Nieoficjalny i niezobowiązujący typer zu7 2013

Masz żyłkę hazardzisty? Tutaj możesz skonsultować swoje typy z pozostałymi użytkownikami forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zu7

Nieoficjalny i niezobowiązujący typer zu7 2013

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 18:31

Nowy wątek by było czytelniejsze.

Przemyślawszy trochę nad tym doszedłem do wniosku że coś takiego byłoby fajnego:

1 pkt. za każdego wytypowanego kierowcę, który znalazłby się w pierwszej 10tce wyścigu.
1 pkt za trafienie kierowcy na miejscach 7-10
2 pkt za trafienie kierowcy na miejscach 4-6
3 pkt za trafienie kierowcy na miejscach 2-3
7 pkt za prawidłowe wytypowanie zwycięzcy
5 pkt bonus za prawidłowe wytypowanie trójki kierowców na podium, jednak tylko 3 pkt jeśli byłoby to dokładne (co do miejsca) wytypowanie podium. Chodzi o to że w takim wypadku i tak jest dużo punktów, więc nie ma co ich dodatkowo mnożyć.

Ewentualnie można jeszcze dodać, pomyśleć nad:

1 pkt za kierowcę, który znalazł się na podium ale na innej niż typowanej pozycji. Przyznawany byłby tylko w przypadku nie trafienia pełnego składu podium. Chodzi o to żeby jednak to ta czołówka zbierała punkty i by po prostu mieć większe szanse na jakieś punkty :)
1 lub 2 pkt za najszybsze okrążenie
2 lub 3 pkt za wytypowanie zwycięzcy kwalifikacji. To można zorganizować na 2 sposoby. Pierwszy jest taki umawiamy się że typy do mnie trafiają przed kwalifikacjami. Zawsze można by je potem zmienić by wysłać inne do Leeloo. Drugi sposób to taki że dostaję po prostu 1 typ na kwalifikacje a potem wysyłacie mi to samo co Leeloo.

Zdziebko skomplikowane ale będzie to liczyć programik, więc nie ma problemu. A chodzi mi o to żeby szanse na punkty były różnorodne co powinno poprawić zabawę.

Czekam na uwagi i zainteresowanie :razz:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » śr 20 mar, 2013 18:46

No na to ostatnie to zwłaszcza.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 18:49

szamanka pisze:No na to ostatnie to zwłaszcza.
Zgadza się. Jeśli nie będzie zainteresowania to nie będzie tego typera.
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Re: Nieoficjalny i niezobowiązujący typer zu7 2013

Post autor: Sianokosy » śr 20 mar, 2013 19:37

zu7 pisze:5 pkt bonus za prawidłowe wytypowanie trójki kierowców na podium, jednak tylko 3 pkt jeśli byłoby to dokładne (co do miejsca) wytypowanie podium.
Alboś coś pokręcił, albo ja muszę coś wypić, żeby zrozumieć.

Wyobraźmy sobie wyścig, gdzie pierwsza trójka to VET, ALO, HAM

Ja wytypowałem HAM, VET, ALO .... czyli "5 pkt bonus za prawidłowe wytypowanie trójki kierowców na podium"
A ktoś wytypował VET, ALO, HAM .... czyli "3 pkt jeśli byłoby to dokładne (co do miejsca) wytypowanie podium"

Czyli ktoś dostaje o 2 punkty mniej, bo podał prawidłowe miejsca na podium? ;p
No i kolejne pytanie, jak z czasem oddawania typów przewidujesz? Północ, 2 godziny przed czy na ostatnią chwilę?
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
zu7

Re: Nieoficjalny i niezobowiązujący typer zu7 2013

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 19:56

Sianokosy pisze:Czyli ktoś dostaje o 2 punkty mniej, bo podał prawidłowe miejsca na podium?
Zgadza się. Ale jestem otwarty na wszelkie propozycje. Tu chodzi o to że typując prawidłowo i tak masz kupę punktów: 7+3+3 no i 3 za podium = 16 W twoim przykładzie ty byś dostał za swoją trójkę tylko 5pkt. Właśnie o to mi chodziło żeby nie było wielkiej różnicy. Żeby czuć się lepiej pomyliwszy się z każdym o tę jedną pozycję :wink:
Sianokosy pisze: No i kolejne pytanie, jak z czasem oddawania typów przewidujesz? Północ, 2 godziny przed czy na ostatnią chwilę?
Północ jest ok. Chociaż wciąż nie wiem czy większość nie wolałaby wysyłać mi typy razem z tymi do Leeloo.
Ostatnio zmieniony śr 20 mar, 2013 20:04 przez zu7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 20 mar, 2013 19:57

No to jest trochę nielogiczne. Typer powinien faworyzować dobre wskazania :P
.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 20 mar, 2013 20:03

mafico pisze:No to jest trochę nielogiczne.
Obrazek
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 20:22

Nie wiem do czego pijesz hideto.
Nie lepiej wnieść coś konstruktywnego jeśli zamierzasz typować?

