Oznaczenie Bolidów

Forum poświęcone zagadnieniom technicznym towarzyszącym F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jaro738

Oznaczenie Bolidów

Post autor: jaro738 » pt 29 cze, 2007 12:34

Nie wiem jak wy, ale według mnie bolidy są słabo oznaczone pod względem rozróżniania kierowców tego samego teamu, owszem można rozpoznać po kolorze kasku, ale nie zapamiętasz przecież 22 kasków a już na pewno nie pamięta się kasków kierowców teamów Spyker, czy STR ja pamiętam 8: HAM ALO KUB HAI MAS RAI VET i ROS, sam numer na nosie to za mało, mi np bardzo podobało się napisy na McL na tylnym spojlerze, chłodnicach, i nosie (chociaż były wymuszone potrzebą zasłonięcia napisów firmy tytoniowej WEST), tj. KIMI i JUAN PABLO, później jak za montoye jeździł De La Rosa jeszcze PEDRO. przechodząc do sedna sprawy, bardzo pomogły by trzyliterowe oznaczenia kierowców (czyli np: Kubica-KUB, Raikkonen-RAI Alonso-ALO, czy Sutil-SUT)na bokach "kominów" z wlotami powietrza do silników, zabrało by to co prawda w cho***ę i trochę powierzchni reklamowej, ale.... było by przynajmiej od razu wiadomo kto jet kto.

co wy na to??
Ostatnio zmieniony pt 29 cze, 2007 12:38 przez jaro738, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » pt 29 cze, 2007 12:37

Przecież są takie oznaczenia... zaraz za głową kierowcy, tylko ze troche za małe do przeczytania podczas jazdy :D
Jaro mysle ze jak będziesz chciał to bez problemu nauczysz sie kto jaki ma kask według mnie to nie jest aż 22 kaski lecz tylko 22 ,a tak btw to Juan ,a nie Juhan
Our Thoughest opponent is time
http://kleyone.deviantart.com/
KubicoManiak vel Dobro Squad

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 29 cze, 2007 12:40

Kleyboy pisze:Przecież są takie oznaczenia... zaraz za głową kierowcy, tylko ze troche za małe do przeczytania podczas jazdy :D
Tak tylko troszkę :lol:
Kleyboy pisze: Jaro mysle ze jak będziesz chciał to bez problemu nauczysz sie kto jaki ma kask
bo nie mam nic lepszego do roboty, zresztą jak kamera pokazuje ci bolid od tyłu to kasku nie widzisz

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » pt 29 cze, 2007 12:46

oczywiscie nie chodziło mi z tą nauką zebys siedział oglądał zdjęcia kaskow i uczył sie do kogo nalezy, chodzi mi o to ze podczas wyscigowego weekendu spokojnie mozna sie ich nauczyc, co do bolidow pokazywanych od tyłu to raczej rzadko zdarza się taki incydent pozatym wtedy raczej i tak pokazany napis z nazwiskiem danego kierowcy

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » pt 29 cze, 2007 12:49

Duże oznaczenia może byłyby przydatne, ale dla mnie nie są niezbędne.Te 22 kaski to jest "tylko"-tak na prawdę wystarczy zapamiętać po jednym z zespołu i chyba już łatwo jest zauważyć, ze to nie ten :wink: A i kamerki mają różny kolor, więc przy odrobinie wysiłku da się zapamiętać.
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 29 cze, 2007 12:51

Kleyboy pisze:oczywiscie nie chodziło mi z tą nauką zebys siedział oglądał zdjęcia kaskow i uczył sie do kogo nalezy, chodzi mi o to ze podczas wyscigowego weekendu spokojnie mozna sie ich nauczyc,
ja się cieszę jak oglądnę wyścig, a jeszcze qual to już w ogóle święto, zresztą kierowcy zmieniają kolorystykę kasków między sezonami, a niektórzy nawet w trakcie sezonu (patrz np. KUB)

***EDIT***
alma pisze: A i kamerki mają różny kolor, więc przy odrobinie wysiłku da się zapamiętać.
a bo pamiętam kolory kamerek u STR

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 29 cze, 2007 12:54

No to jest jeszcze ten:

Obrazek

element zawsze, w dwóch kolorach (czerwony i żółty odblaskowy), i po tym da sie raczej szybko odróżnić dwóch kierowców z jednego teamu :) Poza tym można się zorientować po tym, jak pokazują w tv, kto jest za czy przed danym kierowcą.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » pt 29 cze, 2007 12:56

no dobrze ja chciałem tylko pomoc. Poza tym te napisy po obu stronach Mclaren'a tez nie zawsze było widac więc pozostają kaski, a ich zmiany nie zawsze są co sezon, poza tym nie wiem czy mam racje ,ale Kubica nie zmienił malowania kasku tylko wrocił do starego (jeszcze przed F1 tak więc np. ja nawet nie musiałem sie przyzwyczajac do takiego kasku)

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 29 cze, 2007 13:20

Kleyboy pisze: Pozatym te napisy po obustronach Mclaren'a tez nie zawsze było widac
lepszy rydz niż nic
Kleyboy pisze: ale Kubica nie zmienił malowania kasku tylko wrocił do starego (jeszcze przed F1 tak więc np. ja nawet nie musiałem sie przyzwyczajac do takiego kasku)
ja np nie oglądam innych seri wyścigowych (nie mam takiej możliwości) i dla mnie przez 1 weekend był problem, a gdyby chodziło o innego kierowcę przyzwyczajenie zajęło by mi więcej czasu

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » pt 29 cze, 2007 13:40

jaro738 pisze:
Kleyboy pisze: Pozatym te napisy po obustronach Mclaren'a tez nie zawsze było widac
lepszy rydz niż nic
no to masz kaski :D

