Propozycja zmiany przepisów odnośnie SC

Forum poświęcone zagadnieniom technicznym towarzyszącym F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 29 mar, 2011 18:46

Pierwsza linia sc jest tuż przed wjazdem do boksu (nie tym fizycznym, ale taką linią wzdłuż boksu która wyznacza zjazd) od minięcia tej lini po restarcie dopuszczona jest walka na torze.

Druga linia jest pod koniec wyjazdu z boksu (również nie fizycznie wyjazdu ale lini ktora go wyznacza wzdłuż toru). Przy wyjeździe SC na tor, kierowcy mają prawo wyprzedzić SC jeśli w czasie jego wyjazdu zdążą zrobić to przed tą linią. Dzięki temu moga pokonać całe okr szybciej niż stawka zobowiązana do ustawienia się za SC po przekroczeniu przez sc drugiej linii sc.

Kiedyś była zasada lucky dog, zdublowani mieli prawo się oddublować i zająć w szeregu swoje aktualne miejsce w wyścigu. Teraz już tego nie ma i za sc bolidy się ustawiają w kolejności w jakiej jadą na torze a nie w faktycznej kolejności wyścigu.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

FAster Ferrari

Post autor: FAster Ferrari » wt 29 mar, 2011 18:54

hideto Wielkie dzięki. Myślałam o tym,ale nie byłam pewna. :grin:

[ Dodano: Sro 30 Mar, 11 15:13 ]
hideto jak mam zrozumieć tą zasadę ? "Kolejna nowa zasada mówi, że gdy wyścig zostaje wznowiony po okresie neutralizacji, to kierowcy którzy „nie są w stanie ustawić się w wymaganej kolejności zanim dotrą do pierwszej linii samochodu bezpieczeństwa zmuszeni są do wjazdu na aleję serwisową i mogą powrócić do wyścigu dopiero w momencie, gdy cała stawka przejedzie obok pit-lane”.

Ta sama zasada ma zastosowanie, gdy wyścig zostanie zawieszony i wznowiony – kierowca nie będący w stanie przywrócić wymaganej kolejności zanim wyścig zostanie wznowiony również musi zjechać do alei serwisowej. " " ?

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pt 01 kwie, 2011 13:03

Pewnie, że zamiast oddublobywania wysyłają zdublowanych, jadących między samochodami nie zdublowanymi, do boksu. Żeby nie przeszkadzali w walce o wyższe pozycje po restarcie.
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „F1 - forum techniczne”