Wracając do tematu. Tak jak pisałem. Nie zrobiłem tego przypadkowo. Wydaje mi się że różnica w punktach jest i tak spora. Lepiej mimo wszystko żeby walka była bardziej wyrównana niż ktoś miałby zbyt łatwo oderwać się od peletonu. Jeśli jednak ktoś będzie dobry to i tak da radę.
Tak czy owak jeśli uważacie że lepiej by zawsze było 5 pkt to nie ma problemu.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » śr 20 mar, 2013 20:24

zu7 pisze:Nie wiem do czego pijesz hideto.
Za to wszyscy inni dobrze wiedzą.
By the grace of God Almighty
And the pressures of the marketplace
The human race has civilized itself
It's a miracle

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 20 mar, 2013 20:30

zu7 pisze: Tak jak pisałem. Nie zrobiłem tego przypadkowo.
Są dwie możliwości. Albo zrobiłeś przypadkowo błąd i z niezrozumiałego powodu teraz go bronisz, albo zwyczajnie stworzyłeś system niesprawiedliwy system.

W typowaniu, jakimkolwiek chodzi o to by trafić wynik albo być jak najbliżej jego wytypowania.
Dlatego logiczne jest, że osoba która trafia top3 na dobrych miejscach powinna dostać więcej punktów niż ktoś kto wytypował czołową 3 ale na złych polach. Możesz dać za to premię np 1 punkt, albo jakiś ułamek punktu, ale promowanie osoby która wytypuje top 3 (co nie jest niczym nadzwyczajnym w większości wyścigów) nad osobe która odgadnie podium wyścigu jest po prostu głupie, choć wpasowuje się w twój sposób myślenia.
zu7 pisze:Nie lepiej wnieść coś konstruktywnego jeśli zamierzasz typować?
Proponuję premię 20 punktów dla kogoś kto NIE TRAFI nikogo z top 10. To by się wpisało w twoją logikę którą się posłużyłeś z punktem zacytowanym przez sianokosego.

Typować nie mam zamiaru bo mnie to nie bawi, typuje sobie w GPMie dla zabawy. Ale tylko dlatego że tam typowanie jest dodatkiem do zarządzania zespołem.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 20:37

hideto pisze:
zu7 pisze: Tak jak pisałem. Nie zrobiłem tego przypadkowo.
Są dwie możliwości. Albo zrobiłeś przypadkowo błąd i z niezrozumiałego powodu teraz go bronisz, albo zwyczajnie stworzyłeś system niesprawiedliwy system.
No nie. Zaraziłeś się ode mnie teoriami spiskowymi? Powtórzę to co pisałem wielokrotnie. W starym systemie denerwowało mnie to że można było się pomylić o jedną pozycję i mieć 0. Chcę uniknąć tego. Te 5pkt od początku miało na celu premię w przypadku pomyłki. Nie miało dodatkowo wzmacniać dobrego typu. To bonus pocieszenia. Potem doszedłem do wniosku że to 5pkt nie jest pocieszeniem bo i tak wzmacnia prawidłowy typ. Stąd w takim wypadku zmniejszyłem do 3.
To wszystko co za tym stoi.

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » śr 20 mar, 2013 20:37

hideto pisze: do zarządzania zespołem.
i to jest fajna rzecz :!: :!:
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 20 mar, 2013 20:43

zu7, ktoś kto wytypował top3 w dobrej kolejności jest lepszy niż ten kto wytypował top3 na złych pozycjach. Koniec kropka.

Bo jak mówi takie ponoć amerykańskie powiedzenie... "O metr czy o milę... chybiłeś i tyle".

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 20:47

Rany, ale przecież jest lepszy. W czym problem?