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 29 cze, 2007 13:53

Kleyboy pisze:
jaro738 pisze:
lepszy rydz niż nic
no to masz kaski :D
weź się k***a odczep od tych kasków

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » pt 29 cze, 2007 13:59

nie pasują Ci kaski nie pasują Ci kamerki, to czego ty człowieku chcesz ? napisow przez cały bolid "ROBERT !" nastaw sie na to ze czasy w ktorych mclaren miał napisy z imionami kierowcow juz mineły i szybko nie wrocą, a nawet jesli mclaren znowu je wprowadzi to bedzie to tylko mclaren i zaden inny zespół. A jak nie potrafisz sie nauczyc 22 kaskow to juz nie moj problem ja sie tego nauczyłem w przeciągu 2 GP i nie mam problemow, no a Ty męcz sie dalej

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pt 29 cze, 2007 14:04

Kleyboy pisze: napisow przez cały bolid "ROBERT !"
Nie, trochę lepszego widoku, i napewno ni przez cały bolid
kleyboy pisze: ja sie tego nauczyłem w przeciągu 2 GP i nie mam problemow
gratulacje, szybko się uczysz, szkoda że ja tak nie umiem

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Re: Oznaczenie Bolidów

Post autor: hideto » pt 29 cze, 2007 16:55

jaro738 pisze:Nie wiem jak wy, ale według mnie bolidy są słabo oznaczone pod względem rozróżniania kierowców tego samego teamu, owszem można rozpoznać po kolorze kasku, ale nie zapamiętasz przecież 22 kasków a już na pewno nie pamięta się kasków kierowców teamów Spyker, czy STR ja pamiętam 8: HAM ALO KUB HAI MAS RAI VET i ROS, sam numer na nosie to za mało, mi np bardzo podobało się napisy na McL na tylnym spojlerze, chłodnicach, i nosie (chociaż były wymuszone potrzebą zasłonięcia napisów firmy tytoniowej WEST), tj. KIMI i JUAN PABLO, później jak za montoye jeździł De La Rosa jeszcze PEDRO. przechodząc do sedna sprawy, bardzo pomogły by trzyliterowe oznaczenia kierowców (czyli np: Kubica-KUB, Raikkonen-RAI Alonso-ALO, czy Sutil-SUT)na bokach "kominów" z wlotami powietrza do silników, zabrało by to co prawda w cho***ę i trochę powierzchni reklamowej, ale.... było by przynajmiej od razu wiadomo kto jet kto.

co wy na to??
takie coś nie przejdzie, dlaczego ? bo każdy centymetr kwadratowy bolidu przelicza się na $, a ceny na kominie i chłodnicach to najwiekszy koszt :) kiedyś były wielkie cyfry na spojlerze z boku ale i to zlikwidowano. Po prostu trzeba ogarnąć kto jaki ma kask i tyle.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
TobaccoBoy

Post autor: TobaccoBoy » pt 29 cze, 2007 23:54

W 1999 B.A.R. chciało wprowadzić system z USA, gdzie niemal każdy bolid jest malowany w inaczej (prawie wszystkie bolidy są sponsorowany przez innego sponsora, nie zawsze, ale w wielu przypadkach...), gdzie Ricardo Zonty bolid miał być malowany w fajki "555", a Villeneuve'a w Lucky Strike,, ale potężna nawałnica krytyki "purystów", fanów "prawdziwej F1" i inne zespoły storpedowały ten pomysł do takiego stopnia, iż FIA zakazała indywidualnego malowania bolidów jednego zespołu i widzieliśmy B.A.R. Mecachrome malowane z jednej strony w niebieskie 555, z drugiej Lucky Strike, a wszytko przedzielone gustownym zamkiem błyskawiczny wzdłuż bolidu...

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » sob 30 cze, 2007 09:47

znaczy się tak :P

Obrazek
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Hagen14

Post autor: Hagen14 » pn 13 sie, 2007 08:52

jak dla mnie to kasków jest się dość łatwo nauczyć, a poza tym w różnokolorowych kamerkach chodzi o to, że 1. kierowca teamu ma czerwoną kamerkę, a 2. kierowca ma seledynową (bądź zieloną, w każdym razie coś w ten deseń) więc jeśli rozróżniasz bolidy i wiesz kto jest 2. kierowcą teamu, to nie powinno być problemów w rozpoznawaniu kierowców :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn 13 sie, 2007 11:04 przez Hagen14, łącznie zmieniany 1 raz.

majkel
Kontakt:

Post autor: majkel » wt 21 sie, 2007 17:16

Myślę, że bolidy są wystarczająco oznaczone, który należy do którego kierowcy...
Kolor obudowy kamery nad wlotem powietrza: obowiązkowy czerwony dla kierowcy numer 1 i obowiązkowy żółty odblaskowy u numeru drugiego. Bolidy są do siebie podobne kolorystycznie niektóre (Toyota i Super Aguri, BMW i Williams) ale przy odrobinie samozaparcia i chęci nauczenia się od razu wiadomo kto jedzie :)

Podczas wyściu w Niemczech, na którym miałem wielką przyjemność być, samochody przejeżdżały przede mną z prędkością 250 km/h, nie było podpisów jak w telewizji, żeby rozpoznać kto jedzie - a i tak nie miałem żadnego problemu, żeby rozpoznać bolidy :)

Odrobina chęci i samozaparcia, ot co :)

pozdro :)

Awatar użytkownika
broker

Post autor: broker » pn 01 paź, 2007 15:12

Jak oglądam wyścigi GP2 to śmiać mi się chce jak komentator widząć bolid z bliska, nie dość, że nie rozpoznaje kierowcy to nawet nie odróżnia teamów :razz:
BMW POWER

ODPOWIEDZ

Wróć do „F1 - forum techniczne”