Przepis o wyprzedzaniu Oo?

Zaczynasz swoją przygodę z F1? Zacznij od tego działu - w nim możesz zapytać o dowolną kwestię.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GoNzo
Kontakt:

Przepis o wyprzedzaniu Oo?

Post autor: GoNzo » pt 08 maja, 2009 14:11

Witam. Mam pytanko na jakiej zasadzie dziala przepis wyprzedzania? Czyli auto ktore jedzie z przodu jest wyprzedzane przez auto z tylu i ten z przodu moze tylko 1 raz zminic tor jazdy w celu przyblokowania? Mozna tak na calym torze czy tylko na prostej startowej??

Moja wersja jest taka ze mozna wszedzie tylko 1 raz zmienic tor jazdy.
Wersja kolegi mowi ze na prostej start/meta mozna tylko 1 raz a w zakretach itp mozna ile sie chce ?

KTO MA RACJE?? :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 08 maja, 2009 14:14

Broniący pozycję ma prawo do jednokrotnej zmiany toru jazdy przed zakrętem, nie powinien tego robić już wewnątrz strefy dohamowania. Nie ma znaczenia jakie jest to miejsce na torze.

Wprowadzono taki przepis po tym jak np Ayrton Senna jeździł miejscami slalomem, zresztą nie tylko on, Schumacher często zmieniał tor jazdy już na dohamowaniu...

Ale jak mam być szczery jest to zasada taka 'o se jest', tak na prawdę nic kierowcy nie grozi jeśli będzie się bronił bardziej agresywnie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
GoNzo
Kontakt:

Post autor: GoNzo » pt 08 maja, 2009 14:17

czyli zwiezle. Na calym torze mozna tylko raz zmienic tor jazdy? Obojetnie czy to prosta czy zakret czy cos innego ? :)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 08 maja, 2009 14:18

tak, tylko nie zrozum tego jako fakt, że kierowca może bronić się tylko raz na okrążeniu, przy każdej próbie wyprzedzania przez rywala, ma prawo do zmiany toru jazdy RAZ.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
GoNzo
Kontakt:

Post autor: GoNzo » pt 08 maja, 2009 14:19

Tak tak oczywiscie :) ok thx za info temacik do zamkniecia :)

[ Dodano: Pią 08 Maj, 09 14:35 ]
SOrka ale kumplowi to nie wystarcza mozna by prosic ten przepis jakos z jakiejs str??

Bo wczoraj ktos mi dal ten link chyba Viper ale ja mam ze archiwa sie odrazu usuwa :(

Mozna prosic ten przepis? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC Formuły 1”