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 20 mar, 2013 20:49

Zu7 nie próbuj tutaj na siłę niwelować różnić społecznych :P. Chodzi tylko o to, żeby dokładne typy były wynagradzane bardziej sowicie niż mniej dokładne. Nie musi być różnicy 100 do 0, ale pomyśl, jak to by wyglądało - uczestnik zabawy modli się, zeby nie trafił dokładnej kolejności top3, bo będzie miał więcej punktów jak jego przewidywania się nie sprawdzą... troche nie tak to powinno wyglądac.

Jak już chcesz robić tak, zeby ludzie nie zostawali z niczym to proponuje coś takiego
Za top3 - 3 pkt, za dokładne top3 - 5 pkt. Bez żadnych ukrytych plusów i minusów.

Wtedy wszystko ma ręce i nogi. Ten kto miał pecha i np. Alonso i Vettel zamienili się miejscami, dostaje 3 pkt na pocieszenie. Z kolei osoba, której szczęście dopisało zdobędzie 5 pkt.
.

Awatar użytkownika
Kulfon

Post autor: Kulfon » śr 20 mar, 2013 20:56

Zu7 dobrze mówi (chodź pozornie może się wydawać że to wewnętrzna sprzeczność)

Jeśli trafisz całe podium co do miejsca to masz tą mniejszą ilość punktów (3), ale dodatkowo masz
- poprawnie wytypowane P1 - 7 pkt
- poprawnie wytypowane P2 - 3 pkt
- poprawnie wytypowane P3 - 3 pkt

co daje łącznie, eee, 16 pkt (kurde trudne)

Teraz weźmy sytuację odwrotną (pozornie WYŻEJ premiowaną): trafiłeś cały skład podium ale w totalnie złej kolejności - za to zgodnie z zasadą masz 5 pkt, ale:
- brak poprawnego wytypowania P1 - 0 pkt
- brak poprawnego wytypowania P2 - 0 pkt
- brak poprawnego wytypowania P3 - 0 pkt

I teraz znowuż wyższa matematyka: 5 + 0 + 0 + 0 = 5 pkt (o dziwo)

Nawiązując do słów hideto:
hideto pisze:W typowaniu, jakimkolwiek chodzi o to by trafić wynik albo być jak najbliżej jego wytypowania.
Dlatego logiczne jest, że osoba która trafia top3 na dobrych miejscach powinna dostać więcej punktów (sytuacja 1) niż ktoś kto wytypował czołową 3 ale na złych polach (sytuacja 2).
Sprawdźmy w sytuacji 1 - zdobywasz 16 pkt. W sytuacji 2 - 5 pkt

No i jeszcze raz na koniec ostatni raz wyższa matematyka

16 > 5 - nierówność spełniona

Wszystkie aksjomaty podane przez hideto się zgadzają, więc nie wiem czego nie rozumiecie :) (chodź tak jak mówię, pozornie wygląda to na sprzeczność, ale wystarczy chwilę pomyśleć i wszystko się rozjaśnia).

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 20 mar, 2013 21:02

Dobra rozpiszmy to:
Moja wersja (nr to miejsce na podium):
1,2,3 prawidłowo wytypowane: 16pkt
1 ok, 2 zamienione z 3: 12 pkt
2 lub 3 ok, 1 zamieniona z kimś na podium: 8pkt
wszyscy pozamieniani: 5pkt

Jeśli przyjmiemy wszędzie 5pkt to zmieni się pierwszy przypadek. Będzie 18 zamiast 16.
Ok. Może być. Jednak jak robiłem sobie przykładowe zakłady to wydawało mi się że różnica między 18 a 5 pkt gdzie ktoś się głupio pomylił będzie zbyt duża. Chciałem żeby jeśli już ktoś wytypuje podium to żeby już samo to coś znaczyło.
Jednak wszędzie 5 pkt nie jest dla mnie problemem. Ktoś jeszcze uważa że tak powinno być?

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » śr 20 mar, 2013 21:28

Dzieki za rozpisanie ;p bo faktycznie przeczytałem pobieżnie.
Jak to wygląda w taki sposób to jest ok.
.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 21 mar, 2013 09:37

Byłoby fajnie jeśli paru ludzi określiłoby się że będzie tu typować i wypowiedziało się o jakim czasie wolą to robić. Dwie opcje wchodzą w grę:
1. Dostaję te same typy co Leeloo w tym samym czasie.
2. Dostaję te albo inne typy przed kwalifikacjami.

