimalizowanie kosztów a przede wszystkim wyjazd większą ekipą miłośników, w grupie zawsze jest przyjemniej na takich wypadach. Posiadaczy samochodów, którzy byliby chętni zapraszam do udzielania odpowiedzi :). Pozdrawiam serdecznie

trafo

Post autor: trafo » wt 22 lip, 2008 15:07

Ja pracuję nad tematem. Pewnie będziemy jechać autem, ale nie wiem czy będą miejsca. Jakby co dam znać. Będziemy jechać z W-wy ale pewnie A2 czyli Poznań byłby możliwy.
Problemem też jest spanie - na chwilę obecną nie mamy jeszcze spania i pewnie zostanie nocleg w aucie lub namiot. A wy macie jakiś pomysł na ten temat?
Trafo

Meuf

Post autor: Meuf » wt 22 lip, 2008 21:46

My planujemy wykupic karnecik na pole namipotowe. W ubieglym roku spalam na takowym na Nurbudring i było fantastycznie :D

trafo

Post autor: trafo » śr 23 lip, 2008 07:41

Masz może jakiś namiar na inne niż to które podałem na tym forum? Podrzuć proszę - osobiście wolę namiot niż samochód :roll: , a jak jeszcze pole nie jest jakoś strasznie daleko od toru... Jak byłoby niedrogie to może na silvera by mi starczyło :roll:

Ja pracuję nad wyjazdem ale chciałbym być i na treningach, a jeśli będzie to także w czwartek na pitwalk. Oczywiście to ciągle tylko plany bo wciąż nie wiem czy w SPA będzie organizowany pitwalk. Ciągle nie mam pewnego składu w aucie, ale jest szansa że zostaną tylko 2 osoby - wtedy dam znaka. A jeśli nie to zawsze możemy się spotkać na polu :mrgreen: i oczywiście podczas odgrywania Mazurka Dąbrowskiego po wyścigu :mrgreen: .
Trafo

Meuf

Post autor: Meuf » śr 23 lip, 2008 22:33

Wiesz na nurburding karnet na pole namiotowe kupowało się przy wjeździe na tor :) bo wokoł SPA równiez sa pola namiotowe, więc sadze ze formuła zakupu "miejsca" jest taka sama, po prostu robi się to przy przyjedzie na tor :)

trafo

Post autor: trafo » czw 24 lip, 2008 07:26

Czyli można na tzw. głupa - to jest jedna z opcji, którą biorę pod uwagę :mrgreen: - pojechać bez załatwionego noclegu z namiotem i jakoś to będzie. Wy jak rozumiem też planujecie na miejscu załatwianie pola?
Jednak ponieważ jest to moje pierwsze GP tym bardziej chyba będę za opcją przyjazdu w czwartek aby się ze wszystkim zapoznać. Czy to ma sens :roll: ?
Trafo

Meuf

Post autor: Meuf » czw 24 lip, 2008 22:01

Heheh tak mozna na głupa :) My własnie tak działaliśmy i z powodzeniem :) W piatek rano w zupełności styka, takie moje zdanie. Nacieszysz się jeszcze rykiem silników

trafo

Post autor: trafo » pt 25 lip, 2008 11:16

Mnie się jakoś ostatno zmieniło i bardziej organizuję (może to przez wiek). Ale drzewiej latalem na wakacje jadąc w ciemno na lotnisko do Niemiec. Zawsze było fajnie. A zatem czas wrócić do korzeni :mrgreen: .
W zasadzie przestałem szukać noclegu :mrgreen: . Teraz tylko bilet i kompletowanie ekipy.
Trafo

Meuf

Post autor: Meuf » sob 26 lip, 2008 23:16

A czym sie wybierasz? Samochodem jakimś większym :P?

trafo

Post autor: trafo » ndz 27 lip, 2008 20:05

Planowałem autkiem standardowym - 5 miejsc. U mnie samochód ma trochę sportowy charakter stąd większy komfort daje 4 osoby. Gorzej, że coś ludzie mi się wykruszają :cry: . Teraz max 3 c :cry:będą, a wisi nade mną widmo samotnej jazdy. I jeśli tak zostanie rozważam samolot. Nie ma to jak ludzie się wykruszają :twisted: .
Coś więcej będę wiedział w tym tygodniu.
Trafo

sothis

Post autor: sothis » śr 06 sie, 2008 12:54

Trafo - a skąd jedziesz? Ja po Hungaroringu chętnie się wybiorę do Belgii:)

A tak w ogóle trzeba trochę ożywić temat
Ostatnio zmieniony śr 06 sie, 2008 12:55 przez sothis, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Kubica -> Przyszłością Ferrari

Meuf

Post autor: Meuf » pt 08 sie, 2008 09:45

trafo pisze:Planowałem autkiem standardowym - 5 miejsc. U mnie samochód ma trochę sportowy charakter stąd większy komfort daje 4 osoby. Gorzej, że coś ludzie mi się wykruszają :cry: . Teraz max 3 c :cry:będą, a wisi nade mną widmo samotnej jazdy. I jeśli tak zostanie rozważam samolot. Nie ma to jak ludzie się wykruszają :twisted: .
Coś więcej będę wiedział w tym tygodniu.
A skad jedziesz Trafo? Bo gdyby okazało się, że ktoś jeszcze sie wykruszy to bardzo chętnie dołączylibyśmy sie :) Koszta mniejsze i o wiele przyjemniej jechac w kilku :)

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pt 08 sie, 2008 11:17

Ja również zastanawiam się czy by sie nie wybrać... Samolocik, hyc na qual, a po wyścigu w drugą mańke... Tylko nie wiem jak z czasem ojca będzie...
Ostatnio zmieniony sob 09 sie, 2008 11:15 przez Ismola, łącznie zmieniany 1 raz.

sothis

Post autor: sothis » pt 08 sie, 2008 17:18

Ismola pisze:Ja również zastanawiam się czy by sie nie wybrać... Samolocik, hyc na qual, a po wyścigu w drugą mańke... Tylko nie wiem jak z czasem ojca będzie...
Pytanie tylko, jak dotrzeć do tego samolociku? Ja bym chętnie się wybrał. Niestety jeśli ktoś jedzie, leci jakoś, ale tak by w poniedziałek być w pracy:) to chętnie się dołączę.
Ostatnio zmieniony sob 09 sie, 2008 11:15 przez sothis, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Kubica -> Przyszłością Ferrari

Zablokowany

Wróć do „GP Belgii”