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » czw 21 mar, 2013 15:23

Może przed qualem, żeby była jakaś odmiana. Ja mogę sie pobawić
.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 21 mar, 2013 17:44

mafico ok. A reszta? Jak wolicie? Proszę o zgłoszenia. Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka...

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » czw 21 mar, 2013 17:49

Północ przed qualem, to by mi wyglądało najciekawiej
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 21 mar, 2013 18:02

Mnie przed qualem wydaje się też najciekawsze. Tylko zastanawiam się czy nie czekać do końca. Znaczy się po 3 sobotnim treningu mamy najwięcej danych by typować. Często w 3 treningu robią symulacje czasówki. Może czekać do soboty i zamykać przyjmowanie typów z początkiem kwalifikacji?

Awatar użytkownika
SLR75

Post autor: SLR75 » czw 21 mar, 2013 19:19

Sianokosy pisze:Północ przed qualem, to by mi wyglądało najciekawiej
najtrudniej

będzie ok
Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm.

Awatar użytkownika
pwx99

Post autor: pwx99 » czw 21 mar, 2013 19:57

Też się zgłaszam. A co do terminu wysyłania typów to się dostosuję :wink:

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » czw 21 mar, 2013 20:53

Ok. Narazie niech będzie tak że jeśli ktoś chce uczestniczyć w tym typerze to musi wysłać mi typy do momentu rozpoczęcia kwalifikacji. Czyli zwykle do 14 w sobotę. Podczas obecnego Malezyjskiego weekendu do 9 rano w sobotę.

By wszystko było jasne to te dodatkowe reguły z pierwszego postu dorzucę do punktacji.
Czyli:
1 pkt za kierowcę na podium ale na nietrafionym miejscu i tylko wtedy gdy nie jest trafiona cała trójka podium.
2 pkt za zwycięzcę kwalifikacji
1 pkt za najszybsze okrążenie wyścigu
Te ostatnie dwie pozycje nie są zbyt wysoko punktowanie celowo by nie zmieniały najważniejszego typowania wyścigu. Ale by można było zdobyć dodatkowe bonusy.

Prosiłbym o przysyłanie mi czegoś w tym stylu:

1. Alo
2. But
3. Ham
itd. Ewentualnie nazwiska bez imion zamiast trzyliterowego skrótu. Przy czym di Resta to DiResta lub DiR. Wielkość liter bez znaczenia.
PP. Vet - zwycięzca qualu
FL. Rai - najszybsze okrążenie

Kolejność bez znaczenia - liczy się pozycja przed nazwiskiem.

To ułatwi mi przeliczanie.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 22 mar, 2013 20:52

Dzięki za pierwsze typy i przypominam że termin upływa jutro o 9-tej. Jeśli ktoś imprezuje to lepiej żeby nie zaspał :razz:
Te typy są dla mnie. Leeloo ma późniejszy termin i może otrzymać inne, lepsze pokwalifikacyjne typy :)

Awatar użytkownika
Leeloo

Post autor: Leeloo » pt 22 mar, 2013 21:20

Słuchajcie nie chcę żeby ktoś to źle odebrał że się obrażam czy jak, ale wydaje mi się że wysyłanie typów do dwóch różnych ludzi mija się z celem, może niech zu7 przejmie typera1 i typera2. Latwiej będzie to wszystko ogarnąć. Takie moje zdanie. ?????
"Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze".

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pt 22 mar, 2013 21:29

Leeloo pisze:Słuchajcie nie chcę żeby ktoś to źle odebrał że się obrażam czy jak, ale wydaje mi się że wysyłanie typów do dwóch różnych ludzi mija się z celem, może niech zu7 przejmie typera1 i typera2. Latwiej będzie to wszystko ogarnąć. Takie moje zdanie. ?????
Jeśli o mnie chodzi to jest mi to absolutnie obojętne. Wy się dogadajcie jak Wam wygodniej.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pt 22 mar, 2013 21:32

Mogę to przejąć. Wyjaśniałem już sprawę z Leeloo. Mój typer nie miał być konkurencją ale raczej rozwinięciem idei. Tak by było coś nowego i fajnego. Tylko że na przedyskutowanie brakło czasu.
Może się wydawać że sztucznie nakręcam swojego typera, ale tak naprawdę to odczuwam stosunkowo mały odzew. A przydałby się jakiś jasny sygnał od typujących co oni na te pomysły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „F1 - kącik bukmacherski”